Rusi/žohari

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
baja70
Posts: 2
Joined: 02/10/2009 12:01

#1 Rusi/žohari

Post by baja70 »

Čujem sa više strana da je grad pun žohara ili rusa. Jedan moj prijatelj je nedavno kupio stan i ima taj problem. Ne zna kako da ih se riješi. Kaže da je sve probao ali džaba.
Kako i ja planiram kupiti stan a vjerovatno i veliki broj posjetilaca ovog foruma, volio bih da razmjenimo informacije o tome. Kao na primjer: koje djelove grada izbjegavati zbog žohara prilikom kupovine, na šta obratiti pažnju jer pretpostavljam da prodavac neće reći iako zna da ih ima i sl.
Ne bih želio da kupim stan zajedno sa žoharima pa bi mi dobro došle informacije gdje ih u sarajevu najviše ima.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#2 Re: Rusi/žohari

Post by Vragolan »

Deartizacija, Dezinsekcija, Dezinfekcija

i ne sikiraj se
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3 Re: Rusi/žohari

Post by Cholina_Lokica »

Vragolan wrote:Deartizacija, Dezinsekcija, Dezinfekcija

i ne sikiraj se
ma dzaba mu to ako su prosireni po citavom ulazu :-) uradi sve to, nakon nekog vremena opet mu dodju, jer nece komplet ulaz da to uradi...

kod mene u ulazu ima ih do 4. sprata godinama, al ne idu visocije :lol:
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#4 Re: Rusi/žohari

Post by Dioda »

Dile wrote:
Vragolan wrote:Deartizacija, Dezinsekcija, Dezinfekcija

i ne sikiraj se
ma dzaba mu to ako su prosireni po citavom ulazu :-) uradi sve to, nakon nekog vremena opet mu dodju, jer nece komplet ulaz da to uradi...

kod mene u ulazu ima ih do 4. sprata godinama, al ne idu visocije :lol:
Mislim da cijeli grad ima zohare :D
Kako @Dile rece, ako ih ima samo jedan stan u zgradi, imace ih cijela zgrada :D Losa stvar u svemu tome je da sve komsije sute o podstanarima :D I ako se dezinsekcija uradi samo u jednom stanu, to je bukvalno nikakva garancija da se nece opet vratiti od komsija :lol:
kamilica.ba
Posts: 69
Joined: 06/10/2009 13:23

#5 Re: Rusi/žohari

Post by kamilica.ba »

alipasino definitivno,najvise ih tamo ima :run:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#6 Re: Rusi/žohari

Post by Cholina_Lokica »

Dioda wrote:Mislim da cijeli grad ima zohare :D
Kako @Dile rece, ako ih ima samo jedan stan u zgradi, imace ih cijela zgrada :D Losa stvar u svemu tome je da sve komsije sute o podstanarima :D I ako se dezinsekcija uradi samo u jednom stanu, to je bukvalno nikakva garancija da se nece opet vratiti od komsija :lol:
to je najgore... sto ima ljudi koji tako zdusno bore da ih kod njih nema, i nece da dozvole da se uradi dezinsekcija, a nikako nece da skontaju da to sto je njih stid toga pravi ogromne probleme drugima... Hebem ti nas mentalitet :-)
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#7 Re: Rusi/žohari

Post by Dioda »

Dile wrote:to je najgore... sto ima ljudi koji tako zdusno bore da ih kod njih nema, i nece da dozvole da se uradi dezinsekcija, a nikako nece da skontaju da to sto je njih stid toga pravi ogromne probleme drugima... Hebem ti nas mentalitet :-)
Ma obicno se postojanje zohara poistovjecuje sa prljavstinom :D Tako da ce uvijek drage komsije reci da ih oni nemaju da ne bi ispali peksinavi :D
Zatekla sam se u prodavnici kad teta trazi one kucice protiv zohara. Prodavacica joj kaze: nema, nestalo, ali brzo cemo nabaviti :lol: Potraznja velika, a niko ih nema :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#8 Re: Rusi/žohari

Post by ultima_palabra »

Kod mene ih ima u zgradi, onih smeđih, to su valjda rusi... radio jednom dezinsekciju, pa se vratili :x
Onda skontao odakle dolaze, pa uradio dezinsekciju, pa silikonirao to mjesto. Sada zna uletiti ponekad jedan sa vrata ili balkona, ali se više ne kote u stanu. Mislim da je to maksimum koji se može uraditi :)
User avatar
11sumirp
Posts: 573
Joined: 01/10/2009 09:07
Location: primus je u bunkeru

#9 Re: Rusi/žohari

Post by 11sumirp »

baja70 wrote:Čujem sa više strana da je grad pun žohara ili rusa. Jedan moj prijatelj je nedavno kupio stan i ima taj problem. Ne zna kako da ih se riješi. Kaže da je sve probao ali džaba.
Kako i ja planiram kupiti stan a vjerovatno i veliki broj posjetilaca ovog foruma, volio bih da razmjenimo informacije o tome. Kao na primjer: koje djelove grada izbjegavati zbog žohara prilikom kupovine, na šta obratiti pažnju jer pretpostavljam da prodavac neće reći iako zna da ih ima i sl.
Ne bih želio da kupim stan zajedno sa žoharima pa bi mi dobro došle informacije gdje ih u sarajevu najviše ima.
Kupi nov stan :evil:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#10 Re: Rusi/žohari

Post by Cholina_Lokica »

@dioda
pa ja, dje ce oni oni imate te hajvane sho idu samo na prljavstinu :mrgreen:
User avatar
11sumirp
Posts: 573
Joined: 01/10/2009 09:07
Location: primus je u bunkeru

#11 Re: Rusi/žohari

Post by 11sumirp »

ultima_palabra wrote:Kod mene ih ima u zgradi, onih smeđih, to su valjda rusi... radio jednom dezinsekciju, pa se vratili :x
Onda skontao odakle dolaze, pa uradio dezinsekciju, pa silikonirao to mjesto. Sada zna uletiti ponekad jedan sa vrata ili balkona, ali se više ne kote u stanu. Mislim da je to maksimum koji se može uraditi :)
Drug svjetlo cuda cini, 3 po 100W,al da gore i dan i noc, :lol: :lol: :lol: ,nema te dezinsekcije koja ce im vise haknut od luksa... :evil:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#12 Re: Rusi/žohari

Post by ultima_palabra »

11sumirp wrote:
ultima_palabra wrote:Kod mene ih ima u zgradi, onih smeđih, to su valjda rusi... radio jednom dezinsekciju, pa se vratili :x
Onda skontao odakle dolaze, pa uradio dezinsekciju, pa silikonirao to mjesto. Sada zna uletiti ponekad jedan sa vrata ili balkona, ali se više ne kote u stanu. Mislim da je to maksimum koji se može uraditi :)
Drug svjetlo cuda cini, 3 po 100W,al da gore i dan i noc, :lol: :lol: :lol: ,nema te dezinsekcije koja ce im vise haknut od luksa... :evil:
Jest, pa onda Heći i ne trebaju strani investitori za one elektrane, dovoljan bi mu bio ja i moji računi :D
Imam i onu zajebanciju sa visokofrekventnim zvukom, što im lafo ne godi 8-)
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#13 Re: Rusi/žohari

Post by Karabaja »

ja na breki nikad nisam vidio žohara :oops:
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#14 Re: Rusi/žohari

Post by clav »

eto sad svaki stan ima zohare :-) . kod mene ih nema.
uklonite hranu zoharima, zaprasite neo pitroidom i nestat ce vrlo brzo.
User avatar
11sumirp
Posts: 573
Joined: 01/10/2009 09:07
Location: primus je u bunkeru

#15 Re: Rusi/žohari

Post by 11sumirp »

Karabaja wrote:ja na breki nikad nisam vidio žohara :oops:
majku mu,kod vas garant rusi :evil:


Postao/la clav dana 08/02/2010 13:31
eto sad svaki stan ima zohare :-) . kod mene ih nema.
uklonite hranu zoharima, zaprasite neo pitroidom i nestat ce vrlo brzo.(da ne postam 2 put :) )

a haaaaaa paz da ces ih zeznut,poslje dva tri oprasivanja,pitroid jedu mjesto dorucka :lol: :lol: :evil:

Inace glavna odlika tih malih rusa,žokaca je upravo uspjesno prilagodjavanje na sve moguce i nemoguce prilike...
Jedan dan otrov,drugi dan,hrana...
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#16 Re: Rusi/žohari

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 05/11/2012 19:44, edited 1 time in total.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#17 Re: Rusi/žohari

Post by bingov buraz »

Rusima nabavite buba-svabe pa nek se rokaju,Staljingrad bato :mrgreen:
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#18 Re: Rusi/žohari

Post by Asana »

Prije nekih 30 gidina zasuli smo cijelu zgradu jakim otrovom, i bili mirni,,, do lani. Pojavila se jedna... nakon mjesec dana jos jedna. Bilo je to dovoljno za uzbunu za opcu opasnost: kupila sam otrov, prskalice, zasula cijelu zgradu od vrha do dna, cijelu povrsinu tavana i podruma, u stanu digli sve lajsne, zasuli dobro pjenom (ne znam ni sama koliko smo toga potrosili), zatim zagletovali sve rupice. Susjedi upozoreni, dali smo im sredstva za unistavanje... da li su zasuli ili nisu na svojim skrovitim mjestima - to ne znam, ali ... cini se da smo sad opet mirni :D Evo vec godinica dana, da ne ureknem.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#19 Re: Rusi/žohari

Post by minjonja »

eh, tako smo i mi kupili stan u zgradi punoj zohara i pacova. jednom jedan pacov u stan uletio :-) :-) :-)
inace je moj ulaz katastrofa. cijev od kanalizacije pukla i citav podrum bio poplavljen. ne moram ni govoriti kako je smrdilo. to je bilo prosle godine. sad se situacija popravila kako su tu cijev valjda mijenjali, imamo macaka koje hvataju pacove, a mi zohara nemamo. svasta smo posipali: i neopitroid, i ono za zlaticu i uvijek su se vracali. onda sam prosle godine kupila raid-mamac za zohare. otkad sam to stavila, nijednog jedinog nisam vidjela, dok moj prvi komsija govori kako mu kuci vrvi od zohara. sreca moja pa mi od njega ne dolaze. ne znate kakvo je to olaksanje kad se rijesite tih zohara. a to sto neki pricaju da se treba cesce cistiti, sudje prati i hrana sklanjati, bacite. nema nista od toga. ako jedna jedina perut padne na pod ili jedan kristalcic secera, zoharima je to objed.

nek ti taj prijatelj proba ovaj raid-mamac za zohare.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#20 Re: Rusi/žohari

Post by minjonja »

Dile wrote:
Dioda wrote:Mislim da cijeli grad ima zohare :D
Kako @Dile rece, ako ih ima samo jedan stan u zgradi, imace ih cijela zgrada :D Losa stvar u svemu tome je da sve komsije sute o podstanarima :D I ako se dezinsekcija uradi samo u jednom stanu, to je bukvalno nikakva garancija da se nece opet vratiti od komsija :lol:
to je najgore... sto ima ljudi koji tako zdusno bore da ih kod njih nema, i nece da dozvole da se uradi dezinsekcija, a nikako nece da skontaju da to sto je njih stid toga pravi ogromne probleme drugima... Hebem ti nas mentalitet :-)
i mi smo imali taj problem. sastali se svi stanari da rijesimo zohare jer je jedno vrijeme bas bila kriza. htjeli zvati one prave strucnjake za unistavanje, ali se jedan stanar usprotivio (on inace i po hljeb ide u kosulji i kravati) i rekao da on nema zohare jer njegova zena redovno cisti :roll:
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#21 Re: Rusi/žohari

Post by Maybach »

Ako ste ih rijesili u svom stanu a imaju jos uvijek kod komsija,vrlo vazno je da zecepite prostor oko radijatorskih cijevi koje stoje uspravno i idu iz stana u stan(centralno),takodje zacepiti sve uticnice,znaci u svaku uticnicu ustekat nesto,makar razvodno ili neki adapter jer sam vidjela kako izlaze iz uticnica!povremeno staviti kucice ili neki prasak na ulaz u stan i slicno.Voditi racuna da nema hrane ili mrvica na podu ili elementima.Ako su se nastanili u kuhinjskim elementima,pogotovo u drvetu gdje polazu jaja,jedini nacin je tu kuhinju jednostavno izbaciti iz stana.A ja sad imam problem sa malim zutim mravima kojih nije bilo u zgradi od 91 godine! :-?
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#22 Re: Rusi/žohari

Post by The Nightwatchman »

kad sam ja uselio u stan bilo ih je toliko da je to nevjerovatno. ogromni su bili, crni, brzi, jedva ga stignes s papucom :D

i onda kad su skontali koliki sam ja peksin, svi su odselili.


sada vise nemam tih problema :lol: :lol:
pupa hava
Posts: 351
Joined: 27/07/2009 19:14
Location: havosfera

#23 Re: Rusi/žohari

Post by pupa hava »

The Nightwatchman wrote:kad sam ja uselio u stan bilo ih je toliko da je to nevjerovatno. ogromni su bili, crni, brzi, jedva ga stignes s papucom :D

i onda kad su skontali koliki sam ja peksin, svi su odselili.


sada vise nemam tih problema :lol: :lol:
pozovite Nocnog u Vas stan na nocenje par dana :D i zohari nece vise prenociti u vasem stanu... :mrgreen:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#24 Re: Rusi/žohari

Post by minjonja »

Maybach wrote:Ako ste ih rijesili u svom stanu a imaju jos uvijek kod komsija,vrlo vazno je da zecepite prostor oko radijatorskih cijevi koje stoje uspravno i idu iz stana u stan(centralno),takodje zacepiti sve uticnice,znaci u svaku uticnicu ustekat nesto,makar razvodno ili neki adapter jer sam vidjela kako izlaze iz uticnica!povremeno staviti kucice ili neki prasak na ulaz u stan i slicno.Voditi racuna da nema hrane ili mrvica na podu ili elementima.Ako su se nastanili u kuhinjskim elementima,pogotovo u drvetu gdje polazu jaja,jedini nacin je tu kuhinju jednostavno izbaciti iz stana.A ja sad imam problem sa malim zutim mravima kojih nije bilo u zgradi od 91 godine! :-?
ti mravi obicno budu sezonski. mislim da oni dolaze kad i vrucine, barem mi se cini. zimi ih nema. nisam mogla vjerovati gdje ih sve nije bilo. imali smo jednu ogromnu saksiju u kuhinji i kad sam jednom presadjivala cvijece, pomjerim saksiju kad crni krug ispod saksije. gledam sta je-kad mravi. :-) kako god, draze mi je hiljadu kolonija mrava nego ijedan zohar.

samo da naglasim da ovaj komsija govori kako on ima zohare jer mu dolaze od mene, a ja imam zohare jer imam macu u kuci :roll: znaci on ima zohare jer ja imam macu, a ja nemam :roll:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25 Re: Rusi/žohari

Post by muha_sa »

The Nightwatchman wrote:kad sam ja uselio u stan bilo ih je toliko da je to nevjerovatno. ogromni su bili, crni, brzi, jedva ga stignes s papucom :D

i onda kad su skontali koliki sam ja peksin, svi su odselili.


sada vise nemam tih problema :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jest lijepo kad dan s :lol: krene :D
Post Reply