Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
generacija77
Posts: 117
Joined: 13/08/2010 15:04

#1 Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by generacija77 »

Vec sam jednom pisala ovdje o problemima pasa lutalica u mom dijelu grada. Medjutim, to nisu bili agresivni psi,
cijelo naselje ih je voljelo i svi smo ih hranili.
Jucer se desilo nesto sto mi je ponovo pokazalo medju kakvim okrutnim ljudima zivimo!
Kada sam dosla s posla, mama mi je rekla da je jednog od pasa (cehoslovacki vucjak, zenka, veoma pametan pas)
udario stapom covjek koji zivi nedaleko od nas. Ona je sve to vidjela i odmah je nazvala obliznju veterinarsku stanicu.
Ljubazni veterinar je rekao da ne moze izaci na teren jer je bio sam u ambulanti, ali da ce mu rado pruziti besplatnu prvu pomoc. Onda je mama rekla da ce ga donijeti taj covjek koji ga je udario, i kaze ga je on (nadajmo se!) odnio
kod veterinara. Jutros smo zvali veterinarsku stanicu, ali taj doktor trenutno nije bio u ambulanti, pa nam je receno da malo kasnije nazovemo. Zvali smo sinoc, ali je ambulanta vec bila zatvorena.
Pitam se sta je moglo biti sa psom ako je prezivio, da li oni prebacuju pse lutalice, neke teze slucajeve, u neku vecu ambulantu za hitne slucajeve?
Malo poslije sam cula kako neko uzasno cvili, kao ranjena zvijer! Kada smo izasli napolje, imali smo sta vidjeti: drugi pas, muzjak, se zaglavio u neku zicu, koja je vjerovatno bila postavljena kao zamka! To su bili takvi jauci, to sigurno necu zaboraviti do kraja zivota, najezim se i sada dok ovo pisem... :sad: Hvala Bogu pa je prvi komsija bio kod kuce,
mladji covjek, uzeo je klijesta i oslobodio psa, koji je bio malo preplasen, ali mu se nije nista desilo. Ja sam ga onda nahranila, i malo je dosao sebi od straha. :(
Pitam se medju kakvim ljudima mi to zivimo?! Gdje je nestalo one ljudskosti, topline i merhameta medju nama?
Kada sam otvarala proslu temu i pisala o ovim psima, dobijala sam savjete da ih vodim kuci, da ih "uspavam", kritike zasto ih hranim...?!? Eto, moji "dusebriznici" koji ste tako pisali, da li vam je sada srce na mjestu?! Da li vam je drago
kada nesto ovakvo procitate?! Da li ce vam to uljepsati predstojeci vikend?!
Najlakse je vrsiti nasilje nad neduznim stvorenjima, nad manjim/slabijim od sebe... Nazalost, i ova prica opet pokazuje medju kakvim ljudima - zvjerima zivimo! :x
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#2 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by metronom »

Moram priznat da sam slabo sta razumio iz ovog posta. Pises totalno nepovezano.

U mom naselju (Sip) lutalice su postale strasan problem. Ima ih na desetine. Navece je opsti haos, lajanje, napadi jednih na druge, cviljenje, klaonica opsta. Niko vise ne smije prosetati predvece od njih, a o spavanju navece da ne govorim (prosto nemoguce). Katastrofa je na cekanju. Valjda se ceka da prikolju neko jadno dijete pa da se problem rijesi.

Zivot i zdravlje jednog djeteta mi je vrijednije od svih pasa na svijetu. Ovakva situacija je jednostavno neodrziva. Svi sad peru ruke od ovoga, a onda kad narod uzme stvar u svoje ruke, onda se zovu PETA, Green Peace i sl. i kuka na sav glas (a ovaj portal prednjaci u senzacionalizmu na tu temu).
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#3 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Ljubicasta27 »

metronom wrote:Moram priznat da sam slabo sta razumio iz ovog posta. Pises totalno nepovezano.

U mom naselju (Sip) lutalice su postale strasan problem. Ima ih na desetine. Navece je opsti haos, lajanje, napadi jednih na druge, cviljenje, klaonica opsta. Niko vise ne smije prosetati predvece od njih, a o spavanju navece da ne govorim (prosto nemoguce). Katastrofa je na cekanju. Valjda se ceka da prikolju neko jadno dijete pa da se problem rijesi.

Zivot i zdravlje jednog djeteta mi je vrijednije od svih pasa na svijetu. Ovakva situacija je jednostavno neodrziva. Svi sad peru ruke od ovoga, a onda kad narod uzme stvar u svoje ruke, onda se zovu PETA, Green Peace i sl. i kuka na sav glas (a ovaj portal prednjaci u senzacionalizmu na tu temu).
Slabo si razumio jer ne zelis da razumijes, sudeci po tvom postu :roll:

U svakom slucaju zivotinje su bespomocna bica i sigurno te pas nece ujesti ili napasti iz cista mira...ne znam kako mene do sad nije nijedan napao vec su totalno prijateljski raspolozeni...

A djeca imaju roditelje da ih nadgledaju ili nekoga drugog....
lucius
Posts: 56
Joined: 17/10/2009 20:53

#4 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by lucius »

¸Mene je napao jedan iz čista mira, vratio se u BIH nakon 6 godina, hodao gradom u Travniku drugi dan po povratku, kad odjednom ugriz u nogu i to s leđa, nisam ni vidio ni čuo psa da se približava. Poslije su očevidci rekli da dok me je ugledao, tornjak se otrgnuo sa ruke vlasnika i pojurio na mene. Tako da ta priča da neće napasti prvi i bez razloga apsolutno ne stoji.
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#5 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by metronom »

Ma jasta, sigurno su svi ovi koje su napali psi u stvari neki zlostavljaci pasa... Ovo je gradska sredina i djeca, kao i odrasli moraju biti sigurna od napada divljih zivotinja! Jel to ne smiju djeca ispred zgrade igrati fudbala? Ne pravi se luda. Zivotinje nemaju razum i zbog toga se ne moze pouzdati u njihovo zdravo rasudjivanje. Dovoljno je da je iritira neki miris, neki zvuk i sl. pa da napadne.

Nemam nista protiv zivotinja, ali opasnim zivotinjama nije mjesto na ulici u gradu! Ko zeli da ima psa, fino na uzicu pa setaj ili ga u svojoj basti drzi. Ali braniti divlje zivotinje u sred grada mi je van pameti. Valjda smo jedini grad na planeti u kojem je to sasvim normalno.
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#6 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Ljubicasta27 »

metronom wrote:Ma jasta, sigurno su svi ovi koje su napali psi u stvari neki zlostavljaci pasa... Ovo je gradska sredina i djeca, kao i odrasli moraju biti sigurna od napada divljih zivotinja! Jel to ne smiju djeca ispred zgrade igrati fudbala? Ne pravi se luda. Zivotinje nemaju razum i zbog toga se ne moze pouzdati u njihovo zdravo rasudjivanje. Dovoljno je da je iritira neki miris, neki zvuk i sl. pa da napadne.

Nemam nista protiv zivotinja, ali opasnim zivotinjama nije mjesto na ulici u gradu! Ko zeli da ima psa, fino na uzicu pa setaj ili ga u svojoj basti drzi. Ali braniti divlje zivotinje u sred grada mi je van pameti. Valjda smo jedini grad na planeti u kojem je to sasvim normalno.
Jah, i sta sad? Treba ih pobit sve?

Vidi se da si agresivan po postu, smiri malo zivce...
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#7 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by metronom »

lucius wrote:¸Mene je napao jedan iz čista mira, vratio se u BIH nakon 6 godina, hodao gradom u Travniku drugi dan po povratku, kad odjednom ugriz u nogu i to s leđa, nisam ni vidio ni čuo psa da se približava. Poslije su očevidci rekli da dok me je ugledao, tornjak se otrgnuo sa ruke vlasnika i pojurio na mene. Tako da ta priča da neće napasti prvi i bez razloga apsolutno ne stoji.
Pa naravno da ne stoji. Pas nije obdaren razumom. Ko zna sta njega moze potaknuti da iz cista mira napadne nekoga. Moze biti 99% vremena fina umiljata kuca, a da opet na nekoga iz cista mira skoci. To je tako, tome smo svjedoci svaki dan. Braniti pravo divljih zivotinja da s nama dijele gradsku zivotnu sredinu je suludo. Sta je sljedece? Hocemo li pustiti da nam gradom hodaju vukovi, medvjedi... Ni oni sigurno nece nikog napast... :roll:
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#8 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by metronom »

Ljubicasta27 wrote:
metronom wrote:Ma jasta, sigurno su svi ovi koje su napali psi u stvari neki zlostavljaci pasa... Ovo je gradska sredina i djeca, kao i odrasli moraju biti sigurna od napada divljih zivotinja! Jel to ne smiju djeca ispred zgrade igrati fudbala? Ne pravi se luda. Zivotinje nemaju razum i zbog toga se ne moze pouzdati u njihovo zdravo rasudjivanje. Dovoljno je da je iritira neki miris, neki zvuk i sl. pa da napadne.

Nemam nista protiv zivotinja, ali opasnim zivotinjama nije mjesto na ulici u gradu! Ko zeli da ima psa, fino na uzicu pa setaj ili ga u svojoj basti drzi. Ali braniti divlje zivotinje u sred grada mi je van pameti. Valjda smo jedini grad na planeti u kojem je to sasvim normalno.
Jah, i sta sad? Treba ih pobit sve?

Vidi se da si agresivan po postu, smiri malo zivce...
Ma ne, trebamo svi u izbjeglistvo...
User avatar
Garden of illusion
Posts: 262
Joined: 16/02/2010 15:52

#9 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Garden of illusion »

metronom wrote:Moram priznat da sam slabo sta razumio iz ovog posta. Pises totalno nepovezano.

U mom naselju (Sip) lutalice su postale strasan problem. Ima ih na desetine. Navece je opsti haos, lajanje, napadi jednih na druge, cviljenje, klaonica opsta. Niko vise ne smije prosetati predvece od njih, a o spavanju navece da ne govorim (prosto nemoguce). Katastrofa je na cekanju. Valjda se ceka da prikolju neko jadno dijete pa da se problem rijesi.

Zivot i zdravlje jednog djeteta mi je vrijednije od svih pasa na svijetu. Ovakva situacija je jednostavno neodrziva. Svi sad peru ruke od ovoga, a onda kad narod uzme stvar u svoje ruke, onda se zovu PETA, Green Peace i sl. i kuka na sav glas (a ovaj portal prednjaci u senzacionalizmu na tu temu).
1.Djevojka piše o premlaćivanju i mučenju pasa , ne znam šta ti tu nije jasno i šta je nepovezano ???

2.Ne znam kad sam posljednji put čula da je pas u Sarajevu "priklao" nekog , tako da ti ovaj argument smatram neosnovanim. Ne sporim da ima napada pasa na ljude ali baš da kolju ,realno, ne kolju .
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#10 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by samo malo »

Ovi sto intimno podrzavaju masakr nad psima, prva im je "psi lutalice, moje dijete ugrozeno, smrc".

Fakat se ne sjecam kad sam cuo da su psi lutalice priklali neko dijete. Da djeca tamane pse, pa i one najmanje, mozemo vidjeti i na youtube. I cijela regija, pa i planeta, pohvalili smo se posteno.

Toliko o ugrozenoj djeci.
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#11 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by metronom »

Garden of illusion wrote:2.Ne znam kad sam posljednji put čula da je pas u Sarajevu "priklao" nekog , tako da ti ovaj argument smatram neosnovanim. Ne sporim da ima napada pasa na ljude ali baš da kolju ,realno, ne kolju .
Polako, nikad nije kasno... Nikad nije ni bila gora situacija nego sad po ovom pitanju. Samo da ne bude i nakon toga da je zrtva na neki nacin iritirala jadnu divlju zivotinju u sred grada...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8499
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#12 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by kokuz_sa »

joj nemoj me vuc za tipkovnicu da pocnem pisat o tim cukama koje su pitome a nalaze se u coporima... :x
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#13 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by metronom »

samo malo wrote:Ovi sto intimno podrzavaju masakr nad psima, prva im je "psi lutalice, moje dijete ugrozeno, smrc".

Fakat se ne sjecam kad sam cuo da su psi lutalice priklali neko dijete. Da djeca tamane pse, pa i one najmanje, mozemo vidjeti i na youtube. I cijela regija, pa i planeta, pohvalili smo se posteno.

Toliko o ugrozenoj djeci.
Hoces ovo isto pricat kad, ne daj Boze, dodje do tragedije? Hoces li se pokajat?
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#14 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Ljubicasta27 »

samo malo wrote:Ovi sto intimno podrzavaju masakr nad psima, prva im je "psi lutalice, moje dijete ugrozeno, smrc".

Fakat se ne sjecam kad sam cuo da su psi lutalice priklali neko dijete. Da djeca tamane pse, pa i one najmanje, mozemo vidjeti i na youtube. I cijela regija, pa i planeta, pohvalili smo se posteno.

Toliko o ugrozenoj djeci.
Ma ljudi lijece svoje komplekse i frustracije, kad nemaju po cemu drugom onda udare po zivotinjama :roll:

cuj divlje zivotinje...ma nema dzungla prava, da nam je bogdo to najveci problem...

inace ljudi su nam prekrasni, cisto na ranu privit...vidi se :-)
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#15 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by samo malo »

Ova tema je u principu samo presjek drustva u kojem zivimo.

I onda se vi pitate ko tamani tek rodjene psice, ko im postavlja zamke, ko ih mlati motkama i ostalim hladnim i vatrenim oruzjem.

Sapient sat.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#16 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by mrtva kokoš »

kod mene ih ima jedno 20komada koji kruze mahalom, svi nikakvi, cekas samo da ti jednom ceku naprave...
jos sada pogotovo kada dodje zima, bice izgladnjeli ima da se pocnu sami izmedju sebe jesti...
nediram ih, ali sam uvijek na oprezu pogotovo u kasne sate...
nadam se da nece niko zaginuti, samo se nadam...
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#17 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by limeni »

ovo je grad i ako hocete pse lutalice, ovce, goveda idite na selo i tamo zivite. bilo je dovoljno napada kerova na djecu i dosta je vise sa tim lutalicama, nema toga u evropskim gradovima. djeca moraju biti zasticena!!
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#18 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Felidae »

ja vise volim zivotinje nego ljude 8-) ....i sta god ti psi lutalice naprave i dalje cu imati isto misljenje, jer mi smo krivi sto nemaju sta da jedu,mi smo krivi sto pobjesne, i mi smo krivi sto napadaju ljude....
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#19 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Ljubicasta27 »

limeni wrote:ovo je grad i ako hocete pse lutalice, ovce, goveda idite na selo i tamo zivite. bilo je dovoljno napada kerova na djecu i dosta je vise sa tim lutalicama, nema toga u evropskim gradovima. djeca moraju biti zasticena!!
daj molim te, nema jos dosta toga u evropskim gradovima, mislis da njih tamo tako trijebe i na takav nacin se odnose??? :-)

nema ljudi kakvi su nasi nigdje na svijetu, prije svega...agresivni, zlonamjerni, ljubomorni, zavidni, bezobrazni..

hocemo i njih istrijebit? ja bih licno prije takve stvorove nego zivotinje :roll:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#20 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by mrtva kokoš »

i ja sam za to da se uvede smrtna kazna za ljude...
ali isto tako se mora nesto sa psima raditi, stvar se otela kontroli..
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#21 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by limeni »

Ljubicasta27 wrote:
limeni wrote:ovo je grad i ako hocete pse lutalice, ovce, goveda idite na selo i tamo zivite. bilo je dovoljno napada kerova na djecu i dosta je vise sa tim lutalicama, nema toga u evropskim gradovima. djeca moraju biti zasticena!!
daj molim te, nema jos dosta toga u evropskim gradovima, mislis da njih tamo tako trijebe i na takav nacin se odnose??? :-)

nema ljudi kakvi su nasi nigdje na svijetu, prije svega...agresivni, zlonamjerni, ljubomorni, zavidni, bezobrazni..

hocemo i njih istrijebit? ja bih licno prije takve stvorove nego zivotinje :roll:
da se toliko trijebe kerovi, nebi ih bilo toliko u gradu..sta ces kazati ako kerovi masovno budu prenosili bolest na ljude?
sta se pravis pametna, kao ti znas kakvi su svi ljudi ovdje i u svijetu?
svaki covjek je poseban i nemoj gledati kroz naciju kakav je ko..
necemo istrijebit nego cemo pozatvarati, cuke sa vlasnikom MOZE, ulicni kerovi NE.
sta je sa ovim ljudima danas, nema vise postovanja i ljubavi medju ljudima nego su cuke postale drazi od vlastite djece...
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#22 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Ljubicasta27 »

limeni wrote:
Ljubicasta27 wrote:
limeni wrote:ovo je grad i ako hocete pse lutalice, ovce, goveda idite na selo i tamo zivite. bilo je dovoljno napada kerova na djecu i dosta je vise sa tim lutalicama, nema toga u evropskim gradovima. djeca moraju biti zasticena!!
daj molim te, nema jos dosta toga u evropskim gradovima, mislis da njih tamo tako trijebe i na takav nacin se odnose??? :-)

nema ljudi kakvi su nasi nigdje na svijetu, prije svega...agresivni, zlonamjerni, ljubomorni, zavidni, bezobrazni..

hocemo i njih istrijebit? ja bih licno prije takve stvorove nego zivotinje :roll:
da se toliko trijebe kerovi, nebi ih bilo toliko u gradu..sta ces kazati ako kerovi masovno budu prenosili bolest na ljude?
sta se pravis pametna, kao ti znas kakvi su svi ljudi ovdje i u svijetu?
svaki covjek je poseban i nemoj gledati kroz naciju kakav je ko..
necemo istrijebit nego cemo pozatvarati, cuke sa vlasnikom MOZE, ulicni kerovi NE.
sta je sa ovim ljudima danas, nema vise postovanja i ljubavi medju ljudima nego su cuke postale drazi od vlastite djece...
Ne trebam ja biti nista posebno pametna da vidim kakvih sve ljudi ima ovdje...

pa evo ovoga gore je ugrizao pas koji ima vlasnika, valjda mu nije bio simpatican 8-) sta cemo s takvm slucajevima?

i smiri malo strasti :zoka:
User avatar
Ateista
Posts: 46734
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Ateista »

metronom wrote:
lucius wrote:¸Mene je napao jedan iz čista mira, vratio se u BIH nakon 6 godina, hodao gradom u Travniku drugi dan po povratku, kad odjednom ugriz u nogu i to s leđa, nisam ni vidio ni čuo psa da se približava. Poslije su očevidci rekli da dok me je ugledao, tornjak se otrgnuo sa ruke vlasnika i pojurio na mene. Tako da ta priča da neće napasti prvi i bez razloga apsolutno ne stoji.
Pa naravno da ne stoji. Pas nije obdaren razumom. Ko zna sta njega moze potaknuti da iz cista mira napadne nekoga. Moze biti 99% vremena fina umiljata kuca, a da opet na nekoga iz cista mira skoci. To je tako, tome smo svjedoci svaki dan. Braniti pravo divljih zivotinja da s nama dijele gradsku zivotnu sredinu je suludo. Sta je sljedece? Hocemo li pustiti da nam gradom hodaju vukovi, medvjedi... Ni oni sigurno nece nikog napast... :roll:
Pusti se sad price o razumu, zivotinje zive po puno "moralnijim" principima od ljudi, koliko znam, ne postoji zivotinja koja ubija iz zabave, osvete i slicno sto rade ljudi, zivotinje ubijaju iskljucivo ako su gladne i da se odbrane.

Za probleme sa psima u gradovima su krivi najvise ljudi zbog svog odnosa prema njima. Grad jednostavno nije prirodno mjesto za zivotinje, a nisu one te koje su dosle u grad vec su ih ljudi doveli, i onda ih treba muciti, ubijati i slicno...

I da, normalan pas nikad nece bez razloga napasti covjeka niti bilo koga drugog, a nenormalan pas je takav zato sto ga je covjek takvim napravio.
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#24 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by Dioda »

Splinter wrote:kod mene ih ima jedno 20komada koji kruze mahalom, svi nikakvi, cekas samo da ti jednom ceku naprave...
jos sada pogotovo kada dodje zima, bice izgladnjeli ima da se pocnu sami izmedju sebe jesti...
nediram ih, ali sam uvijek na oprezu pogotovo u kasne sate...
nadam se da nece niko zaginuti, samo se nadam...
Kod mene u naselju isto tako kruzi copor od njih desetak. Zimi je katastrofa, svaku noc su tu, i nije nimalo prijatno. Stvarno se nesto mora uraditi. Nije im mjesto na ulici.
Felidae wrote:ja vise volim zivotinje nego ljude 8-) ....i sta god ti psi lutalice naprave i dalje cu imati isto misljenje, jer mi smo krivi sto nemaju sta da jedu,mi smo krivi sto pobjesne, i mi smo krivi sto napadaju ljude....
Pa ja, ja volim zivotinje. Pa cu da kupim/uzmem nekog pujdu, i kad mi malo dosadi da ga hranim, izvodim i setkam, onda cu da mu zatvorim vrata svog toplog doma, pa ce i on da postane dio nekog copora.
Ako se ne varam, dosta ima ovakvih slucajeva :roll:

Nisam ni za kakvo nasilje, cak i volim zivotinje, ali ovo kod nas je prevrsilo svaku mjeru.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#25 Re: Nasilje nad zivotinjama u Sarajevu!!!

Post by MAN-lion's coach »

opet će zatvoriti temu...

Ali dobro,na Č Vili je neko još prije mjesec istovario nekoliko pasa koji danonoćno napadaju mačke u kvartu.
Nađe se i pokoje budalasto dijete da izaziva ali sva sreća psi se sklanjanju(mislim da bi posljedice bile velike)...
Nekoć su lajali i skičali,tukli se međusobno,mislim ipak da nije ih niko maltretirao i uznemiravao oko 3-4 sata ujutro.To se desilo još mnogo puta ranije. :?:
Locked