Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

baglama

#3176 Re: Bosanska dolina piramida

Post by baglama » 29/09/2020 05:39

Samo jos fali onaj Marokanac sa kornjacama iz svemira i svetom vodom ,pa da bude ono bas dno dna.
Usput da se sjetim familije onoj trojci sto je bila jucer, u Zagrebu

EmirTr

#3177 Re: Bosanska dolina piramida

Post by EmirTr » 07/10/2020 21:54

Nakon toliko godina i ja konačno otišao da pogledam šta ima, zamolio za razgovor da pitam šta mi nije jasno, Semir pristao, popričali, obišli i eto. Koga zanima nek pogleda, niam decidno ni za ni protiv ali dosta je izgrađeno u parku može se lijepo provesti dan ili čak dva i bez velikog vjerovanja a i sa vjerovanjem.

broj dva

#3178 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva » 08/10/2020 09:06

Da li vam je gospodin Osmanagic ponudio neke dokaze za postojanje 4 najvece i najstarije piramide na planeti ?
Da li vam je gospodin Osmanagic ponudio dokaze o tome da graditelji piramida poticu iz sazvjedzja Plejada ?
Da li vam je gospodin Osmanagic ponudio neke dokaze o "ljekovitoj radijaciji" u "piramidi" ?
Ili se i dalje sve svodi na "ima tu nesto" i alternativno "ako moze Medjugorje mogu i piramide" te "kome smeta jako Visoko/ko ne zeli novce od turizma" ?

zforumas

#3179 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zforumas » 08/10/2020 09:23

broj dva wrote:
08/10/2020 09:06
Da li vam je gospodin Osmanagic ponudio neke dokaze za postojanje 4 najvece i najstarije piramide na planeti ?
Da li vam je gospodin Osmanagic ponudio dokaze o tome da graditelji piramida poticu iz sazvjedzja Plejada ?
Da li vam je gospodin Osmanagic ponudio neke dokaze o "ljekovitoj radijaciji" u "piramidi" ?
Ili se i dalje sve svodi na "ima tu nesto" i alternativno "ako moze Medjugorje mogu i piramide" te "kome smeta jako Visoko/ko ne zeli novce od turizma" ?
Pa zar ne vidis crvena slova i kolicinu uzvicnika? Zar ti nije dovoljno?

broj dva

#3180 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva » 08/10/2020 09:32

zforumas wrote:
08/10/2020 09:23
broj dva wrote:
Pa zar ne vidis crvena slova i kolicinu uzvicnika? Zar ti nije dovoljno?
U pravu si, do mene je. Velika crvena slova i tri uzvicnika, trebalo mi je odmah biti jasno :D

EmirTr

#3181 Re: Bosanska dolina piramida

Post by EmirTr » 08/10/2020 15:07

broj dva wrote:
Nije nijedno od toga. Doduše nisam to ni pitao. A izgleda da nisi ni ti ni pročitao šta sam napisao ( "zamolio za razgovor da pitam šta mi nije jasno" / "nisam decidno ni za ni protiv" ) a izgleda da nisi ni pogledao video. Možemo i tako komentarisati ali iskreno bezveze je. Ne vidim razloga za to. Ja pitao za sebe. Amaterska pitanja. Možda neko ima ista pitanja pa ako ga zanima neka pogleda. I to sam napisao prije. Ne spominjem Međugorje. Ne spominjem turizam. Ne promovišem ništa. Ne osuđujem ništa. Pomislio da možda mogu dati doprinos ovoj temi. Jednostavno.

Škobo Habu

#3182 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Škobo Habu » 08/10/2020 15:20

EmirTr wrote:
08/10/2020 15:07

Nije nijedno od toga. Doduše nisam to ni pitao. A izgleda da nisi ni ti ni pročitao šta sam napisao ( "zamolio za razgovor da pitam šta mi nije jasno" / "nisam decidno ni za ni protiv" ) a izgleda da nisi ni pogledao video. Možemo i tako komentarisati ali iskreno bezveze je. Ne vidim razloga za to. Ja pitao za sebe. Amaterska pitanja. Možda neko ima ista pitanja pa ako ga zanima neka pogleda. I to sam napisao prije. Ne spominjem Međugorje. Ne spominjem turizam. Ne promovišem ništa. Ne osuđujem ništa. Pomislio da možda mogu dati doprinos ovoj temi. Jednostavno.
Pa što onda video-interwiew sa Semirom?

Kao da ovakve vrste video-uradaka nema na stotine po YouTube?

broj dva

#3183 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva » 08/10/2020 15:24

EmirTr wrote:
08/10/2020 15:07
broj dva wrote:
Dobio sam utisak da ste proveli skoro cjeli dan tamo (ili makar mnogo duze od trajanja videa) i rekoh mozda ste dobili neke informacije iz prve ruke.
Nadam se da mozete shvatiti skepsu prema Semirovim tvrdnjama. Dao bi svoju ljevu ruku da te piramide postoje, bio bi to neprocjenjiv doprinos razumjevanju istorije covjecansta i preporodilo bi BiH sto se tice turizma i ekonomije.
Samo je problem sto tako radikalne tvrdnje zathejvaju izuzetne dokaze a Semir ne nudi nista osim price vec evo deceniju.
Edit - mogu vam i malo zamjeriti nedostatak kritickih pitanja - recimo kada je izjavio da su piramide gradjene na svih 6 kontinenata - to je znanje koje samo on posjeduje jer niko nije vidio nikakve piramide na Juznom i Sjevernom polu, mogli ste ga tu malo pritisnuti i traziti detalje.

Henry Chinaski

#3184 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Henry Chinaski » 08/10/2020 15:37

Bio sam u parku. Da ne ulazim u raspravu o piramidama, park je lijepo zamišljen, napravljen sa ograničenim budžetom i nadam se da će na kraju dobiti svoj pravi sjaj. Trenutno prilično zadovoljava svoju svrhu, a to je da bude mjesto na kojem se stvarno možete opustiti. Trebalo bi da bude poput nekog japanskog vrta gdje je sve napravljeno da smiruje i opušta samo što ima grugačiju filozofiju. Bilo mi je potpuno nevažno da li piramida postoji i da li tuneli liječe. Ako će ljudi dolaziti da se opuštaju zbog vjerovanja u piramidu, to mi je ok. Zvanična arheološka zajednica to neće priznati i svi su sretni.

EmirTr

#3185 Re: Bosanska dolina piramida

Post by EmirTr » 08/10/2020 19:04

Škobo Habu wrote:
08/10/2020 15:20

Pa što onda video-interwiew sa Semirom?

Kao da ovakve vrste video-uradaka nema na stotine po YouTube?
Ma ima mnogo boljih uradaka ovo što ja radim je amaterski. Nego uopšte na svom kanalu snimam ono što mi se dešava, nekad dobru hranu, nekad auta, jednom mi drug pozajmio Caprija starog kao i ja, pa kako sam preležao koronu i tako, snimam ono što doživljavam, sad ovo bilo na redu i ja snimio. Ugledao ovu temu i kontam možda nekome bude zanimljivo. Ništa posebno.
broj dva wrote:
08/10/2020 15:24

Dobio sam utisak da ste proveli skoro cjeli dan tamo (ili makar mnogo duze od trajanja videa) i rekoh mozda ste dobili neke informacije iz prve ruke.
Nadam se da mozete shvatiti skepsu prema Semirovim tvrdnjama. Dao bi svoju ljevu ruku da te piramide postoje, bio bi to neprocjenjiv doprinos razumjevanju istorije covjecansta i preporodilo bi BiH sto se tice turizma i ekonomije.
Samo je problem sto tako radikalne tvrdnje zathejvaju izuzetne dokaze a Semir ne nudi nista osim price vec evo deceniju.
Edit - mogu vam i malo zamjeriti nedostatak kritickih pitanja - recimo kada je izjavio da su piramide gradjene na svih 6 kontinenata - to je znanje koje samo on posjeduje jer niko nije vidio nikakve piramide na Juznom i Sjevernom polu, mogli ste ga tu malo pritisnuti i traziti detalje.
Bio sam oko 6 sati, ali intervju je trajao 25 minuta, a ostatak vremena me je doktor pozvao da se uključim sa jednom grupom i obidjem park.
A to za pitanja se mogu složiti, vjerujem da je bilo zanimljivijih pitanja od mojih, ali za prvi dolazak sam ovo uspio smisliti. Drugi put će biti bolje. :thumbup:
Henry Chinaski wrote:
08/10/2020 15:37
Bio sam u parku. Da ne ulazim u raspravu o piramidama, park je lijepo zamišljen, napravljen sa ograničenim budžetom i nadam se da će na kraju dobiti svoj pravi sjaj. Trenutno prilično zadovoljava svoju svrhu, a to je da bude mjesto na kojem se stvarno možete opustiti. Trebalo bi da bude poput nekog japanskog vrta gdje je sve napravljeno da smiruje i opušta samo što ima grugačiju filozofiju. Bilo mi je potpuno nevažno da li piramida postoji i da li tuneli liječe. Ako će ljudi dolaziti da se opuštaju zbog vjerovanja u piramidu, to mi je ok. Zvanična arheološka zajednica to neće priznati i svi su sretni.
I ja vjerujem u takav scenario, i slažem se da je u vrtu / parku lijepo i opuštajuće. Zanimljivo je da je parking besplatan a takođe i park. Koliko sam vidio plaća se samo ulaz u tunele.

avenija

#3186 Re: Bosanska dolina piramida

Post by avenija » 25/11/2020 13:52

Bio sam opet, fasiniran sam energijom u tunelima , jednostavno ta mirnoca, to sve, umiri covjeka, uklesani znakovi na kamenu su dokaz da je tu nesto bilo daaavno. Mnogo je naroda pogotovo iz Srbije.

Post Reply