Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#2101 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LeeLooSA »

Jos nista? :sad: :sad: :sad:
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#2102 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

therrarrius wrote:UP

BH Telecom 090 291 027
HT Eronet 092 890 827
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#2103 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

up!

ima li novih informacija?
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#2104 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by therrarrius »

krompir i riza wrote:
therrarrius wrote:UP

BH Telecom 090 291 027
HT Eronet 092 890 827
krompir i riza wrote:up!

ima li novih informacija?
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#2105 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LunaLati »

Na FB jos uvijek nista novo, kazu trebamo se strpiti i cekati dok ne dodju neke informacije sa Otvorene Mreze a ovo se pravo oduzilo :sad:
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#2106 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LeeLooSA »

Sadaka - pomoc se u ovom mjesecu posebno vrednuje, pa iskoristimo priliku :thumbup: :thumbup:
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#2107 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

evo sa fb-a jedan post:
Edina Mirsad Klopic :Bili smo prije dva dana u posjeti kod Ajse, njeno stanje je stabilno, dobila je na kilazi 700 gr., a treba joj se ugraditi Peg-Sonda (preko stomaka), mozda vec slijedece sedmice.....dolaze joj fizioterapeuti, logopedi i svi su izuzetno pazljivi prema njoj.......
:-D
bambi:)
Posts: 133
Joined: 28/04/2010 17:57

#2108 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by bambi:) »

draga naša bebica :thumbup:
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#2109 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LunaLati »

krompir i riza wrote:evo sa fb-a jedan post:
Edina Mirsad Klopic :Bili smo prije dva dana u posjeti kod Ajse, njeno stanje je stabilno, dobila je na kilazi 700 gr., a treba joj se ugraditi Peg-Sonda (preko stomaka), mozda vec slijedece sedmice.....dolaze joj fizioterapeuti, logopedi i svi su izuzetno pazljivi prema njoj.......
:-D
:thumbup:
zlajak
Posts: 7
Joined: 16/04/2006 15:29
Location: Sarajevo

#2111 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by zlajak »

Nazalost lose vijesti sa FB-a :(

Obaviještavamo vas da poslije dvije sedmice lijec(enja i dodatne dijagnostike na Klinici u Stuttgartu, zdravstveno stanje naše drage djevojc(ice - Ajše Hajdarevic' - poslije vidnog oporavka se pogoršalo.Po tvrdnjama ljekara, njena upala pluc'a se može prevazic'i.Ajša je vidno dobila na težini i gledano cjelokupno, njen život više nije doveden u pitanje.Ono što je razoc(aravajuc'e su nalazi i snimci mozga poslije kojih je utvr?eno da se teško može uraditi, u ovoj fazi, bilo kakav operativni zahvat.C(ine se sve neophodne medicinske mjere da naše drago dijete iza?e iz krize.Puna podrška i jedno veliko hvala svim onima koji i u Njemac(koj daju svoj doprinos spašavanju Ajše.Ono oko c(ega su se složili svi ljekari, nažalost, je to da je djevojc(ica trebala biti vec' prije godinu dana izmještena."Otvorena mreža" c'e c(initi i dalje da javnost koja se pokazala i u BiH i van granica ove zemlje, bude informisana o stanju naše drage djevojc(ice i uc(init c'e sve da se ova teška stepenica u ozdravljenju Ajše prebrodi.Volimo sve vas koji ste uc(inili i onaj najmanji dio da Ajša dobije priliku da ozdravi.Tim "OM"-a
Crna_Dama
Posts: 26
Joined: 11/11/2003 00:00

#2113 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Crna_Dama »

I ja sam upravo htjela da kopiram tuzne novosti.

Drago mi je i raduje me to sto doktori kazu da se upala pluca moze prevazici i da zivot nije u opasnosti ali me toliko rastuzuje to da se tesko moze uciniti operativni zahvat :sad: :sad: :sad:

Pa stvarno neznam, kako su ti doktori bili toliko zli da ovo jadno dijete ne pregledaju kako treba. Zar se toliko dugo moralo cekati da ona dobije sansu da se lijeci. Stvarno neznam. Bas sam ljuta.

Ipak, nada ne umire... Molim dragog Boga da podari Ajsi zdravlje.
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#2114 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by therrarrius »

aj :(
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#2115 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

sanabe wrote:Ja tri puta procitah, pa sad, jel ja dobro shvatih ili od silne zelje da Ajsi bude bolje citam, vidim ono sto meni odgovara? Meni se cini da se operacija ne moze sad uraditi, ali da ce nekad u narednom periodu moci, ako Bog da. Jel tako?
I ja tako shvatih, trenutno se ne može raditi ništa- to znači da će možda kasnije aBd stanje da se popravi pa ipak mognu izvršiti zahvat :|
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#2116 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LunaLati »

krompir i riza wrote:
sanabe wrote:Ja tri puta procitah, pa sad, jel ja dobro shvatih ili od silne zelje da Ajsi bude bolje citam, vidim ono sto meni odgovara? Meni se cini da se operacija ne moze sad uraditi, ali da ce nekad u narednom periodu moci, ako Bog da. Jel tako?
I ja tako shvatih, trenutno se ne može raditi ništa- to znači da će možda kasnije aBd stanje da se popravi pa ipak mognu izvršiti zahvat :|
Daj Boze da je tako kako smo mi protumacili i kako bi mi zeljeli....pretuzna sam, al opet, nadam se...
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#2117 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LeeLooSA »

Pa i meni se cini da "u ovoj fazi" znaci da ne moze sad, sad, ali da ce ako Bog da moci kasnije. Kad se saniraju upale i to... Nadam se da ce se redd javiti sa pojasnjenjem...
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#2119 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

sanabe wrote:
krompir i riza wrote:
therrarrius wrote:UP

BH Telecom 090 291 027
HT Eronet 092 890 827
User avatar
LunaLati
Posts: 1576
Joined: 17/04/2011 13:37
Location: Dublin

#2120 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LunaLati »

Za Ajšu :thumbup:
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#2121 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

Iako smo svi tužni što Ajši neće raditi operaciju na mozgu (jer tvrde da je kasno, i da su ćelije na velikom mozgu odumrle i nastala oštećenja su nepopravljiva i trajna) ipak jedna lijepa vijest. Sutra bi joj trebali ugraditi peg i raditi operaciju na želucu, da ga suze, jer izgleda da se zbog vraćanja kiseline iz želuca stvaralo dosta šlajma i da bi to moglo pomoći da se suzbije stvaranje istog. Operisati će joj i krajnike, kako bi joj pomogli da lakše diše i spava. Pa napredak je i to što bi joj sve to skupa trebalo pomoći i omogućiti barem malo bolji život. Poslije toga bi trebala na rehabilitaciju za disanje. Sve ostalo vezano za njeno liječnje u ovom trenutku je nemoguće tačno reći.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#2122 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by minjonja »

Redd wrote:Iako smo svi tužni što Ajši neće raditi operaciju na mozgu (jer tvrde da je kasno, i da su ćelije na velikom mozgu odumrle i nastala oštećenja su nepopravljiva i trajna) ipak jedna lijepa vijest. Sutra bi joj trebali ugraditi peg i raditi operaciju na želucu, da ga suze, jer izgleda da se zbog vraćanja kiseline iz želuca stvaralo dosta šlajma i da bi to moglo pomoći da se suzbije stvaranje istog. Operisati će joj i krajnike, kako bi joj pomogli da lakše diše i spava. Pa napredak je i to što bi joj sve to skupa trebalo pomoći i omogućiti barem malo bolji život. Poslije toga bi trebala na rehabilitaciju za disanje. Sve ostalo vezano za njeno liječnje u ovom trenutku je nemoguće tačno reći.
a znaci moglo se to sve sprijeciti? :x
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#2123 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

Da, upravo tako! Hidrocefalus koji Ajša ima (to mi je rekao još doktor Sulejmanspahić kada je očitavao magnetnu rezonancu u Sarajevu) je stabilan - ne stvara se dodatna količina vode, nema potrebe da se ugrađuje vulvua (ako se tako zove, drenaža zapravo) . I dok je Ajša bila jako mala oni su joj to mogli izvaditi bez po muke!!!!! Oštećenja bi i dalje postojala ali bi bila manja, mozak bi se regenerisao dobrim dijelom i na dosta toga bi se moglo poraditi!!!!! Ali, zato su tu naši ljekari, da ubiju svaku šansu da se normalnom običnom čovjeku ili djetetu pomogne. :( :( :( :( zašto imatu normalne i zdrave ljude kad možemo imati invalide! Pa tek je 21. vijek!
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#2124 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

Bože dragi, pa kako ta stoka može živjeti sama sa sobom :x
bambi:)
Posts: 133
Joined: 28/04/2010 17:57

#2125 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by bambi:) »

krompir i riza wrote:Bože dragi, pa kako ta stoka može živjeti sama sa sobom :x
:x :x
Post Reply