Preljuba

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#151 Re: Preljuba

Post by inspektorica javert »

realna do boli wrote:A sta da otac reaguje tako da ti zvizne samar i kaze ..mala sta se ti petljas..moguc scenarij..nije sve kao u filmu.
I sta tada...
Ako misliš da bi šamar bolio više od razočarenja : debelo se varaš!!!

I DA TI ODGOVORIM (mada je bezveze pričati o nečemu što se nije i vjerovatno neće dogoditi,ali eto recimo da bude tako) : šamar, nećeš reći mami : u tom slučaju reći ću joj ja, jer ako je u stanju udariti svoje dijete samo da bi sakrio svoj prljav veš, ne zaslužuje ni da mu dam šansu da se sam izvuče a kamo li nešto više :x

@gau8 :thumbup:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#152 Re: Preljuba

Post by realna do boli »

Vec sam negdje napisala da je u ovoj situaciji najteze crvenokosoj..ako trazi savjet...po meni neka malo posmatra sa strane odnos majke i oca, ali onako realno..ne navijacki, ne u euforiji da se stavi na stanu majke.
Znam za par slucajeva kada su jadne, naivne majke koje varaju muzeve bile razlog za istu takvu reakciju muza.
Sve opcije su otvorene.
Mozda to ovdje nije razlog..ja to ne znam..davati savjte u smislu..reci..reci..i ja sam...nije bas pametno.
Svaki ovakav slucaj je prica za sebe..nemamo svi istu narav niti reagujem jednako.
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#153 Re: Preljuba

Post by mig »

.
Last edited by mig on 27/02/2012 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#154 Re: Preljuba

Post by inspektorica javert »

Nick ti je super,ali ne ti nikako ne ide sa razmišljanjem i stavovima, jer to što to pričaš nije realno: PREŠUTJETI I PRAVITI SE DA SE NIŠTA NE DEŠAVA -ma nema šanse bolan!! Super to sve zvuči ,ali (po stoti put već ponavljam) kad se nađeš u takvoj situaciji, da si najveći hajvan na svijetu ne može ti biti svejedno! Nema ona njih šta posmatrati, već je u jednom od ranijih postova napisala kakvi su njihovi odnosi, jasno joj je sve,kako ,šta..
Niko joj nije rekao da euforično stane na maminu stranu, da oca popljuje jer je babaroga, da mami sve u facu saspe i samoinicijativno razjebe brak,već da se mirno i staloženo suoči sa ocem i stavi mu do znanja da sve zna i da otvoreno popričaju bez uplitanja bilo koga sa strane- brata ,mame, bilo koga.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#155 Re: Preljuba

Post by realna do boli »

Ja ovdje ispadoh branitelj oceva..ali sta cu kada se muski ne javljaju.
O.K. ti bi riskirala da jedan samar koji bi dobila od oca jer mu se petljas u zivot i to smatras najnormalnijim treba da ubije svu ljubav i brigu za tebe koju si imala godinama...
Eto, bas me zanima kako bi u ovoj situaciji reagovali sinovi..da znaju za preljub oca, a kako da znaju za preljub majke.
Krenimo od pretpostavke.
Razumijem one koji su ovakvu situaciju, na zalost, iskusili na svojoj kozi...
Jedni rodtelji su se rastavili..drugi nastavili zivjeti zajedno.
Ni jedno ni drugo nije propast svijeta..TO JE ZIVOT.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#156 Re: Preljuba

Post by Pasiflora »

realna do boli wrote:Eto, bas me zanima kako bi u ovoj situaciji reagovali sinovi..da znaju za preljub oca, a kako da znaju za preljub majke.
Upravo zbog ove teme pitala sam svoje (odrasle) sinove sta bi uradili da su u situaciji kao crvenokosa. Uglas su rekli: UCJENA! Nakon sto su se ismijali i slozili se kako se sale, obojica su rekli da pojma nemaju i da je apsolutno nemoguce o tome razgovarati dok se covjek ne nadje u konkretnoj situaciji.
Nakon toga sam sigurna da je ono sto nam je @inspektorica napisala ispravno. Ona je prosla kroz to i zna sta prica.
@crvenokosa sretno ti sta god da uradis.
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#157 Re: Preljuba

Post by inspektorica javert »

Ti očito ne čitaš dovoljno pažljivo ili brkaš neke pojmove: ljubav prema suprugu i ljubav prema djetetu nemaju veze jedna s drugom, postavljačica ne sumnja u očevu ljubav, niti je to problem : ili je ima ili je nema. Dilema je da li reći ocu ( NE MAJCI!!!!) ili šutjeti: moje mišljenje je da treba reći, tvoje da ne treba,već da šuti ( a samim tim ga podržava u tome) i ok..imaš pravo na svoje mišljenje ,kao što i ja imam pravo da se ne složim.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#158 Re: Preljuba

Post by pustopoljina »

dok se ne javi neki sin...reci cu moj opsti utisak o sinovima...
ako su mladji i jos zive sa roditeljima...iste bi sekunde rekao mami, a sa starim bi se i potukao.

oni stariji, van kuce sto borave ili imaju svoju porodicu, (a mozda su i sami varali zenu)...ili ne bi nista rekli, ili bi starom rekli da ne blamira porodicu. jedan je cak nasao ocevu (udanu) ljubavnicu pa je bario i zbario :-)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#159 Re: Preljuba

Post by Great Cornholio »

Sve to treba kamenovat :x :mrgreen:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#160 Re: Preljuba

Post by realna do boli »

Eh, muski...niste se morali ni javiti.
Mi mozemo ovdje pametovati, davati savjete, slagati se jedni s drugima..pa se i posvadjati..to nista nece pomoci crvenokosoj.
Ne znam da je ovdje iko mjerodavan i profesinalno osposobljen da moze reci postupi tako i tako.
Ja se sama polako zapetljavam u svojim postovima, a smatram da je ova tema kompleksna da bi tek tako savjetovala djevojku.
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#161 Re: Preljuba

Post by mig »

.
Last edited by mig on 27/02/2012 15:24, edited 1 time in total.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#162 Re: Preljuba

Post by Great Cornholio »

mig wrote:
Great Cornholio wrote:Sve to treba kamenovat :x :mrgreen:
G.C. :D

"Svojim recima cete se osuditi" pa ti gledaj sada ;-)
Znao sam da ćeš me upozoriti kad pogriješim, hvala ti zbog toga :-D
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#163 Re: Preljuba

Post by mig »

.
Last edited by mig on 27/02/2012 15:24, edited 1 time in total.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#164 Re: Preljuba

Post by zlatiborka »

Morbidno jest, ali evo sta mi je palo na pamet. Jer ni otac ti ni majka nisu pubertetlije vec zreli ljudi koji imaju odraslu djecu i unuke. Vidim da se ti @crvenokosa tesko nosis sa saznanjem da ti otac vara majku. I da se pocetni sok vec donekle ublazio pa si se smirila malo.

Dakle, ja bi ih obadvoje posjela i istovremeno im rekla:

majci:
- "Znas li ti mama da te tata vara i da ima ljubavnicu, ako znas i pravis se da ne znas, evo ja ti samo obznanjujem ono sto ti vec znas. Ako nisi do sada znala, od sada nemoj biti u zabludi. Na tebi je da odlucis sta i kako dalje.

ocu:
- Znam tata za tvoje izvanbracne aktivnosti, mislim da je neposteno prema mojoj majci i prema cijeloj porodici da se i dalje tako ponasas.

- Eto vas sada ostavljam da kao ozbiljni i odgovorni ljudi u miru raspravite ove probleme i da se dogovorite o svemu. Sta god vi odlucite ja prihvatam, jer ne mogu vise podnositi ovaj teret.

Onda lijepo ustanes, poljubis ih obadvoje, mahnes im i ostavis da razgovaraju.

Ovim bi ih sokirala i uhvatila na prepad, ne boj se, nece ih hercika strefiti....

Ne znam da li bi ja imala petlje da ovako uradim da sam u tvojoj situaciji, ali kad bolje razmislim vjerovatno bi se usudila.

Ja sam uvijek za cistu situaciju, za istinu. Mrzim muljanje i petljanje, a na tvojim roditeljima je da rasciste medjusobne odnose, bez daljnjeg tvog uplitanja.

Naravno da izgleda sokantno sto sam napisala, ali...... :?:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#165 Re: Preljuba

Post by Great Cornholio »

mig wrote: Nego, hajde reci koju ozbiljnu, onako u kratkim crtama:
reći majci,
reći ocu,
precutati?

Eto bas me zanima da li se nasa misljenja razlikuju i u kojoj meri....
Ne znam, nisam pametan kad su ove stvari u pitanju. Šta god učinio neko će biti povrijeđen.
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#166 Re: Preljuba

Post by mig »

.
Last edited by mig on 27/02/2012 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#167 Re: Preljuba

Post by amrica »

Nema veze sa temom, dapace, obrnuto je, majka je znala, ali kcerka nije....

Pricala mi jedna zena, ima oko 40 godina, doktorica, specijalizirala u Americi blablabla... znaci nije iz neke patrijarhalne sredine, svoju pricu.

Njen otac je varao majku sa curom - svojom studenticom, koja ima godina kao ona. I to godinama, I svi su znali osim nje, i mama, i brat cak i njen muz, koji ga je ponekad vadio iz kriticnih situacija :-)
I jednog dana, ne sjecam se kako, ona to sazna. (A strasno je voljela oca, bio joj je sve. ) I nastalo je ludilo, histerija, ucjene, ljutnja, nije govorila sa njim, rekla da vise nikad nece progoviriti, isla ga pratila, spijunirala, stavljala poruke ispod brisaca, :shock: ... i svasta nesto.

A onda tata umre, iznenada, mozdani ili srcani.... A ona bila "u ljutnji" :cry:

I dio nje je umro, toliko je opterecena time, da nije normalno. Ima muza, dvoje super djece, sve je tu, ali to joj je nesto sto je pritisce :sad:
User avatar
lys
Posts: 96
Joined: 09/09/2007 01:07
Location: Pariz
Contact:

#168 Re: Preljuba

Post by lys »

On je tebi otac, a ne muz tvoje majke.

Da li on grijesi u bilo cemu prema tebi? (Odsustvo? Zapostavljanje? Manjak ljubavi ili smanjena /nikakva materijalna podrska?)
Da li on bilo cim ugnjetava tvoju majku, koja iz bilo kojih razloga, nije u stanju da se sama odbrani?

Ako je odgovor na sva pitanja NE, onda nema sta da se mijesas. Shvatam da je tvoj otac vjerovatno srusio tvoj san o perfektnoj porodici i unistio sliku idealnog oca, ali je to na zalost vrlo cesta pojava i to se zove odrastanje.

Nikad se ne treba mjesati u neciji brak, jer niko osim bracnog para ne zna sta se dogadja izmedju njih, pa makar ti to bili i rodjeni roditelji.

Pokusaj zaboraviti, pusti njih da to rasprave ili pretaje izmedju njih, a ti ih prihvati kao ljude, koji nisu idealni, ali koji su jedini roditelji koje imas... :)
Last edited by lys on 23/06/2011 16:25, edited 1 time in total.
User avatar
GAU8
Posts: 9130
Joined: 05/01/2011 09:18

#169 Re: Preljuba

Post by GAU8 »

amrica wrote:Nema veze sa temom, dapace, obrnuto je, majka je znala, ali kcerka nije....

Pricala mi jedna zena, ima oko 40 godina, doktorica, specijalizirala u Americi blablabla... znaci nije iz neke patrijarhalne sredine, svoju pricu.

Njen otac je varao majku sa curom - svojom studenticom, koja ima godina kao ona. I to godinama, I svi su znali osim nje, i mama, i brat cak i njen muz, koji ga je ponekad vadio iz kriticnih situacija :-)
I jednog dana, ne sjecam se kako, ona to sazna. (A strasno je voljela oca, bio joj je sve. ) I nastalo je ludilo, histerija, ucjene, ljutnja, nije govorila sa njim, rekla da vise nikad nece progoviriti, isla ga pratila, spijunirala, stavljala poruke ispod brisaca, :shock: ... i svasta nesto.

A onda tata umre, iznenada, mozdani ili srcani.... A ona bila "u ljutnji" :cry:

I dio nje je umro, toliko je opterecena time, da nije normalno. Ima muza, dvoje super djece, sve je tu, ali to joj je nesto sto je pritisce :sad:

Sta je poenta ove price?
Treba reci, ne treba reci?
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#170 Re: Preljuba

Post by Zlata M. »

psydelija wrote:
naravno da ima veze... a i sam sam dao par konstruktivnih predloga kako da deluje... a ako mi se javi na pp mozda mogu i vise da pomognem u tom pravcu (iz profesionalnog , ne licnog iskustva).
znaci, ja ne opravdavam calev potez, ali insistiram na ocuvanje familije... ja sam slobodan covek i licno me zaboli "djon" sta misli komsiluk... moji su stavovi kristalno jasni, a ne kako ih ti prestavljas "staromodnim".

za mene je familija izvor zivota... preljuba jeste opasna stvar, ali ako se rasture, svi su na gubitku, svi, a najvise deca!

@zlat M,
???
... i opet : majko mila :-? :-)
Sta ovo, bolan
vise da pomognem u tom pravcu (iz profesionalnog , ne licnog iskustva).
?!
... kakvog 'profesionalnog iskustva' ?! :shock:
Djevojka pise o pokvarenim vezama u obitelji, ne o pokvarenoj masini za ves ! :-)
:roll:
... ako sad kazes da se bavis nekom vrstom socijalnog rada (savjetovaliste i to ... ), cu se bacim sa balkona, svega mi !
Jesi ti uopste svjestan, sta si djevojci savjetovao - da uhodi oca, da ukljuci i brata ... ?! :shock:
Pa kako se uopste usudjujes davati savjete te vrste, bez (ocito) elementarnog znanja o ljudskoj psihi ?!
... ili stvarno mislis da je ljude moguce ucjenjivati, uhoditi ... ?!
Ne samo da bi time odnosi izmedju oca i djece, definitivno otisli dodjavola ... nego (pod uslovom da te uzima za ozbiljno), djevojka jos moze pomisliti da ce moci, danas-sutra, i u svome braku na taj nacin rjesavati ovakve probleme. :-)


Nego, drugarski savjet : ako se, ipak :shock: , bavis socijalnim radom, gledaj da se prekvalifikujes pod hitno !
Vidis kakva su grozna vremena dosla ... moze te ko polomiti, svega mi. :mrgreen:

@crvenokosa, ako stvarno zelis pomoci mami (a zelis, znam ...), olaksaj joj svakodnevnicu ... pomozi joj u kucanstvu, pomozi joj da se opusti, da o svemu razmisli ... ako joj je stalo, ona ce vec sama naci put do tatinog srca. :)
Odvedi je, ako ti to mogucnosti dozvoljavaju, frizeru ... u shoping ...

I procitaj jos koji put postove od @realna do boli ( :thumbup: ), @Dioda, @1906. :)
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#171 Re: Preljuba

Post by inspektorica javert »

Odlazak frizeru ili u shopping neće riješiti postojeće probleme: otac i dalje vara i laže, djevojka se osjeća usrano jer sve zna a šuti i nikakva frizura ili novi outfit neće pomoći ..radi se o stvarnim problemima i osjećajima, ne novoj epizodi sex i grada.
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#172 Re: Preljuba

Post by zonna »

ja bih definitivno uradila kao sto je inspektorica uradila. to je jedini nacin da pomogne majci jer vjerujem da ima jaku zelju za tim.
mora suociti oca sa tim da ona zna a on ce shodno tome da li brak jos nesto njemu vrijedi naci nacin da ga dovede u red.
nispoto majci govoriti ili je posebno nesto tretirati jer ako zena zna moze samo jace biti povrijedjena jer ce to sigurno shvatiti kao sazaljenje iako je iz dobre namjere.
sjedi sa tatom i reci mu bez ljutnje i svadje. imaj na umu da je to njegov zivot i da se i on u njemu batrga kao i mi svi. pomozi mu jer te sigurno nije prestao voljeti zato sto je malo skrenuo.
User avatar
inspektorica javert
Posts: 1575
Joined: 03/08/2010 16:27

#173 Re: Preljuba

Post by inspektorica javert »

zonna wrote:ja bih definitivno uradila kao sto je inspektorica uradila. to je jedini nacin da pomogne majci jer vjerujem da ima jaku zelju za tim.
mora suociti oca sa tim da ona zna a on ce shodno tome da li brak jos nesto njemu vrijedi naci nacin da ga dovede u red.
nispoto majci govoriti ili je posebno nesto tretirati jer ako zena zna moze samo jace biti povrijedjena jer ce to sigurno shvatiti kao sazaljenje iako je iz dobre namjere.
sjedi sa tatom i reci mu bez ljutnje i svadje. imaj na umu da je to njegov zivot i da se i on u njemu batrga kao i mi svi. pomozi mu jer te sigurno nije prestao voljeti zato sto je malo skrenuo.
bravo za svaku riječ :thumbup:
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#174 Re: Preljuba

Post by mig »

.
Last edited by mig on 27/02/2012 15:22, edited 1 time in total.
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#175 Re: Preljuba

Post by Zlata M. »

inspektorica javert wrote:Odlazak frizeru ili u shopping neće riješiti postojeće probleme: otac i dalje vara i laže, djevojka se osjeća usrano jer sve zna a šuti i nikakva frizura ili novi outfit neće pomoći ..radi se o stvarnim problemima i osjećajima, ne novoj epizodi sex i grada.
Ne rekoh da ce rijesiti problem, ali hoce pomoci majci da ponovo pronadje zenu u sebi.
... a to je vec prvi koracic ka rjesavanju problema.
ili nije ... ? :roll:
Post Reply