Nestalo mu goriva u autu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Rottweiler

#51 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Rottweiler » 10/01/2010 13:32

Meni je lik pokusao u Velikom Parku prodati ciglu :D , dobro se sjecam, ja doso na dzenazu rahmetli Talijanu i meni lik u Parku ciglu prodaje :-D

sake23

#52 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by sake23 » 10/01/2010 13:57

znam pomenutog .....nizak, crne kose, zalizan, onako nije los tip :run: zivi u buca city-u ,ja mu prije 6 mjeseci dao 2KM nikad mi vise nije priso...............vidjen juce kako operise po chvili iza vjetrenjace.

melbaa

#53 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by melbaa » 10/01/2010 14:07

Rottweiler wrote:Meni je lik pokusao u Velikom Parku prodati ciglu :D , dobro se sjecam, ja doso na dzenazu rahmetli Talijanu i meni lik u Parku ciglu prodaje :-D
Sto je nisi kupio pa mu je vratio al u glavu drito :razz:

Rottweiler

#54 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Rottweiler » 10/01/2010 14:11

Ma sjedim ja sa jaranom u parku, on pridje i kaze daj mi cigaru (ne imas li nego daj), ja ga pogledam i okrenem glavu od njega, onda posne on meni suplju, ono zajebana raja, carsijsko dijete, bla bla bla. I onda kaze nam hajd sad dajte mi 20KM za ciglu :D i fol ima utoku, a u parku 5000 dusa :D, okrene mu se moj haver i kaze mu, sad cu da brojim do 10 ako jos budes stajao pored nas je*acu ti mamicu, zgazicemo te, papcino bla bla bla.
Pocne mu brojati tip nas gleda, sav se sjebo, a meni pravo sega, vec na nekih 4 tip se okrenu i ode traziti sljedecu zrtvu. :D

TrtaMrta

#55 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by TrtaMrta » 27/10/2011 15:49

Ima još jedan, ordinira između Vječne i Čaršije. Gleda te i smije se, kad ga zbunjeno pogledaš, tužno uzvikne: "Pa, ti se mene ne sjećaš?!"

Pruža ruku, čim se rukuješ, drži ti ruku da mu ne bi pobjegao.

Onda krene sa pričom kako ste zajedno radili u nekoj firmi, bili zajedno u ratu ili išli u školu, zavisno od toga kolika je razlika u godinama.

Kada te ubjedi da ga vjerovatno poznaješ, krene socijala (žena, djeca, besparica, nema posla itd.) i traži pare.

Čvrste građe, čupave kose, sijed.

Mene je ubjeđivao da smo zajedno bili u vojsci a mog jarana da su zajedno 70-ih radili u Energoinvestu. Usput, moj jaran tada još nije bio ni u planu.

scorpion7

#56 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by scorpion7 » 29/10/2011 05:18

Znam tog lika licno pravo dobro... do kraja srednje bio veliki mangup, al nije bio neki siledzija....navijao za anamo one odozgo sa koseva (daleko im kuca od moje).... znam da smo se vazda na toj relaciji zajebavali....onda se ozenio, smirio se....i fakat je radio u restoranu na robnoj jedno vrijeme.... zavrsio je ugostiteljsku... al onda se valjda citav taj kraj navuko na zuto, on medju njima isto bio.... sretnem ga i dan danas ponekad.... ili mu fali da nazove nekoga, ili benzin... al agresivan nije 100%....

dibidus

#57 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by dibidus » 30/10/2011 11:27

Ja prije nekoliko godina u Vogosci povezao "covjeka iz Gracanice", kisa padala on sa malim djetetom, kaze da je samohran otac zena mu umrla na porodjaju ima jos dvoije djece, bez posla...

Ja mu dao 50 km i trazio mu telefon da mu nadjemo kakav posao. Zamolio prijatelja u Gracanici, on ga zvao, kaze takav broj ne postoji...nakon toga nekoliko puta primjetio na raznim lokacijama kraj ceste istog covjeka sa istim djetetom :sad:

Lako je reci ne treba nasjedati, ali ja se i dan danas sjetim ne tog lopova vec onog jadnog djeteta koje mu samo sluzi za varanje.

ibizza

#58 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by ibizza » 30/10/2011 11:35

melbaa wrote:Ovo je vise neka vrsta upozorenja nego tema za diskusiju...
Jucer mi u ulici gdje zivim (Novo Sarajevo) prilazi lik sa pricom da mu je nestalo goriva u autu i ako moze da nazove zenu da dodje po njega, jer je on zaboravio mobitel a svi brojevi su mu u mobitelu tako da nezna napamet. Odmah se ispravlja i predlaze da je nazovem sama i prenesem poruku da je on ostao bez goriva u autu i da dodje po njega.
Lik se predstavlja sa pricom da radi kao konobar u nekom kaficu na Ciglanama (Gogo ili tako nesto). Daje neki broj telefona (nidje veze ili ja ne znam da su u telekomu uveli brojeve koji pocinju sa nulom). Prozovem broj i naravno nedostupan. Predlazem mu da ode do benzinske koja nije daleko da uzme goriva, no medjutim on veli da je zaboravio i novcanik a ne samo mobiltel. Onako naivno i gotovo uvjerljivo glumi beznadeznost.... Zatim pita ako bi mu mogla dati za tri litra benzina :-).
Na srecu kako mi je broj bio sumnjiv skuzih sta je po srijedi i velim da sam i ja trenutno bez novcanika... I tako produzim dalje ostvajuci lika u ocaju (gdje ce mi dusa? :cry: ).
Kad sam se vratila kuci nebi mi bas svejedno, kontam sta je sve lik mogao da poduzme (mozda udari pa otme kljuceve od auta iz kojeg sam upravo izasla.... ....).
Razmisljam sta ljudima sve padne na pamet.... u sred bijela dana. Nije mi izgledao kao narkos.

Jutros prepricavam svoju dogodovstinu kolegi sa posla a on se poce smijati, veli prije par dana (negdje odmah nakon Nove Godine, znaci prije 5-6 dana) u ulici do moje isto mu prisao lik sa istom pricom. Po opisu to je bio isti lik.

Pa eto narode, da znate da je trenutno ovo podrucje na kojem ovih dana stalno nestaje goriva konobaru iz kafica sa Ciglana.
Isti kreten mi prisao na parkingu kod doma armije,prije nekih pola godine...Ista prica,sve isto... "Radim ko konobar u pizzeriji,pa mozes doci sa djevojkom(a upravo sa njom bio) na pizzu". :D

lolita_xx

#59 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by lolita_xx » 30/10/2011 11:45

Mene je prije mjesec dana zaustavio na omv-u, nestalo mu goriva, i ja mu dam 10km, bilo mi zao.kao radi negdje u pizzeriji, ostavio mi i br, ali se nikad nije javio.

smak

#60 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by smak » 30/10/2011 12:02

sinoc ja sa dva prijatelja pored bezistana kad lik, onako fino izvinite imam jedno pitanje, tacnije jednu molbu, ako imate nekih 70 pfeninga, treba mu za ne sjecam se zasto, kao nesto djevojka mu na grbavici pa da ne ide sad dole, jer je novcanik zaboravio... a mi ga tu prekinemo i malo naruzimo :D

a buraza je prije godinu dana, nakav lik na stanici kod dzamije kralj fahd, zaustavio i trazio pare za benzin... buraz izasao iz auta i rekao imam ja litar benzina cek da ti dam :D onda on rekao da je kod njeg ipak diesel :lol:
buraz rekao sjeo u auto i otisao :D

Ateista

#61 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Ateista » 31/10/2011 09:31

I meni se slicno desilo prije nekih 5-6 godina, skoro ista prica:

Lik prilazi i kao ne moze da se sjeti kako se ono zovem, kao zna me. Kad sam rekao ime, pita na koji ono fakultet studiras, kao ne moze se ni to sjetiti, a kad sam rekao, pocne me oslovljavati po imenu kao da me zna sto godina i tvrdi da se znamo jer on cesto bude u kaficu na mom fakultetu, pita kako se ono zove ona konobarica sto tamo radi i slicno.

Kad se tako malo ispricao sa mnom kao da me poznaje, kaze nestalo mu goriva a nema nista para kod sebe, pa ako mogu da mu posudim nesto para da natoci gorivo, vratice on to meni. Naravno, rekao sam da nemam i on se pozdravio sa mnom i otisao, i nije daleko otisao a vec je prisao nekom drugom, vjerovatno sa istom pricom.

Najveci je fazon sto je napravio par velikih gresaka, prvu sto sam ja u taj kafic jako rijetko isao dok sam studirao da bi me odatle znao, a drugu sto bar tada u tom kaficu nije radila nikakva konobarica. :lol:

Black swan

#62 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Black swan » 31/10/2011 09:35

nestalo ti goriva u autu?
pa idi pješke kao i ja :mrgreen:

Azamo

#63 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Azamo » 31/10/2011 09:37

Ateista wrote:I meni se slicno desilo prije nekih 5-6 godina, skoro ista prica:

Lik prilazi i kao ne moze da se sjeti kako se ono zovem, kao zna me. Kad sam rekao ime, pita na koji ono fakultet studiras, kao ne moze se ni to sjetiti, a kad sam rekao, pocne me oslovljavati po imenu kao da me zna sto godina i tvrdi da se znamo jer on cesto bude u kaficu na mom fakultetu, pita kako se ono zove ona konobarica sto tamo radi i slicno.

Kad se tako malo ispricao sa mnom kao da me poznaje, kaze nestalo mu goriva a nema nista para kod sebe, pa ako mogu da mu posudim nesto para da natoci gorivo, vratice on to meni. Naravno, rekao sam da nemam i on se pozdravio sa mnom i otisao, i nije daleko otisao a vec je prisao nekom drugom, vjerovatno sa istom pricom.

Najveci je fazon sto je napravio par velikih gresaka, prvu sto sam ja u taj kafic jako rijetko isao dok sam studirao da bi me odatle znao, a drugu sto bar tada u tom kaficu nije radila nikakva konobarica. :lol:
Hahaha,meni je isti frajer neki dan sreo,hahah.Samo vidi da ja nosim bradu i odmah počeo pričati kako me viđo kod Bugarija na predavanjima i kako sam mu poznat i da ako mu posudim sad da kupi gorivo vratit će mi kad me vidi kod njega na predavanju. Kad sam mu reko da nisam nikad bio kod Bugarija na predavanju lik se samo okrenu i ode:)

Cholina_Lokica

#64 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Cholina_Lokica » 31/10/2011 11:20

Jedno vrijeme su sa tom pricom kako te znaju hodali i od vrata do vrata... Ali je prica isla kao da ste neki rod, davno izgubljeni rodjak :-) Sto je najgore stvarno su se dobro raspitivali pa su cak i znali dobar dio familije

Ateista

#65 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Ateista » 31/10/2011 11:29

Azamo wrote:
Ateista wrote:I meni se slicno desilo prije nekih 5-6 godina, skoro ista prica:

Hahaha,meni je isti frajer neki dan sreo,hahah.Samo vidi da ja nosim bradu i odmah počeo pričati kako me viđo kod Bugarija na predavanjima i kako sam mu poznat i da ako mu posudim sad da kupi gorivo vratit će mi kad me vidi kod njega na predavanju. Kad sam mu reko da nisam nikad bio kod Bugarija na predavanju lik se samo okrenu i ode:)
:-) :-)

Ma ja, pokusavaju na te fazone, po izgledu ili necemu drugom pokusavaju nesto da pretpostave o tebi da bi ispalo da te poznaju. Ja sam tad nosio onu veliku mapu za papire, pa me pitao "na koju ono ti akademiju ides"? :-)

krompir i riza

#66 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by krompir i riza » 31/10/2011 11:43

smak wrote:sinoc ja sa dva prijatelja pored bezistana kad lik, onako fino izvinite imam jedno pitanje, tacnije jednu molbu, ako imate nekih 70 pfeninga, treba mu za ne sjecam se zasto, kao nesto djevojka mu na grbavici pa da ne ide sad dole, jer je novcanik zaboravio... a mi ga tu prekinemo i malo naruzimo :D
ima i onaj lik kod pošte na obali (u zadnje vrijeme se vrti oko zgrade općine) sa uplatnicom.. vazda drži 0.30 i fali mu 0.70 KM za uplatu. Kakvu samo tužnu facu složi, čovjek bi mu bubreg dao :roll: ja nasjeo prvi put, dao mu marku, priča mi žena sutradan kako se rastužila zbog nekog čovjeka pa mu dala petaka, priča šta ,kako -kad ono taj lik :shock:
poslije toga mi je prišao još jedno 5-6 puta , taman zine ''Izvini ljudino,da te pitam samo..'' ja ga presječem ''Jel ono 70 feninga ti treba?'' Odmah samo produži dalje do drugog prolaznika. Nije uopšte agresivan, samo naporan i dosadan.. i prilično bezobrazan..al' et' ...

svjezi_ustipak

#67 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by svjezi_ustipak » 03/11/2011 21:05

edit

travar

#68 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by travar » 03/11/2011 21:26

Neki dan od Elektroprivrede pa negdje do Bristola (malo manje) ide lik iza mene i ne staje.
Gledam ispred sebe, haj' kontam ide i on u tom pravcu, ali ja malo skrenem skrene i on (gledam njegovu sjenu ispred sebe -_-).
Napokon stanem, kad lik se dere da stanem da me nešta pita (lol).
Pita imam li za prozvati nestalo mu goriva pa je morao stati na proširenju kod EP, reko nemam, žurim....
Opet je nekoliko puta pitao pa kad je vidio da nedam, onda traži imam li sitno za gorivo :lol:

Nekako ga se otresoh i kontam u sebi koji "peh" moraš biti da ti nestane goriva, da nemaš kredita za prozvati i na kraju da nemaš uopšte para uz sebe.

Helem, ne vjerujem nikome, a pogotovo nekome ko me u stopu prati da me nešta "pita". :twisted:

Ateista

#69 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Ateista » 04/11/2011 12:10

link wrote:Sinoc cekam nekoga u autu na parkingu kod uciteljske, kad kuca lik na prozor i kaze da mu je crkao motor u autu, i da mu treba 7KM za neki dio, samo da ga pokrene da se vrati kuci. Drzi mobitel u ruci, kao da ja njemu dam svoj broj, pa da se cujemo da on to meni vrati :-) sega, cuj dio za auto 7KM, i naci ce on njega u osam navece bez problema da kupi i ugradi, valjda na trafici :) a lik izgleda sasvim normalno, cak bih rekao i da nije narkoman...
Mozda vozi golf2, pa moze naci dio na trafici. :lol:

Black swan

#70 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Black swan » 04/11/2011 13:19

u šta sam se pretvorio zbog ovih varalica

pita mene lik na malti ej izvini novi sam u gradu možete li mi pomoći (kontam oće pare za bus ili tome slično)
a ja odmahujem rukom i kažem ne mogu
gdje je hitna kaže
:cry: :cry: :cry: :cry:

Ateista

#71 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Ateista » 04/11/2011 14:15

A jebi ga, previse je onih sto prose i stalno nesto traze, vise postane navika sve zivo odbijati prije nego sto cujes...

Baudelaire

#72 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Baudelaire » 04/11/2011 19:27

Black swan wrote:u šta sam se pretvorio zbog ovih varalica

pita mene lik na malti ej izvini novi sam u gradu možete li mi pomoći (kontam oće pare za bus ili tome slično)
a ja odmahujem rukom i kažem ne mogu
gdje je hitna kaže
:cry: :cry: :cry: :cry:
Meni se ovo dešava u posljednje vrijeme. Jbg, žao mi pravo bude kad skontam da ljudi ne lažu ili ne seru, ali šta ću, kad su me previše puta pokušali majmuni preveslati.

Eborg

#73 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by Eborg » 07/11/2011 21:00

Standard, nažalost. Više sam sit varalica/prosjaka ali i nasilnih prodavača raznih knjižica/kalendara/Eronet paketa i njihovih presretačkih taktika.

M_e_m_o

#74 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by M_e_m_o » 07/11/2011 21:14

Pročitao sam uvodni post i samo da se tuspasim da je i meni nedavno dotični pokušao prodati priču :mrgreen:

Preko puta Robota na Socijalnom, između Šipada i one nedavno (konačno) obnovljene zgrade. Isto priča za gorivo, samo je rekao da je konobar tu u Robotu (u mom slučaju ispao je drama glup jer da tu radi što nije otišao do svojih kolega da mu posude to šta mu treba) i kao dođi kad god hoćeš sa djevojkom na pizzu i piće, ja častim...

Uglavnom, malo je reći da sam ga odjeb'o u roku od odmah :mrgreen:

sokkia

#75 Re: Nestalo mu goriva u autu

Post by sokkia » 11/11/2011 08:26

ja jednom tipu (poznajem ga dobro a uslovno receno i komšija mi je) povjerovao i dao mu 20 kaemova
obecao vratiti isti dan, al prošlo od tog dana i nekoliko mjeseci a on se vješto skrivo
kad jedan dan kasno me primjeti i nema kud i odmah pođe da se pravda
pustim ga da se izlaže koliko hoce i samo mu kažem da sledeci put kad ga sretnem ce biti batina pa nek sam odluci
kažem mu još nije mi toliko za tih 20 KM nego što me pravi magarcem
i stvarno vec za par dana donio kuci a meni nešto bi žao što ga onoliko naruži,možda covjek stvarno nema.

Post Reply