Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

new_jazzWa

#126 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by new_jazzWa » 14/08/2011 14:18

meni moja glupost najgora :) prije par godina (5-6), dobila garantno pismo, i hocu da idem kod tetke u Bec malo na odmor...pokupila sve papire, cica zima, auto, i pravac sarajevo...smrzavala se ko mala budala, dobila formular z apopunit, i kad je dosla na red adresa na kojoj stanuje tetka, potrazim garantno...i trazim, i trazim...i trazim, listam one papire, mama me gleda s nevjericom... i da, garancija je ostala kuci...hajd ti Marinko nazad, pa sutra opet u SA ...
evo, jos uvijek sebi ne mogu oprostiti :D

talić

#127 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by talić » 14/08/2011 15:13

Mislim da izraz "Uči ezan" nije nastao od riječi učiti nego od riječi učenje kao ono tipa "Marksovo učenje". Mujezin u svakom slučaju: uzvikuje, glasa,......ezan a ne uči ga ali se izraz usvojio da pojača značaj poziva kao što se za religiju kaže da je vjeronauka a ja tu ne vidim nauke jer istraživanja i tumačenja religije ne smiju izaći iz osnovnih postulata.
A što se tiče teme koliko vidim većina Vas ne vjeruje u slučajna ili namjerna putovanja Svemirom a da ne iznosi ni jedan argumenat koji bi takvu mogućnost opovrgao.

ladyada

#128 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by ladyada » 14/08/2011 15:39

:thumbup: super tema...........

PalaSa Marsa

#129 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by PalaSa Marsa » 14/08/2011 17:08

Chmoljo wrote:istinit događaj iz jedne PU (policijske uprave) :)

mislim da je u pitanju zamjenik komandira, koji je na redovnom sastanku pokušavao 'dočarati' svojim kolegama sve probleme i kontradiktornosti na koje mogu naići u obavljanju svojih dužnosti. i... počeo da im daje slikovit primjer...

"Zamislite situaciju u kojoj je zabranjen ulazak psima u kino. I šta ćete vi sad uraditi ako npr. u taj objekat uđe slijepa osoba koja ima psa vodiča? Kako se postaviti u toj situaciji?"...

diže se ruka.

lik se smijulji, ali 'ladno pita: "Sve je to ok šefe, samo mi nije jasno, koji će klinac slijepac u kinu?" :lol:
:D :D

novi.dan.nova.nafaka

#130 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by novi.dan.nova.nafaka » 14/08/2011 19:31

ladyblue18 wrote:@ Collector604 - vidim li jos jedan tvoj post na ovoj temi koji ocigledno nema veze sa temom, i koji vrijedja i ismijava druge, na odmor ces :sax:
:D
Preteče me, baš sam mu bio spremio slikovit odgovor. :-D
Pričam ja jednom sa prijateljem sportistom o Olimpijadi u Atlanti (ljetne olimpijske igre 1996 održane u USA). Sluša nas naš poznanik, inače apsolvent mašinskog fakulteta i pita: a kad se inače održavaju te atlante ?
Naravno, rekao je to i ostao živ. Image

Collector604

#131 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by Collector604 » 14/08/2011 19:50

novi.dan.nova.nafaka wrote:
ladyblue18 wrote:@ Collector604 - vidim li jos jedan tvoj post na ovoj temi koji ocigledno nema veze sa temom, i koji vrijedja i ismijava druge, na odmor ces :sax:
:D
Preteče me, baš sam mu bio spremio slikovit odgovor. :-D
Pričam ja jednom sa prijateljem sportistom o Olimpijadi u Atlanti (ljetne olimpijske igre 1996 održane u USA). Sluša nas naš poznanik, inače apsolvent mašinskog fakulteta i pita: a kad se inače održavaju te atlante ?
Naravno, rekao je to i ostao živ. Image

Imas PM pa posalji 8-)

Nikad nije kasno za slikovite odgovore :D

Bumble_Bee

#133 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by Bumble_Bee » 14/08/2011 22:48

Hm jedinica...Godine skolovanja s obzirom na godine?
Recimo da je rijec o 30-godisnjaku( ne uzimam u obzir naše nane i dede , nego današnjicu)

0-8 Bauštelac / Narkoman/ Pijanica/ Delikvent/ Prodavač na pijeci
8-12 Klasični državljanin :bih: radi u željezari/ cementari / frizerskom... ne sad kliker ali ipak nebi trebao
izvaljivati gluposti sličnim gore navedenim
12-16 Ljudi za razgovor
16+ doktori nauka i svakojaki doktori- teško ljudi s kojima bih mogla popiti kafu a da ne zaspem slušajući
o matricama i nula i jedinicama :)

Eto , to su moje mjerne jedinice, naravno..uvijek ima izuzetaka. :)

fatamorgana

#134 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by fatamorgana » 14/08/2011 22:54

buksna wrote:jedan moj poznanik, ono tek došao iz Njemačke, dijete bio, pa nije baš znao dobro naš jezik i sve riječi... i zbunio se kad je vidio čovjeka da kosi travu onom običnom ručnom kosom, drvenom. Nije mu jasno kako se može zvati to kosa, kad je kosa ono što raste na glavi :lol: Nešto slično kao ovo "učenje" za ispit i u džamiji :D

Uglavnom, kasnije je učio o homonimiji i shvatio je... valjda...

"Homonimi (grč. homo = jednak, onoma = ime) ili istoglasnice leksemi su jednakog izraza, a različitog značenja... "

http://hr.wikipedia.org/wiki/Homonim

:lol: :lol:
P.S. ovo sa malim poznanikom sam izmislio da dočaram neke stvari:D
Pa i Lenjin je u suštini reko istu stvar: Učiti, učiti i samo učiti ....

naja22

#135 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by naja22 » 14/08/2011 22:56

Chmoljo wrote:istinit događaj iz jedne PU (policijske uprave) :)

mislim da je u pitanju zamjenik komandira, koji je na redovnom sastanku pokušavao 'dočarati' svojim kolegama sve probleme i kontradiktornosti na koje mogu naići u obavljanju svojih dužnosti. i... počeo da im daje slikovit primjer...

"Zamislite situaciju u kojoj je zabranjen ulazak psima u kino. I šta ćete vi sad uraditi ako npr. u taj objekat uđe slijepa osoba koja ima psa vodiča? Kako se postaviti u toj situaciji?"...

diže se ruka.

lik se smijulji, ali 'ladno pita: "Sve je to ok šefe, samo mi nije jasno, koji će klinac slijepac u kinu?" :lol:
:lol: :lol: :thumbup: :thumbup:

kritichar

#136 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by kritichar » 14/08/2011 22:57

babyline wrote:
buksna wrote:jedan moj poznanik, ono tek došao iz Njemačke, dijete bio, pa nije baš znao dobro naš jezik i sve riječi... i zbunio se kad je vidio čovjeka da kosi travu onom običnom ručnom kosom, drvenom. Nije mu jasno kako se može zvati to kosa, kad je kosa ono što raste na glavi :lol: Nešto slično kao ovo "učenje" za ispit i u džamiji :D

"Homonimi (grč. homo = jednak, onoma = ime) ili istoglasnice leksemi su jednakog izraza, a različitog značenja... "

:thumbup:
Ne znam kako gosp. definicija nije cuo za ovu definiciju :? :mrgreen:

convict

#137 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by convict » 14/08/2011 23:06

Ja bih jedinici za glupost dao ime Torabi. Pri tome ne mislim da je dotični lično neinteligentan, naprotiv!

Hint: potražiti snimak "prenošenja energije" na flaširanu vodu

TheMule

#138 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by TheMule » 15/08/2011 00:23

Ma.Le.Na wrote::lol: :lol: slatko :D :D

joj sad cu ispast isto snob :oops:
djevojka dobila USB stick za 23. rodjendan
...student..iz SA..
nije znala sta je :( ni kako se koristi (to je bilo prosle godine)

kao sto rekoh mozda cu ispast snob...ali je meni to bilo nepojmljivo :roll:
Ja mislim da je ovo malo snobovski. Tehnoloski zaostaci nisu isto kao ona prica iz uvoda teme, pogotovo ako je osoba sa nasih prostora, jer mi zaostajemo 2-3 godine za ostatkom svijeta. Ja sam gotovo sigurno znao za, i imao, USB prije tebe i vecine drugih, ali ne mislim da sam bolji ili pametniji zbog toga.

Na drugoj strani imas pricu o odraslim zenama koje, ne zavisno od obrazovanosti, nisu zeljele da se zainteresuju za prirodu, da nauce gdje zive, sta tu rade, zasto se stvari desavaju kao sto se desavaju i t.d. Mislim da moraju ocekivati da ce im se neko smijati

just principe

#139 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by just principe » 15/08/2011 00:38

debilizam na kvadrat ili bolje reci na kub :roll:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#140 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by PipiDugaDevetka » 15/08/2011 01:25

hamza_sa wrote:Kako god to neko nazivao, ucenjem, okuisanjem ili pjevanjem, u svakom slucaju to ne radi hodza, nego mujezin.

A, ovaj sto je zavro da je to pjevanje, moze do jutra da iznosi svoje misljenje potkrepljeno nekakvim definicijama, ali ako se u Islamu poziv na molitvu zove UCENEJ EZANA to ne moze osporiti niti jedna definicija, sem one da da on ne prihvata i ne poznaje Islam, kao vjeru.
Edin Dino Merlin Dervišhalidović je započeo karijeru tako što je učio ezan.

Goblin

#141 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by Goblin » 15/08/2011 06:02

Bumble_Bee wrote:Hm jedinica...Godine skolovanja s obzirom na godine?
Recimo da je rijec o 30-godisnjaku( ne uzimam u obzir naše nane i dede , nego današnjicu)

8-12 Klasični državljanin :bih: radi u željezari/ cementari / frizerskom... ne sad kliker ali ipak nebi trebao
12-16 Ljudi za razgovor
16+ doktori nauka i svakojaki doktori- teško ljudi s kojima bih mogla popiti kafu a da ne zaspem slušajući

Ovaj tekst i ovakva malo je reci glupava ( ima tezih rijeci ali necemo sad ) podjela ljudi je jedan od bisera gluposti na Sa-x forumu. Ima ljudi koji rade neke slabo cjenjene poslove zbog trenutacne situacije u zivotu,pa ce kada steknu uslove raditi nesto drugo.Ima ljudi koji rade ove slabije priznate poslove ali su osim sto su osrednje obrazovani ,izuzetno nacitani i imaju ogromnu opcu kulturu i za razliku od toga imamo ovih iz zadnje kategorije ,tkz intelektualaca za koje ima divan hrvatski izraz fah-idioti,koji osim svoga posla imaju opcu kulturu na nivou seljaka tip 1804. Ovi tkz fah-idioti su posebno izrazeni u Bosni sa seoskim fakultetima i ispitima, diplomama preko stele. Ljudi su sareni i svakakvi,o njima se moze suditi jedino ako ih poznajes,ako ih dobro poznajes.
Znam jednog lika,bavi se prodajom CD-ova na pijaci ( od cega kupuje stanove,terence i placa fakultet ) naravno usput je zavrsavao neki fakultet. Prica ti on meni susret sa vrlim profesorom sa fakulteta,koji je navratio kod njega da kupi filmova. Pita se sa profesoorm i pohvali mu se da mu je ostalo jos samo par ispita i da je pravo sretan zbog toga. Profesor kao bas super a sta ces raditi kada zavrsis fakultet. Nasta mu moj poznanik odgovara : Pa onda cu se moci potpuno i sa mirom posvetiti pijaci :D :D :D :D

Ma.Le.Na

#142 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by Ma.Le.Na » 15/08/2011 08:49

TheMule wrote:
Ja mislim da je ovo malo snobovski. Tehnoloski zaostaci nisu isto kao ona prica iz uvoda teme, pogotovo ako je osoba sa nasih prostora, jer mi zaostajemo 2-3 godine za ostatkom svijeta. Ja sam gotovo sigurno znao za, i imao, USB prije tebe i vecine drugih, ali ne mislim da sam bolji ili pametniji zbog toga.

Na drugoj strani imas pricu o odraslim zenama koje, ne zavisno od obrazovanosti, nisu zeljele da se zainteresuju za prirodu, da nauce gdje zive, sta tu rade, zasto se stvari desavaju kao sto se desavaju i t.d. Mislim da moraju ocekivati da ce im se neko smijati
mozda...zasto sam i rekla da moze zvucati snobovski..a mozda da se i osvrnes na cinjenicu da se radi o mladoj osobi ..STUDENTU..za koje je sramota da ne zna sta je to USB stick..jer je vlajda nekad jednom IKAD prenjela predavanja...seminarski i sl...na nekom nosacu sem CDa..
bah..sta se sem toga pravdam i kome :zzzz:

metronom

#143 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by metronom » 15/08/2011 09:39

kritichar wrote:
babyline wrote:

:thumbup:
Ne znam kako gosp. definicija nije cuo za ovu definiciju :? :mrgreen:
Mozda da mu prevedete na engleski pa ce lakse nac definiciju :D

amrica

#144 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by amrica » 15/08/2011 10:15

Bumble_Bee wrote:Hm jedinica...Godine skolovanja s obzirom na godine?

12-16 Ljudi za razgovor

Ovaj tekst i ovakva malo je reci glupava ( ima tezih rijeci ali necemo sad ) podjela ljudi je jedan od bisera gluposti na Sa-x forumu.[/quote]

Ovaj tekst je fasisticki, najblaze receno.
Ismijavati nekoga zbog neinformiranosti, neobrazovanja... je nesto sto ljudi oduvijek rade.
Ali ovaj tekst, "tvoja" podjela je fuj!!!!
Kako te nije sramota izjednacavati covjeka koji radi sa 10 prstiju sa narkomanom, delinkventom... :roll:
Koji si ti faktor da odredjujes sta je "klasicni" drzavljanin? Vjerovatno imas 17 godina i mamu i tatu na budzetu i planove da upises fax, pa da postanes "covjek za razgovor" :roll:

A sta je to "covjek za razgovor"? Onaj ko dijeli tvoje stavove o podjeli ljudi na osnovu posla koji ga je zapao u tranziciji, koji nema stelu, ko nije clan partije...Ovi ostali ne znaju razgovarati? Ili ne rade na tvom intelektualnom nivou, pa to vise nije razgovor nego kokodakanje, njakanje, roktanje ... :x

A opet ne razumijes doktore nauka, dosadni su, pa ti jadan-a zaspes :roll:

darius_maximus

#145 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by darius_maximus » 15/08/2011 10:36

Collector604 wrote:Objasniti je mozes na jedan jedini nacin,nedostatak kvalitetnog obrazovanja.Ali naglasavam kvalitetnog.

Eto ti teme religije.Pogledaj u sta ljudi vjeruju,ne trebas procitati 10 knjiga psihologije i psihijatrije da bi zakljucila o cemu se tu radi.

Sjeca li se iko sljedecih gluposti:

Ako ti crna macka predje put pljuni tri puta.
Ako razbijes ogledalo imaces 7 godina nesrece.
Ako te svrbi nos,posvadjaces se.
Ako te svrbi desni dlan dobices pare
Ako te svrbi lijevi dlan davaces pare.
Ako ti se stuca,neko misli na tebe.
Ne radi nista dok hodza pjeva na mikrofon
Prije uzimanja knjige iz stamparije obavi ritual pranja ruku,nogu,glave (ritual u islamu)

Nakon sto procitas neku knjigu koja se bavi mitologijama starih civilizacija,bolje ces shvatiti vjerovanje u 21.vijeku.
Ovo sto si naveo nema nikakve veze sa gluposcu vec sa praznovjerjem. Dvije tacke su doduse vjerske prirode...
Glupost je da meteori prenose stomacnu gripu. Ova vrsta gluposti je uzrokovana neznanjem i pomijesana sa mahalskim mentalitetom naseg naroda.

Praznovjerja koja se ticu srece, nesrece, ljubavi, itd. se ne mogu dokazati niti opovrgnuti naucno. Istina je da takva praznovjerja postoje u svim drzavama svijeta, bez obzira na kojem je stepenu kvalitetno obrazovanje.
Da samo obrazovanje sprijecava ljudsku glupost, ne bih rekao, bas kao sto ne sprijecava zlocine. Porazgovaraj nekad s obrazovanim covjekom koji misli da je popio svu pamet svijeta, vidjet ces kako frca glupost na sve strane...

Koliko su ljudi raznoliki toliko se raznoliko manifestuje glupost. Mjerna jedinica ne moze postojati, kada uvijek postoji jos veca glupost od one prethodne... :D

kasparaov

#146 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by kasparaov » 15/08/2011 12:53

da kompjuter radi na parnu masinu :lol: :lol: :lol:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#147 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by PipiDugaDevetka » 15/08/2011 13:00

darius_maximus wrote:Ovo sto si naveo nema nikakve veze sa gluposcu vec sa praznovjerjem. Dvije tacke su doduse vjerske prirode...
Glupost je da meteori prenose stomacnu gripu. Ova vrsta gluposti je uzrokovana neznanjem i pomijesana sa mahalskim mentalitetom naseg naroda.
Ljudi, uopšte nije bilo moguće vidjeti sa Balkana tu meteorsku kišu. Mjesec bio skoro pun = uštap!
Praznovjerni vs. Punovjerni => Punovjerni su donedavno spaljivali vještice. Slažem se, nema puno veze za glupacima.

emirbey_7

#148 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by emirbey_7 » 15/08/2011 13:05

Collector604 wrote:Objasniti je mozes na jedan jedini nacin,nedostatak kvalitetnog obrazovanja.Ali naglasavam kvalitetnog.

Eto ti teme religije.Pogledaj u sta ljudi vjeruju,ne trebas procitati 10 knjiga psihologije i psihijatrije da bi zakljucila o cemu se tu radi.

Prije uzimanja knjige iz stamparije obavi ritual pranja ruku,nogu,glave (ritual u islamu)

Nakon sto procitas neku knjigu koja se bavi mitologijama starih civilizacija,bolje ces shvatiti vjerovanje u 21.vijeku.
Ne znam koju bismo mjernu jedinicu tebi dodijelili?

Collector604

#149 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by Collector604 » 15/08/2011 13:11

emirbey_7 wrote:

Ne znam koju bismo mjernu jedinicu tebi dodijelili?

Zivio ti meni puno godina,i nacitao se skepticizma i mitologija starih civilizacija 8-) :thumbup:

darius_maximus

#150 Re: Koja je mjerna jedinica za ljudsku glupost?

Post by darius_maximus » 15/08/2011 13:38

PipiDugaDevetka wrote:
darius_maximus wrote:Ovo sto si naveo nema nikakve veze sa gluposcu vec sa praznovjerjem. Dvije tacke su doduse vjerske prirode...
Ljudi, uopšte nije bilo moguće vidjeti sa Balkana tu meteorsku kišu. Mjesec bio skoro pun = uštap!
Praznovjerni vs. Punovjerni => Punovjerni su donedavno spaljivali vještice. Slažem se, nema puno veze za glupacima.
Ma znam Pipi da je nije bilo moguce vidjeti, ali je to slucaj iz prvog posta, pa sam morao reci da to jeste glupost, koja se moze naucno dokazati, dok je ovo ostalo urodjeno ljudsko praznovjerje, nesto kao OCD, vjerovanje da nesto moze poboljsati ili pogorsati covjeku zivot, a ne moze se objasniti naucno.

Nije bitno vise ni sta je covjek, praznovjeran ili punovjeran, obrazovan ili ne, ljudska glupost je univerzalna, javlja se u raznim oblicima i u raznim situacijama, zato se ne moze ni klasificirati tako jednostavno... :D

Post Reply