ARRIVALS/DOLASCI

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
Pitari-CHWIILA

#226 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Pitari-CHWIILA » 23/09/2011 18:50

A jedan wrote:
Infidel666 wrote:
bandini wrote:taj film nisam gledao ali pogledacu
arrivalsi su mi previse senzacionalisticki i neozbiljni, i smatram da je cilj masona sasvim nesto drugo nego dolazak nekog dedzala al eto
To si dobro opisao, sencacionalisticki, neozbiljno, pominjanje religije u cilju da se privuce sto vise gledaoca, itd.

@ Pitari
Dolasci ? Dolazak Dedzal-a, kao dosad nikada vidjenog zla?

Zelis da kazes da je dosad ljubav vladala planetom Zemljom?
Kakvo vece zlo moze da se desi od ovog trenutnog?
Od stvaranja Carstva Babilona zlo vlada planetom.
Promjena koja ce doci je u nama samima. Mi smo ti koji treba da "istrijebimo" zlo., iako je to potpuno nemoguce(ili prekasno), tako da ovaj post nije poziv na revolucije ili kojekakve ustanke. No nazalost zbog takvih poput tebe koji u iscekivanju veceg zla, u cilju da se to isto zlo pripise nekoj drugoj religiji, etnickoj ili nacionalnoj grupi, rasi, zele na taj nacin istaci vlastitu (religiju, i sve ostalo navedeno) , situacija ce ostati kakva jeste.

Dakle, pravi materijali za istrazivanje su: Knjige David Icke-a, Solomonov hram, Illuminati Formula for world control, a arrivals ostaje idalje stivo za djecu ili ljubitelje horror prica.
ma arrivals se ubili za bosne, tacnije bosnjacke omladine, zbog naseg islam backgrounda. pogledaju arrivals, sjebu se, onda se furaju religiozno i pricaju price :-) znam ih masu. bez uvrede za vjernike.
Nema greske u srcu vjernika...on samo komparira ono sto mu je objasnjeno u Bozijoj Objavi sa arriwals-ima i vidi da je nevjesrtvo najplodnije tlo za iluminate.. Tu klija i razvija se se svaka bolest koju mi od milja zovemo slobodno drustvo,slobodni covjek (od cega ili sta..od ropstva nije jer jos uvijek postoji u jednom suptilnijem obliku).

Infidel 666
ti povremeno prelazis granicu korektnog razgovora pa inputiras svoje rijeci u tudja usta...LAZ
jel ti ja postirah koliko je poruka arriwalsa prejaka (da se svi vjernici , svih monoteistickih religija udruze u borbi protiv lucifera)..to si ocigledno zaboravio , ali nisi zaboravio mene obijediti sa ovom recenicom da ja u iscekivanju veceg zla pokusavam istaci svoju religiju..itd
sad majstore procesljaj moje postove i nadji tu moju misao..ili u protivnom slobodno mogu za tebe reci da si Minhauzen na 2..

Pitari-CHWIILA

#227 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Pitari-CHWIILA » 23/09/2011 19:05

bandini wrote:
Infidel666 wrote:
bandini wrote:taj film nisam gledao ali pogledacu
arrivalsi su mi previse senzacionalisticki i neozbiljni, i smatram da je cilj masona sasvim nesto drugo nego dolazak nekog dedzala al eto
To si dobro opisao, sencacionalisticki, neozbiljno, pominjanje religije u cilju da se privuce sto vise gledaoca, itd.

@ Pitari
Dolasci ? Dolazak Dedzal-a, kao dosad nikada vidjenog zla?

Zelis da kazes da je dosad ljubav vladala planetom Zemljom?
Kakvo vece zlo moze da se desi od ovog trenutnog?
Od stvaranja Carstva Babilona zlo vlada planetom.
Promjena koja ce doci je u nama samima. Mi smo ti koji treba da "istrijebimo" zlo., iako je to potpuno nemoguce(ili prekasno), tako da ovaj post nije poziv na revolucije ili kojekakve ustanke. No nazalost zbog takvih poput tebe koji u iscekivanju veceg zla, u cilju da se to isto zlo pripise nekoj drugoj religiji, etnickoj ili nacionalnoj grupi, rasi, zele na taj nacin istaci vlastitu (religiju, i sve ostalo navedeno) , situacija ce ostati kakva jeste.

Dakle, pravi materijali za istrazivanje su: Knjige David Icke-a, Solomonov hram, Illuminati Formula for world control, a arrivals ostaje idalje stivo za djecu ili ljubitelje horror prica.

e u tome je stvar, sve se gleda kroz religiju, pa sta da radimo mi koji ne vjerujemo u boga???
meni nema spasa, jel tako?
previse se povrsno gleda na to i smijesno je dosta stvari koje su ovdje napisane, u nekima zaista ima i istine ali pozivanje na vjeru nam nece puno pomoci dok se mi ne dozovemo u pamet
Pravi vjernik ti nikada nece suditi i reci ce ti da on na to nema pravo i da mu je grijeh suditi...jer : niti te je stvorio niti ce ti on dusu uzeti. Prema tome , vratices se svom Gospodaru i bices pitan !!!
Ista stvar je i za spas. Ali , vjernik ti je duzan reci sta je spas i kako do nje doci..pa i sam ti ezan kaze ..: dodjite na molitvu , dodjite na SPAS...!!!
Obzirom da si se deklarisao kao covjek koji ne vjeruje u Boga..hmm

Pitari-CHWIILA

#228 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Pitari-CHWIILA » 23/09/2011 19:14

Infidel666 wrote:Tako je. Meni je drago kada cujem nekoga dovoljno hrabrog da kaze da nije religiozan. Takva je trenutna situacija u BiH. Mentalitet nas drzi porobljenima. Kud svi Turci tu i mali Mujo.
Ali naravno nismo to mi krivi, pogotovo ratne generacije. Odrasli smo u takvom okruzenju.
Nadam se promjeni ili povratku onom iskonskom, Stari Slaveni...
Ko je po tvom misljenju hrabrija osoba...onaj koji kaze da nije religiozan ili onaj koji kaze ja sam homosexualac-lezbejka ???

breuer

#229 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by breuer » 23/09/2011 19:19

Pitari-CHWIILA wrote:
Infidel666 wrote:Tako je. Meni je drago kada cujem nekoga dovoljno hrabrog da kaze da nije religiozan. Takva je trenutna situacija u BiH. Mentalitet nas drzi porobljenima. Kud svi Turci tu i mali Mujo.
Ali naravno nismo to mi krivi, pogotovo ratne generacije. Odrasli smo u takvom okruzenju.
Ko je po tvom misljenju hrabrija osoba...onaj koji kaze da nije religiozan ili onaj koji kaze ja sam homosexualac-lezbejka ???
ja sam ateista, nisam homo, ali sa čistim obrazom podržavam gay populaciju! :)

hoćul' sad bit' linčovan ko 'zavjerenik' :D

Pitari-CHWIILA

#230 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Pitari-CHWIILA » 23/09/2011 19:35

breuer wrote:
Pitari-CHWIILA wrote:

Nevjerstvo ..tvoja stvar , neces biti lincovan..a i sto bi !!
A podrzavati mozes koga hoces..pa, milioni podrzavaju i ludog brku iz minhena , milioni i dan danas podrzavaju ludjaka-pjesnika sa pala ili onog hudnikagenerala...znaci , tvoj izbor je sve u ovom prolaznom zivotu....pa bujrum !!!

bandini

#231 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by bandini » 23/09/2011 19:47

breuer wrote:
Pitari-CHWIILA wrote:

duboko si ti zaglibio u masoneriju stari moj :D
podrzavas gay populaciju :D :D

bandini

#232 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by bandini » 23/09/2011 19:51

prvo ne izvrci pricu o Bonu na nacin da kroz tu pricu negiras i ismijavas neke druge stvari
drugo...lik nije nista od onoga cime si ga natovario (razlog za to tovarenje samo ti znas)..
a da je "zahvalan" nekoj drugoj dimenziji (za svo bogastvo i uspjeh)..ocigledno jeste..jer ne postoji slavan i bogat irac a da se zamjerio ELITI...koja sjedi u londonu
nema se sa tobom fajde naduravat al et barem ovo o bonu
pa naravno da negiram, da li si ti svjestan koliko je on dosad para dao raznim organizacijama, gdje se sve pojavljivao, pa dolazio je u sarajevo kad niko drugi nije htio i ti nesto pricas
cuj zahvalan nekoj dimenziji, a daj fakat, kako te nije sramota ovo pricat, pa ovo ne bi rekli ni oni sa teme od prije neki dan, sto tvrde da zemlja miruje i da se sunce i planete okrecu oko zemlje
lik moze biti zahvalan svom muzickom daru, dobrim pjesmama, nema elita veze sa tim
hoces da kazes da niko ne moze postati poznat pjevac, glumac, pisac ako mu elita ne dozvoli???
to su price za malu djecu prijatelju i fakat mi je zao ako vjerujes u to

bandini

#233 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by bandini » 23/09/2011 19:57

Kao prvo religija i mora biti ukljucena u sve ovo jer su u samom korjenu iluminati protiv religije ali ne bilo kakve nego iskljucivo vjerovanja u Jednog Boga. Tako da ti je teorija o "zloupotrebi" religije od strane autora ariwalsa da bi privukla vise gledatelja i sve na kraju ispalo senzacionalisticki...NIDZE VEZE !!!
Da upravo tako, dolazak sotone je najvece zlo a ovozemaljska zla (napravljena od strane covjeka..ali ne bilo kakvog) su smijesna u odnosu na ono sto ce ovaj donijeti...ustvari , cemu diskusija , ti vjerujes da je dovljno samo sebe promijeniti i da je to..to !! Super haveru , promijeni sebe na nacin da ispunis Bozije naredbe i vec si nesvjesno (jer ti nije bio cilj) napravio come back u vjeru. Pa posto neces da budes musliman , krscanin ili bilo sta drugo...opet se pokvaris i radis onako kako si radio prije prve promjene....tebi ocigledno nije jasno da je svaka pozitivna promjena (nas samih) jedan korak blize Bogu i vjeri..svjesno ili nesvjesno...potpuno nevazno ali ipak ispunjavas ono sto ti je Naredjeno !!
Da naravno promijeniti sebe i vratiti se Bogu i njegovim Blagodatima.Vratiti se iskonskom vjerovanju i slavljenju Jednog i Jedinog...sve ostalo je ovozemaljska prolazna ubleha...
Vidim da mi preporucujes arriwals-e kao stivo za djecu..eh sta onda tebi preporuciti..izbor je fakat sirok...npr Alan Ford (strucna leteratura za buduce komedijase)...ili Teoriju Evolucije (samo mi reci gdje je ta tzv evolucija zapela jer nema odavno transformacija od amebe do insana...smijesno, zalosno , mizerno)..ili da citas upustvo za koristenje ATM mashine jer garant volis kartice itd itd

neki jednostavno ne vjeruju u boga, jel ti mozes to da pojmis???
meni je sva ta prica smijesna blago receno ali ja tebe ne nastojim ubijediti da ti ne trebas vjerovati u boga, radi sta zelis, samo ohani sa religijom, ko vjeruje vjeruje, ko ne vjeruje njegova stvar
ne bi da ulazimo u raspravu o religiji fakat
tuzno je da vi ljudi stvarno vjerujete u dolazak sotone na zemlju, mislim i onda kazes ali nema sanse da on pobijedi
pa cemu sva ova frka onda??
cekacemo sotonu, on ce doc, uz boziju pomoc cemo ga sjebat i to je to
nek ovi onda stavljaju simbole, nek rade sta hoce nema im pomoci

profesore necu rec da vam je prica glupa al eto

BASS

#234 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by BASS » 23/09/2011 20:17

Džaba pričas Bandini - bigotrija je ovdje svetinja - arrivalsi su se stvarno "ubili za Bosne" :) - "oni" imaju "nešto" o Bonu i "oni" ga "drže u šaci" i on mora da radi šta "oni" "narede" - ko ima,šta ima i šta to on za "njih" kao radi je apsolutno nebitno :) ta da se zna ne bi bila tajna,ha ja ... ali pošto je Irac ima nešto veze sa ira-om,mora da ima,logično,samo ti to još ne vidiš,zato što si (umetni epitet po potrebi)
ovaj naš narod jedino i funkcioniše na konceptima o "nekim" iz sjene koji su svemoćni i vuku konce i ostali su ucjenjene lutke,nemoćno roblje a jedina snaga i istinska vrijednost je slijepoća,beskompromisnost i tvrdoglavost... podanički mentalitet kojem je "slobodan" čovjek i slobodno društvo - bolest,jer je očito da naš čovjek i naše društvo za to ne zna,a đe da znaaa? :)

rossoner

#235 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by rossoner » 24/09/2011 02:11

ne da mi se sve čitati, ali jedan od jačih dokaza:

www.itanimulli.com

ILLUMINATI - ITANIMULLI...
Haj' ćao sad odoh...

surajaa

#236 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by surajaa » 24/09/2011 02:50

Cuveni govor George Bush-a starijeg 11.septembra 1991.

A New World Order. A world where the rule of law, not the law of jungle, governs the conduct of nations. When we are successful, and we will be. We have a real chance of this New World Order.

George W. Bush

We are on the verge of global transformation. All we need is the right major crisis and the nations will accept the New World Order.

David Rockefeller

Image

Misko je odlican ;-)

sonset

#237 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by sonset » 24/09/2011 09:30

Ima mnogo boljih dokumentaraca od Arrivalsa, kroz koji se opet svodi priča na vjerovanje u razne bogove( pa sad koji kome paše), što je opet presmiješno onima koji su shvatili i otkrili ,,mentalne programe i kontejnere,, zvane religija.

Da bi bio objektivan i realan bar donekle treba pročitati sve stvari pa i tog Icke kao i mnoge druge stvari koje su neki drugi već davno spoznali i shvatili (kako su nastale religije i ko su njihovi stvarni pokretači i šta se krije iza svega) i to sve iz raznih izvora, a ne samo iz onih (svojih kontejnera)koji ljude i drže da ne progledaju. Kad čovjek pravilno sagleda taj mentalni program u koji su ljudi na našim prostorima uglavnom ušli u vrijeme rata tek onda možemo reći da je bar pokušao izaći iz raznih mentalnih podruma i krenuti u neko pravilnije shvatanje šta se zaista dešava oko nas.

Doista sam na ovu temu pročitala postove od početka i svaki put me iznenadi da se maltene kroz svaku temu uvijek i samo uvijek provlači pametovanje o religiji. Ljudi jednostavno trebaju prije svega prihvatiti da nas ima i takvih koji pokušavaju izaći i koji su već i izašli iz svih nametnutih mentalnih kontejnera, i da takve osobe riječi raznih zagovornika tih istih mentalnih kontejnera uopšte ne dotiču. Malo preciznije
neosjetno dotaknu( žalost) kad svjesno odluče pročitati temu s tim da postove nekih nikova (mentalnih kontejneraša) jednostavno preskaču.Nama ovakvima je dobro a vama predlažem(kontejnerašima) stanje otvorenosti uma i malo čitanja i gledanja, jer hebi ga i vi nama stalno nešto predlažete i pametujete, a mi to gradivo već davno prošli. :mrgreen:
Kad se savlada prvo ova mentalna prepreka, onda se može pričati o tajni zvanoj Iluminati, pa opet ima ići dalje, jer hahaha, tu nije kraj priče, i vrlo dobro znam da neki znaju kuda to vodi dalje... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=d697aKcb ... re=related
http://galaksija.com/
http://www.val-znanje.com/
http://2012-transformacijasvijesti.com/ ... a-zastara/

statix

#238 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by statix » 24/09/2011 10:05

Ma 'ta ce Na rubu znanosti, a jeste vidili ove masone...

http://www.youtube.com/watch?v=xOTfl7fk ... re=related

Tiote

#239 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Tiote » 24/09/2011 13:02

Dijelom se slazem oko cinjenice da je nas mentalitet podlozan da svakavke stvari mogu „popiti vode“ kod nas, sto se tice konkretno Arrivalsa vec sam naveo svoje misljenje koje je u principu afirmativno po pitanju ideje ovog dokumentarca. Dakle, podrzavam ideju da se ljudi, a pogotovo mladi reanimiraju i zainteresiraju po pitanju religije i onoga sto ona propagira (ne ogranicavam se na Islam, nego mislim na sve monoteisticke religije) jer priznali ili ne ona nam je svima potrebna, kao i cinjenice da u vremenu u kojem zivimo postoji sistem koji je u najmanju ruku antireligijski nastrojen.

Donekle se slazem da je ovaj dokumentarac senzacionalisticki osmisljen, ali ne vidim u tome neki problem, ljudi mozda jesu pretjerali sa nekim svojim prognozama, ali opet to ne daje nikome pravo da se neke druge stvari mnoze sa nulom jer su toliko ocigledne da ih je tesko nevidjeti. Dakle, po meni, iz svega treba izvuci neku racionalnu poruku koja ne treba da se temelji na slijepom vjerovanju u bukvalno svaku rijec protagonista serijala, ali ni tome da se ovakav materijal omalovazava samo zato sto je inspirisan religijom ili necim drugim sto nekome ne odgovara. Znaci, naci neku sredinu i u slucaju da nas je serijal animirao, kako po pitanju religije tako i svega ostalog vezanog za ovu temu, treba se educirati sto kvalitetnije ali prvenstveno zbog sebe, a ne zbog drugih i zbog poslije nekog „prislinog prosvijetljenja“ tih drugih. Uostalom to je i poenta ovog dokumentarca, pomozimo najprije sebi.

BASS

#240 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by BASS » 24/09/2011 14:13

Po tome logika je sljedeća : jeste glupo,ali neke natjera da malo promisle o vjeri,pa je dobro...
Zar su vjeri stvarno potrebna takva ulazna vrata i takve stvari da "učvrste" vjeru u nekome ko je već u tome?
Pošto sam se do sada uvijek držao pravila,koji se ispostavio tačnim u praksi,a koji glasi kakav čovjek takva mu vjera - s obzirom na kvalitet mentalnog sklopa dotičnih osoba,možeš zamislit...

Tiote

#241 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Tiote » 24/09/2011 14:48

Naravno da nisu toliko potrebna onome ko je vec u vjeri ali su potrebna onima koji su je zapostavili iz ovih ili onih razloga, zato sam i rekao da je ovo dobar materijal za reanimaciju ljudi po pitanju vjere i njenih vrijednosti. To je, po meni, i osnovna poenta ovog materijala, animirati ljude po pitanju religije praveci paralelu sa vremenom u kojem zivimo.

Slazem se sa tim tvojim pravilom, samo sto mnogi gledaju religiju kroz pojedinca, a ne pojedinca kroz religiju zbog cega i dolazi do ovolikih tenzija i nerazumjevanja izmedju onih koji se drze neke religije i onih koji se ne drze, kao i izmedju pripadnika razlicitih religija.

raoul duke

#242 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by raoul duke » 24/09/2011 16:38

Religija? Ma brate..

Gledavši porijeklo, u Bosni se ne zna odakle je i sta je ko. Ko gleda objektivno na nasu situaciju, shvati da nije bitno koje si religije, odnosno religija nit' je bitna nit' je potrebna. Bilo da si pripadnik staroslavenske paganske religije, Crkve Bosanske, kasnije Pravoslavne Crkve, Islama, austrougarskog katolicizma (poredano hronoloski kroz historiju), shvatis da je bitan samo covjek i ono sto covjek osjeca, njegove prirodne potrebe.

Tako da @ Pitar Cvilla, prestani da u svaki svoj post ubacujes konstatacije koje cujes za Bajram u dzamiji.

Cijenim religiozne ljude, ali prezirem one koji se prozivaju "pravim vjernicima" , a jedini nacin za ispoljavanje te religije pronadju na forumu, solivši drugima pamet. A da me vidi babo...

Osvrcem se na samog sebe, i trazim problem jedino u sebi, a ne u drugima. Okrivit cu sebe za ono sto se dogadja oko mene a ne nekog nevjernika, pripadnika druge religije ili kako ti kazes homoseksualca.

Primjer tvoje religije koja je " na visokom nivou svijesti" je to sto su 3 homoseksualca objesena u Iranu?
Ili kamenovanje ljudi ?
Takvi slucajevi su me natjerali da izadjem iz religije koju ti uzdises na najvise nivoe svijesti.

Nije bitno jesi li gay , Gaga, ili nesto trece , priroda ( Bog) te nacinila/o takvim.
U cemu je problem? Prosvijetli me molim te, Božiji robe?

PS: Jucer postavih temu u "Nauka i Edukacija" o teoriji relativnosti i 100 godina lazi, i odjednom izbrisana tema.
Moderatori bi trebali dati razlog za brisanje, barem na PM. Al' sta drugo ocekivat' od administracije SA-xa.
Jos jedan razlog da napustim forum.

Sve u svemu, Love & Light

Bitte_Halt_ja_ja

#243 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Bitte_Halt_ja_ja » 24/09/2011 18:49

pogresan podforum, pokusaj pod razne diskusije ili dje se vicevi postavljaju.

Pitari-CHWIILA

#244 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Pitari-CHWIILA » 25/09/2011 11:53

Infidel666 wrote:Religija? Ma brate..

Gledavši porijeklo, u Bosni se ne zna odakle je i sta je ko. Ko gleda objektivno na nasu situaciju, shvati da nije bitno koje si religije, odnosno religija nit' je bitna nit' je potrebna. Bilo da si pripadnik staroslavenske paganske religije, Crkve Bosanske, kasnije Pravoslavne Crkve, Islama, austrougarskog katolicizma (poredano hronoloski kroz historiju), shvatis da je bitan samo covjek i ono sto covjek osjeca, njegove prirodne potrebe.

Tako da @ Pitar Cvilla, prestani da u svaki svoj post ubacujes konstatacije koje cujes za Bajram u dzamiji.

Cijenim religiozne ljude, ali prezirem one koji se prozivaju "pravim vjernicima" , a jedini nacin za ispoljavanje te religije pronadju na forumu, solivši drugima pamet. A da me vidi babo...

Osvrcem se na samog sebe, i trazim problem jedino u sebi, a ne u drugima. Okrivit cu sebe za ono sto se dogadja oko mene a ne nekog nevjernika, pripadnika druge religije ili kako ti kazes homoseksualca.

Primjer tvoje religije koja je " na visokom nivou svijesti" je to sto su 3 homoseksualca objesena u Iranu?
Ili kamenovanje ljudi ?
Takvi slucajevi su me natjerali da izadjem iz religije koju ti uzdises na najvise nivoe svijesti.

Nije bitno jesi li gay , Gaga, ili nesto trece , priroda ( Bog) te nacinila/o takvim.
U cemu je problem? Prosvijetli me molim te, Božiji robe?

PS: Jucer postavih temu u "Nauka i Edukacija" o teoriji relativnosti i 100 godina lazi, i odjednom izbrisana tema.
Moderatori bi trebali dati razlog za brisanje, barem na PM. Al' sta drugo ocekivat' od administracije SA-xa.
Jos jedan razlog da napustim forum.

Sve u svemu, Love & Light
Ti si zadnja osoba koja ce pricati o religiji. Izasao si iz nje i sad svoje kvazi filozofske stavove obojene mrznjom prema istoj plasiras sakriven iza nicka , koji pokazuje da ti je puno bliza opcija nevjerstva koja bi trebala biti prihvatljiva svima nama..! By the way...jos uvijek nisi objasnio svoj stav o poruci arriwals-a..a vec si nekoliko puta pitan kao i to da si svoje lazi pokusao meni inputirati ...??
Jos jedna tvoja laz u nizu..da sam se proglasio pravim vjernikom ...vidim da do tvog uma ne moze doprijeti jedno od pravila islama...ne mogu ti suditi , ne mogu za sebe reci jesam li ili nisam pravi vjernik....itd. Ali to je tvoj problem koji nikada neces naci u svom omiljenom stivu...
Znaci Iranci smakli 3..4..5...6 ..pedera i ti si izasao iz islama...e onda , svi krscani bi trebali izaci iz istog iz hiljadu i jednog razloga......da nije zalosno bilo bi sega do bola..ali je ipak samo plitkoumno i tuzno sa tvoje strane. Pocni samo od ..krizarskih ratova , podrske ludom brki iz minhenske pivnice...pedofilije medju svestenstvom i jos stotine stvari..kao npr...juda je izdao Isusa ali su krscani i dalje najveci Jevrejski saveznici...a napravili su im interplanetarni holokaust...i ti ces nam drzati predavanja !!
Ne cijenis ti nikoga, ljudino a ponajmanje ljude koji su okrenuti Bogu i Vjerovanju. U tvojoj glavi je kosmar sto svakim svojim postom sve vise i vise dokazujes !!!

Tiote

#245 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Tiote » 25/09/2011 15:10

Infidel666 wrote:Religija? Ma brate..

Sa tom konstatacijom da je religija nebitna i nepotrebna se ne mogu nikako sloziti. Nase podneblje jeste specificno sa aspekta religije ali voditi se time da neutraliziramo religiju zbog nekog opceg blagostanja je neprihvatljivo svima onima koji drze do nje, ne bitno kojoj pripadaju (ispravi me ako sam te pogresno razumio). Upravo je problem to sto mnogi religiju drze za glavnog krivca svih podjela na ovim prostorima, a ustvari trebamo gledati suprotno. Religije nas upravo mogu ujediniti i ohladiti usijane glave nakon svega sto se desilo, naravno tu podrazumjevam pravilno tumacenje i pravilnu percepciju religije jer zlocini koji su pocinjeni u ime bilo koje vjere sigurno nisu pocinjeni od onih koji svoju vjeru ispravno tumace i zive. Niti jedna od zastupljenih religija na nasem podrucju ne nosi negativnu poruku, naprotiv teze ka tome da se medjusobno volimo, postujemo, teze upravo ka tome da pronadjemo tu ljudskost i univerzalne vrijednost karakteristicne samo razumnom bicu, a to je covjek. Dakle, drzim se toga da nam religija bude temelj medjusobnog postovanja, ljubavi, pomirenja, razumijevanja i ostalih vrijednosti koje su ugorzene konkretno u BiH, jer onima koji ispravno razumiju principe svoje vjere nisu potrebni nikakvi drzavni zakoni da bi se sprijecile neke medjuetnicke, a samim tim i medjureligijske tenzije.
Infidel666 wrote:Primjer tvoje religije koja je " na visokom nivou svijesti" je to sto su 3 homoseksualca objesena u Iranu?
Ili kamenovanje ljudi ?
Posto se radi i o mojoj religiji na ovo moram reagovati. S obzirom da vecina onih koji tako razmisljaju drze da su islamski zakoni okrutni, nehumani, primitivni i daleko od nekih modernih shvatanja krivicnih sankcija, ja bih tebe upitao kako tumacis nedavno izvrsenu smrtnu kaznu u olicju moderne demokratije Americi zbog ubistva policajca, ili zabranu nosenja nikaba zenama u zemljama koje su kao nekakvi moderni primjeri demokratije, tolerancije, primjene ljudskih prava?? Jesu li ti zakoni u duhu nekog savremenog poimanja nekakvih vrijednosti kojima takve zemlje kao teze, pod vrijednostima mislim na toleranciju, ljudska prava i slobode? Sto se tice tih smrtnih kazni u Iranu nemam nista protiv toga iz vise razloga. Prvo, drzim da je homosexualizam uzasna pojava, razmisli samo odnos nataliteta i mortaliteta u slucaju potpunog normaliziranja te pojave, nastao bi opci haos, ljudska vrsta bi ugrozila samu sebe. Drugo, osobe nad kojima je sprovedena ova kazna nisu postovale zakone svoje zemlje, dakle znali su za sankcije u slucaju cinjenja ovih djela tako da su se svjesno odlucili da istraju u svojoj sexualnoj slobodi po cijenu smrti. Trece, ovakva pojava se kosi sa svim prirodnim zakonima i unazadzuje covjeka do nivoa zivotinje jer samo zivotinju mogu razumjeti da cini tako gnusnu radnju s obzirom da nije obdarena razumom, no podrzavanje takvih gadosti danas znaci da smo u duhu nekih modernih vrijednosti kao sto su tolerancija svega i svacega. Cetvrto, odobravanje i dozvoljavanje takvih stvari je direktan atak na porodicu kao celiju i temelj svakog drustva, zamisli samo posljedice razaranja i devijacija porodice kao prve stepenice svakog drustva. Volio bih cuti samo jedan razuman razlog zasto na bilo koji nacin podrzati ovaj vid perverzije.

Locked