Retuširane slike žena

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#1 Retuširane slike žena

Post by CharlesBukowski »

Zasto nam na sajtovima i casopisima podvaljuju retuširane (fotosopirane) slike žena? I sad, ove nase žene, kad vide takva zagladjena lica, stave tri sloja pudera ne bi li isto izgledale. :)
Last edited by Anonymous on 02/07/2011 23:53, edited 1 time in total.
Reason: pokušaj privući pažnju nečim pametnim!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Retuširane trebe

Post by insomnia78 »

Pa da ih ne gledamo onako cviljave i sa podocnjacima, mislim ove sa naslovnica :mrgreen:
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#3 Re: Retuširane trebe

Post by Priorat »

jarane pa to je tako od kad se program za retusiranje pojavio....nista novo!!
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#4 Re: Retuširane trebe

Post by Not My Idea »

ovaj tvoj naslov treba retusiranje. cuj trebe :?: :!:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#5 Re: Retuširane trebe

Post by sheilak »

Jaooo, ja tri puta citam naslov: Retusirane babe. :lol:
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#6 Re: Retuširane trebe

Post by travar »

sheilak wrote:Jaooo, ja tri puta citam naslov: Retusirane babe. :lol:
Pa nije ni to daleko od istine :mrgreen:

Image
User avatar
CharlesBukowski
Posts: 198
Joined: 12/05/2010 12:28

#7 Re: Retuširane trebe

Post by CharlesBukowski »

Not My Idea wrote:ovaj tvoj naslov treba retusiranje. cuj trebe :?: :!:
Morao sam privuci paznju :) Naravno da nisu trebe. Djevojke - teniserke, glumice, pjevacice. Sve su bezobrazno retusirane. Nigdje bore, bena, brkova :)
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#8 Re: Retuširane trebe

Post by slobodni armirach »

ma jarane ne volim ni ja kad uvuku stomak kad se slikaju, pa sta cu :lol: :lol:

il npr kad sa 22 godine izgleda onako kako treba, jos malo ulozi u sebe dodatne opreme (protiv koje nemam nista :) ),
a za 10 godina niko ne ocekuje da izgleda takva, ali ocekuje da ne nabere 20 kila viska, :D

i ista izjavi kako joj se i voda prima na bokove :lol: :lol: :lol:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#9 Re: Retuširane trebe

Post by Zox »

Posto se time bavim i profesionalno, desavalo mi se da me neke poznanice zamole da ih fotkam i malo sredim u PS, najcesce za potrebe Facebooka. U zavisnosti od raspolozenja, znao sam ostajati na fotki i po dva sata, uglavnom sredjujuci ten, ali ponekad bogami pomalo i crte lica, ili siluetu ako se radi o cijeloj figuri, da bih na kraju najcesce cuo "jao, hvala, bas sam super ispala na ovoj slici". Do dan danas nisam skontao da li one VJERUJU da su zaista "ispale dobro" ili znaju da bas i ne lice na finalni proizvod, ali pokusavaju u to uvjeriti same sebe.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#10 Re: Retuširane trebe

Post by zijancer »

kako zasto :P ? iz istih onih razloga iz kojih vas u tim casopisima napadaju slikama enterijera :P namjestaja :P kuhinja :P i fajnali ponudama povoljnih kredita s muzickom zavjesom koju cini sretni par sa djetetom, psom, kucicom, domestosom.
:P
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#11 Re: Retuširane trebe

Post by GOLFER »

Zox wrote:Posto se time bavim i profesionalno, desavalo mi se da me neke poznanice zamole da ih fotkam i malo sredim u PS, najcesce za potrebe Facebooka. U zavisnosti od raspolozenja, znao sam ostajati na fotki i po dva sata, uglavnom sredjujuci ten, ali ponekad bogami pomalo i crte lica, ili siluetu ako se radi o cijeloj figuri, da bih na kraju najcesce cuo "jao, hvala, bas sam super ispala na ovoj slici". Do dan danas nisam skontao da li one VJERUJU da su zaista "ispale dobro" ili znaju da bas i ne lice na finalni proizvod, ali pokusavaju u to uvjeriti same sebe.
:thumbup:

to znaci da opste nije bitno sta one misle o sebi, nego sta ce onaj ko vidi sliku reci i pomisliti... sto se na karaju krajeva sve svodi na isto...
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Retuširane trebe

Post by Truba »

ja nijednu svoju nisam retuširao... stavljao sam i najgore...koje su došle u paketu nekog fotosešna ili terenskog rada...

jednostavno ne vidim razloga lagati nekome kako izgledam... što time postići?
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#13 Re: Retuširane trebe

Post by anthraxQ »

GOLFER wrote:
sto se na karaju krajeva sve svodi na isto...
:lol: :D
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#14 Re: Retuširane trebe

Post by psydelija »

travar wrote:
sheilak wrote:Jaooo, ja tri puta citam naslov: Retusirane babe. :lol:
Pa nije ni to daleko od istine :mrgreen:
Image
:lol: :lol: :lol:

ps. najbolje ih ne gledati.., sve su manje vise retusirane i izoblicene "baba" devojke!
tesko je danas sresti nesto prirodno i reci.., mislim ne reci nista, ostati bez daha. :D
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#15 Re: Retuširane trebe

Post by Baltazar_khan »

retuširane trebe. iz bejsmenta.
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#16 Re: Retuširane trebe

Post by (ne)forumas »

nema tu lazi... to je samo uljepsavanje istine ;)
User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#17 Re: Retuširane trebe

Post by Collector604 »

To rade da zarade ogromne kolicine novca.....

Reklame,veliki brat,farma,holivud,casopisi,mtv,lady gaga,jelena karleusa,sminka,kreme,manekenke,pamela anderson, itd.To su sve masine za pravljenje novca.A usput i prave veoma laznu sliku realnosti.


TV vrijedja moju inteligenciju i zato ne gledam TV,niti je imam u sobi :dance: :thumbup:

Izbacivanje TV-a iz sobe i ne gledanje iste preporucujem svima,barem onim kojima je stalo do pameti i logike.
kemal21
Posts: 142
Joined: 30/10/2010 22:59

#18 Re: Retuširane trebe

Post by kemal21 »

TV vrijedja moju inteligenciju i zato ne gledam TV,niti je imam u sobi :dance: :thumbup:

Izbacivanje TV-a iz sobe i ne gledanje iste preporucujem svima,barem onim kojima je stalo do pameti i logike.[/quote]

:thumbup:
Kada ovo počneš primjenjivati uvjek ćeš biti kontra ljudima, i imati drugačiji stav u svakoj diskusiji, ali u svakom slučaju gledanje TV-a je pogubno za čovječanstvo 8) :run:
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#19 Re: Retuširane trebe

Post by olensoner »

kemal21 wrote:TV vrijedja moju inteligenciju i zato ne gledam TV,niti je imam u sobi :dance: :thumbup:

Izbacivanje TV-a iz sobe i ne gledanje iste preporucujem svima,barem onim kojima je stalo do pameti i logike.
:thumbup:
Kada ovo počneš primjenjivati uvjek ćeš biti kontra ljudima, i imati drugačiji stav u svakoj diskusiji, ali u svakom slučaju gledanje TV-a je pogubno za čovječanstvo 8) :run:[/quote]


Problem je sto kod nas kazes da ne gledas gluposti tipa farma, zvijezdu trazi ovaj, zvijezdu trazi onaj, dosta ljudi te gleda sa nekom dozom zbunjenosti ili podsmjeha u nekim slucajevima. Ali kada pokazes interes za neke stvari koje su na daleko vecem intelektualnom nivou od standardnih stvari i dogadjanja kod nas, odnosno ako nemas interesa za trac i slicne stvari, onda si zaostao, dosadan itd. Valjda takav mentalni sklop preovladava kod naseg naroda, tako isto i ove djevojke (a koliko mogu da primjetim na FB i muskarci u zadnje vrijeme) koje ''fotosopiraju'' svoje slike vjerovatno zele da su u centru paznje, da se o njima traca. Uglavnom, dosta njih stvara laznu sliku o sebi kako u virtualnom tako i u stvarnom svijetu sa autima na rent-a-car ili debeli kredit, skupom odjecom, a u frizideru paucina...
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#20 Re: Retuširane trebe

Post by Decerto »

Collector604 wrote:To rade da zarade ogromne kolicine novca.....

Reklame,veliki brat,farma,holivud,casopisi,mtv,lady gaga,jelena karleusa,sminka,kreme,manekenke,pamela anderson, itd.To su sve masine za pravljenje novca.A usput i prave veoma laznu sliku realnosti.


TV vrijedja moju inteligenciju i zato ne gledam TV,niti je imam u sobi :dance: :thumbup:

Izbacivanje TV-a iz sobe i ne gledanje iste preporucujem svima,barem onim kojima je stalo do pameti i logike.
Nije tacno.Niko te ne tjera da gledas paris hilton best friends sucking each others vagina ili emisije tog tipa.Sta fali pogledati nesto na discovery-u,nacionalnoj geografiji ili animal planet-u ? Reci ces da su i tu lady gaga,jelena karleusa,pamela ?
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#21 Re: Retuširane trebe

Post by Loulou »

sheilak wrote:Jaooo, ja tri puta citam naslov: Retusirane babe. :lol:
A ja, retuširane bebe :lol:

Sve je to business, prodaja iluzija...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#22 Re: Retuširane trebe

Post by vjesticanametli »

bas je fino viĐŽet ove nase hamse nakinĐŽurene i spahtlom namazane :mrgreen: 5 slojeva pudera pa malo rumenila i neceg garavog na oci i nabadaju okolo ko indijanci................i njih treba retusirati :mrgreen:
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#23 Re: Retuširane trebe

Post by Loulou »

vjesticanametli wrote:bas je fino viĐŽet ove nase hamse nakinĐŽurene i spahtlom namazane :mrgreen: 5 slojeva pudera pa malo rumenila i neceg garavog na oci i nabadaju okolo ko indijanci................i njih treba retusirati :mrgreen:
:lol:
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#24 Re: Retuširane trebe

Post by Haettenschweiler »

Zox wrote:Posto se time bavim i profesionalno, desavalo mi se da me neke poznanice zamole da ih fotkam i malo sredim u PS, najcesce za potrebe Facebooka. U zavisnosti od raspolozenja, znao sam ostajati na fotki i po dva sata, uglavnom sredjujuci ten, ali ponekad bogami pomalo i crte lica, ili siluetu ako se radi o cijeloj figuri, da bih na kraju najcesce cuo "jao, hvala, bas sam super ispala na ovoj slici". Do dan danas nisam skontao da li one VJERUJU da su zaista "ispale dobro" ili znaju da bas i ne lice na finalni proizvod, ali pokusavaju u to uvjeriti same sebe.

Ko te kara nek ti retušira slike.

User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#25 Re: Retuširane trebe

Post by Collector604 »

Decerto wrote:
Collector604 wrote:To rade da zarade ogromne kolicine novca.....

Reklame,veliki brat,farma,holivud,casopisi,mtv,lady gaga,jelena karleusa,sminka,kreme,manekenke,pamela anderson, itd.To su sve masine za pravljenje novca.A usput i prave veoma laznu sliku realnosti.


TV vrijedja moju inteligenciju i zato ne gledam TV,niti je imam u sobi :dance: :thumbup:

Izbacivanje TV-a iz sobe i ne gledanje iste preporucujem svima,barem onim kojima je stalo do pameti i logike.
Nije tacno.Niko te ne tjera da gledas paris hilton best friends sucking each others vagina ili emisije tog tipa.Sta fali pogledati nesto na discovery-u,nacionalnoj geografiji ili animal planet-u ? Reci ces da su i tu lady gaga,jelena karleusa,pamela ?

Sta nije tacno ?

Ja nemam tolerancije na stvari koje sam naveo....

Da ne idemo u off topic.TV ne nudi meni znanje koje meni treba,samo radi suprotno.I prema tome meni TV u sobi ne treba. :music2:
Post Reply