Ubijen je Osama Bin Ladin

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#127 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by Alfons Kauders »

neocekivana_sila wrote:Ne ubij je napisano u svakoj svetoj knjizi i u dusi svakog iole normalnog ljudskog bica. Cemu radost?
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#128 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by Hemel »

kako je mlad umro... :-)

pa je li moguce da su mu brkovi i brada ostali iste boje...ili su ga slikali prije smaknuca
ova fotografija (lijevo) stara je najmanje 6-8 godina...
nemam sta reci, ako je mrtav to bi trebao biti kraj jedne price
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#129 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by plain vanilla »

ovako to rade ameri

Image
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#130 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by harač »

ovo su oni dani kad mi je žao što nema pakla
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#131 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by GOLFER »

Terorizam je danas vrlo relativan i klimav pojam... npr... covjek koji stane u odbranu svoga doma, u svojoj zemlji od agresora iz daleke zemlje za te agresore postaje terorista, a u svijetu to postaje priznata klasifikacija... A po nekim normalnim arsinima taj bi covjek trebao valjda biti BRANITELJ svoga doma, a napadaci, agresori i teroristi... Ali posto zivimo u ovakvom svijetu, ti si ono sta JACI kaze da jesi i to je to...

Bin Laden, fantomski partner USA, uz pomoc kojeg su izvrsili invaziju na nekoliko drzava sirom svijeta i donijeli ogromna bogastva trgovcima ratom i oruzijem, mozda jest mozda nije mrtav, ja ne vidim sta ce se promjeniti, napravili su od covjeka mucenika, a kako god to nama izgledalo, i ko god Bin laden bio, on je HEROJ za milione ljudi i djece, jer je na neki nacin simbol otpora agresorima iz USA i Izraela. I ja potpuno raumijem sto je Heroj.... Kada u USA mogu biti heroji ljudi koji su direktno odgovorni za ubijanje hiljada i hiljda civila u Iraku, Afganistanu, Palestini itd... onda sto ne bi za napacene afganistance, palestince, Iracane i sl... Bin laden bio heroj a sada i mucenik.

Kako bilo jedna jedna mala figura na zlocinackom krvavom globalnom planu manje, figra koju su medijski i vojno do kraja istrosili USA patrioti, sada ce se pojaviti jos veci fantom... i sve po starom, u ovj ''igri'' svi imaju krvave ruke, samo neki imaju medije da se time hvale...
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#132 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by zambaklija »

jeli moguće da nas lažu???

[img]http://www.facebook.com/
photo.php?fbid=1948513005603
47&set=a.129446150434196
.11449.118547361524075&t
ype=1&ref=nf [/img]
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#133 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by jasko_ba »

neko se igra fino sa svima nama... :-)
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#134 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by corolla02 »

sad ce da svak misli sta hoce, al licno ne vjerujem da su ga ubili

http://www.haber.ba/vijesti/svijet/3949 ... video.html

ovo mi najvise djeluje na kakav skupi holivudski film ili paparazzi snimke :-D

no bilo kako bilo, pobjednik u svemu ovome je najvise Obama, i to je momentalno, cije je su ocjene bas ovih dana najnize od pocetka svoje serviture u Bijeloj Kuci.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#135 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by travar »

zambaklija wrote:jeli moguće da nas lažu???

Image
Da ti popravim :D
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#136 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by zemo_online »

znati li koliko love pakistan dobije od usa za saradnju? samo lova,nista vise inace niko ni prstom ne bi maknuo. koga briga.
ek0
Posts: 462
Joined: 21/06/2009 16:17

#137 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by ek0 »

Ova slika sto su objavili "kruzi" internetom godinama, a "pametni" novinari su opet popusili fazon. Ovu fotografiju uopste ameri nisu objavili kao "oficijelnu".
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#138 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by amrica »

:?
"Američki dužnosnici rekli su za američku televiziju CBS da će bin Ladenovo tijelo biti pokopano u skladu s islamskom tradicijom, u koju spada i strogo pravilo da se tijelo pokojnika pokopa unutar 24 sata. Njegovo tijelo prepušteno je moru.

Bin Laden bio je Saudijac, ali isti američki dužnosnici navode kako Saudijska Arabija nije htjela preuzeti njegovo tijelo.

Osama bin Laden ubijen rano jutros po lokalnom pakistanskom vremenu u gradu Abbottabadu, koji se nalazi blizu prijestolnica Islamabada."
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#139 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by Amomiman »

Jao, kako su ljudi naivni.

Puše sve što Ameri kažu.

Lik (bin Laden) nije godinama izdao niti jedan famozni video zapis u kome daje smjernice borcima protiv Amerike. Što će reći godinama je mrtav. Kako i kada samo Bog zna. I sad Ameri, kad su procijenili da im je potrebno, kupe lagano slavu na njegovoj smrti.

A najbolji mi je ovaj dio "živio je u vili". A-ha, ocrnimo ga što više u očima onih koji ga glorificiraju.
"Jer dok ste se vi klali po Afganistanu,Iraku,Pakistanu on se linjao po vilama"

Američka propagadna postala je smiješno providna. I šokira me da ljudi i dalje slijepo vjeruju.
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#140 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by smoki_choko »

travar wrote:
zambaklija wrote:jeli moguće da nas lažu???

Image
Da ti popravim :D
a ko je ovaj drugi sa slike
samo lud covjek moze misliti da je ovo istina i da je bilo sta istina sto izadje iz usta americkog predsjednika. ovo je uradjeno takticki da se digne moral amerikanaca i povrati povjerenje u predsjednika. kao lafo on je nesto uradio i moze da uradi 10 godina nisu mogli da ga nadju i sad odjenom ga nasli i ubili. precesljali afganistan i pakistan. isti primjer imate i u komsiliku. srbija je takticki cekala kad ce dati karadzica hagu tako i takticki ce dati info gdje je mladic kad i kako im bude odgovarala. ovakve vijesti trebaju im jer se obama sprema za novu kampanju za 2012, jer se amerikancima treba skrenuti misli i paznja sa nekih vaznijih stvari. daj masi malo razloga da se raduju a sto se pocinje rat u libiji sto nemaju sta da jedu amerikanci, sto ekonomije propada to je sad nebitno. s
sve u svemu, ovo treba uzeti sa velikom rezervom. ko je imalo osvijescen uzece je, ko nije nek vjeruje americkoj administraciji i cia-i. isto ko sto su vjerovali da u iraku ima oruzja za masovno unistenje :roll:
User avatar
Svejetorokenrol
Posts: 184
Joined: 31/03/2011 12:24
Location: Belpaese

#141 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by Svejetorokenrol »

Gdje pise da su amerikanci objavili ovu sliku? Mescini da pise da je fotku plasirala pakistanska televizija.
Slozicemo se da ima dosta mulja u ovoj prici i vise je nego izvjesno da se nece nikad ni razmutiti, kao ni u slucajevima drugih “velikih” smrti, od Hitlera do Kennedy-ja, preko Morrisona, Bruce Lee-a i Ramiza Dzenaze iz Mekisa kod Tesnja.
Ljudi na ulicama u Ju Es Eju su slavili zbog Obaminog govora, koji im je predsjednik pa mu raja izgleda vjeruju na rijec.
Meni je glupo slaviti neciju smrt, bez obzira o kome se radilo. Ali i kod nas bi mnogi izasli na ulice kad bi se prosirio glas da je neka ekipa zajebanih momaka ukokala Mladica.
To sto ne bih slavio ne implicira da bi mi ga bilo zao, kao sto mi nije zao ni Osame. Teska mu crna zemlja. Ako je stvarno mrtav, naravno.
Sto se same slike tice, vjerovatno je neko za masne pare prodao stari photoshop pakistanskim medijima, koji su popusili foru. :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#142 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by Alfons Kauders »

Image

cita li iko ovdje ista? za pocetak na ovoj temi je vec receno da je ona slika osame mrtvi fejk i da je napravljena davno... ali nejse...
The Silent Man
Posts: 714
Joined: 13/10/2008 21:57

#143 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by The Silent Man »

Boli me briga jel ubijen ili nije nek je samo ubijena medijska priča o njemu i ta neka "prijeteća skrivena sveprisutna opasnost" iliti paranoja.

Već sam čuo nekoliko puta da je bin laden već ubijen u Egiptu i tunisu time što protestanti koji izražavaju većinsku volju muslimanskog svijeta više ne mašu parola o velikom šejtanu americi i ostalim opštim mjestima i floskulama već traže normalan život dostojan čovjeka bez ikakvih ideologija.
Za par godina za nadati se da se alqaida više neće ni spominjati i da će tenzije u smjeru zapad - islamski svijet malo popustit.
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#144 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by smoki_choko »

The Silent Man wrote:Boli me briga jel ubijen ili nije nek je samo ubijena medijska priča o njemu i ta neka "prijeteća skrivena sveprisutna opasnost" iliti paranoja.

Već sam čuo nekoliko puta da je bin laden već ubijen u Egiptu i tunisu time što protestanti koji izražavaju većinsku volju muslimanskog svijeta više ne mašu parola o velikom šejtanu americi i ostalim opštim mjestima i floskulama već traže normalan život dostojan čovjeka bez ikakvih ideologija.
Za par godina za nadati se da se alqaida više neće ni spominjati i da će tenzije u smjeru zapad - islamski svijet malo popustit.
ne nadaj se dzabe, bice jos gore :roll:
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#145 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by zemo_online »

ja ne znam da za osamu postoje dokazi za napad 11-09 ?
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#146 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by bogoljub »

Amerikanci ubili Osamu i drže u posjedu njegovo tijelo!!!

Pa njima je pripadao i prije! :idea:
The Silent Man
Posts: 714
Joined: 13/10/2008 21:57

#147 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by The Silent Man »

test01 wrote:ja ne znam da za osamu postoje dokazi za napad 11-09 ?
ovakve priče samo donose štetu i treba ih zaustavit,što prije to bolje.
nema potrebe braniti i otklanjati krivicu od njega i od alqaide,nije mudro.
User avatar
corolla02
Posts: 10388
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#148 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by corolla02 »

u iscekivanju novog photoshopa Made in Hollywood; mnogo vjerodostojnijeg :thumbup:
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#149 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by JBL »

The Silent Man wrote:
test01 wrote:ja ne znam da za osamu postoje dokazi za napad 11-09 ?
ovakve priče samo donose štetu i treba ih zaustavit,što prije to bolje.
nema potrebe braniti i otklanjati krivicu od njega i od alqaide,nije mudro.
naravno da nije..... bolje je popus!ti medijsku pricu... iako je glupa :thumbup:
The Silent Man
Posts: 714
Joined: 13/10/2008 21:57

#150 Re: Ubijen je Osama Bin Ladin

Post by The Silent Man »

JBL wrote:
The Silent Man wrote:
test01 wrote:ja ne znam da za osamu postoje dokazi za napad 11-09 ?
ovakve priče samo donose štetu i treba ih zaustavit,što prije to bolje.
nema potrebe braniti i otklanjati krivicu od njega i od alqaide,nije mudro.
naravno da nije..... bolje je popus!ti medijsku pricu... iako je glupa :thumbup:
naravno.
Locked