Radna knjizica u Google-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

CharlesBukowski

#1 Radna knjizica u Google-u

Post by CharlesBukowski » 27/06/2011 12:40

Vec par dana se po domacim portalima provlaci vijest kako je bosanac Damir Agovic dobio posao u Google-u. Licno poznajem nekoliko vrhunskih (a za neke sam cuo) inzenjera (elektrotehnike, masinstva) koji rade za poznate svjetske kompanije (Mercedes, Audi, Volkswagen IBM,...) a o kojima niko ni rijeci nije napisao. Meni ovo sve lici na jeftin marketing Americkog univerziteta u Sarajevu ciji je Agovic student.

convict

#2 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by convict » 27/06/2011 12:52

Meni sve ovo oko američkog univerziteta nije najjasnije. Njihov partnerski univerzitet Suny je na webometricsu gotovo nemoguće pronaći, rekao bih da je to u SAD neki "lijevi" koledž. S druge strane, očito je da imaju podršku američke administracije kao da su u najmanju ruku ispostava Harvarda.

Bez obzira na to, momku svaka čast! Google je sigurno "najcool" firma za zaposlenje, odatle toliko prašine. Firme koje si nabrojao uz recimo Microsoft, Oracle i sl. su moćne, uslovi koje nude su sigurno izvanredni, ali nemaju "ono nešto" po čemu je Google poznat kao najpoželjniji poslodavac.

atko

#3 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by atko » 27/06/2011 13:00

Pa jednostavno Google je kompanija koja je stvorila novo vrijeme ... stvorili su taj image da su oni drugacija kompanija ... svaka im cast ... taj univerzitet koristi priliku da se izreklamira ... sto je razumljivo ... ali oni svojeglavo salju poruku ko studira kod nas radice u google ... vratice i mse sa kamatama ... al njihova strategija njihov problem
...Agovicu u svakom slucaju svaka cast i sretno :thumbup:
Last edited by atko on 27/06/2011 13:06, edited 1 time in total.

atko

#4 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by atko » 27/06/2011 13:02

---
Last edited by atko on 27/06/2011 13:06, edited 1 time in total.

CharlesBukowski

#5 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by CharlesBukowski » 27/06/2011 13:03

Naravno. Sigurno je najpozeljniji poslodavac. Agovic je vjerovatno i dobar student. Zna engleski, ima novac da studira na Americkom univerzitetu i onda je i logican slijed da se zaposli u jednoj takvoj kompaniji. Kao sto kaze ona narodna: para na paru, qrac na fukaru. :) Ne znam sta mu je u opisu posla, vjerovatno nista previse spektakularno. Just another brick in the (Google) wall. :)

madner

#6 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by madner » 27/06/2011 13:31

Pa nema tu nista lose, naravno da je reklama.

shibonja

#7 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by shibonja » 27/06/2011 15:35

Tudja sreca i tudji uspjeh su uvijek tako dosadni i nis narociti ;-)

awaken

#8 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by awaken » 27/06/2011 21:23

Dečku svaka čast, mislim da nema IT inženjera u BIH koji mu ne zavidi (jedan sam od njih, da se ne lažemo :D ) a to što su mediji objavili samo pokazuje kako marketing AU dobro radi svoj posao i tu sigurno nema ništa "jeftino" :wink:

CharlesBukowski

#9 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by CharlesBukowski » 27/06/2011 21:41

Nadal wrote:Dečku svaka čast, mislim da nema IT inženjera u BIH koji mu ne zavidi (jedan sam od njih, da se ne lažemo :D ) a to što su mediji objavili samo pokazuje kako marketing AU dobro radi svoj posao i tu sigurno nema ništa "jeftino" :wink:
Zasto bi mu zavidio jedan IT inzenjer? Momak nije IT inzenjer. Mislis da je rad u Google-u igranje bilijara, pikado, Wii i sve ostale sarene laze koje su prikazali? Sve je ono napravljeno samo da covjek ne izadje iz kompanije. Da zivi dan i noc u njoj... i naravno da radi... ko crnac. U svakoj kompaniji, pa tako i u Google-u ima raznih nivoa i poslova. Ako je neko dobio posao u Google-u ne znaci da je odmah neka civija, narocito ne neki zeleni bosanac. Cilj moga posta je da kazem kako se nepotrebno momak ukiva u zvijezde. Ima masa inzenjera elektrotehnike, inzenjera masinstva... koji rade za poznate zapadne kompanije, daleko vise kotiraju u njima i niko nikada nije jedne jedine rijeci napisao o njima. Odjednom je Agovic vijest. Zasto? Pa zato sto je odlicna reklama Americkom univerzitetu (vrijeme je upisa) na koji opet mogu ici samo djeca onih koji su ovdje stekli enormno bogastvo (AUBiH kosta 70.000KM).
Last edited by CharlesBukowski on 27/06/2011 21:45, edited 2 times in total.

JThomas

#10 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by JThomas » 27/06/2011 21:43

pa ne baš 70, nećemo pretjerivati, svega jedno 12-13... :D

CharlesBukowski

#11 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by CharlesBukowski » 27/06/2011 21:44

JThomas wrote:pa ne baš 70, nećemo pretjerivati, svega jedno 12-13... :D
Lapsus. :)

awaken

#12 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by awaken » 27/06/2011 22:03

Marketing je marketing i neko ga radi bolje, neko lošije....kao i sve ostalo. Prvi primjer kojeg se sjetim je dečko koji je nedavno napravio neku smiješnu igru u game makeru ali je podigao toliko "prašine" da mu treba čestitati iako je sama igra najblaže rečeno "odron". Zato ne treba da te čude ovakve stvari.

btw. IT inženjer je širok pojam, zato sam i napisao tako :wink:

Muzikjunki

#13 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by Muzikjunki » 27/06/2011 22:05

Da se radi o dobro smisljenoj reklami fakulteta, to je sasvim jasno. Kao sto neko rece, postoje stotine nasih ljudi koji rade po najboljim firmama u svijetu, pa se ne pisu o njima clanci.

Druga stvar, koliko god to "dobio posao u Google-u" zvucalo impresivno, zapravo nije nista vrijedno cudjenja. Sama kompanija ima oko 30 000 zaposlenih, pocevsi od zene koja radi na recepciji do samog Larrya Pagea! Koliko znam, Agovic nije postavljen za managera regije Istocne Evrope pa da ima razloga za ovoliko odusevljenje. Koliko vidim, momak je dobio poziciju "online media associate", a vjerujem da svi shvataju o kakvoj se poziciji radi i sta znaci rijeci associate.
Prije godinu dana, kao student, sam radio ljetnu praksu u jednoj svjetskoj firmi koja broji preko 150 000 uposlenih, pa se nisu pisali clanci o meni. Primjera uspjesnijih ljudi u nasoj drzavi ima bezbroj.

Uglavnom, ko zeli da radi za Google i da se o njemu pisu clanci, nek slobodno proba:
http://www.google.com/intl/en/jobs/index.html
Kao sto rekoh, od cistacice do CEO-a :-)

CharlesBukowski

#14 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by CharlesBukowski » 27/06/2011 22:07

Nadal wrote:Marketing je marketing i neko ga radi bolje, neko lošije....kao i sve ostalo. Prvi primjer kojeg se sjetim je dečko koji je nedavno napravio neku smiješnu igru u game makeru ali je podigao toliko "prašine" da mu treba čestitati iako je sama igra najblaže rečeno "odron". Zato ne treba da te čude ovakve stvari.

btw. IT inženjer je širok pojam, zato sam i napisao tako :wink:
Kad se sjetim Blue Box-a. Koliko se sjecam tako se zvala. Cak je autor gostovao i na TVSA. A proizvod... odron. Totalni. Marketing, rodbinski, je cudo.

Muzikjunki

#15 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by Muzikjunki » 27/06/2011 22:11

Da budem precizniji, ako bas neko zeli da radi isti posao kao Agovic, ima jos mjesta, konkurs je otvoren :D Mozete birati, Irska ili Poljska, pa bujrum :)
Evo link:
http://www.google.com/intl/en/jobs/students/emea/omap/

detroit-mercy

#16 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by detroit-mercy » 27/06/2011 22:13

CharlesBukowski wrote:Naravno. Sigurno je najpozeljniji poslodavac. Agovic je vjerovatno i dobar student. Zna engleski, ima novac da studira na Americkom univerzitetu i onda je i logican slijed da se zaposli u jednoj takvoj kompaniji. Kao sto kaze ona narodna: para na paru, qrac na fukaru. :) Ne znam sta mu je u opisu posla, vjerovatno nista previse spektakularno. Just another brick in the (Google) wall. :)
Kako nista spektaklarno, najmanje CIO :mrgreen: . Tip je primljen na entry level position, sta mislis sta te ceka sa entry level, dokazivanje :skoljka: .
Mada, Google je dobra kompanija za raditi neka prica ko sta hoce, i da nema robovanja od jutra do sutra, kompanije te vrste su veom flexibilne kada se tice rada :mrgreen: .

nellington

#17 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by nellington » 27/06/2011 22:13

Lud i ponosan wrote:Ovaj clanak na sa-xu je vjerovatno marketing, odnosno za taj clanak je fakultet dao novac i vjerujem da se svaka marka isplatila. ;)
17 postova na ovoj temi potvrđuje dobro uložen novac AUBiH :D

donja_crtica

#18 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by donja_crtica » 27/06/2011 22:22

Prvo cestitke momku. Srce mi ko Rusija kada neko nas pamet prodaje.

Al da je jeftina reklama, jes. Znam genijalce koji su iz BH informaticke projekte radili daleko jace od ovog mjesta. A zavrsili drzavne skole.

Sve u svemu pozitivno, al nepotrebna euforija.

detroit-mercy

#19 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by detroit-mercy » 27/06/2011 22:31

donja_crtica wrote:Prvo cestitke momku. Srce mi ko Rusija kada neko nas pamet prodaje.

Al da je jeftina reklama, jes. Znam genijalce koji su iz BH informaticke projekte radili daleko jace od ovog mjesta. A zavrsili drzavne skole.

Sve u svemu pozitivno, al nepotrebna euforija.
Zavladala euforija ko da je tip dobio Nobelovu nagradu iz Fizike, to ti pokazuje u kojoj smo buli :mrgreen: .

Mjesanac

#20 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by Mjesanac » 27/06/2011 22:35

Ma meni je taj AUBIH sumljiv pravo. Drzali su prije nekoliko godina imena profesora koji predaju na AUBIH i ko fol da su sa Harvarda i srodinih univerziteta. Posto sam zivio u USA znam za stranicu http://blog.ratemyprofessors.com/ koja pomaze studentima u Americi da odaberu kod kojeg ce profesora pohadjati neki predmet (posto u Americi sam sebi pravis raspored, s tim da znas koje predmete moras pohadjati i biras sebi one sto su pod "General Education"). Ukuco bio ja te "harvardske profesore" i sve mi izbacilo da predaju na nekim ljevim univerzitetima. Posto sam i htio da upisem AUBIH, jedna poznanica koja radi tamo mi je rekla da ne upisujem, jer je kao ubleha :-?

S obzirom na ovo sve ja bas ne vjerujem da je taj lik dobio poso u google, ali ako jeste onda mu od srca cestitam.

Kometirati'ili'ne

#21 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by Kometirati'ili'ne » 29/06/2011 01:02

Prije nego što bilo tko ''nablati'' Američki Univerzitet u Bosni i Hercegovini, trebao bi znati da taj univerzitet postoji tek 5 godina, i da je taj isti univerzitet za svojih 5 godina rada učinio mnogo toga za svoje studente.
Većina studenta koja je završila studije prošle godine (prva generacija studenata Američkog Univerziteta) je zaposlena. To je velika stvar, jer i sami svi znate kako stoje stvari sa zapošljavanjem u našoj državi.
A, Damir Agović je jedan od studenata druge generacije koji je dobio jako dobro mjesto, i veliku odskočnu dasku za svoju budućnost.
DAMIR AGOVIĆ je svojim radom, zalaganjem i trudom dobio posao u Google-u, jednoj od najvećih američkih firmi.
Ja ne sumnjam da nema vrhunskih injžinjera koji rade za poznate svjetske kompanije (Mercedes, Audi, Volkswagen, IBM...), ali ne razumijem zašto niko nije oglasio da su ti vrhunski injžinjeri zaposleni u velikim firmama. Veliki je značaj za Američki Univerzitet da informira javnost o uspjesima svojih studenata, a usjeh i jeste zaposlenje Damira Agovića u Google-u.
Ne mislim da je to samo jeftin marketing, i ne mislim da će itko pomisliti da će upisivanjem na ovaj univerzitet pomisliti da će 100% biti zaposlen u Google-u. Nemojmo biti bukvalci :) Pored svega, možemo primijetiti da Američki Univerzitet i ulaže puno u svoj marketing (bilboardi o cijelom gradu, radio i tv reklame, reklamiranje o portalima....)

Također moram dodati da privatni fakulteti jesu skupi, ali dragi ljudi, svi fakulteti su skupi u inozemstvu. Ne može svatko studirati...to može samo kod nas :)

Toto

#22 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by Toto » 29/06/2011 06:09

Kad su mogli reklamirat one McDonaldsove prevrtace hamburgera na posdiplomskom u Beogradu sto ne bi Googletovu radnu knjizicu i Amaericki koledz.

kolacicze

#23 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by kolacicze » 29/06/2011 09:05

Ja jednostavno mislim da je ovaj Damir imao srece u datom trenutku u svojoj karijeri. Koliko vidim niko od nas ne zna na kojoj je radnoj poziciji. Moze biti da je frajer poceo raditi u nekom lijevom odjelu.
I ja se slazem da je ovo samo bio veoma dobar marketing. Ima nasih svugdje po svijetu na veoma dobrim pozicijama, pa se ne isticu nigdje, nego ljudi rade i zaradjuju.
Ali u svakom slucaju, svaka cast!

nino90

#24 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by nino90 » 29/06/2011 09:14

ma samo marketing znam i ja jednog sto je RI na etfu zavrsi izvrstan programer medjuostalom radi i za google

Wenger

#25 Re: Radna knjizica u Google-u

Post by Wenger » 29/06/2011 12:27

ja sam radio u IBM-u pa ne napisase clanak o meni :shock:

Post Reply