kad sam bio mali

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#1 kad sam bio mali

Post by The Nightwatchman »

kad sam bio mali imao sam mnoge fiks ideje. kontao sam da su crnci u veš mašini i da vrte pedale jer sam to vidio u jednom crtanom filmu....

kad sam bio mali pročitao sam slikovnicu Pale sam na svijetu i umro sam od straha. moj dječiji mozak nije mogao pojmiti ozbiljnost te situacije da je neko sam na svijetu. poslije, kad sam odrastao, uvijek sam branio da se djeci poklanja ta slikovnica ili da im se priča ta priča. fakat mislim da je morbidna za djecu....

kad sam bio mali pobjegao sam od kuce jer sam se naljutio na roditelje. pobjegao sam "preko ceste" na "zabranjenu teritoriju" i družio se sa rajom "preko ceste". vratio sam se kad sam ogladnio :D

kad sam bio mali bio sam zaljubljen u jednu hatidžu (fakat, hatidžu). gledao sam u nju kao u boginju. bili smo prvi ili drugi razred osnovne skole. ona je bila moje djetinje božanstvo... za vrijeme užine nisam je mogao gledati da jede. tada sam kontao - ako jede, hatidža mora i da kaki - a to je nemoguce!!!!!!! :D :D

eto, malo sam se sjetio nekih svojih djetinjih ideja i dogodovština. ako bude još, pisat cu....

očekujem reminiscenciju forumaških djetinjstava :lol:
User avatar
elizabeth a
Posts: 2718
Joined: 10/04/2010 16:16

#2 Re: kad sam bio mali

Post by elizabeth a »

The Nightwatchman wrote:kad sam bio mali imao sam mnoge fiks ideje. kontao sam da su crnci u veš mašini i da vrte pedale jer sam to vidio u jednom crtanom filmu....

kad sam bio mali pročitao sam slikovnicu Pale sam na svijetu i umro sam od straha. moj dječiji mozak nije mogao pojmiti ozbiljnost te situacije da je neko sam na svijetu. poslije, kad sam odrastao, uvijek sam branio da se djeci poklanja ta slikovnica ili da im se priča ta priča. fakat mislim da je morbidna za djecu....

kad sam bio mali pobjegao sam od kuce jer sam se naljutio na roditelje. pobjegao sam "preko ceste" na "zabranjenu teritoriju" i družio se sa rajom "preko ceste". vratio sam se kad sam ogladnio :D

kad sam bio mali bio sam zaljubljen u jednu hatidžu (fakat, hatidžu). gledao sam u nju kao u boginju. bili smo prvi ili drugi razred osnovne skole. ona je bila moje djetinje božanstvo... za vrijeme užine nisam je mogao gledati da jede. tada sam kontao - ako jede, hatidža mora i da kaki - a to je nemoguce!!!!!!! :D :D

eto, malo sam se sjetio nekih svojih djetinjih ideja i dogodovština. ako bude još, pisat cu....

očekujem reminiscenciju forumaških djetinjstava :lol:
:lol: :lol: :lol: :thumbup:

Ovo sam ja mislila za svoju učiteljicu :oops: :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#3 Re: kad sam bio mali

Post by ultima_palabra »

The Nightwatchman wrote:kad sam bio mali imao sam mnoge fiks ideje. kontao sam da su crnci u veš mašini i da vrte pedale jer sam to vidio u jednom crtanom filmu....

kad sam bio mali pročitao sam slikovnicu Pale sam na svijetu i umro sam od straha. moj dječiji mozak nije mogao pojmiti ozbiljnost te situacije da je neko sam na svijetu. poslije, kad sam odrastao, uvijek sam branio da se djeci poklanja ta slikovnica ili da im se priča ta priča. fakat mislim da je morbidna za djecu....

kad sam bio mali pobjegao sam od kuce jer sam se naljutio na roditelje. pobjegao sam "preko ceste" na "zabranjenu teritoriju" i družio se sa rajom "preko ceste". vratio sam se kad sam ogladnio :D

kad sam bio mali bio sam zaljubljen u jednu hatidžu (fakat, hatidžu). gledao sam u nju kao u boginju. bili smo prvi ili drugi razred osnovne skole. ona je bila moje djetinje božanstvo... za vrijeme užine nisam je mogao gledati da jede. tada sam kontao - ako jede, hatidža mora i da kaki - a to je nemoguce!!!!!!! :D :D

eto, malo sam se sjetio nekih svojih djetinjih ideja i dogodovština. ako bude još, pisat cu....

očekujem reminiscenciju forumaških djetinjstava :lol:
:D
A ja sam razmišljao kako bi bilo biti sam na svijetu i prije nego što sam čitao Paleta... nekako mi je bila cool ta pomisao :)
Vjerovao sam u priče roditelja, ali sam ih provjeravao po mogućnosti... prvih par mliječnih zuba kad mi je ispalo - kažem starcima, oni mi kažu da ga ostavim ispod jastuka, da će doći vila i ostaviti mi para... i tako i bude. Ali ja jednom skontam da im ne kažem a da ostavim zub ispod jastuka... naravno zub na svom mjestu, niđe para :D Da ne bi ostao kratak za lovu, kažem im sutra 8-)
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#4 Re: kad sam bio mali

Post by Envy »

.
Last edited by Envy on 25/11/2011 12:59, edited 1 time in total.
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#5 Re: kad sam bio mali

Post by vesna555 »

Kad sam bila mala bila zaljubljena u jednog Gorana i povascijeli dan visila na prozoru dok on ne izađe vani da se igra. I dan danas se uhvatim da pogledam u njegov prozor kada prolazim ispred zgrade. Onda je on otišao kod nane na selo i zaljubio se u jednu Hanu i poslije toga mi udario čvoku koja je baš ono boljela i tad mi je srce slomio i dan danas mu prigovaram zbog tog :D

Kad sam bila mala, mislila sam da je iza livade i šume kod moje zgrade more. Kada sam shvatila da nije, pravo sam bila razočarana.
Kad sam bila mala, mislila sam da se ljudi nalaze u TV-u i da uživo izvode ono što mi gledamo.
Kad sam bila mala uvijek sam govorila da jedva čekam da porastem da pušim i pijem stock (ovo sam i ostvarila :lol: ).
Kad sam bila mala bio je rat i vjerovala sam da spavamo u hodniku da nam bude zanimljivo i da se ne mora svaku noć spavati u sobi(jer mi je mama rekla da se igramo i da ne spavaju svi ljudi u spavaćoj sobi svaku noć i eto, večeras ćemo spavati u hodniku :( ) Sad mi je to tužno, a prije sam se radovala noćima kada smo spavali u hodniku jer sam spavala u tatinoj vreći :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: kad sam bio mali

Post by spreca »

kad sam bio mali i kad sam jeo mislio sam da hrana ide u glavu ane u stomak :lol: :lol: :lol:
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#7 Re: kad sam bio mali

Post by Envy »

spreca wrote:kad sam bio mali i kad sam jeo mislio sam da hrana ide u glavu ane u stomak :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
dharma
Posts: 3501
Joined: 14/06/2010 09:44
Location: u sobi

#8 Re: kad sam bio mali

Post by dharma »

Ja se sad ne mogu mnogo toga sjetiti, ali haj za pocetak i ovo dosta :D

Ucitelj mi rekao da cu od pure biti pametnija, i naravno mama pravila puru.
Kao i mnogi mislila da u TV-u i u radiu zive mali ljudi.
Mislila sam da je sapun tvrdi sampon :-) pa sam i pravila sapun
maxim2000
Posts: 193
Joined: 05/01/2008 18:30
Location: sARAJEVO

#9 Re: kad sam bio mali

Post by maxim2000 »

Kad sam bio mali mislio sam da iz providne plasticne kutijice u kojoj su bile bombonice da ce izaci cuko i cekao sam satima. :D

Vjerovao sam da ce ljudima narasti ruka ili noga ako je izgube. :?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: kad sam bio mali

Post by spreca »

kad sam bio mali jos sam se bojo mraka jer kad sam navece htio izaci iz kuce govorili su :"ne idi tamo pojesce te mrak" a moram priznati da sam bio sejtan :lol: :lol: :lol:
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#11 Re: kad sam bio mali

Post by jedna tamo »

i ja sam mislila da će me pojest mrak..
i da će me cigani odvesti, uvijek su me plašili daćemo te ciganima ..i sad ih nevolim :twisted:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12 Re: kad sam bio mali

Post by spreca »

jedna tamo wrote:i ja sam mislila da će me pojest mrak..
i da će me cigani odvesti, uvijek su me plašili daćemo te ciganima ..i sad ih nevolim :twisted:


:lol: :lol: :lol: ja se ih i sad bojim kad ih vidim s vrecom :lol: :lol: :lol:
User avatar
BolanBolan
Posts: 192
Joined: 14/06/2010 14:27
Location: "Get the fuck out of London, you dumb fucks. Get to Bruges."

#13 Re: kad sam bio mali

Post by BolanBolan »

Kad sam bio mlad, posvadj'o sam se s mamom i protestov'o tako što sam (u po zime) izašao na balkon, i smrz'o se k'o pička...
Često sam, skriven pod dekom, razmišljao o smrti i potom plak'o. Nisam mogao da zamislim toliki mrak.:D

maxim2000
Posts: 193
Joined: 05/01/2008 18:30
Location: sARAJEVO

#14 Re: kad sam bio mali

Post by maxim2000 »

Vjerovao sam da ce mi oci pocrniti ako budem pio kafu. i dan danas nisam ljubitelj tog napitka.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#15 Re: kad sam bio mali

Post by suncica24 »

Kad sam bila mala, jela sam brasno i sirovo tijesto... kako, zasto... boga pitaj...
Provodila vrijeme, zajedno sa sestrom, dubeci na glavi... udje mama i pogleda nas onako zaprepasteno, natjera da se vratimo u normalan polozaj, a mi ponovo... valjda zanimljivija perspektiva...
Sestra me navukla na "sisanje" nadlaktice... isisale smo krv na povrsinu i kad smo dobile ogromne modrice, toliko smo se istraumirale da nas je mama morala voditi u hitnu da se smirimo.
Ljudi su zivjeli u tv-u. I imala sam fiksirano pitanje sta bi bilo kad bi oni na tv-u gledali tv na kojem ljudi gledaju tv... gdje zive oni najsitniji ljudi, jesu li kao babuske?
Redovno sam razvaljivala kasicu (pomocu noza i kasike) i vadila novac koji bi onda opet vratila u istu...valjda samo da ja imam moc nad novcem, a ne on nadamnom.
Ima toga jos, ali strah me da cete shvatiti koji sam komad budale, pa ipak... ne bih vise :D
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#16 Re: kad sam bio mali

Post by Dioda »

Bila sam fascinirana dugom, i bila sam ubijedjena da cu jednog dana uspjeti protrcati ispod nje i postati musko :D
mr.gugl
Posts: 186
Joined: 23/02/2010 20:17

#17 Re: kad sam bio mali

Post by mr.gugl »

ultima_palabra wrote:
The Nightwatchman wrote:kad sam bio mali imao sam mnoge fiks ideje. kontao sam da su crnci u veš mašini i da vrte pedale jer sam to vidio u jednom crtanom filmu....

kad sam bio mali pročitao sam slikovnicu Pale sam na svijetu i umro sam od straha. moj dječiji mozak nije mogao pojmiti ozbiljnost te situacije da je neko sam na svijetu. poslije, kad sam odrastao, uvijek sam branio da se djeci poklanja ta slikovnica ili da im se priča ta priča. fakat mislim da je morbidna za djecu....

kad sam bio mali pobjegao sam od kuce jer sam se naljutio na roditelje. pobjegao sam "preko ceste" na "zabranjenu teritoriju" i družio se sa rajom "preko ceste". vratio sam se kad sam ogladnio :D

kad sam bio mali bio sam zaljubljen u jednu hatidžu (fakat, hatidžu). gledao sam u nju kao u boginju. bili smo prvi ili drugi razred osnovne skole. ona je bila moje djetinje božanstvo... za vrijeme užine nisam je mogao gledati da jede. tada sam kontao - ako jede, hatidža mora i da kaki - a to je nemoguce!!!!!!! :D :D

eto, malo sam se sjetio nekih svojih djetinjih ideja i dogodovština. ako bude još, pisat cu....

očekujem reminiscenciju forumaških djetinjstava :lol:
:D
A ja sam razmišljao kako bi bilo biti sam na svijetu i prije nego što sam čitao Paleta... nekako mi je bila cool ta pomisao :)
Vjerovao sam u priče roditelja, ali sam ih provjeravao po mogućnosti... prvih par mliječnih zuba kad mi je ispalo - kažem starcima, oni mi kažu da ga ostavim ispod jastuka, da će doći vila i ostaviti mi para... i tako i bude. Ali ja jednom skontam da im ne kažem a da ostavim zub ispod jastuka... naravno zub na svom mjestu, niđe para :D Da ne bi ostao kratak za lovu, kažem im sutra 8-)
ja sam to radio redovno i jednom su mi umjesto kesha podmetnuli Argetu, auuu kako sam tad bio ljut. a kad sam vec imao dobrijeh 7 godina, nisu znali kako da me se kutarisu, pa sam ujutru nasao zub gdje sam ga i ostavio :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#18 Re: kad sam bio mali

Post by Skyfox »

Mislio sam da su shubare ustvari kose i da tako rastu nekim zenama zimi na glavi :D

Kriomice sam gledao neki horor i izprestravio se totalno, poslije kad su mi rekli da ne smijem gledati Bal vampira poslusao sam ih do 19godine 8))))

Mislio sam da ce King Kong doci na shopingove nebodere :D

bio sam fasciniran smrti i ubjeden da cu ostati svjestan i kad me zakopaju... morbidno :(

mislio sam da je komsija kriminalac jer mi je licio na nekog lika kojeg sam vidio na vjestima :-D
kafri
Posts: 27
Joined: 30/05/2007 15:03

#19 Re: kad sam bio mali

Post by kafri »

...
Last edited by kafri on 11/12/2010 23:33, edited 1 time in total.
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#20 Re: kad sam bio mali

Post by kurty »

Razlupao transistor i cekao da izadju onu sto su govorili da ce biti rata :)


Edit:

Sjetih se... Pokusavao da budem naucnik i skontam gdje se "sakrije" mrak kad se upali svjetlo :lol: :lol:
Last edited by kurty on 11/12/2010 23:24, edited 1 time in total.
User avatar
sve_za_pet
Posts: 44
Joined: 25/09/2010 18:08

#21 Re: kad sam bio mali

Post by sve_za_pet »

Kad sam bila mala mislila sam kad krenem na spavanje i kad se svjetlo ugasi - da tada sve moje igracke u sobi ozive i pocnu da se igraju. Namjestala sam ih tako da one za koje sam smatrala da se druze budu jedni kraj drugih da ne moraju da se traze :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#22 Re: kad sam bio mali

Post by Ma.Le.Na »

kad sam bila mala znala sam citavu pjesmaricu Jovana Jovanovica Zmaja napamet..

kad sam bila mala voljela sam bajke...i slusala ih sa kasete...ali onu o Kozi i sedam kozlica koju prica Zijah Sokolovic nikada nisam smjela odslusati do kraja..

Kad sam bila mala pjesma o Zeki i potocicu mi je bila toliko tuzna ...i svaki put bi lila suze na kraju...da mi je tata morao izmisliti novi sretniji kraj..

kad sam bila mala zeljela sam biti balerina ili operska pjevacica kada porastem..

kad sam bila mala spasila sam jednog zutog mrava od utapanja...koji me je ujeo...pa sam zamrzila mrave i jednom prilikom im unistila mravnjak :(

kad sam bila mala hranila sam glubove iz ruke..

kad sam bila mala mislila sam da su vaske (usi) male usi koje izrastu po cijeloj glavi ...(pojam vaski - usiju sam naucila nakon ekskurzije u zeleniku :D )
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#23 Re: kad sam bio mali

Post by The Nightwatchman »

sad sam se sjetio: kad sam bio mali svi (roditelji, stariji rodjaci i rodbina) su me plasili "parkašem" (to je lik iz kjkp rad koji cisti park, odrzava cvijece i drvece i u zelenom je odijelu)

mrzio sam "parkaša" iz dna duše.

kad god bi neko sranje napravio, rekli bi mi: "eto parkaša, sad si gotov..."

ovim putem želio bih da se izvinem finom čiki koji održava zelenilo u parku. glupi odrasli! :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11992
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#24 Re: kad sam bio mali

Post by Ma.Le.Na »

:lol: kad sam bila mala mrzila sam supermena :D
User avatar
explorer
Posts: 174
Joined: 15/03/2005 13:24
Location: In the middle of nowhere

#25 Re: kad sam bio mali

Post by explorer »

Ma.Le.Na wrote:kad sam bila mala znala sam citavu pjesmaricu Jovana Jovanovica Zmaja napamet..

kad sam bila mala voljela sam bajke...i slusala ih sa kasete...ali onu o Kozi i sedam kozlica koju prica Zijah Sokolovic nikada nisam smjela odslusati do kraja..

Kad sam bila mala pjesma o Zeki i potocicu mi je bila toliko tuzna ...i svaki put bi lila suze na kraju...da mi je tata morao izmisliti novi sretniji kraj..

kad sam bila mala zeljela sam biti balerina ili operska pjevacica kada porastem..

kad sam bila mala spasila sam jednog zutog mrava od utapanja...koji me je ujeo...pa sam zamrzila mrave i jednom prilikom im unistila mravnjak :(

kad sam bila mala hranila sam glubove iz ruke..

kad sam bila mala mislila sam da su vaske (usi) male usi koje izrastu po cijeloj glavi ...(pojam vaski - usiju sam naucila nakon ekskurzije u zeleniku :D )
:D

Da se mi nismo druzili kad smo bili mali?
:)
Post Reply