PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

vozač

#276 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vozač » 08/12/2010 13:33

http://portal.monks.ba/start/LinkClick. ... &tabid=188

sad pogledajte koji su kriteriji za prijavu na konkurs

obratite pažnju na član 6. u kojem piše

2.2. Učešće i rezultati na međunarodnim takmičenjima iz oblasti sporta, šaha i umjetnosti
da su redovni učenici srednjih škola koji su u prethodnim godinama školovanja postigli najmanje prosječnu ocjenu 4,0 i da su istovremeno u pojedinačnoj konkurenciji na državnom prvenstvu osvojili 1. ili 2. mjesto ili da su na međunarodnim takmičenjima (najmanje 5 zemalja učesnica) osvojili 1., 2. ili 3. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji u oblasti sporta, šaha ili umjetnosti.

kao što možete vidjeti na listi ogroman je broj djece koja su dobila stipendije za sport, a đaci su osnovnih škola, dakle uopšte nisu imali pravo da predaju prijavu za stipendiju iz oblasti, sporta, šaha i umjetnosti

posebna je priča što su njihove stipendije u spisku pod stavkom koja se definiše kao "nastavne aktivnosti"
e sad vi meni recite ko je ovdje lud, a ko je prevarant, nadam se da ne mislite kako je samo ovo ministarstvo prevarilo građane, jer je evidentno da je i veliki broj naših sugrađana prevario i državu i nas, uz pomoć navedenog ministarstva, što bi rekli, nisam ja kriv, on je krao, ja sam mu držo merdevine, koji jad i bijeda
Last edited by vozač on 08/12/2010 13:49, edited 1 time in total.

tvile

#277 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by tvile » 08/12/2010 13:44

DM, Grbavica nikad više! Da mi neko "dahće" za vratom dok razgledam kozmetiku, ne hvala! Pitam se zašto će im onda zaštite na artiklima, obezbjeđenje itd...Uvijek je jedna te ista prodavačica u pitanju! Zrela za psihijatrije!

holowey

#278 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by holowey » 08/12/2010 13:55

vozač wrote:http://portal.monks.ba/start/LinkClick. ... &tabid=188

2.2. Učešće i rezultati na međunarodnim takmičenjima iz oblasti sporta, šaha i umjetnosti
da su redovni učenici srednjih škola koji su u prethodnim godinama školovanja postigli najmanje prosječnu ocjenu 4,0 i da su istovremeno u pojedinačnoj konkurenciji na državnom prvenstvu osvojili 1. ili 2. mjesto ili da su na međunarodnim takmičenjima (najmanje 5 zemalja učesnica) osvojili 1., 2. ili 3. mjesto u pojedinačnoj konkurenciji u oblasti sporta, šaha ili umjetnosti.

kao što možete vidjeti na listi ogroman je broj djece koja su dobila stipendije za sport, a đaci su osnovnih škola, dakle uopšte nisu imali pravo da predaju prijavu za stipendiju iz oblasti, sporta, šaha i umjetnosti

posebna je priča što su njihove stipendije u spisku pod stavkom koja se definiše kao "nastavne aktivnosti"

e sad vi meni recite ko je ovdje lud, a ko je prevarant, nadam se da ne mislite kako je samo ovo ministarstvo prevarilo građane, jer je evidentno da je i veliki broj naših sugrađana prevario i državu i nas, uz pomoć navedenog ministarstva, što bi rekli, nisam ja kriv, on je krao, ja sam mu držo merdevine, koji jad i bijeda
na spisku imena dodijeljenih stipendija pod 2.2 (u oblasti sporta, šaha ili umjetnosti) su srednje skole sto je i navedeno u uslovima... a imas i opce uslove gdje se ne ogranicava samo na srednje skole i prve dvije tabele prikazuju ucenike i osnovnih i srednjih skola... ja ne vidim problem...

kojeime

#279 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by kojeime » 08/12/2010 14:01

.
Last edited by kojeime on 11/03/2011 14:04, edited 1 time in total.

vozač

#280 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vozač » 08/12/2010 14:08

holowey wrote:

na spisku imena dodijeljenih stipendija pod 2.2 (u oblasti sporta, šaha ili umjetnosti) su srednje skole sto je i navedeno u uslovima... a imas i opce uslove gdje se ne ogranicava samo na srednje skole i prve dvije tabele prikazuju ucenike i osnovnih i srednjih skola... ja ne vidim problem...
ako se ne ograničava, zašto je navedeno kao poseban uslov da trebaju biti učenici srednjih škola, pa ne moram biti pravnik da bi ovo shvatio, znam kako su roditelji koji su htjeli predati prijavu odustali upravo zbog ove činjenice

i drugo, u listi se navodi
UČENICI A

2.1. Učešće i rezultati na međunarodnim takmičenjima iz nastavnih oblasti:
da su prethodnoj školskoj godini za koju se dodjeljuje stipendija učestvovali na regionalnim olimpijadama ili međunarodnim takmičenjima (najmanje 5 zemalja učesnica) i osvojili najmanje 4. mjesto.

onda ide prvi spisak za sport,
ako je nastavna oblast tekvando, bacanje kugle, karate i plivanje, onda sam ja definitivno sa druge planete

holowey

#281 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by holowey » 08/12/2010 14:18

vozač wrote:
holowey wrote:

ako se ne ograničava, zašto je navedeno kao poseban uslov da trebaju biti učenici srednjih škola, pa ne moram biti pravnik da bi ovo shvatio, znam kako su roditelji koji su htjeli predati prijavu odustali upravo zbog ove činjenice

i drugo, u listi se navodi
UČENICI A

2.1. Učešće i rezultati na međunarodnim takmičenjima iz nastavnih oblasti:
da su prethodnoj školskoj godini za koju se dodjeljuje stipendija učestvovali na regionalnim olimpijadama ili međunarodnim takmičenjima (najmanje 5 zemalja učesnica) i osvojili najmanje 4. mjesto.

onda ide prvi spisak za sport,
ako je nastavna oblast tekvando, bacanje kugle, karate i plivanje, onda sam ja definitivno sa druge planete
i fizicko je nastavna oblast :D

hajde ba, da hoce bar pola love koju inace uzimaju za odvojeni zivot i ostale troskove podijeliti kroz stipendije ja bih im halalio sve ostalo sto pokradu...

kojeime

#282 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by kojeime » 08/12/2010 14:21

.
Last edited by kojeime on 11/03/2011 14:05, edited 2 times in total.

teAMICA

#283 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by teAMICA » 08/12/2010 14:23

Hahahaaaa, moram ovo podijeliti s vama:
Prije preko mjesec dana smo "zamolili" Mercedes da nam pošalju predračun (hoćemo u firmi da kupimo novi kombi). I šta se desilo? N I Š T A :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nema maila, nema fax-a, ode čoek tamo da pita šta bi... Kaže g-din u odijelu, o'šo Smajo u Zagreb, on to njemu prebacio...
Neće ljudi 60-70 tisuća :(
Pih

vozač

#284 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vozač » 08/12/2010 14:33

@holowey

jebi ga jarane, zato nam i jeste ovako, pa kad roditelj uči dijete lopovluku i mućkama u OŠ, šta će raditi kad mu bude 30 godina

mene lično ne pogađa jer nisam se ni prijavljivao, niti sam znao za ovo, ali znam dosta roditelja koji su ogorčeni jer su odustali upravo zbog ove finte sa srednjom školom,
a da nesreća bude veća znaju ko je sve dobio stipendije i fakat su njihova djeca za pojedine sa liste izmislila sport,

btw ... da su me zeznuli na ovaj način, ovo bi čitao bakir na 60 minuta, a ne mi na forumu, al jebi ga kod nas je tako .. sve u stilu, ma pusti,
ne razumijem ni te roditelje, imaju sve crno na bijelo i ništa, onda nije ni čudo što nam je ovako
Last edited by vozač on 08/12/2010 14:34, edited 1 time in total.

kojeime

#285 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by kojeime » 08/12/2010 14:34

teAmica,

Ima ko hoce, ako oni nece :)

Moje iskustvo je slijedece: Hobi mi je fotografija, i to film, ne digitalna. I treba mi nesto, odem u prodavnicu i kazem da znam da oni to ne drze u radnji jer trazim nesto specificno, pa bih ja da narucim. Odgovor je uglavnom bio da se njima ne isplati pisati papire za tako malu vrijednost, ili da je rok isporuke 60 dana jer im tada dolazi redovno roba a uz to je 30 do 50 % skupje nego u recimo Njemackoj ili Austriji. i ja kazem njima, hajde sto je skuplje, ali da je skuplje, a jos i moram cekati 2 mjeseca nema sanse, ali ako vi necete moj novac, ima ko hoce. Pa narucim preko interneta u radnji u Austriji ili Njemackoj. I umjesto da radnja ovdje uzme moj novac, uzme ga radnja u Njemackoj. Tako uradio par puta, pa sada cak i ono sto bi se ovdje i moglo kupiti kupim vani, jer sam uspostavio dobar odnos sa tim ljudima. I moj novac ide vani umjesto da ostaje ovdje. Ali, ko je kriv nasim ljudima, misle da su bogom dani da postavljaju uslove. Zao mi je, ali nece moci.

teAMICA

#286 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by teAMICA » 08/12/2010 14:44

kojeime wrote:teAmica,

Ima ko hoce, ako oni nece :)
Jes' i ja kažem, jedini način da mamlaze opametiš je da svoj novac daš konkurenciji :)
Još ću im i poslati uplatnicu na ASA auto, Peugeot ili nešto treće :lol:

nino90

#287 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by nino90 » 08/12/2010 16:55

eluna wrote:
reni-90 wrote:@eluna
mozes li nam reci an osnovu cega ti to govoris gdje u zakonu to pise, i koje sluzbeno lice, ili u kojoj drzavnoj ustanovi se mogu dobiti potvrde tih detalja
nisam u poziciji da iznosim detalje ...... recimo samo to da ono što vama nisu htjeli reći na telefon, a u stvari nisu ZNALI, jer je naziv sada drugačiji, meni je potvrđeno ...... a porijeklo informacije ne mogu iznjeti iz objektivnih razloga
daj nam makar taj broj sto nisi dovrsio na koji se moze prijaviti

bellisperennis

#288 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by bellisperennis » 08/12/2010 17:19

Smoki wrote:
Boom71 wrote:Vec sam otvorio temu na "Prirodi i ekologiji" o Begovom etno selu.
Isti primitivac lisen odgoja drzi Inat kucu i Mishell!

Nasem drustvu su prijeko potrebne Radionice o lijepom ponasanju i kulturi govora.
ne znam gazdu, ali su konobari u mishellu sasvim ok
da, ako je ok da ti naplati kafu cijenom "kako-kad" i nikad ne donese racun.
inat kuca, isto lose iskustvo, doslovno otjeruju musterije..

bellisperennis

#289 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by bellisperennis » 08/12/2010 17:24

Nuclear Winter wrote:
ocammog wrote:brajlovic restoran na Ilidži...
narucim malu porciju sudzukice, kad na racunu mi naplate somun i prilog, salatu za koju sam bio ubijedjen da dodje kao prilog jer je nisam posebno narucio....narucio sam samo malu porciju sudzukica!!!!

Pitam: "izvinite a sto ne pise u jelovniku da naplacujete somun?", a ovaj (d)uhoviti kelner (sirovina par exallance) kaze: "pa mi to naplacujemo samo kad se uzme mala porcija sudzukica!"

A za salatu kaze pise u jelovniku da se naplacuje posebno, iako mu je niko nije narucio!!!!

Znaci mala porcija sudzukica podrazumijeva da dobijes samo dvije sudzukice na tanjiru ( ili pravo u ruke) bez somuna i bez ikakvog priloga...

A o cijenama da ne govorim...

Nema dalje, taj dan sam se uvjerio da je u ovom gradu previse krkanluka da bi posten covjek zivio malo bolje....
Jarane da si gledao onu "emisiju" na hayat-u pod nazivom "zlate mi" koju je "vodio" PAPAK memo,i epizodu u goraždu sa sinom starog brajlovića(sadašnjim "gazdom" objekta na ilidži) nebi ti palo na pamet da prođeš blizu a kamo li da mu ostavljaš pare! Prije tri godine su mu porcije bile extra velike,recimo miješano meso su komotno mogle pojesti dvije osobe,nije se naplaćivala salata,a od prošlog ljeta počelo je smanjivanje porcija(ili količine mesa) i to barem za 30%.Od tada nisam ni prošao blizu,a vidim iz tvog iskustva da su krenuli naplaćivati somun,dva lista salate i dlan kupusa.U svakom slučaju budala ko mu ode!
i da ne zaboravimo 0,50KM ako naručiš kečap uz pomfrit :run:

The Nightwatchman

#290 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by The Nightwatchman » 08/12/2010 17:35

logosoft :roll:

ek0

#291 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by ek0 » 08/12/2010 17:40

-
Last edited by ek0 on 09/11/2016 14:17, edited 1 time in total.

The Nightwatchman

#292 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by The Nightwatchman » 08/12/2010 17:44

ek0 wrote:
The Nightwatchman wrote:logosoft :roll:
Ovdje je tema najgore usluge u Sarajevu, a ne obrnuto ;-)
ne kontam, pa logosoft je firma koja djeluje izmedju ostaog u sarajevu i ja smatram da imaju jako losu uslugu. u cemu je problem?

edit: jednu od usluga koju ja koristim. za druge ne znam i ne zanimaju me.

sheilak

#293 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by sheilak » 08/12/2010 18:02

ek0 wrote:
The Nightwatchman wrote:logosoft :roll:
Ovdje je tema najgore usluge u Sarajevu, a ne obrnuto ;-)
Šta je obrnuto od toga? Najgore Sarajevo u uslugama?

ek0

#294 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by ek0 » 08/12/2010 18:12

-
Last edited by ek0 on 09/11/2016 14:17, edited 1 time in total.

sheilak

#295 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by sheilak » 08/12/2010 18:13

Aha, ok. :-D Mislim u potpuno drugom pravcu.

eluna

#296 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by eluna » 09/12/2010 22:07

reni-90 wrote:
eluna wrote:
reni-90 wrote:@eluna
mozes li nam reci an osnovu cega ti to govoris gdje u zakonu to pise, i koje sluzbeno lice, ili u kojoj drzavnoj ustanovi se mogu dobiti potvrde tih detalja
nisam u poziciji da iznosim detalje ...... recimo samo to da ono što vama nisu htjeli reći na telefon, a u stvari nisu ZNALI, jer je naziv sada drugačiji, meni je potvrđeno ...... a porijeklo informacije ne mogu iznjeti iz objektivnih razloga
daj nam makar taj broj sto nisi dovrsio na koji se moze prijaviti
uh .... zaboravih upisati, onaj za anonimne prijave što reklamiraju, ima velika tabla preko puta maršalke ..... buh :x nisam zapisala ...... sorry, sutra

fedor

#297 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by fedor » 10/12/2010 09:26

GRAS! :D

djes_ba

#298 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by djes_ba » 10/12/2010 14:23

fedor wrote:GRAS! :D
A da jeste :D

respo

#299 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by respo » 10/12/2010 16:08

bh telecom

Delirium

#300 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Delirium » 10/12/2010 16:30

ma bruka i sramota,jel ih Boga strah :lol:

Post Reply