(za)raditi sa strane

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#26 Re: (za)raditi sastrane

Post by mrtva kokoš »

ratata wrote:
i ti pored posla i plate hoces i sa strane :x :x :x ja dijete imam a posla za mene i zenu nigdje na mapi, da mi nije bliskih ljudi ko zna sta bi bilo :roll:

kako te ba nije stid jos nesto ko fol ljudi neozbiljni sto ti ne odgovore :x :x :x
o tome ti pricam, ovo mi je u rangu onih profesora sa fakulteta koji pored tog obavljaju jos 2,3 posla. te se trpa u ovu komisiju te putovanja na racun drzave. nikad nemaju, uvijek im je malo, ma prokletinje...

nazalost takvo nam je vrijeme doslo svi gledaju da sto vise sebi u padze strpaju a ostale ko jebe. ehh taj socijalizam socijalizam, zaposli se 6 ljudi svi imaju po 200KM, karikiram... a ne danas, jedan ima 1200 a 5 nema da jede... :roll:
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#27 Re: (za)raditi sastrane

Post by ratata »

Splinter wrote:
ratata wrote:
i ti pored posla i plate hoces i sa strane :x :x :x ja dijete imam a posla za mene i zenu nigdje na mapi, da mi nije bliskih ljudi ko zna sta bi bilo :roll:

kako te ba nije stid jos nesto ko fol ljudi neozbiljni sto ti ne odgovore :x :x :x
o tome ti pricam, ovo mi je u rangu onih profesora sa fakulteta koji pored tog obavljaju jos 2,3 posla. te se trpa u ovu komisiju te putovanja na racun drzave. nikad nemaju, uvijek im je malo, ma prokletinje...

nazalost takvo nam je vrijeme doslo svi gledaju da sto vise sebi u padze strpaju a ostale ko jebe. ehh taj socijalizam socijalizam, zaposli se 6 ljudi svi imaju po 200KM, karikiram... a ne danas, jedan ima 1200 a 5 nema da jede... :roll:
dok nama 650.000 nezaposlenih ne prekipi...
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#28 Re: (za)raditi sa strane

Post by shambho »

Lisno poznajem osobe koje rade po tri posla, a jedva kraj s krajem sastavljau takoder..

Mozda da razmislite da taj jedan posao koji neko ima nije dobro placen, ili sto je cesce, da kasni plata, ili NIJE NIKAKO PLACEN.. A vamo se mora platiti kirija. Plus fakultet npr.. Plus hrana.. Plus RACUNI.. Drugi posao moze biti upravo prodavanje nakita (vec ga pomenuh).. Treci rad na anketama sto je isto placeno kako kad i kako koliko.. Tako da imate osobu koja radi tri posla i mjesecno 400 KM platE (a i to ako je srece).. Itd itd..
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#29 Re: (za)raditi sa strane

Post by shambho »

I da samo kirije u stanovima su po 300 KM mjesecno.. Valja to sve isplatiti.. I onda SRAMOTA jer neko zeli dodatno raditi..
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#30 Re: (za)raditi sastrane

Post by FreeSol »

shambho wrote:Moja preporuka bi bila da se neki hobi pretvori u posao.. Dosta cura prodaje nausnice koje same prave, slike koje slikaju..jednostavno otkriti ono u cemu je neko dobar i ponuditi isto.. Dobro ulaganje je i masina za sivanje npr.. Za ove ostale stvari ne treba puno ulaganja.. Cesto neko ponudi vec sto ima (npr dvije stare narukvice) da se napravi nes novo..

.. Ove stvari pocinju od jedne poznanice, pa neko kod nje vidi sliku/nakit pita odakle ti, ova kaze tu i tu kupila.. Elem, na kraju to moze postati malen ali dodatni prihod, a moze biti i zadovoljstvo..

Ja sam npr davala i instrukcije iz matematike (osnovna skola) prijateljicinom bratu..

Prodavala sam i sezonsko cvijece..


Elem..moze se kad se hoce, uz malo maste volje i rada.. Sretno.. :)
Sve je to fino napisati, ali zaraditi 30KM dnevno na prodaji nausnica ili home made nakita je bukvalno nemoguce. Slazem se da je zanimljiv nacin za zaradu, ali realno, ti svoj trud sto ulozis vecina ne zna cijeniti.

Instrukcije su odlican nacin zarade, danas djecu ne znam sta uce u osnovnim i srednjim skolama pa stalno neke instrukcije traze.

Ja kad sam imao 16 godina, istovarao sam sleper pun PVC stolarije sa jaranom, radio od 7-21h za 30KM, i svaki put kad podignem vrata ili prozor psovao sam sve zivo sto sam znao, ali jbg radio sam. Covjek za kojeg smo jaran i ja radili nije imao milosti za odmor ili da nam nesto olaksa. Lomili se k'o budale. Ali onda kad plati, cijenis svaku marku koju si dobio i gledas kako ces je potrositi.

A ovo da se trazi dodatni posao i da ocekujes zaradu je smijesno, bar u Bosni. :lol:
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#31 Re: (za)raditi sa strane

Post by ratata »

shambho wrote:Lisno poznajem osobe koje rade po tri posla, a jedva kraj s krajem sastavljau takoder..

Mozda da razmislite da taj jedan posao koji neko ima nije dobro placen, ili sto je cesce, da kasni plata, ili NIJE NIKAKO PLACEN.. A vamo se mora platiti kirija. Plus fakultet npr.. Plus hrana.. Plus RACUNI.. Drugi posao moze biti upravo prodavanje nakita (vec ga pomenuh).. Treci rad na anketama sto je isto placeno kako kad i kako koliko.. Tako da imate osobu koja radi tri posla i mjesecno 400 KM platE (a i to ako je srece).. Itd itd..
shambho wrote:I da samo kirije u stanovima su po 300 KM mjesecno.. Valja to sve isplatiti.. I onda SRAMOTA jer neko zeli dodatno raditi..
zato sto ja nemam nijedan posao a ni nadu da cu dobiti platu :x :!: :!: :!:


a sto se kirije tice , to treba dici na hiljadu KM pa se vozite iz svog kraja do posla u Sarajevu :dance:
Last edited by ratata on 31/07/2011 23:12, edited 1 time in total.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#32 Re: (za)raditi sa strane

Post by Mr. Brightside »

eto sad je frajer kriv sto se raspituje ima li nekih sitnih poslova :lol:
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#33 Re: (za)raditi sa strane

Post by Magarece_godine »

RATATA hoces radit osam sati dnevno za 350 maraka , bez osiguranja ?
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#34 Re: (za)raditi sa strane

Post by lara b. »

mozda da raznosis letke za obi isl.. da kuhas kolace i pite po naruzbi...das u oglase i na net, ove zenske str., da pravis nakit..broseve, da sijes ili vezes cekere ili marame , instrukcije iz necega, mozes igrati kladionicu kao decki :D
ako imas vikendicu mozes nabaviti pilice, pa prodavati... mozes koke pa jaja prodavati... mozes kupiti kozu pa mlijeko prodavati, ako imas zemlju mozes pobacati sjeme i zelje/blitvu kada naraste prodavati... od nekoga kupiti med, pa pakovati u tegle i prodavati malo skuplje npr.kupis kg po 10km, prodajes po 14km...rasprodas u obliznjim zgradama svakome po teglicu i eto... mozes domace marmelade praviti pa prodavati... razglasis kod lokalne frizerke da prodajes i onda ona uzima narudzbe i kod nje podizu robu...naravno ti frizerki cimnes stagos dzaba haha :lol:
sta jos... krecenje, ciscenje, cuvanje djecice... preprodaja ulaznica... avon kozmetika... :-D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35 Re: (za)raditi sa strane

Post by JThomas »

armin.i.am wrote:eto sad je frajer kriv sto se raspituje ima li nekih sitnih poslova :lol:
što kaže moja stara, dobro išta funkcioniše i kako funkcioniše... :roll:
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#36 Re: (za)raditi sa strane

Post by shambho »

ratata wrote:
shambho wrote:I da samo kirije u stanovima su po 300 KM mjesecno.. Valja to sve isplatiti.. I onda SRAMOTA jer neko zeli dodatno raditi..
zato sto ja nemam nijedan posao a ni nadu da cu dobiti platu hidrogenu jedan :x :!: :!: :!:
Lakse please..

Moja poenta je da je svaka marka bitna.. Ne znam o koliko novca postavljacica teme govori, ali dobro dodje i 5 KM dnevno (dodatno) od prodane narukvice..

A to sto neko nema posla, a neko drugi ima pet, ja u to ne ulazim, zao mi je fakat, ali isto znam da moje zao ne moze djecu nahraniti.


Ali zato mogu predloziti ono sto sam na svojoj kozi naucila.



I da, oriflame i avon su peglancija al' moze i do biti dodatni prihod..
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#37 Re: (za)raditi sa strane

Post by Mr. Brightside »

JThomas wrote:
armin.i.am wrote:eto sad je frajer kriv sto se raspituje ima li nekih sitnih poslova :lol:
što kaže moja stara, dobro išta funkcioniše i kako funkcioniše... :roll:
a ne znam jarane, sutra cu i ja traziti nesto slicno :roll:
sta fali ako neko zeli da radi i ima vremena, zasto se nezaposleni bune, ili oni sa slabijim primanjima ibrete sto on zeli jos :roll:
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#38 Re: (za)raditi sa strane

Post by shambho »

lara b. wrote:mozda da raznosis letke za obi isl.. da kuhas kolace i pite po naruzbi...das u oglase i na net, ove zenske str., da pravis nakit..broseve, da sijes ili vezes cekere ili marame , instrukcije iz necega, mozes igrati kladionicu kao decki :D
ako imas vikendicu mozes nabaviti pilice, pa prodavati... mozes koke pa jaja prodavati... mozes kupiti kozu pa mlijeko prodavati, ako imas zemlju mozes pobacati sjeme i zelje/blitvu kada naraste prodavati... od nekoga kupiti med, pa pakovati u tegle i prodavati malo skuplje npr.kupis kg po 10km, prodajes po 14km...rasprodas u obliznjim zgradama svakome po teglicu i eto... mozes domace marmelade praviti pa prodavati... razglasis kod lokalne frizerke da prodajes i onda ona uzima narudzbe i kod nje podizu robu...naravno ti frizerki cimnes stagos dzaba haha :lol:
sta jos... krecenje, ciscenje, cuvanje djecice... preprodaja ulaznica... avon kozmetika... :-D
:thumbup: Odlicni su svi prijedlozi.. Posebno ovo s marmeladama :-D ..
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39 Re: (za)raditi sa strane

Post by JThomas »

eh, nekome očigledno fali. misli njemu će biti manje. izvrnut sistem vrijednosti totalno. kaže sramota za državu što neko hoće da radi više...
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#40 Re: (za)raditi sa strane

Post by ratata »

armin.i.am wrote:
JThomas wrote:
armin.i.am wrote:eto sad je frajer kriv sto se raspituje ima li nekih sitnih poslova :lol:
što kaže moja stara, dobro išta funkcioniše i kako funkcioniše... :roll:
a ne znam jarane, sutra cu i ja traziti nesto slicno :roll:
sta fali ako neko zeli da radi i ima vremena, zasto se nezaposleni bune, ili oni sa slabijim primanjima ibrete sto on zeli jos :roll:

ocito ti nisi jos okusio sta je nemat za cigara i kontat kako bebi nabavit mlijeko, pa ti tako nista nije jasno a ruze ti na avataru
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#41 Re: (za)raditi sa strane

Post by vesna555 »

ratata wrote: a sto se kirije tice , to treba dici na hiljadu KM pa se vozite iz svog kraja do posla u Sarajevu :dance:
Ne plaćaju kiriju samo oni koji rade u Sarajevu, a nisu odavde.
Ima ih i koji su se poudali i poženili, a nemaju babe i tate i matere da im kupe stanove i nemaju mogućnost dići kredite na 35 godina, pa su pod kirijom.
A ko želi da radi, može. Ne može svašta, ali konobara, čistača, fizikanera, teta u granapu uvijek treba.
Ja opet i razumijem kad neko ko ima faks ili je stručnjak u nekom poslu, ne želi da to radi, ali brate onda nemoj kukati.
Pa ja. Kratko i jasno. Ali nije to tema.
Elem, ankete, letci, promocije po tržnim centrima su fin način za zaraditi koju marku više.
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#42 Re: (za)raditi sa strane

Post by ratata »

vesna555 wrote:
ratata wrote: a sto se kirije tice , to treba dici na hiljadu KM pa se vozite iz svog kraja do posla u Sarajevu :dance:
Ne plaćaju kiriju samo oni koji rade u Sarajevu, a nisu odavde.
Ima ih i koji su se poudali i poženili, a nemaju babe i tate i matere da im kupe stanove i nemaju mogućnost dići kredite na 35 godina, pa su pod kirijom.
A ko želi da radi, može. Ne može svašta, ali konobara, čistača, fizikanera, teta u granapu uvijek treba.
Ja opet i razumijem kad neko ko ima faks ili je stručnjak u nekom poslu, ne želi da to radi, ali brate onda nemoj kukati.
Pa ja. Kratko i jasno. Ali nije to tema.
Elem, ankete, letci, promocije po tržnim centrima su fin način za zaraditi koju marku više.
daj mi brojeve telefona tih ljudi sto im treba, odmah zovem, vazda ista shuplja "nece da rade", sta ba hocu necu ja moram a nemam gdje, i onda jos citam ove tatlane, pa ko ne bi poludio
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#43 Re: (za)raditi sa strane

Post by shambho »

ratata wrote:
vesna555 wrote:
ratata wrote: a sto se kirije tice , to treba dici na hiljadu KM pa se vozite iz svog kraja do posla u Sarajevu :dance:
Ne plaćaju kiriju samo oni koji rade u Sarajevu, a nisu odavde.
Ima ih i koji su se poudali i poženili, a nemaju babe i tate i matere da im kupe stanove i nemaju mogućnost dići kredite na 35 godina, pa su pod kirijom.
A ko želi da radi, može. Ne može svašta, ali konobara, čistača, fizikanera, teta u granapu uvijek treba.
Ja opet i razumijem kad neko ko ima faks ili je stručnjak u nekom poslu, ne želi da to radi, ali brate onda nemoj kukati.
Pa ja. Kratko i jasno. Ali nije to tema.
Elem, ankete, letci, promocije po tržnim centrima su fin način za zaraditi koju marku više.
daj mi brojeve telefona tih ljudi sto im treba, odmah zovem, vazda ista shuplja "nece da rade", sta ba hocu necu ja moram a nemam gdje, i onda jos citam ove tatlane, pa ko ne bi poludio
http://www.posao.ba/job.php?user=dc4b45 ... obID=56308
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#44 Re: (za)raditi sa strane

Post by vesna555 »

ratata wrote:
vesna555 wrote:
ratata wrote: a sto se kirije tice , to treba dici na hiljadu KM pa se vozite iz svog kraja do posla u Sarajevu :dance:
Ne plaćaju kiriju samo oni koji rade u Sarajevu, a nisu odavde.
Ima ih i koji su se poudali i poženili, a nemaju babe i tate i matere da im kupe stanove i nemaju mogućnost dići kredite na 35 godina, pa su pod kirijom.
A ko želi da radi, može. Ne može svašta, ali konobara, čistača, fizikanera, teta u granapu uvijek treba.
Ja opet i razumijem kad neko ko ima faks ili je stručnjak u nekom poslu, ne želi da to radi, ali brate onda nemoj kukati.
Pa ja. Kratko i jasno. Ali nije to tema.
Elem, ankete, letci, promocije po tržnim centrima su fin način za zaraditi koju marku više.
daj mi brojeve telefona tih ljudi sto im treba, odmah zovem, vazda ista shuplja "nece da rade", sta ba hocu necu ja moram a nemam gdje, i onda jos citam ove tatlane, pa ko ne bi poludio
Grbavica, ex cafe Torte i to, otvara se Vatra, traže više konobara i šankera.
Nadam se da ti može pomoći.
Oslobođenje, prošla srijeda, pizzerija traži pizz majstora (pretpostavaljam da će ovaj oglas izaći više puta, pa pogledaj).
Sretno!
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#45 Re: (za)raditi sa strane

Post by Mr. Brightside »

ratata wrote: ocito ti nisi jos okusio sta je nemat za cigara i kontat kako bebi nabavit mlijeko, pa ti tako nista nije jasno a ruze ti na avataru
:dance: ga ti bi mozda u kancelariji da radis pa ne mozes da nađes posao :roll:
zao mi je tvoje situacije, al se potrudi, vjerujem da mozes naci posao, kakav takav :roll: :thumbup:
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#46 Re: (za)raditi sa strane

Post by ratata »

armin.i.am wrote:
ratata wrote: ocito ti nisi jos okusio sta je nemat za cigara i kontat kako bebi nabavit mlijeko, pa ti tako nista nije jasno a ruze ti na avataru
:dance: ga ti bi mozda u kancelariji da radis pa ne mozes da nađes posao :roll:
kud mi to na ulici ne reche , ochi moje lijepe, proshetash li ti kad kroz Alipashino, molim te ako naidjesh obavezno mi to reci

dje je sad ovaj moderator da mene ukine a tebe tako finog i modernog ostavi
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#47 Re: (za)raditi sa strane

Post by malawi »

evo jedan prijedlog. moze se zaraditi a ujedno i uzivati u pogledu. na prosjecnu komodu mogu da stanu 2-4 manja akvarija sa ribicama. ribica okoti u prosjeku od 25-300 malih (zavisi od vrste). nakon mjesec dana, svaka se ribica moze prodati od 3-10KM po komadu (opet zavisi od vrste). ribice rade ko singerica :lol: :mrgreen:
pozzz :thumbup:
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#48 Re: (za)raditi sa strane

Post by lara b. »

e mozes prodavati osiguranje u slob.vrijeme...znaci ukacis svu svoju raju i susjede i taaaako :D
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#49 Re: (za)raditi sa strane

Post by shambho »

malawi wrote:evo jedan prijedlog. moze se zaraditi a ujedno i uzivati u pogledu. na prosjecnu komodu mogu da stanu 2-4 manja akvarija sa ribicama. ribica okoti u prosjeku od 25-300 malih (zavisi od vrste). nakon mjesec dana, svaka se ribica moze prodati od 3-10KM po komadu (opet zavisi od vrste). ribice rade ko singerica :lol: :mrgreen:
pozzz :thumbup:
Kako ovo? Ja sam imala 17 ribica u akvarijumu nigdje mladih nije bilo :-D :?: :?:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#50 Re: (za)raditi sa strane

Post by mrtva kokoš »

lara b. wrote:e mozes prodavati osiguranje u slob.vrijeme...znaci ukacis svu svoju raju i susjede i taaaako :D
moras biti "prevarant" da bi ovo radio, nisu svi od tog posla... :roll:

ne znam, svi imaju ili su imali dede, nane, zemlju negdje na selu. ako dodje do toga da sebi ne mogu obezbjediti egzistenciju nece mi ni to problem biti raditi. samo lahko je naprdjivati ovima koji imaju posao ili nama koji ga nemamo ali jos tudjim ustima jedemo. :-)
Post Reply