Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#1 Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by sokkia »

Neki dan prilikom izlaska sa parkinga me čovjek "kucnuo" u prednji lijevi blatobran.
I ono kako obično biva, hoćemo li zvat policiju ili čemo se dogovorit.
Poznajem čovjeka (ali ne baš dobro) a odmah sam primjetio da je poprilićno "kusno"
Nisam htjeo zvat policiju nego odemo kod majstora da vidimo koliko če bit popravak.
Kaže jedno 50-ak KM-ova našto ovaj i pristade.
Međutim juče neče ni da čuje,tvrdi da nema tolikog oštečenja.
E sad mene više zanima koliku bi on kaznu mogao dobiti da sam zvao policiju za ovo imajuči u vidu i da je bio pod uticajem alkohola.
Last edited by Anonymous on 19/08/2011 22:27, edited 1 time in total.
Reason: .
User avatar
drndalo
Posts: 22790
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by drndalo »

Dobio bi par mjeseci bez vozacke, par stoja kazne, 1-2-3 kaznena boda...

Za nauk ti ubuduce, ako vec pristanes da ne zoves policiju, posebno ako je popio onaj ko je kriv, odmah mu uzmi pare za stetu... Sutra nema ni dokaza da je bio pjan, ni da je on kriv, a ocito mu obraz nije sporan, tj. nema ga... Sreca pa nije veca steta...

Ako bas nista nema na autu, umes mu bar 50 KM... Ako ti se cini u startu 50 KM stete, uzmi bar 100 KM... Itd...
amelinoo
Posts: 200
Joined: 07/11/2010 19:17

#3 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by amelinoo »

mene je tako neki udario na parkingu i pobjegao. ugl. znao sam tablice, pa problem nije bio veliki. lik koji me udario dobio je 2 kaznena boda i kazna 100KM, a ja sam svoje naplatio od osiguranja. po meni je bolje nek' taj neko plati kaznu, a ti se kasnije ganjas sa osiguranjem.
soda
Posts: 34
Joined: 09/05/2011 22:40

#4 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by soda »

sokkia wrote:Neki dan prilikom izlaska sa parkinga me čovjek "kucnuo" u prednji lijevi blatobran.
I ono kako obično biva, hoćemo li zvat policiju ili čemo se dogovorit.
Poznajem čovjeka (ali ne baš dobro) a odmah sam primjetio da je poprilićno "kusno"
Nisam htjeo zvat policiju nego odemo kod majstora da vidimo koliko če bit popravak.
Kaže jedno 50-ak KM-ova našto ovaj i pristade.
Međutim juče neče ni da čuje,tvrdi da nema tolikog oštečenja.
E sad mene više zanima koliku bi on kaznu mogao dobiti da sam zvao policiju za ovo imajuči u vidu i da je bio pod uticajem alkohola.
Nema mi nista gore od ovakve situacije, kad covijek zna da je nesto zajebo, i da je kriv, a nema osjecaj odgovornosti i pravi se lud.
:x :x
Ne mogu da shvatim kako mogu ljudi ovako, znaju da su krivi i znaju da je to zbog njihovi postupaka ali opet negiraju ili nece da stoje iza svojih postupaka a znam masu osoba sa ovim osobinama... Ali dobro to je vec druga tema...

U svakom slucaju oces li naplatiti ili ne zavisi od tebe, vala poznavajuci sebe ja bi mu naplatio, ne znam na koji nacin(pod ovim ne mislim odma na udaranje) ali bi sigurno, jedino tako mozes sa ovom "vrstom" ljudi.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#5 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by sokkia »

drndalo wrote:Dobio bi par mjeseci bez vozacke, par stoja kazne, 1-2-3 kaznena boda...

Za nauk ti ubuduce, ako vec pristanes da ne zoves policiju, posebno ako je popio onaj ko je kriv, odmah mu uzmi pare za stetu... Sutra nema ni dokaza da je bio pjan, ni da je on kriv, a ocito mu obraz nije sporan, tj. nema ga... Sreca pa nije veca steta...

Ako bas nista nema na autu, umes mu bar 50 KM... Ako ti se cini u startu 50 KM stete, uzmi bar 100 KM... Itd...
Pa vala jest mi ovo škola za ubuduće...ali šta ćeš,čovjek se uči dok je živ.
User avatar
hakunfuc
Posts: 956
Joined: 26/08/2009 10:31

#6 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by hakunfuc »

Postoje razni načini naplate ovakvim likovima: ekseri u gumama, brzo ljepilo u svim bravama osim na gepeku (gledati ga kako ulazi kroz gepek - neprocjenjivo :D ), krompir u auspuhu, šećer u rezervoaru itd.
Drugačije sa takvim likovima ne ide, znam iz iskustva :D
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#7 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by Magarece_godine »

da, da ... policija ili lova ... Ako nema love kod sebe, onda uzmeš mu neki dokument ....taman da ti je rodjeni brat, nikome se danas ne moze vjerovati :D
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#8 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by SundanceKid »

Ma ja inace ne volim nikako ta dogovaranja....ono, uvijek ti bude zao, ako ti neko kaze mojne policiju zvat, bla bla, rijesicemo to, al UVIJEK sa tim bude neki problem..uvijek covjeku bude preskupo, a ti si prinudjen ici najjeftinijem majstoru, pa se zezat sa tim....jbg... Policija je najlakse rjesenje, osiguranje, naplatis i to je to....

p.s. de malo to "č" i "ć" poopravi :D prvo u samom nazivu teme, a onda i u tekstu ostalom :D hehe
pozz :D
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#9 Re: šta uraditi u slićnoj situaciji?

Post by sokkia »

SundanceKid wrote:Ma ja inace ne volim nikako ta dogovaranja....ono, uvijek ti bude zao, ako ti neko kaze mojne policiju zvat, bla bla, rijesicemo to, al UVIJEK sa tim bude neki problem..uvijek covjeku bude preskupo, a ti si prinudjen ici najjeftinijem majstoru, pa se zezat sa tim....jbg... Policija je najlakse rjesenje, osiguranje, naplatis i to je to....

p.s. de malo to "č" i "ć" poopravi :D prvo u samom nazivu teme, a onda i u tekstu ostalom :D hehe
pozz :D
ne zamjeri, :-) ja ih stvarno ne razlikujem da me ubiješ, :D
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#10 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by palamuda »

Ako nisi mislio policiju zvat trebao si ga oderat na licu mjesta i zdravo, mada uvijek policija svak sebi štetu namiri.

Sjećam se prije par godina udario kombi Taksistu, kombi kriv naduravaju se oni. Na taksiju štete možda 500 km (karambolka, zadnji far), al kaže njemu taksista 2000 km da ne zovem policiju, ovaj iz kombija kuka kakve dvije milje, kaže taksista nema tu štete za dvije hiljade nego tebi treba kombi da radiš sa njim, ne ostaje ti se bez vozačke, zato je ovako skupo.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#11 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by sokkia »

palamuda wrote:Ako nisi mislio policiju zvat trebao si ga oderat na licu mjesta i zdravo, mada uvijek policija svak sebi štetu namiri.

Sjećam se prije par godina udario kombi Taksistu, kombi kriv naduravaju se oni. Na taksiju štete možda 500 km (karambolka, zadnji far), al kaže njemu taksista 2000 km da ne zovem policiju, ovaj iz kombija kuka kakve dvije milje, kaže taksista nema tu štete za dvije hiljade nego tebi treba kombi da radiš sa njim, ne ostaje ti se bez vozačke, zato je ovako skupo.
ma nisam imao sličnih iskustava, sad bi več znao šta uradit-POLICIJA- pa se ti misli.
saramara
Posts: 111
Joined: 22/11/2010 09:36

#12 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by saramara »

palamuda wrote:Ako nisi mislio policiju zvat trebao si ga oderat na licu mjesta i zdravo, mada uvijek policija svak sebi štetu namiri.

Sjećam se prije par godina udario kombi Taksistu, kombi kriv naduravaju se oni. Na taksiju štete možda 500 km (karambolka, zadnji far), al kaže njemu taksista 2000 km da ne zovem policiju, ovaj iz kombija kuka kakve dvije milje, kaže taksista nema tu štete za dvije hiljade nego tebi treba kombi da radiš sa njim, ne ostaje ti se bez vozačke, zato je ovako skupo.
Zato da ga je zakačio kakav mahalac još bi on njemu namirio štetu. Kakvi su to jadovi čuj 2 milje cccc
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#13 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by vjesticanametli »

skoro je kod BBI zenska u nekom ĐŽipu spucala izlazeci s parkinga neki plavi autic i ja cedulju i napisem udario vas je taj i taj sve fino sa br. reg. tablice pa ako hoce nek je ganja :D
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#14 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by bijela »

vjesticanametli wrote:skoro je kod BBI zenska u nekom ĐŽipu spucala izlazeci s parkinga neki plavi autic i ja cedulju i napisem udario vas je taj i taj sve fino sa br. reg. tablice pa ako hoce nek je ganja :D
:D :thumbup:
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#15 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by Tercius »

vjesticanametli wrote:skoro je kod BBI zenska u nekom ĐŽipu spucala izlazeci s parkinga neki plavi autic i ja cedulju i napisem udario vas je taj i taj sve fino sa br. reg. tablice pa ako hoce nek je ganja :D
Ako nisi napisao/la komsijin broj tablica sa kojim si u zavadi radi glasne muzike, onda respect :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72762
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#16 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by Velkoski »

slupaj i njega i auto :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#17 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by Ateista »

Ja sam ostavio svoje podatke kada sam ogrebao auto na parkingu. :D

Jesam budala, a zena imala kasko osiguranje, ne bi imala nikakvih troskova, ovako sam izletio 250Km ni za sta... :lol: :lol:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#18 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by vozač »

ne shvatam ljude koji za 50 KM kazne koliko bi maksimalno dobili za udaranje na parkingu, zavale druge po nekoliko stotina maraka za opravku ... al to je tako i gotovo, nismo svi isti

sokkia ... izlevatio te, al nek ti je to nauk za ubuduće, u suštini taj kreten bi platio 50 KM kazne, a osiguranje bi pokrilo štetu, malo zajebancije sa administracijom i sve čisto ... za petobanku

ovako si ti bio kod majstora, tom kretenu činiš uslugu, hodaš okolo gubiš vrijeme i živce, tražiš kojekakve avlijanere da ti rade auto, što ti to treba u životu, čim ne želi zvati policiju, a ne daje pare odmah, sigurno je muljaža u pitanju
User avatar
Truba
Posts: 81570
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by Truba »

vjesticanametli wrote:skoro je kod BBI zenska u nekom ĐŽipu spucala izlazeci s parkinga neki plavi autic i ja cedulju i napisem udario vas je taj i taj sve fino sa br. reg. tablice pa ako hoce nek je ganja :D
ovo mi liči na jedan film kad je glavni antijunak spucao na parkingu neka kola
i kofol svi gledaju šta će učiniti a on lafo zapisuje podatke i kači za auto i odlazi

na ceduljici: Youll never catch me bite me :lol: :lol: :lol:
User avatar
holowey
Posts: 8423
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#20 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by holowey »

vozač wrote:ne shvatam ljude koji za 50 KM kazne koliko bi maksimalno dobili za udaranje na parkingu, zavale druge po nekoliko stotina maraka za opravku ... al to je tako i gotovo, nismo svi isti

sokkia ... izlevatio te, al nek ti je to nauk za ubuduće, u suštini taj kreten bi platio 50 KM kazne, a osiguranje bi pokrilo štetu, malo zajebancije sa administracijom i sve čisto ... za petobanku

ovako si ti bio kod majstora, tom kretenu činiš uslugu, hodaš okolo gubiš vrijeme i živce, tražiš kojekakve avlijanere da ti rade auto, što ti to treba u životu, čim ne želi zvati policiju, a ne daje pare odmah, sigurno je muljaža u pitanju
nije bas sve crno-bijelo u takvim situacijama...

lik me ogrebao na parkingu i uredno ostavio podatke zakacene za brisac... meni auto kasko osigurano, treba mi zapisnik da bih sanirao stetu i pozovem policiju, objasnim situaciju, oni mi kazu da nazovem i njega... dodje lik, napravise ovi zapisnik, dadose mi podatke od njegovog osiguranja da od njih naplatim stetu (koja je btw bila mizerna, oko 200km u ovlastenom servisu), a liku naplatise kaznu od 300km... meni bi pravo krivo, jer steta nije tolika, fakat da sam znao da ce morati platiti kaznu i da je ista tako visoka ne bih zvao uopste policiju nego bih se dogovorio s njim...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#21 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by vjesticanametli »

Tercius wrote:
vjesticanametli wrote:skoro je kod BBI zenska u nekom ĐŽipu spucala izlazeci s parkinga neki plavi autic i ja cedulju i napisem udario vas je taj i taj sve fino sa br. reg. tablice pa ako hoce nek je ganja :D
Ako nisi napisao/la komsijin broj tablica sa kojim si u zavadi radi glasne muzike, onda respect :D
jesam ponekad blesava ali to ne radim :) :D zao mi je sto covjeku/zeni ne ostavi svoj broj a bilo je neko plavo auto

a ta u Đžipu ko krava jos kad je lupila to auto zatrese se ono sve na njoj i drmusa pa pogleda reaguju li ljudi pa opet drmnu :shock: a ja fino naslonim kosobran na zardinjeru i reko ajmo sad pisati broj :D
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#22 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by sokkia »

vozač wrote:ne shvatam ljude koji za 50 KM kazne koliko bi maksimalno dobili za udaranje na parkingu, zavale druge po nekoliko stotina maraka za opravku ... al to je tako i gotovo, nismo svi isti

sokkia ... izlevatio te, al nek ti je to nauk za ubuduće, u suštini taj kreten bi platio 50 KM kazne, a osiguranje bi pokrilo štetu, malo zajebancije sa administracijom i sve čisto ... za petobanku

ovako si ti bio kod majstora, tom kretenu činiš uslugu, hodaš okolo gubiš vrijeme i živce, tražiš kojekakve avlijanere da ti rade auto, što ti to treba u životu, čim ne želi zvati policiju, a ne daje pare odmah, sigurno je muljaža u pitanju
potpuno si u pravu,ali to mi je nauk za ubuduče.kazna bi mu bila sigurno veča jer je bio pijan.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#23 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by vozač »

sokkia wrote:
vozač wrote:ne shvatam ljude koji za 50 KM kazne koliko bi maksimalno dobili za udaranje na parkingu, zavale druge po nekoliko stotina maraka za opravku ... al to je tako i gotovo, nismo svi isti

sokkia ... izlevatio te, al nek ti je to nauk za ubuduće, u suštini taj kreten bi platio 50 KM kazne, a osiguranje bi pokrilo štetu, malo zajebancije sa administracijom i sve čisto ... za petobanku

ovako si ti bio kod majstora, tom kretenu činiš uslugu, hodaš okolo gubiš vrijeme i živce, tražiš kojekakve avlijanere da ti rade auto, što ti to treba u životu, čim ne želi zvati policiju, a ne daje pare odmah, sigurno je muljaža u pitanju
potpuno si u pravu,ali to mi je nauk za ubuduče.kazna bi mu bila sigurno veča jer je bio pijan.
ja govorim iz vlastitog iskustva, vidim da je raja dobijala i kazne od 300 KM mada mi nije jasno otkud toliko, pa zna se šta je parking, u svakom slučaju ima raznih varijanti, ali je preduslov da je onaj ko te udario korektan, onda se lako pronađe modus
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#24 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by sokkia »

vozač wrote:
sokkia wrote:
vozač wrote:ne shvatam ljude koji za 50 KM kazne koliko bi maksimalno dobili za udaranje na parkingu, zavale druge po nekoliko stotina maraka za opravku ... al to je tako i gotovo, nismo svi isti

sokkia ... izlevatio te, al nek ti je to nauk za ubuduće, u suštini taj kreten bi platio 50 KM kazne, a osiguranje bi pokrilo štetu, malo zajebancije sa administracijom i sve čisto ... za petobanku

ovako si ti bio kod majstora, tom kretenu činiš uslugu, hodaš okolo gubiš vrijeme i živce, tražiš kojekakve avlijanere da ti rade auto, što ti to treba u životu, čim ne želi zvati policiju, a ne daje pare odmah, sigurno je muljaža u pitanju
potpuno si u pravu,ali to mi je nauk za ubuduče.kazna bi mu bila sigurno veča jer je bio pijan.
ja govorim iz vlastitog iskustva, vidim da je raja dobijala i kazne od 300 KM mada mi nije jasno otkud toliko, pa zna se šta je parking, u svakom slučaju ima raznih varijanti, ali je preduslov da je onaj ko te udario korektan, onda se lako pronađe modus
reče mi jaran iz policije-minimala 250 KM i vozačka na nekoliko mjeseci, al gotovo je sad.
User avatar
drndalo
Posts: 22790
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#25 Re: Šta uraditi u sličnoj situaciji?

Post by drndalo »

Prije stupanja na snago novog (zadnjeg) ZOBS-a, kazne za udese na kojima je policija radila uvidjaj su bile mislim start od 300-400 KM, nakon novog ZOBSa, to je smanjeno na nesto relativno simbolicno, barem za one gdje je manja materijalna steta, nema alkohola, opasnih prekrsaja i tako to...

Prije je bilo znaci da kada rade i uvidjaj za razbijen zmigavac, ili ogrebotinu "cestitka" krivcu od 400 KM... Obaska isplata stete od osiguranja... Sada je to mislim za te male "zijane" to nesto tipa 50-ak KM...
Post Reply