Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

VjecitiStudent

#101 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by VjecitiStudent » 02/03/2011 14:40

jedna tamo wrote:neznam nisam išla doktoru...
živim na ilidži i sigurno je do vode...jer znam kakva je voda prije bila...sjećam se njenog ukusa prije rata i sada...
kad sam se kao mala igrala čitav dan ispred zgrade i uletim u tenama samo da se napijem vode i sada kad pustim da oteče i opet nema taj ukus....
U tom slucaju nemoguce je reci sta je bio uzrok proljeva, jer npr. pojedini virusi, uzrocnici proljeva, prenose se direktno sa osobe na osobu.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#102 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by PipiDugaDevetka » 02/03/2011 14:52

jedna tamo wrote:neznam nisam išla doktoru...
živim na ilidži i sigurno je do vode...jer znam kakva je voda prije bila...sjećam se njenog ukusa prije rata i sada...
kad sam se kao mala igrala čitav dan ispred zgrade i uletim u tenama samo da se napijem vode i sada kad pustim da oteče i opet nema taj ukus....
Ako si moja komšinica u Pejtonu, jasno mi je šta ti se dešava. ''Vodozaštitna zona Energoinvest je NEODRŽIVA'', izjavio je Nazif Mahmutović pomoćnik načelnika Opštine Ilidža

jedna tamo

#103 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by jedna tamo » 02/03/2011 16:27

jesam pipi komšije smo :)
i sigurno je od vode bilo hvala Bogu pa prošlo :D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#104 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by PipiDugaDevetka » 02/03/2011 23:01

jedna tamo wrote:jesam pipi komšije smo :)
i sigurno je od vode bilo hvala Bogu pa prošlo :D
Baš mi te je (nas) žao, i ja trošim Enerofuryle masovno,...jer sam prestao kupovati ili donositi vodu sa Stojčevca.
To sam redovno radio dok je gospodja mama bila živa.

ja.neron

#105 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by ja.neron » 03/03/2011 11:46

Pitar s Kariba wrote: a gdje su te dobre vode?

bijele vode - bjelašnica :thumbup: :thumbup: dokazano!!

jana ... :x :x
na području opštine Foča
tj. lokalitet dovišta "Dobre Vode" nalazi se u zaseoku Zarudina, između sela Kolun, Podkolun i Petkovići.
Na ovom dovištu nalazi se Turbe Še`h Murata i njegovog sina Še`h Saliha.
Ovo je jedini vjerski objekat na području MIZ Foča i Istočne Bosne, koji u proteklom ratu nije porušen.

Pitar s Kariba

#106 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by Pitar s Kariba » 03/03/2011 12:45

hvala :thumbup:
nadam se da ću nekada imati priliku probati i te dobre vode .. vjerujem da su stvarno dobro :)
ali u međuvremenu su mi ipak bliže bijele :)

hladan.preminger

#107 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by hladan.preminger » 03/03/2011 13:24

jedna tamo wrote:ne pijem flaširanu al je sigurno 10 puta zdravija od vode iz česme...
nedavno sam se otrovala vodom iz česme 100% jer vani nisam ništa jela, a u kući isto što i moji ukućani... stim što ja pijem vodu iz česme ko luda a oni ne...4 dana sam imala proliv...
znači naša voda nije sigurno mikrobiološki ispravna i to tvrdim 100% a oni nekom drugom mogu šupljirati....
došlo je vrijeme da se kupuje voda ili prokuhava al čistu vodu MI više ne možemo piti...žalosno ali istinito...

Lupaš bezveze jer se voda testira najmanje dvaputa mjesečno sa random česmi na vodovodnoj mreži. Testiranje vrši Zavod za javno zdravstvo.

hladan.preminger

#108 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by hladan.preminger » 03/03/2011 13:27

true wrote:hrvatska sa cesme bar na obali je fuj jbg
ima li iko onaj filter sto kao naspes i onda on u bokal pusti vodu tako nesto

Nije tačno a vuda na jugu Hr ne valja. Svi koji se napajaju sa Jadrine u Spitu imaju vodu besprijekornog kvaliteta. To je većio dio stanovništva Dalamcije.

kurty

#109 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by kurty » 03/03/2011 13:29

jedna tamo wrote:ne pijem flaširanu al je sigurno 10 puta zdravija od vode iz česme...
nedavno sam se otrovala vodom iz česme 100% jer vani nisam ništa jela, a u kući isto što i moji ukućani... stim što ja pijem vodu iz česme ko luda a oni ne...4 dana sam imala proliv...
znači naša voda nije sigurno mikrobiološki ispravna i to tvrdim 100% a oni nekom drugom mogu šupljirati....
došlo je vrijeme da se kupuje voda ili prokuhava al čistu vodu MI više ne možemo piti...žalosno ali istinito...

Jesil kad probala da testiras i jednu i drugu...

Mozda mali off... Nedavno cijeli dan bio na faxu... nisam nista jeo cijeli dan...popio ujutro samo kaficu jednu...navece odem i pojedem kolac u jednom objektu u Sarajevu... Objekat je je prometan pa sam zato tu i pojeo, jer sam siguran da su kolaci friski... Cijelu noc me stomak bolio, ali nisam ni pomislio da je kolac bio pokvaren... Vjerovatno je na prazan zeludac tesko pao kolac, pa je to uzrokovalo probleme

kurty

#110 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by kurty » 03/03/2011 13:31

hladan.preminger wrote:

Nije tačno a vuda na jugu Hr ne valja. Svi koji se napajaju sa Jadrine u Spitu imaju vodu besprijekornog kvaliteta. To je većio dio stanovništva Dalamcije.

Gotovo sam siguran da su Hvarr i veci dio Peljesca na neretvanskoj vodi
Jenda od boljih voda koje sam pio u Hr je ona stonska voda... U Stonu ima cesma... Tu svaki put svratim i kanistere punim

hladan.preminger

#111 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by hladan.preminger » 03/03/2011 13:41

kurty wrote:
hladan.preminger wrote:

Gotovo sam siguran da su Hvarr i veci dio Peljesca na neretvanskoj vodi
Jenda od boljih voda koje sam pio u Hr je ona stonska voda... U Stonu ima cesma... Tu svaki put svratim i kanistere punim
Za Split sam siguran 100% jer već 20 godina dole pijem vodu bar mjesec dana i to tokom ljeta, kad bi se sve nekvalitete vode morale pokazati zbog malog prinosa.
Za ostalo ne znam.

kurty

#112 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by kurty » 03/03/2011 13:46

hladan.preminger wrote:
Za Split sam siguran 100% jer već 20 godina dole pijem vodu bar mjesec dana i to tokom ljeta, kad bi se sve nekvalitete vode morale pokazati zbog malog prinosa.
Za ostalo ne znam.
Izvinjavam se... Mislio sam da mislis na veci dio Dalmacije... A ti si napisao i mislio na veci dio stanovnistva... Tu sam napravio previd :thumbup:

minjonja

#113 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by minjonja » 03/03/2011 13:54

voda iz cesme je sva sugava, zagadjena. taj problem u mom ulazu je star nekoliko godina, ali izgleda da stanare boli briga sto nam se svako malo pitka voda mijesa sa kanalizacijom. moj komsija je fasovo zuticu popravljajuci cijevi u podrumu. hetig nista ne radi. prestala sam odavno piti vodu iz cesme, jedino u obliku caja ili kad se doda u hranu, ali neprokuhanu-nikad.

hladan.preminger

#114 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by hladan.preminger » 03/03/2011 13:58

minjonja wrote:voda iz cesme je sva sugava, zagadjena. taj problem u mom ulazu je star nekoliko godina, ali izgleda da stanare boli briga sto nam se svako malo pitka voda mijesa sa kanalizacijom. moj komsija je fasovo zuticu popravljajuci cijevi u podrumu. hetig nista ne radi. prestala sam odavno piti vodu iz cesme, jedino u obliku caja ili kad se doda u hranu, ali neprokuhanu-nikad.

Tvoje iskustvo je ireleavantno za ovu temo jer je riječ o internim instalacijama. Mada mi je vrlo teško povjerovati da se voda miješa sa kanalizacijom.

minjonja

#115 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by minjonja » 03/03/2011 14:12

hladan.preminger wrote:
minjonja wrote:voda iz cesme je sva sugava, zagadjena. taj problem u mom ulazu je star nekoliko godina, ali izgleda da stanare boli briga sto nam se svako malo pitka voda mijesa sa kanalizacijom. moj komsija je fasovo zuticu popravljajuci cijevi u podrumu. hetig nista ne radi. prestala sam odavno piti vodu iz cesme, jedino u obliku caja ili kad se doda u hranu, ali neprokuhanu-nikad.

Tvoje iskustvo je ireleavantno za ovu temo jer je riječ o internim instalacijama. Mada mi je vrlo teško povjerovati da se voda miješa sa kanalizacijom.
pardon, ja sam mislila da tema glasi "kupujete li obicnu flasiranu vodu?"

btw, jeste se kanalizacija mijesala. znas kako je spica izgledalo. svi smo kupovali bidone vode dok nisu "sanirali" mada ja otad imam traume od one sugave vode i ne pada mi na pamet da je ikad vise pijem. svako ko se kupao u mom wcu je dobio neke kozne probleme.

hladan.preminger

#116 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by hladan.preminger » 03/03/2011 14:24

Nemoguće je da se u zgradi kanalizacija miješa sa vodom što zbog pritiska (4-5 bara) koji vodu tjera iz cijevi tako da ni kanalizacija ne može ući u cijev, što zbog horizontalno postavljenih instalacija, gdje bi se kanalizacija slijavala niz zidove i pravila vlagu a ne mješala se sa vodom.
Jedino je moguće da je neko od majstora čačko nešto pa zabrljo i to dobro.
Tema je "Kupujete li obicnu flasiranu vodu?" ti kazes da kupujes jer se voda zagađena, a to nije tačno.

mavcs

#117 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by mavcs » 03/03/2011 14:29

ne

minjonja

#118 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by minjonja » 03/03/2011 14:45

hladan.preminger wrote:Nemoguće je da se u zgradi kanalizacija miješa sa vodom što zbog pritiska (4-5 bara) koji vodu tjera iz cijevi tako da ni kanalizacija ne može ući u cijev, što zbog horizontalno postavljenih instalacija, gdje bi se kanalizacija slijavala niz zidove i pravila vlagu a ne mješala se sa vodom.
Jedino je moguće da je neko od majstora čačko nešto pa zabrljo i to dobro.
Tema je "Kupujete li obicnu flasiranu vodu?" ti kazes da kupujes jer se voda zagađena, a to nije tačno.
joj :-) :-) ti mene sad ubjedjujes da se nije izliza kanalizacija i poplavila citav podrum i da je je citava otoka smrdila dva mjeseca zbog mog ulaza, da je smedjo-zelena voda sa crnim mrljama izlazila iz cesme ta dva mjeseca i dok se kucepaziteljka napokon nije nakanila da vrsi pritisak na hetig da popravi cijevi. podrum nije vise preplavljen i voda nije vise smedja, ali idalje smrdi kao onda i necu da je koristim za pice, ni za pranje zuba. za pice svakako samo koristimo kiselu.
tema je "kupujete li obicnu flasiranu vodu?", moj odgovor je da. ja je kupujem jer je voda zagadjena, neko zato sto je ukusnija. svako ima svoje razloge.

VjecitiStudent

#119 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by VjecitiStudent » 03/03/2011 14:58

minjonja wrote: joj :-) :-) ti mene sad ubjedjujes da se nije izliza kanalizacija i poplavila citav podrum i da je je citava otoka smrdila dva mjeseca zbog mog ulaza, da je smedjo-zelena voda sa crnim mrljama izlazila iz cesme ta dva mjeseca i dok se kucepaziteljka napokon nije nakanila da vrsi pritisak na hetig da popravi cijevi. podrum nije vise preplavljen i voda nije vise smedja, ali idalje smrdi kao onda i necu da je koristim za pice, ni za pranje zuba. za pice svakako samo koristimo kiselu.
tema je "kupujete li obicnu flasiranu vodu?", moj odgovor je da. ja je kupujem jer je voda zagadjena, neko zato sto je ukusnija. svako ima svoje razloge.
Ukoliko su vodovodne cijevi uvijek pod pritiskom, nikakva kanalizacija se tu ne moze mijesati. Ukoliko, pak dolazi do redukcija, onda je mijesanje vode i kanalizacije, pogotovo ako su kanalizacijske cijevi u losem stanju, vrlo moguce, no i u tom slucaju, ako se pusti da voda dovoljno odtece, ta voda je ok za piti.

PipiDugaDevetka

#120 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by PipiDugaDevetka » 03/03/2011 16:03

Pitar s Kariba wrote:
ja.neron wrote:
Tranquilizer wrote:Odem na Bijele vode i flaširam sebi jedno 50 litara da ima :D :D :D
ako znaš gdje su Dobre vode najbolje bi ti bilo da tako odeš i flaširaš sebi par 100-ina litara :D jer odavno nisam probao ukusniju vode nema ni trunke kamenca testirao sam sedam dana ljetos u staklenom bokalu na osunčanom dijelu stana ukus ostao ne promijenjen
a gdje su te dobre vode?

bijele vode - bjelašnica :thumbup: :thumbup: dokazano!!

jana ... :x :x
Da li su te bijele vode - bjelašnica, ustvari, rječica Bijela na području općine Trnovo na Bjelašnici?

Vidi šta kaže N. Mahmutović za tu rječicu Bijelu i kanalizaciju na području Trnova:
Mahmutović naglašava i to da je u protekle tri godine izgrađena kanalizaciona mreža gotovo u svim trnovskim i bjelašničkim selima.
"Ali, da li je čarobna rijeka Bijela tom prilikom žrtvovana? Zašto to pitam? Evo, primjera. Kada smo bili u selu Lukomir, seljaci su nam pokazali neku rupu, u koju se izlijevaju tamošnje fekalije. Kažu, dobro funkcioniše..."

teAMICA

#121 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by teAMICA » 04/03/2011 09:35

babyline wrote:
dr.Gonzo wrote:Ja sam jedno vrijeme kupovao flasiranu vodu, radi nekog neracionalnog straha od vode iz pipe. Azbestne cijevi, i osiromaseni uranijum i te pizdarije. Al onda sam promijenio misljenje :)

Pogledajte ovaj video:

Sve je stvar marketinga. Za koji drugi proizvod biste placali 1000 puta vise u odnosu na konkurenciju, kad je razlika u kvalitetu upitna?
:thumbup:
:thumbup: :thumbup:
Pogleda li ovo iko?

VjecitiStudent

#122 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by VjecitiStudent » 04/03/2011 09:58

sandžokan wrote:
komentar wrote:Voda sa slavine se hloriše dok se flasirana voda ne hloriše.

HLOR JE GAS IDIOTE!

hahahah cim naspes casu vode on ispari, tacnije to je ono bijelo u casi sto nestane za par trenutaka poslije sipanja sa cesme.

izvini za uvredu al fakat...
Ono bijelo u casi sto nestane za nekoliko sekundi je vazduh, koji se cesto nadje u cijevi i onda ostane u vodi u vidu mjehurica.
Hlorisanu vodu je moguce raspoznati samo na osnovu mirisa ili okusa.

hladan.preminger

#123 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by hladan.preminger » 04/03/2011 10:22

Hlorisanje vode je zakonska obaveza. O tome nema rasprave. Određeni su i normativi u pogledu količine hlora po jedinici zapremine vode.

VjecitiStudent

#124 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by VjecitiStudent » 04/03/2011 10:51

hladan.preminger wrote:Hlorisanje vode je zakonska obaveza. O tome nema rasprave. Određeni su i normativi u pogledu količine hlora po jedinici zapremine vode.
Medjutim, ono sto je problematicno, barem u sarajevskom vodovodu, jeste ko i na koji nacin testira ispravnost vode, jer sve sto se dogadjalo oko vrela bosne kazuje da nadleznim za kontrolu vode nista nije moguce vjerovati.

hladan.preminger

#125 Re: Kupujete li obicnu flasiranu vodu?

Post by hladan.preminger » 04/03/2011 11:56

VjecitiStudent wrote:
hladan.preminger wrote:Hlorisanje vode je zakonska obaveza. O tome nema rasprave. Određeni su i normativi u pogledu količine hlora po jedinici zapremine vode.
Medjutim, ono sto je problematicno, barem u sarajevskom vodovodu, jeste ko i na koji nacin testira ispravnost vode, jer sve sto se dogadjalo oko vrela bosne kazuje da nadleznim za kontrolu vode nista nije moguce vjerovati.

Jos jednom da ponovim Zavod za javno zdravstvo kontroliše kvalitet vode najmanje 2 puta mjesesčno na random mjestima tj. pipama unutar sistema, ali se voda kontroliše i na izvorištima. Kako bi inače saznali da je vrelo Bosne (i Hercegovine) zagađeno ako se ne vrše testiranja.

Post Reply