Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

The 51st State

#26 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by The 51st State » 25/03/2011 11:39

madner wrote:
The 51st State wrote:sta se cudite, manje vise svaka policija je ovakva..., koliko sam skonto na snimku radi se o nekoj "riot" jedinici.
Nije isto kada te tuce tvoja milicija i tudja.
bubrezima jeste.

samo malo

#27 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by samo malo » 25/03/2011 14:08

A sto ih tuku?

Onako doslo im iz cista mira ili?

Zasto u Iraku ili Palestini odrasli djecu guraju u prve redove, da sa kamenjem vode ratove protiv tesko naoruzanih protivnika.

Rimad

#28 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Rimad » 25/03/2011 15:32

Ne znam šta očekivati od okupacijskih snaga.

To se dobije kad se ne bori za svoju zemlju i kad se puste dušmani da uđu.

Nele9

#29 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Nele9 » 25/03/2011 17:06

Rimad wrote:Ne znam šta očekivati od okupacijskih snaga.

To se dobije kad se ne bori za svoju zemlju i kad se puste dušmani da uđu.
:thumbup:
Ovo potpisujem.

Inače, snimci su stare stvari. Već sam to vidio.
A, za one koji se iščudjavaju...pa nisu Britanci pola svijeta osvojili karanfilima. A, danas su glavni u PMC (Private Military Contractors) firmama koje su u stvari leglo plaćenika (merks).

fatamorgana

#30 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by fatamorgana » 25/03/2011 17:12

sheilak wrote:Pitanje je kakvi se to ljudi uopste prikljucuju internacionalnim trupama. Niko od nas nije toliko naivan da vjeruje u goruci idealizam mladih ljudi koji odlaze u nepoznate zemlje da se bore protiv zlog neprijatelja zarad nekog spasenja (bilo kakvog). Dakle, sta je motivacija tih ljudi koji se sami kaznjavaju i postaju vojnici? A nisu u akutnoj opasnosti niti oni niti dom njihov, itd.? Ako i jeste idealizam, onda moramo sumnjati u njihovo mentalno zdravlje, ali i iskrenost prema samom sebi. Ako je nesto drugo, opet moramo posumnjati, a svi se zajedno moramo uplasiti. Jer ipak, i pored najcasnijih namjera, ako ih imaju, i oni su samo ljudi koji u takvim granicnim situacijama kao sto je rat mogu vrlo lako zastraniti. Niko ne zna za sto je covjek sposoban (ovdje mislim na sve nas) u atmosferi ludila, haosa i apsurda, a gdje ima moc da se igra malog boga. Gdje se moze izivljavati do besvijesti nad ljudima, gdje moze lijeciti svoje frustracije. Vidjeli smo Srebrenicu, vidjeli smo Irak, Gvantanamo, sada gledamo Libiju, itd. Koliko je jos samo neznanih zrtava u tim "oslobodjenim" podrucjima? Koliko ce ih jos biti? I kakvih?
:thumbup:

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#31 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Decerto » 26/03/2011 16:58

Nisam video ni pogledao do sad,a sada kazem,neka su.Neka su ih razbili.Sami izazivaju vraga izlazeci na ulice i bacajuci kamenje kao sa time ce nesto postici,a ovi vamo u full protection gear...

udrch

#32 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by udrch » 26/03/2011 23:01

Decerto wrote:Nisam video ni pogledao do sad,a sada kazem,neka su.Neka su ih razbili.Sami izazivaju vraga izlazeci na ulice i bacajuci kamenje kao sa time ce nesto postici,a ovi vamo u full protection gear...
De ...............kako onda znaš da su bacali kamenje ako nisi ni pogledao..

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#33 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Decerto » 26/03/2011 23:07

udrch wrote:
Decerto wrote:Nisam video ni pogledao do sad,a sada kazem,neka su.Neka su ih razbili.Sami izazivaju vraga izlazeci na ulice i bacajuci kamenje kao sa time ce nesto postici,a ovi vamo u full protection gear...
De ...............kako onda znaš da su bacali kamenje ako nisi ni pogledao..
Procitaj ponovo sta sam rekao.Naglasak na ''do sad''.Da kod nas budu nekakvi protesti i ti vidis neku djecurliju da bacaju kamenje na policiju/vojsku,bil rekao oh vidi fine djece sto kamenjaju ljude koji rade svoj posao.Pogledaj sta rade zatvorenicima po pakistanskim zatvorima pa ce ti ovo biti mila majka.

sansun

#34 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sansun » 28/03/2011 03:12

Rambo, ikada čuo za prekomjernu upotrebu sile?

sharafce

#35 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sharafce » 28/03/2011 10:17

Ne zamjerite mi što sam naivna i mrzim agresiju, bez obzira ko je sprovodi. Ne mogu drukčije, kad sam rasla uz poruke mira i furala se da sam "dijete cvijeća", bila hipi cura u svojoj ranoj mladosti i propagirala mir u svijetu, nosila šarene košulje, trapez pantalone, slušala Štulića....voljela sve ljude oko sebe. Pa se i dan danas zgražam na ove, za mene neshvatljive, izlive mržnje, i to prema djetetu. sorry..ne mogu, niti ću ikada to moći razumjeti..

F&N
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#36 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by F&N » 28/03/2011 10:23

Nista novo, nista cudno
CIONISTICKA GOVNA :x

memlija

#37 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by memlija » 28/03/2011 10:49

De malkice spustite loptu...
Gade mi se ovakve stvari koje rade maloumni tipovi na svim stranama ovog nesretnog dunjaluka, al' ovi snimci što se puštaju u zadnje vrijeme (marisana djece, poziranje pored mrtvih ljudi :x , silovanja) su otprilike počeli kružiti net-om kada je počela Oil-Gas intervencija u Libiji....
Poznata taktika iz kamare filmova i knjiga, ide ovako :arrow: de ovim mahlucima pustite malo ovih klipova, nek' podivljaju, opasaju se bombama i dernu koju dole i preporučljivo negdje na EU-SAD teritoriji...i super evo razloga dragi gledaoci zašto mi to dole radimo i sprovodimo demokratiju....
nakon dešavanja ovdje kod nas 90-ih, mene slabo šta može potresti....tužno al' tako je... :|

tempora

#38 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by tempora » 28/03/2011 11:22

Imali smo priliku citati i gledati "incidente" internacionalnih trupa u Somaliji, Bosni, Ruandi, Avganistanu, Iraku, Sudanu i ostatku svijeta. Sto se tice Iraka, uradjenje su mnoge dokumentarne emisije, u kojima se iracka djeca ubijaju zbog bojazni da su potencijalni teroristi. Imali smo priliku gledati takodjer holandske vojnike u pripremama za odlazak u Srebrenicu...
Nedavno se digla cijela frka oko slika ako se ne varam americkih vojnika koji su sebe nazivali cini mi se vodom smrti, a koji su u ideji da ubiju sto vise irackih civila scenirali incidente i tako ubijali iracke gradjane.

I ne znam ko je i kada rekao "kada rat pocinje, istina prestaje" - ali o pojedincu ili sistemu, moglo bi se u ovim slucajevima dugo raspravljati. No podjimo eto, od nasih sunarodnjaka, koji u Irak odlaze radi posla/zarede - bolje egzistencije. A ne zbog onih tamo. Kao sto to ne cini ni americki vojnik, niti bilo koji drugi, odlazeci u stranu zemlju, o kojoj do jucer nije znao skoro nista ili sasvim malo. Jedan ide zbog ideala, drugi zbog novaca, treci iz ko zna kojih poriva.

Mozemo se mi salonci sada do mile volje groziti nad ovim "incidentima" - ali rat u Iraku traje godinama i nikoga od nas nije briga, niti znamo koliko ljudi dnevno umire, koliko tragedija u jednome danu, a nas dotice " senzacija" - u kojoj bez da nas ista kosta, mozemo pricati o losoj i dobroj strani.
I naravno, ovakve vijesti su grozne,uznemiravajuce, ocajnicke - nista sto do sada nismo znali ili mogli sumnjati u momentima za nagovjestaj novoga rata.Ko je sanjao da rat donosi demokratiju, pravdu i bolje sutra, taj mora da je dobro glup.

samo malo

#39 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by samo malo » 28/03/2011 13:29

I vojska prijateljske Saudijske Arabije ubija muslimane po Bahreinu, ali nigdje kriticne mase koja to osuduje... valjda sto nisu krizari :-)

Nele9

#40 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by Nele9 » 28/03/2011 22:15

samo malo wrote:I vojska prijateljske Saudijske Arabije ubija muslimane po Bahreinu, ali nigdje kriticne mase koja to osuduje... valjda sto nisu krizari :-)
Bahrein je jedina GCC (Gulf Cooperation Council) zemlja sa šiitskom većinom. Iako su šiiti većina, Bahreinom vlada sunitska kraljevska porodica.
Za SAD je imperativno da se GCC zemlje održe stabilnim (čitaj podaničkim). U Bahreinu se takodje nalazi US Navy baza, veoma bitna sa strateške tačke gledišta.
SAD nikada neće dozvoliti da šiiti dodju na vlast u Bahreinu, jer je generalna procjena CIA da bi se time otvorila vrata uticaju najjače šiitske države u svijetu i mrskog neprijatelja SAD-a - Iranu.
Dakle ovo bih posmatrao na ovaj način...zaplakala Saudija SAD-u da ako se desi da šiiti dodju na vlast u Bahreinu, da će to izazvati lančanu reakciju u GCC zemljama, pa će se separatisati istočni dijelovi Saudije (bogati naftom) pretežno nastanjeni šiitima, pa će onda trećina stanovništva Kuvajta (šiiti) ustati na noge, itd, itd...CIA učinila jednu od svojih dubokoumnih procjena i onda je administracija SAD-a aminovala ulazak saudijskih trupa u Bahrein.
Duboka ali jednostavna politika zasnovana na interesima i slobodnom protoku važnih izvora energije.

kockica_kockica

#41 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by kockica_kockica » 29/03/2011 15:14

Nas ako ne ubije ova glupa generalizacija nista nas ubit nece... gadi mi se nasilje ali mi se jos vise gade oni koji zbog jednog dva pet ili pedeset pojedinca vrijedjaju komplet jednu naciju...

:run:

sharafce

#42 Re: Uznemirujuće: Britanski vojnici tuku iračku djecu :(

Post by sharafce » 30/03/2011 08:38

Da generaliziranje nije dobro, evo vam dokaz:
UK forum na kom se vodila diskusija o istom događaju, ljudi forumaši osuđuju ovo što se desilo, stoga, krivi su samo ovi pojedinci, eventualno, njihovi nadležni.
http://tpuc.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=12394

Post Reply