Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

MedenoSrce

#76 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by MedenoSrce » 16/08/2011 13:27

open the pendzer wrote:Ma dajte, ja sam siguran da zene odvajaju pete od asfalta i na one najprimitivnije "komplimente" radnika na ulici, ono zvizdanje i "ej mala, uuu jest dobra" :P

Uostalom, pitajmo one za kojima nijedan radnik na ulici ne zvizdi, sta misle o tome :D
Ejs.
Meni nema boljeg komplimenta od momenta kada utihne sva konverzacija, ne mora niko ništa govoriti. :evil:
A o tim hrke-krke dobacivanjima svaka žena koju ja poznajem nema ništa pohvalno za reči.

Miris Noci

#77 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Miris Noci » 16/08/2011 13:32

Samo pravi prijatelj je u stanju da osim komplimenta ti servira kritiku.

Licemjerni ljudi to nikada ne rade.

Cijenim kritiku,jer kritiku ne može izreći svako.

(r)evolucionarka

#78 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by (r)evolucionarka » 16/08/2011 13:35

Miris Noci wrote:Samo pravi prijatelj je u stanju da osim komplimenta ti servira kritiku.

Licemjerni ljudi to nikada ne rade.

Cijenim kritiku,jer kritiku ne može izreći svako.
:thumbup:

dr.Gonzo

#79 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by dr.Gonzo » 16/08/2011 13:36

Iskrenost cesto izlazi iz granica lijepog ponasanja. Cesto je bolje neke stvari presutiti, nego reci.

Ja inace mogu kritikovati samo osobe sa kojima sam izuzetno blizak, pa cak i to u zavisnosti od uslova. Inace, to sebi ne uzimam za pravo.

Ridjobrki

#80 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Ridjobrki » 16/08/2011 13:37

MedenoSrce wrote:
open the pendzer wrote:Ma dajte, ja sam siguran da zene odvajaju pete od asfalta i na one najprimitivnije "komplimente" radnika na ulici, ono zvizdanje i "ej mala, uuu jest dobra" :P

Uostalom, pitajmo one za kojima nijedan radnik na ulici ne zvizdi, sta misle o tome :D
Ejs.
Meni nema boljeg komplimenta od momenta kada utihne sva konverzacija, ne mora niko ništa govoriti. :evil:
A o tim hrke-krke dobacivanjima svaka žena koju ja poznajem nema ništa pohvalno za reči.
Ma neće reći, koja će reći... Ali godi im bolan, lažu. :lol: :lol: :lol:

"Hrrrrrrkkkkk, ohaaa maaalaaaaaa!!!" jednog bauštelca je iskonski kompliment biću žene i ultimativni znak njegove naklonosti. Jedino što ženi nije tu po ćeifu jeste što je to rekao bauštelac a ne arhitekta ili kardiolog. :-D :-D :-D

sophieEl

#81 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by sophieEl » 16/08/2011 13:42

Prije sam se gubila kad bi mi neko dao kompliment, al bukvalno unezgodim se (što ne liči na mene jer sam fkt otvorena osoba) :-) :lol: al' sad samo prebacim na zezanciju i negdje između "hvala" pa ljudi to i ne primjećuju :lol: :mrgreen:

prilagodjena

#82 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by prilagodjena » 16/08/2011 13:43

Ridjobrki wrote:
Ma neće reći, koja će reći... Ali godi im bolan, lažu. :lol: :lol: :lol:

"Hrrrrrrkkkkk, ohaaa maaalaaaaaa!!!" jednog bauštelca je iskonski kompliment biću žene i ultimativni znak njegove naklonosti. Jedino što ženi nije tu po ćeifu jeste što je to rekao bauštelac a ne arhitekta ili kardiolog. :-D :-D :-D
:thumbup: to je tako samo nije lako to priznati

Brzopleta*

#83 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Brzopleta* » 16/08/2011 13:47

Ja to ne volim nikako! prvo sto se ne nosim provokativno nego sportski, drugo sto mi je to primitivno do bola :-) i tako ja jedan dan u tom sportskom izdanju po carsiji se vrtila, pomagala nesto, kad neki lik (radili nesto ispred sebilja) 'hej mala' i sad 'nesto ti je dobro' a ja ne znadoh sta da kazem, jer sam zurila, pa srednji prst :angry: kaze on uuuuu jesi opasna :lol: ne pamtim kad sam se tako obrukala :shock: ne znam kako da mi bas to naumpadne al ett

ugl zvizdanje, dobacivanje na ulici smatram primitivnim i malogradjanskim :roll:

MedenoSrce

#84 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by MedenoSrce » 16/08/2011 13:48

Ridjobrki wrote: "Hrrrrrrkkkkk, ohaaa maaalaaaaaa!!!" jednog bauštelca je iskonski kompliment biću žene i ultimativni znak njegove naklonosti. Jedino što ženi nije tu po ćeifu jeste što je to rekao bauštelac a ne arhitekta ili kardiolog. :-D :-D :-D
Šta reči osim da sam očekivala ovakav komentar.
Iako je bitno ko komplimentira u ovom slučaju koji si ti naveo je bitnije kako se komplimentira. :wink:
Stepen obrazovanja nije u direktnoj zavisnosti sa kulturom ophođenja, ako ništa bar smo se u to imali prilike uvjeriti.

Filter

#85 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Filter » 16/08/2011 13:50

kazu mi da dajem dvosmislene komplimente (ne znaju jel ih zezam ili mislim ozbiljno :-) :roll: ) elem, draze mi je preskociti svu tu :roll: :-D :? :roll: zezanciju i reci ...OK, vozi dalje...

Ridjobrki

#86 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Ridjobrki » 16/08/2011 13:50

MedenoSrce wrote:
Ridjobrki wrote: "Hrrrrrrkkkkk, ohaaa maaalaaaaaa!!!" jednog bauštelca je iskonski kompliment biću žene i ultimativni znak njegove naklonosti. Jedino što ženi nije tu po ćeifu jeste što je to rekao bauštelac a ne arhitekta ili kardiolog. :-D :-D :-D
Šta reči osim da sam očekivala ovakav komentar.
Iako je bitno ko komplimentira u ovom slučaju koji si ti naveo je bitnije kako se komplimentira. :wink:
Stepen obrazovanja nije u direktnoj zavisnosti sa kulturom ophođenja, ako ništa bar smo se u to imali prilike uvjeriti.
Ne govorim ja o stepenu obrazovanja nego društvenom položaju. Debeli bauštelac je krme debelo a debeli političar bebeli medo... :-D

Ali to nije tema. :D

cucamonga

#87 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by cucamonga » 16/08/2011 13:56

kazu hrdjavom kurcu i dlaka smeta :mrgreen:

u ovom slucaju mindzi

pa se onda mnoge uhvate u 40-50oj godini zivota kako su same, kako zeljne ljubavi, postovanja bla bla bla...

instituciju spolne selekcije i selekcije boljeg - su mnoge danasnje wannabe dame pretvorile u izivljavanje nad ponudom i potraznjom :wink: pa onda kad bude cara do duvara - daj šta daš :mrgreen:

nego - birajte i dalje dame moje :evil: :zzzz: :wink: 8) 8-) a alfa muzjaci ce da placaju putere od 18-19 godina i da uzvracaju kooorvaloookom :mrgreen: :dance:

logme

#88 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by logme » 16/08/2011 14:08

Svasta procitah. Zene su iskrene, zene ne vole komplimente...

Ja cesto dijelim komplimente. Ne zato sto cu nekome biti drazi, sto cu nekome uljepsati dan ili podici samopouzdanje.
Jednostavno takav sam. Gdje god bio, sta god radio uvijek trazim ima li nesto lijepo oko mene. I kad nadjem volim to reci na glas. I nema tu nekih prenemaganja, lazi ili podilazenja. Iskren kompliment se uvijek prepozna, na kraju krajeva kao i neiskren.
A zene vole komplimente, zapravo obozavaju. Laze svaka koja kaze drugacije. A nije lijepo lagati :D

juli84

#89 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by juli84 » 16/08/2011 14:14

logme wrote:Svasta procitah. Zene su iskrene, zene ne vole komplimente...

Ja cesto dijelim komplimente. Ne zato sto cu nekome biti drazi, sto cu nekome uljepsati dan ili podici samopouzdanje.
Jednostavno takav sam. Gdje god bio, sta god radio uvijek trazim ima li nesto lijepo oko mene. I kad nadjem volim to reci na glas. I nema tu nekih prenemaganja, lazi ili podilazenja. Iskren kompliment se uvijek prepozna, na kraju krajeva kao i neiskren.
A zene vole komplimente, zapravo obozavaju. Laze svaka koja kaze drugacije. A nije lijepo lagati :D
:thumbup:

Zelena Carapa

#90 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Zelena Carapa » 16/08/2011 14:33

Meni licno jako zavisi od toga ko mi daje kompliment kako cu reagovati na njega.

Npr. ljudi koje ne gotivim previse (antipaticni mi, licemjerni i slicno) kad mi daju kompliment isto kao da mi nista nisu ni rekli, kulturno se zahvalim i ne posvetim ni sekundu paznje onome sto su rekli.

Seksisticke komentare isto srezem osmjehom i zahvalom kao i mjenjanem teme.

Cijenim kompimente za koje osjecam da su iskreni bilo da dolaze od zena ili muskaraca. Oni mi izmame iskren osmjeh, poprave mi raspolozenje i uvesele me.

Vazno je reci da sa godinama zena postaje svjesna "atributa" za koje najcesce dobiva komplimente. Tako da 95% komplimenata koje ja cujem danas :) sam svakako cula bar desetke puta ranije (osim ako se ne odnose na neku garderobu koju u tom momentu nosim). U iskrenost takvih komplimenata nemam razloga da sumnjam. :wink:

E sad kad bi mi neko rekao da imam wow dekolte - to bi me recimo zacrvenilo i ne bih povjerovala niti rijeci :D :D

wewa

#91 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by wewa » 16/08/2011 14:37

meni ne ide primanje komplimenata - niti ih nesto osobito volim.
cijenim misljenje prijateljica, znam da su iskrene i bez dlake na jeziku - zato mi i jesu prijateljice.

nisam sklona ni davanju komplimenata, ali je to pitanje ustrucavanja, ne manjka primjecivanja pozitivnih stvari.

Djevrek

#92 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Djevrek » 16/08/2011 14:37

Na sve komplimente odgovaram sa : "Znam :D"
A dajem ih samo kad znam da će onaj kome je upućen kompliment jednako odgovoriti. :D

Zelena Carapa

#93 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Zelena Carapa » 16/08/2011 14:39

Volim davati komplimente, uvijek sam skoncentrisana na lijepe stvari u zivotu i ne postoji osoba kojoj ne mozemo dati iskren kompliment. Ako to zelimo naravno.

Ja ih dajem s zeljom za pohvalom i prepoznavanjem lijepog :)

Iskreno a negativno misljenje dajem samo ako me se direktno upita i ako moj odgovor moze uticati na ishod nekog izbora tj. ako ne komentarisem nestos to kolegica, prijateljica, poznanica ne moze promjeniti niti prikriti. :-D

cucamonga

#94 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by cucamonga » 16/08/2011 14:49

ja u nas na forumu istancanih dama i damica ima tu i misica i primadona izgleda :mrgreen: :lol: :run:

dzizs krajst :zzzz: :lol: :evil:

Zelena Carapa

#95 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Zelena Carapa » 16/08/2011 15:09

A ja svako malo zaboravim da neotesano rulzzzzz :D

hocunecu

#96 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by hocunecu » 16/08/2011 15:12

ima ovdje svega,i parmaka svakojakih :D

madner

#97 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by madner » 16/08/2011 15:13

Opet ste nam drage, to je samo izgled :D

burek_in_space

#99 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by burek_in_space » 16/08/2011 15:15

hocunecu wrote:ima ovdje svega,i parmaka svakojakih :D
Jel to zato shto sam crnac?! :sad:

Ne dijelim komplimente, otkako su ove nashe kokice :oops: skontale da ako joj kazhesh neshto lijepo, odmah si puk'o na nju, ili je zhelish samo povaliti, ili oboje odjednom. :-)

Ma.Le.Na

#100 Re: Ah,svi ti komplimenti!U koju ladicu sebe ste ih ostavili vi?

Post by Ma.Le.Na » 16/08/2011 15:16

burek_in_space wrote:
hocunecu wrote:ima ovdje svega,i parmaka svakojakih :D
Jel to zato shto sam crnac?! :sad:

Be dijelim komplimente, otkako su ove nashe kokice :oops: skontale da ako joj kazhesh neshto lijepo, odmah si puk'o na nju, ili je zhelish samo povaliti, ili oboje odjednom. :-)
jel ti to nos zacepljen :skoljka: :D

Post Reply