Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Haettenschweiler

#26 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by Haettenschweiler » 22/04/2011 09:15

Karabaja wrote:Slažem se da stare/napuštene automobile treba skloniti s parkinga. Ali ne i bilo koje auto zbog isteka registracije.

Evo šta se desilo u mom slučaju:
Naslijedio sam auto pristojnog godišta i potpuno ispravan, međutim kako to kod nas ide na sudu, pojavilo se više stranaka i ostavinska rasprava se razvukla 2 godine. Za to vrijeme ja nisam mogao registrovati auto i ono je moralo stajati na parkingu odjavljeno bez tablica. Šta sam ja trebao uraditi? Da li meni pauk da odnese auto zato što nema tablica? Na kraju se sve završilo kako treba, upisao sam auto na sebe, registrovao i sada vozim.
Ti ili vi (stranke) ste auto trebali skloniti u neku garažu ili privatni posjed. Pa nema smisla da narod ispašta zbog tvoje ostavinske rasprave. Imam osjećaj da mnogi koji gromoglasno traže pravnu državu ne znaju da će se i sami morati pridržavati nekih pravila.

Sunrise00

#27 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by Sunrise00 » 22/04/2011 10:34

zonbirile wrote:
Sunrise00 wrote:
zonbirile wrote:ne da su ruglo,nego zauzimaju parking mjesta.
pa pise u naslovu ruglo grada :D da je pisalo "manjak parking mjesta zbog zaboravljenih automobila" to bi vec imalo vise smisla :D
----------------------
dobro Smislove,jesi li ti postavljač teme-nisi.Kapak.
:lol:

Karabaja
Been thanked: 1 time

#28 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by Karabaja » 22/04/2011 11:48

Haettenschweiler wrote:
Karabaja wrote:Slažem se da stare/napuštene automobile treba skloniti s parkinga. Ali ne i bilo koje auto zbog isteka registracije.

Naslijedio sam auto pristojnog godišta i potpuno ispravan, međutim kako to kod nas ide na sudu, pojavilo se više stranaka i ostavinska rasprava se razvukla 2 godine. Za to vrijeme ja nisam mogao registrovati auto i ono je moralo stajati na parkingu odjavljeno bez tablica. Šta sam ja trebao uraditi? Da li meni pauk da odnese auto zato što nema tablica? Na kraju se sve završilo kako treba, upisao sam auto na sebe, registrovao i sada vozim.
Ti ili vi (stranke) ste auto trebali skloniti u neku garažu ili privatni posjed. Pa nema smisla da narod ispašta zbog tvoje ostavinske rasprave. Imam osjećaj da mnogi koji gromoglasno traže pravnu državu ne znaju da će se i sami morati pridržavati nekih pravila.
Ali nemam garažu, živim u stambenoj zgradi, nemam plac da smjestim auto. Šta sad? Napominjem da je vlasnik tog auta umrla osoba, da se taj auto ne može registrovati ni prodati dok se ne završi ostavinska rasprava.

zonbirile

#29 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by zonbirile » 22/04/2011 12:23

Karabaja wrote:
Haettenschweiler wrote:

Ali nemam garažu, živim u stambenoj zgradi, nemam plac da smjestim auto. Šta sad? Napominjem da je vlasnik tog auta umrla osoba, da se taj auto ne može registrovati ni prodati dok se ne završi ostavinska rasprava.
---------------------------------------------
mi smo majstori izmišljanja tople vode i rupe na saksiji.Da su drotovo počeli sankcionisati i primjenjivati Zakon,ne velim.Ovako radi 0,00001% imamo 1000-e divljih auta na cesti.Pa šta je svrha naljepnice?

Haettenschweiler

#30 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by Haettenschweiler » 22/04/2011 16:34

Karabaja wrote:
Haettenschweiler wrote:

Ima iznajmiti parking kod nekoga ko ima garažu ili plac. Ti svojim opravdanjima potpuno obezvrijeđuješ postojanje zakona. Zamisli da stanuješ u Frankfurtu i desi se ono što se tebi desilo. Misliš da bi ikoga interesovao tvoj problem?
Hebi ga prijatelju moraš shvatiti da pravna država ne nudi samo prava već traži i neke obaveze.

Karabaja
Been thanked: 1 time

#31 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by Karabaja » 22/04/2011 21:40

Haettenschweiler wrote: Ima iznajmiti parking kod nekoga ko ima garažu ili plac. Ti svojim opravdanjima potpuno obezvrijeđuješ postojanje zakona. Zamisli da stanuješ u Frankfurtu i desi se ono što se tebi desilo. Misliš da bi ikoga interesovao tvoj problem?
Hebi ga prijatelju moraš shvatiti da pravna država ne nudi samo prava već traži i neke obaveze.

Znaš da bi nekog natjerao u Frankfurtu da dvije godine plaća parking za auto oko kojeg se nekoliko strana svađa na sudu i za koje niko od strana nije 100% siguran da će ga dobiti :) eto pođi od sebe, bi li ti?

respo

#32 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by respo » 23/04/2011 14:13

nevazno sada frankfurt podjes od sebe i to je to
vjerujem da bi se u tvom slucaju izaslo u susret
policija dodje sta je ovo cije je ovo ti izadjes ili kad vec odnese pauk i kazes tako tako i kazem bar bi trebalo izaci u susret
jer koliko ima ostavinskih rasprava mozda u citavom gradu 10 auta
a koliko je neregistrovanih? ima sigurno 1000

za onog koji pljuje ove sto im smeta sto pominje drogu metak fazone

ne treba gledati kako ce drzava reagovati na to nego treba krenuti od sebe
imam auto neregistrovano smeta skloni ga prodaj nesto uradi a ne ma neka ga sentimentalno sam vezan
i mujo mujic je sentimentalno vezan mozda za svoju kucu od 500 kvadrata pa je morao prodati jer je ne moze odrzavati a treba jesti

jebem ti i to razmisljanje ma neka sta smeta auto na parkingu
gledaj sebe sta radis a ne druge

Civitas.3gim

#33 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by Civitas.3gim » 27/04/2011 15:48

Drago mi je što mogu napisati da je naš projekat barem djelimično uspio i da je prošle sedmice počela akcija uklanjanja ovih automobila sa područja cijele BiH :)

Civitas.3gim

#34 Re: Zaboravljeni automobili - ruglo grada

Post by Civitas.3gim » 27/04/2011 15:52

Desert Wind wrote:fala bogu pa ovaj zakon citaj ispravljanje ledja sirotinji nema prodju i implementaciju jos uvijek zbog ogromne vecine propalih radnika i porodica koje jos uvijek emotivno dozivljavaju taj limeni komad smeca u nadi da ce ga opet nekad moci provozati i upaliti kao i zbog jos pokojeg drota koji vidi i shvata sta se desava da u opstem procvatu kriminala i dekadencije jos lovi neregistrovane aute ljudi kojima je bezakonje oduzelo bilo kakvu mogucnost normalnog zivota po parkinzima....

al' to ne smeta nekolicini forumskih likova - jer gospodi smetaju ta zaboravljena auta - jer ne mogu protegnut par stotina metara da parkiraju tamo odma' drito pored kafane ili jebališta da budu gospoda u vaktu i zemanu tiranije bezakonja i drzave koja nikad nije nista ucinila za malog covjeka pocev od 1992 osim sto mu je gurnula pusku u ruke i poslije 100% porezima otimaju od plata.

dabogda bilo jos gore, jos skuplji a gori benzin, jos vise kockatih papana u novim X5icama, jos vise bezakonja - pa kad vam dodje do usta i zaplati vam vase dijete ja l metkom ja l batinama ja l heroinom - pocnete da lovite zaboravljene limene ljubimce onih - koji su vam sve ono gore mogli obezbijediti svojim postenim radom.

FUJ

Koliko god se to tebi svidjalo ili ne ovaj problem itekako postoji, a kada smo razgovarali sa predstavnicima MUP-a shvatili smo da bi se djelimično riješio i problem ukradenih automobila koje lopovi samo prevezu na drugi parking, skinu tablice, a potom ucjenjuju vlasnika.

Post Reply