Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

DA, radije bih kupovao/la u prodavnici gdje trudnica radi za kasom!

Slažem se
42
33%
Ne slažem se
18
14%
Ne znam
5
4%
Svejedno mi je, samo da je roba jeftina i kvalitetna
35
28%
Samo četvrtkom
11
9%
Nije me briga
15
12%
 
Total votes: 126

all star
Posts: 66
Joined: 22/01/2010 10:43

#76 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by all star »

Halo ljudi malo preofirna REKLAMA za DP,ali u svakom slučaju respect za ovo :thumbup: ...iako,vidjeti trudnicu pa recimo za kasom,možeš pomisliti da ista radi zato što MORA,radim u također privatnoj firmi gdje trudnica već od 4 mj.ide na trudničko,isto joj se plaća po zakonski određenim normama,a nakon trudničkog vraća se na radno mjesto... :bih:
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#77 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by convict »

kada sam vidio naslov teme, očekivao sam da će komentar biti u negatvnom kontekstu, kad ono ispadose DP pozitivci :?

da izvinete, meni je malo nehumano pustiti trudnicu da stoji 8 sati dnevno, 6 dana u sedmici. koliko se sjecam prodavacice u svim DP objektima u kojima sam bio stoje, a ne sjede. ne znam kako postupaju u drugim trgovackim lancima, ali sam ja (mozda u svojoj naivnosti) mislio da ih prebace na neke administrativne poslove ili puste zene na bolovanje
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#78 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by PipiDugaDevetka »

all star wrote:Halo ljudi malo preofirna REKLAMA za DP,ali u svakom slučaju respect za ovo :thumbup: ...iako,vidjeti trudnicu pa recimo za kasom,možeš pomisliti da ista radi zato što MORA,radim u također privatnoj firmi gdje trudnica već od 4 mj.ide na trudničko,isto joj se plaća po zakonski određenim normama,a nakon trudničkog vraća se na radno mjesto... :bih:
Gdje je uprava DP, odoh da unovčim "reklamu"?

Zaslužili su besplatnu reklamu i da se ostale gazde, a i stranci ugledaju na DP, pa da imaju civiliizovan odnos prema Ženama koje rađaju ili će tek rađati nove generacije Bosanaca i Hercegovaca. To je pitanje opstanka BiH!
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#79 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by IlijaLadin »

U jednoj tuzlanskoj slastičarni, također, radi trudnica. Iskren da budem neprihvatljivo mi je da žena u poodmakloj trudnoći radi - čisto iz razloga što bih volio da se može gospođa/-ica posvetiti djetetu, umjesto što mora misliti o egzistenciji. Ne mislim da je to uopće pozitivno. Stresne situacije su zasigurno mnogo češće a to se odražava i na dijete ali i na nju samu. Ne vidim to kao polje na dokazivanje jednakopravnosti spolova. Uopće ne. Više bih volio da se društvo na pravi način pozabavi pravima trudnica.

Pošto nekima koji mogu promijeniti naslov teme ne smeta, a ja sam od onih koji misle da je ovako nastala imenica fonetski obilježena kao pogrdna, sa ili bez navodnika (šta više, s navodnici unose semantičku pogrdu), znam da u startu nema smisla pisati o tome.
Predstavnickidom
Posts: 21
Joined: 20/06/2009 01:41

#80 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by Predstavnickidom »

encian wrote:je l bar sjedi?

Zasto bi morala sjediti?
Kad sam bio student, vikendima sam radio sam u restoranu. Gazdarica je radila u njemu do 10 dana prije poroda. Usluzivala je u sali, to jeste stojala je skorom cijeli dan pa nije joj bilo nista.

Nece ni toj sto radi za kasom ne boj se
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#81 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by Cholina_Lokica »

ah, a da je dobila zenska otkaz i javila se ovdje o tome, svi bi ih napadali kako se usudjuju da joj uskrate radno mjesto, radi ne valja.. hajd se skontajte :-) pobogu sta treba prvim danom trudnoce da prestane raditi jer je trudna, preCerujute samo tako...

a sto se trudnjace tice... neki ljudi se pravo lako uvrijede, ja rodici citavu trudnocu tepala trudnjaca moja... ali eto, sto bi se reklo krivom qrtzu i dlaka smeta...
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#82 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by Alhemicarkaa »

PipiDugaDevetka wrote: @Alhemičarko, Juče sam bio u Mercatorju i DP Diskontu. U Mercatorju nisam vidio trudnu kasirku, a u DP jesam.
Možda zbog toga što sam se u Mercatorju Socijalno žurio prema brzoj kasi, pa ne vidjeh.
Vidi PipiDugaDevetko, haj pročitaj svoju rečenicu i reci je li ti zvuči ok? Kao da si vidio minotaura, u najmanju ruku. U DP ima, u Mercatoru nema :cry: Je li još uvijek pričamo o živom biću koje je noseće?
I zašto misliš da je neophodno da bude trudnica za kasom? Više žena nije trudno, nego što je trudno, i ne znam kako to očekuješ da bi baš onog trenutka kad si ti u nekom tržnom centru trebala raditi neka trudnica? Nisi pomislio da se neka od njih možda baš vratila sa porodiljskog? Ili da je na porodiljskom, ili da jednostavno nijedna žena u datom momentu nije trudna, i to ne zato što ne smije, već što jednostavno nije? Mislim ne razumijem, je li to trgovci trebaju da drže trudnicu kao maskotu na bar pet kasa sve vrijeme pa da ti (ili bilo ko drugi) kažeš jeste, oni poštuju trudnice? Kao da pričamo o NLO-u - ja ga nisam nikad vidio - nemoguće je da postoji :-)
I meni je sam naslov malo pretenciozan - ne toliko zbog trudnjače - već zbog ovog nevjerovatno - kad sam ga tek pročitala mislila sam da se neko žali otkud da su dozvolili da jedna trudnica radi za kasom, a kad sam vidjela da si ti autor teme, po onom koliko sam te dosad po postovima procjenila - shvatila sam da misliš baš suprotno. Ali mi svejedno na prvu zvuči kao da si vidio majmuna kako naplaćuje, a ne jednu ženu koja je trudna - meni je to nešto normalno i želim to predstavljati kao nešto normalno - koliko god monstrumi zvani gazde to predstavljaju kao nešto nepoželjno.

A što se tiče uopće da li trudnica treba raditi ili ne - da ukoliko joj to zdravstveno stanje dopušta, ako doktor kaže da treba da miruje, onda ne treba da radi, kao uostalom i svaka druga osoba koja nije trudna. Međutim, ukoliko je sa bebom sve uredu i ukoliko je trudnica prava i zdrava zašto bi je diskriminirali i slali na bolovanje? Njeno je pravo da radi.
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#83 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by ludacha »

jao kako me nervira ova prica i pojedinci. ispada kao da su samo NEKE firme ljudske pa eto ne dijele otkaze trudnicama, ispada kao da SVI poslodavci (il eto u blazoj i rijetko spomenutoj varijanti "vecina poslodavaca") daje sumnjivim zenama (u smislu mozebitne skorasnje trudnoce) daje ugovore na odredjeno koje eto produzuju.
te da SVI poslodavci-privatnici izrabljuju svoje djelatnike poput marve
VECINA (ili SVI) poslodavaca ne postuje zakon i krsi ga kako god stigne
VECINA je ovakva
SVI su onakvi....

ma dokle vise te generalizacije????? ako se netko ne reklamira i ne prica na sva usta o svojoj "dobroti, ljudskosti, humanosti" onda garant i nema takvih firmi.

kad smo vec na ovoj temi, evo da kazem- u firmi gdje radim kolegica je na bolovanju trudnickom od ljetos i drugog mjeseca trudnoce - razlog komplikacije. rodila je. sve ok proslo. prijavljena u firmi. nije dobila otkaz. sve obaveze se izmiruju.
ja je ne volim. znate zasto? zato sto je bezobrazna i lazljiva. :x ali izgleda da moji poslodavci nemaju nista protiv da povremeno i svjesno budu socijalna ustanova (if you know what i mean).
a koja je firma? e da vam nebi rekla..
:run:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#84 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by PipiDugaDevetka »

:sax:

Sarajevo-x je moćan!

Gazde, vrli biznismeni što se ''bave biznisom'' su se do sada obogatile na raznorazne načine i sada teže za ugledom.

Iskoristimo to i neka postane ''IN'' zapošljavati ''trudnjače'' ili žene i djevojke koje to namjeravaju postati. I ne samo zapošljavati, nego im omogućiti sve druge povoljnosti na radnim mjestima. Neka postane ''IN'' poštovanje zakona prilikom ''bavljenja biznisom'', a ne traženja rupa u zakonima.

''IN'' je da gazda dodje ''trudnjači'' na babine kada ova postane ''mamača'' i to da nosom pozvoni na vrata, svega da u rukama ponese da ne može ni pozvoniti normalno, nego nosom i za pod jastuk ''bebača'' kovertu da ponese! Nije socijala ta koverta, treba da postane ''IN'' da se trudnjača ''pripomogne'' u vezi sa opremom za ''bebača''!

Juče sam bio i u Robotu-Socijalno, tamo nisam vidio ''trudnjaču'' za kasom, možda je i bila, nisam vidio ni u Mercatorju, možda slučajno, jer sam žurio do brze kase. Da sam vidio, sigurno bi tema imala naslov Nevjerovatno: U Robotu ''trudnjača'' za kasom.

I baš je lijepo izgledala DP ''trudnjača'', sva blista, osmjehuje se dok priča,...Dojavljeno mi je da je danas otišla na trudničko (ne bolesničko) bolovanje....''Trudnjače'' su ''trudnjače''! ''Trudnjače'' su ukras prirode! ''Trudnjače'' će postati (ili su već) ''mamače''! Buduće bukeBa su prave ponosne babuke i oni vole svoje ''trudnjače''!
Last edited by PipiDugaDevetka on 15/04/2010 00:13, edited 2 times in total.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#85 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by Margita81 »

DP je sve samo ne ovo sto vi ovdje trabunjate o boze....
Vjerovatno sirota zena radi do zadnjeg dana kao i velika vecina u mnostvu robovlasnickih firmi i marketa jer zaboga sta bi one htjele ic na porodiljno a jos ima mjesec do poroda eheej...
Iste te zene se velikom vecinom vracaju na posao sa navrsenih bebinih citavih 3 mjeseca-one koje moraju ko ih pita.
Dvije komsinice koje rade tamo i dobile bebu prije 2god i prije par mjeseci tako da ne trabunjam beze.
Prava u ovoj drzavi nema nijedan posten radnik a zenama je jos i najgore.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#86 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by PipiDugaDevetka »

@Alhemičarko,
Nisam imao namjeru porediti ''trudnjače'' sa turističkom atrakcijom ili kakvim čudom. Političari su krivi za sve, pa i za ove nepravde prema ''trudnjačama'' ili budućim ''trudjačama''.
Činjenica je da rijetko srećem ''trudnjače'' u hipermarketima i prodavnicama, ma rijetkost je da ih vidim i na raznoraznim šalterima i ostalim mjestima, uredima u koje dolazim nekim poslom. Očigledno, nisu ''trudnjače'' dobrodošle nikome, čak ni u državnim firmama i ustanovama. Rijetkost je i u bolnicama vidjeti ''trudnjaču'' da radi kao med. sestra ili kakav drugi posao.
Žene su u socijalizmu imale mnogo veća prava i mnogo bolje uslove da budu ''trudnjače'' i ''mamače''. Sada ta prava moraju ponovo ''osvajati''. Nisam ja kriv što je postala atrakcija vidjeti trudnu trgovačku pomoćnicu da radi za kasom u hipermarketu, prodavnici....Otuda ono ''Nevjerovatno'' u naslovu
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#87 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by sharwoodforest »

zbog rizika od bolesti, ja ih ne bih isturala u prvi plan. svaka cast na ravnopravnosti, ipak zdravlje broj jedan.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#88 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by veljaca »

Ja cu reci svoj stav ( kao sto ima pravo i drugi da iznese svoj stav ) :

Po meni trudnica vec nakon 4 mjeseca trudnoce treba da uziva sve privilegije najveceg cina a to je donosenje novog zivota na ovaj svijet - i da odmah prestane raditi a da joj se placa poveca za 10% ( da poboljsa ishranu zbog bebe ) ....
Ako trudnica ne radi, nakon 4 mjeseca trudnoce da joj Drzava daje neku pomoc ( da poboljsa ishranu zbog bebe ).
Pa, valjda vidite da bijela kuga vlada svuda oko nas ....

:sax:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#89 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by veljaca »

A sada sta predvidja Zakon o radu ( upravo je ispred mene ):

Clan 53.
Poslodavac ne moze odbiti da zaposli zenu zbog njene trudnoce, ili joj zbog toga stanja otkazati ugovor o radu.

Clan 54.
Zena za vrijeme trudnoce, odnosno dojenja dijeteta, moze biti rasporedjena na druge poslove ako je to u interesu njenog zdravstvenog stanja koje je utvrdio ovlasteni lijecnik.
Ako poslodavac nije u mogucnosti da osigura rasporedjivanje zene u smislu stava 1. ovog clana, zena ima pravo na odsustvo sa rada uz nadoknadu place, u skladu sa kolekivnim ugovorom i pravilnikom o radu.
Povremeni raspored iz stava 1. ovog clana ne moze imati za posljedicu smanjnje place zene.
Zenu, iz stava 1. ovog clana, poslodavac moze premjestiti u drugo mjesto rada, samo uz njen pismeni pristanak.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#90 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by PipiDugaDevetka »

Bio sam danas u prodavnici Hoše-Pijaca Ilidža (manja samoposluga) i vidio dvije trudnjače, nisam razgovarao sa njima o trudnoći i poslu, nego sam sam jednu od njih zamolio da mi dohvati 5kg smedjeg šećera RIMA, što je ona ljubazno i učinila.
Obje blistaju, ozarena lica,....Ukrasi prirode!
GO HOŠE GO! GO DP GO!

Bio sam i u Konzumu Sara-centar. Nisam vidio ni jednu trudnjaču, ali moram reći da su i ovdje ljubazne trgovačke pomoćnice. Ne trebaš ih ganjati po marketu da nešto pitaš ili da ti pomognu. Kupio sam sjeckalicu za voće i povrće od 20KM, pa su mi ljubazno isprobale da li radi ovaj el. aparat.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#92 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by PipiDugaDevetka »

...
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#93 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by encian »

Predstavnickidom wrote:
encian wrote:je l bar sjedi?

Zasto bi morala sjediti?
Kad sam bio student, vikendima sam radio sam u restoranu. Gazdarica je radila u njemu do 10 dana prije poroda. Usluzivala je u sali, to jeste stojala je skorom cijeli dan pa nije joj bilo nista.

Nece ni toj sto radi za kasom ne boj se

:shock:

1. zato sto je trudnoca fiziki zahtjevna "aktivnost" i apsolutno svugdje se preporucuje da se zena sto vise odmara
2. zato sto je u trudnoci pravo lako dobiti prosirenje vena, a grcevi u donjim ekstremitetima su dovoljno nesnosni za vecinu trudnica i bez 8 sati stajanja (ima veze sa bebom koja pritisce nerve i krvne zile, sa usporenim metabolizmom, ubrznim radom srca...)
3. zato sto se zenina cijela fizionomija promijeni - zbog tezine bebe i promjene oblika tijela i rasporeda unutarnjih organa, kicma se adaptira da bi mama mogla da drzi ravnotezu. genijalan mehanizam za odrzavanje ravnoteze ali i za grozne bolove u ledjima nakon jedva par sati na nogama.

kao jedna od, radije bih hodala cijeli dan, nego stajala pola sata. zapravo mi se iskreno place od bolova nakon 10 minuta u autobusu.


tako da apelujem na vlasnike DP-a da trudnicama koje rade za kasom nabave neke stolice - ali takve da noge ne vise. ako je stolica visoka, i kartonska kutija ispred je dovoljno dobro rjesenje za poboljsanje cirkulacije i pozicije tijela, pa samim tim i za smanjenje nelagode i losih posljedica.
pshhh
Posts: 446
Joined: 16/01/2010 23:26

#94 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by pshhh »

PipiDugaDevetka wrote:Bio sam danas u prodavnici Hoše-Pijaca Ilidža (manja samoposluga) i vidio dvije trudnjače, nisam razgovarao sa njima o trudnoći i poslu, nego sam sam jednu od njih zamolio da mi dohvati 5kg smedjeg šećera RIMA, što je ona ljubazno i učinila.
Obje blistaju, ozarena lica,....Ukrasi prirode!
GO HOŠE GO! GO DP GO!

Bio sam i u Konzumu Sara-centar. Nisam vidio ni jednu trudnjaču, ali moram reći da su i ovdje ljubazne trgovačke pomoćnice. Ne trebaš ih ganjati po marketu da nešto pitaš ili da ti pomognu. Kupio sam sjeckalicu za voće i povrće od 20KM, pa su mi ljubazno isprobale da li radi ovaj el. aparat.
Svaka cast HOSE komercu ako pazi na svoje radnike a narocito trudnice ali sto se tice usluge prema kupcima naisao sam prije nekoliko mjeseci na jednu njegovu uposlenicu zaposlenu u marketu kod Socijalnog koja radi tamo kao neka sefica.

Zena je totalno nepismena sa pravim seljackim manirima vjerovatno rodbina od gazde pa se onako ponasa.

Pored nje je takodjer bio neki sef visok crn prava seljacina.

Rekao sam sebi NIKAD VISE U HOSE KOMERC.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#95 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by Ma.Le.Na »

ni ja vala trudnu zenu ne smatram nicim cudnim
niti primjecujem ako cemo iskreno..
mozebit i da sam vidjela trudnice da rade na kasama i sl. usluznim poslovima...al. se ne sjecam...kao sto se ne sjecam ni koliko sam plavusa vidjela za tim kasama...ili osoba sa naocalama i sl.

mislim da svakoj OSOBI...bila ona yensko ili musko...trudna ili ne...invalid ili ne...treba dati za pravo da radi...ako joj to zdravstveno stanje odgovara i ako svojim stanjem ne smeta rad i drugih..

u firmi u kojoj ja radim ima nesto sto mi se u neku ruku ne svidja...a to je da zene u velikom broju slucajeva skoro pa namjerno ostaju u drugom stanju da bi otisle na bolovanje - trudnicko - porodiljsko...
Od takvih ljudi vi malo fajde imate..kao radnika...vrati se...radi max godinu..taman se "usteli" PONOVO u svoj posao..i onda prica ispocetka..
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#96 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by PipiDugaDevetka »

pshhh wrote: Svaka cast HOSE komercu ako pazi na svoje radnike a narocito trudnice ali sto se tice usluge prema kupcima naisao sam prije nekoliko mjeseci na jednu njegovu uposlenicu zaposlenu u marketu kod Socijalnog koja radi tamo kao neka sefica.

Zena je totalno nepismena sa pravim seljackim manirima vjerovatno rodbina od gazde pa se onako ponasa.

Pored nje je takodjer bio neki sef visok crn prava seljacina.

Rekao sam sebi NIKAD VISE U HOSE KOMERC.
I mene nervira ponašanje šefova i šefica u pojedinim trgovinama, nervira me i ponižava ''džigara'', turbofolk muzika u prodavnicama, polupismeni natpisi, kao što su na primjer, SNIŽENJE CIPELA, a jednom sam vidio natpis da u robnoj kući prodaju STO ZA KOMPIJUTER.

Ja sam za to da se pohvale i takvi vlasnici ''radnji'' koji se ''bave biznisom'', te da postane ''IN'' da zapošljavaju trudnjače ili one žene koje će to tek postati, te tako omoguće najbolje moguće uslove za dolazećeg bebača.

Neka postane ''IN'' da HOŠE lično dolazi na babine svojim uposlenicama i to sa kovertom ''za pod jastuk''!

Neka se i Bingo ugleda na HOŠU i DP, pa da ''ukrasi prirode'', ''trudnjače'', budu česta pojava za kasama ili na drugim mjestima u ''radnjama'' i BINGO-a!
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#97 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by Margita81 »

Ma.Le.Na wrote:ni ja vala trudnu zenu ne smatram nicim cudnim
niti primjecujem ako cemo iskreno..
mozebit i da sam vidjela trudnice da rade na kasama i sl. usluznim poslovima...al. se ne sjecam...kao sto se ne sjecam ni koliko sam plavusa vidjela za tim kasama...ili osoba sa naocalama i sl.

mislim da svakoj OSOBI...bila ona yensko ili musko...trudna ili ne...invalid ili ne...treba dati za pravo da radi...ako joj to zdravstveno stanje odgovara i ako svojim stanjem ne smeta rad i drugih..

u firmi u kojoj ja radim ima nesto sto mi se u neku ruku ne svidja...a to je da zene u velikom broju slucajeva skoro pa namjerno ostaju u drugom stanju da bi otisle na bolovanje - trudnicko - porodiljsko...
Od takvih ljudi vi malo fajde imate..kao radnika...vrati se...radi max godinu..taman se "usteli" PONOVO u svoj posao..i onda prica ispocetka..

a sta bi ti da ne radjaju? Ili ako planiraju radjati da daju otkaz? Ili da se savjetuju sa poslodavcem kad i koliko puta smiju biti trudne?
Obicno zene idu na opciju da nije prevelika razlika u godinama medju djecom naravno ko si to moze priustit i to je njihovo puno pravo. Zalosno je da tebe kao zenu to moze da nervira.
Cuj namjerno zatrudne da odu na trudnicko...e svasta :-)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#98 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by Ma.Le.Na »

Margita81 wrote:

a sta bi ti da ne radjaju? Ili ako planiraju radjati da daju otkaz? Ili da se savjetuju sa poslodavcem kad i koliko puta smiju biti trudne?
Obicno zene idu na opciju da nije prevelika razlika u godinama medju djecom naravno ko si to moze priustit i to je njihovo puno pravo. Zalosno je da tebe kao zenu to moze da nervira.
Cuj namjerno zatrudne da odu na trudnicko...e svasta :-)
kad se isto desi 3 ili 4 puta ...e ne znam sta da ti kazem..
zena sam i ni govora o tome da branim ikome da radja djecu...ALI...stavljam se i u polozaj poslodavca koji placa i placa i placa a malo hajra od tog radnika
mislim da bi bilo postenije takvim zenama koje planiraju vise od dvoje djece dati otkaz i priliku nekome sa biroa da se dokaze na tom radnom mjestu...ovako ona igra neposteno...prima pare...drzi radno mjesto...i bukvalno SVI sem nje su na gubitku..i tako godinama :-)

i kao sto rekoh..ovo za namjerno...iz usta doticnih cuh haj ba zatrudni pa uzmi bolnicko/trudnicko/sta vec,,,svakako ti je placeno :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#99 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by PipiDugaDevetka »

Neka se buduća trudnjača i koristi ovom ''lukavošću'' da svako malo ide na trudničko bolovanje. Oprostimo joj takvo ponašanje jer je interes Bosne i Hercegovine što više djece u borbi protiv bijele kuge. Sveopšti interes je da trudnjače donose na svijet nove generacije Bosanaca i Hercegovaca. Pa, ako i malo ''podmućuju'' gazdi, gazda mora znati da je rađanje pitanje njegovog opstanka, njegovog ugleda, kao i opstanka Bosne i Hercegovine!
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#100 Re: Nevjerovatno: U Drvoprometu ''trudnjača'' za kasom (Aneketa)

Post by Alhemicarkaa »

Oprostite mi, ovo stvarno degutantno postaje, kao da pričamo o tome koliko ko hljeba pojede danas, pa zamisli ona životinja može pojesti pet štruca dnevno. Čuj ostaje namjerno trudna da ode na bolovanje :-) kao da ta trudnoća neće rezultirati osobom koja je kud i kamo veća odgovornost od posla, i kao da je odgajati troje, četvero i više djece tek tako, ko odmor. E uz to što su trudnice postale maskota kasa, meta požudnih pogleda (jarane, što trudnica ima sise nema niko), još su i proračunate neradnice... Ma super smo mi, možda nama ipak treba ta bijela kuga :run:
Post Reply