Paznja pjesaci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

jurgen

#176 Re: Paznja pjesaci

Post by jurgen » 17/01/2012 16:37

alcho wrote:
jurgen wrote:
karanana wrote:sta ti mogu uraditi kada ti kazna za ovo dodje a ti je ne platis?
Neš se moć registrovat :run:
Za izbore? Ili za pjesacku dozvolu?
heh to je sad pitanje

jurgen

#177 Re: Paznja pjesaci

Post by jurgen » 17/01/2012 16:40

ranger wrote:
vozač wrote:
ranger wrote:Moja jutrosnja situacija
Prelazim glavnu cestu iz pravca otoke prema domu zdravlja kumrovec. Vidim drotove s druge strane kod trafike uredno parkirali peticu u pjesackoj zoni, i pomislim pazi ih sto cekaju raju.
Sacekam zeleno (al fakat zeleno) predjem cestu do sina i krenem preci i cestu u smijeru ilidze i negdje u srednjoj pocinje treptati zeleno, znaci imam jos 3-4 koraka. Iz pravca buca potoka ugledam jureci bijeli VW Tiguan sa rotacionim svjetlom na krovu (iskljucenim) i on zuri da stigne na zeleno i ukljuci se na glavnu prema Ilidzi. I kako vidim da je pozurio ja lagano potrcim ih 3-4 koraka do trotoara. Pored mene neki covjek isto tako.
U tom trenutku nasa dva "cuvara" reda i zakona izlijecu i povicima alo momak i gospodine zaustave nas dvojicu. Dokumenta vako nako, kaze - sto pretrcavas na crveno. :shock:
Ja se s.ebo, inace sam aktivan vozac podrzavam policiju, narocito u ovoj akciji za pjesake, jer raja nije normalna gdje i kako prelazi cestu. Kazem mu normalno, bolan pa bilo je zeleno, kaze sto si ona trco?! Pa da me ne opali onaj bijeli Tiguan, rekoh mu. A on uzvrati standardnom: ja ovaj posao radim 10 godina, os ti mene ucit?
Nisam se svadjao, puko sam mu socijalu, de nemoj buraz vako nako. Pita gdje zivis radis li, rekoh na birou, sto i jesam.
Upisao me u blok, pitao me nesto os uplatnicu ili na adresu? Rekao sam da mi je svejedno i da radi sto sta hoce.
Ja se nadam da mi nece nista poslat, jer me u blok pisao a nisam bio bezobrazan.
Ali ako posalje kaznu, kakve su mi sanse na sudu? Posto u tom slucaju sam spreman ganjat se svim raspolozivim sretstvima jer fakat nisam napravio prekrsaj.
Imam kontakt podatke od tog covjeka koji je isto ko i ja zapisan za slucaj svjedocenja, raskrsnica ima nadzorne kamere a ja nisam nista potpisao.
znaš kakve su ti šanse na sudu, imaš dvije solucije, jedna je da platiš i kaznu i sudske troškove, a druga je da ne platiš kaznu, ali platiš sudske troškove koji su veći nego kazna

evo ti moj primjer, otišao na sud zbog navodne brzine od 72 km/h, izmjerene onim njihovim radarom trafik, kako li se već zove, na sudu fino kažem sudiji "na osnovu čega oni dokazuju da je taj zapis na traci povezan sa mojim autom, imaju neku blijedu traku na kojoj je brzina, udaljenost, vrijeme, datum, a vozilo može biti bilo koje,"
pita sudija imate li fotografiju, policija kaže nemamo,
vozio sam u koloni, locirali me sa udaljenosti od 200 metara itd. itd., čak ni policajac ne zna kakve mi je boje vozilo, ni ko je bio sa mnom u autu, a sjeća se lafo razgovora sa mnom i mog negodovanja

uglavnom, da ne dužimo sa detaljima, presuda je bila sa obrazloženjem na 4 stranice, do zla da sam izrešetao nekoga

da ne bi na sudu držali moju stranu jer je zaista smiješno da ljude u ovoj državi kažnjavaju na osnovu nekakvih radara na kojima nema apsolutno ništa što može povezati vozilo na cesti i podatke sa trake, sud je fino meni ukinuo novčanu kaznu od 40 KM, na indirektan način me podržali, kaznio me (pazi smijurije) UKOROM, ko da sam u školi :lol: , a onda odredili da ja platim sudske troškove koji su za 10 KM veći od kazne :x i iznose 50 KM

tako su svi "zadovoljni", meni ukinuta novčana kazna, dobio ukor i moralnu satisfakciju (neće biti ni po drotovskom), sud zaradio pare, opet od mene, e sad ne znam šta će drotovi jer su oni ostali bez para u ovom slučaju, njihovu lovu uzima sud za naplatu troškova, mada je i njima sud dao za pravo čim su me kaznili ukorom, znači ipak sam kriv

poenta je, kako god da odeš na sud donji si, nećeš proći bez sudskih troškova koji su uvijek za nijansu veći od kazne, a možda još dobiješ i kaznu, pa ti vagaj
Ma da, i ja mislim da su mi sanse nikakve... oni su sluzbena lica i ta govna...
al eto nekako se nadam da mi nece nista poslat jer nisam bio bezobrazan mada... :run:
Začarani krug, uvijek ćeš dobiti po džepu, kako god

Optimist
Has thanked: 20 times
Been thanked: 55 times

#178 Re: Paznja pjesaci

Post by Optimist » 18/01/2012 12:56

Ja mislim da mogu brze trcati od svakog naseg policajca. Taman ce on za mnom letiti da me legitimise i naplati kaznu za pretrcavanje ulice. :D

ranger
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

#179 Re: Paznja pjesaci

Post by ranger » 19/01/2012 10:23

I evo ga, stoka je uredno napisala kaznu i poslala.
Dragi gospodine policajce, od srca ti zelim sve najgore u zivotu.
Sad mi krivo sto mu ne jebah mater bar...

NekoIzMase

#180 Re: Paznja pjesaci

Post by NekoIzMase » 19/01/2012 12:23

ranger wrote:I evo ga, stoka je uredno napisala kaznu i poslala.
To košta 400 KM ;-)

karanana
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

#181 Re: Paznja pjesaci

Post by karanana » 19/01/2012 12:24

NekoIzMase wrote:
To košta 400 KM ;-)
skupa mama. u peshti su jeftinije.

ne placaj buraz. ustanovili smo da ti nista ne mogu. a tamo su skoro svako jutro pa opet mozes otici da odradis to sto ti je krivo sto nisi.

alcho

#182 Re: Paznja pjesaci

Post by alcho » 19/01/2012 12:26

NekoIzMase wrote:
To košta 400 KM ;-)
Kolko je otac? :lol:

vozač

#183 Re: Paznja pjesaci

Post by vozač » 19/01/2012 12:28

pa da dobiješ 500 KM zbog vrijeđanja i narušavanja reda na javnom mjestu, njih dvojica ti i jaran (onaj što je s tobom prelazio) sami :D

thea

#184 Re: Paznja pjesaci

Post by thea » 19/01/2012 12:30

podrzavam svaku akciju za bolji zivot u bih, pa makar narod kaznom naucili redu.

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#185 Re: Paznja pjesaci

Post by chuchumbamayumbe » 19/01/2012 12:32

thea wrote:podrzavam svaku akciju za bolji zivot u bih, pa makar narod kaznom naucili redu.
Naravno, ali po zakonu.
A ne da kerovi stoje i kažnjavaju ljude koji nisu učinili prekršaj, samo da bi namirili kvotu i budžet.
Kod nas je saobraćajna policija poprimila odlike tipičnih drumskih razbojnika.

alcho

#186 Re: Paznja pjesaci

Post by alcho » 19/01/2012 12:32

thea wrote:podrzavam svaku akciju za bolji zivot u bih, pa makar narod kaznom naucili redu.
Naravno...ovako nam i jeste stanje u drzavi zbog pjesaka koji prelaze na crveno svjetlo

karanana
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

#187 Re: Paznja pjesaci

Post by karanana » 19/01/2012 12:33

mozda bi trebalo procitati prvi post i sta momak kaze da se desilo.

thea

#188 Re: Paznja pjesaci

Post by thea » 19/01/2012 12:38

da budemo realni, u bih se svasta dogada. Narod sebi sve dozvoljava, ne zaboravite da je drzavni budzet banka, i da ta banka treba da opstaje, na zapadu se uveliko ulaze tamo gdje se naj vise dobiva novca tj od kazni.
dakle glupo ne postovanje zakona, i dozvole sebi da radis sta ti je volja.

vozač

#189 Re: Paznja pjesaci

Post by vozač » 19/01/2012 12:39

harisaga wrote:
vozač wrote:
harisaga wrote:Ja ne podrzavam policiju,kada je ovo u pitanju.VOzac sam al sam donedavno(otp 2,3 godine bio pjesak).Znaci mogu me ufatiti za mud*.Prava pjesaka nikakva.Policija uzima pravo prvenstva na pjesackim prelazima, autobus me zamalo zgazio na zebri(meni upaljeno zeleno) i jos bi se svadj'o...ljudi jednostavno ni ne pomisljaju da stanu na pjesackom,idu da te zgaze.Odavno prelazim gdje hocu,kome smeta nek mi nesto kaze pa cemo se svadjati.

Ja uvijek stanem na pjesackom,iako se i meni nekad zuri.Ipak ja vozim auto,sjedim u toplom i brzi sam.I ti ljudi negdje kasne,zar je problem stati pricekati 5 sekundi da neko predje?

Uglavnom.Policija-jedna velika 0.
ima svega, i bezobraznih pješaka, a i vozača
od pješaka najgori su mi oni sa slušalicama na glavi, kao i oni koji zagaze na pješački uopšte se ne obazirući ima li auta, neki znaju i dotrčati na pješački,
najopasniji pješački su u vilsonovom, kako onaj kod prvog mosta kad me lijepo strah zakočiti i propustiti pješake jer svi iza mene jure i slažu mi sve na kamaru ako prikočim, tako i onaj drugi bliže mostu suade i olge, pogotovo nezgodan uz sunčano jutro i po mogućnosti uz nekog nafuranog klipana ili neku nadobudnu kobilu koja tako samouvjereno gazi korakom od 2-2,5 metra, ono kao ja sam tu, zakoči, a ti ideš oko 60, sunce probija kroz granje direktno u oči, ne vidiš slona koliko je boja na cesti i onda ti neka antilopa zakorači, nije mi se jednom desilo da moram ko lud prikočiti, pa ako je pješački ne znači da možeš skočiti na njega ko da nikog živog nema, pogledaj malo

isto je nezgodan i onaj na mostu kod elektroprivrede, valja mi stravu saliti kad zakočim pješacima, samo kontam ko će me spucati ili ko će iz trake pored mene da projuri, fakat ima svega

a nije ni onaj u kulovića za odbaciti, požurim da stignem na zeleno, kad tamo neka mlada iz brdsko planinskih krajeva, požurila i ona s jaranicom ispod ruke da pretrče :x

Vozac,ne slazem se sa tvojim misljenjem.Pjesaci prelaze pjesacki kad zele i nikog ne trebaju cekati.Ako je okrenut prema pjesackom i jasno je da zeli preci ,vozac automobila mora stati.U svakoj evropskoj zemlji je tako,mnogi bi se iznenadili(ovi koji nisu imali prilike posjetiti neku razvijeniju zemlju) kako sve to izgleda.Jednostavno ako pridjes pjesackom svi staju.Naravno nasa realnost je drugacija,ovdje moras da krenes ko samoubica da bi ti neko zakocio,jos ti jebu sve po spisku kao odakle ti pravo da predjes na pjesackom,pa moras da se spustas na neciji nivo i da se svadjas na ulici. :D.A sta ce policija ko policija.Levati(vecina) deru gdje mogu,a najlakse je po pjesacima.Klinac ce on otici i popisati 30 "bijesnih" auta parkiranih ispred nekog lokala,nije frajer.
ja samo kažem da ne možeš zakoračiti na ulicu ko da nikog živog nema, a takvih pješaka je masa, od onih sa slušalicama u ušima, preko onih na rolama, do onih što te i kad najnormalnije staneš ljutito gledaju u stilu "šta je šupak, ti u autu a ja u taban fijakeru", generalno ima svega,
ja sam maksimalno korektan, ali i meni se može npr. desiti da sam dekoncentrisan, da sam zamišljen, da imam problema, da mi možda nešto na cesti odvuče pažnju u drugom smjeru, itd. itd., da ne govorim o onima koji im svakako neće zakočiti, suština je da se radi o sekundama i popravke nema, zato i pješaci trebaju biti daleko oprezniji, pa jebem ga ja i meni kad je zeleno, opet gledam ima li kakva budala da ne juri pa da me pokupi, ne udarim samo po gasu i moj te veselio, opleti po cesti zeleno ti je

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#190 Re: Paznja pjesaci

Post by chuchumbamayumbe » 19/01/2012 12:40

thea wrote:da budemo realni, u bih se svasta dogada. Narod sebi sve dozvoljava, ne zaboravite da je drzavni budzet banka, i da ta banka treba da opstaje, na zapadu se uveliko ulaze tamo gdje se naj vise dobiva novca tj od kazni.
:roll:

hladno

#191 Re: Paznja pjesaci

Post by hladno » 19/01/2012 12:52

vozač

#192 Re: Paznja pjesaci

Post by vozač » 19/01/2012 12:54

znaš kako ćeš, telefon u ruku i potražiš ga, kad ti se javi onda mu izredaj što god ti padne na pamet, provjereno ti ne mogu ništa, iz vlastitog iskustva
meni su tako složili prijavu, bez povoda, samo sam prijavio njihovog kolegu za ono što radi, al vrana vrani oči ne vadi, znaš kako je, poslali mi patrolu, ja sve negirao, a oni napisali da sam ja izjavio i potvrdio sve navode dežurnog o tome kako sam psovao itd., normalno bez ikakvog mog potpisa i slično, sa njihovim čuvenim tefterima i pričom u stilu "ma u redu je to, ništa onda, doviđenja" i kad se vrate u stanicu slože ti ga

sud je prijavu za narušavanje javnog reda i mira odbacio iz razloga što telefonska slušalica nije javno mjesto, pa samim tim nije moglo doći do narušavanja javnog reda i mira, troškovi postupka na teret suda, da su na teret onog ko je posalo prijavu to bi već bilo nešto, ovako ... samo im daju krila da rade šta god hoće

ranger
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

#193 Re: Paznja pjesaci

Post by ranger » 19/01/2012 16:11

thea wrote:da budemo realni, u bih se svasta dogada. Narod sebi sve dozvoljava, ne zaboravite da je drzavni budzet banka, i da ta banka treba da opstaje, na zapadu se uveliko ulaze tamo gdje se naj vise dobiva novca tj od kazni.
Veze ti s glavom nemas...

Tercius
Location: "...bolje dva puta tri od jednom, nego ni jednom jednu dva puta..."

#194 Re: Paznja pjesaci

Post by Tercius » 19/01/2012 16:59

Pa kakva je to drskost, od 20 ljudi koji stoje i cekaju zeleno nadje se neko pametan i predje pjesacki i izadje na drugu stranu na metar gdje stoje dva saobracajca, i kakva je to drskost da masa ljudi ide na pjesacki a da se opet nadje pametni kome je mrsko prosetat 15 metara do pjesackog pa predje kod Bicakcica prema knjizari i opet dodje na metar od dva policajca, i molim te lijepo jos se buni kad neko legne na sirenu.
Sto bi ja trosio svoje vrijeme u naplati stete kada me neko udari sa zadnje strane zato sto sam prikocio tim drznicima da predju cestu gdje im nije dozvoljeno, i na kraju sta je vrijedno nerviranja i sikirancije, kad udarim pjesaka i slomim mu obe noge opet na mjestu gdje mu nije dozvoljeno da prelazi cestu.Hvala i prijatno !!!

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

#195 Re: Paznja pjesaci

Post by O'zone » 19/01/2012 17:27

Tercius wrote:Pa kakva je to drskost, od 20 ljudi koji stoje i cekaju zeleno nadje se neko pametan i predje pjesacki i izadje na drugu stranu na metar gdje stoje dva saobracajca, i kakva je to drskost da masa ljudi ide na pjesacki a da se opet nadje pametni kome je mrsko prosetat 15 metara do pjesackog pa predje kod Bicakcica prema knjizari i opet dodje na metar od dva policajca, i molim te lijepo jos se buni kad neko legne na sirenu.
Sto bi ja trosio svoje vrijeme u naplati stete kada me neko udari sa zadnje strane zato sto sam prikocio tim drznicima da predju cestu gdje im nije dozvoljeno, i na kraju sta je vrijedno nerviranja i sikirancije, kad udarim pjesaka i slomim mu obe noge opet na mjestu gdje mu nije dozvoljeno da prelazi cestu.Hvala i prijatno !!!
Slažem se s tobom u svemu ali ako repliciraš na kaznu koju je @ranger dobio odnosno način na koji je zaustavljen onda je nigdje veze.

Tercius
Location: "...bolje dva puta tri od jednom, nego ni jednom jednu dva puta..."

#196 Re: Paznja pjesaci

Post by Tercius » 19/01/2012 17:36

O'zone wrote:
Tercius wrote:Pa kakva je to drskost, od 20 ljudi koji stoje i cekaju zeleno nadje se neko pametan i predje pjesacki i izadje na drugu stranu na metar gdje stoje dva saobracajca, i kakva je to drskost da masa ljudi ide na pjesacki a da se opet nadje pametni kome je mrsko prosetat 15 metara do pjesackog pa predje kod Bicakcica prema knjizari i opet dodje na metar od dva policajca, i molim te lijepo jos se buni kad neko legne na sirenu.
Slažem se s tobom u svemu ali ako repliciraš na kaznu koju je @ranger dobio odnosno način na koji je zaustavljen onda je nigdje veze.
Opcenito moj stav je ovaj sto se tice pjesaka, neznam kakvu je kaznu ko dobio al u 12 popodne radnim danom dok prodjem centrom grada sa autom traume od pjesaka dobijem.

Drug Član

#197 Re: Paznja pjesaci

Post by Drug Član » 07/10/2014 22:59

Gledam danas moje djete u drugom razredu osnovne škole uči kako može slobodno preći cestu i na mjestu gdje nema obilježen pješački prelaz, samo eto treba pogledati lijevo-desno :shock: Ja reko, i šta je još rekla učiteljica, ništa kao samo tako. Sine dragi, reko nema nikakve potrebe da prelaziš cestu tamo gdje nama pješačkog prelaza, pa u Banjaluci ih imaš na svakih 100 metara. Najmanji je problem što se pravi prekršaj, suština je kako da djete od 7-10 godina procjeni da može preći bezbjedno cestu na nekoj magistrali gdje od 20 normalnih vozača, uvijek imaš jednog glupsona koji i kroz naseljeno piči 80+km/h, a van naselja je već na 120. Juče je djevojka stradala ovde kod Sajma, jbga pretrčavala u pravcu Lesnine (teško otić do semafora) gdje dvije kolovozne trake piče u jednom smjeru. :sad: A iz pravca Autoprevoza jurnjava da se stigne zeleno, pošto je za BanjaLuku poznato da umjesto zelenog ima ovaj sad najmoderniji crveni talas :evil:

Post Reply