Dokle Vise -.-''

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#1 Dokle Vise -.-''

Post by CoCoJamBo »

Evo maloprije ,ja taman da udjem u kucu kad 5 lutalica! Ja ono da pozurim malo ,da uspijem zatvoriti kapiju kad ono mene ujede jedan od njih! :@ Isprao sam ranu i stavio zavoj sve je dobro sada!
Ali se pitam dokle vise ?
Vala bas mi idu na zivce oni (Kako ih ja volim nazivati) Hipi ,koji se brinu o kerovima vise nego o najmilima!
Cuo sam pravi se Azil za lutalice i da ce biti kastrirani ! Ma ja sam za uvodjenje Sintora opet!
Ja cu dobro voljno raditi za Sinotre -.-''
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#2 Re: Dokle Vise -.-''

Post by Ductus Holedocus »

Napravili su kod nas azil,ali koja korist..kad ih sad ,cini mi se ima vise nego sto ih je bilo.
Ja se pitam,gdje aj zivim,u gradu,ili negdje u nekoj divljini..
Prije bih rekla,na tom drugom mjestu..
Ja se strasno bojim,cak i malih psica..jednostavno me strah i kad mirno tapkaju iza mene,ali mi niko ne vjeruje.. :sad:
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#3 Re: Dokle Vise -.-''

Post by CoCoJamBo »

Ductus Holedocus wrote:Napravili su kod nas azil,ali koja korist..kad ih sad ,cini mi se ima vise nego sto ih je bilo.
Ja se pitam,gdje aj zivim,u gradu,ili negdje u nekoj divljini..
Prije bih rekla,na tom drugom mjestu..
Ja se strasno bojim,cak i malih psica..jednostavno me strah i kad mirno tapkaju iza mene,ali mi niko ne vjeruje.. :sad:
Ma zivimo u divljini kako izgleda :S
Nisam se bojao do prije 2 godine kad me je zaganjao rotvailer ! Eh od tada me nekako straha i obicne lutalice !
Ma prije si mogao vidjeti jednu lutalicu kako sama seta a sada u coporima!
Sta uradise od Saraj'va :/ Nemogu mirno spavati od lajanja ! Ja mislim cak i u sumi nekoj bi bilo mirnije !
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#4 Re: Dokle Vise -.-''

Post by baustelac »

CoCoJamBo wrote:Evo maloprije ,ja taman da udjem u kucu kad 5 lutalica! Ja ono da pozurim malo ,da uspijem zatvoriti kapiju kad ono mene ujede jedan od njih! :@ Isprao sam ranu i stavio zavoj sve je dobro sada!
Ali se pitam dokle vise ?
Vala bas mi idu na zivce oni (Kako ih ja volim nazivati) Hipi ,koji se brinu o kerovima vise nego o najmilima!
Cuo sam pravi se Azil za lutalice i da ce biti kastrirani ! Ma ja sam za uvodjenje Sintora opet!
Ja cu dobro voljno raditi za Sinotre -.-''
Nemoj tako, to su divne zivotinje a to sto te jedan ujeo, sigurno je tvoja krivica. Vjerovatno ne volis te slatke psice i lose se odnosis prema njima. Zivotinja to osjeti i zato te napala
Dr. Octagon
Posts: 256
Joined: 14/09/2011 13:22

#5 Re: Dokle Vise -.-''

Post by Dr. Octagon »

Većinom su posve bezopasni,dijele životni prostor s ljudima i ne prave nekih velikih problema.To je kod nas institucionalni problem,i potpuno nezavršen zakon o psima lutalicama.Imaš u Papagajci u Army shop-u sprej koji je jako efikasan ako te neki pas pa i čovjek napadne...
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#6 Re: Dokle Vise -.-''

Post by CoCoJamBo »

baustelac wrote:
CoCoJamBo wrote:Evo maloprije ,ja taman da udjem u kucu kad 5 lutalica! Ja ono da pozurim malo ,da uspijem zatvoriti kapiju kad ono mene ujede jedan od njih! :@ Isprao sam ranu i stavio zavoj sve je dobro sada!
Ali se pitam dokle vise ?
Vala bas mi idu na zivce oni (Kako ih ja volim nazivati) Hipi ,koji se brinu o kerovima vise nego o najmilima!
Cuo sam pravi se Azil za lutalice i da ce biti kastrirani ! Ma ja sam za uvodjenje Sintora opet!
Ja cu dobro voljno raditi za Sinotre -.-''
Nemoj tako, to su divne zivotinje a to sto te jedan ujeo, sigurno je tvoja krivica. Vjerovatno ne volis te slatke psice i lose se odnosis prema njima. Zivotinja to osjeti i zato te napala
Mogu misliti da si jedan/na od onih "Hipi"
Volim ja svog psa ,ali ne i lutalice ,dovoljno mi je jedan !
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#7 Re: Dokle Vise -.-''

Post by CoCoJamBo »

Dr. Octagon wrote:Većinom su posve bezopasni,dijele životni prostor s ljudima i ne prave nekih velikih problema.To je kod nas institucionalni problem,i potpuno nezavršen zakon o psima lutalicama.Imaš u Papagajci u Army shop-u sprej koji je jako efikasan ako te neki pas pa i čovjek napadne...
Peper Spray? :D xD hah
Hvala na prijedlogu :P
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#8 Re: Dokle Vise -.-''

Post by cigara »

Vec sam postao na forumu (pa su obrisali) kad je copor od nekih 15-20 pasa napao 2 starije zene na grbavici, proletio sam kroz crveno (ne, nije bilo drugih auta) uletio u copor, reko djevojci da trubi, izletio iz auta i poceo ih udarati.
Copori mi se motaju oko kuce, svako malo izlazim da sestri pomognem da predje cestu da je ne napadnu.
Odvedem djevojku kuci moram s njom do haustora da je ne napadnu.

Kriza mrtva, gori od klosara
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#9 Re: Dokle Vise -.-''

Post by baustelac »

CoCoJamBo wrote:
baustelac wrote:
CoCoJamBo wrote:Evo maloprije ,ja taman da udjem u kucu kad 5 lutalica! Ja ono da pozurim malo ,da uspijem zatvoriti kapiju kad ono mene ujede jedan od njih! :@ Isprao sam ranu i stavio zavoj sve je dobro sada!
Ali se pitam dokle vise ?
Vala bas mi idu na zivce oni (Kako ih ja volim nazivati) Hipi ,koji se brinu o kerovima vise nego o najmilima!
Cuo sam pravi se Azil za lutalice i da ce biti kastrirani ! Ma ja sam za uvodjenje Sintora opet!
Ja cu dobro voljno raditi za Sinotre -.-''
Nemoj tako, to su divne zivotinje a to sto te jedan ujeo, sigurno je tvoja krivica. Vjerovatno ne volis te slatke psice i lose se odnosis prema njima. Zivotinja to osjeti i zato te napala
Mogu misliti da si jedan/na od onih "Hipi"
Volim ja svog psa ,ali ne i lutalice ,dovoljno mi je jedan !
Haman nisam bio dovoljno sarkastican :)
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#10 Re: Dokle Vise -.-''

Post by CoCoJamBo »

cigara wrote:Vec sam postao na forumu (pa su obrisali) kad je copor od nekih 15-20 pasa napao 2 starije zene na grbavici, proletio sam kroz crveno (ne, nije bilo drugih auta) uletio u copor, reko djevojci da trubi, izletio iz auta i poceo ih udarati.
Copori mi se motaju oko kuce, svako malo izlazim da sestri pomognem da predje cestu da je ne napadnu.
Odvedem djevojku kuci moram s njom do haustora da je ne napadnu.

Kriza mrtva, gori od klosara
Upravo tako ! Nemozes maci iz auta :D
Fkt da poludis -.-'
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#11 Re: Dokle Vise -.-''

Post by Ductus Holedocus »

:thumbup:
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#12 Re: Dokle Vise -.-''

Post by CoCoJamBo »

@Baustelac Joj ,Izvini onda xD
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#13 Re: Dokle Vise -.-''

Post by CoCoJamBo »

Lud i ponosan wrote:Ocekujem da se javi neko iz udruzenja "Au,Mau,Dzau,Bau" da kaze kako su ljudi u sustini najveci problem, a ne ove jadne i nevine zivotinjice...
One, duse drage, imaju potrebu da nekog gricnu, iz radoznalosti i razigranosti, a druga je stvar sto ljudi ne znaju u tim situacijama da se adekvatno postave... Ne poznaju psihologiju zivotinja.

Elem, dok se ne ostvare uslovi, postoji samo jedno rješenje - vrlo efikasno. ;) A ovi europejci nek' sebi vode kuci ako im prijedlog vrijedja stavove i principe.
:thumbup: :-D
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#14 Re: Dokle Vise -.-''

Post by naja22 »

Blago vama pa su vam lutalice najveci problem haj molim te gdje to ti zivis da ja odem u tu istu ulicu ako nije predaleko sa biciklom pa ako budu tu bas cu im prici i bas da vidim tu agresivnost..

p.s. tebi ne bi skodilo malo da gramatiku popravis, bolje se ti o tome brini !
Last edited by naja22 on 17/09/2011 00:33, edited 1 time in total.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#15 Re: Dokle Vise -.-''

Post by valterbranisarajevo »

Čovječe idi u hitnu da te oni previju i daju tetanus.(ako ga već nisi primao u nekom kratkom vremenskom roku) Nemoj se igrati sa svojim zdravljem..Moju komšinicu je nedavno ujela mačka. Nazvala je hitnu da pita šta da radi i oni su joj rekli da se odmah "nacrta" kod njih...Nije da te plašim ali trebao bi...
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#16 Re: Dokle Vise -.-''

Post by naja22 »

Nego, mozes uslikat svoju ranu ? Ako ti nije problem naravno.

A to za uvodjenje sintora, no comment.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#17 Re: Dokle Vise -.-''

Post by cigara »

naja22 wrote:Blago vama pa su vam lutalice najveci problem haj molim te gdje to ti zivis da ja odem u tu istu ulicu ako nije predaleko sa biciklom pa ako budu tu bas cu im prici i bas da vidim tu agresivnost..

p.s. tebi ne bi skodilo malo da gramatiku popravis, bolje se ti o tome brini !
ti si najjaci i ti si jedini u pravu
kandiduj se na izborima, ne mozes izgubiti
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#18 Re: Dokle Vise -.-''

Post by naja22 »

cigara wrote:
naja22 wrote:Blago vama pa su vam lutalice najveci problem haj molim te gdje to ti zivis da ja odem u tu istu ulicu ako nije predaleko sa biciklom pa ako budu tu bas cu im prici i bas da vidim tu agresivnost..

p.s. tebi ne bi skodilo malo da gramatiku popravis, bolje se ti o tome brini !
ti si najjaci i ti si jedini u pravu
kandiduj se na izborima, ne mozes izgubiti
A inace znas, mene pravo interesuje misljenje tebe i tvojih istomisljenika :lol:
Ma boli me briga, zamolio bi' da me ne citirate vise iznio sam svoje misljenje i gotovo !
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#19 Re: Dokle Vise -.-''

Post by Ductus Holedocus »

valterbranisarajevo wrote:Čovječe idi u hitnu da te oni previju i daju tetanus.(ako ga već nisi primao u nekom kratkom vremenskom roku) Nemoj se igrati sa svojim zdravljem..Moju komšinicu je nedavno ujela mačka. Nazvala je hitnu da pita šta da radi i oni su joj rekli da se odmah "nacrta" kod njih...Nije da te plašim ali trebao bi...
Treba!
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20 Re: Dokle Vise -.-''

Post by -LIBERO- »

Jos uvijek ima puno vise napada ljudi na ljude (pistolji,nozevi to im je omiljeno,sarafcigeri,flase,case,sjekire...sake,noge,lanci....) nego pasa na ljude.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#21 Re: Dokle Vise -.-''

Post by -LIBERO- »

Lud i ponosan wrote:
-LIBERO- wrote:Jos uvijek ima puno vise napada ljudi na ljude (pistolji,nozevi to im je omiljeno,sarafcigeri,flase,case,sjekire...sake,noge,lanci....) nego pasa na ljude.
U pravu si, i? Jel' ovo tema o tome, ili se varam?

Mada, da budem potpuno iskreni, vise sam se zalagao za pravljenje zatvora sa ovim "azil" parama, ali to je opet druga tema.
Ako nisi shvatio poentu ja ti je crtati necu ;-)
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#22 Re: Dokle Vise -.-''

Post by naja22 »

-LIBERO- wrote:Jos uvijek ima puno vise napada ljudi na ljude (pistolji,nozevi to im je omiljeno,sarafcigeri,flase,case,sjekire...sake,noge,lanci....) nego pasa na ljude.
:thumbup:

Mada ovaj dio sake, noge to ne bi svrstavao toga je uvijek bilo i bit' ce, prirodno je :D
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#23 Re: Dokle Vise -.-''

Post by travar »

Image
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#24 Re: Dokle Vise -.-''

Post by prezimenko »

Privatni sinteraj, fino karabin i sa prozora.

Vise psa ne smijem izvesti od lutalica, sad prolazim ulicom kad jedan pas drugog ganja, zatim situacija kada dva psa napadnu drugog i grizu ga a ovaj jadan ne moze ni pobjeci.

Ako azil ne rijesi problem fino uvesti sinteraj. SA-X(forum) je bio jedan od organizatora ukidanja sinteraja i aktivista za novi zakon, sto ste se sada usutili kad ste nam svima problem napravili, gdje su novosti o ... pas ugrizao covjeka koji su svakodnevnica... postali dosadni jer se svaki dan događa ??

Volim zivotinje što više imam psa, ali zivotinja na ulici je mucenje za zivotinju(bolesti, glad i žeđ) i za građane da ne govorim za vlasnike psa kojeg sada samo puštam u dvorištu da se istrčava radi neugodnih situacija sa lutalicama. Ukoliko mi psa ugrize neki avlijaner vama(udruzenjima nastalim na sa-x forumu) cu dostaviti racun od veterinara jer vas smatram krivim za ovu situaciju !!
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#25 Re: Dokle Vise -.-''

Post by Privatna poruka »

Neku noc na derneku sam prijateljicu morao odvuci autom a zivi dvije ulice dalje od mjesta okupljanja zbog cuka...ruku na srce otisao sam do auta nisu me ni pogledali ali ne znam sta bih uradio da jesu...prebrojali smo ih kasnije brojem i slovom 9 (devet) ih je ordiniralo po parkingu kod zgrade Loris na Grbavici.

Sta bi bilo kad bi bilo, ali kako se odbraniti od napada njih 9 :|
Locked