Cvijet za Srebrenicu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#51 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by Henry Chinaski »

Kakva je situacija ove godine za nabaviti ove cvjetove?
I da li postoje majice sa ovim cvijetom za kupiti?
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#52 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by South Blue Mama »

Henry Chinaski wrote:Kakva je situacija ove godine za nabaviti ove cvjetove?
I da li postoje majice sa ovim cvijetom za kupiti?
Image
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#53 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by Henry Chinaski »

Hvala.
User avatar
piupiu
Posts: 16352
Joined: 05/01/2008 05:08

#54 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by piupiu »

Bice 10.og i 11.og ispred BBI.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#55 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by KatarinaKosaca »

piupiu wrote:Bice 10.og i 11.og ispred BBI.
Jako neorganizirano. Kao prvo, ovo zna isheklati svatko ko je imao domaćinstvo u onom sistemu, ali ako te žene imaju exluzivu , treba poštovati, pa sam tako i odlučila. U Bezistanu nema već 3 dana, nestalo im. Kao biće ispred BBI, danas ispred BBI kao da se dijeli hrana gladnim ljudima. Još prije nekoliko dana sam htjela kupiti da pošaljem vani, da poklonim nekim ljudima, danas gužva, nered, bez imalo dostojanstva, kamere kao da snimaju cirkus, sve loše urađeno.
Ako ove žene imaju već exluzivu na to, trebaju imati i malo vizije i isheklati puno da ne bude ovakvih situacija, ako im ostane, neće se pokvariti, prodaće iduće godine.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#56 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by karanana »

u cemu je fazon sa ovim cvjetovima?
po meni ova euforija oko ovog cvijeta i "modni detalj" su jos jedna glupost i komercijalizacija ionako vec prekomercijalizovanog tuznog eventa dzenaze.
kosti ljudi se ukapaju a vamo se mediji hvalisaju o tome ko sve dolazi na dzenazu i ko ce sve govoriti i prduckati na +40 dok ljudi trebaju da se ukopaju.
kao BiH je ponovo centar svijeta, dolazi turchin, klinton, kolinda.....koga bola briga....oni su i krivi za ovo i sad neko treba njih da slusa i njihove suplje price.
ali to mediji komercijaliziraju kao da je dolazak pape, merkelove, sff....
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#57 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by KatarinaKosaca »

karanana wrote:u cemu je fazon sa ovim cvjetovima?
po meni ova euforija oko ovog cvijeta i "modni detalj" su jos jedna glupost i komercijalizacija ionako vec prekomercijalizovanog tuznog eventa dzenaze.
kosti ljudi se ukapaju a vamo se mediji hvalisaju o tome ko sve dolazi na dzenazu i ko ce sve govoriti i prduckati na +40 dok ljudi trebaju da se ukopaju.
kao BiH je ponovo centar svijeta, dolazi turchin, klinton, kolinda.....koga bola briga....oni su i krivi za ovo i sad neko treba njih da slusa i njihove suplje price.
ali to mediji komercijaliziraju kao da je dolazak pape, merkelove, sff....
Meni, lično je to znak susjećanja, a ne modni detalj. Osim toga, ako novac ide ovim ženama, koje jesu u principu, žene niskog obrazovnog nivoa, dakle sa manjim izgledima za zaposlenje tim bolje. Ovako, ako netko i nema novca za neku donaciju, ima 3KM kao simbol suosjećanja sa žrtvama.
Ali, kako rekoh, ovo udruženje je podbacilo skroz ove godine. Tako samo mogu postići da svi heklamo i da ne zarade ništa. Ja sam, nehtijući, tako, ostala dužna 100 komada za skup u subotu u Barceloni, gdje sam bila obećala poslati. Danas mi je već bilo kasno to učiniti.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#58 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by jao_situacije »

zar nije jednostavnije napraviti par miliona od plastike ili gume
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#59 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by razonoda »

jao_situacije wrote:zar nije jednostavnije napraviti par miliona od plastike ili gume
Po meni --nije dostojno---neka zene heklaju -to je terapija,a ako je i novcana korist za iste, bilo bi mi drago.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#60 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by dobar osjecaj »

karanana wrote:u cemu je fazon sa ovim cvjetovima?
po meni ova euforija oko ovog cvijeta i "modni detalj" su jos jedna glupost i komercijalizacija ionako vec prekomercijalizovanog tuznog eventa dzenaze.
kosti ljudi se ukapaju a vamo se mediji hvalisaju o tome ko sve dolazi na dzenazu i ko ce sve govoriti i prduckati na +40 dok ljudi trebaju da se ukopaju.
kao BiH je ponovo centar svijeta, dolazi turchin, klinton, kolinda.....koga bola briga....oni su i krivi za ovo i sad neko treba njih da slusa i njihove suplje price.
ali to mediji komercijaliziraju kao da je dolazak pape, merkelove, sff....
Otprilike imam slicna razmisljanja. Nemam kapacitet da tako suosjecam i obiljezavam sjecanje. Sljedeci zamisliv logican korak su mi neki nasmijani Japanci koji skakucu s cvjeticem u 200 poza na fotkama kakve prave pentrajuci se po kamenim spomenicima koji predstavljaju zrtve holokausta.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#61 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by Sanjarko »

Jesam li dobro shvatio da se ovaj cvijet zove Sjecanje.
Je li to ime cvijeta.
Sjecanje
Ili se drugacije zove.
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#62 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by internazionale »

KatarinaKosaca wrote:
karanana wrote:u cemu je fazon sa ovim cvjetovima?
po meni ova euforija oko ovog cvijeta i "modni detalj" su jos jedna glupost i komercijalizacija ionako vec prekomercijalizovanog tuznog eventa dzenaze.
kosti ljudi se ukapaju a vamo se mediji hvalisaju o tome ko sve dolazi na dzenazu i ko ce sve govoriti i prduckati na +40 dok ljudi trebaju da se ukopaju.
kao BiH je ponovo centar svijeta, dolazi turchin, klinton, kolinda.....koga bola briga....oni su i krivi za ovo i sad neko treba njih da slusa i njihove suplje price.
ali to mediji komercijaliziraju kao da je dolazak pape, merkelove, sff....
Meni, lično je to znak susjećanja, a ne modni detalj. Osim toga, ako novac ide ovim ženama, koje jesu u principu, žene niskog obrazovnog nivoa, dakle sa manjim izgledima za zaposlenje tim bolje. Ovako, ako netko i nema novca za neku donaciju, ima 3KM kao simbol suosjećanja sa žrtvama.
Ali, kako rekoh, ovo udruženje je podbacilo skroz ove godine. Tako samo mogu postići da svi heklamo i da ne zarade ništa. Ja sam, nehtijući, tako, ostala dužna 100 komada za skup u subotu u Barceloni, gdje sam bila obećala poslati. Danas mi je već bilo kasno to učiniti.
Jesi li mogla ovo ranije razglasiti, stiglo bi se nabaviti
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#63 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by It_is_a_Leclerc »

Dragi ljudi, pa to se kera (keranje je dio zaštićene nematerijalne kulturne baštine BiH). Nije to nacrtati, pa da se to nabrzinu uradi..

Ja sam svoj cvijet naručio i dobio za dan, ali mimo 11.7. jer je tad navala. Samo za Potočare treba sutra za zvanice iskerati tolike cvijetove.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#64 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by L u c i f e r »

Simbol je predivan: kako znacenjem, tako i izgledom odnosno bojama.

Svidja mi se i sto je heklan, nekako zraci Bosnom. Svaka cast za ideju.

Danas sam ga nosio kroz grad i osjecala se neka atmosfera prepoznavanja, razumijevanja i zajednistva.

Originalno jeste nazvan sjecanje, ali ga je narod preimenovao u Srebrenicki cvijet i tako i treba da se zove.

Bio sam ponosan kad sam danas u medijima gledao ko ga sve nosi sirom svijeta.

Nasi lobisti, diplomatija i dijaspora bi trebali zasuti svijet ovim divnim simbolom, odlicno sredstvo za sirenje istine i svijesti o genocidu i nasoj drzavi.
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2580
Joined: 16/05/2015 12:49

#65 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by SpecialOffer »

L u c i f e r wrote:Simbol je predivan: kako znacenjem, tako i izgledom odnosno bojama.

Svidja mi se i sto je heklan, nekako zraci Bosnom. Svaka cast za ideju.

Danas sam ga nosio kroz grad i osjecala se neka atmosfera prepoznavanja, razumijevanja i zajednistva.

Originalno jeste nazvan sjecanje, ali ga je narod preimenovao u Srebrenicki cvijet i tako i treba da se zove.

Bio sam ponosan kad sam danas u medijima gledao ko ga sve nosi sirom svijeta.

Nasi lobisti, diplomatija i dijaspora bi trebali zasuti svijet ovim divnim simbolom, odlicno sredstvo za sirenje istine i svijesti o genocidu i nasoj drzavi.
:thumbup: :bih:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#66 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by KatarinaKosaca »

internazionale wrote:Jesi li mogla ovo ranije razglasiti, stiglo bi se nabaviti
Pitala na temi, gdje u sa.... cura mi dala ovaj link, nazvala ženu, rekla mi ima u Bezistanu u radnji Amina, uvijek ima i koliko hoćeš-tako da nisam očekivala nestašicu. Da sam znala, naravno, da bi tad toj ženi rekla na telefon :roll:

@Lucifer... :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#67 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by SmokingMan »

L u c i f e r wrote:Simbol je predivan: kako znacenjem, tako i izgledom odnosno bojama.

Svidja mi se i sto je heklan, nekako zraci Bosnom. Svaka cast za ideju.

Danas sam ga nosio kroz grad i osjecala se neka atmosfera prepoznavanja, razumijevanja i zajednistva.

Originalno jeste nazvan sjecanje, ali ga je narod preimenovao u Srebrenicki cvijet i tako i treba da se zove.

Bio sam ponosan kad sam danas u medijima gledao ko ga sve nosi sirom svijeta.

Nasi lobisti, diplomatija i dijaspora bi trebali zasuti svijet ovim divnim simbolom, odlicno sredstvo za sirenje istine i svijesti o genocidu i nasoj drzavi.
Tvoj možda i najbolji post do sada.... :thumbup:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#68 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by Not My Idea »

L u c i f e r wrote:Simbol je predivan: kako znacenjem, tako i izgledom odnosno bojama.

Svidja mi se i sto je heklan, nekako zraci Bosnom. Svaka cast za ideju.

Danas sam ga nosio kroz grad i osjecala se neka atmosfera prepoznavanja, razumijevanja i zajednistva.

Originalno jeste nazvan sjecanje, ali ga je narod preimenovao u Srebrenicki cvijet i tako i treba da se zove.

Bio sam ponosan kad sam danas u medijima gledao ko ga sve nosi sirom svijeta.

Nasi lobisti, diplomatija i dijaspora bi trebali zasuti svijet ovim divnim simbolom, odlicno sredstvo za sirenje istine i svijesti o genocidu i nasoj drzavi.
:bih:
It_is_a_Leclerc wrote:Dragi ljudi, pa to se kera (keranje je dio zaštićene nematerijalne kulturne baštine BiH). Nije to nacrtati, pa da se to nabrzinu uradi..

Ja sam svoj cvijet naručio i dobio za dan, ali mimo 11.7. jer je tad navala. Samo za Potočare treba sutra za zvanice iskerati tolike cvijetove.
Tacno tako. Cvijet se moze nabavit tokom cijele godine, al ko nas narod, za sve ceka minut do 12.
Treba ga nosit cijeli 7. mjesec
User avatar
JoseMujica
Posts: 27570
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#69 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by JoseMujica »

L u c i f e r wrote:Simbol je predivan: kako znacenjem, tako i izgledom odnosno bojama.

Svidja mi se i sto je heklan, nekako zraci Bosnom. Svaka cast za ideju.

Danas sam ga nosio kroz grad i osjecala se neka atmosfera prepoznavanja, razumijevanja i zajednistva.

Originalno jeste nazvan sjecanje, ali ga je narod preimenovao u Srebrenicki cvijet i tako i treba da se zove.

Bio sam ponosan kad sam danas u medijima gledao ko ga sve nosi sirom svijeta.

Nasi lobisti, diplomatija i dijaspora bi trebali zasuti svijet ovim divnim simbolom, odlicno sredstvo za sirenje istine i svijesti o genocidu i nasoj drzavi.
:thumbup: sve naj naj i za cvijet i za ovaj post

jedna stvar mi se ne sviđa nikako....napravljena je nekakva šiki varijanta od srebra koja košta oko 300KM...to bi valjda trebali nosati opareni i naglašavat svoj bol i sućut :( :-) nadam se samo da ova boleština neće uzeti maha
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#70 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by staxx »

Cjevota ima u Visokom u jednoj prodavnici "svaštara" na ulazu gradske pijace
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#71 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by KatarinaKosaca »

It_is_a_Leclerc wrote:Dragi ljudi, pa to se kera (keranje je dio zaštićene nematerijalne kulturne baštine BiH). Nije to nacrtati, pa da se to nabrzinu uradi..

Ja sam svoj cvijet naručio i dobio za dan, ali mimo 11.7. jer je tad navala. Samo za Potočare treba sutra za zvanice iskerati tolike cvijetove.
Nije keranje, nego hekleraj. Baš sam provjerila i pitala poslije tvog posta. Sitan, lijepo urađen hekleraj, ali ne kerani. Postoji poneki kerani, na primjer nosio ga je danas Ćamil Duraković, ali ovi što se prodaju i najčešće nose heklani. Dakle, nije se spremilo, a kad se ima exluziva na nešto treba se spremiti.
Jednako, jedan se može kupiti i tijekom godine za vlastite potrebe, ali ako ti netko traži ko organizira skup, ne zna do 5 dana unaprijed ni približnu cifru ljudi koji će se odazvati, onda to nije čakanje zadnjeg časa, nego okolnosti koje se dešavaju.
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#72 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by velikibrnjo »

Narode ima li cvjetic kupiti igdje, osim kada zene donesu pred bbi, jer ga je nemoguce tad ugrabiti?

neko je govorio da ima u bosnjakom institiutu, zna li iko ista oko toga
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#73 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by MOSALJOZE »

velikibrnjo wrote:Narode ima li cvjetic kupiti igdje, osim kada zene donesu pred bbi, jer ga je nemoguce tad ugrabiti?

neko je govorio da ima u bosnjakom institiutu, zna li iko ista oko toga
Image
Image
Za više informacija posjetite facebook stranicu Udruženje Gračaničko Keranje
:bih:
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#74 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by velikibrnjo »

Svaka cast!


Hvala
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#75 Re: Cvijet za Srebrenicu

Post by amko761 »

Oh opet ta šminka. Moram si nabaviti jedan :)
Post Reply