Zenicka policija uzvraca udarac

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

aze

#501 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by aze » 30/12/2009 19:15

Chmoljo wrote:
aze wrote:Sad mi jedno pitanje pade na pamet :D :D . Sta da im je isto ovako frajer odbio da stane,prosao... oni ga stigli pa zaustavili a ono u autu (naravno klase A6,Q7 itd) sin nekog ministra,komesara policije,mafijasa-ili ne sin nego oni in persona :D ... Da li bi ovako ovi isti policajci postupili ?? :) Bi al u .. necemu :D
i čija je to krivica?

Zapravo nije nicija krivica samo prava sinova raznih ministara i "jacih" ljudi se ne smiju krsiti... dok se na "obicnom" narodu frustracije mogu malo i istresti.. Gledam naprimjer kada su Gasija uhapsili,sve po proceduri (po zakonu) kao i u svim normalnim zemljama.Zasto nisu njega ovako malo ispendrecili ?? zato sto ima advokate frajer koji mogu izgurati slucaj a ne kao kada obicni gradjanin tuzi policiju .. i na kraju rijec policajca protiv rijeci "obicnog" gradjanina.. naravno znate ko dobiva na sudu u tom slucaju :D

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#502 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 30/12/2009 19:19

aze wrote:
Zapravo nije nicija krivica samo prava sinova raznih ministara i "jacih" ljudi se ne smiju krsiti... dok se na "obicnom" narodu frustracije mogu malo i istresti.. Gledam naprimjer kada su Gasija uhapsili,sve po proceduri (po zakonu) kao i u svim normalnim zemljama.Zasto nisu njega ovako malo ispendrecili ?? zato sto ima advokate frajer koji mogu izgurati slucaj a ne kao kada obicni gradjanin tuzi policiju .. i na kraju rijec policajca protiv rijeci "obicnog" gradjanina.. naravno znate ko dobiva ma sudu u tom slucaju :D
jel? a zašto se onda onaj Gašijev usro (bukvalno) kad su uletili u stan?

i šta ćemo sad sa sinovima guzonja? nije im policija dala mandat. ili najbolje sad, hajmo svi mi fino kupiti stan za 900 markica ko naš bivši premijer :) kad može on što ne bi mi, zar ne?

mislim, ja bih kršio zakon ali ne mogu... je li tako treba da razmišljamo? :skoljka:

Bosanski_kralj

#503 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 30/12/2009 19:26

Et u nas je narod svakakv, al zato je policija profesinolana. :-) Zar trebamo dopustiti onima koji su završili kojekakve kurseve i zaposlili se u policiji (nisu svi, naravno) da po slobodnoj ocjeni prosuđuju koga treba malo napenrdrečiti a koga ne.

aze

#504 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by aze » 30/12/2009 19:28

Chmoljo wrote:
aze wrote:
Zapravo nije nicija krivica samo prava sinova raznih ministara i "jacih" ljudi se ne smiju krsiti... dok se na "obicnom" narodu frustracije mogu malo i istresti.. Gledam naprimjer kada su Gasija uhapsili,sve po proceduri (po zakonu) kao i u svim normalnim zemljama.Zasto nisu njega ovako malo ispendrecili ?? zato sto ima advokate frajer koji mogu izgurati slucaj a ne kao kada obicni gradjanin tuzi policiju .. i na kraju rijec policajca protiv rijeci "obicnog" gradjanina.. naravno znate ko dobiva ma sudu u tom slucaju :D
jel? a zašto se onda onaj Gašijev usro (bukvalno) kad su uletili u stan?

i šta ćemo sad sa sinovima guzonja? nije im policija dala mandat. ili najbolje sad, hajmo svi mi fino kupiti stan za 900 markica ko naš bivši premijer :) kad može on što ne bi mi, zar ne?

mislim, ja bih kršio zakon ali ne mogu... je li tako treba da razmišljamo? :skoljka:
Siguran sam da se nije "usro" kad su mu uletili u stan.Jbg frajer radi takav tip posla da je murija sastavni dio tog biznisa.

Nije im policija dala mandat,ali policija ne postupa isto prema njima i prema obicnim gradjanima.Jel to znaci da mi prakticno i u drzavnom sistemu imamo kaste u drustvu ?

Kada moze pred ocima i policija,sudstva i svih ostalih drzavnih institucija covjek koji je javna licnost "po zakonu" kupiti stan za 900 maraka zasto ja ne mogu ?? ON moze ja ne mogu ????? ???

Ako javne licnosti,licnosti sa vezama u policiji i sudstvu itd. krse zakon i to pred ocima svih nas normalno da bih i ja da mogu tako.A zasto ? Zato sto njihovi poslovi "po zakonu" direktno uticu i na mene jer njihovo "poslovanje" steti cijeloj drzavi ukljucujuci i meni kao njenom gradjaninu... da meni ne steti nebi me ni zanimalo ja bih postovao zakon itd.. ali kada neko drugi krsi zakone - direktno steti meni - a nijedan drzavni organ ne rjesava taj problem pa necu ni ja biti budala...

Chmoljo

#505 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 30/12/2009 20:10

aze wrote: Siguran sam da se nije "usro" kad su mu uletili u stan.Jbg frajer radi takav tip posla da je murija sastavni dio tog biznisa.

Nije im policija dala mandat,ali policija ne postupa isto prema njima i prema obicnim gradjanima.Jel to znaci da mi prakticno i u drzavnom sistemu imamo kaste u drustvu ?

Kada moze pred ocima i policija,sudstva i svih ostalih drzavnih institucija covjek koji je javna licnost "po zakonu" kupiti stan za 900 maraka zasto ja ne mogu ?? ON moze ja ne mogu ????? ???

Ako javne licnosti,licnosti sa vezama u policiji i sudstvu itd. krse zakon i to pred ocima svih nas normalno da bih i ja da mogu tako.A zasto ? Zato sto njihovi poslovi "po zakonu" direktno uticu i na mene jer njihovo "poslovanje" steti cijeloj drzavi ukljucujuci i meni kao njenom gradjaninu... da meni ne steti nebi me ni zanimalo ja bih postovao zakon itd.. ali kada neko drugi krsi zakone - direktno steti meni - a nijedan drzavni organ ne rjesava taj problem pa necu ni ja biti budala...
pa haveru kad je tako, a ti lijepo u politiku, pa budi đoner ko i on, gazi preko mrtvih, pa ćeš i ti moći. policija ne postupa prema njima jednako, a ti se zapitaj zašto je to tako ;-) niko ne voli da ga gaze. a zašto mogu gaziti...
Bosanski_kralj wrote:Et u nas je narod svakakv, al zato je policija profesinolana. :-) Zar trebamo dopustiti onima koji su završili kojekakve kurseve i zaposlili se u policiji (nisu svi, naravno) da po slobodnoj ocjeni prosuđuju koga treba malo napenrdrečiti a koga ne.
pa nije policija pala sa neba, niti su oni koji organizuju te kojekakve kurseve došli sa marsa. ti nikako ne kontaš šta ja teb isve vrijeme govorim. ali neka :mrgreen: kad ti obiju stan zovi borce za demokratiju pa se dogovori sa lopovom o kompenzaciji ;-)

aze

#506 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by aze » 30/12/2009 20:25

Chmoljo wrote:
aze wrote: Siguran sam da se nije "usro" kad su mu uletili u stan.Jbg frajer radi takav tip posla da je murija sastavni dio tog biznisa.

pa haveru kad je tako, a ti lijepo u politiku, pa budi đoner ko i on, gazi preko mrtvih, pa ćeš i ti moći. policija ne postupa prema njima jednako, a ti se zapitaj zašto je to tako ;-) niko ne voli da ga gaze. a zašto mogu gaziti...
Bosanski_kralj wrote:Et u nas je narod svakakv, al zato je policija profesinolana. :-) Zar trebamo dopustiti onima koji su završili kojekakve kurseve i zaposlili se u policiji (nisu svi, naravno) da po slobodnoj ocjeni prosuđuju koga treba malo napenrdrečiti a koga ne.
pa nije policija pala sa neba, niti su oni koji organizuju te kojekakve kurseve došli sa marsa. ti nikako ne kontaš šta ja teb isve vrijeme govorim. ali neka :mrgreen: kad ti obiju stan zovi borce za demokratiju pa se dogovori sa lopovom o kompenzaciji ;-)

Pa efekat ce vjerovatno biti isti kao i kad zovnes policiju (IZ LICNOG ISKUSTVA)

Chmoljo

#507 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 30/12/2009 20:54

aze wrote:
Chmoljo wrote:

Pa efekat ce vjerovatno biti isti kao i kad zovnes policiju (IZ LICNOG ISKUSTVA)
pa hoćeš li ubuduće zvati policiju?

Bosanski_kralj

#508 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 30/12/2009 21:09

Chmoljo wrote: pa nije policija pala sa neba, niti su oni koji organizuju te kojekakve kurseve došli sa marsa. ti nikako ne kontaš šta ja teb isve vrijeme govorim. ali neka :mrgreen: kad ti obiju stan zovi borce za demokratiju pa se dogovori sa lopovom o kompenzaciji ;-)
OK. Kod nas ništa ne funkcioniše, to svi znamo.
Da li ti smatraš da bi se stanje popravilo na bolje kad bi ovakva naša policija počela pendrečiti počinioce kr. djela, a da se ne promijeni rad sudova, tužilaštva, zakon...?

Chmoljo

#509 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 30/12/2009 21:31

Bosanski_kralj wrote: OK. Kod nas ništa ne funkcioniše, to svi znamo.
Da li ti smatraš da bi se stanje popravilo na bolje kad bi ovakva naša policija počela pendrečiti počinioce kr. djela, a da se ne promijeni rad sudova, tužilaštva, zakon...?
ti naravno sad meni postavljaš pitanje na koje sam u suštini ja već odgovorio ranije, a ide uz ono što govorim. samo ili ne kontaš pa ti moram crtati ili si lijen pa ti je mrsko sve čitati.

ali evo ti odgovora: bi, ali u suštini ne mnogo. jer mnogi prekršaji počinjeni u saobraćaju, a koji uzrokuju opasnost po ostale učesnike, su učinjeni iz čiste obijesti balavaca. balavaca koji znaju da su zaštićeni ko međedi i poslije dva-tri šamara žale se na prebijanje i pozivaju na demokratiju ili zakone, kao npr. žvaljo koji je ubio Denisa (Šta mi možete, ja sam maloljetan!) :oops:

popravilo bi se u smislu da bi se više cijenila ličnost policajca, jer je naš mentalitet uglavnom takav da moraš nekga razbiti ko zvečku da bi dobio njegovo poštovanje. a i to se svodi na balavurdiju kod koje je zakazao kućni odgoj. ostali kriminalci su to jer su tako odabrali i policija niti je nadležna niti može sama u potpunosti rješavati takve slučajeve.

rješavanje tj. suzbijanje kriminala nigdje na svijetu nije u isključivoj nadležnosti policije, tako da ti je pitanje generalno, isprazno.

studeni76

#510 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by studeni76 » 30/12/2009 23:29

aze wrote:Sad mi jedno pitanje pade na pamet :D :D . Sta da im je isto ovako frajer odbio da stane,prosao... oni ga stigli pa zaustavili a ono u autu (naravno klase A6,Q7 itd) sin nekog ministra,komesara policije,mafijasa-ili ne sin nego oni in persona :D ... Da li bi ovako ovi isti policajci postupili ?? :) Bi al u .. necemu :D
Takvi odma stanu i hvataju se mobitela.nemoraju bjezat kad ih cuva nego "odozgo"

Bosanski_kralj

#511 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 31/12/2009 00:35

Chmoljo wrote:
Bosanski_kralj wrote: OK. Kod nas ništa ne funkcioniše, to svi znamo.
ti naravno sad meni postavljaš pitanje na koje sam u suštini ja već odgovorio ranije, a ide uz ono što govorim. samo ili ne kontaš pa ti moram crtati ili si lijen pa ti je mrsko sve čitati.

ali evo ti odgovora: bi, ali u suštini ne mnogo. jer mnogi prekršaji počinjeni u saobraćaju, a koji uzrokuju opasnost po ostale učesnike, su učinjeni iz čiste obijesti balavaca. balavaca koji znaju da su zaštićeni ko međedi i poslije dva-tri šamara žale se na prebijanje i pozivaju na demokratiju ili zakone, kao npr. žvaljo koji je ubio Denisa (Šta mi možete, ja sam maloljetan!) :oops:

popravilo bi se u smislu da bi se više cijenila ličnost policajca, jer je naš mentalitet uglavnom takav da moraš nekga razbiti ko zvečku da bi dobio njegovo poštovanje. a i to se svodi na balavurdiju kod koje je zakazao kućni odgoj. ostali kriminalci su to jer su tako odabrali i policija niti je nadležna niti može sama u potpunosti rješavati takve slučajeve.

rješavanje tj. suzbijanje kriminala nigdje na svijetu nije u isključivoj nadležnosti policije, tako da ti je pitanje generalno, isprazno.
Ako će policija tući i babine sinove, a ne birati selektivno, slažem se za takvu metodu. Ako će policajac kada od svog kolege sina uhvati kako "vileni" cestom, ošmarati 2-3 puta, složiću se i ja da policija šamara. Možete se zalagati da naša policija udara, ali ja to nikad podržati neću jer zbog istog prekršaja ja ću dobiti šamar, a neko od gore pobrojanih neće.
Ne mogu braniti našu policiju, kad sam na svojoj koži osjetio nepravdu. Meni uredno napišu kaznu, i nek napišu kad sam bio kriv. Ali neko napravi 3 puta gori prekršaj, a policajac ga ne kazni i još ga ispraća sa riječima "poselami oca", "reci babi nek ne kasni na posao". U takvim situacijam im nije kriv ni sud ni tužilaštvo, jer oni ne rade svoj posao profesionalno, i narod gubi povjerenje u njih. Počinje ljutnja i galama, "što si mene kaznio a njega nisi"

Chmoljo

#512 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 31/12/2009 00:49

Bosanski_kralj wrote: Ako će policija tući i babine sinove, a ne birati selektivno, slažem se za takvu metodu. Ako će policajac kada od svog kolege sina uhvati kako "vileni" cestom, ošmarati 2-3 puta, složiću se i ja da policija šamara. Možete se zalagati da naša policija udara, ali ja to nikad podržati neću jer zbog istog prekršaja ja ću dobiti šamar, a neko od gore pobrojanih neće.
Ne mogu braniti našu policiju, kad sam na svojoj koži osjetio nepravdu. Meni uredno napišu kaznu, i nek napišu kad sam bio kriv. Ali neko napravi 3 puta gori prekršaj, a policajac ga ne kazni i još ga ispraća sa riječima "poselami oca", "reci babi nek ne kasni na posao". U takvim situacijam im nije kriv ni sud ni tužilaštvo, jer oni ne rade svoj posao profesionalno, i narod gubi povjerenje u njih. Počinje ljutnja i galama, "što si mene kaznio a njega nisi"
stvarno? i šta sad treba? da neko ovo pročita i kaže: niste kaznili tog i tog, ne možete i mene?

taj konkretno policajac jeste kriv. ali opet nije to samo krivica policije nego sistema. da je normalan ti bi otišao i prijavio to, kao što nisi i policajac bi bio sankcionisan.

a šta ljudi sve govore kad ih se zaustavi to je posebna priča.

a čini mi se da je i čika Velja pisao jednu svoju dogodovštinu kada je vozio preko ograničenja jer se žurio. i kad je policajac prišao, rekao mu dobar dan. i taj isti mu policajac odmah vratio dokumente i rekao: vi ste prvi koji me pozdravio od desetak prethodno kojesam zaustavio. upamet i sretan put.

suština svega je da zakon uvijek ide u korist policije i to nije tako bez razloga. jer nekim idiotima kako rekoh ne može se drugačije dokazati. ljudi bi htjeli da se zaustavlja svako nabrijano auto, nebitno zašto. zato jer oni znaju (nekako) da je onaj ko ga vozi kriminalac.

a i nabrijana i trošna auta prave prekršaje jednako. i nisam jedan put vidio skupo auto na pauku, samo što uvijek ljudi vole slagati socijalu: dižu samo yuge i golfove.

sve me ovo podsjeća na studente kojima je uvijek profesor kriv za pad na ispitu :roll:

Bosanski_kralj

#513 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 31/12/2009 01:07

Chmoljo wrote: stvarno? i šta sad treba? da neko ovo pročita i kaže: niste kaznili tog i tog, ne možete i mene?

taj konkretno policajac jeste kriv. ali opet nije to samo krivica policije nego sistema. da je normalan ti bi otišao i prijavio to, kao što nisi i policajac bi bio sankcionisan.

a čini mi se da je i čika Velja pisao jednu svoju dogodovštinu kada je vozio preko ograničenja jer se žurio. i kad je policajac prišao, rekao mu dobar dan. i taj isti mu policajac odmah vratio dokumente i rekao: vi ste prvi koji me pozdravio od desetak prethodno kojesam zaustavio. upamet i sretan put.

suština svega je da zakon uvijek ide u korist policije i to nije tako bez razloga. jer nekim idiotima kako rekoh ne može se drugačije dokazati. ljudi bi htjeli da se zaustavlja svako nabrijano auto, nebitno zašto. zato jer oni znaju (nekako) da je onaj ko ga vozi kriminalac.

a i nabrijana i trošna auta prave prekršaje jednako. i nisam jedan put vidio skupo auto na pauku, samo što uvijek ljudi vole slagati socijalu: dižu samo yuge i golfove.

sve me ovo podsjeća na studente kojima je uvijek profesor kriv za pad na ispitu :roll:
Pa ljudi reaguju na očiglednu nepravdu. Najčešće takvo njihovo reagovoanje nema efekta, i tako treba da bude.
Mislim da bi čak zadovoljniji bili kad bi i sami platili kaznu, ali i da onaj drugi plati istu. Jer znaš nas "nek komšiji crkne krava..." :-)

Ne mogu govoriti kako je u Sarajevu, ali kod nas u Krajini policija od strane običnog naroda uživa poštovanje. To je moj opšti dojam.

respo

#514 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo » 31/12/2009 14:52

bosanski kralj za tebe jedno pitanje
bili ubio covjeka ti?

Troll_Happens

#515 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Troll_Happens » 31/12/2009 15:00

KadSeMrtviProbudimo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:već sam jednom to ovdje spomenuo,možda pretjerujem,dabogda ovakvim osobama koje morališu u svojoj sobi zavaljeni pred kompom kako policija kao nema pravo nekog udariti ili nema pravo gledati kako hoće,neki pijani idiot,moron,kreten,zgazio nekog najbližeg,prije toga prošao kroz crveno svjetlo,pri tom mu voz. dozvola već prije oduzeta zbog idiotizma za volanom,nosio ga na autu 15 metara,pa onda pobjegao sa lica mjesta,baš me zanima da li bi i onda oni pisali kako policija nekad pretjeruje,da li bi oni mirno gledali te i takve vozače,tačnije idiote za volanom

Ti si mladiću, dosta mlad da bi se sjećao "pijanog idiota, morona", koji je pred kinom Romanija povaljao 6-7 pješaka, na trotoaru, pa ga niko od "Titinih milicionera" ni pipnuo nije, već mu sud dosudi 7 godina Zenice! Ne vjerujem da mu je kasnije na pamet pala i mala piva.
Ti sigurno ne znaš mog komšiju Kemu, poslovođu Elektrotehne na Čaršiji, pronevjerio nešto dinara u kafanama, i završio sa istih 7 godina Foče. To je toliko sramotno bilo, šaputalo se po komšiluku, žena mu od sramote odselila malo poslije...

E tu razliku od današnjeg sistema ja zagovaram, da se građani, zbog loše sigurnosne situacije u državi ne trebaju prazniti na policiji, već da svoje frustracije usmjere na pravosuđe: na neažurna tužilaštva i neodgovorna sudstva, koja, ili ne procesuiraju počinioce prekršaja ili krivičnih djela, ili to budu izuzetno blage kaznene mjere, tipa otvoreni zatvor Igman ili uslovna kazna, ali i na parlamente, jer su oni donosioci zakona, na vlade i ministarstva kao predlagače...

I rekao sam prije da to već zalazi u područje politike, znači - aktuelna politička vlast je jedan od krivaca.

Pokušaj biti u poziciji policajca koji ima kriminalca ili prekršioca zakona ispred sebe, da li bi bio spreman izudarati ga palicom, nogama, rukama, sam ili hrabar u društvu, samo zato što ti nije htio stati?

Pitaj se zašto bi ti nekom presuđivao batinama, kad postoji viša instanca - sud koji treba da nekom presudi krivicu i odredi mu kaznu...
mjesas babe i zabe.... jedno je povaljat pjesake onda ima normalnu sudsku proceduru. a drugo je nezaustaviti se na znak stop kad ti policija to zatrazi...
to ti je teze djelo mnogo jer si ugrozio sigurnost uniformisanog lica... :oops:

Bosanski_kralj

#516 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 01/01/2010 12:27

respo wrote:bosanski kralj za tebe jedno pitanje
bili ubio covjeka ti?
Bih u samoodbrani

veljaca

#517 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by veljaca » 01/01/2010 13:21

Chmoljo wrote:
Bosanski_kralj wrote: Ako će policija tući i babine sinove, a ne birati selektivno, slažem se za takvu metodu. Ako će policajac kada od svog kolege sina uhvati kako "vileni" cestom, ošmarati 2-3 puta, složiću se i ja da policija šamara. Možete se zalagati da naša policija udara, ali ja to nikad podržati neću jer zbog istog prekršaja ja ću dobiti šamar, a neko od gore pobrojanih neće.
stvarno? i šta sad treba? da neko ovo pročita i kaže: niste kaznili tog i tog, ne možete i mene?

Osvrnucu se na dvije stvari ( koje sam prikazao u crvenoj boji )
- u prvom slucaju - dolazimo do onoga sto ja uporno ponavljam ( a i ti (ne)svjesno rece ) moraju se sprovoditi zakoni a sve drugo je bezzakonje .
- u drugom slucaju si upravo naveo primjer nepostovanja zakona - prosao je nekaznjen covjek ( Velja - jeli to onaj sto se bavi sa zastitom zivotinja ? ) koji ja zasluzio kaznu. Da li ti to podrzavas - selektivan pristup u kaznjavanju i selektivan pristup u batinjanju ( a ne po zakonu i procedurama ) ?????

Btw - Sretna ti ( a i svima ostalima ) 2010 godina ....

respo

#518 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo » 01/01/2010 13:41

Bosanski_kralj wrote:
bili ubio covjeka ti?
Bih u samoodbrani
nisam te pitao za samoodbranu nego onako bili ubio covjeka

Bosanski_kralj

#519 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 01/01/2010 13:44

respo wrote:
Bosanski_kralj wrote:
bili ubio covjeka ti?
Bih u samoodbrani
nisam te pitao za samoodbranu nego onako bili ubio covjeka
Ako ne moram ne bih. Dakle iz čista mira, ne bih ubio čovjeka. Što?

Chmoljo

#520 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 01/01/2010 17:12

veljaca wrote:
- u prvom slucaju - dolazimo do onoga sto ja uporno ponavljam ( a i ti (ne)svjesno rece ) moraju se sprovoditi zakoni a sve drugo je bezzakonje .
- u drugom slucaju si upravo naveo primjer nepostovanja zakona - prosao je nekaznjen covjek ( Velja - jeli to onaj sto se bavi sa zastitom zivotinja ? ) koji ja zasluzio kaznu. Da li ti to podrzavas - selektivan pristup u kaznjavanju i selektivan pristup u batinjanju ( a ne po zakonu i procedurama ) ?????

vidi se da vi ne kontate suštinu kažnjavanja. koja je svrha kazne? je li se kažnjava samo zato što piše u zakonu da treba ili...?

kad ćete shvatiti da zakon nije svrha sam sebi?

u ovom slučaju podržavam, jer kad je čovjek svjestan svog prekršaja i spreman je za to snositi sankcije bez velike kuknjave svrha kazne je postignuta.

kaži ti meni kakva bi bila razlika da je u tom slučaju kazna plaćena? podebljan budžet sa siću i to je to.

kad ćete napokon shvatiti da policijski posao nije suhoparno poštivanje zakona i procedura :-) da ne govorim da je zakon podložan proturječnostima :roll: kojih vjerujem kod nas ima kamara...

respo

#521 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by respo » 02/01/2010 02:20

Bosanski_kralj wrote: Ako ne moram ne bih. Dakle iz čista mira, ne bih ubio čovjeka. Što?
to rade i drugi ovdje zasto ti ne bi?

Bosanski_kralj

#522 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Bosanski_kralj » 02/01/2010 15:52

respo wrote:
Bosanski_kralj wrote: Ako ne moram ne bih. Dakle iz čista mira, ne bih ubio čovjeka. Što?
to rade i drugi ovdje zasto ti ne bi?
:shock:
Ne znam šta je cilj takvih tvojih pitanja. Valjda je svima jasno, da niko normalan pa ni ja ( a sebe smatram normalnim :D ) ne bi ubio čovjekeka a da zato nema veliki i valjani razlog

veljaca

#523 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by veljaca » 02/01/2010 17:44

Chmoljo wrote:
veljaca wrote:

Chmoljo wrote: vidi se da vi ne kontate suštinu kažnjavanja. koja je svrha kazne? je li se kažnjava samo zato što piše u zakonu da treba ili...?
Svrha kazne je da onaj ko je prekrsio zakon snosi po zakonu odredjene konsekvence .. i to SVI oni koji prekrse zakone ( a ne selektivno )
Chmoljo wrote: kad ćete shvatiti da zakon nije svrha sam sebi?
Zakon je veoma bitan u zemlji u kojoj ne vlada bezzakonje i bezvlasce ... i donose ga ljudi a ne obrnuto ...
Chmoljo wrote: u ovom slučaju podržavam, jer kad je čovjek svjestan svog prekršaja i spreman je za to snositi sankcije bez velike kuknjave svrha kazne je postignuta.
Mislim da grijesis - jer pred zakonom svi su ljudi isti - ako to nije onda je bezzakonje i bezvlasce ....
Chmoljo wrote: kaži ti meni kakva bi bila razlika da je u tom slučaju kazna plaćena? podebljan budžet sa siću i to je to.
Veoma velika razlika. Jer bi taj policajac obavio svoj posao zasto je placen i time bi se ispostovao zakon, a ovako je usao u sferu mita i korupcije ...
Chmoljo wrote: kad ćete napokon shvatiti da policijski posao nije suhoparno poštivanje zakona i procedura :-) da ne govorim da je zakon podložan proturječnostima :roll: kojih vjerujem kod nas ima kamara...
Policijski posao je upravo postovanje i sprovodjenje zakona i procedura . Kada ces ti i tebi slicni to jednom shvatiti ? ... Protuvrijecnosti u zakonu se u zakonskim propisanim procedurama mijenjaju .....

Chmoljo

#524 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by Chmoljo » 02/01/2010 19:16

čovječe, ništa novo nisi rekao.

i pročitaj svoje stavove još jednom, po tebi je zakon sam sebi svrha. :mrgreen:
Svrha kazne je da onaj ko je prekrsio zakon snosi po zakonu odredjene konsekvence .. i to SVI oni koji prekrse zakone ( a ne selektivno )
:-) :-) :-)

to je posljedica nije svrha. ti ne mene nikako ne kontaš.
Zakon je veoma bitan u zemlji u kojoj ne vlada bezzakonje i bezvlasce ... i donose ga ljudi a ne obrnuto ...
moram li reći da je ovo kontradiktorno? kako može nešto biti bitno i igrati nekakvu uloga kad ga - nema :?
Mislim da grijesis - jer pred zakonom svi su ljudi isti - ako to nije onda je bezzakonje i bezvlasce ....
ti baš živiš u oblacima, zar ne?
Veoma velika razlika. Jer bi taj policajac obavio svoj posao zasto je placen i time bi se ispostovao zakon, a ovako je usao u sferu mita i korupcije ...
kako ne znaš svrhu zakona, tako ne možeš ni ovo pravilno rezonovati.
Policijski posao je upravo postovanje i sprovodjenje zakona i procedura . Kada ces ti i tebi slicni to jednom shvatiti ? ... Protuvrijecnosti u zakonu se u zakonskim propisanim procedurama mijenjaju .....
ko sam to ja i meni slični? :?

čuj mijenjaju je procedure, a šta dok se ne promjene? ja ti uporno pokušavam pokazati da je zakon mrtvo slovo na papiru i da je praksa u 90% slučajeva sasvim nešto drugo, a ti i dalje meni neke insinuacije kako sam ja i meni slični... nešto?! :?

ja ti pokušavam pokazati kako to izgelda u stvarnosti ti meni ovdje postiraš parole Thomasa Mora :lol: siđi sa čardaka :oops:

NekoIzMase

#525 Re: Zenicka policija uzvraca udarac

Post by NekoIzMase » 02/01/2010 19:36

veljaca wrote: Mislim da grijesis - jer pred zakonom svi su ljudi isti - ako to nije onda je bezzakonje i bezvlasce ....
Teoretski si u pravu ali praksa ti ne ide u korist.
Anakars (610 p.n.e.), starogrčki filozof
"Zakoni su kao paukova mreža: oni hvataju samo male muhe, dok velike s lakoćom tu mrežu rastrgaju."
Tako je bilo nekada, tako je i danas, tako ce biti i u buducnosti.

Post Reply