Paypal - ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#151 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Mis mekinjas »

Korisnici iz Hrvatske do sada su mogli koristiti servis PayPal, no isključivo za plaćanje, dok je opcija primanja i isplate novčanih sredstava bila onemogućena. Od danas je PayPal korisnicima iz Hrvatske omogućio i primanje uplata.

Kako sada stvari stoje, isplata sredstava s računa na PayPalu omogućena je samo vlasnicima Visa kartica te korisnicima koji imaju otvorene bankovne račune u nekoj od američkih banaka.

U svojoj trenutnoj varijanti PayPal je započeo s radom 2000. godine, a servis je od 2002. godine u vlasništvu eBaya, koji je za njega izdvojio 1,5 milijardi dolara.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#152 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by aldm »

Pozdrav,

da ne bih sad listao temu, interesuje me sljedece:

Da li je u BiH moguce primiti novac putem paypal-a?
Imam neku studentsku Maestro karticu Uni Credit banke i trebao bih prebaciti
neke pare iz inostranstva.
I da li postoji neku minimum za isplatu novca, uzimal se ista provizije i sl?

Hvala
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#153 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by shiljak »

aldm wrote:Pozdrav,

da ne bih sad listao temu, interesuje me sljedece:

Da li je u BiH moguce primiti novac putem paypal-a?
Imam neku studentsku Maestro karticu Uni Credit banke i trebao bih prebaciti
neke pare iz inostranstva.
I da li postoji neku minimum za isplatu novca, uzimal se ista provizije i sl?

Hvala
slobodno prelistaj temu :D Jer se samo o tome i pise..
Ne podrzava primanje novca nas paypal, tako da ti nemoze niko poslati novac.
svastarija
Posts: 9
Joined: 14/03/2011 17:02

#154 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by svastarija »

samo da znate da je pravo cudo sto paypal radi u opste u BiH.. u Srbiji i Makedoni neradi.. tako da je to pravo interesatno.. slazem se bas je truba da se nemogu primiti para.. mozda ima veze i sa nasim porezima..

Moram potraziti, ali sam cuo da ima neki drugi servis i koji radi za prebacivanje para.. kolega probao, samo ga moram pitat koji.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#155 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by alica.k »

svastarija, moneybookers radi
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#156 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by zonna »

alica.k wrote:svastarija, moneybookers radi
da, ali moneybookers moras nekoh milion provjera proci (kopije racuna struje, telefona i to...), izmedju ostalog ono slanje na kucnu adresu onog famoznog broja koji meni nikad nije stigao iako sam dobru adresu dala...na kraju su toliko peglali da sam odustala.
User avatar
BobRock28
Posts: 112
Joined: 07/02/2011 20:30

#157 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by BobRock28 »

PikPay, od kraja aprila 2011. Kazu da ce raditi sve kao i PayPal

https://www.pikpay.ba/
Bumblebee
Posts: 72
Joined: 27/05/2010 12:48

#158 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Bumblebee »

Upravo sam vrsila neko placanje preko PayPal-a i na naslovnoj strani mi je trazilo da podesim account kako bih mogla primati novac putem istog.
I vidim da je i Bosna i Hercegovina sada na listi kao zemlja koja moze primati novac putem PayPal-a.
Da li je jos neko "upoznat" s ovim?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#159 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by SanskiBiser »

Bumblebee wrote:Upravo sam vrsila neko placanje preko PayPal-a i na naslovnoj strani mi je trazilo da podesim account kako bih mogla primati novac putem istog.
I vidim da je i Bosna i Hercegovina sada na listi kao zemlja koja moze primati novac putem PayPal-a.
Da li je jos neko "upoznat" s ovim?
https://www.paypal.com/ba/cgi-bin/websc ... es-outside

U istoj smo grupi sa Albanijom i Hrvatskom, Bugarskom, Rumunijom i Slovenijom tako da ispada da bi trebalo da moze :? :roll: :?: :zoka:
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#160 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by esso_sa »

SanskiBiser wrote:
Bumblebee wrote:Upravo sam vrsila neko placanje preko PayPal-a i na naslovnoj strani mi je trazilo da podesim account kako bih mogla primati novac putem istog.
I vidim da je i Bosna i Hercegovina sada na listi kao zemlja koja moze primati novac putem PayPal-a.
Da li je jos neko "upoznat" s ovim?
https://www.paypal.com/ba/cgi-bin/websc ... es-outside

U istoj smo grupi sa Albanijom i Hrvatskom, Bugarskom, Rumunijom i Slovenijom tako da ispada da bi trebalo da moze :? :roll: :?: :zoka:
Upravo tako ! Mozemo sada i primat pare :bih:
https://www.paypal.com/worldwide/

Send. Receive. Withdraw to a U.S. Bank Account or a card.

Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+)
Bumblebee
Posts: 72
Joined: 27/05/2010 12:48

#161 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Bumblebee »

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej! :D :D :D :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#162 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by SanskiBiser »

esso_sa wrote:
SanskiBiser wrote:
Bumblebee wrote:Upravo sam vrsila neko placanje preko PayPal-a i na naslovnoj strani mi je trazilo da podesim account kako bih mogla primati novac putem istog.
I vidim da je i Bosna i Hercegovina sada na listi kao zemlja koja moze primati novac putem PayPal-a.
Da li je jos neko "upoznat" s ovim?
https://www.paypal.com/ba/cgi-bin/websc ... es-outside

U istoj smo grupi sa Albanijom i Hrvatskom, Bugarskom, Rumunijom i Slovenijom tako da ispada da bi trebalo da moze :? :roll: :?: :zoka:
Upravo tako ! Mozemo sada i primat pare :bih:
https://www.paypal.com/worldwide/

Send. Receive. Withdraw to a U.S. Bank Account or a card.

Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+)
Super, znaci moglo bi se na Ebay uskoro poceti nesto i prodavati, imam neke stare pegle na zar i par mangala pa na licitaciju :lol:
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#163 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by stidljiv »

Samo obratite paznju na ovu stavku:

Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them, usually for 30 days. After that, pending payments go to your available balance, as long as your customer hasn't reported any problems with the purchase.

Znaci novac je zarobljen 30 dana prije nego budete mogli da zatrazite withdrawal. Ali svakako veliki pomak :bih:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#164 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by SanskiBiser »

stidljiv wrote:Samo obratite paznju na ovu stavku:

Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them, usually for 30 days. After that, pending payments go to your available balance, as long as your customer hasn't reported any problems with the purchase.

Znaci novac je zarobljen 30 dana prije nego budete mogli da zatrazite withdrawal. Ali svakako veliki pomak :bih:
To je da se sprijeci pranje novca i prevare na skupljanju donacija :mrgreen:
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#165 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by HomeArt »

Ne kontam sta znaci ovaj krst pored BiH jel to muslimani ne mogu koristiti :D

Sad ozbiljno, sta znaci ovo US Bank jel se moze primati novac na lokalni racun u nekoj banci u BiH?
Send. Receive. Withdraw to a U.S. Bank Account or a card.

Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a ().
Bo Randy
Posts: 53
Joined: 15/03/2011 19:17

#166 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Bo Randy »

alica.k wrote:svastarija, moneybookers radi
Apsolutno dovoljno :thumbup:
Bo Randy
Posts: 53
Joined: 15/03/2011 19:17

#167 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Bo Randy »

SanskiBiser wrote:
stidljiv wrote:Samo obratite paznju na ovu stavku:

Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them, usually for 30 days. After that, pending payments go to your available balance, as long as your customer hasn't reported any problems with the purchase.

Znaci novac je zarobljen 30 dana prije nego budete mogli da zatrazite withdrawal. Ali svakako veliki pomak :bih:
To je da se sprijeci pranje novca i prevare na skupljanju donacija :mrgreen:
Bez toga bi ih ugasili :run:
Bo Randy
Posts: 53
Joined: 15/03/2011 19:17

#168 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by Bo Randy »

@SanskiBiser: Ne znam koliko se vise isplati prodavati preko e-baya, i oni su uveli oporezivanje ;-)
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#169 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by esso_sa »

stidljiv wrote:Samo obratite paznju na ovu stavku:

Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them, usually for 30 days. After that, pending payments go to your available balance, as long as your customer hasn't reported any problems with the purchase.

Znaci novac je zarobljen 30 dana prije nego budete mogli da zatrazite withdrawal. Ali svakako veliki pomak :bih:
Ovo se odnosi na sve korisnike a primarno zbog trgovine preko Ebaya i u slucaju pokretanja PayPal dispute procedure :wink:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#170 Re: Paypal - zelimo vise opcija!

Post by SanskiBiser »

Bo Randy wrote:@SanskiBiser: Ne znam koliko se vise isplati prodavati preko e-baya, i oni su uveli oporezivanje ;-)
Ma kakav ebay, to je "alegorija" na buduce aktivnosti pred WebCam koje cu naplacivati usamljenim damama preko 50 diljem EU :lol: :dance: :run:, moram se malo utegnuti poceti ici u teretanu ponovo treba odrzati efekt' 30 dana da ne povuku lovu :oops: :lol:
pazii
Posts: 34
Joined: 02/12/2010 13:24

#171 Paypal od sad i u BIH

Post by pazii »

Od sad je i BiH na listi zemalja koje mogu i primati novac za ovaj mustuluk sad svi po 5$ na moj account. [email protected] :)

https://www.paypal.com/worldwide


Ja sam upravo verificirao svoju karticu za primanje novca i izbacilo mi je poruku da to mogu uraditi.Ali da ne bude sve kako treba pobrinuo se gaypal licno jer pare moraju lezati 30 dana na accountu da bi ih mogao podici.Ne znam je li ovako i za Hrvatsku ali sve u svemu veliki pomak za nas iz BIH>

Image
Kruler
Posts: 513
Joined: 21/02/2008 10:06

#172 Re: Paypal od sad i u BIH

Post by Kruler »

Večeras dernek.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#173 Re: Paypal od sad i u BIH

Post by Ajatolah_ »

Ljudi, pa je li to moguće?!

:dance: :dance: :bih:
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#174 Re: Paypal od sad i u BIH

Post by bullmastiff »

Send. Receive. Withdraw to a U.S. Bank Account or a card.

Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a ().


jos uvijek ne mogu da vjerujem..ja taman registraovao mnoeybookers..a vidi ovo sad..
nego sta znaci ovo gore navedeno?
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#175 Re: Paypal od sad i u BIH

Post by smoki_choko »

Post Reply