Nijedan student bez obećane karte

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#676 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by clav »

sta ste se zabrinuli, nacrt budzeta na skustini pada 99% :-)
usput, prosli put su studenti iz domova protestovali ispred sda, a ne ispred institucija kantona sarajevo.
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#677 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by kurty »

MAN-lion's coach wrote:
kurty wrote:
amrica wrote: ______________________________________________________________

Druga tema je, moj dragi kurty, studentska solidarnost, govorila sam o tome da se rjesenje problema neplacanja dugova drugih kantona ne moze rijesiti blokadom Doma ili saobracajnica u Sarajevu, nego tamo odakle je izvor problema.

Ako mi vjeruj, nisam mislio da si ti postala onaj gore post... Mislio sam da je neko drugi i zato sam citirao...
Opcenito sam protiv demonstracija jednim na stetu drugih. Mislim, da sam protiv demonstracija pred, recimo, Domom Sindikata, a da ostali gradjani imaju probleme, jer kasne na svoje obaveze, a uzrok je zatvorena saobracajnica...

Bio sam protiv ovih studenstkih protesta, jer su pokusali da rijese 1% problema... Trazili su jeftinije karte, i samo to je trazeno, i to sluzi samo jednom broju studenata... Da su protesti bili zbog 20 razloga, i da je vlada ispunila samo 10 od tih 20 zahtjeva, to bi bilo odlicno... Ali sada ce zbog obecanja jedne osobe, da ispastaju mnogi koji su na budzetu...
I nije ni to problem, ali problem je sto kasne: penzije, plate, invalidnine, i sve ostalo, osim plata majmuna iz vlasti
a kako se meni učinilo da jesi za proteste ili sam to ja provalila???Hehhehee :-D :-D :-D

Pocnimo od pocetka teme... Na nekoj stranici u prvih 5 (nisam siguran na kojoj), sam pisao da mi smetaju protesti jer se njima samo trazi karta za studente iz Sarajeva... Spominjao sam cijenu karte iz Breze prema Sarajevu, i onu iz Sarajeva prema Brezi... Tad mi je neko od bolje upucenih rekao da je ovo samo pocetak i da ce se ici dalje, sa drugim zahtjevima...
Na dan prvih protesta sam imao zelju da se prikljucim protestima, ali se desio nesporazum... I na tim protestima plan je bio da se neometa saobracaj... Juce je ometan saobracaj bio... Posto vidim da je ocito da se cijela prica samo vrti oko karti za gras, i ja sam odustao od podrzavanja protesta... A sto se tice domova, nema smisla da se sada protestuje u Sarajevu na bilo kojem mjestu, jer Sarajevo i institucije koje su u njemu, nemaju veze sa ovim problemom
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#678 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by kurty »

MAN-lion's coach wrote:
kurty wrote:
MUNAFIK wrote:


Imaju veze jer će u tom slučaju presjedati na Centrotrans i plaćati manje karte pri presjedanju nego sad.

Nisi najbolje shvatio moj post...

A ne znam o kakvom presjedanju u Centru sad pricas jer centrine linije idu Ciglane-Marin Dvor- Zeljeznicka stanica, i to nisu te linije, nego krajnje odnosto pocetne stanice na njihovim linijama...
Jedino da je Centrotrans dobio neku liniju u Gradu??

Ne saobraćaju samo centrotrans autobusi tom maršutom,njih navodim kao primjer ima još autoprevoznika koji voze glavnim maršutama i staju na stanicama gdje staje komercijala GRAS-ova...i uostalom znam po barem 10 osoba kako se tako vozaju jer ih izađe jeftinije.Ja ti navela primjer centrotransa.
Po meni je ovo najbolji nacim protesta... GRAS je bezobrazan, i da ne bi bilo frke po ulicama, necomo vise koristiti njegove usluge, i to je to
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#679 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by MUNAFIK »

ovdje svak svoju pricu prica ne citajuci druge ni sta govore a da se neko potrudi da malo razmisli sta neko fakat pise i sta zeli reci e to je vec previse... :-)

ocigledno nema fajde pisati i nesto objasnjavati, kad to niko nece ni citati...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#680 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by amrica »

clav wrote:sta ste se zabrinuli, nacrt budzeta na skustini pada 99% :-)
.

Muhamed Kozadra
"Nacrt budžeta KS je jednostranački"
"Jutros sam obaviješten da je Nacrt budžeta za 2010. godinu, koji je sa sedam glasova ministara iz Stranke za BiH, dakle jednostranački, usvojen na sjednici Vlade KS-a, upućen u skupštinsku proceduru", kazao je danas na pres-konferenciji ministar finansija KS Muhamed Kozadra.

"Premijer KS Besim Mehmedić uputio je ilegalno donesen i neuravnotežen Nacrt budžeta u proceduru i na taj način onemogućuje Skupštinu KS da usvoji bilo kakav budžet", kazao je ministar obrazovanja i nauke u Vladi KS Safet Kešo.

Dodao je da ne zna na koji način to želi postići jer tehnički je nemoguće usvojiti ovakav budžet kad u SKS nema dovoljno poslanika iz Stranke za BiH koji bi glasali za ovakav budžet.

Kozadra je napomenuo da se sve stavke koje su prema prijedlogu premijera smanjene odnose na ministarstva koja vode ministri iz SDA, a one su prebačene na ministarstva koje vode ministri iz Stranke za BiH.

Na pitanje novinara zašto onda poslanici u Skupštini KS ne pokrenu inicijativu za smjenu premijera, Kešo je kazao da SDA ne želi proizvoditi probleme nego ih rješavati, ali da u ovom trenutku razmatraju sve mogućnosti.

"Premijer KS mora prihvatiti da se na ovakav način ne može donositi budžet. Mehmedić je proizveo najveću dubiozu u Vladi KS otkako postoji ovaj kanton", kazao je Kozadra.

"Ovo je klasična podvala, koja se sada mora zaustaviti. On je dužan osigurati jedinstvenost vlade, što zasad ne radi, a pitanje je zašto premijer ruši vladu i po čijem nalogu? Nadam se da će građani to uskoro saznati", poručio je ministar obrazovanja i nauke u Vladi KS.

Čedomir Lukić, ministar za stambena pitanja u Vladi KS, podsjetio je da je Vlada u ovom sastavu funkcionirala odlično i kada nije imala premijera te da su svi problemi nastali njegovim dolaskom.

Također su upitali premijera zašto ne uputi finansijsku policiju u preduzeća na koja želi prebaciti novac, koji bi, po riječima Keše, koristio u predizbornu kampanju.

Ovo je Kešo kazao osvrćući se na izjavu premijera Mehmedića koji je najavio da će u komunalna preduzeća uputiti finansijsku policiju. "

_____________________________________

:-) :roll: LZN :run:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#681 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by MAN-lion's coach »

kurty wrote:
kurty wrote:
Po meni je ovo najbolji nacim protesta... GRAS je bezobrazan, i da ne bi bilo frke po ulicama, necomo vise koristiti njegove usluge, i to je to
Komšija pa brate mili ne ljutkaj se. :-D

Ali evo činjenica je da GRAS jeste bezobrazan ali ko neće koristiti?Uvijek će postojati neko ko će sjedati bez karte pa bio to GRAS ili neko deseti.Uostalom većina studenata koji su se okupili ili nemaju potrebe za tiketom ili uopće ne kupuju...mislim da je nekorektno sada blokirati ulice jer sa tim više štete nego koristi ali i pravljenjem protesta za domove...sad opet Sarajevo treba da bude izvor protesta studenata iz drugih kantona.
Ne znam zašto i dolaze iz drugih kantona u Sa.kada su im bliže faxovi tamo gdje žive...da li je to Sarajevo toliko popularno postalo i centar obrazovanja i nauke i šta ja znam?
Mislim te ambicije treba svugdje širiti na prostoru BiH i pomoći razvoju svih regija a ne samo završavati u Sarajevu i dolaziti i raditi ovdje-
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#682 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by minjonja »

MUNAFIK wrote:ovdje svak svoju pricu prica ne citajuci druge ni sta govore a da se neko potrudi da malo razmisli sta neko fakat pise i sta zeli reci e to je vec previse... :-)

ocigledno nema fajde pisati i nesto objasnjavati, kad to niko nece ni citati...
e vala bas. tema tacno oslikava kakvo je nase drustvo. svako svoju politiku vodi. niti ko koga procita, a svasta bi da komentarise.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#683 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by nellington »

MAN-lion's coach wrote: Ne znam zašto i dolaze iz drugih kantona u Sa.kada su im bliže faxovi tamo gdje žive...da li je to Sarajevo toliko popularno postalo i centar obrazovanja i nauke i šta ja znam?
Mislim te ambicije treba svugdje širiti na prostoru BiH i pomoći razvoju svih regija a ne samo završavati u Sarajevu i dolaziti i raditi ovdje-
Nemoj počinjati ovu diskusiju. Stanje na UNSA nije sjajno, ali ko je vidio UNZE i stanje u Mostaru zna da je... :skoljka: K tomu još dodajmo i činjenicu da UNSA u svom sastavu ima fakultete koje pobrojani nemaju.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#684 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by MAN-lion's coach »

nellington wrote:
MAN-lion's coach wrote: Ne znam zašto i dolaze iz drugih kantona u Sa.kada su im bliže faxovi tamo gdje žive...da li je to Sarajevo toliko popularno postalo i centar obrazovanja i nauke i šta ja znam?
Mislim te ambicije treba svugdje širiti na prostoru BiH i pomoći razvoju svih regija a ne samo završavati u Sarajevu i dolaziti i raditi ovdje-
Nemoj počinjati ovu diskusiju. Stanje na UNSA nije sjajno, ali ko je vidio UNZE i stanje u Mostaru zna da je... :skoljka: K tomu još dodajmo i činjenicu da UNSA u svom sastavu ima fakultete koje pobrojani nemaju.
Nećemo počinjati,ok.Neka je u Sa stanje bolje uglavnom.Imaju mnogi faxovi i na UNSA ko i na UNZE i UNMO i opet dolaze,pa valjda je neko odavde možda zinuo kada nije primljen,ali nije važno da ne počinjem,nikog ne mrzim i niko mi ne smeta ali treba postaviti standarde na UN u BiH.Nije valjda standard karta?Zar nije standard diploma koju niko ne prizna od ovdašnjih goniča robova kada se upošljavaš?Bezveze.
Nisu standard ni rokovi,ni ljtne škole koje su na medicini 700KM tako sam čula(neka neko ispravi ako griješim),nije standarad imati biblioteke pa da uludo ne kupujemo knjige i milion drugih stvari,nije standard ništa sem karte. :run: i blokade ulice.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#685 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by nellington »

Slažem se, i ako se vratiš par strana u ovoj diskusiji, vidjećeš kako moje, tako i nadanje drugih učesnika u ovoj diskusiji da je ova priča samo prvi korak u podizanju standarda direktnim djelovanjem studenata.

Konkretno za diplome: lajem, mjaučem, sikćem, mučem dvije godine na tu temu, ali džabe. Najtužnije što iste, beskorisne odgovore dobijam bilo da pitam tetu na pijaci, studenta, profesora ili ministra. :skoljka:
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#686 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by kurty »

MAN-lion's coach wrote:
kurty wrote:
kurty wrote:
Po meni je ovo najbolji nacim protesta... GRAS je bezobrazan, i da ne bi bilo frke po ulicama, necomo vise koristiti njegove usluge, i to je to
Komšija pa brate mili ne ljutkaj se. :-D

Ali evo činjenica je da GRAS jeste bezobrazan ali ko neće koristiti?Uvijek će postojati neko ko će sjedati bez karte pa bio to GRAS ili neko deseti.Uostalom većina studenata koji su se okupili ili nemaju potrebe za tiketom ili uopće ne kupuju...mislim da je nekorektno sada blokirati ulice jer sa tim više štete nego koristi ali i pravljenjem protesta za domove...sad opet Sarajevo treba da bude izvor protesta studenata iz drugih kantona.
Ne znam zašto i dolaze iz drugih kantona u Sa.kada su im bliže faxovi tamo gdje žive...da li je to Sarajevo toliko popularno postalo i centar obrazovanja i nauke i šta ja znam?
Mislim te ambicije treba svugdje širiti na prostoru BiH i pomoći razvoju svih regija a ne samo završavati u Sarajevu i dolaziti i raditi ovdje-
Ne ljutim se, kono...

A nema smilsa potezati sad ovu tvoju tematiku, jer se to odnosi i na mene... Ja studiram u Sarajevu, jer mi je toi najblize...Gradjevinksog u Zenici nema, i zato sam na studiju u Sarajevu
A vala zadnja recenica posta ti nije nikako na mjestu
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#687 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by MAN-lion's coach »

kurty wrote:
Ali evo činjenica je da GRAS jeste bezobrazan ali ko neće koristiti?Uvijek će postojati neko ko će sjedati bez karte pa bio to GRAS ili neko deseti.Uostalom većina studenata koji su se okupili ili nemaju potrebe za tiketom ili uopće ne kupuju...mislim da je nekorektno sada blokirati ulice jer sa tim više štete nego koristi ali i pravljenjem protesta za domove...sad opet Sarajevo treba da bude izvor protesta studenata iz drugih kantona.
Ne znam zašto i dolaze iz drugih kantona u Sa.kada su im bliže faxovi tamo gdje žive...da li je to Sarajevo toliko popularno postalo i centar obrazovanja i nauke i šta ja znam?
Mislim te ambicije treba svugdje širiti na prostoru BiH i pomoći razvoju svih regija a ne samo završavati u Sarajevu i dolaziti i raditi ovdje-
Ne ljutim se, kono...

A nema smilsa potezati sad ovu tvoju tematiku, jer se to odnosi i na mene... Ja studiram u Sarajevu, jer mi je toi najblize...Gradjevinksog u Zenici nema, i zato sam na studiju u Sarajevu
A vala zadnja recenica posta ti nije nikako na mjestu[/quote]


Ma nećemo o tome,fala komšija,ja sam sa mašinstva i odavde sam....hehe :-D

Ima ljudi dođu iz Tz ovdje na ekonomiju...ne mogu vjerovati da je nema u Tz ekonomije...Ja govorim za faxove koji već postoje.
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#688 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by Semiramida »

Pitam se, onako laički, da li Kanton Sarajevo treba subvencionirati troškove prevoza za studente koji su iz Kantona Sarajevo ili za sve studente. Odnosno, zašto drugi kantoni ne bi subvencionirali troškove studentima koji su iz njihovih kantona?
I zanima me, šta s onim "studentima" koji rade i fino zarađuju, a eto, nikako da doguraju do diplome - da li i njima da Kanton Sa plaća dio karte?
Nadam se da ovo ne zvuči previše grubo ni ružno spram studentske populacije, nije mi to cilj.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#689 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by nellington »

Semiramida wrote:Pitam se, onako laički, da li Kanton Sarajevo treba subvencionirati troškove prevoza za studente koji su iz Kantona Sarajevo ili za sve studente. Odnosno, zašto drugi kantoni ne bi subvencionirali troškove studentima koji su iz njihovih kantona?
I zanima me, šta s onim "studentima" koji rade i fino zarađuju, a eto, nikako da doguraju do diplome - da li i njima da Kanton Sa plaća dio karte?
Nadam se da ovo ne zvuči previše grubo ni ružno spram studentske populacije, nije mi to cilj.
Kako takvi održavaju status redovnog studenta? Kao i dosad, sredstva Kantona idu samo za redovne studente, zar ne?
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#690 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by MAN-lion's coach »

Semiramida wrote:Pitam se, onako laički, da li Kanton Sarajevo treba subvencionirati troškove prevoza za studente koji su iz Kantona Sarajevo ili za sve studente. Odnosno, zašto drugi kantoni ne bi subvencionirali troškove studentima koji su iz njihovih kantona?
I zanima me, šta s onim "studentima" koji rade i fino zarađuju, a eto, nikako da doguraju do diplome - da li i njima da Kanton Sa plaća dio karte?
Nadam se da ovo ne zvuči previše grubo ni ružno spram studentske populacije, nije mi to cilj.
E moji Viseći Vrtovi Semiramide...ko god ima status redovnog studenta može kupiti kartu...pa i oni vječni studenti i zabušanti koji se prpisuju iz godine u godinu i šaraju po faxovima.... :-D
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#691 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by sarajevo63 »

Šta bi sa nijednim studentom bez obećane karte?
*mima*

#692 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by *mima* »

sarajevo63 wrote:Šta bi sa nijednim studentom bez obećane karte?

Nemoj provocirat.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#693 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by sarajevo63 »

*mima* wrote:
sarajevo63 wrote:Šta bi sa nijednim studentom bez obećane karte?

Nemoj provocirat.
Kopija nije original :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#694 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by amrica »

sarajevo63 wrote:
*mima* wrote:
sarajevo63 wrote:Šta bi sa nijednim studentom bez obećane karte?

Nemoj provocirat.
Kopija nije original :D
:D :lol:
*mima*

#695 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by *mima* »

Ja sam jutros vidjela neku kolonu naroda koji idu prema KS.....ne bih rekla da su studenti.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#696 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by sarajevo63 »

moderator wrote:Jesu ovo opet studenti ispred KS?
Ne vjerujem, pred Rektoratom su.
User avatar
KadSeMrtviProbudimo
Posts: 533
Joined: 09/09/2009 15:54
Location: mešihat nevjerne zajednice

#697 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by KadSeMrtviProbudimo »

moderator wrote:Neko ima ispred KS, sa puno transova, sve pisti i galama je.
ne vidim ko je, samo ih cujem.

Možda su kakvi "Ganićevci"...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#698 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by Alfons Kauders »

KadSeMrtviProbudimo wrote:
moderator wrote:Neko ima ispred KS, sa puno transova, sve pisti i galama je.
ne vidim ko je, samo ih cujem.

Možda su kakvi "Ganićevci"...
pao snijeg... mozda sad traze besplatne ski karte... :D i nocenje s doruckom u termagu... :D
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#699 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by MUNAFIK »

Alfons Kauders wrote:
KadSeMrtviProbudimo wrote:
moderator wrote:Neko ima ispred KS, sa puno transova, sve pisti i galama je.
ne vidim ko je, samo ih cujem.

Možda su kakvi "Ganićevci"...
pao snijeg... mozda sad traze besplatne ski karte... :D i nocenje s doruckom u termagu... :D
:-) :-) :-)

Evo sada dosao sa protesta i premjer nam je obecao i potpisao dokument....
User avatar
KadSeMrtviProbudimo
Posts: 533
Joined: 09/09/2009 15:54
Location: mešihat nevjerne zajednice

#700 Re: Nijedan student bez obećane karte

Post by KadSeMrtviProbudimo »

MUNAFIK wrote: Evo sada dosao sa protesta i premjer nam je obecao i potpisao dokument....

A je li rekao odakle će pare naći? I ima li ih uopće...
Locked