putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Fanzi
Posts: 131
Joined: 22/04/2010 12:48

#151 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by Fanzi »

Bobi wrote:
baustelac wrote:
Alfa159-1.7Turbo wrote:Ma,kazem ovo je previse,pogotovo bez vinjeta...Tako nama i treba, ma neka dignu na 20 maraka za automobile,kad narod ne zna protestovati..koliko puta sma znao doziviti u insotranstvu kad kamiondzije blokiraju ceste, pa zaglavim tamo cekajuci po cjeli dan da se oslobodi auto put zbog protesta...mene cude i ove transportne kompanije sto vise ne protestuju, jer kakvi se sve nameti stavljaju i prevoznickim kompanijama,to je za neizdrzati...
Jer za tu cijenu malo se sta pruza, pa sto se ne psotave kamere na ulazima i izlazima, pa da se kaznjavaju oni sto se nepravilno ukljucju, koliko puta mi se znalo desiti da idem 160,170 km/h tamo kod Visokog,pa mi frajer odmah se ubaci ispred, a meni da nije novije auto,samo bi se zalijepio u njega...Da ne govorim o vec napravljenim udubljenima, ma ovdje je rizik na ovome auto putu voziti preko 150...
Napisa se ja svega,ali ovo kad sma cuo bas me naljutilo, jer tako malo auto put pruza, za tu cjenu,koja je bas visoka...
To je auto put a ne trkaca staza. Koliko je max dozvoljena brzina na auto putu(evima) u BiH?
Pa za neke je koliko mu se cefne :lol: , cuj ide on 170 a neko se ubaci ispred njega :D. Kako ovo definisati, vozacka kultura, disciplina, nedisciplina, neznanje, znanje ili kako vec :-) .
zove se žurba. na mjestima gdje grade autoput izgubi se 15-30 minuta dragocjenog vremena. ne... nije rješenje da se ranije krene na put, jer kapitalistički način života to ne dozvoljava (u mom slučaju). samo znam da potrošim svu svoju nafaku u onoj jurnjavi, a titulom idiota treba etiketirati sve one koji su zaslužni za silnu brzinu kojom se autoput gradi.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#152 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by Better Man »

Alfa159-1.7Turbo wrote:Ma,kazem ovo je previse,pogotovo bez vinjeta...Tako nama i treba, ma neka dignu na 20 maraka za automobile,kad narod ne zna protestovati..koliko puta sma znao doziviti u insotranstvu kad kamiondzije blokiraju ceste, pa zaglavim tamo cekajuci po cjeli dan da se oslobodi auto put zbog protesta...mene cude i ove transportne kompanije sto vise ne protestuju, jer kakvi se sve nameti stavljaju i prevoznickim kompanijama,to je za neizdrzati...
Jer za tu cijenu malo se sta pruza, pa sto se ne psotave kamere na ulazima i izlazima, pa da se kaznjavaju oni sto se nepravilno ukljucju, koliko puta mi se znalo desiti da idem 160,170 km/h tamo kod Visokog,pa mi frajer odmah se ubaci ispred, a meni da nije novije auto,samo bi se zalijepio u njega...Da ne govorim o vec napravljenim udubljenima, ma ovdje je rizik na ovome auto putu voziti preko 150...
Napisa se ja svega,ali ovo kad sma cuo bas me naljutilo, jer tako malo auto put pruza, za tu cjenu,koja je bas visoka...
Majstore ti svojom vožnjom od 160-170 km na sat ugrožavaš ne samo svoju sigurnost, već i sigurnost drugih u saobraćaju! Ograničenje je 130 km! Ovo jada od našeg autoputa nije uopće za brze vožnje, jer je cesta poprilično loša!
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#153 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by neo7 »

Image

Autobusi ce placati npr iz Zenice do Sarajeva ukupno 13,20KM....jebo te :S Pa ima da skoce cijene karata a ne bi me cudilo i ostalog...
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#154 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by Alfa159-1.7Turbo »

Poslom sam vezan za automobile,stalno sam za volanom, iako sam mlad,iskusan sam vozac...nisam ko oni sto misle da mogu brzo ali nemogu,uvjek prilagodjavam brzinu..takodje, profesionalni sam "bivsi" trkac(nemislim na street race ili one ulicne trke),imam licence od FIA-e i auto-motosaveza, tako da znam sve svoje mogucnosti..
Naravno da nevozim uvjek 160 ,da vozim sprzio bih auto davno, prosjecno 130-140, tolika brzina moze da se razvije bez problema sa svakim novijim vozilom, mogu samo reci da sam ovo 160 napisao upravo da kazem kako je jako los put i da je rizinco tom brzinom voziti, ali kad svaki dan putujem tu dionicu, dosadi, drugo je kad ti ides turisticki pa ti je svjedno, i ja kad idem na odmor, bez obzira sto imam jako brz auto, nezurim nigdje, ali kad znas da kasnis,cekaju te obaveze,nije mi zao ni vise potrosnje, naustrb toga da malo vise odspavam..normlano ako vidim da je gurzva,normlano da prilagodjavam brzinu kretanja...
Puno su veca opasnost oni sto redaju seljacke diode po autima, sto voze 60,80 po lijevoj traci,ili oni sto nedaju zmigavce ko da se elektrodistribuciji platiti racun za struju, oni sto se trkaju od semafora do semafora po gradu sa autima starim 20 godina, ili oni sto po noci negase duga svjetla,pa ti se zanebesa kad prodje pored tebe...ili oni sto nepostuju prava pjesaka,ili sviraju na svaku najmanju gresku drugih ucesnika u saobracaju..tako da je mojih 160 na autoputu kada to uslovi dozovoljavaju sa autom starim dvije-tri godine koje je uvjek ispravno i bezproblema podnosi tu brzinu najmanji problem za saobracaj u BiH....(ili nevezanje pojaseva,ili onaj seljakluk od vezanja pojaseva iza ledja da ne pisce senzori)...
I da,otisli smo sad od teme,uvjek sam za postivanje propisa,i ko ih ne postuje treba snositi sankcije!
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#155 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by kurty »

Nisam ni jednom imao problema na autoputu kad stisnem malo vise gasa... Ali kad vozim u granicama normale (130tak) znale su mi se desavati svakave situacije...

Od prcoladije u autima koji voze 70 i voze lijevom trakom, do onih koji voze 120 i voze lijevom trakom, pa cak i jedne prilike sam jedva sigurno zakocio, a da me ovaj sa zada ne pukne... Vozio oko 130 na kilometar od petlje u Podlugovima i odlucim da preteknem jos kamion (za koji sam sigurno znao da ce prema Brezi), kad auto na sred lijeve trake stoji... Dva momka i dvije koke najnormalnije stali u lijevoj traci i izasli iz auta da razgledaju malo okolo...

I manite suplju da je najveci problem brzina i da onaj ko nekad vozi 160 ili 170 predstavlja najvecu opasnost... Veca opasnost su svi oni koji voze izvaljeni i skrecu iz trake u traku, bez da pogledaju retrovizor, oni koji peljaju sa premalenom brzinom na auto putu, oni kojim ne radi signalizacija, ili koji je ne koriste, od ovih koji ponekad malo jace stisnu gas...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#157 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by O'zone »

Kolone auta u Jošanici: Vozači negoduju, a na karticama pogrešan datum (FOTO)

Iz Autocesta tvrde da čine sve da problem bude riješen
Objavljeno 14.06.2012. u 10:19

Kolone auta u Jošanici: Vozači negoduju, a na karticama pogrešan datum

Image

Kolone vozila, gužva i nervoza vozača jutros su zabilježene u Jošanici, a sve zbog uvođenja zatvorenog sistema naplate putarine za autoput.

Image

Iako je sistem naplate predstavljen kao najnapredniji i tehnički najsofisticiraniji u regiji, to baš i nije tako. Vozači negoduju, a ono što je sve zbunilo jeste kartica na kojoj je datum 15. juni.

Iz JP Autoceste FBiH tvrde da čine sve da se problemi riješe, ali hoće li se to desiti brzo, nisu mogli reći.
Kod nas se sve mora zakomplikovati, uvjek se dese neki "mali" previdi koje uglavnom koštaju novca običan narod.
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#158 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by sadmire »

Ne znam sta je problem, jutros sam cekao samo sat vremena i onda lagano prosao!?
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#159 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by talić »

ne razumijem kako su oni planirali da kroz naplatne kućice prođeš sa 40 km/h. :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#160 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by O'zone »

talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#161 Re: putarina 5 km...sarajevo-kakanj

Post by talić »

smijurije a kroz Jošanicu prođe 10.000 automobila dnevno nedaj bože da je 200.000 kao na pravim autoputevima.
Post Reply