Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#1026 Re: Bosanska dolina piramida

Post by odr0n »

ljuspica wrote:
odr0n wrote:
ljuspica wrote: Da li mislis da je bolje da BiH bude prepoznativiljija po ratu i ismijavana zbog nerazumijevanja drugih naroda i vjecitog pitanja: zbog cega je rat bio ovdje ?

Samo poredim....

.........

Čega te više stid?
Pa sto bi me rata bilo stid kad znamo odakle je dosao i koju je poziciju BiH igrala u tome, tako da bi me jedino bilo stid da sam na mjestu onih odakle je i dosao. Slicno je i sa piramidama, samo sto ovaj put problem dolazi iz zemlje gdje zivim, zato me i jeste sramota sto se svuda po svijetu proculo i pocelo ismijavati, zbog ozbiljnosti namjera koje ima Osmanagic tvrdeci da ce se zbog ovih neposotojecih piramida trebati mjenjati svjetska historija, te jos hoce da se na najozbiljniji nacin sa svojim sci-fi argumentima namece sa svim naucnicima i naucnoj metodi.
Nije bitno odakle je dosao. Jednom strancu to uopste nije bitno. Kao sto ni meni nije bitno zbog cega je bio rat u nekim drugim zemljama. Sve dok pricamo o krivnji drugih mali smo. Porastimo. Ili bar pokusajmo to. Historija koju smo ucili u skolama se vecinom i temelji na pretpostavkama. Jel' ti stvarno mislis da je Kolumbo otkrio Ameriku?
Znaci ti izjednacavas zrtvu i napadaca, po tebi su oni jednako krivi, primitivni i oboje bi se trebali stidjeti. :sad: Ovo dovoljno govori o tvojoj besmislenoj namjeri podrske tom projektu piramida, da bi cak i preko tako strasnih stvari prelazio. Sve si sam rekao i potvrdio o sebi, tako da nemam sta dalje polemisati sa tobom jer ode u offtopic.
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#1027 Re: Bosanska dolina piramida

Post by 4m3l »

rajvosa1 wrote:Ako ovo piramida fanovima nije dosta, ne znam šta je. Ovo je kraj svake priče:

http://www.youtube.com/watch?v=lltFZSGdjos
Gdje mogu pogledati cjeli dokumentarac ?
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#1028 Re: Bosanska dolina piramida

Post by odr0n »

Smail Aga wrote:
odr0n wrote:
ljuspica wrote: Da li mislis da je bolje da BiH bude prepoznativiljija po ratu i ismijavana zbog nerazumijevanja drugih naroda i vjecitog pitanja: zbog cega je rat bio ovdje ?

Samo poredim....

.........

Čega te više stid?
Pa sto bi me rata bilo stid kad znamo odakle je dosao i koju je poziciju BiH igrala u tome, tako da bi me jedino bilo stid da sam na mjestu onih odakle je i dosao. Slicno je i sa piramidama, samo sto ovaj put problem dolazi iz zemlje gdje zivim, zato me i jeste sramota sto se svuda po svijetu proculo i pocelo ismijavati, zbog ozbiljnosti namjera koje ima Osmanagic tvrdeci da ce se zbog ovih neposotojecih piramida trebati mjenjati svjetska historija, te jos hoce da se na najozbiljniji nacin sa svojim sci-fi argumentima namece sa svim naucnicima i naucnoj metodi.
Izmedzu rata i Osmanagica postoji ogromna slicnost. To je taj isti mentalitet sarlatanstva,levacenja,pohlepe,lakomislenosti,povodljivosti,nedostatka bilo kakvoga kriticizma,samokriticizma i objektivnosti. Ljudi poput Semira pokrecu i podsticu ratove ,kao i ucestvuju u njima.
Post-ratna korupcija i kriminal koji su stvorili jad, cemer i siromastvo, otvorili su pogodan prostor za probijanje i sirenje svakavih stetocina, koji ce jadni narod levatiti i to cak u nevjerovatnim razmjerima. Tako da Osmanagic, Torabi i slicni spadaju u zlocince novog rata, kriminalnog, korupcijskog koji odnosi i ono jos malo snage, obraza, dobre volje koje imamo.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#1029 Re: Bosanska dolina piramida

Post by alibegoa »

4m3l wrote:
rajvosa1 wrote:Ako ovo piramida fanovima nije dosta, ne znam šta je. Ovo je kraj svake priče:

http://www.youtube.com/watch?v=lltFZSGdjos
Gdje mogu pogledati cjeli dokumentarac ?
temohpab
Posts: 46
Joined: 15/08/2012 12:51

#1030 Re: Bosanska dolina piramida

Post by temohpab »

odr0n wrote:Ali ubjedljivo najveca izvala je Osmanagiceva replika na argumente o materijalu i savrsenom polozaju, kojim su ovi oborili ikakvu mogucnost da se radi o vjestackoj gradjevini. Prvo je trazio naucne argumente o savrsenom polozaju, dobio je, a onda umjesto da uzvrati naucnim argumentima, govori da ce piramide tu uvijek biti sta god neko mislio (ono ko na silu ima da ih bude) :lol:
(Osmanagic)
Majka priroda ne moze da napravi ovo.
Nadjite mi neku drugu piramidu tako savrsenog polozaja...

(Jerram)
Moram da kazem da je projecni nagib 26 stepena. Varira izmedju 16 i 30.
Niti su sve piramide okrenute prema sjeveru
Piramide su razlicito okrenute, kako bismo i ocekivali od majke prirode.
Mjeranja iz podnozja nam kazuju da ove piramide nisu savrsene.

(Osmanagic)
Za piramide nije vazno sta mi ljudi danas imamo da kazemo.
Piramide su ovdje, bile su i bice jos dugo poslije nase smrti.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PLY#t=250s
Koji blam, strasno. :lol:
U stilu pravog naucnika :lol:

I hajd ti sad shvati ozbiljno bilo sta sto on kaze? Nema sanse. Al sto se kaze, dok ima ovaca bit ce i vune. Meni je krivo zbog reputacije koju ova zemlja dobija (a vec je poprilicno losa) i ako pare idu iz budjeta, a sto se ostalog tice nek kopa kloc kolko hoce.
Zar nam nije dosta da nas gledaju ko nazadan polusvijet...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1031 Re: Bosanska dolina piramida

Post by PipiDugaDevetka »



Po meni NG TV je Semiru napravila nevjerovatnu besplatnu reklamu.
Ja vjerujem da će ova turistička sezona Visoko izbaciti u sami vrh po broju turista.
temohpab
Posts: 46
Joined: 15/08/2012 12:51

#1032 Re: Bosanska dolina piramida

Post by temohpab »

:lol:

Jest sigurno, doci ce ljudi da vide indijanu jonesa na djelu.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1033 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dezurni_ucenik »

Kad je Tihic svojevremeno trazi od Unesca da uvrsti piramide na svoju listu... :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#1034 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dječak sa šibicama »

Jeste, evropski turisti su inace mladi majmuni koji jedva cekaju da ih zajebe i sve para sto imaju im uzme nekakav Semir Osmanagic :D

Sve lete u Visoko, u dupe se udaraju petama.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#1035 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dječak sa šibicama »

I opet poredjenje sa Medjugorjem.... kako vam ne dosadi.

U Medjugorje dolaze vjernici, i niko vise. Ako vjerujes u Boga kojeg ne vidis, vjerovat ces i u ukazanje.

Osim piramidiota, ne vidim nikakve druge vjernike koji ce se dolaziti klanjati nepostojecoj piramidi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#1036 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dječak sa šibicama »

:-)

Medjugorje mozes porediti samo sa Ajvatovicom, i tu prestaje sva prica na tu temu.

Nego, bas me zanima koliki profit ostvaruju te "piramide", jel postoji ikakav relevantan podatak, o profitu, o utrosenim sredstvima, o bilo cemu?

Koliko vidim, sve se svodi na "joj mozemo zaraditi milione", ali ne vidim nijednu cifru.
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#1037 Re: Bosanska dolina piramida

Post by seljak_cojek »

Podsjećanja radi
seljak_cojek wrote: Evo slika piramide iz doba kada je grad Visoki bio u malo boljem stanju. (pogled iz Mehini' kukuruza u Moštru)
Image
Ljudi se kunu da je i ovo piramida. :D :run:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1038 Re: Bosanska dolina piramida

Post by poznanik »

Mnogo je zanimljivija energija, snažna srčanost i svaki sličan način koji koriste protivnici teorije o visočkim piramidama, ne bi li osujetili svaku moguću naznaku o vjerodostojnosti te Osmanagićeve teorije :-)

Da Osmanagić slučajno dokaže svoju teoriju, imam osjećaj da bi mnogima prsnula srca od muke :lol: :lol:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1039 Re: Bosanska dolina piramida

Post by poznanik »

Superhik_ wrote:... engleze i njihova istraživanja za ozbiljno može uzeti samo potpuna neznalica engleza i njihove historije. a tek njihova tvrdnja da tuneli ne postoje, te da ih semir kopa najbolje govori o misiji ovih engleza.
Ova dva Engleza su konstatirala smicanje u uglovima i orjentiranosti prema stranama svijeta, provodeći neka svoja mjerenja.

Sjećam se i nekih ranijih mjerenja koja su izvršili službenici Geodetskog zavoda iz Sarajeva, koji su, čini mi se, i utvrdili neku simetriju i podudarnost Osmanagićevim teorijama. Jesam li u pravu?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#1040 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dječak sa šibicama »

poznanik wrote:Mnogo je zanimljivija energija, snažna srčanost i svaki sličan način koji koriste protivnici teorije o visočkim piramidama, ne bi li osujetili svaku moguću naznaku o vjerodostojnosti te Osmanagićeve teorije :-)

Da Osmanagić slučajno dokaže svoju teoriju, imam osjećaj da bi mnogima prsnula srca od muke :lol: :lol:
dokazat ce on, umalo ne rekoh sta :D

ali nastavite vi u revijalnom tonu, ismijavanje i naucnika Britanskog kraljevskog instituta.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#1041 Re: Bosanska dolina piramida

Post by RtrnOfSalisbury »

svima treba da je jasno da je doktor o rasturio britance a ne obratno. oni su placeni da rade protiv piramida od tajnih organizacija. fino im je dokazo da je materijal u tunelu usred mraka dje sija lampa, antigravitacijski pjesak. onda je pokazo da je taj pjesak prebacit na piramidu jer je iste boje i oblika ko i onaj u tunelima. onda one pukotine ... kobiva malo napukle malo nisu, to samo prabosanac more napravit (uz pomoc plejadjana). malo me je razocaro sto nije britancima objasnio involviranost plejadjana jer antigravitacijski pjesak nije tu sam od sebe. sumljivo je to. dadose britanci petama vjetra i nikad se vratit nece. usli u tunele i prepadose se, kobiva nije sigurno, jos da ih podjekoji orb poganja ispeli bi se na vrh piramide i vikali heeeelp.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1042 Re: Bosanska dolina piramida

Post by PipiDugaDevetka »

RtrnOfSalisbury wrote:svima treba da je jasno da je doktor o rasturio britance a ne obratno. oni su placeni da rade protiv piramida od tajnih organizacija. fino im je dokazo da je materijal u tunelu usred mraka dje sija lampa, antigravitacijski pjesak. onda je pokazo da je taj pjesak prebacit na piramidu jer je iste boje i oblika ko i onaj u tunelima. onda one pukotine ... kobiva malo napukle malo nisu, to samo prabosanac more napravit (uz pomoc plejadjana). malo me je razocaro sto nije britancima objasnio involviranost plejadjana jer antigravitacijski pjesak nije tu sam od sebe. sumljivo je to. dadose britanci petama vjetra i nikad se vratit nece. usli u tunele i prepadose se, kobiva nije sigurno, jos da ih podjekoji orb poganja ispeli bi se na vrh piramide i vikali heeeelp.
:lol: :lol: :bih: :sax:

Nadam se skorom izvještaju u medijima o broju turista u Ze-Do Kantonu sa nekom komparacijom za prethodni preriod, a prije NGTV dokumetnarca.
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#1043 Re: Bosanska dolina piramida

Post by rajvosa1 »

poznanik wrote:Mnogo je zanimljivija energija, snažna srčanost i svaki sličan način koji koriste protivnici teorije o visočkim piramidama, ne bi li osujetili svaku moguću naznaku o vjerodostojnosti te Osmanagićeve teorije :-)

Da Osmanagić slučajno dokaže svoju teoriju, imam osjećaj da bi mnogima prsnula srca od muke :lol: :lol:
Da nema vas koji ste nasjeli na ove budalaštine, čovjek se ne bi imao čemu smijati sve ove godine. I upali Nacionalnu geografiju :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#1044 Re: Bosanska dolina piramida

Post by seljak_cojek »

Što se tiče naučne zajednice ovo nije jedini primjer.
Bretz first presented his initial observations in 1923 to the Geological Society of America. In that first paper he simply described what he saw on his various field trips. He deliberately took special care not to present any sort of explanation or interpretation for his observations. He did note, however, that the observed channel erosion required large non-specified quantities of water. On the other hand, in his second 1923 paper Bretz decided to stir up his fellow geologists just a little bit. In the second paper Bretz presented his theory that a truly huge catastrophic flood was in fact the creator of the most prominent features of the Scabland region.
Of course this conclusion was less than enthusiastically received by Bretz's fellow geologists. In fact, Bretz was openly and vigorously ridiculed for presenting such a ludicrous notion as a flood model for the scablands since this region had obviously been carved out over millions of years by uniformitarian processes. In support of this derision, Pardee's brief 1922 paper concerning the scabland region near Spokane, Washington (the Cheney-Palouse Scabland Tract) was used to discredit Bretz. In that paper Pardee proposed that unusual glaciation, acting over very long periods of time, created the Scablands.
And years later....
In 1952 Bretz made yet another field trip to the scablands and returned with even more evidence to include detailed maps, aerial photographs, and sedimentological information. In his subsequent 1956 paper, Bretz concluded that the most convincing evidence for a cataclysmic flood proved to be the presence of giant current ripples on bar surfaces. These ripples clearly showed that bars up to 30 meters high were completely inundated by phenomenal flows of water. Numerous examples of giant current ripples were found on the same bars that Flint had interpreted as normal river terraces. As it turns out, Pardee's recognition of the giant current ripples of Lake Missoula was followed by Bretz's documentation of 15 more scabland ripple fields and then by Baker's and Nummedal's identification of 100 more rippled areas. Such features could only have been produced by the flow of very deep water at velocities of truly enormous catastrophic proportions. This was the beginning of early acceptance and painful recognition of the validity of Bretz's position by geologists.
http://www.detectingdesign.com/harlenbretz.html
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#1045 Re: Bosanska dolina piramida

Post by muzicar_iz_parka »

Brže je Gadafi našao vodu na 2500 m ispod pustinjskog pjeska nego ovaj "ekspert prof dr" piramide sunca koje traži već 7 godina. Do sad bi valjda trebalo biti moguće naći nešto, a ne samo mlatiti praznu slamu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13660
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1046 Re: Bosanska dolina piramida

Post by JohnnyS »

poznanik wrote:Mnogo je zanimljivija energija, snažna srčanost i svaki sličan način koji koriste protivnici teorije o visočkim piramidama, ne bi li osujetili svaku moguću naznaku o vjerodostojnosti te Osmanagićeve teorije :-)

Da Osmanagić slučajno dokaže svoju teoriju, imam osjećaj da bi mnogima prsnula srca od muke :lol: :lol:

Bolji odabir riječi nisi mogao upotrijebiti :D

Ugl, bijah u Visokom, lijep onako gradić, da me netko pita bih li mu preporučio da ode tamo, rekao bih da je idealan za odmor preko vikenda, a ako ide zbog piramida da onda može i Novi Sad, prije će je tamo naći
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1047 Re: Bosanska dolina piramida

Post by poznanik »

rajvosa1 wrote:
poznanik wrote:Mnogo je zanimljivija energija, snažna srčanost i svaki sličan način koji koriste protivnici teorije o visočkim piramidama, ne bi li osujetili svaku moguću naznaku o vjerodostojnosti te Osmanagićeve teorije :-)

Da Osmanagić slučajno dokaže svoju teoriju, imam osjećaj da bi mnogima prsnula srca od muke :lol: :lol:
Da nema vas koji ste nasjeli na ove budalaštine, čovjek se ne bi imao čemu smijati sve ove godine. I upali Nacionalnu geografiju...
Gledao sam taj naručeni dokumentarac na NG, ništa drugo do jeftina tendencija, sramotan uradak za eminetne stručnjake :(

Ja niti zagovaram piramidalna uzvišenja, niti pljujem po onima koji im vjeruju, niti u toj radnji prskam glupošću po sebi. Moraš ponekad trezvenije pročitati napisano, pa tek onda pisati komentar :-)
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#1048 Re: Bosanska dolina piramida

Post by seljak_cojek »

seljak_cojek wrote:Podsjećanja radi
seljak_cojek wrote: Evo slika piramide iz doba kada je grad Visoki bio u malo boljem stanju. (pogled iz Mehini' kukuruza u Moštru)
Image
Ljudi se kunu da je i ovo piramida. :D :run:
Ostatak slika na http://www.delange.org/Cholula2/Cholula2.htm
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1049 Re: Bosanska dolina piramida

Post by poznanik »

Opet ponavljam - zanimljiva je ta energija, ta snaga kojom se pokušava dokazati da se piramidalna uzvišenja ne mogu dokazati. :D

Obično je teret dokazivanja na onom ko tvrdi da ima, u nas je pomama stručnjaka koji tvrde da nema...mislim - kako tvrditi da nečeg nema, da to nije to, kad to nešto još nije dokazano :-) :?

Zašto se Osmanagiću ne dozvoli nastavak iskopa gornjih slojeva zemlje, zašto ga ne pustiti da dokaže, ako nešto postoji, ili zašto mu ne dozvoliti da se sam uvjeri da nema ničeg... zašto mu se unaprijed rade sve moguće opstrukcije, jer svaka opstrukcija producira sve jaču sumnju u namjeru suprotne strane... :?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1050 Re: Bosanska dolina piramida

Post by PipiDugaDevetka »

poznanik wrote:Opet ponavljam - zanimljiva je ta energija, ta snaga kojom se pokušava dokazati da se piramidalna uzvišenja ne mogu dokazati. :D

Obično je teret dokazivanja na onom ko tvrdi da ima, u nas je pomama stručnjaka koji tvrde da nema...mislim - kako tvrditi da nečeg nema, da to nije to, kad to nešto još nije dokazano :-) :?

Zašto se Osmanagiću ne dozvoli nastavak iskopa gornjih slojeva zemlje, zašto ga ne pustiti da dokaže, ako nešto postoji, ili zašto mu ne dozvoliti da se sam uvjeri da nema ničeg... zašto mu se unaprijed rade sve moguće opstrukcije, jer svaka opstrukcija producira sve jaču sumnju u namjeru suprotne strane... :?
Valjda paretina nema, a i usput se nestručnim otkopavanjem uništavaju artefakti iz kasnijih vremena Bosne. Da ne pričam što se i neki stranci bave iskopavanjima na piramidama. Nije teško nađene artefakte prenijeti u inostrano inozemstvo.

Do ludila me dovodi kada Bh. Telecom sponzorira iskopavanja i neke lijeve manifestacije.
Još uvijek se Piramide nalaze u Strategiji razvoja turizma FBiH.
Post Reply