BH vojna industrija i naoruzanje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Vojna industrija BiH

Treba se razvijati prvenstveno radi ekonomskih razloga
386
31%
Treba se razvijati prvenstveno radi sigurnosnih razloga
740
59%
Ne treba da se razvija jer rat je zlo
74
6%
Nemam stav
11
1%
Briga me
39
3%
 
Total votes: 1250

Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#14451 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Comanche »

atmel wrote: 26/04/2021 13:46
Comanche wrote: 26/04/2021 11:16
Guadalajara wrote: 25/04/2021 01:52 minimum dnevno oko 1.5-2 miliona komada :D :bih:
Od toga je veliki broj pistoljske municije.
Može se i iz pištolja pucat :lol: :bih:
Mi smo na početku rata 92 u selu čuvali stražu sa lovačkim puškama i pištoljima. Stari imo pištolj Zastava M70 7,65mm
Može se i sa prackom kamenje bacat ali nije bas praktično, isto tako nije pištolj praktičan kad na tebe neko puca sa 150 iz AK47.
User avatar
anelsol
Posts: 3010
Joined: 10/05/2017 22:41

#14452 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by anelsol »

Evo jedne zanimljive perspektive gledanja na promociju proizvoda NI:

BiHPolitikaRadar dossier
INFORADAR OTKRIVA: Turković tajno putovala u Katar da pripremi teren za prodaju oružja

U Ministarstvu vanjskih poslova BiH ministrica je saopćila da putuje u Zagreb. Tajna misija šefice diplomatije u Kataru bila je priprema terena za majski sastanak i dolazak premijera FBiH Fadila Novalića

AutorInfoRadar -30/04/2021


Foto: AA
Istraživački tim Inforadara

U ponedjeljak, 26. aprila, bivši premijer države Katar Abdulla bin Nasser na svom Instragram profilu objavio je fotografiju s ministricom vanjskih poslova BiH Biserom Turković. Kao dodatak fotografiji Bin Nasser je na arapskom napisao: „Bilo mi je drago primiti jučer dr. Biseru Turković, zamjenicu predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministricu vanjskih poslova BiH.“

U Ministarstvu vanjskih poslova BiH ministrica je saopćila da putuje u Zagreb. Kako saznajemo iz MVP-a, tajna misija Bisere Turković u Kataru bila je priprema terena za majski sastanak i dolazak premijera FBiH Fadila Novalića i to u jeku sudskog procesa pred Sudom BiH gdje je Novalić prvooptuženi u predmetu respiratori.



Foto: Profil šeika bin Nassera na Instagramu je zaključan; ranije objavljena slika njegovog susreta s Biserom Turković

Prema više nezavisnih izvora, tema sastanka u Kataru biće namjenska industrija kao oblast koja je iznimno interesantna i Biseri Turković budući da posjeduje određeni broj dionica u jednoj od prestižnih kompanija iz ove oblasti.

Dakle, Turković je usred Ramazana, bez znanja institucija države, dovela u zabludu saradnike u MVP-u, teško derogirajući i zloupotrebljavajući funkciju šefice diplomatije na uštrb vlastitog i interesa uskog kruga privilegiranih zvaničnika SDA, a posebno pojedinaca poslovima vezanih za namjensku industriju, koji žele prodati oružje Kataru. Prema dostupnim, ali nezvaničnim informacijama, ovo oružje će biti namijenjeno za protuterorističko osiguranje predstojećeg Mundijala u fudbalu 2022. godine, u koji je ova država uložila pravo malo bogatstvo.

Podsjećamo, Inforadar je prije mjesec izvijestio da je ministrica, u vrijeme kada je pandemija bjesnila, u odabranim arapskim zemljama boravila petnaestak dana, ali tom prilikom nije dogovorila vakcine za građane, već je na račun države obavila umru i napravila skandal već pri prvom susretu kada je u zvaničnu bh. delegaciju pokušala ugurati sina Alija Turkovića. Ranije je mama Bisera sina Alija, inače službenika OSA BiH, zaposlila u bh. ambasadi u Kataru te je upravo zbog njega u MVP-u BiH napravljena nova sistematizacija jer u Kataru nije bilo pozicije za predstavnika obavještajne službe.



Foto: Turković tokom prošlomjesečnog sastanka sa šeicima u Saudijskoj Arabiji

S obzirom da ovaj sastanak u tajnosti u Kataru, u Dohi, nije pripremila Ambasada BiH, predpostavlja se da je to uradio upravo sin Ali.

Kako je poznato, slijedeće godine u Kataru će biti održano Svjetko prvenstvo u fudbalu, a upravo je Bin Nasser predsjedavaći Vrhovnog odbora za organizaciju i sigurnost FIFA-inog Mundijala. S tim u vezi mediji su izvještavali da je dosad više od 6.500 radnika izgubilo život u Kataru radeći u teškim uslovima na izgradnji objekata koji će biti korišteni na SP 2022. godine (svake nedjelje u Kataru smrtno strada u prosjeku 12 radnika iz Indije, Nepala, Pakistana Bangladeša i Šri Lanke).

Tako su i brojni mediji podsjetili i na april 2013. i Bin Nasserov susret s Fathiem Hamadom, političkim čelnikom Hamasa, te ukazali na sigurnosne rizike predstojećeg SP u fudbalu.

Stoga nema sumnje da će majski sastanak za Novalića, koji važi za alfu i omegu namjenske industrije u FBiH, biti dobro pripremljen jer uz sina Alija „na svom terenu“ je i ministricima osoba od povjerenja Ivana Pejović, koju je Turković u Ambasadu u Kataru prije dva mjeseca poslala „kao ispomoć“ te će ona „na ispomoći“ ostati sve dok ne bude unaprijeđena u savjetnika i raspoređena na mandatni period u Dohi.

Da se u tajnosti priprema majski sastanak potvrđeno nam je i od izvora u Vladi Federacije, uz dodatak da će se uz premijera Novalića u avionu za Katar najvjerovatnije naći direktori kompanija iz oblasti namjenske industrije.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14453 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Guadalajara »

Spoiler
Show
anelsol wrote: 02/05/2021 00:52 Evo jedne zanimljive perspektive gledanja na promociju proizvoda NI:

BiHPolitikaRadar dossier
INFORADAR OTKRIVA: Turković tajno putovala u Katar da pripremi teren za prodaju oružja

U Ministarstvu vanjskih poslova BiH ministrica je saopćila da putuje u Zagreb. Tajna misija šefice diplomatije u Kataru bila je priprema terena za majski sastanak i dolazak premijera FBiH Fadila Novalića

AutorInfoRadar -30/04/2021


Foto: AA
Istraživački tim Inforadara

U ponedjeljak, 26. aprila, bivši premijer države Katar Abdulla bin Nasser na svom Instragram profilu objavio je fotografiju s ministricom vanjskih poslova BiH Biserom Turković. Kao dodatak fotografiji Bin Nasser je na arapskom napisao: „Bilo mi je drago primiti jučer dr. Biseru Turković, zamjenicu predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministricu vanjskih poslova BiH.“

U Ministarstvu vanjskih poslova BiH ministrica je saopćila da putuje u Zagreb. Kako saznajemo iz MVP-a, tajna misija Bisere Turković u Kataru bila je priprema terena za majski sastanak i dolazak premijera FBiH Fadila Novalića i to u jeku sudskog procesa pred Sudom BiH gdje je Novalić prvooptuženi u predmetu respiratori.



Foto: Profil šeika bin Nassera na Instagramu je zaključan; ranije objavljena slika njegovog susreta s Biserom Turković

Prema više nezavisnih izvora, tema sastanka u Kataru biće namjenska industrija kao oblast koja je iznimno interesantna i Biseri Turković budući da posjeduje određeni broj dionica u jednoj od prestižnih kompanija iz ove oblasti.

Dakle, Turković je usred Ramazana, bez znanja institucija države, dovela u zabludu saradnike u MVP-u, teško derogirajući i zloupotrebljavajući funkciju šefice diplomatije na uštrb vlastitog i interesa uskog kruga privilegiranih zvaničnika SDA, a posebno pojedinaca poslovima vezanih za namjensku industriju, koji žele prodati oružje Kataru. Prema dostupnim, ali nezvaničnim informacijama, ovo oružje će biti namijenjeno za protuterorističko osiguranje predstojećeg Mundijala u fudbalu 2022. godine, u koji je ova država uložila pravo malo bogatstvo.

Podsjećamo, Inforadar je prije mjesec izvijestio da je ministrica, u vrijeme kada je pandemija bjesnila, u odabranim arapskim zemljama boravila petnaestak dana, ali tom prilikom nije dogovorila vakcine za građane, već je na račun države obavila umru i napravila skandal već pri prvom susretu kada je u zvaničnu bh. delegaciju pokušala ugurati sina Alija Turkovića. Ranije je mama Bisera sina Alija, inače službenika OSA BiH, zaposlila u bh. ambasadi u Kataru te je upravo zbog njega u MVP-u BiH napravljena nova sistematizacija jer u Kataru nije bilo pozicije za predstavnika obavještajne službe.



Foto: Turković tokom prošlomjesečnog sastanka sa šeicima u Saudijskoj Arabiji

S obzirom da ovaj sastanak u tajnosti u Kataru, u Dohi, nije pripremila Ambasada BiH, predpostavlja se da je to uradio upravo sin Ali.

Kako je poznato, slijedeće godine u Kataru će biti održano Svjetko prvenstvo u fudbalu, a upravo je Bin Nasser predsjedavaći Vrhovnog odbora za organizaciju i sigurnost FIFA-inog Mundijala. S tim u vezi mediji su izvještavali da je dosad više od 6.500 radnika izgubilo život u Kataru radeći u teškim uslovima na izgradnji objekata koji će biti korišteni na SP 2022. godine (svake nedjelje u Kataru smrtno strada u prosjeku 12 radnika iz Indije, Nepala, Pakistana Bangladeša i Šri Lanke).

Tako su i brojni mediji podsjetili i na april 2013. i Bin Nasserov susret s Fathiem Hamadom, političkim čelnikom Hamasa, te ukazali na sigurnosne rizike predstojećeg SP u fudbalu.

Stoga nema sumnje da će majski sastanak za Novalića, koji važi za alfu i omegu namjenske industrije u FBiH, biti dobro pripremljen jer uz sina Alija „na svom terenu“ je i ministricima osoba od povjerenja Ivana Pejović, koju je Turković u Ambasadu u Kataru prije dva mjeseca poslala „kao ispomoć“ te će ona „na ispomoći“ ostati sve dok ne bude unaprijeđena u savjetnika i raspoređena na mandatni period u Dohi.

Da se u tajnosti priprema majski sastanak potvrđeno nam je i od izvora u Vladi Federacije, uz dodatak da će se uz premijera Novalića u avionu za Katar najvjerovatnije naći direktori kompanija iz oblasti namjenske industrije.
Ništa posebno...Možda su automati od 9mm u pitanju...
User avatar
anelsol
Posts: 3010
Joined: 10/05/2017 22:41

#14454 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by anelsol »

Moguće, mada ovdje kazu da će na sastanak ići direktori firmi iz NI, tako da je moguće da je nesto krupnije. Meni više upada u oči kontekst u kojem spomenut ovaj sastanak. U konkretnom slučaju tekst protiv Turkovićke na uštrb namjenske. Mediji danas ne prezaju ni od čega. Ništa nije sveto.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14455 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Guadalajara »

anelsol wrote: 02/05/2021 01:05 Moguće, mada ovdje kazu da će na sastanak ići direktori firmi iz NI, tako da je moguće da je nesto krupnije. Meni više upada u oči kontekst u kojem spomenut ovaj sastanak. U konkretnom slučaju tekst protiv Turkovićke na uštrb namjenske. Mediji danas ne prezaju ni od čega. Ništa nije sveto.
Jedino ako nece nekom trecem kupovati...kao Emirati, Saudija i Egipat... :D

Ništa specijalno zaista. Eno puna skladišta za online prodaju municije iz PTGa...samo prelistaš stranice Maxxtech ammo...Ništa nije ni protuzakonito..Ima dionice, pa može da ih ima bilo ko...Možeš i ti...mogu i ja...Ako znaš nekoga da će kupiti NVO nije problem ni %... :-)

Priča mi je Sci fi...namjenska...te obavještajna ..ma goni se tamo u... :lol:

I Hamas su povezali :-) oooj :lol:

Ako je za Mundijal, za policiju vjerojatno ce biti od ACU automat.. :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14456 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Guadalajara »

turgut wrote: 02/05/2021 10:52 Kad bi se mogao kakav ugovor skrpit sa Katarom za bar nekih 40-50 samohodnih BNT-ovih haubica pa da se radnici u BNT-u bace žustro na posao bilo bi odlično, ali nažalost to ostaje samo moja maštarija. :(
Mada to realno gledajuci nije sad neka SF priča, da ima iole patriotizma kod naših političara umjesto samo što se gleda kolko-sam-ja-dobar-tu, moglo bi se naći kupaca po Africi, Blikom Istoku za nekih 50-tak haubica, bio bi to ekstra dobar impuls za BNT i našu NI.
Oni su pretplaceni na Tursku vojnu industriju, a mi bi samo ugrozili ugovore sa Saudijcima za municiju od 155mm iz Pretisa.
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#14457 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by GOLDZEN »

Guadalajara wrote: 02/05/2021 23:04
turgut wrote: 02/05/2021 10:52 Kad bi se mogao kakav ugovor skrpit sa Katarom za bar nekih 40-50 samohodnih BNT-ovih haubica pa da se radnici u BNT-u bace žustro na posao bilo bi odlično, ali nažalost to ostaje samo moja maštarija. :(
Mada to realno gledajuci nije sad neka SF priča, da ima iole patriotizma kod naših političara umjesto samo što se gleda kolko-sam-ja-dobar-tu, moglo bi se naći kupaca po Africi, Blikom Istoku za nekih 50-tak haubica, bio bi to ekstra dobar impuls za BNT i našu NI.
Oni su pretplaceni na Tursku vojnu industriju, a mi bi samo ugrozili ugovore sa Saudijcima za municiju od 155mm iz Pretisa.
A i sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Iako je doslo do "poboljsanja" odnosa tamo se situacija mijenja na dnevnoj bazi...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14458 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Guadalajara »

GOLDZEN wrote: 02/05/2021 23:17
Guadalajara wrote: 02/05/2021 23:04
turgut wrote: 02/05/2021 10:52 Kad bi se mogao kakav ugovor skrpit sa Katarom za bar nekih 40-50 samohodnih BNT-ovih haubica pa da se radnici u BNT-u bace žustro na posao bilo bi odlično, ali nažalost to ostaje samo moja maštarija. :(
Mada to realno gledajuci nije sad neka SF priča, da ima iole patriotizma kod naših političara umjesto samo što se gleda kolko-sam-ja-dobar-tu, moglo bi se naći kupaca po Africi, Blikom Istoku za nekih 50-tak haubica, bio bi to ekstra dobar impuls za BNT i našu NI.
Oni su pretplaceni na Tursku vojnu industriju, a mi bi samo ugrozili ugovore sa Saudijcima za municiju od 155mm iz Pretisa.
A i sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Iako je doslo do "poboljsanja" odnosa tamo se situacija mijenja na dnevnoj bazi...
Tačno i sa UAE.

Dopuna:

Od UAE poslije rata smo dobili tenkove AMX-30, 50-tak komada. Najviše poslije američke pomoći. Mislim da su i top-haubice L118 105mm 36 komada donacija UAE.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14459 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Guadalajara »

KM Trade kupio nekrenine TRZ Hadžići

Kompanija KM Trade iz Visokog kupila je nekretnine, odnosno zemljište i objekat koji su bili u vlasništvu Tehničkog remontnog zavoda (TRZ) Hadžići koji posluje u sklopu namjenske, odnosno vojne industrije Federcije BiH.

Kupoprodajni ugovor o prodaji “Poslovne zgrade u privredi 1 i ostalo neplodno zemljište” u ukupnoj površini od 5.780 m², potpisan je u ponedjeljak.

U skladu sa navedenim ugovorom kupoprodajna cijena je 845.000 KM.

Nekretnina TRZ-a prodala se putem javnog oglasa koji je provela Agencija za privatizciju FBiH. Većinski vlasnik TRZ-a je Federacija BiH.

Image
Parcela koju je kupio KM Trade (Foto: BiznisInfo)
Kompanija KM Trade osnovana je 1999. godine u Visokom, a specijalizirana je i registrovana za promet naoružanja i specijalne opreme.

Već u narednih par godina je započeto osnivanje maloprodajne mreže specijaliziranih prodavnica širom BiH koja danas pokriva najveći dio Bosne i Hercegovine.

Uz prodajne kapacitete, kompanija posjeduje specijalizirani servis za popravke, održavanje i „tuning“ oružja te instalaciju dodatne opreme.
User avatar
anelsol
Posts: 3010
Joined: 10/05/2017 22:41

#14460 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by anelsol »

Guadalajara wrote: 12/05/2021 14:26
KM Trade kupio nekrenine TRZ Hadžići

Kompanija KM Trade iz Visokog kupila je nekretnine, odnosno zemljište i objekat koji su bili u vlasništvu Tehničkog remontnog zavoda (TRZ) Hadžići koji posluje u sklopu namjenske, odnosno vojne industrije Federcije BiH.

Kupoprodajni ugovor o prodaji “Poslovne zgrade u privredi 1 i ostalo neplodno zemljište” u ukupnoj površini od 5.780 m², potpisan je u ponedjeljak.

U skladu sa navedenim ugovorom kupoprodajna cijena je 845.000 KM.

Nekretnina TRZ-a prodala se putem javnog oglasa koji je provela Agencija za privatizciju FBiH. Većinski vlasnik TRZ-a je Federacija BiH.

Image
Parcela koju je kupio KM Trade (Foto: BiznisInfo)
Kompanija KM Trade osnovana je 1999. godine u Visokom, a specijalizirana je i registrovana za promet naoružanja i specijalne opreme.

Već u narednih par godina je započeto osnivanje maloprodajne mreže specijaliziranih prodavnica širom BiH koja danas pokriva najveći dio Bosne i Hercegovine.

Uz prodajne kapacitete, kompanija posjeduje specijalizirani servis za popravke, održavanje i „tuning“ oružja te instalaciju dodatne opreme.
Moze biti skladiste ili proizvodni pogon ili oboje. Vidicemo. Mislim da KM trade ima neke veze sa PTG Gorazde.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14461 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Guadalajara »

anelsol wrote: 12/05/2021 14:42
Guadalajara wrote: 12/05/2021 14:26
KM Trade kupio nekrenine TRZ Hadžići

Kompanija KM Trade iz Visokog kupila je nekretnine, odnosno zemljište i objekat koji su bili u vlasništvu Tehničkog remontnog zavoda (TRZ) Hadžići koji posluje u sklopu namjenske, odnosno vojne industrije Federcije BiH.

Kupoprodajni ugovor o prodaji “Poslovne zgrade u privredi 1 i ostalo neplodno zemljište” u ukupnoj površini od 5.780 m², potpisan je u ponedjeljak.

U skladu sa navedenim ugovorom kupoprodajna cijena je 845.000 KM.

Nekretnina TRZ-a prodala se putem javnog oglasa koji je provela Agencija za privatizciju FBiH. Većinski vlasnik TRZ-a je Federacija BiH.

Image
Parcela koju je kupio KM Trade (Foto: BiznisInfo)
Kompanija KM Trade osnovana je 1999. godine u Visokom, a specijalizirana je i registrovana za promet naoružanja i specijalne opreme.

Već u narednih par godina je započeto osnivanje maloprodajne mreže specijaliziranih prodavnica širom BiH koja danas pokriva najveći dio Bosne i Hercegovine.

Uz prodajne kapacitete, kompanija posjeduje specijalizirani servis za popravke, održavanje i „tuning“ oružja te instalaciju dodatne opreme.
Moze biti skladiste ili proizvodni pogon ili oboje. Vidicemo. Mislim da KM trade ima neke veze sa PTG Gorazde.
Kadrija je suvlasnik KM Trade-a i PTG-a i u NO Ginexa :D

Bit ce neka proizvodnja NVO :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14462 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Guadalajara »

845.000 KM za Remontni zavod, i jos jedna firma iz namjenske industrije u Hadzicima...Nije lose :D
User avatar
anelsol
Posts: 3010
Joined: 10/05/2017 22:41

#14463 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by anelsol »

Ima TRZ devastiranih hala koliko hoćeš. Da ih malo srede mogli bi zivjeti od rente.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14464 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Guadalajara »

aha.

Mislim da je kompletna industrijska zona bila od TRZ-a. I da su prije prodali neke hale.
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#14465 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by -M84- »

Russian AK-107 skoro da ne trza
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#14466 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by toska »

Guadalajara wrote: 25/04/2021 02:26
cimara wrote: 25/04/2021 01:59
Guadalajara wrote: 25/04/2021 01:52 minimum dnevno oko 1.5-2 miliona komada :D :bih:
..zamisli sad kreneš samo pucati u zrak...svaki dan...
potrose nekoliko hiljada cijevi godisnje samo na testiranje municije...
ljeto 93. dođe naredba da se ne smije ispaliti niti jedan metak samovoljno i da će se za svaki ispaljeni pisati izjava bezbjednjaku. čak me jedan dan zakačila akcija skupljanja praznih čahura po liniji :D . podjela municije pred akciju čitavih 10 metaka, al za utjehu ima kod komandanta još u šteku :D ništa ne brinite :lol:
User avatar
anelsol
Posts: 3010
Joined: 10/05/2017 22:41

#14467 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by anelsol »

Kako bi Palestincima sad lego jedan Orkan, taman kad im se IDF nakupio na granici.
Hrmpallier
Posts: 593
Joined: 16/05/2013 22:26

#14468 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Hrmpallier »

123
Last edited by Hrmpallier on 14/05/2021 11:25, edited 2 times in total.
Hrmpallier
Posts: 593
Joined: 16/05/2013 22:26

#14469 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Hrmpallier »

Ovdje nema ikone za brisanje posta.
Last edited by Hrmpallier on 14/05/2021 11:21, edited 1 time in total.
Hrmpallier
Posts: 593
Joined: 16/05/2013 22:26

#14470 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Hrmpallier »

anelsol wrote: 14/05/2021 09:32 Kako bi Palestincima sad lego jedan Orkan, taman kad im se IDF nakupio na granici.
Kako bi nama "legle" njihove rakete "iz garaže". A vele da nema raketa bez presa od 1000 ili 2 000 t.

Ko je tu za žaliti, i ko tu ima biti zavidan/postiđen ?

Mi sa ovom našom industrijom oružja i površinom od cca 10 000 km2 (površina gdje su Bošnjaci u većini), ili oni, koji u 350 km2, kraj izraelske kontrole prošvercaju/naprave dijelove i komponente za tolike raketLe ?

Mi, oni i Orkan. Eto prilike da se obratimo Palestincima za tehničku pomoć.

Ne bi me začudilo da u dogledno vrijeme oni naprave PA ili barem PT raketu, pa bi se mogli trampiti.

Oni nama rakete, mi njima minobacače M-69. Nove, novcate.

:run:
Last edited by Hrmpallier on 14/05/2021 12:05, edited 8 times in total.
Hrmpallier
Posts: 593
Joined: 16/05/2013 22:26

#14471 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Hrmpallier »

123
User avatar
anelsol
Posts: 3010
Joined: 10/05/2017 22:41

#14472 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by anelsol »

Hrmpallier wrote: 14/05/2021 10:59
anelsol wrote: 14/05/2021 09:32 Kako bi Palestincima sad lego jedan Orkan, taman kad im se IDF nakupio na granici.
Kako bi nama "legle" njihove rakete "iz garaže". A vele da nema raketa bez presa od 1000 ili 2 000 t.

Ko je tu za žaliti, i ko tu ima biti zavidan/postiđen ?

Mi sa ovom našom industrijom oružja i površinom od cca 10 000 km2 (površina gdje su Bošnjaci u većini), ili oni, koji u 350 km2, kraj izraelske kontrole prošvercaju/naprave dijelove i komponente za tolike raketLe ?

Mi, oni i Orkan. Eto prilike da se obratimo Palestincima za tehničku pomoć.

Ne bi me začudilo da u dogledno vrijeme oni naprave PA ili barem PT raketu, pa bi se mogli trampiti.

Oni nama rakete, mi njima minobacače M-69. Nove, novcate.

:run:
Dobro si se sjebo sa ovim postovima :lol:
Hrmpallier
Posts: 593
Joined: 16/05/2013 22:26

#14473 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by Hrmpallier »

Blago nama, ako je moj zayeb glavni problem naše IN.

Glavno je da ćemo mi odraditi par serija "Orkana" za Palestince. :izet: :D

Nije to nama nikakav problem. Imamo prese, imamo ZNANJE, imamo sve. Kad smo mogli prije četrdesetak godina, što ne bi sada. :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#14474 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by General War »

anelsol wrote: 14/05/2021 09:32 Kako bi Palestincima sad lego jedan Orkan, taman kad im se IDF nakupio na granici.
:-) :lol:
Nije pomogao Marticu, a da palestincima pomogne...nije ni cudo sto onda ovolliko svijeta izgine nizasta.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#14475 Re: BH vojna industrija i naoruzanje

Post by General War »

Hrmpallier wrote: 14/05/2021 13:12 Blago nama, ako je moj zayeb glavni problem naše IN.

Glavno je da ćemo mi odraditi par serija "Orkana" za Palestince. :izet: :D

Nije to nama nikakav problem. Imamo prese, imamo ZNANJE, imamo sve. Kad smo mogli prije četrdesetak godina, što ne bi sada. :mrgreen:
-Zato sto je BiH potpisnica zabrane koristenja kasetne municije.
-Zato sto ga je vrijeme pregazilo.
- Prese, nakovnji, znanje nicemu ne sluze ako nema inventivnosti, para..i prije svega patriotizma....sve te skalamerije mozes kupiti od rusa ili ukrajinaca za nekoliko.miliona dolara, ali ce koristiti samo kao mete.
Post Reply