Farsa od konkursa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

CharlesBukowski

#76 Re: Farsa od konkursa

Post by CharlesBukowski » 22/06/2011 15:20

Kakve je šanse imao Nedžib!?

http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... ra&lang=bs

http://www.parco.gov.ba/latn/?page=88&kat=8&vijest=4738

Oba primljena kandidata, sa maksimalnim brojem bodova, vec rade sa PARCO.

yellow cat

#77 Re: Farsa od konkursa

Post by yellow cat » 22/06/2011 15:44

CharlesBukowski wrote:Kakve je šanse imao Nedžib!?

http://www.parco.gov.ba/latn/?page=88&kat=8&vijest=4738

Oba primljena kandidata, sa maksimalnim brojem bodova, vec rade sa PARCO.
:lol: :lol:

Jadan Nedžib. Ali po 29 bodova od komisije, znači, nije se tako lako dao smesti.

harisis

#78 Re: Farsa od konkursa

Post by harisis » 22/06/2011 15:59

Pored tih vladinih konkursa za posao velike stele vladaju u obrazovanju. Poznati su konkursi za pozicije nastavničkih i saradničkih zvanja na univerzitetima koji su vec unaprijed odluceni. Naime nije rijedak slucaj da bude cak konkurs za neke smisljene naucne oblasti (ne postoje u realnosti, ili jednoj dodaju drugu nepostojeću) samo da bi se mogle doticne osobe primiti na posao (jos samo da im sliku stave i to je to).

Cak ima dosta situacija gdje na konkursima primaju ljude sa daleko slabijim kompetencijama od drugih, ali se nema covjek kome da zali. Kazu u u jednom izvjestaju gdje su samo 2 kandidata bila, oba zavrsila po starom nastavnom planu i programu, od kojih prvi ima prosjek ocjena 8,1 a drugi 8,9 (razlika u cak 19 ocjena u zbiru), da su kandidati sa istim uslovima. Tako primise prvog izmisljajuci razne izgovore (kulturniji, marljiviji i sl.).

I onda ti ljudi predaju nasim studenticama i studentima i to ko zna na kakav nacin. Uz to ih jos nista ne nauce, pa ih jos i obaraju. Neki cak za polaganje ispita traze ko zna sta.

I onda nije ni cudo sto nam je nauka u .... .

madner

#79 Re: Farsa od konkursa

Post by madner » 22/06/2011 16:14

harisis wrote:Pored tih vladinih konkursa za posao velike stele vladaju u obrazovanju. Poznati su konkursi za pozicije nastavničkih i saradničkih zvanja na univerzitetima koji su vec unaprijed odluceni. Naime nije rijedak slucaj da bude cak konkurs za neke smisljene naucne oblasti (ne postoje u realnosti, ili jednoj dodaju drugu nepostojeću) samo da bi se mogle doticne osobe primiti na posao (jos samo da im sliku stave i to je to).

Cak ima dosta situacija gdje na konkursima primaju ljude sa daleko slabijim kompetencijama od drugih, ali se nema covjek kome da zali. Kazu u u jednom izvjestaju gdje su samo 2 kandidata bila, oba zavrsila po starom nastavnom planu i programu, od kojih prvi ima prosjek ocjena 8,1 a drugi 8,9 (razlika u cak 19 ocjena u zbiru), da su kandidati sa istim uslovima. Tako primise prvog izmisljajuci razne izgovore (kulturniji, marljiviji i sl.).

I onda ti ljudi predaju nasim studenticama i studentima i to ko zna na kakav nacin. Uz to ih jos nista ne nauce, pa ih jos i obaraju. Neki cak za polaganje ispita traze ko zna sta.

I onda nije ni cudo sto nam je nauka u .... .
Sjo ovih argumenata. Pa isto tako se i radi u privatnim firmama, gdje nema stela. Taman ce primiti nekog strebera sa visokim prosjekom ocjena koji se ne zna pozdraviti ko covjek.

CharlesBukowski

#80 Re: Farsa od konkursa

Post by CharlesBukowski » 22/06/2011 16:32

mmf wrote:
CharlesBukowski wrote:Sta mislite, da li je normalno da za tri od cetiri pozicije, najvise bodova na javnom konkursu dobiju uposlenici doticnog ministarstva. Toliko o postenim konkursima. Koliko smisla ima izlaziti na ove konkurse? Ljudi trose vrijeme da nauce, pare da dodju na ispit, i da bi na kraju bio primljen neko ko tu radi. Da li je uopste moguce biti prvi na ovim konkursima? Nemoguce. Koliko god znali.

Progugajte sljedeca imena pa se uvjerite.

Ljiljana Šantić
Irena Penc
Tijana Borovčanin Marić
Na koliko si protesta do sad bio? Nema veze ko je organizovao proteste, važno je da su bili protiv nekih nebuloznih odluka vlasti, nerada ili nesposobnosti iste?
E pa ja radim i izlazim s posla da bih se bunio protiv bagre. To radim umjesto tebe i takvih plačipički koje čekaju da ministri sami daju ostavke i da sami sebe zaključaju u zatvor. Do tada, samo sjedi i kuckaj po forumu...
Glup si. Napadas me a ne znas nista o meni.
Last edited by CharlesBukowski on 22/06/2011 16:38, edited 2 times in total.

Vasilisa

#81 Re: Farsa od konkursa

Post by Vasilisa » 22/06/2011 16:33

Brando wrote:
CharlesBukowski wrote:Sta mislite, da li je normalno da za tri od cetiri pozicije, najvise bodova na javnom konkursu dobiju uposlenici doticnog ministarstva. Toliko o postenim konkursima. Koliko smisla ima izlaziti na ove konkurse? Ljudi trose vrijeme da nauce, pare da dodju na ispit, i da bi na kraju bio primljen neko ko tu radi. Da li je uopste moguce biti prvi na ovim konkursima? Nemoguce. Koliko god znali.

Progugajte sljedeca imena pa se uvjerite.

Ljiljana Šantić
Irena Penc
Tijana Borovčanin Marić

jos jedan u nizu ¨postenih¨ konkursa... :oops:

Služba za zajedničke poslove institucija Bosne i Hercegovine - konkurs za pripravnika, pismeni test bio 14.6. u 10h , Admir Hrapo genijalac 100% uspjeh na testu...i primljen na kraju...ali kad proguglate nadjete... :oops:
http://www.ekapija.com/website/sr/page/180460

zivjele ZAJEDNICKE INSTITUCIJE!!!
zivjela stela!!!
zivjela BiH!!! :bih:
:run:
Ćao svima! Ja sam konkurisala za pripravnika u Službi za zajedničke poslove institucija BiH. Bila sam na testiranju, od 64 prijavljenih za poziciju pripravnik-ekonomista prošlo nas je 7. Bila sam i na razgovoru i pokazala sam se jako dobro, bar tako mislim jer sam znala da odgovorim na postavljena pitanja a gospoda iz komisije je zadovoljno klimala glavom. Međutim, dotični gospodin Hrapo mi je bio jako sumnjiv svo vrijeme dok smo čekali razgovor jer je čavrljao sa ljudima koji tu već rade. Nakon što sam dobila odbijenicu, vidim i da se njegovo ime pojavljuje i na listi korisnika prava na troškove prevoza koju je Služba objavila 12.01.2011. Žali Bože slučaj što smo mi ostali izgledali kao budale...a to očigledno i jesmo i bićemo sve dok se i sami ne prilagodimo ovom društvu i njegovim nemoralnim pravilima. :( :x

poznanik

#82 Re: Farsa od konkursa

Post by poznanik » 22/06/2011 16:57

Vasilisa wrote:
Brando wrote:jos jedan u nizu ¨postenih¨ konkursa... :oops:

Služba za zajedničke poslove institucija Bosne i Hercegovine - konkurs za pripravnika, pismeni test bio 14.6. u 10h , Admir Hrapo genijalac 100% uspjeh na testu...i primljen na kraju...ali kad proguglate nadjete... :oops:
Ćao svima! Ja sam konkurisala za pripravnika u Službi za zajedničke poslove institucija BiH. Bila sam na testiranju, od 64 prijavljenih za poziciju pripravnik-ekonomista prošlo nas je 7. Bila sam i na razgovoru i pokazala sam se jako dobro, bar tako mislim jer sam znala da odgovorim na postavljena pitanja a gospoda iz komisije je zadovoljno klimala glavom. Međutim, dotični gospodin Hrapo mi je bio jako sumnjiv svo vrijeme dok smo čekali razgovor jer je čavrljao sa ljudima koji tu već rade. Nakon što sam dobila odbijenicu, vidim i da se njegovo ime pojavljuje i na listi korisnika prava na troškove prevoza koju je Služba objavila 12.01.2011. Žali Bože slučaj što smo mi ostali izgledali kao budale...a to očigledno i jesmo i bićemo sve dok se i sami ne prilagodimo ovom društvu i njegovim nemoralnim pravilima. :( :x
Vjerujući navodima o "listi korisnika prava na prevoz", predlažem da se vas 7 "najužih" organizirate i odmah podnesete prigovor na rezultate konkursa.
Istovremeno, formulišite zahtjev za pristup informacija i od nadležne službe zahtijevajte informaciju o svim osobama korisnicima ove naknade za nekoliko zadnjih mjeseci, ne spominjajući Hrapino ime.

Ukoliko je sve istiniti kako tvrdiš, pomoći ću ti, a vjerujem da će pomoći i drugi forumaši, da se ukloni korupcija, nepotizam i da se poništi ovaj konkurs, i da budu izabrani stvarno najkvalitetniji kandidati, pa makar i bez tebe...

CharlesBukowski

#83 Re: Farsa od konkursa

Post by CharlesBukowski » 22/06/2011 17:11

@mmf
Da li to znači da volontiraš u nevladinim organizacijama?
Da redovno izlaziš na izbore?
Da se, iz solidarnosti pridružiš ljudima na protestima, da pokušaš ispraviti nepravdu, iako te se problem ne tiče direktno?
Da nikad nisi policajcu dao cvaju ili doktoru 200KM?
Da tebi tetka nikad nije sredila nešto na šalteru preko reda?
NE
DA
DA/NE
NE
NE

:)

yellow cat

#84 Re: Farsa od konkursa

Post by yellow cat » 22/06/2011 17:15

poznanik wrote:
Vasilisa wrote:
Brando wrote:jos jedan u nizu ¨postenih¨ konkursa... :oops:

Vjerujući navodima o "listi korisnika prava na prevoz", predlažem da se vas 7 "najužih" organizirate i odmah podnesete prigovor na rezultate konkursa.
Istovremeno, formulišite zahtjev za pristup informacija i od nadležne službe zahtijevajte informaciju o svim osobama korisnicima ove naknade za nekoliko zadnjih mjeseci, ne spominjajući Hrapino ime.

Ukoliko je sve istiniti kako tvrdiš, pomoći ću ti, a vjerujem da će pomoći i drugi forumaši, da se ukloni korupcija, nepotizam i da se poništi ovaj konkurs, i da budu izabrani stvarno najkvalitetniji kandidati, pa makar i bez tebe...
tako je.. svi uvjereni u štelu, korupciju, a nigdje tužbi, nigdje suda... svi se boje zamjeriće se, pa neće nikad posao dobiti. Naročito ne razumijem pravnike... pa vježbajte se, majka mu stara.

Brando

#85 Re: Farsa od konkursa

Post by Brando » 22/06/2011 17:42

imate svi papir sa kandidatima koji su bili na pismenom, pa valjda se mozete sjetit kojih je to 7 najuzih,bar nekih od njih, nadjite ih na fb ako nista :-) najgore je kad vas j...neko a vi se pravite da to ne vidite... 8)

poznanik

#86 Re: Farsa od konkursa

Post by poznanik » 22/06/2011 17:45

Brando wrote:imate svi papir sa kandidatima koji su bili na pismenom, pa valjda se mozete sjetit kojih je to 7 najuzih,bar nekih od njih, nadjite ih na fb ako nista :-) najgore je kad vas j...neko a vi se pravite da to ne vidite... 8)
Ma i ne trebaju grupno podnositi prijavu, dovoljna je jedna... samo nek je pokrene.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#87 Re: Farsa od konkursa

Post by Chmoljo » 22/06/2011 18:15

da citiram svog dobrog druga: jarane, žale se samo oni koji nemaju štelu... :oops:

Vasilisa

#88 Re: Farsa od konkursa

Post by Vasilisa » 22/06/2011 18:39

Brando wrote:imate svi papir sa kandidatima koji su bili na pismenom, pa valjda se mozete sjetit kojih je to 7 najuzih,bar nekih od njih, nadjite ih na fb ako nista :-) najgore je kad vas j...neko a vi se pravite da to ne vidite... 8)
Sve što sam napisala istina je, osim u slučaju da postoji još jedan Admir Hrapo koji živi u Sarajevu i radi u Službi za zajedničke poslove institucija BiH. A čisto sumnjam da je tako! Ja imam zapisana imena svih koji su prošli na testu i pozvani su na razgovor. Namjerno sam zapisala da bih znala ko je ko. Da znam da sve to može kako kažete ja bih se žalila, ali bojim se da će oni naći argumente ako je dotični radio sa srednjom školom, pa sad kad je završio fakultet ima pravo da učestvuje na konkursu. Mislim, kako dokazati da je on znao pitanja unaprijed? :? Inače ja sam imala 70 bodova na testu, a on 100. A na razgovoru smo dobili podjednako tako da je on imao 127,67 a ja 97,67 bodova. :roll:

seshat

#89 Re: Farsa od konkursa

Post by seshat » 22/06/2011 18:48

Javno preduzeće, konkurs, čekanje mjesec dana da te zovnu na testiranje, razgovor i sl., ništa se ne događa (napomena ispunjavam sve uslove). I prije neki dan dodje odbijenica da je direktor donio odluku o izboru zaposlenika. Napominjem da nisam niti pozvana, a u odbijenici ne piše da ne ispunjavam uslove. Direktor k'o da mu je babovina odabrao zaposlenike u javnom preduzeću bez intervjua. Mislim FUJ!!!!

ActionWoman

#90 Re: Farsa od konkursa

Post by ActionWoman » 22/06/2011 19:22

I ja sam se tako nadala da cu dobiti posao, ali sam bila druga, haman odmah iza kandidata koji vec radi u PARCO, a od kog sam imala vise bodova na testu znanja :-) zali Boze para i vremena. Doduse, ne mislim odustajati. Mislim od trazenja posla napraviti hobi, barem mi sve do sad tako izgleda.

SaMaster

#91 Re: Farsa od konkursa

Post by SaMaster » 23/06/2011 10:21

mmf wrote:Iskreno, ja kad sretnem nekog ko radi u državnim institucijama, u startu ga smatram, nekako, jadnim. Kao da nije mogao ništa bolje uraditi sa svojim životom pa ga, eto, tetak uvalio. I odmah smatram da ne zna raditi svoj posao.
Predrasude su čudo.
Ima ljudi koji su nakon studija radili ono sto su zeljeli u smislu da su isli kod privatnika ili negdje drugo hrgati. Ali su vremenom uvidjeli da nema svrhe niakvo skolovanje, nikakvo ucenje kad mu svaki mjesec kasni plata. Nema toplog, o regrsu da ne pricam. Jednostavno shavtis da je drzavna sigurnost i nista ti u ovakvoj situaciji nije bitnije. To da li znaju raditi svoj poso ili ne, ne mozes ni blizu procijeniti. Samo zato sto radis kod privatnika ili hajmo reci u ne drzvanoj instituciji, nisi nista sposobniji/bolji/podobniji od njih. Ni ti ni ja...

Ovo o konkursu encu ni komentarisati, suvisno je...

tomyf

#92 Re: Farsa od konkursa

Post by tomyf » 23/06/2011 15:46

mmf wrote:Iskreno, ja kad sretnem nekog ko radi u državnim institucijama, u startu ga smatram, nekako, jadnim. Kao da nije mogao ništa bolje uraditi sa svojim životom pa ga, eto, tetak uvalio. I odmah smatram da ne zna raditi svoj posao.
Predrasude su čudo.

Imala sam isto misljenje...ali kada sam vidjela da kod mog dragog i jako ambicioznog privatnika kasni plata (koja je duplo veca od plate koju bi imala u drzavnoj), sada trazim drzavnu, mada sam strucnjak u svojoj oblasti i posao obavljam jako dobro....ali moja plata kasni,a moje kolegice uzivaju u svim carima koje pruza drzavna institucija (godinu porodiljskog-- ja imam 4 mjeseca, regres, uzimanje godisnjeg kada njima odgovara....itd)

Post Reply