Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#151 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by amrica »

@valtere

Nekad smo imali akcije, vjezbe izvidjaca" Nista nas ne smije iznenaditi".
Sad smo u fazi: Nista nas ne moze iznenaditi, naucili smo i kad mislimo da smo dodtakli dno dna, ima jos dublje, u blato, gnoj, mulj, sline, kanalizaciju, :(
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#152 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Frank Sinatra »

Sutra se navrsava 9 mjeseci otkako je ubijen Vedran Puljic. Pogodite gdje se nalaze ubice i dokle je stigla istraga "koja se zavrsava krajem marta"...

04.10.2009 - 04.07.2010

Prokleta nedelja.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#153 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Pera Trta »

U onoj se državi za ubistvo moglo otići i pred streljački stroj...a mene demokrate svojevremeno napadoše kada otvorih temu o smrtnoj kazni u ex-Yu.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#154 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by valterbranisarajevo »

Jesu li se ova dva bandita danas kreveljili u kameru kao što su to radili u toku suđenja..Vjerujem da nisu..Ničija nije do zore.. Ova materešina je oslobođena, ali će joj kazna biti što će svojoj bitangi 15 godina nositi "cigare" u zatvor... :thumbup:
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#155 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by nevenkagaragic »

KONACNO! Vidim li ja to MALO SVETLA NA KRAJU TUNELA?
Pozdravljam odluku Vrhovnog suda koji je ISPRAVIO NEPRAVDU Kantonalnog suda u Sarajevu.
Nadam se da ce ova kazna uticati na potencijalne ubice drugih Denisa.
Nesrecni, dragi mladic...pa u ocima Denisa Mrnjavca se vidi da je bio prekrasan, prekrasan momak.
Pocivao u miru dragi decace...

A za "veliku" i "slavnu" Vasviju Vidovic nemam reci...


Pomagačima ubice 25 godina zatvora

Image

Datum: 05.07.2010 18:02
Autor: Davud Muminović

SARAJEVO - Vrhovini sud Federacije BiH jučer je osudio Ademira Lelovića na 15, a Berina Talića na deset godina zatvora zbog pomaganja Nerminu Sikiriću prilikom ubistva Denisa Mrnjavca iz Sarajeva.

Lelovićeva majka Armina Milić jučerašnjom presudom oslobođena je krivice za skrivanje noža i boksera kojim je srednjoškolac Denis Mrnjavac (16) ubijen 5. februara 2008. godine u tramvaju u Sarajevu.

Presuda Sudskog vijeća Vrhovnog suda FBiH je pravosnažna i na nju nema žalbe. Prvostepenom presudom Kantonalnog suda u Sarajevu Lelović je bio osuđen na 15 godina zatvora. Talić je bio osuđen na četiri godine za nasilničko ponašanje, a ne za pomaganje u ubistvu.

Nermin Sikirić, koji je u vrijeme ubistva Mrnjavca bio maloljetan, ranije je pravosnažno osuđen na deset godina zatvora, što je maksimalna kaznu za maloljetnike koji počine ubistvo.

Predsjedavajući Sudskog vijeća Vrhovnog suda FBiH Amir Jaganjac kazao je da je utvrđeno da su optuženi zajedno sa Sikirićem izvršili ubistvo.

"Optuženi Lelović je u tramvaju Mrnjavcu kazao: 'Šta me gledaš?' Mrnjavac je odgovorio: 'Je li zabranjeno gledati?' Nakon toga mu je Lelović rekao: 'Šta se praviš' te da izađu vani iz tramvaja da se potuku. Kada je Mrnjavac rekao da neće da se tuče jer ih ne poznaje, Sikirić je rekao: 'Sada je gotovo' i pokazao nož optuženima Leloviću i Taliću, a dvojica optuženih su potvrdno klimnuli glavom", podsjetio je Jaganjac.

Ademir Lelović (20) je, prema presudi, tada metalnim bokserom udario Mrnjavca u glavu, a Berin Talić (21) udario ga je pesnicom u lice. Nakon toga je Lelović Nerminu Sikiriću kazao: "Sad ga" i tada je Sikirić prišao Mrnjavcu i ubo ga nožem u trbuh. Lelović i Talić potom su nasilno otvorili vrata tramvaja i zajedno sa Sikirićem pobjegli.

"Denis Mrnjavac nije imao nikakve šanse. Neprihvatljivo je da maloljetnici izlaze iz kuće i nose noževe i metalne boksere i da su spremni, kao što to ovaj slučaj pokazuje, da ih upotrijebe", istakao je Jaganjac.

Objasnio je da je proces zbog grešaka prvostepenog suda (Kantonalni sud u Sarajevu) trajao neopravdano dugo. Vrhovni sud FBiH juče je Leloviću i Taliću produžio pritvor, u kojem se nalaze od februara 2008. godine.

Majka zadovoljna
Advokati i članovi porodica osuđenih Ademira Lelovića i Berina Talića bili su vidno nezadovoljni presudom. Neki su plakali, a drugi su psovali odluku suda.

"Hoćete komentar presude?! Nemam riječi za ovakvu presudu", kazala je Vasvija Vidović, branilac Ademira Lelovića.

Ana Mrnjavac, majka ubijenog Denisa, rekla je da je relativno zadovoljna presudom.

"Moga sina nema. On je ubijen, nevina je žrtva huligana i ma kakava kazna bila, meni se sin neće vratiti. Ovo sudsko vijeće je vratilo vjeru u sudstvo i vjeru u ovu državu, jer su donijeli dobru odluku u okviru zakona. Uradili su svoj posao kako treba", dodala je Ana Mrnjavac.
(Nezavisne novine)
http://www.nezavisne.com/hronika/vijest ... tvora.html
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#156 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by macan prvi »

Ako je gospodja Ana bar malo zadovoljna, onda mislim da i mi ostali mozemo biti zadovoljni... :)
reloader
Posts: 16
Joined: 24/04/2010 17:19

#157 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by reloader »

ne kontam kako pomagac dobije vise od ubice?
i sta onaj gore lupeta "ko financira advokata i u cijem je interesu da se ublazi kazna sta bi bilo da je musliman" sta si ti? ekipa 60min pod jednim nickom?

sta te briga odakle im pare za advokata, normalno da ce za dijete (a i oni su necija djeca) uzeti najbolje moguce.
tebi glupo sto advokat odbrane radi svoj posao? da brani tebe bil isto bilo?
i kakva je to prica jel musliman il nije, ovo je Sarajevo, ovdje su samo papci i raja!

zanima me gdje ce odlezat i hoce li odmah s tim da su puni zatvori, na zalost mislim da ovo nece bas slicne idiote sprijeciti da okolo mahnitaju s cakijama
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#158 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Cholina_Lokica »

@reloader
ubica maloljetan, zakonski je dobio najvecu mogucu kaznu koja postoji za maloljetnike....
User avatar
Vrteska
Posts: 661
Joined: 23/05/2010 05:10
Location: iza tebe

#159 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Vrteska »

Čovječe, gdje ja živim... :|

Barem su ih osudili. I to me čak iznenadilo. Očekivala sam da ih puste na slobodu, kako to uobičajeno ovdje biva, ili da se sve samo zataška.
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#160 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Frank Sinatra »

04.10.2009 - 04.08.2010

Vedrana nema sa nama punih 10 mjeseci. Sol na ranu dodaje to sto njegovog slucaja nema u medijima, zataskavanje, zaborav... Izgleda da je slucaj za medije postao malo "budjav", nema tu vise nikakve vijesti da bi se neko potrudio da istrazi. Vedran je postao samo bosanskohercegovacka statistika. Ima li iko ljudskosti u ovoj zemlji ili je tiraz najvazniji? Zar od ljudskih zivota nakon svega ostaje samo statistika i stara vijest? Nema optuznice, nema glasa o istrazi. Kome je i da li je uopste u interesu da krivci ne odgovaraju?

Tuziteljice Vesna Cavar, zasto nema optuznice ako ste istragu i sve rekonstrukcije okoncali krajem marta?

Pocivaj u miru Vedrane
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#161 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by IHAVEDREAM »

Čovječe, gdje ja živim...
Tamo, gdje kadija i tuzi i sudi....... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

A dio odgovora pronadji ovdje:

"sta te briga odakle im pare za advokata, normalno da ce za dijete (a i oni su necija djeca) uzeti najbolje moguce.
tebi glupo sto advokat odbrane radi svoj posao? da brani tebe bil isto bilo?
i kakva je to prica jel musliman il nije, ovo je Sarajevo, ovdje su samo papci i raja!"

A mi se :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#162 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by IHAVEDREAM »

[quote]
I dvije ce pokisle ptice
sa tvoga oka prhnuti na jug.
Ni jedna suza,
ni malo volje,
ni jedna slutnja,
ni glas.

... A moglo je bolje ...
Reci ces:
"Malo je tuzno,
a on je bio kopile i jad".
I stat cemo goli i sami
pred ovo ledeno nebo i mrak.

Mirise pelin,
pusto polje,
ocvale ruze ...
... i med.

... A moglo je bolje ....Gdje?
Pokazi mi!
Gdje?
Kad tuzne sudba ne voli ...

I cime od svijeta da se branis?
Kao ruza, sa dva smijesna trna ...?
... ili snom?

Uzalud,
uzalud,



sve je protiv nas.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#163 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Nekako s proljeća »

Nekako s proljeća wrote:
KadSeMrtviProbudimo wrote:
valterbranisarajevo wrote:Ubijeni učenik KŠC-a Denis Mrnjavac dobit će spomen ploču u Sarajevu
Zar jedna ulica u Sarajevu nije trebala dobiti ime po D.Mrnjavcu?
Ne pretjeruj, ono što majci Ani treba biti satisfakcija je pravda.I u tom smislu je podržavam bezrezervno. Kada doživi taj dan, javit' ću se još jednom za komentar o ubijenom Denisu Konakoviću-Mrnjavcu.


''Teško je nekome, koga to nije pretrlo, i objasniti, a kamoli da to razumije, kako zna boljeti gubitak najbliže čeljadi. Ja ni sam ne znam kako mi je sve to pod kožu stalo, kako sam sve to ispreživljavao'', htio bi Numo Konaković makar dočarati težinu porodične tragedije, a ni sam nije siguran uspijeva li mu to.

Njegov sin Jasmin je cijeli rat proveo u Sarajevu, bio u našoj vojsci. Prije rata oženio se katolkinjom Anom iz Kiseljaka i sa njom je dobio sina Denisa. Nakon rata ide u Kuvajt zbog posla.

Kad je izbila agresija, Jasmin je Denisa s majkom mu Anom, da bi ih spasio, poslao kod njezinog oca, Denisovog djeda Ivice u Lepenicu. I dok nije stigla vijest o Jasminovoj pogibiji u Kuvajtu, Denis je bio Konaković, a ne Mrnjavac. Ana je Denisa prevela na svoje prezime a da za pristanak nije pitala ni Asima (m. brata), a sigurno ni dijete. Vele da je Anu njezin otac Ivica nagovorio da dijete prevede na njegovo prezime, jer on nema muškog nasljednika, kako bi mu ostavio svoj imetak.

Vidite kako je njima sve lahko, kako se Ana lahko razvela od Jasmina i kako je lahko njegovom djetetu izbrisala bošnjačko porijeklo. Kako god bilo, nama je naš Denis dvostruko otet'', s tugom u glasu Numo dovršava priču o nevoljama koje godinama ne ostavljaju njegovu porodicu. Možda je ponajbolja ilustracija složenosti nevolja kroz koje je prolazila ta porodica Numina dobro odvagana misao da mu je najteže bilo na posljednjem ispraćaju Denisa sa dunjaluka.

''Klanjao sam dženazu bratiću Jasminu, klanjao bratu Asimu, a njihovom sinu i unuku bio sam na sahrani. Tuga i žalost pritiskali su mi dušu dok sam gledao popove kako našem Denisu obavljaju sahranu, a mi nismo ni znali da više nije Konaković, da je Mrnjavac.''
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#164 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by high_volume »

Navedi izvor ovog teksta...ili je tvoj?

Šta je cilj teksta i šta je cilj njegovog postiranja ovdje? Još jednom podsjećanje na strašnu bol ili ljigava i bijedna reakcija na "skrivanje bošnjačkog porijekla" :(
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#167 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by high_volume »

Ja sam na traženje izvora gornjeg tendecioznog teksta dobio SAFF - časopis koji u svojim tekstovima redovno zagovara "netrpeljivost i mržnju" svega i svakog ko ne miriše na islam ili bošnjaštvo

I ovdje je prikazan takav, do bola pokvaren, tekst kojem je jedini cilj diskreditacija majke Ane koja je "svojevoljno" promijenila prezime svom sinu i tako ga odvojila od islama - od bošnjačkog porijekla. To mnogim smeta, to izgleda najjače boli.

Promijenila majka prezime svom djetetu, a da nije pitala tamo nekog... Šta je trebala uraditi - zaredati od koljena do koljena i pitati za svoje dijete? Odakle kome pravo da brani Ani da mijenja prezime, da vaspitava svoje dijete kako ona hoće? Ili i za to treba pitati nekog iz "koljena".

Nešto se ne sjećam da je iko od "rodbine" pokojnog Denisa bio na ondašnjim protestima, da je dolazio u sudnicu i moralno podržavao majku Anu, da je obilazio grob Denisov u Lepenici i makar cvijet jedan položio mu na grob, da je javno pitao ko plaća preskupu Vasviju Vidović da spašava od robije mlade monstrume - ubice iz tramvaja.

Sad se neću smijati "grohotom", sad se smijem s gađenjem :x


I što više razmišljam, sve sam ubjeđeniji u stavu da je ovu priču iskonstruisao novinar – SAFF-ovski smrad, kako bi postigao dizanje tenzija i čitanost časopisa...Da "stari rod" niti je pitao niti potpisao autorizaciju, niti zna šta je.

Činjenica je da mnogi danas u BiH žive kao pantljičare, društveni paraziti, naslađujući se tuđoj muci, ili je jednostavno - stvarajući...
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#168 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Frank Sinatra »

Sjeca li se iko Vedrana Puljica?

Danas se navrsilo 11 mjeseci otkako je ovaj mladic ubijen. Zadnje sto smo culi je da je uradjena rekonstrukcija dogadjaja i to dana 26.03.2010. Nakon toga - NISTA. Iako je receno da ce istraga zavrsiti do kraja marta, a optuznice podignute do dana danasnjeg se nije desilo nista. Vedran Puljic vise nije vijest. Njegovog slucaja nema ni u stampanim medijima, ni na portalima niti bilo gdje drugo. Tuziteljice Vesna Cavar da li je istraga pokazala da je policajac ubio Vedrana? Da li zataskavate slucaj? Ako je prvoosumnjiceni Oliver Knezovic ubio Vedrana zasto sutite? Sta je ta vasa istraga pokazala? Gdje su optuznice? Iduci mjesec ce se navrsiti prva godisnjica Vedranovog ubistva. Jasno mi je da tuzilastvo stiti nekoga, to je valjda kod nas normalno. Nije mi jasna javnost koja suti i nisu mi jasni novinari koji ne zele o ovome da pisu. Zasto niko ne napravi intervju sa tuziteljicom ili bar uzme kratku izjavu sta je uradjeno, a sta se trenutno radi? Ocigledno je da Vedranova smrt vise nije popularna. On vise jednostavno nije vijest i neka ga neka pociva u miru. Vedran nece moci da pociva u miru sve dok su ubica ili ubice na slobodi, sve dok se ne ne dovede do kraja istraga i rasvijetli ovaj slucaj. Kakvu poruku salje drzava i pravosudje?

11 mjeseci je proslo...
04.10.2009 - 04.09.2010
Pocivaj u miru Vedrane.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#169 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by uvjek dobar gost »

Frank Sinatra wrote:Sjeca li se iko Vedrana Puljica?

Danas se navrsilo 11 mjeseci otkako je ovaj mladic ubijen. Zadnje sto smo culi je da je uradjena rekonstrukcija dogadjaja i to dana 26.03.2010. Nakon toga - NISTA. Iako je receno da ce istraga zavrsiti do kraja marta, a optuznice podignute do dana danasnjeg se nije desilo nista. Vedran Puljic vise nije vijest. Njegovog slucaja nema ni u stampanim medijima, ni na portalima niti bilo gdje drugo. Tuziteljice Vesna Cavar da li je istraga pokazala da je policajac ubio Vedrana? Da li zataskavate slucaj? Ako je prvoosumnjiceni Oliver Knezovic ubio Vedrana zasto sutite? Sta je ta vasa istraga pokazala? Gdje su optuznice? Iduci mjesec ce se navrsiti prva godisnjica Vedranovog ubistva. Jasno mi je da tuzilastvo stiti nekoga, to je valjda kod nas normalno. Nije mi jasna javnost koja suti i nisu mi jasni novinari koji ne zele o ovome da pisu. Zasto niko ne napravi intervju sa tuziteljicom ili bar uzme kratku izjavu sta je uradjeno, a sta se trenutno radi? Ocigledno je da Vedranova smrt vise nije popularna. On vise jednostavno nije vijest i neka ga neka pociva u miru. Vedran nece moci da pociva u miru sve dok su ubica ili ubice na slobodi, sve dok se ne ne dovede do kraja istraga i rasvijetli ovaj slucaj. Kakvu poruku salje drzava i pravosudje?

11 mjeseci je proslo...
04.10.2009 - 04.09.2010
Pocivaj u miru Vedrane.
......

Tuga golema !

Jedino kad bili smo na ulici... tad su nam obećavali, tad su se bojali i tad smo imali priliku nešto doznati il barem pitati... čim smo se makli sa ulice.... oni su odahnuli i obrisali znoj sa čela...

Počivaj u miru Vedrane !
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#170 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sa

Post by Kukuruz_Barbe-q »

..
Last edited by Kukuruz_Barbe-q on 08/02/2012 00:07, edited 1 time in total.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#171 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by ladyblue18 »

Kukuruz_Barbe-q wrote:Zgadi mi se zivot kad procitam postove ovih saff debila gore.
Lahko vam jebem mater.
07. Sep. 2010. 00:22 Banned user for reason “krshenje pravila foruma”
» Kukuruz_Barbe-q


30 dana
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#172 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Frank Sinatra »

Slucaj ubistva Vedrana Puljica je zaboravljen. To se sada moze sa sigurnoscu tvrditi. Medijima nije zanimljiv jer vise nije vijest. U ovoj zemlji gdje su ubistva i tragedije svakodnevnica niko vise ne zeli da se zamara smrcu jednog mladica. Sutra 04.10.2010 se navrsava godina dana otkako je Vedran Puljic ubijen. Podsjecam da istraga do sada nije dala nikakve rezultate niti se njegovo ime vise spominje. Da li stvarno nikoga nije briga ili jednostavno taj mladic nije bitan? Sjecanje na Vedrana izgleda cuvaju samo njegova majka, brat, clanovi blize rodbine i njegovi prijatelji navijaci Sarajeva. Njegov otac ne moze da polozi sinu cvijece na grob jer njegovo srce nije izdrzalo. Vedranov otac lezi u blizini svoga ubijenog sina. Vedranova porodica i navijaci Sarajeva traze istinu, istinu za Vedrana. Traze da se osumnjiceni privedu pred lice pravde i da se kazne na sudu. Niko ne trazi osvetu, nego trazi od pravosudnih organa ove zemlje da rade svoj posao i tako bar malo olaksuju ogromnu bol nastalu njegovom preranom smrti. Godinu dana nakon Vedranovog ubistva istina je da se niko iz tuzilastva ZHK ne oglasava ni sedam mjeseci nakon sto su rekli da ce istraga biti okoncana. Uradjena je ta famozna rekonstrukcija koju su pompezno najavljivali da se ce rasvijetliti slucaj. Tresla se gora rodio se mis. Nista se nakon rekonstrukcije nije vise desilo. Izgleda da je sve bila samo predstava za javnost da se pokaze kako se radi na slucaju. Rekonstrukcija je trajala dva dana jer se u jednom terminu navodno nije moglo sve detaljno uraditi. Privedenih nema, Optuznice nema. Jedini osumnjiceni je "pobjegao" iz zatvora pored 6 policajaca, sto je vjerovanto presedan kako u ovoj tako i u bilo kojoj drugoj zemlji. Policajci koji su omogucili njegov bijeg su bili kratko suspendovani i sada najnormalnije obavljaju svoj posao. Za Vedrana izgleda nikoga vise nije briga...

04.10.2009 - 04.10.2010
POCIVAJ U MIRU VEDRANE!


Odajte počast Vedranu Puljiću, ubijenom navijaču
Udruženje navijača fudbalskog kluba Sarajevo (UNFKS) pozvalo je sve članove, simpatizere FK Sarajevo i ostale građane Sarajeva da svojim dolaskom na gradsko groblje Bare obilježe prvu godišnjicu smrti navijača Vedrana Puljića, koji je brutalno ubijem metkom iz pištolja 4. oktobra 2009. godine.
http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/101003058
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#173 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Frank Sinatra »

Vedranovim ubicama smetaju majice sa njegovim likom i natpisom RIP Vedran Puljic koje su skidali sa ljudi. Vedranovim ubicama smeta i zastava sa Vedranovim likom koju su zguzvali i odbacili poput neceg najodvratnijeg sto su vidjeli u svom zivotu.

http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /101107058

Vedranovim ubicama ne smeta ovo...

Image

... i nikoga za to nije briga.


Zlocinci setaju slobodno, a nacisticke zastave u 21 vijeku nikoga ne uzbudjuju i pomalo su simpaticne.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#174 Re: Sve ce to, o mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i sas ..

Post by Nekako s proljeća »

Osim te zastave , mogli smo vidjeti i neke druge kojima ne bi trebalo biti mjesta na sportskim priredbama.Ali hajde, ta oblast nije zakonski regulisana pa se, osim osude takve ikonografije i ne može nešto ozbiljnije poduzeti.
Ali ako je bilo istaknuto par zastava države Hrvatske i ako je osumnjičeni ubica pokojnog Vedrana Puljića utočište našao u toj zemlji, a pobjegao iz zatvora-pritvora sa područja BiH...

Lijepo se okupiti ispred ambasade države Hrvatske i izraziti protest u tom smislu. A oni neka kažu šta imaju po tom pitanju. A mogu uraditi više i prije nego domaće bh institucije, jedino nisam siguran da li i hoće.U svakom slučaju im treba staviti do znanja da je osim očekivanja, dio odgovornosti i na njima.
Post Reply