Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

amrica

#176 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by amrica » 17/08/2011 22:39

fakat ne znam sta se uci u trgovackoj skoli, o proizvodima, ali je nemoguce nauciti-znati o svakom proizvodu sve. Pocinjuci od informaticke opreme, bijele tehnike preko auta i knjiga do komzetike...

Hemel

#177 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Hemel » 17/08/2011 22:58

osnovna pravila u radu sa musterijama):
1. musterija je uvijek u pravu
2. kada musterija nije u pravu, primjenjuje se prvo pravilo

salim se...ali bi to trebala da bude vodilja

sam naslov je jednosmjeran ali nema veze moze se prodiskutovati.
kao i u svakoj profesiji postoje dobri i losi. niti jedni nisu samo dobri niti svi mogu biti losi. biti prodavac nije nimalo zahvalan posao. moras biti spreman na svakojake izazove, razne provokacije, nervozne musterije, ljubazne musterije, musterije koje razumiju tu prirodu posla...
kada idem u kupovinu, idem ciljano to i to da kupim a kada idem u razgledanje (i usputna kupovina) tada zovem prodavaca da mi objasni samo ono sto nije napisano na artiklu...

postoje trgovine gdje se musteriji ponudi kafa i polako mu se pokusava udovoljiti (citaj uzeti pare koje je planirao tu ostaviti) i na kraju svi zadovoljni i kupac i prodavac.
postoje trgovine gdje se na licu mjesta obucava novi radnik na kasi. nas 5-6 u redu i svako ima dvadesetak artikala ona joj objasnjava ''e sada pritisni ovo dugme, zatim ovo...'' i niko ne srkleti niti je nervozan.

rijetko kada sam primjetio konfliktne situacije u trgovini. to bas kada se poklope dva ''zadrta'' karaktera pa nece niko da popusti.

sve je to do odgoja i kulture.

leo_

#178 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by leo_ » 17/08/2011 23:14

sto se tice mog doprinosa temi, mislim da bi najbolja opcija bila opismeniti ljude malo vishe. ja kao kupac maltretiram samo one koji maltretiraju mene kao kupca. u merkatoru na alipasinu je glavno pitanje, "imate li sitno?". koji klinac nju briga imam li ja sitno ili nemam?! svaki dan rade s ogromnim kolicinama novca, nisu u stanju obezbjediti se za sutra i jos od mene trazi da pazim na koji nacin placam. kaze mi jedno jutro jedna Sevala s kase "e kako ti, Bog ti dao, nemas nikad sitno?" i sta cu, od tad svako jutro idem sa sto krupnijom novcanicom po zvake, bas kod nje.
da ne pricam o tome kako dodjem negdje i ostavim 150KM za namirivanje i niko od njih da mi pomogne upakovati stvari, vec samo ceka da platim i vec pocinje raditi s iducim kupcem.

JThomas

#179 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by JThomas » 17/08/2011 23:37

danas na duhanprometovom kiosku koji na dan proda sigurno desetak hiljada maraka sudske takse, tražim 15 km takse i pružam novčanicu od 20 da platim.

i ona me na to pita imam li sitno :roll:

JEDRILICA

#180 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by JEDRILICA » 17/08/2011 23:45

Sabina Ramic wrote:
JEDRILICA wrote:Sta mene jako nervira u BiH je da prodavci vecinom nemaju pojma sta prodaju.

Hocu da kupim novcanik, pitam je li kozni, ona meni ako su mene zajebali onda cu i ja vas. Naravno poslije citanja lekcije napustam radnju.

Kupujem mikser, ista kutija, ista marka, ista jacina, jedan 50 KM a drugi 90 KM. Zovem prodavacicu i pitam kakva je razlika ona kaze pa valjda je ovaj od 90 KM bolji. :shock:

Mislim da je problem u gazdama, koji ne znaju dovoljno da obuce svoje prodavce i ne zele da puno ulazu u takve stvari.

Veoma su napasni sa pitanjem "mogu li vam pomoci? ", na koje vecinom dobiju odgovor NE. Tu se zavrsava sva komunikacija i naravno prodavac nema vise o cemu da prica. Jednostavno fali im obuke u prodaji, fali im sarma.
Veoma su agresivni i zele jednostavno da ti uvale bilo sta da kupis, ne gledajuci na duze staze i zadovoljstvo kupca koji ako kupi dobru i kvalitetnu stvar se sigurno vraca.

Znaš zbog čega je to? Zato što više trgovci nisu oni sa završenom srednjom trgovačkom školom već "nas ima svih zvanja i zanimanja". Ja sam npr. logoped. Završila faks u redovnom roku, prosjek 8.4, diplomirala sa 10, ali zbog trenutne trke za hljebom radimo ono što moramo, a ne ono što želimo. Posla u mojoj struci nema, sve preko veza i vezica i mi obični smrtnici nemamo šansu da dođemo do posla od mojih kolega i kolegica koji su imali jedva šestice i obnovili po koju godinu. Sva sreća firma u kojoj ja radim nam pruža redovite edukacije i na pitanje od kupca imamo uvijek kvalitetan odgovor.
I ja sam naravno nailazila na jako neljubazne trgovce. Npr. u marketu pitam gospođu koja slaže frižidere ima li jogurt od jedne firme, a ona meni odgovara "tu ti je sve što ima!"
da, ja vidim da je tu sve što ima, vidim i jogurte, ali pošto žurim u tolikom izboru ne mogu da pronađem ono što mi treba. To naravno ne podržavam, čak osuđujem, jer znam koliko mi moramo paziti s kupcima i biti ljubazni i susretljivi. Dnevno bude bar 20-30% zahtjevnih i "nadrkanih" kupaca i sva sreća što još uvijek nemaju ugrađen u sebi neke čipove da mi mogu čitati misli jer kroz jako ljubazan osmijeh na licu u sebi opsujem od pradjeda pa na bliže.
:lol: :lol:

Nema to veze sa srednjom trgovackom skolom. To ima veze sa internom obukom. Jednostavno potrebno je kadar obuciti prije nego krenu prodavati a ne ga odmah gurnuti u vatru. Treba znati selektirati kadar i znati ko takve poslove moze da radi.

stetoskop

#181 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by stetoskop » 18/08/2011 00:33

leo_ wrote:sto se tice mog doprinosa temi, mislim da bi najbolja opcija bila opismeniti ljude malo vishe. ja kao kupac maltretiram samo one koji maltretiraju mene kao kupca. u merkatoru na alipasinu je glavno pitanje, "imate li sitno?". koji klinac nju briga imam li ja sitno ili nemam?! svaki dan rade s ogromnim kolicinama novca, nisu u stanju obezbjediti se za sutra i jos od mene trazi da pazim na koji nacin placam. kaze mi jedno jutro jedna Sevala s kase "e kako ti, Bog ti dao, nemas nikad sitno?" i sta cu, od tad svako jutro idem sa sto krupnijom novcanicom po zvake, bas kod nje.
da ne pricam o tome kako dodjem negdje i ostavim 150KM za namirivanje i niko od njih da mi pomogne upakovati stvari, vec samo ceka da platim i vec pocinje raditi s iducim kupcem.
Najbolja opcija bi ti bila da odeš doktoru psihijatru da ti sredi taj negativan i nabrijani stav.

Vidi, meni se stalno to isto dešava i nikad ni u jednom momentu mi nije zasmetalo kada me pita dali imam sitno, a daleko od toga da pomislim da mi pomognu upakovati stvari, jer treba imati obzira i prema mušterijama koji čekaju iza tebe u redu. A zamisli koliko bi ti smetalo da stojiš u redu duže i čekaš dok oni pakuju stvari mušterijama.
Dali si ikad pomislio da budeš tolerantan. Zbog takvih kao ti je i otverena tema, dobro bi bilo da nam odgovoriš malo detaljnije zašto maltretiraš.? Možda bi ti mogli pomoći da ti damo neke smjernice ka pozitivnoj energiji.

udrch

#182 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by udrch » 18/08/2011 00:36

Ima i na ovom forumu svakakvih nadrkanih kupaca..
Kad nešto kupuješ ne treba ti niko, kad ne kupuješ onda mora da ti smeta svako..

otherside

#183 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by otherside » 18/08/2011 09:07

ja ne ocekujem da mi bilo ko pakuje stvari na kasi ali ako cemo posteno, gdje god sam bila izvan ex Yu to je normalna stvar. e sad...mozda je mene potrefila sreca :D mozda ce se sad neko javiti pa reci "nije tako, bla bla..." ali to je moje iskustvo.
doduse, u Robotu mi se desilo par puta da momak stoji pored kase i pakuje placene stvari...prijatno iznenadjenje :-D
nije niko nesposoban da sam spakuje, meni cak vise odgovara da ih sama potrpam u kese jer odmah sortiram (za frizider, za kupatilo i sl) ali mora se priznati da je to kvalitetnija usluga.

Michun

#184 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Michun » 18/08/2011 09:28

otisla ja jednom da kupim interfon za kucu - negdje tamo iza shentade.
radi cura, kontam e jbga nista nece znati.
ne lezi vraze, kcerka vlasnika te firme i zna cura sve od kamere, inerfona, metara okolo kamere, za sta je sta najbolje. ja ostala :shock: pozitivno naravno.
i haj sad ti reci da se ne moze nauciti...moze sve ako ti je stalo.
cuj mikser bolji zato sto je 90 KM...pa jes' jednostavno.

bambi:)

#185 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by bambi:) » 18/08/2011 09:35

Ima jedan granap na Kovačićima uz kladionicu da ne imenujem koji, tamo sam bila stalna mušterija i stekla dojam da radnice uopšte ne primaju platu kako su "ljubazne i pokazuju inicijativu da budu uslužne ",jedna katastrofa a što je najgore to je jedan od naopskrbljenijih u okolini a redovno ga zaobilazim samo zbog njih koje ne da nisu ljubazne nego se čini mi se iživljavaju,

tipa stoji pored vrata ( jedna od tri u tom momentu) ja prolazim neposredno pored sa djetetom u rukama i tri kese nije joj palo na pamet da mi otvori da izađem nego prekstila ruke i gleda kako se mučim,a prethodno na kasi druga nije ni pokušala spakovati bilo šta u kese bez obzira što iza mene nije bio niko ,e tad sam zadnji put definitivno tu kupovala ,

a nisam jedina jer mi prijateljica radi u okoloni i kaže tamo niko ne kupuje doručak samo zbog njihovog bezobrazluka :evil:

Da napomenem baš zato što radim s ljudima i "tlače" me po čitav dan ,ZNAM da je moguće biti normalan da ne kažem ljubazan prema kupcu/stranci...
Upravo zato me izbacuju iz cipela ovakvi ispadi...

otherside

#186 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by otherside » 18/08/2011 09:54

Michun wrote:otisla ja jednom da kupim interfon za kucu - negdje tamo iza shentade.
radi cura, kontam e jbga nista nece znati.
ne lezi vraze, kcerka vlasnika te firme i zna cura sve od kamere, inerfona, metara okolo kamere, za sta je sta najbolje. ja ostala :shock: pozitivno naravno.
i haj sad ti reci da se ne moze nauciti...moze sve ako ti je stalo.
cuj mikser bolji zato sto je 90 KM...pa jes' jednostavno.
tako sam ti ja dosla kod obucara i zatekla obucarku :D
i to sa uredno nalakiranim noktima :D kontam ja, nista od ovoga, halalila ja cipele...
kad ono, uradila je sve besprijekorno uredno i kvalitetno. i nije joj se lak ostetio :D
moram je pitati koji koristi :D pa ostaviti na drugoj temi info :wink: :D

madner

#187 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by madner » 18/08/2011 09:54

Sabina Ramic wrote:
JEDRILICA wrote:Sta mene jako nervira u BiH je da prodavci vecinom nemaju pojma sta prodaju.

Hocu da kupim novcanik, pitam je li kozni, ona meni ako su mene zajebali onda cu i ja vas. Naravno poslije citanja lekcije napustam radnju.

Kupujem mikser, ista kutija, ista marka, ista jacina, jedan 50 KM a drugi 90 KM. Zovem prodavacicu i pitam kakva je razlika ona kaze pa valjda je ovaj od 90 KM bolji. :shock:

Mislim da je problem u gazdama, koji ne znaju dovoljno da obuce svoje prodavce i ne zele da puno ulazu u takve stvari.

Veoma su napasni sa pitanjem "mogu li vam pomoci? ", na koje vecinom dobiju odgovor NE. Tu se zavrsava sva komunikacija i naravno prodavac nema vise o cemu da prica. Jednostavno fali im obuke u prodaji, fali im sarma.
Veoma su agresivni i zele jednostavno da ti uvale bilo sta da kupis, ne gledajuci na duze staze i zadovoljstvo kupca koji ako kupi dobru i kvalitetnu stvar se sigurno vraca.

Znaš zbog čega je to? Zato što više trgovci nisu oni sa završenom srednjom trgovačkom školom već "nas ima svih zvanja i zanimanja". Ja sam npr. logoped. Završila faks u redovnom roku, prosjek 8.4, diplomirala sa 10, ali zbog trenutne trke za hljebom radimo ono što moramo, a ne ono što želimo. Posla u mojoj struci nema, sve preko veza i vezica i mi obični smrtnici nemamo šansu da dođemo do posla od mojih kolega i kolegica koji su imali jedva šestice i obnovili po koju godinu. Sva sreća firma u kojoj ja radim nam pruža redovite edukacije i na pitanje od kupca imamo uvijek kvalitetan odgovor.
Ovo je inace razlog zasto se ne primaju prekvalifikovani ljudi. Nadrkani su sto moraju raditi posao ispod casti i samo razmisljaju kako ce otic. I naravno uvijek im je neko drugi kriv. Kako da ovakva osoba uljudno usluzi nekoga za koga misli da joj je mazno njeno rezervisano mjesto.

Black swan

#188 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Black swan » 18/08/2011 10:09

najgore je što i oni s tri razreda osnovne
očekuju ured i 1500 :mrgreen:

Bloo
Globalna šefica

#189 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Bloo » 18/08/2011 10:10

Black swan wrote:najgore je što i oni s tri razreda osnovne

pola poslanika i politicara nam je tako pa sto da ne :D

yellow cat

#190 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by yellow cat » 18/08/2011 10:41

ja bih, vala, voljela da ove moje tete iz Konzuma ispod zgrade nekad zaćute.. kupiš puding od vanilije, odmah pitanje, jel ti to krempitu praviš, vrećice iz Azela mi svaki put redovno otmu iz ruku, izvade, pa onda robu komentarišu.. ako si se ujutro našminkala, odmah pitanje kud ćeš ti ranije, kad ti je pregled kod doktora, znaš li šta nosiš... ali zato nikad mi ne daju da čekam u redu iako mi nije problem... :thumbup: :-D

Goblin

#191 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Goblin » 18/08/2011 10:58

:D :D :D :D :D Popravi mi dan skroz. Cuj da 'obuce' nekoga,hahahaha.
U Sarajevu imas tri vrste radnji .Prva su male radnje,gdje gazda/gazdarica rade sami ili njih dvoje zajedno uz ponekad pomoc,djece,nekog od rodbine ili prijatelja,u tim radnjama se ljudi obicno odlicno razumiju u robu koju prodaju i bez obuke,jer se time manje vise bave cijeli zivot o njima poslije. Pod dva imas male privatne radnje gdje gazda zaposljava dvije-tri obicno radnice,tu nema obuke,jedina gazdina briga je da ih nekako prevari za koju dnevnicu i da je natjera da sto vise crnci za sto manje para. Pod tri imas velike prodavnice i lance trgovina,tu se samo uvaljuje preko stele,tu nije bitna ni skola,ni znanje,ni obuka,samo ko je kome ko i ko kome dodze sta.
Da se vratimo pod jedan,vlasnik sam takve male radnjice,gdje sam radim u kojoj sam radim. Prema kupcima sam obicno fin i ljubazan,jednostavno tako sam odgojen,takav sam i van posla . Ali ako kod kupca primijetim trun : arogancije,prepotentnosti,bezobrazluka,visine odmah se transformisem u klasicnoga mahalskoga jalijasa,koji je sa svakim muskim kupcem spreman odmah preci na fizicki obracun,bez velike price i koji svakoga za par trenutaka stavi na mjesto i to veoma bolno. Pare ,nema tih para kojima se moze platiti to zadovoljstvo,meni je zivo svejedno koliko ces para ostaviti :1,5,10,100,1000 jer koji god iznos da je u pitanju nista on meni u zivotu ne mjenja i ne moze me pokolebati u mom stavu.

swirl

#192 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by swirl » 18/08/2011 11:44

otherside wrote:ja ne ocekujem da mi bilo ko pakuje stvari na kasi ali ako cemo posteno, gdje god sam bila izvan ex Yu to je normalna stvar. e sad...mozda je mene potrefila sreca :D mozda ce se sad neko javiti pa reci "nije tako, bla bla..." ali to je moje iskustvo.
doduse, u Robotu mi se desilo par puta da momak stoji pored kase i pakuje placene stvari...prijatno iznenadjenje :-D
nije niko nesposoban da sam spakuje, meni cak vise odgovara da ih sama potrpam u kese jer odmah sortiram (za frizider, za kupatilo i sl) ali mora se priznati da je to kvalitetnija usluga.
Hajde mi molim te reci gdje su ti izvan ex yu pakovali stvari na kasi (ovdje pricam o samoposlugama), evo meni zadnje putovanje bilo Njemacka i Belgija, ne samo da ne pakuju stvari u kesu, nego ne mozes ni kese dzaba dobiti kao kod nas, nego i obicnu vrecu za fasungu moras platiti, i bas ga briga jesi li spakovao svoje, ili nisi, cim zavrsi sa tobom prelazi na onog sto je stajao iza tebe u redu.

otherside

#193 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by otherside » 18/08/2011 11:47

swirl wrote:
otherside wrote:ja ne ocekujem da mi bilo ko pakuje stvari na kasi ali ako cemo posteno, gdje god sam bila izvan ex Yu to je normalna stvar. e sad...mozda je mene potrefila sreca :D mozda ce se sad neko javiti pa reci "nije tako, bla bla..." ali to je moje iskustvo.
Hajde mi molim te reci gdje su ti izvan ex yu pakovali stvari na kasi (ovdje pricam o samoposlugama), evo meni zadnje putovanje bilo Njemacka i Belgija, ne samo da ne pakuju stvari u kesu, nego ne mozes ni kese dzaba dobiti kao kod nas, nego i obicnu vrecu za fasungu moras platiti, i bas ga briga jesi li spakovao svoje, ili nisi, cim zavrsi sa tobom prelazi na onog sto je stajao iza tebe u redu.
tokyo i paris - besprijekorno spakovane stvari u najobicnijem supermarketu.
ali ja rekoh, mozda je samo sreca bila :wink:

open the pendzer

#194 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by open the pendzer » 18/08/2011 11:54

Black swan wrote:najgore je što i oni s tri razreda osnovne
Takvi uglavnom i dobijaju ured i vece plate nego si naveo.

A onda idu na privatne fakultete i "polazu ispite".

Kod nas je sistem obratan nego u normalnim drzavam, u normalnim drzavama prvo zavrsis faks pa tek onda racunas na dobro radno mjesto, a kod nas prvo preko stele nabacis dobro radno mjesto, po mogucnosti profitabilna firma, drzavna, EP ili Telecom, a onda naknadno ganjas kvalifikacije, i to uglavnom zbog vece plate.

Sunrise00

#195 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Sunrise00 » 18/08/2011 11:55

swirl wrote:
Engleska :wink:

MedenoSrce

#196 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by MedenoSrce » 18/08/2011 12:03

Sunrise00 wrote:
swirl wrote: Hajde mi molim te reci gdje su ti izvan ex yu pakovali stvari na kasi (ovdje pricam o samoposlugama), evo meni zadnje putovanje bilo Njemacka i Belgija, ne samo da ne pakuju stvari u kesu, nego ne mozes ni kese dzaba dobiti kao kod nas, nego i obicnu vrecu za fasungu moras platiti, i bas ga briga jesi li spakovao svoje, ili nisi, cim zavrsi sa tobom prelazi na onog sto je stajao iza tebe u redu.
Engleska :wink:
Ovo dok BetterMan ne potvrdi ne vjerujem.

open the pendzer

#197 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by open the pendzer » 18/08/2011 12:07

Pa naravno da nema dzabnih vrecica na zapadu, ekoloski osvjestena drustva trovanje okoline ne poticu dijeljenjem dzabnih PVC vrecica na kasama u prodavnicama.

Jer ionako stovano pucanstvo iste (PVC vrecice) kasnije koristi kao vrecice za smece, pa lijepo hop sa njom u kontejner a ona dalje ide na smetljiste.

JEDRILICA

#198 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by JEDRILICA » 18/08/2011 12:22

Goblin wrote:

:D :D :D :D :D Popravi mi dan skroz. Cuj da 'obuce' nekoga,hahahaha.
U Sarajevu imas tri vrste radnji .Prva su male radnje,gdje gazda/gazdarica rade sami ili njih dvoje zajedno uz ponekad pomoc,djece,nekog od rodbine ili prijatelja,u tim radnjama se ljudi obicno odlicno razumiju u robu koju prodaju i bez obuke,jer se time manje vise bave cijeli zivot o njima poslije. Pod dva imas male privatne radnje gdje gazda zaposljava dvije-tri obicno radnice,tu nema obuke,jedina gazdina briga je da ih nekako prevari za koju dnevnicu i da je natjera da sto vise crnci za sto manje para. Pod tri imas velike prodavnice i lance trgovina,tu se samo uvaljuje preko stele,tu nije bitna ni skola,ni znanje,ni obuka,samo ko je kome ko i ko kome dodze sta.
Da se vratimo pod jedan,vlasnik sam takve male radnjice,gdje sam radim u kojoj sam radim. Prema kupcima sam obicno fin i ljubazan,jednostavno tako sam odgojen,takav sam i van posla . Ali ako kod kupca primijetim trun : arogancije,prepotentnosti,bezobrazluka,visine odmah se transformisem u klasicnoga mahalskoga jalijasa,koji je sa svakim muskim kupcem spreman odmah preci na fizicki obracun,bez velike price i koji svakoga za par trenutaka stavi na mjesto i to veoma bolno. Pare ,nema tih para kojima se moze platiti to zadovoljstvo,meni je zivo svejedno koliko ces para ostaviti :1,5,10,100,1000 jer koji god iznos da je u pitanju nista on meni u zivotu ne mjenja i ne moze me pokolebati u mom stavu.
Hvala sto si me obavijestio o tim razlicitostima. Nadam se da si uvidio da je to upravo problem kod ovih vecih prodavnica i da se to treba promjeniti ukoliko zele bolji profit.

Ta tvoja mala radnjica je tvoja privatna stvar i o tim stvarima se ne razgovara. Samo onaj ko je fin ne moze niti hoce da bude jalijas. :thumbup:

Comrad

#199 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by Comrad » 18/08/2011 14:52

Meni su pakovali kese u Bingu. Ok, vjerovatno jer se tek otvorio, ali i kasnije kad sam navracao ponekad pakuju, ponekad ne. U ostalim trznim centrima to nisam dozivio. Jesam da mi zapakuje 3-4 stvari, ali onako 5-6 kesa, ne. Uostalom, to i ne ocekujem, pa mi i ne smeta.

Fino je gore neko napisao, i kupci i prodavci dolaze od istih ljudi. Isto nam je i sa politicarima, policijom itd. itd. Nisu to neki vanzemaljci, to su ti komsije, braca, sestre. Mi smo takvi. To je ogledalo naseg naroda i kraj price.

Ja prije svega mislim da imamo ogroman broj nekulturnih ljudi. Da ne govorim o opstem nezadovoljstvu. Pa kad vidim one strance, nasmijani, hebe im se zivo kad ih vecina zivi normalno. A nas bosnjo, kad ga vidis, muka ti, il je bolestan, jadi se, politicari, gazda ga jebe, pesimizam, depresija, kasni plata, cijene visoke... :roll:

juli84

#200 Re: Zašto kupci maltretiraju prodavace???

Post by juli84 » 18/08/2011 14:55

Ma i kupci su cesto sitnicavi, meni se zna desiti da mi u Robotu sve lijepo spakuju :oops:
Eto sad da ne bude da pakuju samo u Engleskoj :-D

Post Reply