Zemljotres maloprije..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2351 Re: Zemljotres maloprije..

Post by plain vanilla »

PeekABoo wrote:
plain vanilla wrote:
jesil ti citala one savjete?
nasla najsigurnije mjesto u kuci?
pripremila tranzistor, bateriju i zvizdaljku?
Čitala i usvojila. Džaba nešto je jače od čovjeka. Voljela bih da se mogu mrvicu opustiti, ali jače je od mene i doslovno izluđuje!
pa to je ono sto mozes poduzeti, a ti stvaras paniku i kod djeteta stvaras fobiju
znam da nije prijatno, ali ne cinis nikome uslugu takvim ponasanjem
User avatar
PeekABoo
Posts: 289
Joined: 31/07/2012 16:11

#2352 Re: Zemljotres maloprije..

Post by PeekABoo »

plain vanilla wrote:
PeekABoo wrote:
plain vanilla wrote:
jesil ti citala one savjete?
nasla najsigurnije mjesto u kuci?
pripremila tranzistor, bateriju i zvizdaljku?
Čitala i usvojila. Džaba nešto je jače od čovjeka. Voljela bih da se mogu mrvicu opustiti, ali jače je od mene i doslovno izluđuje!
pa to je ono sto mozes poduzeti, a ti stvaras paniku i kod djeteta stvaras fobiju
znam da nije prijatno, ali ne cinis nikome uslugu takvim ponasanjem

Krivo si shvatila moju paniku. Ne paničim ja da vrištim, čupam kosu i slično. Sama sa sobom paničim. U mislima.
misaoni
Posts: 154
Joined: 06/08/2011 18:54
Location: Sarajevo

#2353 Re: Zemljotres maloprije..

Post by misaoni »

Izgleda da se smirilo..
User avatar
POCA
Posts: 158
Joined: 09/05/2009 21:21
Location: kaže mi mater da sam u oblacima

#2354 Re: Zemljotres maloprije..

Post by POCA »

Ne zelim biti pesimista,al ja ga uskoro ocekujem,samo se nadam slabijem nekom :)Brat mi danas veli da su se nasi culi s nekim francuskim seizmologom kao i da ih je utjesio.Pitam ga gdje to ima,kaze na klix-u....ma nije to rek'o tu :-?
User avatar
POCA
Posts: 158
Joined: 09/05/2009 21:21
Location: kaže mi mater da sam u oblacima

#2355 Re: Zemljotres maloprije..

Post by POCA »

Ja koliko sam opsjednuta postala svime ovime pokazuje cinjenica da bih bila spremna jednu citavu sobu preurediti kao neku vrstu"sklonista",al da mi daju moji i da me vec ne smatraju looodom :D
Moram se opustiti,nema mi druge...inace kazu da bi se oslobodio neke fobije moras se suociti s njom...dakle potresu welcome and here I come with no fear :run:
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#2356 Re: Zemljotres maloprije..

Post by red evil »

Skoro 12 h nije bio zemljotres u Zenici. Ako ce biti ( a nadam se da nece), bit' ce uskoro :D

EDIT: Historija zemljotresa u BiH, Zenica od petka do sad: http://www.emsc-csem.org/Earthquake/?filter=yes :D :D :D
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#2357 Re: Zemljotres maloprije..

Post by juzna_strana »

POCA wrote:Ja koliko sam opsjednuta postala svime ovime pokazuje cinjenica da bih bila spremna jednu citavu sobu preurediti kao neku vrstu"sklonista",al da mi daju moji i da me vec ne smatraju looodom :D
Moram se opustiti,nema mi druge...inace kazu da bi se oslobodio neke fobije moras se suociti s njom...dakle potresu welcome and here I come with no fear :run:
Nemoj toliko strahovati,nemas razloga.
Meni nije bilo svejedno ali sam 'poravnio',ne mogu uticati na vrijeme i dogadjaje koji ce doci.
A i nismo na tako trusnom tlu kao sto je Azijsko,Japan ili Indonezija. Nista to ne znaci ali eto,neka je utjeha.
A u slucaju jaceg potresa jedino pravo skloniste ti je sator,i to negdje na sredini livade od 2 duluma,
ostalo je sve zabluda :)
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2358 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Muhamed Đakmić »

Jest' pod uslovom da se zemlja ispod tebe ne otvori, recimo 'vako:

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2359 Re: Zemljotres maloprije..

Post by ExNihilo »

POCA wrote:Ja koliko sam opsjednuta postala svime ovime pokazuje cinjenica da bih bila spremna jednu citavu sobu preurediti kao neku vrstu"sklonista",al da mi daju moji i da me vec ne smatraju looodom :D
Moram se opustiti,nema mi druge...inace kazu da bi se oslobodio neke fobije moras se suociti s njom...dakle potresu welcome and here I come with no fear :run:
mislim da i jeste problem u tome što si se suočila XD
User avatar
POCA
Posts: 158
Joined: 09/05/2009 21:21
Location: kaže mi mater da sam u oblacima

#2360 Re: Zemljotres maloprije..

Post by POCA »

Ellinor wrote:
POCA wrote:Ja koliko sam opsjednuta postala svime ovime pokazuje cinjenica da bih bila spremna jednu citavu sobu preurediti kao neku vrstu"sklonista",al da mi daju moji i da me vec ne smatraju looodom :D
Moram se opustiti,nema mi druge...inace kazu da bi se oslobodio neke fobije moras se suociti s njom...dakle potresu welcome and here I come with no fear :run:
mislim da i jeste problem u tome što si se suočila XD
Nije ova moja fobija nastala sada kao i kod svih,nego je imam od djetinjstva...sjecam se jaceg ljuljanja jos od prije rata...od tada zemljotres no1,no2 je zubar :)
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#2361 Re: Zemljotres maloprije..

Post by juzna_strana »

Sarajevo1946 wrote:Jest' pod uslovom da se zemlja ispod tebe ne otvori, recimo 'vako:

Image
Drug moj ja ne bih stavljao sator iznad ove rupe,nego sa strane :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2362 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Muhamed Đakmić »

Haha, dobar, dobar :D
User avatar
Swan_
Posts: 250
Joined: 06/03/2011 21:00

#2363 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Swan_ »

POCA wrote:
Ellinor wrote:
POCA wrote:Ja koliko sam opsjednuta postala svime ovime pokazuje cinjenica da bih bila spremna jednu citavu sobu preurediti kao neku vrstu"sklonista",al da mi daju moji i da me vec ne smatraju looodom :D
Moram se opustiti,nema mi druge...inace kazu da bi se oslobodio neke fobije moras se suociti s njom...dakle potresu welcome and here I come with no fear :run:
mislim da i jeste problem u tome što si se suočila XD
Nije ova moja fobija nastala sada kao i kod svih,nego je imam od djetinjstva...sjecam se jaceg ljuljanja jos od prije rata...od tada zemljotres no1,no2 je zubar :)
Zubari su fini ljudi, nemoj se njih bojati :lol:
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#2364 Re: Zemljotres maloprije..

Post by snaga_znanja »

Nazalost od ovih potresa Nacionalni spomenik kulture crkva Sv. Ilije je dobro ostecena...

http://www.zenica.tv/index.php/foto-gal ... etog-ilije
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#2365 Re: Zemljotres maloprije..

Post by poznanik »

snaga_znanja wrote:Nazalost od ovih potresa Nacionalni spomenik kulture crkva Sv. Ilije je dobro ostecena...

http://www.zenica.tv/index.php/foto-gal ... etog-ilije

Naći će načelnik Smajlović novac za adaptaciju crkve, pa čak i za izgradnju nove. U Zenici je to prijeko potreban objekat :oops:
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2366 Re: Zemljotres maloprije..

Post by bogoljub »

Kakav se potres vama vrzma po mozgu?! Republika Srpska je svoja država i nema što iz Zenice, iz Federacije, dolaziti nekakav potres ovamo. Neka ide u Sarajevo, neka ide u Tursku, to je njihov epicentar, a ne Banja Luka – razbjesnio se Dodik.
Predsjednik Republike Srpske dobro je rekao Banjolučanima da se ne boje. Mi u Seizmološkom institutu Republike Srpske istražujemo ponašanje i razvoj potresa već 40 godina. U zadnjih 20 zaključili smo kako se potres nikada ne širi preko entitetske granice. Ovo je, jednostavno rečeno, bošnjački zemljotres, a ne srpski – objasnio je seizmolog Lado Vasački.
User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#2367 Re: Zemljotres maloprije..

Post by citadela »

plain vanilla wrote:
PeekABoo wrote:Ne vjerujem, bilo bi odmah na EMSC. Ma vala više mi se na glavu popeo. Tačno kako je neko napisao ''psihičko opterećenje''. Jučer ujutro sam se zatekla sama s curicom u kući i nimalo se lijepo nisam osjećala. Prepala sam se više od curice :mrgreen: Sinoć nisam spavala. Muž, kćer i ja smo spavali u jednom krevetu ko sardine, jer je mene bilo strah da se odvajamo po sobama :) Niko se naspavao nije. Oni, jer im je bilo vruće, a ja dežurna budala širom otvorenih očiju čekajući da se nešto dogodi.
jesil ti citala one savjete?
nasla najsigurnije mjesto u kuci?
pripremila tranzistor, bateriju i zvizdaljku?
:lol: :lol: :lol:


Za sada ima vise koristi nego stete od ovih zemljotresa. Sta ces vise od razbijanja ljudima (posebno ovdje kod nas) dosadne svakodnevnice i dobijanja novih, svjezih tema za pricu; i naravno za "kukanje" i panicarenje :-)
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2368 Re: Zemljotres maloprije..

Post by bogoljub »

hej raja, gdje ima kupit' pištaljki, 4-5 za cijelu obitelj?
Svako u obitelji će da nosi pištaljku oko vrata svezanu ko lančić, a glava porodice jedan mali mali, tjanzistoj!
x-ray
Posts: 86
Joined: 29/08/2010 01:11

#2369 Re: Zemljotres maloprije..

Post by x-ray »

Image

Zivis 16 godina u naselju, posjecujes ga redovno narednih 9 godina i onda odes vani cetiri godine... Nakon te cetiri godine neko uslika ovako neku sliku nakon zemljotresa i ti skontas da nikog ne znas sa ove slike... Nakon 25 godina bivanja u Novoj Zenici i nakon 4 godine odsustva, od ovih 13 ljudi ja ne znam nikoga a u pitanju je zgrada pored zgrade u kojoj sam odrastao... Na ovoj ogradi sam vjezbao svoje "nindza" poteze. Na ovom platou izmedju dvije zene (u lijevom dijelu slike) odigrao bezbroj fudbalskih utakmica s jaranima. Tik ispod njihovih nogu igrali smo klikera...

Nevjerovatno.
User avatar
atheist
Posts: 190
Joined: 11/07/2006 16:46

#2370 Re: Zemljotres maloprije..

Post by atheist »

x-ray wrote:
Zivis 16 godina u naselju, posjecujes ga redovno narednih 9 godina i onda odes vani cetiri godine... Nakon te cetiri godine neko uslika ovako neku sliku nakon zemljotresa i ti skontas da nikog ne znas sa ove slike... Nakon 25 godina bivanja u Novoj Zenici i nakon 4 godine odsustva, od ovih 13 ljudi ja ne znam nikoga a u pitanju je zgrada pored zgrade u kojoj sam odrastao... Na ovoj ogradi sam vjezbao svoje "nindza" poteze. Na ovom platou izmedju dvije zene (u lijevom dijelu slike) odigrao bezbroj fudbalskih utakmica s jaranima. Tik ispod njihovih nogu igrali smo klikera...

Nevjerovatno.
Ovo je i meni palo na pamet gledajuci slike ovih dana. Cudno.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2371 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Not My Idea »

ljulja. :roll:
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#2372 Re: Zemljotres maloprije..

Post by juzna_strana »

Not My Idea wrote:ljulja. :roll:
Jel' opet Zenica ?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2373 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Not My Idea »

Jest.
User avatar
zedo_m
Posts: 303
Joined: 07/09/2011 16:21
Location: Smog city

#2374 Re: Zemljotres maloprije..

Post by zedo_m »

Zena me sada zove veli da se osjetio u Zenici,
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#2375 Re: Zemljotres maloprije..

Post by snaga_znanja »

zedo_m wrote:Zena me sada zove veli da se osjetio u Zenici,
Ako ga zena osjeti, a ti nisi u kuci to je meni sumnjivo! :D
Post Reply