Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
Margita81

#251 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Margita81 » 21/12/2009 00:30

ladyblue18 wrote:
Loulou wrote:Pade mi na pamet...
Nije li ovo, svojevremeno, bio mega-hit?

:-) :run:
:shock: strasno.
Ljepse sam zivjela do prije 5 min. dok ovo ne poslusah. :-)

Zivio turbo folk i tekstovi za vjecnost....sad odoh da povratim.. :run:

kv99

#252 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by kv99 » 21/12/2009 08:33

callmethebreeeze wrote:
tempora wrote:
Ocigledno da ni tebi a ni callmenthebreeeze pogled ne ide dalje od nosa. To sto sam citirala Muhameda- a sto vas je ocigledno brecnulo- nije imalo veze sa velicanjem Islama, tj nekakvom mojom potrebom da u ovu temu uvedem religiju ili bilo sto u tom kontekstu kako ste obojica ocigledno shvatili vec sa sasvim necim drugim. Mogla sam citirati i Isusa ili nekog drugog, nevezano za religiju, porijeklo i slicno- sto kod mene zaista ne igra nikakvu ulogu, a sto vama dvoma bit ce igra. Ova recenica mi je pala na pamet, citajuci ove sve koji tvrde kako su izazvani da osamare i udare i koji problem svoje potrebe za batinanjem zene vide u njoj a ne traze je duboko u sebi. Ova recenica mi je pala na pamet, jer covjek od pamtivjeka trazi to ekskluzivno pravo da zenu posjeduje, da cini sto mu je volja sa istom a sto je eto slucajno, izvini eto sto spomenuh da je Muhamed za svoga vremena u ovoj recenici pokusao objasniti onima koji su se pozivali na to pravo i davanje prava zeni vidjeli kao gubitak svog vrijednog plijena i posjeda. Hoces li ti svojim zdravim razumom i u vecini, razumjeti to sto sam ja htjela reci - a sto smatras nebulozom i prisivas mi nedostatak razuma i mimo svih, je apsolutno tvoja stvar. Ali ne prisivaj mi nekakve notorne gluposti koje su ocigledno proizasle iz tvoje slabosti koja se zove predrasuda - jer da ista to nije, upitao bi me sto sam s ovim citatom htjela reci i sacekao odgovor.

Obredna silovanja kako ih nazivas, nemaju veze sa nikakvom religijom, nego sa zaostalim drustvima koja su bazirana na mislju da je zena roba, posjed i da se sa njom moze raditi sto hoce.I jos jednom, silovanja, sakacenja, masakriranja, spaljivanja i ubijanja zene zbog povrede casti nemaju ama bas nista i jos jednom ama bas nista sa bilo kakvom religijom u svijetu. A da bi to shvatio i ti i callmenthebreeze treba puno vise istrazivanja i razumijevanja o polozaju zene kroz vijekove, kako se taj isti polozaj razvijao i zasto se u nekim zemljama i dan danas koriste kojekakvi barbarski, monstruozni "obredi" nad zenom a u ime necega. Sumnjam, ali eto ostavljam i mogucnosti da si se sa tim "obrednim silovanjima" uopste susreo, mislim u stvarnosti, jer ova tvoja recenica ne bi bila pusta halapljivost, pokusao bi malo da kazes nesto vise o istome. Kako bi svi oni koji se nisu susreli s temom mozda dobili malo uvida u istu.

I ti bi malo o zdravom razumu iz avlije u kojoj danas muskarci iz oba identiteta ( cuj cuj, religija?) smatraju normalnim batinanje zene a "parlamentarci" svojim izjavama potkrjepljuju isto. I ti bi mi malo o zdravom razumu iz avlije u kojoj je silovano hiljadama hiljada zena - koje danas nemaju ni imena ni izgleda ( o pravu da ne govorimo a o pravdi jos manje) a cija djeca bivaju nazivana kopiladima. Nase zene, ubijane, silovane a onda nakon rata neke druge prodavane po svijetu i odvodjene, ocigledno nemaju takvu tezinu da se o njima pise i da se njihov polozaj potpomogne i promijeni. Ali zato ima snage i volje i zelje da se neko proglasi ludim, jer je eto slucajno sasvim bezazleno spomenuo Muhameda - izvor svog zla prema zeni. Heroji ulice - ali doslovno! :zzzz:

tempora, ja ti nisam prisivao nedostatak razuma i slazem da religija nije jedini i iskljucivi razlog ubijanja iz casti, ali je cinjenica da zakon dozovolja da se zene ubijau i sibama u zemljama gdje serijat na snazi. znaci islam je komponenta bez koje ne moze. sorri.
Opet ti poluistinama pokusavas da svalis krivnju za zlostavljanje zena na Islam :? Serijat dozvoljava kaznjavanje PRELJUBE i za zene i za muskarce. Naveo sam ti da je bas prije par sedmica u Nigeriji MUSKARAC kamenovan zbog preljube. Znaci nije samo zene vec se kaznjavaju oni koji prekrse taj zakon, bilo muskarci ili zene. Jbg sta ces ne moze svako da budu pederi i da se vjencaju kao sto se to moze tamo kod tebe. Razlicite zemlje razliciti zakoni, ko je u pravu nek to drugi odluci ali to sto ti radis kad svaljujes krivicu za zlostavljanje zena na jednu religiju je podlo i sovinisticki. Po tebi onda u zemljama gdje nema Islama ili muslimana mora da je raj za zene, tamo se nikad nije dogodilo da muskarac udari zenu ili da je zlostavlja.

callmethebreeeze

#253 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 21/12/2009 10:35

boze dragi, ja najvise volim ove branioce prava na razlicitosti i kulturne relativiste. :-) za razliku od tebe ja mislim da je BOLJE drustvo gdje svi imaju prava, ili su bar blizu, kao sto je to slucaj ovdje u svedskoj, nego drustva gdje se ljudi kamenuju zbog preljube, bez obzira na njihovu spol. a sad mi reci koliko je zena kamenovano, a koliko muskaraca? (da se razumijemo, ja sam protiv te primitivne metode kaznjavanja i smrtne kazne uopste) i koliko zena sjedi u serijatskim sudovima koje odlucuju kada ce muskarci biti kamenovani? ja nigdje, ali ama bas nigdje nisam svalio zlostavljanja zena na islam, samo sam rekao da je zenama i te kako zahebano u zemljama popu saudije i irana, a tamo je na vlasti serijat (to, naravno, ne znaci da se taj isti serijat ne moze drugacije interpretirati pa da zenama bude lakse. doduse, ja sam stopostotni sekularista i protiv sam svih vrsta vjerskih zakona).

i razlika izmedju zlostavljanja zena ovdje i tamo je sto ovdje drzava to ne podrzava, za razliku od recimo irana gdje propisano kolike kamenice trebaju biti prilikom kamenovanja. :oops:

a ako vec pricamo o zlostavljanju i ubijanju iz casti razlika je i u tome sto se ovdje i te kako desi da zena bude pretucena ili ubijena, ali tom ubistvu ne predhodi dogovor ubice sa clanovima svoje porodice ako to ubistvo izvesti.

kv99

#254 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by kv99 » 21/12/2009 11:04

callmethebreeeze wrote:boze dragi, ja najvise volim ove branioce prava na razlicitosti i kulturne relativiste. :-) za razliku od tebe ja mislim da je BOLJE drustvo gdje svi imaju prava, ili su bar blizu, kao sto je to slucaj ovdje u svedskoj, nego drustva gdje se ljudi kamenuju zbog preljube, bez obzira na njihovu spol. a sad mi reci koliko je zena kamenovano, a koliko muskaraca? (da se razumijemo, ja sam protiv te primitivne metode kaznjavanja i smrtne kazne uopste) i koliko zena sjedi u serijatskim sudovima koje odlucuju kada ce muskarci biti kamenovani? ja nigdje, ali ama bas nigdje nisam svalio zlostavljanja zena na islam, samo sam rekao da je zenama i te kako zahebano u zemljama popu saudije i irana, a tamo je na vlasti serijat (to, naravno, ne znaci da se taj isti serijat ne moze drugacije interpretirati pa da zenama bude lakse. doduse, ja sam stopostotni sekularista i protiv sam svih vrsta vjerskih zakona).

i razlika izmedju zlostavljanja zena ovdje i tamo je sto ovdje drzava to ne podrzava, za razliku od recimo irana gdje propisano kolike kamenice trebaju biti prilikom kamenovanja. :oops:

a ako vec pricamo o zlostavljanju i ubijanju iz casti razlika je i u tome sto se ovdje i te kako desi da zena bude pretucena ili ubijena, ali tom ubistvu ne predhodi dogovor ubice sa clanovima svoje porodice ako to ubistvo izvesti.
Za razliku od tebe ja ne koristim svaku temu da bi bacio ljagu na jednu religiju. Ja nikad nisam tvrdio da je jedan sistem bolji od drugog vec ti ukazujem da svojim poluistinama pokusavs citavo vrijeme da okrivis Islam za nasilje nad zenama a to nije ni do vjere a ni do zemalja u kojima je Islam izrazen ili serijat. Zlostavljanje zena se dogadzaju cak i u naprednim zemljama kao sto je i Svedska i siguran sam da u toj zemlji ne zlostavljaju samo muslimani zene vec i kriscani a sigurno se moze i naci ateista koji udara zene. Zenama je zaj*bano svuda gdje ih muskarci zlostavljaju i to nema veze samo sa religijom. Mozes procitati ( ako te bas zanimaju prava i status zena ) kako se svakodnevno ubijaju i kidnapuju zene iz Meksika koje se prodaju dalje u USA. Ne znam da li je to serijat ili Islam tako rasprostranjen u Meksiku ili USA pa da je to razlog ? Ili kad se iz Baltickih zemalja dovode i siluju bas u Svedsku djevojke i tamo iskoristavaju kao bijelo roblje? Da li to samo muslimani u Svedskoj rade ili i "napredni i sa svim pravima " Svedi i poneki ateista ? Ili kad su cetnici otvarali logore za silovanje ( imas osude i svjedovenja iz Haaga ako meni ne vjerujes) pa da li je i to bilo po serijatu ili prema Islamskim propisima ? Meni nikad ne bi palo na pamet da na jednu religiju svaljujem bilo kakav problem a pogotovo zlostavljanje zena i to je podlo i ksenofobino da se to radi ovdje.
U Iranu imaju propisi kolike kamenice trebaju da budu ali ne samo za zene kao sto ti tvrdis vec je to za SVE koji budu osudzeni na smrt kamenovanjem kao sto u Americi imas propise koliko kiseline treba da se stavi da bi se osudzenik ugusio ili koliko struje treba da se pusti u tijelo. U Iranu je isto tako osudzuju na smrt MUSKARCI zbog silovanja dok u Svedskoj se osude na nekoliko mjeseci /godina zatvora ili se na sudu odbrane jer advokat pocne da ispituje silovanu sa koliko je muskaraca prije spavala/ da li je suknja bila minic ili je pila babi-pilule. Znaci po tvom rezonovanju Svedski sistem nagradzuje silovatelje jer ih dovoljno ne kaznjava. Ja to nikad ne bi tvrdio i svaljivao da su ti silovatelji ili zlostavljaci zena krivi jer su protestanti/katolici ili sl ali vidim da se svi ne drze istih principa.
I informisi se da ubistvo iz casti nije religiozno vec drustveno/tradicionalno potaknuto ( imas primjer Kurda koji imaju razlicite vjere ali im je tradicija / drustveni sistem isti i koji ubijaju iz "casti" bez obzira kojoj religiji pripadali at takvih slucaajeva imas bas u Svedskoj ali si ih ti "zaboravio " ).

callmethebreeeze

#255 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 21/12/2009 19:14

covjeka smijesnog, prisivas mi stvari koje nisam rekao. :-) :-) :-) cuj, koristim svaku temu da bacam ljigu na islam. ja otprilike mislim i napisao sam sve sto ti, ali ti je to ocito promaklo. jedina razlika izmedju nas je ta sto ja ne banalizujem i ne minimiziram uticaj poliitickog islama na los polozaj zena u zemljama u kojima je serijat na snazi. znam ni da muskarcima nije lako, ali tema su zene. i naravno da postoje slucajevi ubijanja zena u svedskoj od strane krscana i ateista, samo je bitna razlika ovdje sto su zene i muskarci jednaki pred zakonom. u saudiji i iranu to nisu.
a "cast" je olaksavajuca okolonost u sljedecim zemljama: Peru, Bangladesh, Argentina, Ekvador, Egipat, Gvatemala, Iran, Izrael, Jordan, Sirija, Liban, Turska, Zapadna obala i Venezuela, sto jasno pokazuje da to nije samo problem vezan za islam.

:-) :-)

callmethebreeeze

#256 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 21/12/2009 19:19

zoom66 wrote:
callmethebreeeze wrote:covjeka smijesnog, prisivas mi stvari koje nisam rekao. :-) :-) :-) cuj, koristim svaku temu da bacam ljigu na islam. ja otprilike mislim i napisao sam sve sto ti, ali ti je to ocito promaklo. jedina razlika izmedju nas je ta sto ja ne banalizujem i ne minimiziram uticaj poliitickog islama na los polozaj zena u zemljama u kojima je serijat na snazi. znam ni da muskarcima nije lako, ali tema su zene. i naravno da postoje slucajevi ubijanja zena u svedskoj od strane krscana i ateista, samo je bitna razlika ovdje sto su zene i muskarci jednaki pred zakonom. u saudiji i iranu to nisu.
a "cast" je olaksavajuca okolonost u sljedecim zemljama: Peru, Bangladesh, Argentina, Ekvador, Egipat, Gvatemala, Iran, Izrael, Jordan, Sirija, Liban, Turska, Zapadna obala i Venezuela, sto jasno pokazuje da to nije samo problem vezan za islam.

:-) :-)

hocu li sad? :D (ovo nije vezano za temu :D )
od tutra.
:sax: :run: :skoljka: :kiss:

pirmin

#257 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by pirmin » 21/12/2009 19:38

Ima masa zena na svijetu koje su jace od prosjecnih glavonja :

http://en.evilox.com/videos/mma-free-fi ... ouissement

http://www.youtube.com/watch?v=0qq0MhL- ... re=related

Njih bih u zaru borbe udario ali bih realno dobio po picci. :D

Soul_Sista

#258 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Soul_Sista » 21/12/2009 19:46

pirmin wrote:Ima masa zena na svijetu koje su jace od prosjecnih glavonja :

hehehe, ovo je ziva istina :D
ja sam na jednu takvu zensku budalu naletila prosle godine...sta je ta hrane mogla pojesti a kad hoda sve se u stanu treslo :shock: :lol: :roll:
ja mislim da bi mogla smlatiti trojicu od jednom...a kamoli mene sitnu :D :( :D

JThomas

#259 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by JThomas » 21/12/2009 19:50

ja sam čit'o da u urugvaju možeš ubiti i ženu i švalera ako ih uhvatiš na djelu. pošto kupio, po to i prod'o.

pirmin

#260 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by pirmin » 21/12/2009 20:50

Soul_Sista wrote:

hehehe, ovo je ziva istina :D
ja sam na jednu takvu zensku budalu naletila prosle godine...sta je ta hrane mogla pojesti a kad hoda sve se u stanu treslo :shock: :lol: :roll:
ja mislim da bi mogla smlatiti trojicu od jednom...a kamoli mene sitnu :D :( :D
Ma samo na jutjubu pod tabovima "Chick fight" ima na stotine snimaka agresivnih zena zeljnih krvi.
Meni prosto bude zao glavonja koji sa njima moraju zivjeti, dodje mi da osnujem drustvo za zastitu muskaraca. :D

Loulou

#261 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Loulou » 21/12/2009 21:07

pirmin wrote:

Ma samo na jutjubu pod tabovima "Chick fight" ima na stotine snimaka agresivnih zena zeljnih krvi.
Meni prosto bude zao glavonja koji sa njima moraju zivjeti, dodje mi da osnujem drustvo za zastitu muskaraca. :D
Chris Cyborg, s tvog prvog clipa, je šampionka ženskog MMA-a. Sasvim "slučajno", njezin je muž također MMA borac.
To što je tu uradila jeste diskutabilno (iako su neki za to krivili pogrešan prijevod njenog prevoditelja). Cijelu stvar, izvedenu u svrhu naučnog ispitivanja, možeš pogledati ovdje: http://www.youtube.com/watch?v=n38fLoH540Q

I drugi clip je boxing match.
U oba slučaja se radi o borilačkim sportovima i nije u vezi s temom iz naslova.

pirmin

#262 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by pirmin » 21/12/2009 21:33

Loulou wrote: U oba slučaja se radi o borilačkim sportovima i nije u vezi s temom iz naslova.
6 godina sam na ovom forumu i nisam naisao ni na jednu temu gdje se manje ili vise ne skrece sa zadanog pravca iz prvoga posta.
To ti je draga moja/dragi moj (woteva) čar sa-x-a. ;)

A toliko i nije skrenuto sa teme jer svako od nas zna najmanje jednu zensku osobu koja nista od borilackih vjestina ne trenira a u stanju je da i te kako isamara manje sposobnog muzjaka.Cisto razgranicenje izmedju agresivnih muzjaka i ljubicica od zena ne postoji vec nas ima svakakvih.

Ono sto hocu reci je da je za osudu i lijecenje svaka primjena sile nad fizicki i mentalno slabijima od sebe pa bilo da se radi o zeni, muskarcu, dijetetu, starijim ili bolesnim ljudima.

Loulou

#263 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Loulou » 21/12/2009 21:40

Ono na što sam, između ostalog, željela skrenuti pažnju je da primjeri nisu bili adekvatni.
Da ima slučajeva u kojima su muškarci malteretirani, zlostavljani - da, ima. Ali ne treba time relativizirati ovu, nego otvoriti zasebnu temu.

pirmin

#264 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by pirmin » 21/12/2009 21:55

Loulou wrote: Ali ne treba time relativizirati ovu, nego otvoriti zasebnu temu.
Cemu nova tema?
Samar je samar.
Bol je bol.
Zrtva je zrtva...ili ti mislis da muskarac bez problema podnosi fizicko nasilje.
Nemam namjeru nista da relativiziram vec mi je cilj da uputim na ono sta je u stvari problem a to je sam cin agresije sa svim svojim fasetama.
Isti ovi mladici iz naslova smatraju da treba samarati sve koji su slabiji od njih i to je, po mom misljenju, akutni problem.

jeza u ledja

#265 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jeza u ledja » 21/12/2009 22:09

Loulou wrote:Ono na što sam, između ostalog, željela skrenuti pažnju je da primjeri nisu bili adekvatni.
Da ima slučajeva u kojima su muškarci malteretirani, zlostavljani - da, ima. Ali ne treba time relativizirati ovu, nego otvoriti zasebnu temu.
Moze se napraviti jedna 'relativizacija', a to je da zeMsko smijes mlatnuti u svrhu samoodbrane.
Nije svako zensko slabije od svakog muskarca, i obratno.

I ideja o 'neudaranju slabijeg' kao argumentu protiv udaranja zena mi je seksisticka, ali eto ako to nekoga sprijecava da udara zene bujrum.
Kao i ova glupost o "serijatskom kamenovanju muskaraca". Valjda je to obrazlozenje???

Muskarce i zene treba posmatrati potpuno isto. Ne trebas ti neudarati zensko "zato sto je slabija" ili "emotivno nestabilnija" :-) vec zato sto ne trebas udarati nikoga uopste - TACKA.
Jedini pravi razlog mlacenja nekog je radi fizicke samoodbrane.
Tako ja zelim da razmisljam, i tako treba svaki normalan insan da razmislja.

-------------------------------------------------------------------

E sad, prava pitanja su sljedeca:
Posto mi kao pravi Balkanci jel, ne mozemo pretrpjeti verbalnu uvredu, levacenje, varanje, blejanje, zajebanciju, i generalno razne vrste verbalnih, zakonskih, materijalnih i gestikularnih interakcija, tu onda nastaje problem.
Da li zenu osinuti ako vam opsuje majku? Mozda mrtvog oca? Mozda kad vas prevari? Mozda nece da vam stane na pjesackom? Ili mozda vas je ruzno pogledala? A mozda nosi kakvu feredzu ili minjak pa je treba nauciti pravom ponasanju? Koja je granica tolerantnosti? Toliko pitanja, tako malo odgovora....

Muskarac kad se nadje u ovakvoj situaciji, on zna da postoji neki kodeks ponasanja, i zna sta moze da ocekuje od odredjene osobe i u odredjenoj situaciji. Postoji citav spektar drustvenih pravila u kojoj se dva ili vise muzjaka mogu naci. Oni na taj nacin odrastaju i uce pravila ponasanja, sta se moze, a sta ne.
Zenama su ta pravila mahom nepoznata, zato kad se u njih upustaju na potpuno drugim osnovama, ako to uopste rade svjesno. Zene jebiga imaju tu privilegiju da ti vade zivac, ako hoce, a da ti tu ne mozes nista, osim da odes.

Jasno je da je fizicka ne-reakcija na verbalnu akciju moze da se odrazi na covjeka, (psihickiiiiii :D ), no opet kazem normalnom i pametnom insanu je jasno da je fizicka reakcija samo odraz necije slabosti da se s nekim (ako je to potrebno) sukobi, da ne reaguje, ili da problem rijesi drugim putem.

Pravo dakle pitanje je - zasto se uopste s nekim fizicki sukobljavati osim u samoodbrani?

Loulou

#266 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Loulou » 22/12/2009 15:27

jeza u ledja wrote:...
Pravo dakle pitanje je - zasto se uopste s nekim fizicki sukobljavati osim u samoodbrani?
To je već filozofsko pitanje. Jer, da nema fizičkog nasrtaja/napada, da l' bi postojala potreba za samoodbranom?
pirmin wrote:Cemu nova tema?
Samar je samar.
Bol je bol.
Zrtva je zrtva...ili ti mislis da muskarac bez problema podnosi fizicko nasilje.
Nemam namjeru nista da relativiziram vec mi je cilj da uputim na ono sta je u stvari problem a to je sam cin agresije sa svim svojim fasetama.
Isti ovi mladici iz naslova smatraju da treba samarati sve koji su slabiji od njih i to je, po mom misljenju, akutni problem.
Na to da želiš ukazati na općeprisutno nasilje nisu ukazivala tvoja prva dva posta s prethodne stranice. Naprotiv, u njima pišeš o “agresivnim ženama željih krvi” i žaljenju za “glavonjama koji s njima moraju živjeti”, pri čemu su sadržaji na linkovima potpuno neprimjereni, iz razloga koje sam ranije navela.
Nakon toga, kako to obično biva, tema skreće u drugu stranu – nasilne žene, i javljaju se ljudi s pričom: “Znam ja ovaj slučaj, znam ja onaj slučaj”, i na taj se način vrlo konkretan predmet diskusije/problem relativizira u stilu: “Eto, udaraju i one, nisu samo muškarci nasilni”.
Tema je o mladićima koji vjeruju da žene treba šamarati, ne obrnuto.

Ghost_Rider_XXX

#267 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Ghost_Rider_XXX » 22/12/2009 16:04

Sve skupa sredina vrlo diktira ponasanje oba pola. Ne mislim na drzavu nego na neku vrstu mikrosredine tj. okruzenja s kojim pojedinac dolazi u kontakt.
Nije sto posto tacno, ali nivo obrazovanja je obrnuto proporcionalan nacinu na koji se problem u datom trenutku rjesava. (fizicki ili verbalno)

Na zalost ima zena koje misle da je sasvim regularno i normalno da dobije vaspitnu s vremena na vrijeme.

Ilustracije radi evo jedne anegdote.
Prije nekoliko godina sam sjedio s par prijatelja u jednom sarajevskom kaficu u centru. Dva stola od nas je sjedio neki par.
On onako sav markantan u bijeloj majici, trenirci, zlatnim lancem oko vrata (debljine takve da se hammer moze slepati iz blata) i naravno "original" rejbankama na celu.
Ona onako ljepuskasta djevojka u ranim dvadesetim, dotjerana, pospremljena samo tako.
On onako pun pameti grana rukama, kao valjda objasnjava nesto.
Ona suti gleda i ne progovara nista.
Slijedeca scena doticni pripovjedac joj udara samar od kojeg bi i konj u trku pao u nesvijest i naravno cura kao pokosena pada sa stolice.
Na tu njegovu gestu ja kao satro dzentlmen pridjem liku i slozim ga sa stolice na kojoj je sjedio i par puta ga lijepo pomilujem po kockastoj glavi.
Epilog ona onako krvava mene cupa za ruku i vice:"Nemoj ga udarati nije on to tako mislio."

Sad se ja pitam ko u ovoj cijeloj prici nije normalan? On, Ona, Ja?

U globalu ako je zena samosvjesna, i zna sta hoce u zivotu, cisto sumnjam da ces naci neki mudrac koji ce imati m*da da je udari, jer ima ona stara koliko pustis toliko gazi.

bez_ideje

#268 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by bez_ideje » 22/12/2009 16:11

Ghost_Rider_XXX wrote:Sve skupa sredina vrlo diktira ponasanje oba pola. Ne mislim na drzavu nego na neku vrstu mikrosredine tj. okruzenja s kojim pojedinac dolazi u kontakt.
Nije sto posto tacno, ali nivo obrazovanja je obrnuto proporcionalan nacinu na koji se problem u datom trenutku rjesava. (fizicki ili verbalno)

Na zalost ima zena koje misle da je sasvim regularno i normalno da dobije vaspitnu s vremena na vrijeme.

Ilustracije radi evo jedne anegdote.
Prije nekoliko godina sam sjedio s par prijatelja u jednom sarajevskom kaficu u centru. Dva stola od nas je sjedio neki par.
On onako sav markantan u bijeloj majici, trenirci, zlatnim lancem oko vrata (debljine takve da se hammer moze slepati iz blata) i naravno "original" rejbankama na celu.
Ona onako ljepuskasta djevojka u ranim dvadesetim, dotjerana, pospremljena samo tako.
On onako pun pameti grana rukama, kao valjda objasnjava nesto.
Ona suti gleda i ne progovara nista.
Slijedeca scena doticni pripovjedac joj udara samar od kojeg bi i konj u trku pao u nesvijest i naravno cura kao pokosena pada sa stolice.
Na tu njegovu gestu ja kao satro dzentlmen pridjem liku i slozim ga sa stolice na kojoj je sjedio i par puta ga lijepo pomilujem po kockastoj glavi.
Epilog ona onako krvava mene cupa za ruku i vice:"Nemoj ga udarati nije on to tako mislio."

Sad se ja pitam ko u ovoj cijeloj prici nije normalan? On, Ona, Ja?

U globalu ako je zena samosvjesna, i zna sta hoce u zivotu, cisto sumnjam da ces naci neki mudrac koji ce imati m*da da je udari, jer ima ona stara koliko pustis toliko gazi.
Upravo tako,i da udari jednom,sigurno mu nece dati priliku da ponovi

callmethebreeeze

#269 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 22/12/2009 16:16

slazem se s ovim vezano za "samosvjesne" zene. samo, kako se postaje samosvjesna zena? ili da formulisem pitanje ovako: kako se postaje samosvjesna zena u postratnom, tranzicijskom drustvu, koje tone u korupciju, kriminal, nacionalizam i sva moguca sranja koja mogu zadesiti jednu drzavu? kako stvoriti samosvjesnu zenu od djevojcica iz bosanskih sela kojima roditelji ne daju da idu u skolu jer nemaju novca za udzbenike? u kojima se to medijima danas propagira ideal samosvjesne zene? citajuci avaz, azru, gledajuci nasu televiziju meni se cini da se kod nas radi puno toga da se zeni odredi mjesto izmedju kreveta i kuhinje. uspjesi van kuce su pohvalni, ali ne smiju ici na ustrb porodice... i tako dalje.

ecstase

#270 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ecstase » 22/12/2009 21:57

Ko moze mene mogu i ja njega.O ;-) cete ravnopravnost pa eto vam je

Bosanski_kralj

#271 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Bosanski_kralj » 22/12/2009 22:06

Ne mogu vjerovati da današnji srednjoškolci tako razmišljaju. Vjerovatno je u pitanju neozbiljno popunjavanje ankete. Pa ja kad sam bi srednjoškolac, a to nije bilo tako davno, sve moje kolege iz razreda su imali strah i mišljenje " Ne dao bog da me cura počne tući, nit je kako udariti(gdje ćeš žensko udariti) - nit pustiti da te udara". :D

bez_ideje

#272 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by bez_ideje » 22/12/2009 22:18

ecstase wrote:Ko moze mene mogu i ja njega.O ;-) cete ravnopravnost pa eto vam je
jadno

ecstase

#273 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ecstase » 22/12/2009 22:21

bez_ideje wrote:
ecstase wrote:Ko moze mene mogu i ja njega.O ;-) cete ravnopravnost pa eto vam je
jadno
Ma ja ba...

Margita81

#274 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Margita81 » 22/12/2009 22:42

callmethebreeeze wrote:slazem se s ovim vezano za "samosvjesne" zene. samo, kako se postaje samosvjesna zena? ili da formulisem pitanje ovako: kako se postaje samosvjesna zena u postratnom, tranzicijskom drustvu, koje tone u korupciju, kriminal, nacionalizam i sva moguca sranja koja mogu zadesiti jednu drzavu? kako stvoriti samosvjesnu zenu od djevojcica iz bosanskih sela kojima roditelji ne daju da idu u skolu jer nemaju novca za udzbenike? u kojima se to medijima danas propagira ideal samosvjesne zene? citajuci avaz, azru, gledajuci nasu televiziju meni se cini da se kod nas radi puno toga da se zeni odredi mjesto izmedju kreveta i kuhinje. uspjesi van kuce su pohvalni, ali ne smiju ici na ustrb porodice... i tako dalje.

Nazalost tako je.

tempora

#275 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by tempora » 22/12/2009 23:47

Cuj malo bi smo o samosvjesnim zenama? Uh, uh, a sto cini zenu samosvjesnom? Je li to njena svjest i kako se ista razvija? I sta je sa zenom koja je manje svjesna, ona sa posebnim potrebama, koja mozda nije nadarena intelektom i slicno? I koji su uslovi da se postane samosvjesna? I ko ih odredjuje? :? :? :? :? :?

Locked