PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

DON_eARL

#2001 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by DON_eARL »

Daryl Dixon wrote:odgovor na komentare iznad..

prica je da su sa tim sistemom poceli prije 2-3 mjeseca u sto ne vjerujem.. kao prvo oni nemaju tu plateznu moc da takvo jedno rjesenje implementiraju a kao drugo nemaju potrebnu infrastrukturu da takvo nesto na ovim prostorima naprave.. dovoljno ti je da udjes u njihovu neku poslovnicu i vidis radne stanice na kojima rade.. iznio sam svoje nezadovoljstvo, rijesio sam sa njima "problem", idemo dalje.. osim ako vi nemate neke informacije i dokaze o tim sistemima koje bi zeljeli da podijelite?
E jeste problem na jednoj funkciji podesiti da ti promijeni status usluge sa 1 na 0, ako se obračunao treći, četvrti ili osmi račun. :-) Neozbiljan si krajnje, čim račune ne plaćaš na vrijeme. :D
pussysmoke

#2002 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by pussysmoke »

.
Last edited by pussysmoke on 26/12/2019 00:24, edited 1 time in total.
mobsterc

#2003 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by mobsterc »

Znaci bukvalno jedna linija koda da se to implementira, kakvi mega sistemi i bakraci... :-)
Daryl Dixon

#2004 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Daryl Dixon »

JThomas wrote:znači treba kreditirati operatera. po račun, dva, ako si u mogućnosti i tri unaprijed...olakšajmo a ne otežajmo.
+1
Daryl Dixon

#2005 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Daryl Dixon »

DON_eARL wrote:
Daryl Dixon wrote:odgovor na komentare iznad..

prica je da su sa tim sistemom poceli prije 2-3 mjeseca u sto ne vjerujem.. kao prvo oni nemaju tu plateznu moc da takvo jedno rjesenje implementiraju a kao drugo nemaju potrebnu infrastrukturu da takvo nesto na ovim prostorima naprave.. dovoljno ti je da udjes u njihovu neku poslovnicu i vidis radne stanice na kojima rade.. iznio sam svoje nezadovoljstvo, rijesio sam sa njima "problem", idemo dalje.. osim ako vi nemate neke informacije i dokaze o tim sistemima koje bi zeljeli da podijelite?
E jeste problem na jednoj funkciji podesiti da ti promijeni status usluge sa 1 na 0, ako se obračunao treći, četvrti ili osmi račun. :-) Neozbiljan si krajnje, čim račune ne plaćaš na vrijeme. :D
make sense ali u tom trenutku su mi izgledali da žele okriviti sistem zbog isključenja usluge.. napisao sam prošle godine u postu da nisam bio u državi par mjeseci tako da acta est fabula.. :run:
invincible1921

#2006 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by invincible1921 »

FOOD MAKRET scc, ljudi imaju duple cijene hrane, a hrana ne da je nidje veze nego nista ni scim...hamburger im 6 maraka u oko bi stao. Haj sto je mali nego prilozi ko u najjadnijem fast foodu u nekoj selendri.
neko_sa_strane

#2007 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by neko_sa_strane »

Vezano za plaćanje računa zašto jednostavno ne pitate da vam račune šalju e-mailom koje bi platili putem e-banking aplikacije ili online. Valjalo bi takođe da firma koja pruža Internet usluge ima opciju izbora u slučaju da se želiš pretplatiti samo na Internet uslugu a ne i na TV i telefon. Rijetke su firme koje omogućavaju samo Internet.
vjeshalica

#2008 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vjeshalica »

Sport vision "outlet"
Red je i njih izaprati posteno s obzirom da se reklamiraju za odron koji prodaju

1.outlet kao i ostale radnje pune bofl robe lotto trenerke smece,donji dio,duksevi tu i tamo,uglavnom nakon par pranja najvise 5 u tecnom deterdzentu trenerke se trune i ofucane ko da su nosene 20 godina,bolji kvalitet na pijaci

2.u outletu obicno na akciji velicine xs,s, ili neke 8xl za međede
3.ponuda nikakva cijene gore kvalitet los

Nek stoji post vjerujem da ima neko slicna iskustva
Heller

#2009 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Heller »

vjeshalica wrote: 23/11/2019 00:07 Sport vision "outlet"
Red je i njih izaprati posteno s obzirom da se reklamiraju za odron koji prodaju

1.outlet kao i ostale radnje pune bofl robe lotto trenerke smece,donji dio,duksevi tu i tamo,uglavnom nakon par pranja najvise 5 u tecnom deterdzentu trenerke se trune i ofucane ko da su nosene 20 godina,bolji kvalitet na pijaci

Duboke Adidaske u outletu 105 KM. Super imate li 43. Nemamo imamo 46 i 41.

Haj dobro, vidim slične, imate li, ne imamo 41,5 i 47.

Ok vidim neke Nike slične, high topsice, imate li njih. Imamo. U brojevima 40 i 46.

Ma mrš u pm.
vjeshalica

#2010 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vjeshalica »

Brojevi su posebna prica
Oni minijaturni ili preveliki su na snizenju a oni hajmo reci prosjecni sto idu najvise su uvijek skuplji
Raigor Stonehoof

#2011 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Raigor Stonehoof »

vjeshalica wrote: 23/11/2019 00:16 Brojevi su posebna prica
Oni minijaturni ili preveliki su na snizenju a oni hajmo reci prosjecni sto idu najvise su uvijek skuplji
https://hr.wikipedia.org/wiki/Zakon_pon ... a%C5%BEnje
Dino79

#2012 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Dino79 »

Outlet samo u nazivu. Cijene uglavnom iste kao u drugim prodavnicama. Cesto naprave akciju tako sto prelijepe sa vecom cijenom a onda napisu snizenje a cijena ustvari ista.
vjesticanametli

#2013 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vjesticanametli »

Kod nas nema outleta
vjeshalica

#2014 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vjeshalica »

Outlet vazi i za sve brojeve ako je pravi outlet
Vani dolazi stalno nesto novo i skladista se ciste a i skupa su za lager
Kod nas je obratno jedno te isto samo vrte skladiste-radnja i iste cijene pucaju
Nikad ovdje nece zaziviti prava trgovina dok je sibicara i pijacarskih smetljara
Heller

#2015 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Heller »

vjesticanametli wrote: 24/11/2019 12:17 Kod nas nema outleta
Interex Pofalici bila je neka radnja prekoputa SV dok sam bio dole, čini mi se jeftina roba a nije smeće.

Bilo je i ono na skenderiji u podrumu.
azdralovic

#2016 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by azdralovic »

Pa outlet ne znaci prodavnica u kojoj ima sve isto kao u obicnoj samo jeftinije...
outlet je i osmisljen za robu koja je visak, ima gresku ili se vise ne proizvodi (proslogodisnji modeli i slicno)...
vjeshalica

#2017 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by vjeshalica »

azdralovic wrote: 26/11/2019 09:28 Pa outlet ne znaci prodavnica u kojoj ima sve isto kao u obicnoj samo jeftinije...
outlet je i osmisljen za robu koja je visak, ima gresku ili se vise ne proizvodi (proslogodisnji modeli i slicno)...
Po cijeni od 200 maraka za jednu duksericu
Haj cao
Grom2017

#2018 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Grom2017 »

Pozdrav. Naime, kupio sam cipele u Planici da bih se za 3 mjeseca nosenja odlijepile. Imaju garanciju 6 mjeseci i odnio sam ih u radnju. Desilo se da mi nakon par jave da reklamacija nije uvazena. Naravno da nisam prihvatio i kad sam ljutito nazvao, neka gospodja mi je rekla da pisem zahtjev ponovo i da ce slati na Euro-nesto, euroinsepkt ili nesto slicno. Bas sam uznemiren dok pisem pa sam i zaboravio.
Citao sam temu, neki imaju negativno, neki pozitivno iskustvo ali je lutrija kod njih kupovati.
Ono sto mene zanima sa kakvim pristupom da dodjem, neka inspekcija ili sluzba za zastitu potrosaca, postoji li? Ako neko ima da daa savjet. Hvala.
neko_sa_strane

#2019 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by neko_sa_strane »

Planiku i Alpinu u širokom luku zaobilazim odavno. Baš me čudi za Sport Vision, doduše ja kupujem u prodavnici Sport Vision ali ne u outletu. Ma da sam se razočarao kupivši Kander gležnjače. Drugi put samo u Kapriolu kupujem.
Naslovnica

#2020 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Naslovnica »

Pa nečemo se vrijeđžati gospođžo!
:lol:
Milenkov buraz

#2021 Re: PREVARANTI,NAJGORE USLUGE I NAJNEUSLUŽNIJI LJUDI U SARAJEVU!

Post by Milenkov buraz »

Grom2017 wrote: 25/02/2020 11:38 Pozdrav. Naime, kupio sam cipele u Planici da bih se za 3 mjeseca nosenja odlijepile. Imaju garanciju 6 mjeseci i odnio sam ih u radnju. Desilo se da mi nakon par jave da reklamacija nije uvazena. Naravno da nisam prihvatio i kad sam ljutito nazvao, neka gospodja mi je rekla da pisem zahtjev ponovo i da ce slati na Euro-nesto, euroinsepkt ili nesto slicno. Bas sam uznemiren dok pisem pa sam i zaboravio.
Citao sam temu, neki imaju negativno, neki pozitivno iskustvo ali je lutrija kod njih kupovati.
Ono sto mene zanima sa kakvim pristupom da dodjem, neka inspekcija ili sluzba za zastitu potrosaca, postoji li? Ako neko ima da daa savjet. Hvala.
Imam ja friško iskustvo pa evo ti savjet, kasnije ću postaviti koja je firma i šta je u pitanju.

Prvi korak je da odeš do Tržišne inspekcije KS, spremi svu dokumentaciju, račun, žalbu i odgovor, sve šta imaš. Spakuj sve u kovertu i odnesi na protokol. Ima i online obrazac mada je bolje kada odneseš sa svom kopiranom dokumentacijom.

Inspektorat tržišno-turističke inspekcije
Medina Hadžiahmetović
Adresa: Sarajevo,Aleja Bosne Srebrene bb
Tel: +387(0)33 770-166
Fax: +387(0)33 770-151
[email protected]

Drugi korak ti je Obudmsna za zaštitu potrošača, oni imaju više savjetodavnu i apelacionu ulogu nego da mog nekome nešto narediti ili kazniti ali bitno je prijaviti.

http://www.ozp.gov.ba/

Imaš također Službu za zaštitu potrošača F.BiH pri Federalnom ministarstvu trgovine F.BIH.

https://www.fmt.gov.ba/sektori-i-uredi/ ... ml?start=1

Oni mogu angažovati federalnu tržišnu inspekciju, treba i kod njih prijaviti.

Imaš pri Ministarstvu vanjeske trg. i ekonomske odnose BiH Odjel za zaštitu potrošača i tamo prijaviš.

https://annt.gov.ba/za_potrosace/FAQ/de ... gTag=hr-HR

To je ono što sam ja skontao. Pročitaj Zakon o zaštiti potrošača BiH i zakon o Obligacionim odnosima i tu imaš neke stvari po pitanju grancije i potrošača.

https://kuip.ks.gov.ba/sites/kuip.ks.go ... vine_0.pdf

https://www.paragraf.ba/propisi/fbih/za ... osima.html

Sretno
Post Reply