Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1976 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

Hajde napiši još koliko si ti "donirala" pa da ti dignemo spomenik.... :dance:
bambinoo
Posts: 5
Joined: 14/07/2011 14:52

#1977 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by bambinoo »

valter jesi se ti ti nesto uvrijedio???
I kakve veze koliko sam "donirala"..za tvoju informaciju onoliko koliko sam mogla "halaliti", kao i svi drugi.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1978 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by ladyblue18 »

Prekinite unositi nemir na temu!
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1979 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

Dajte molim vas, pa ovo je stvarno degutantno :-? @bambino, ako imaš novije i pouzdanije informacije (mada čisto sumnjam) izvoli ih podijeliti sa ostalima, inače ne vidim svrhu nijednog tvog posta na temi i vjerujem da će i moderacija regovati na ovo. Dokle ba više prosipanja gluposti na neadekvatnoj temi ?
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#1980 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

bambinoo wrote:Niko ni je "optuzen" za dezinformacije...Nisam ja tuzilac...A sobzirom na ovo sto je napisala, i nisam bas sigurna da je dobro obavjestena.A kao sto rekoh da se niko ni nakoga ne oslanja,ovaj rekao ovo,onaj ono...a stanje je mozda trece...Imate prvo broj klinike u kojoj je Ajsa...Objavljeno negdje na stranici OM..a drugo imate i koordinatoricu OM.Pa bujrum...ako zelite pouzdane informacije iz prve ruke,biraj te..

Ja nemam pojma ko je ova osoba, ne želim se svađati i raspravljati. Nisam pogrešno obaviještena, nisam dezinformisana (a samim tim i ne širim dezinformacije). Zato dotičnu osobu molim da me poštedi svojih gluposti.
U svemu ovome samo mi još to nedostaje!
Iza svega što sam napisala stojim. Ovdje je svima cilj samo jedan! Da Ajša bude bolje! Svi igramo i istom timu. Svi molimo za našu princezu.
Last edited by Redd on 25/07/2011 12:04, edited 1 time in total.
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#1981 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

krompir i riza wrote:Dajte molim vas, pa ovo je stvarno degutantno :-? @bambino, ako imaš novije i pouzdanije informacije (mada čisto sumnjam) izvoli ih podijeliti sa ostalima, inače ne vidim svrhu nijednog tvog posta na temi i vjerujem da će i moderacija regovati na ovo. Dokle ba više prosipanja gluposti na neadekvatnoj temi ?
:thumbup:
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#1982 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LeeLooSA »

Stvarno bezveze ove upadice. Uvijek se nadje neko da minira temu.... niĐe veze stvarno.

Nego, bas se masAllah vidi da nam je bebica bolje. Nekako je puno opustenija, a i spokojno spava. Ja bih voljela da nam upuceni jave kad saznaju pravu dijagnozu, a i prognozu. Mislim da je kod Ajsice jedino hidrocefalus bio dijagnosticiran... Je li tako?
Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#1983 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

Tako je! I dok se ne ukloni voda koja vrši pritisak na mozak ne može se znati kako će se njen mozak razvijati, i kakav se napredak može očekivati. To je, ono što se kaže, u Božijim rukama.
S druge strane, Ajša je u Njemačku došla sa upalom pluća, sa upalom genitalija, sa unutrašnjim krvarenjem (zbog oštećenja koja su nastala od sonde), i sa infekcijama od sonde. Sad ljekari rade na saniranju svih tih upala da bi se moglo raditi dalje. Dijete je u tako teškom stanju da ne znaju odakle početi, u pravom smislu te riječi. Ali, kao što se vidi sa novijih slika, antibiotici djeluju, promijenjena terapija u odnosu na onu koji su joj roditelji davali također djeluje (ne znam tačne nazive lijekova, ali je Edin neke od njih spominjao na onom klipu sa početka priče), kao i fizikala terapija. Tako da Ajša više ne drži glavu ukočeno! To se vidi sa slika, i to je veliki napredak.
Ako danas ostane bez povišene temperature (kao što je bila jučer) ponovo će se danas raditi magnetna rezonaca. Poslije toga će doći na red i ukljanjanje vode, omugućavanje hranjenja na stomak, fiksacija kičme, ugrađivanje pumpe i td. Kojim redom, zbilja ne znam, ali ne znaju ni ljekari i teško je to sada reći. Nakon toga ostaje da se Ajša posmatra i da se premjesti na drugu kliniku, gdje će se raditi eventualni neurohirurški zahvat (za koji još uvijek nemamo novac), kako bi se Ajši obezbijedio što normalniji život. Oštećenja njenog mozga su velika i na žalost trajna (dobrim dijelom zahvaljujući nemaru naših ljekara), te su joj nalaze radili odmah po prijemu. Nerealno je očekivati da Ajša po povratku bude potpuno zdrava, bez ikakvih problema (zbog tih oštećenja) ali će njen život ako Bog da, biti puno puno bolji. Zato ne odustajmo od Ajše! Donirajmo koliko možemo i učinimo koliko možemo za njeno zdravlje!
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1984 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

Biće to sve super aBd :)

BH Telecom 090 291 027 i
HT Eronet 092 890 827

:thumbup:
bambi:)
Posts: 133
Joined: 28/04/2010 17:57

#1985 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by bambi:) »

Baš sam se rastužila koliko je naša princeza propatila zbog bešćutnih gadova.c.c.c.c.c.c.c..
Čuj upala pluća i genitalija plus unutrašnje krvarenje pa bila bi u boljem stanju da je kojim slučajem iz Zimbabvea, uhhhh užas...
Ovakvu samovolju moramo zaustaviti definitivno!!!
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#1986 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LeeLooSA »

Ma mislim - obzirom da su sondu svakodnevno ubacivali i vise puta dnevno, ona je dobro ziva.

Hvala puno na ovim informacijama. Sve te upale ce se ako Big da antibioticima sanirati, jedini problem je mozak. Ali, koliko sam upoznata, kvalitet zivota osoba sa hidrocefalusom se uveliko da poboljsati razlicitim fizikalnim terapijama. Veliki je ona borac... i ona i njeni roditelji... misica nasa mala
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1987 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »

Znači definitvno MORAMO nastaviti prikupljati novac za nastavak liječenja...

Usput, nedavno sam negdje čitao rezultate najnovijih istraživanja o ljudskom mozgu. Naučnici su utvrdili da se mozak regeneriše i obnavlja. Treba vremena ali ipak.....To mi daje nadu i to veliku...
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1988 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

BH Telecom 090 291 027 i
HT Eronet 092 890 827

Redd
Posts: 139
Joined: 29/06/2011 20:42

#1989 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Redd »

Naravno Valtere, novac je prioritet, Ajša ga nema dovoljno. A Njemci će učinit sve za našu Ajšu, neurohirurg, fizikalna terapija i bit će ona puno puno bolje! :) Pouzdano znam da joj je četvrta komora mozga netaknuta - pravilno razvijena (nemojte me pitati šta to znači ja sam inžinjer elektrotehnike a neurohirurg), a očekujemo s Božijom pomoći da se i ostale bolje razviju kad se voda punktira. Jako je važno i to da je hidocefalus stabilan, da se ne stvara trenutno dodatna količina tekućine (a upravo zbog toga su naši kretenoidni doktori trebali to da joj punktiraju još davno davno i oštećenja bi bila minorna). Ajša se bori već 18 mjjeseci, birut će se i dalje, a mi ćemo činiti sve za nju!

Donirajmo novac, Ajša treba našu pomoć!
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1992 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by ladyblue18 »

bambi:) wrote:Baš sam se rastužila koliko je naša princeza propatila zbog bešćutnih gadova.c.c.c.c.c.c.c..
Čuj upala pluća i genitalija plus unutrašnje krvarenje pa bila bi u boljem stanju da je kojim slučajem iz Zimbabvea, uhhhh užas...
Ovakvu samovolju moramo zaustaviti definitivno!!!
Opomena pred ban!
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#1993 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by Not My Idea »

krompir i riza wrote:BH Telecom 090 291 027 i
HT Eronet 092 890 827

LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#1994 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LeeLooSA »

Bice ona nama dobro ako Bog da. Donirajmo i dalje... :thumbup:
bambi:)
Posts: 133
Joined: 28/04/2010 17:57

#1995 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by bambi:) »

ladyblue18 wrote:
bambi:) wrote:Baš sam se rastužila koliko je naša princeza propatila zbog bešćutnih gadova.c.c.c.c.c.c.c..
Čuj upala pluća i genitalija plus unutrašnje krvarenje pa bila bi u boljem stanju da je kojim slučajem iz Zimbabvea, uhhhh užas...
Ovakvu samovolju moramo zaustaviti definitivno!!!
Opomena pred ban!

Molim za pojašnjenje?! Ili su već lobirali da ne "dižemo prašinu" u vezi odgovornih za nepružanje adekvatne medicinske pomoći našoj Ajši?!
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#1997 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

BH Telecom 090 291 027 i
HT Eronet 092 890 827

User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1998 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by valterbranisarajevo »



Batko je napravio prilog...
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#1999 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by LeeLooSA »

Lijepa moja beba bademastih ociju...
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#2000 Re: Teško bolesnu bebu ne žele primiti na liječenje u KCUS

Post by krompir i riza »

Duša draga :sad: kako se vidi da je boli svaki pokret i udisaj :sad: da umreš od tuge :sad:

al' , biće ona dobro aBd, a svi koji su krivi za ovo ima da dočekaju i svojih 5 minuta , neće ostati na ovome ..
Post Reply