STRAH I OPSESIJA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#251 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by Ma.Le.Na »

..buba svih vrsta...petardi i vatrometa i svega sto podsjeca na granate..
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#252 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by asurbanipal »

Strah od samoće i visine...
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#253 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by zemo_online »

kad sam bio mali mislio sam da covjek ne moze plivati u dubokoj vodi.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#254 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by zemo_online »

ko se ne boji zmije?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#255 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by Cholina_Lokica »

test01 wrote:ko se ne boji zmije?
sto bi se toga neko bojao :oops:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#256 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by hakazvaka »

straaaasno se bojim zmija... i mislim da sam takodjer i opsjednut njima :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#257 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by Bosanski_kralj »

Bojim se nevidljivog(nepoznatog) neprijatelja :oops:
Bojim se paranormalnog(prikaza :D )
i najviše se bojim vode (gušenja)
Kad sam imao 9-10 godina dešavalo mi se da počnem piti vodu i nikako ne mogu prestati. :-) Poslije, kad napokon prestanem, nisam mogao disati. Možda je zbog toga i danas kod mene prisutan ovaj strah?
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#258 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by ladyada »

Image

zmije ...........ne volim ih ni sanjkati a kamoli vidjet uzivo ............
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#259 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by Ma.Le.Na »

ne bojim se zmija...rado bi se poigrala s nekom
zadnja koju sam vidjela...na Bentbasi...maleni poskok :-? zamalo se i sa njim "poigrali" :D
jbg neznanje :-?
User avatar
mavcs
Posts: 288
Joined: 06/03/2007 13:33
Location: Sa

#260 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by mavcs »

minjonja wrote:
roki wrote:Ja bolujem od socijalne fobije.Generalno,to je strah od ljudi i javnog izlaganja.Međutim,to nije obična trema pred polaganje usmenog,odbranu seminarskog ili diplomskog.Čim stupite u verbalni kontakt sa nekom osobom a naručito nepoznatom odmah spuštate pogled,izbjegavate gledati sagovornika u oči,počinjete mucati,osjećate se manje vrijednim a sve kao posljedica straha od ljudi.Svaki vid izlaganja sociofobičari zaobilaze u širokom luku jer im je bolje umrijeti nego stati pred grupu ljudi.Sve ovo vodi depresivnom stanju.Obično se individua trudi da se promjeni,često donosi čvrste odluke da će se više družiti,nastojati biti opuštenija i sl. ali se krug brzi zatvara nakon prvog manjeg razočarenja.Odličan antideresiv protiv ove fobije je Seroxat
ja sam ovakva prije bila,od vrtica do mozda treceg, cetvrtog razreda srednje kad me jedan momak pitao sto sam takva kakva jesam u drustvu, i kazem ja njemu ovo sto si ti rekao. tada mi je rekao jednu takvu rece koja me je bukvalno promijenila za 180 stepeni. zaboravih na sve one gluposti sto su mi ispricali "pametni ljudi" (svi su mi znali reci zasto sam takva, znam i ja zasto sam, ali niko mi nije znao reci kako osloboditi se toga) kad mi je rekao to sto je rekao, a ta recenica je tako dubokoumna da molim moderaciju za izvinjenje, ja samo citiram sta mi je taj momak rekao, a rekao je: boli te ka*ina! :D i u pravu je bio. ja prije nisam znala otici do granapa nenasminkama, da ne spominjem da odem u trenerci i papucama pred ulaz. sta me boli briga sto ce neko reci:"a kakva je","a vidi seljanke u trenerci","vidi joj glave", ma sta me boli briga?! sat vremena da mi treba da odem kupiti hljeb da ne bi ko sta pomislio, da se ne izofiram da takva izadjem iz kuce? sta ce se desiti ako se nekom obratim i gledam ga u oci? sta mi moze biti? recimo tako se izofiram da mi odjednom slina iz nosa izadje, sta cemo sad? hocul plakat?! sta me boli briga, necu ga nikad bise u zivotu vidjeti :D uvijek sam se nesto skrivala odjecom, u drustvu sutila i pomalo smjeskala samo da mi stalno ne bi prilazili i pitali sta mi je. sad me sve samo tako boli briga :D nije to bilo preko noci, ali mi je jednostavno neko trebao reci ovo ovako grubo direkt u lice, i hvala mu na tome :D ako ima jos neko da je bio ovakav kao ja, iskompleksiran i strah od novih ljudi, samo neka procita onu dubokoumnu recenicu :D nazalost, jos uvijek sam ovakva kad nisam u sarajevu. ima vremena. jos jedna pomoc je naci jos jednu ovakvu osobu, pa u duetu rjesavati se toga korak po korak.
mislim da ovo nije ni slično rokijevom problemu.. :)
Adelica
Posts: 16
Joined: 23/02/2011 17:07
Location: Sarajevo

#261 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by Adelica »

Novi sam clan, odprilike sam vidjela sve strahove koje ste naveli. Svi mi imamo neke strahove pa ne ugnjetavamo ljude oko sebe, konstanstno zbog toga...
Sa svojim strahovima se svatko treba boriti sam...
jer tako ih jedino može i pobjediti... odnosno uspjesne su samo osobe sa karakterom..Zao mi je ljudi koji kroz svoj strah sami os sebe naprave zrtvu, to su odlični manipulatori...na kraju im se dogodi ono čega su se najviše bojali...
ostanu sami......
Toliko od mene, e sad zanima me koliko vas ima koji se zaista plasite samoce jer mozda odatle krecu svi strahovi i polako se uvlace u vase kosti.._
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#262 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by zemo_online »

.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#263 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by ladyblue18 »

sanabe wrote:

Nidje veze...sve...ovo boldirano posebno :roll:
Ma joj pusti adelicu. :-)
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#264 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by haubica_i_to_teshka »

sanabe

Misliš šok terapijom? :mrgreen:
Sjetih se, da sam se bojala ovakvih mostova
Image dok nisam presla preko jednog, i to ja prva a svi iza mene, znajuci da se ja bojim zaljulali most :-) , i ja u smjeh, i gotovo, ne bojim se vise :mrgreen:
[/quote]

Iz ovog se da naslutiti da se bojish BRAKA i obaveza u istom 8)
User avatar
elizabeth a
Posts: 2718
Joined: 10/04/2010 16:16

#266 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by elizabeth a »

sanabe wrote:jbs, prepadoh se, lijepo se trznuh kad ugledah sliku :lol: :lol: :-) :D
:lol: :lol:
Nisam ni ja bolja. :D :run:
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#267 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by bandini »

zivota bez alkohola :(
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#268 Re: STRAH I OPSESIJA

Post by vjesticanametli »

strah me samo frontalnog sudara i pomisli da umrem u autu :-? QQ
Post Reply