Ubistvo u Zenici

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#201 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Mis mekinjas »

JThomas wrote:i opet će se neko naći da kaže, nije ona baš tako loša, nego ono, znaš, težak život...

sigurno je divna osoba, ali je ubila čovjeka... :roll:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#202 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Ductus Holedocus »

Ma da,najlakse je dijagnostikovati psihicki problem..i pustiti na slobodu.
"Neuracunljiva" djevojka,zaboga...zasto je optuzujete!?
Ko mi zna reci,zasto sluze ludnice?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#203 Re: Ubistvo u Zenici

Post by JThomas »

pa brate, onda je sistem kriv što nije na liječenju, što nije u instituciji, što je mogla doći u takvu situaciju. više i to, mir mir mir niko nije kriv, a ljudi ginu ni krivi ni dužni. mada, bila je dovoljno razborita da krene bježati...
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#204 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Ductus Holedocus »

JThomas wrote:pa brate, onda je sistem kriv što nije na liječenju, što nije u instituciji, što je mogla doći u takvu situaciju. više i to, mir mir mir niko nije kriv, a ljudi ginu ni krivi ni dužni. mada, bila je dovoljno razborita da krene bježati...
pa to kazem,zasto prave ludnice!?Zasto edukuju doktore za takve slucajeve!?
Ludjaku je mjesto u ludnici,valjda :D
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#205 Re: Ubistvo u Zenici

Post by snaga_znanja »

Bila ona psihicki bolesna ili samo jedna obicna narkomanka ja zelim da se ona dozivotno odvoji od ostatka drustva. Pa bila to ludara, blentara, zuta kuca ili zatvor svejedno. Samo da nije u mogucnosti doci u kontakt sa ostalim svijetom koje je definitivno u opasnosti kad je ova osoba na slobodi!
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#206 Re: Ubistvo u Zenici

Post by snaga_znanja »

JThomas wrote:pa brate, onda je sistem kriv što nije na liječenju, što nije u instituciji, što je mogla doći u takvu situaciju. više i to, mir mir mir niko nije kriv, a ljudi ginu ni krivi ni dužni. mada, bila je dovoljno razborita da krene bježati...
Ma ja i dalje ne pusim pricu da je ona neka defektasica kojoj dosla zuta minuta... Ne samo da je bjezala, nego je i pobjegla sa mjesta nesrece nakon sto je prosla kroz korito rijeke. Laganica pjeske..
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#207 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Ductus Holedocus »

eh,da je ona jedna..lahko bi mi to.
Ja bih licno isla da je hvatam.. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#208 Re: Ubistvo u Zenici

Post by JThomas »

sud, doktori i vještaci će reći svoje. nadam se, objektivno i bez pritisaka. ako je luda, mjesto joj je na liječenju u nekoj instituciji zatvorenog tipa, ako nije, mjesto joj je u zatvoru.

ali na slobodi - definitivno nije.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#209 Re: Ubistvo u Zenici

Post by kurty »

JThomas wrote:sud, doktori i vještaci će reći svoje. nadam se, objektivno i bez pritisaka. ako je luda, mjesto joj je na liječenju u nekoj instituciji zatvorenog tipa, ako nije, mjesto joj je u zatvoru.

ali na slobodi - definitivno nije.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
XIII
Posts: 69
Joined: 09/07/2004 17:08
Location: FochA

#210 Re: Ubistvo u Zenici

Post by XIII »

Mislim da u ovakvim slucajevima kad su slicni "ludaci" u pitanju postoji samo jedan nacin da se pravda zadovolji, a to je:
Dati drugom ludaku ili ludakinji Audi A4 .. njoj dati biciklo .. pustiti Ludakinju ili ludaka sa A4 Audijem da je zgazi, a onda drugom ludaku ili ludakinji dati drugog A4 Audija da zgazi ovog ludaka .. Tako bi se rijesili ludaka koji gaze nevin svijet, pravda bi bila zadovoljena..
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#211 Re: Ubistvo u Zenici

Post by kriticarka_nikova »

Ja tek sad vidjeh da nije bio muskarac za volanom kako je i glasila prva vijest, (mada se i tad spekulisalo) vec zena i to s imenom Adisa Gacic.
Bila sam blizu nesrece taj dan (doduse u zatvorenom prostoru) i cula sam od ljudi koji su pristizali u taj objekat gdje sam se nalazila da se desila neka stravicna saobracajna nesreca i da je citava Zenica blokirana. Oni koji su vidjeli prizor bili su uzasnuti.
Navecer sam gledala dnevnik na kom su rekli da je vozac usmrtio biciklistu, ali se sumnja da je vozila zena....

Tek sad saznadoh ko je i sta je i da je stvarno bila zena za volanom. Ja ne znam kad ste uspjeli saznat da je ovisnica o kokainu, da je pomenuta izgubila 4 djece, da je psihicki bolesnik, da nema vozacke, cak joj i fejsbuk nasli (eto ja probala da nadjem al slika na profilu FB je neka priroda, nema face)....helem,nakupilo se ovih informacija hebejt.

Video nisam gledala, jer vidim da govorite da je uzasan. Vjerujem.
Iskreno saucesce porodici ubijenog bicikliste, a njoj neka sude, sta drugo da kazem...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#212 Re: Ubistvo u Zenici

Post by amrica »

JThomas wrote:sud, doktori i vještaci će reći svoje. nadam se, objektivno i bez pritisaka. ako je luda, mjesto joj je na liječenju u nekoj instituciji zatvorenog tipa, ako nije, mjesto joj je u zatvoru.

ali na slobodi - definitivno nije.
:thumbup:
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3151
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#213 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Atticus Finch »

Strašno!!! Velika je sreća u nesreći što na kontu smrtno stradalih nije još neko, osobe koje su prelazile pješački prelaz su za dlaku izbjegle sigurnu smrt!
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#214 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Ductus Holedocus »

Nekakve negativne vibracije osjetim,kad joj gledam slike..pa cak i slike prirode..i zivotinja..
nesto scary izbija:( :evil:
jel se i vama to cini!?
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#215 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Truba »

moze ona svasta pisati na FB
to nije mjerodavno

mada ko bi normalan pisao o abortusima tako

s druge strane imali smo mi jednu u koja je o tome na sav glas pricala :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#216 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Truba »

Ductus Holedocus wrote:Nekakve negativne vibracije osjetim,kad joj gledam slike..pa cak i slike prirode..i zivotinja..
nesto scary izbija:( :evil:
jel se i vama to cini!?
i ja sam to pomislio
zato sto je valjda sada gledamo drugim ocima
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#217 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Ductus Holedocus »

Crtezi su neke šeme,garant :D
brrrrrr,fakat se jezim.. :x
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#218 Re: Ubistvo u Zenici

Post by uvjek dobar gost »

U ovom slučaju automobil je alat, u drugom je to nož, pištolj.. štangla, benzim i šibica.... šta ostaje nama.. da palamudimo, da seruckamo i praznimo se fiktivno dok oko nas sve gubi lagano smisao... ili da na neki način izvršimo pritisak... , a kud boljeg vremena od onog pred izbore... umjesto da smo pa tribinama, ulicama, amfiteatrima i da debatujemo, tražimo, zahtjevamo il šta već radimo mi smo po forumima, FB-ovima.. ili gdje smo već... tragedije se dešavaju kao na traci, a za sve je kriv sistem bez odgovornosti...
Možemo biti zapaljeni, zbodeni, opljačkani, pretučeni, zgaženi, otrovani, oštečeni, ojađeni i kakvi sve ne samo ako se nađemo na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme... i nikom ništa, nema sistema da nas brani, nema pravde da joj se nadamo, nema istine koja nam je zaveznik... postoje samo lokalne kabadahije koje će sve okrenuti na svoj mlin...

Mogli smo činiti masu bitnu i voditi svoju prediszbornu kampanju, mogli smo dati svemu smisao... no neka nas... zalijmo svoje ego tripove i sujete neka rastu do neba... a navikli smo se i pronašli u ovom sistemu koji sve je samo nije normalan !

User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#219 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Priorat »

daj dosta je vise. nedaj boze da je branim ali ohladite malo. i slike stavljate...pa nema smisla stvarno...nije se ovoliko na linc pozivalo kad je batko uhapsen. moderacija, posamaraj ovo ovdje...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#220 Re: Ubistvo u Zenici

Post by ladyblue18 »

metronom wrote:Ovo zakljucavanje teme o smrtnoj kazni je stvarno bezveze. To je sasvim legitiman politicki stav i ako kao takav naidje na odobravanje vecine, ne vidim zasto se ne bi mogao sprovesti. Jedna je stvar moderirati forum, a sasvim druga nametati ili ogranicavati teme koje se svidjaju ili ne svidjaju moderatoru jer eto ne slaze se sa necijim misljenjem. Uvredljive postove i postove koji nisu u skladu sa pravilima foruma treba sankcionisati, ali ovo je vec smijesno. Malo se obuzdajte, ipak ste na forumu koji eto posjecuje veliki broj diskutanata. Sigurno da se ne slazete sa mnogima, ali ako pretendujete da budete jedan od uticajnijih foruma u ovoj zemlji takav nacin moderiranja vam zaista ne treba.

Eto sad posto krsim pravila foruma ocekujem kaznu, ali administracija bi zaista trebala malo razmisliti ko im i kako moderira forum...
02. Sep. 2010. 17:05 Banned user for reason “Zabranjeno je komentirati rad moderatora”
» metronom

14 dana
Maslesa
Posts: 1
Joined: 31/08/2010 15:40

#221 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Maslesa »

Nisam protiv dijaspore, ali bi trebalo uvesti zakon da se u buduće izvrše psiho testovi prilikom ulasak u BiH. Pobiše ovaj jadni narod kada dođu u BiH.Ovo je VIŠE OD GROZNOG!!!!!
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#222 Re: Ubistvo u Zenici

Post by Point. »

Maslesa wrote:Nisam protiv dijaspore, ali bi trebalo uvesti zakon da se u buduće izvrše psiho testovi prilikom ulasak u BiH. Pobiše ovaj jadni narod kada dođu u BiH.Ovo je VIŠE OD GROZNOG!!!!!
Nigdje veze. Ispade da jedino dijaspora vozi nenormalno a "domaci" su andjeli u saobracaju. Znam ljudi sto, kad dodju u BiH, ne zele da voze jer se boje kako "ovi iz Bosne" voze. Sve je bolan kako ko vozi, nema veze gdje zivi etc. Mogo si komotno reci i da zene voze hajvanski jer je doticna Adisa zensko. Opet velim, nidje veze.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#223 Re: Ubistvo u Zenici

Post by encian »

ovo ovdje pravi javni linc. interesuje me da li ce ovi sto su skocili da zakljuce i osude i izvrse smrtnu kaznu da kazu za sebe "covjece, jesam se presao" jednom kad sve cinjenice budu poznate. ruku na srce, ovdje ima pravo malo provjerenih informacija. ako je zenska psihicki bolesnik i neuracunljiva i zbog toga joj oduzeta vozacka, krivlji su svi drugi nego ona. valjda se ljudi proglasavaju neuracunljivim onda kad ne mogu brinuti o sebi i svojim postupcima, pa tu brigu preuzima staratelj.

uracunljivoj osobi koja je pod uticajem bilo cega sto pomucuje svijest, licno bih auto tretirala kao oruzje, odnosno predmet kojem je svrha nanijeti povredu i/ili smrt. ima zemalja na svijetu gdje posjed istog predstavlja pokusaj ubistva, nema veze sto nema ni mete ni namjere, a ni "pokusaja" u pravom smislu te rijeci. eto moj prijedlog za dodatak u krivicni zakon.

a ovo prozivanje dijaspore :shock: . vozac je ili pazljiv ili nije, u bih i bilo gdje drugo. psiho testovi na ulazu u zemlju :? oduzimanje vozacke na granici :? kao dijasporka mrzim da vozim u bih, upravo zato sto tamo svako ima vozacku i NIJE PROSAO LJEKARSKI PREGLED. a nije bas problem ni voziti bez vozacke....
User avatar
zmaj56
Posts: 601
Joined: 30/09/2008 13:23
Location: svugdje

#224 Re: Ubistvo u Zenici

Post by zmaj56 »

U jednoj od zapadnih demokratskih drzava ( mozda je to u vecini tako)ovaj bi se slucaj po redovnom toku stvari smatrao kao nehatno ubojstvo.
Skoro u svim slucajevima pocinitelju bude oduzeta dozvola za neko vrijeme. Drugi vid kaznjavanja je iskljuciv! Ono u smislu : "koga nema, nema", a zivom se uglavnom oprasta. Ovakvi vjetrovi kaznene politike mozda su i kod nas poceli puhati. U starom sistemu se drugacije kaznjavalo!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#225 Re: Ubistvo u Zenici

Post by JThomas »

kakav ba nehat kad voziš bez vozačke, duplo brže od dozvoljenog i tuđom trakom, svugdje na svijetu se to ili smatra umišljajem ili postoje posebna teška krivična djela protiv sigurnosti saobraćaja...svagdje na zapadu bi ova odležala vrlo veliku kaznu, ili dugotrajno liječenje u zatvorenoj ustanovi ako se proglasi neuračunljivom.

al' kod nas, dabogda, živi bili pa vidjeli.
Locked