Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#3276 Re: Bosanska dolina piramida

Post by alexz »

bhnapoleon1 wrote: 08/01/2021 00:56 Da li je ijedan piramidiot pročitao ijednu knjigu vezanu za prethistorijski period u Bosni i Hercegovinu. Preporučio bih za početak Kulturnu Istoriju Bosne i Hercegovine.
:thumbup: :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#3277 Re: Bosanska dolina piramida

Post by MorningStar »

high_volume wrote: 08/01/2021 20:02
Chmoljo wrote: 08/01/2021 00:34
Nivelacija wrote: 08/01/2021 00:32

Brdo se ne otkopava vec 10 godina jer je "drzava" zabranila.

Ono sto je otkopano prve 3-4 godine to je to.
koji dio od pročitanog nisi razumio?
Brdo se otkopavalo 3-4 godine, slabijim intezitetom, pa je kasnije država zabranila. Za 15 godina bilo bi mnogo više otkopa i situacija bi bila mnogo jasnija nego sada.
Kako jezik tj prsti hoce gdje treba :D
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3278 Re: Bosanska dolina piramida

Post by irac300 »

Num_Lok wrote: 08/01/2021 08:19 Svi ocekujemo nesto tog tipa, cup, neku ispisanu plocu, figuricu...

Međutim stvari se mogu posmatrati i ovako:

-piramida je datirana do 18.000 godina starosti, puno je to vremena da bi sve mozda bilo sacuvano u tom nekom obliku, a i klima je drugacija nego u Egiptu ili Meksiku

-mozda su smisljeno datirane na toliku starost jer nisu (jos) nista nasli

-ako je piramida, mozda nije sluzila u iste svrhe kao u Egiptu ili Meksiku itd

itd itd...puno je jos pitanja i sva su na mjestu, a odgovori ne mogu doci tako lahko i brzo. Potrebno je puno rada, strpljenja ...
Kakvih crnih 18 000 godina. Ja ne mogu da vjerujem kakve budalastine Semir valja da opravda ovu prevaru. Pa butmirska kultura iz neolitika (mladjeg kamenog doba) je stara oko 9000 godina. Ako Semiru oduzmes teorije o vanzemaljcima, supertehnoloskim civilizacijama, Anunakije...sta vec nije spominjao, ispade da su piramide gradili ljudi iz starijeg kamenog doba. Naravno da nema materijalnih tragova, jer nista nije ni gradjeno u tom periodu. Lovci sakupljači nisu nikakve tragove ostavili osim kremenih sjekira grube obrade.

Ja ne mogu da vjerujem da iole pismena osoba ne vidi sta sve lik potura u svoje teorije. Poceo je od piramida, pa presao na runsko pismo, ljekovito zracenje, čakre...ukratko, lik napravio salatu i sprdnju od nauke, prvenstveno od historije i arheologije.
User avatar
alexz
Posts: 270
Joined: 23/03/2010 19:16

#3279 Re: Bosanska dolina piramida

Post by alexz »

MorningStar wrote: 08/01/2021 21:02
high_volume wrote: 08/01/2021 20:02
Chmoljo wrote: 08/01/2021 00:34

koji dio od pročitanog nisi razumio?
Brdo se otkopavalo 3-4 godine, slabijim intezitetom, pa je kasnije država zabranila. Za 15 godina bilo bi mnogo više otkopa i situacija bi bila mnogo jasnija nego sada.
Kako jezik tj prsti hoce gdje treba :D
A tebe, pa nije dovoljno roviti brdo 3-4 godine da bi se piramida ukazala, mora bar 15 biti na raspolaganju :oops:
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3280 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zubi »

arman1 wrote: 07/01/2021 11:51 Nisam bio ni u tunelima niti u "piramidama". Ne znam hoću li i ići jer imam previše obaveza.
Čitao sam Dilan Dog-a i Marty Misterija, čitao sam Asimova, Charlstona i bruku njih, čitao sam i literaturu iz fizike, geografije, istorije, biologije i sl . I dan danas čitam i dok me služi siva materija nadam se da ću čitati.
Realno gledajući zauzimanje stava u smislu ima/nema, a da se bar nije otišlo na lokaciju ili proučili "dokazi" je dokaz ograničenih pogleda.
Dosta ljudi oko mene je išlo na lokaciju i SVI odreda koje znam, a bitni su mi oni čije rasuđivanje cijenim, kažu da dole duboko pod zemljom ima NEŠTO što je nastalo uticajem svjesnog rada (ne nužno ljudskog).

Koje su stvarne srazmjere tih objekata teško je ocijeniti jer se djelom nalaze ispod objekata koji se koriste.
Koja je svrha toga što se napravilo ne zna se i pitanje je da li će se ikad saznati.
Ko je i šta to napravio mislim da se nikad neće saznati.

Zašto se zvanična nauka ograđuje od sveg tog i sve ovo naziva šarlatanstvom, e o tome se ima štošta reći.
Uglavnom ti "naučnici" iz sebe nemaju nikakvog realnog istraživanja. Sve se svodi na radove napisane sakupljanjem materijala iz tuđih djela.
Ti naši kvazi naučici uglavnom sve osporavaju, a da nisu ni izašli na lokaciju. I oni koji su kao izšli samo su prošetali na isti način kako ja prošetam kad vodim cuku da obavi nuždu.
Istoričari se najviše baziraju na pisanim tekstovima. Ako je ovo oko piramida i 5% tačno, iste datiraju iz vremena kad zvanična nauka kaže da su ljudi ovdje još visili na granama i jeli bobice.

Možda sve ovo i nisu ljudi pravili, bar ne bića koja mi smatramo ljudima. Jedan jako pametan naučnik kojeg su u njegovo vrijeme smatrali dosta ludim je rekao : "Ne znam čime će se voditi treći svjetski rat, ai znam da će se četvrti voditi lukom i strijelom". Možda je nešto nastalo prije rata globalnih razmjera koji nas je vratio u vrijeme luka i strijele ili neke prirodne katastrofe u smislu erupcije supervulkana (koje mogu izazvati globalno zahlađenje ili trovanje)
U svakom slučaju šta goć je jako je staro, a zub vremena je uništio mnogo toga što bi nam moglo razjasniti o čem se radi.
Lično sam otvoren za ideju piramida, mada mislim da s onim u egiptu nemaju funkcionalne i istorijske veze.
Oblik piramida i kupa je čest u prirodi kao i kod građevina. Prije svega dobivate optimum u smislu stabilnosti i korisnog prostora na jedinici površine.
Strateški vrh je prirodna osmatračnica, a psihološki predstavlja nešto teško dostižno. Penthaus s bazenom i teniskim terenom.
Šta je bila svrha teško će mo skontati jer najtrajnije stvari moderne civilizacije se u prirodi do neprepoznavanja raspadnu u roku par stotina godina.
Vanzemaljci znaci :thumbup:
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3281 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

zubi wrote: 08/01/2021 21:26
arman1 wrote: 07/01/2021 11:51 Nisam bio ni u tunelima niti u "piramidama". Ne znam hoću li i ići jer imam previše obaveza.
Čitao sam Dilan Dog-a i Marty Misterija, čitao sam Asimova, Charlstona i bruku njih, čitao sam i literaturu iz fizike, geografije, istorije, biologije i sl . I dan danas čitam i dok me služi siva materija nadam se da ću čitati.
Realno gledajući zauzimanje stava u smislu ima/nema, a da se bar nije otišlo na lokaciju ili proučili "dokazi" je dokaz ograničenih pogleda.
Dosta ljudi oko mene je išlo na lokaciju i SVI odreda koje znam, a bitni su mi oni čije rasuđivanje cijenim, kažu da dole duboko pod zemljom ima NEŠTO što je nastalo uticajem svjesnog rada (ne nužno ljudskog).

Koje su stvarne srazmjere tih objekata teško je ocijeniti jer se djelom nalaze ispod objekata koji se koriste.
Koja je svrha toga što se napravilo ne zna se i pitanje je da li će se ikad saznati.
Ko je i šta to napravio mislim da se nikad neće saznati.

Zašto se zvanična nauka ograđuje od sveg tog i sve ovo naziva šarlatanstvom, e o tome se ima štošta reći.
Uglavnom ti "naučnici" iz sebe nemaju nikakvog realnog istraživanja. Sve se svodi na radove napisane sakupljanjem materijala iz tuđih djela.
Ti naši kvazi naučici uglavnom sve osporavaju, a da nisu ni izašli na lokaciju. I oni koji su kao izšli samo su prošetali na isti način kako ja prošetam kad vodim cuku da obavi nuždu.
Istoričari se najviše baziraju na pisanim tekstovima. Ako je ovo oko piramida i 5% tačno, iste datiraju iz vremena kad zvanična nauka kaže da su ljudi ovdje još visili na granama i jeli bobice.

Možda sve ovo i nisu ljudi pravili, bar ne bića koja mi smatramo ljudima. Jedan jako pametan naučnik kojeg su u njegovo vrijeme smatrali dosta ludim je rekao : "Ne znam čime će se voditi treći svjetski rat, ai znam da će se četvrti voditi lukom i strijelom". Možda je nešto nastalo prije rata globalnih razmjera koji nas je vratio u vrijeme luka i strijele ili neke prirodne katastrofe u smislu erupcije supervulkana (koje mogu izazvati globalno zahlađenje ili trovanje)
U svakom slučaju šta goć je jako je staro, a zub vremena je uništio mnogo toga što bi nam moglo razjasniti o čem se radi.
Lično sam otvoren za ideju piramida, mada mislim da s onim u egiptu nemaju funkcionalne i istorijske veze.
Oblik piramida i kupa je čest u prirodi kao i kod građevina. Prije svega dobivate optimum u smislu stabilnosti i korisnog prostora na jedinici površine.
Strateški vrh je prirodna osmatračnica, a psihološki predstavlja nešto teško dostižno. Penthaus s bazenom i teniskim terenom.
Šta je bila svrha teško će mo skontati jer najtrajnije stvari moderne civilizacije se u prirodi do neprepoznavanja raspadnu u roku par stotina godina.
Vanzemaljci znaci :thumbup:
Možda su i pingvini. Na nekim mjestima su nanosi zemlje preko 4m što ukazuje ili na burne klimatske uslove ili dug(jako) vremenski period. Kad nemam nikakv pokazatelj otvoren sam za sve mogučnosti.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3282 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zubi »

arman1 wrote: 08/01/2021 21:33 Kad nemam nikakv pokazatelj otvoren sam za sve mogučnosti.
Vidim :D
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3283 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

zubi wrote: 08/01/2021 21:38
arman1 wrote: 08/01/2021 21:33 Kad nemam nikakv pokazatelj otvoren sam za sve mogučnosti.
Vidim :D
Pa i vanzemoljci su mi prihvatljiviji od Adama i Eve/Adema i Have. Ne mislim da smo mi na ovoj planeti nikakv ekskluzivitet, a ne smatram baš ni da su se stvari odvijale kako tvrdi zvanična nauka.
putnik387
Posts: 24
Joined: 16/12/2020 23:07

#3284 Re: Bosanska dolina piramida

Post by putnik387 »

Priča o tome kako su tuneli nastali prirodno mi je suluda pogotovo ako se pogleda na snimku ispod. Ulazio sam i lično mislim da je ovo jedna velika misterija. Što da ne podržimo priču dok god se ne pokaže suprotno. Turizam skočio, Kompleks Piramida sunca najposjećenija lokacija ZE-DO kantona.

[youtube]https://youtu.be/tJnhGx-XIZ0[/youtube]
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#3285 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

Vidim spominje se sada 18 milja godina kao moguca starost piramide.

Sta kazu, kakva je klima bila na ovom podrucju tada?

I da je istina da se gradila piramida tada, lokacija u Evropi je najgora moguca. Jedino ako piramida nije bila neka energana na jone pa otopila okolinu.
Treba vidjet da se to aktivira da otkantamo ruski plin.
Last edited by Haris.ba on 08/01/2021 23:38, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#3286 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

Dupli
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3287 Re: Bosanska dolina piramida

Post by irac300 »

Haris.ba wrote: 08/01/2021 23:31 Vidim spominje se sada 18 milja godina kao moguca starost piramide.

Sta kazu, kakva je klima bila na ovom podrucju tada?

I da je istina da se gradila piramida tada, lokacija u Evropi je najgora moguca. Jedino ako piramida nije bila neka energana na jone pa otopila okolinu.
Treba vidjet da se to aktivira da otkantamo ruski plin.
I tu sam priču slušao od Svemirka. Ka'e, dok je Evropa bila u ledenom dobu, ovdje su piramide služile kao kolektori toplotne energije. :D Sprda se lik, mlati pare na taj fazon. Ja mu skidam kapu za lafinu. Već sam pisao, da je živio u nekom ranijem periodu, prije 1500-2000 godina, danas bi imali novu religiju.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#3288 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

Toplovod do Visokog i udri. Prikupljaj kosmicku energiju, pomjesaj sa jonima i odvrni.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3289 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zubi »

irac300 wrote: 09/01/2021 00:43 I tu sam priču slušao od Svemirka. Ka'e, dok je Evropa bila u ledenom dobu, ovdje su piramide služile kao kolektori toplotne energije. :D Sprda se lik, mlati pare na taj fazon. Ja mu skidam kapu za lafinu. Već sam pisao, da je živio u nekom ranijem periodu, prije 1500-2000 godina, danas bi imali novu religiju.
Takve gluposti lupeta da mu se divim kako uspijeva da ostane ozbiljan :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#3290 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Nivelacija »

Piramida postoji to je činjenica.

Tuneli postoje to je cinjenica.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#3291 Re: Bosanska dolina piramida

Post by MorningStar »

Nivelacija wrote: 09/01/2021 23:25 Piramida postoji to je činjenica.

Tuneli postoje to je cinjenica.
Da slazemo se , postoji piramida samo ne u Bosni nego u Egiptu i Meksiku itd.

I tuneli postoje naravno , eno vranduk prvi primjer.




:lol:
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3292 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

Chmoljo wrote: 08/01/2021 20:43 Jebo mater ko da kineski pricam
Da prijavimo neprikladan način izražavanja?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45219
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3293 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Chmoljo »

arman1 wrote: 10/01/2021 00:05
Chmoljo wrote: 08/01/2021 20:43 Jebo mater ko da kineski pricam
Da prijavimo neprikladan način izražavanja?
Boli me kurac.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#3294 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Nivelacija »

Ko ti drma kavez? 🙉
User avatar
Rockefeller
Posts: 7221
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3295 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Rockefeller »

:lol:

A cuj država ne da da se kopa. Pa to niđe na svijetu nema.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3296 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

MorningStar wrote: 09/01/2021 23:46
Nivelacija wrote: 09/01/2021 23:25 Piramida postoji to je činjenica.

Tuneli postoje to je cinjenica.
Da slazemo se , postoji piramida samo ne u Bosni nego u Egiptu i Meksiku itd.

I tuneli postoje naravno , eno vranduk prvi primjer.

:lol:
U okolini Nevesinja po predanju postoji sistem tunela pun vrućeg vazduha. Na par mjesta imaju pećine koje su djelomično urušene kroz koje su ulazi u te tunele.
Pred sami drugi svjetski rat lokalac Zolj Sabit (tada oko 18 -20 godina) je odlučio da sa grupom vršnjaka uđe u jednu od tih pečina.
Nisu imali nikakve opreme samo 2 petrolke i konopac. Nakon 15 metara svod je bio urušen da se samo na koljenim moglo proći. Svi osim Z.S. su skontali da je pametnije da se vrate. Z.S. je vezao konopac oko struka i otišao dalje. Ubrzo su čuli vrisak i kad su povukli konopac kraj je bio spržen. Sabitovo tijelo nikad nije izvučeno-. Pretpostavlja se da je petrolka zapalila plinove koji su spržili pomenutog.
Kasnije su žandari ispitivali i ostale koji su tu bili,uključujući osobu koja mi je ovo ispričala, a organizatora "ekspedicije" su odveli u Mostar na ispitivanje.
Govorili su da su se nakad davno iz pečina/tunela čuli glasovi i da su i na ulazima viđali "čudne" ljude ali niko im nije smio prilaziti. Ko je ušao rijetko bi izašao iz pečine.

To su samo priče za koje svi znamo kako nastanu i kako iskrive stvarnost ali ne treba ignorisati da u njima nekad ima i pokoja zrnca istine.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#3297 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tovarish »

Rockefeller wrote: 10/01/2021 00:26 :lol:

A cuj država ne da da se kopa. Pa to niđe na svijetu nema.
Ublehi je zabranjeno kopanje na Visočici, ne na drugim "piramidama". Nek kopa tamo i nek dokaže da je njegova teorija tačna.

Al' šipak, ne smije pi*da. Zna da nema ništa i da će njegova laž izaći na vidjelo.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3298 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zubi »

tovarish wrote: 10/01/2021 13:44
Rockefeller wrote: 10/01/2021 00:26 :lol:

A cuj država ne da da se kopa. Pa to niđe na svijetu nema.
Ublehi je zabranjeno kopanje na Visočici, ne na drugim "piramidama". Nek kopa tamo i nek dokaže da je njegova teorija tačna.

Al' šipak, ne smije pi*da. Zna da nema ništa i da će njegova laž izaći na vidjelo.
Skontao je bolje mu prolazi prica o energiji, zracenju, vanzemaljcima, to je sad svjetski trend a ni kopat ne moras, samo lazes i lupetas a lova kapa...
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#3299 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tovarish »

zubi wrote: 10/01/2021 15:05
tovarish wrote: 10/01/2021 13:44
Rockefeller wrote: 10/01/2021 00:26 :lol:

A cuj država ne da da se kopa. Pa to niđe na svijetu nema.
Ublehi je zabranjeno kopanje na Visočici, ne na drugim "piramidama". Nek kopa tamo i nek dokaže da je njegova teorija tačna.

Al' šipak, ne smije pi*da. Zna da nema ništa i da će njegova laž izaći na vidjelo.
Skontao je bolje mu prolazi prica o energiji, zracenju, vanzemaljcima, to je sad svjetski trend a ni kopat ne moras, samo lazes i lupetas a lova kapa...
A ovaca i vune u Bosni ne manjka.

Al barem da sebi hoće ovce postaviti ovakvo pitanje. Al jok, ono slijepo i slijedi svog ovna zvonara.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3300 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

tovarish wrote: 10/01/2021 15:31
zubi wrote: 10/01/2021 15:05
tovarish wrote: 10/01/2021 13:44

Ublehi je zabranjeno kopanje na Visočici, ne na drugim "piramidama". Nek kopa tamo i nek dokaže da je njegova teorija tačna.

Al' šipak, ne smije pi*da. Zna da nema ništa i da će njegova laž izaći na vidjelo.
Skontao je bolje mu prolazi prica o energiji, zracenju, vanzemaljcima, to je sad svjetski trend a ni kopat ne moras, samo lazes i lupetas a lova kapa...
A ovaca i vune u Bosni ne manjka.

Al barem da sebi hoće ovce postaviti ovakvo pitanje. Al jok, ono slijepo i slijedi svog ovna zvonara.
E nek ste vas dvoje pametni. Još samo da date neki argument osim čistog hejtanja.
Post Reply