Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
quelle1983
Posts: 36
Joined: 31/03/2009 15:25

#201 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by quelle1983 »

ladyblue18 wrote: Bas se pitam koja je to nastavnica bila. :? :roll:

Inace MMB nikada nije imala i sumnjam da ima i danas pedagoga. Taj covjek je bio sve osim pedagoga, pa to je komedija bila sta su njemu ucenici radili da se meni evo sada smije kad se sjetim.
On samo lafo ima tu titulu.
A direktorica je posebna prica...boli nju briga, glavna recenica joj je "Dezurni, idi donesi kafu od Zute meni i sekretarici". :-)
Izgleda da se stanje samo pogorsava.
Spomenuta nastavnica je iduće godine otišla u penziju. :)
User avatar
Truba
Posts: 81668
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#202 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Truba »

ok za šamaranje.... normalni su protiv

ali šta mislite o gađanju kućanskim predmetima svoga partnera

i žene znaju gađati :mrgreen:
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#203 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Arc_Angel »

zabrinjavajuce je rijec koja ne moze da opise rezultate ovog istrazivanja.

po meni, ne postoji ama bas nista sto zenska osoba moze uraditi pa da bi zbog toga dobila samar ili batine, ali bas nista. zasto?

pa zato sto je pod jedan prvo i osnovno slabija od mene i to ne malo nego drasticno. drugo njeznija je ali i emotivnija zato i jeste zena. znaci nema opravdanja, ali apsolutno nikakvog nikada da bi se zena tukla i samarala. kada se neki muskarac spusti na taj nivo i to uradi, on vise nije muskarac to je jedna picka obicna, zato sto zna da mu zensko nikada ne moze vratiti istom mjerom.

to jednostavno predstavlja klasicnu i potpunu nemoc muskarca mentalnu, psihicku i svaku drugu u odnosu na zenu i tu nema nikakve dodatne filozofije.

a rezultat ovog istrazivanja samo pokazuje u kakvoj sredini mi svi zivimo, koliko smo pismeni, duhovni, osvjesteni, isfrustrirani.

za kraj, ako neko misli da je baja, frajer, pasa, musko zato sto ce samarati zenu stvarno mi ga je zao, takvi su nista drugo do dusevne i umne bijede.

ja uvijek kazem ako vec zelis da se dokazujes na taj nacin, onda nadjes nekoga ko je jaci od tebe onoliko koliko si ti jaci od nje pa probas svoju srecu, i tamo se pokazi pa budi baja i frajer pa samaraj.
quelle1983
Posts: 36
Joined: 31/03/2009 15:25

#204 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by quelle1983 »

jeza u ledja wrote:
callmethebreeeze wrote:meni je zaista zastrasujuce vidjeti koliko je cura ovdje bilo fizicki zlostavljano.
:-) :-) :-)
Meni takodje. Ono citam i razmisljam o tome kao necemu sto se desava tamo nekom, posebnom, koga nije mazila sreca. A ono u stvari desava se mnogim zenama i to cesto. Jos jedan pokazatelj koliko slabo poznajemo probleme....pa reci cu - ugrozenih grupa ljudi.

Ni mnoge zene doduse ne kontaju neke stvari s kojim se muskarci suocavaju, al to je vec druga tema.
Mene čudi da se nije javilo više žena. Mada zaista nije jednostavno pričati o tome...
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#205 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by General_Jackson »

@Arc_Angel razmisljas upravo kako normalan covjek i treba da razmislja, ali nazalost takvog razmisljanja je sve manje i mene su od najmladjih dana ucili da zene tuku samo fizicki i moralni jadnici, no pogledaj danas momci koji posezu za nasiljem nad zenama cesto su neke vrlo poznate i opasne face iz svijeta "sporta" i filma koji su da tragedija bude veca idoli danasnje omladine. Niz primjera imas kako kod nas tako u svijetu, problem je sto neko rece globalan. Nismo mi tu nista puno gori ili bolji od ostatka svijeta.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#206 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Margita81 »

Arc_Angel wrote:zabrinjavajuce je rijec koja ne moze da opise rezultate ovog istrazivanja.

po meni, ne postoji ama bas nista sto zenska osoba moze uraditi pa da bi zbog toga dobila samar ili batine, ali bas nista. zasto?

pa zato sto je pod jedan prvo i osnovno slabija od mene i to ne malo nego drasticno. drugo njeznija je ali i emotivnija zato i jeste zena. znaci nema opravdanja, ali apsolutno nikakvog nikada da bi se zena tukla i samarala. kada se neki muskarac spusti na taj nivo i to uradi, on vise nije muskarac to je jedna picka obicna, zato sto zna da mu zensko nikada ne moze vratiti istom mjerom.

to jednostavno predstavlja klasicnu i potpunu nemoc muskarca mentalnu, psihicku i svaku drugu u odnosu na zenu i tu nema nikakve dodatne filozofije.

a rezultat ovog istrazivanja samo pokazuje u kakvoj sredini mi svi zivimo, koliko smo pismeni, duhovni, osvjesteni, isfrustrirani.

za kraj, ako neko misli da je baja, frajer, pasa, musko zato sto ce samarati zenu stvarno mi ga je zao, takvi su nista drugo do dusevne i umne bijede.

ja uvijek kazem ako vec zelis da se dokazujes na taj nacin, onda nadjes nekoga ko je jaci od tebe onoliko koliko si ti jaci od nje pa probas svoju srecu, i tamo se pokazi pa budi baja i frajer pa samaraj.

:thumbup:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#207 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by respo »

ovi sa situacijama u skolama otisli sa teme bar jedno kilometar
ovdje koliko vidim je tema kad decko udari djevojku muz zenu i tako te relacije ne kako ucenik samara nastavnicu ili kako se ucenici izmedju sebe samaraju
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#208 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by General_Jackson »

respo wrote:ovi sa situacijama u skolama otisli sa teme bar jedno kilometar
ovdje koliko vidim je tema kad decko udari djevojku muz zenu i tako te relacije ne kako ucenik samara nastavnicu ili kako se ucenici izmedju sebe samaraju
Ucenik koji "tresne" svoju nastavnicu o zid, poslije ce postati uzoran gradjanin, suprug i otac ????
:shock: :shock: :shock: :cry:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#209 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by respo »

General_Jackson wrote:
respo wrote:ovi sa situacijama u skolama otisli sa teme bar jedno kilometar
ovdje koliko vidim je tema kad decko udari djevojku muz zenu i tako te relacije ne kako ucenik samara nastavnicu ili kako se ucenici izmedju sebe samaraju
Ucenik koji "tresne" svoju nastavnicu o zid, poslije ce postati uzoran gradjanin, suprug i otac ????
:shock: :shock: :shock: :cry:
jesam li to slucajno rekao? i ima li kakve veze to kakav ce on biti gradjanin sa samaranjem zene?
koliko "gospodina" hoda gradom a udario je zenu sakom ili joj je zad'o jedan samar preko lica?
User avatar
KadSeMrtviProbudimo
Posts: 533
Joined: 09/09/2009 15:54
Location: mešihat nevjerne zajednice

#210 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by KadSeMrtviProbudimo »

Kakvo smo društvo postali kad 2009. godine, u 9 stranica foruma i 220 diskusija raspravljamo o pitanju "Da li mladići u BiH vjeruju da žene treba šamarati" :(
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#211 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by General_Jackson »

respo wrote:
General_Jackson wrote:
respo wrote:ovi sa situacijama u skolama otisli sa teme bar jedno kilometar
ovdje koliko vidim je tema kad decko udari djevojku muz zenu i tako te relacije ne kako ucenik samara nastavnicu ili kako se ucenici izmedju sebe samaraju
Ucenik koji "tresne" svoju nastavnicu o zid, poslije ce postati uzoran gradjanin, suprug i otac ????
:shock: :shock: :shock: :cry:
jesam li to slucajno rekao? i ima li kakve veze to kakav ce on biti gradjanin sa samaranjem zene?
koliko "gospodina" hoda gradom a udario je zenu sakom ili joj je zad'o jedan samar preko lica?
Problem nasilja u skolama itekako ima veze sa ovom temom, na kraju o tome je prva napisala bas djevojka koja je bila zrtva istoga, a tema se odnosi na nasilje nad zenama. Radi se o dobu u kojem se formira licnost i ako je za djecu normalno udariti nastavnicu i skolsku drugaricu kakve cemo onda to odrasle licnosti tj. gradjane dobiti?. Gospodin koji samara i udara zene sigurno nije gospodin, kao ni uzorni gradjanin, ali problem jeste sto ljudi pocinju takve smatrati uzornim i gospodom. Nadam se da ih ni ti ne smatras gospodom, samo se nismo najbolje razumili.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#212 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by respo »

General_Jackson wrote: Problem nasilja u skolama itekako ima veze sa ovom temom, na kraju o tome je prva napisala bas djevojka koja je bila zrtva istoga, a tema se odnosi na nasilje nad zenama. Radi se o dobu u kojem se formira licnost i ako je za djecu normalno udariti nastavnicu i skolsku drugaricu kakve cemo onda to odrasle licnosti tj. gradjane dobiti?. Gospodin koji samara i udara zene sigurno nije gospodin, kao ni uzorni gradjanin, ali problem jeste sto ljudi pocinju takve smatrati uzornim i gospodom. Nadam se da ih ni ti ne smatras gospodom, samo se nismo najbolje razumili.
govorim za one koji su u javnosti "gospoda" i fini su prema zenama itd a u kuci horor
i to nema veze sa skolom
eto pola ovih starijih su zavrsili skolu u onom sistemu kad se bas nije smjelao ni povisiti glas na uciteljicu nastavnicu
a nasilnicu su danas
siprius_amprius
Posts: 1
Joined: 18/12/2009 16:51

#213 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by siprius_amprius »

pozdravljam vas kriticari :D
@anjusha
razlog zbog kojeg si me banovala je smjesan i banalan
nisam znao da mi je zabranjeno iznosiiti licno misljenje a ako se ne varam ono ne siri mrznju ni ti vredza ucesnike ovog foruma !!
a mozda se varam pa me banujes zbog druge teme gdje sam objavio dokumentarac Roberta Fiska o stradanju civila u sarajevu tokom rata, a treceg razloga koliko ja znam. NEMA .

@ladyblue18
sto kazu u onoj reklami "moja TV" odvadi malo :D
sve i da jesu te ta djeca tukla kao sto kazes sumljam da ne bi reagovao ucitelj a sumljam i da si ti presutila svojim roditeljima o tom incidentu ili kako kazes da i je bilo vise.
a ono u sta ne sumljam je to da bi svaki normalni roditelj kojem se djete pozali na takve stvari da bi odma otisao na malo duzi razgovor s tim uciteljem i direktorom skole ili bi premjestilo djete u drugu skolu.
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#214 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by SenSen »

respo wrote: govorim za one koji su u javnosti "gospoda" i fini su prema zenama itd a u kuci horor
i to nema veze sa skolom
eto pola ovih starijih su zavrsili skolu u onom sistemu kad se bas nije smjelao ni povisiti glas na uciteljicu nastavnicu
a nasilnicu su danas
Mislim da je ovo veliki problem u nasem drustvu, gdje je uobicajen taj malogradjanski mentalitet. Pogotovo kada se sastavi sa onim razmisljanjem po kojem je zena koja ima svoj glas "alapaca" ili "teskog karaktera" :roll: Ko ce onda vjerovati zeni, ako je ona po njima azdaha (jer zaboga se usudi imati misljenje) a muz joj je "fin covjek"?! Cula sam svojim usima takve izjave. I to u slucaju gdje su doticni licno prisustvovali tome da zena pobjegne od svoje kuce sva u modricama. Ali ipak govore gluposti kao "obadvoje su krivi" ili "znas ti kakva je ona".. Mogu samo reci fuj!

p.s. Moram dodati da su standardi za "finog" muskarca vrlo niski. Neki misle da ako musko digne prst u kuci, ili provede pet minuta sa sopstvenom dijecom da mu treba dati medalju :roll:
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#215 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Margita81 »

SsenSen prestani mi citati misli to nije lijepo..mislim stvarno .. :skoljka:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#216 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ladyblue18 »

siprius_amprius wrote:pozdravljam vas kriticari :D
@anjusha
razlog zbog kojeg si me banovala je smjesan i banalan
nisam znao da mi je zabranjeno iznosiiti licno misljenje a ako se ne varam ono ne siri mrznju ni ti vredza ucesnike ovog foruma !!
a mozda se varam pa me banujes zbog druge teme gdje sam objavio dokumentarac Roberta Fiska o stradanju civila u sarajevu tokom rata, a treceg razloga koliko ja znam. NEMA .

@ladyblue18
sto kazu u onoj reklami "moja TV" odvadi malo :D
sve i da jesu te ta djeca tukla kao sto kazes sumljam da ne bi reagovao ucitelj a sumljam i da si ti presutila svojim roditeljima o tom incidentu ili kako kazes da i je bilo vise.
a ono u sta ne sumljam je to da bi svaki normalni roditelj kojem se djete pozali na takve stvari da bi odma otisao na malo duzi razgovor s tim uciteljem i direktorom skole ili bi premjestilo djete u drugu skolu.
Cisto da znas, dobit ces ban, jer pravila foruma kazu zabranjeno kloniranje.
I ne znam gdje si procitao da sam ja svojim roditeljima sutila o tim stvarima i da moji roditelji nisu pokusavali rjesiti problem, ali da ja nisam htjela u drugu skolu. Genije, odvadi malo. :wink:
respo wrote:ovi sa situacijama u skolama otisli sa teme bar jedno kilometar
ovdje koliko vidim je tema kad decko udari djevojku muz zenu i tako te relacije ne kako ucenik samara nastavnicu ili kako se ucenici izmedju sebe samaraju
Ja sam ti fino rekla da niko nije otisao sa teme, jer je tema o djeci tj ucenicima koji smatraju da je ok. udarati zensko.
Ako ti nije problem da ovdje zavrsimo sa time jel ko otisao sa teme ili nije, jer za to postoje moderatori.
Hvala!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#217 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jeza u ledja »

Ja cu opet ponoviti svoje misljenje.

Takvo misljenje o drustvenim normama po kojima su muskarci privilegovani se moze mnogo brze poceti mijenjati nabolje ako se zene vise i na bolji nacin ukljuce u te promjene.

Iskreno, smatram da zene nisu dovoljno glasne i sto se tice mnogih problema drze se po strani. To vidim cak i na ovom forumu (ne mislim samo na ovu temu).

Dok god su glavne teme zenskih razgovora "ljubav", "seks", "veze", "drustveni zivot", bilo u zivotu, bilo na forumu, neke stvari se nece mijenjati. Garantujem da neko uradi istrazivanje da ce vidjeti da je veci prosjek zenskih odgovora na podforumu "Ljubav i seks" i "Umjetnost zivljenja" nego sto je na ovom, ili "Ekonomija" ili "Nauka i edukacija", da ne govorim za politiku, al hajd na njoj je mozda i previse gluposti.
Takodje sticem utisak jedne pasivnosti kod velikog broja djevojaka koje se javljaju na razne teme, nevezano o cemu se radi. Ima ih i previse koje bojazljivo i rezignirano iznose svoja misljenja, stavove, i onako ovlas prelaze preko vrlo ozbiljnih stvari. Ma to se cak primjeti i iz naziva nekih od nickova. ("jedna tamo", "jedna mala"....jebote ko da vas je stid??!)

Naravno to vazi samo za pojedine, ali vas brate previse ima.

A zasto je to tako, krivim drustvo na koje podjednak uticaj mogu imati i zene i muskarci. Do 50-100 godina, bilo je drukcije, ta nejednakost je bila institucionalizirana kroz zakone i prava (u BIH i regionu). Danas vise nije tako, zene imaju sve legalne i institucionalne predispozicije da postignu svojim zalaganjem vecu jednakost i prava i uticaj u drustvu. (prava koja su im formalno vec omogucena, sto kroz drustveni razvoj u zadnjih 50 godina, sto kroz podsticaj iz medjunarodnih institucija).

Mislite da je problem samo u muskarcima? Jes vraga, ma ni upola. U ljudskoj prirodi je da je sebican i iskoristava omogucenu prednost. Muskarci nemaju dovoljan podsticaj za promjenu agresivnog ponasanja. Sve ove Seke, Koke, Minee ili kako se vec zovu sto se vrte po televiziji, pa kopije na ulici, dopicnjaci, pushupovi, i slicne pizdarije doprinose upravo najvise ovakvom drustvu.

Nazovite me sovinistom... :oops:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#218 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ladyblue18 »

Kaze meni moja mati da sam i previse glasna, sto sigurno i jest istina jer ja o svemu manje vise imam misljenje, tj. o onome sto mene zanima, i ja uvijek diskutujem al ono bas glasno u stilu advokata. Znaci nisam promasila fax. :lol:
Ali uvijek doda na to kako ce me neko danas-sutra "razbiti" zbog toga, jer ljudi ne vole i ne dopustaju da kazes svoje misljenje koje se ne podudara sa njihovim.
Znam ja da tu ima istine ali jbg. ja sebi ne mogu pomoci. :roll:
A ako ce me neko sutra razbit jer mu kazem u facu neke stvari, e pa jbg. onda odoh ja iz ovog drustva.

A to sto se ne javljam na politiku ili ekonomiju itd. ne znaci da me ona ne zanima. Samo ne zelim da me glava boli jer kad jednom tamo krocis tesko se mozes izvuc. :D Narocito iz politike, a tu svako misli da je on u pravu i nema kraja tome. :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#219 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jeza u ledja »

ladyblue18 wrote:Kaze meni moja mati da sam i previse glasna, sto sigurno i jest istina jer ja o svemu manje vise imam misljenje, tj. o onome sto mene zanima, i ja uvijek diskutujem al ono bas glasno u stilu advokata. Znaci nisam promasila fax. :lol:
Ali uvijek doda na to kako ce me neko danas-sutra "razbiti" zbog toga, jer ljudi ne vole i ne dopustaju da kazes svoje misljenje koje se ne podudara sa njihovim.
Znam ja da tu ima istine ali jbg. ja sebi ne mogu pomoci. :roll:
A ako ce me neko sutra razbit jer mu kazem u facu neke stvari, e pa jbg. onda odoh ja iz ovog drustva.

A to sto se ne javljam na politiku ili ekonomiju itd. ne znaci da me ona ne zanima. Samo ne zelim da me glava boli jer kad jednom tamo krocis tesko se mozes izvuc. :D Narocito iz politike, a tu svako misli da je on u pravu i nema kraja tome. :D
Nisam mislio na tebe, a vjerovatno nazalost ni na koga ko ce se javiti na ovoj temi. ;)

Ti kao moderatorica si upravo suprotno od onih koje sam opisivao. ;)
Mirci je u tome bila sampion :D (btw, sta je s njom?), ali eto i ona je najbolji primjer dobrog roditeljskog odgoja.


Ma sta treba da me cudi od drzave u kojoj su glavni politicari - muskarci, a niko ne zna ni kako im zene izgledaju, one su kao prave dame "djentlmenski" zaklonjene od strane javnosti, po kucama. :-)
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#220 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by General_Jackson »

Grozno je da osim moderatora niko od diskutanata evo vec gotovo 4 sata nije reagovao na ovo:
@ladyblue18
sto kazu u onoj reklami "moja TV" odvadi malo
sve i da jesu te ta djeca tukla kao sto kazes sumljam da ne bi reagovao ucitelj a sumljam i da si ti presutila svojim roditeljima o tom incidentu ili kako kazes da i je bilo vise.
a ono u sta ne sumljam je to da bi svaki normalni roditelj kojem se djete pozali na takve stvari da bi odma otisao na malo duzi razgovor s tim uciteljem i direktorom skole ili bi premjestilo djete u drugu skolu.
Znaci @ladyblue koja je progovorila o nasilju nad samom sobom odmah u startu je "lazljivica", "pretjerana" i cudi me da jos nije i rekao sama kriva jer ih je sigurno necim isprovocirala. Zaista uzasno! i kada pogledaju ovu temu ne znam u sta ce mladici vjerovati, jer se bas nismo pokazali u negaciji, nego samo u medjusobnim prepucavanjima, a banovani koji je u ovoj temi trazio opravdanje i podrsku za svoje nasilje nad zenom vjerovatno sada manje-vise zadovoljno trlja ruke dok cita sve nase postove.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#221 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jeza u ledja »

General_Jackson wrote:Grozno je da osim moderatora niko od diskutanata evo vec gotovo 4 sata nije reagovao na ovo:
@ladyblue18
sto kazu u onoj reklami "moja TV" odvadi malo
sve i da jesu te ta djeca tukla kao sto kazes sumljam da ne bi reagovao ucitelj a sumljam i da si ti presutila svojim roditeljima o tom incidentu ili kako kazes da i je bilo vise.
a ono u sta ne sumljam je to da bi svaki normalni roditelj kojem se djete pozali na takve stvari da bi odma otisao na malo duzi razgovor s tim uciteljem i direktorom skole ili bi premjestilo djete u drugu skolu.
Znaci @ladyblue koja je progovorila o nasilju nad samom sobom odmah u startu je "lazljivica", "pretjerana" i cudi me da jos nije i rekao sama kriva jer ih je sigurno necim isprovocirala. Zaista uzasno! i kada pogledaju ovu temu ne znam u sta ce mladici vjerovati, jer se bas nismo pokazali u negaciji, nego samo u medjusobnim prepucavanjima, a banovani koji je u ovoj temi trazio opravdanje i podrsku za svoje nasilje nad zenom vjerovatno sada manje-vise zadovoljno trlja ruke dok cita sve nase postove.
I doticni kojeg citiras je banovan. Pogledaj nekoliko postova iznad.
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#222 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by General_Jackson »

jeza u ledja wrote:
General_Jackson wrote:Grozno je da osim moderatora niko od diskutanata evo vec gotovo 4 sata nije reagovao na ovo:
@ladyblue18
sto kazu u onoj reklami "moja TV" odvadi malo
sve i da jesu te ta djeca tukla kao sto kazes sumljam da ne bi reagovao ucitelj a sumljam i da si ti presutila svojim roditeljima o tom incidentu ili kako kazes da i je bilo vise.
a ono u sta ne sumljam je to da bi svaki normalni roditelj kojem se djete pozali na takve stvari da bi odma otisao na malo duzi razgovor s tim uciteljem i direktorom skole ili bi premjestilo djete u drugu skolu.
Znaci @ladyblue koja je progovorila o nasilju nad samom sobom odmah u startu je "lazljivica", "pretjerana" i cudi me da jos nije i rekao sama kriva jer ih je sigurno necim isprovocirala. Zaista uzasno! i kada pogledaju ovu temu ne znam u sta ce mladici vjerovati, jer se bas nismo pokazali u negaciji, nego samo u medjusobnim prepucavanjima, a banovani koji je u ovoj temi trazio opravdanje i podrsku za svoje nasilje nad zenom vjerovatno sada manje-vise zadovoljno trlja ruke dok cita sve nase postove.
I doticni kojeg citiras je banovan. Pogledaj nekoliko postova iznad.
Naravno da sam vidio (vidi uvodnu recenicu) cak sta vise mislim da se radi o istom.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#223 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ladyblue18 »

jeza u ledja wrote:
Nisam mislio na tebe, a vjerovatno nazalost ni na koga ko ce se javiti na ovoj temi. ;)

Ti kao moderatorica si upravo suprotno od onih koje sam opisivao. ;)
Mirci je u tome bila sampion :D (btw, sta je s njom?), ali eto i ona je najbolji primjer dobrog roditeljskog odgoja.


Ma sta treba da me cudi od drzave u kojoj su glavni politicari - muskarci, a niko ne zna ni kako im zene izgledaju, one su kao prave dame "djentlmenski" zaklonjene od strane javnosti, po kucama. :-)
Ma znam da nisi, ali eto ja onako kazem. ;-)

Generale to ti je tako kod nas, mentalitet takav, sta se cudis. :)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#224 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by bez_ideje »

Ja iz prve ruke,kad oguglas na alapaca,ostrokondza,vjestica,zmija,skorpija,teska,nemoguca,ko ce te takvu,mogu samo da prosvjedocim da je zivot puno ljepsi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sad svaki put kazem Hvala velika,i stvarno to mislim
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#225 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by tempora »

zonbirile wrote:
callmethebreeeze wrote:
tempora wrote:Cini mi se da je Muhamed rekao: " Neka najgori medju vama tuku svoje zene" - mada ova poruka za one najgore ne govori sigurno nista.
No ako se ne varam, 1 od 4 zene u svijetu biva zrtvom nasilja. Pa na zalost nije ni zacudjavajuce da je ovoliko zena i ovdje koje su bile zrtva.
A ovi sto zeni pripisuju uzrok gubljenja razuma, smirenosti ili cega vec pa si daju za pravo da batinaju, neka se lijece. Povod nije u onima koje okrivljujete vec u vama.
da, divna poruka, ali kako, majka mu stara, kako onda u zemljama gdje vlada serijat, npr iran i saudija, imamo ubijanje zena zbog preljube, totalnu kontrolu muskaraca nad zenama kad je u pitanju brak, razvod, djeca, kako su ubistva iz casti tolerisana, etc. :-) :-) :-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
da je samo to ,postoje obredna silovanja u svrhu odbrane časti.Čudno je kako uvijek isti nickovi pišu nebuloze mimo svih i zdravog razuma.
Ocigledno da ni tebi a ni callmenthebreeeze pogled ne ide dalje od nosa. To sto sam citirala Muhameda- a sto vas je ocigledno brecnulo- nije imalo veze sa velicanjem Islama, tj nekakvom mojom potrebom da u ovu temu uvedem religiju ili bilo sto u tom kontekstu kako ste obojica ocigledno shvatili vec sa sasvim necim drugim. Mogla sam citirati i Isusa ili nekog drugog, nevezano za religiju, porijeklo i slicno- sto kod mene zaista ne igra nikakvu ulogu, a sto vama dvoma bit ce igra. Ova recenica mi je pala na pamet, citajuci ove sve koji tvrde kako su izazvani da osamare i udare i koji problem svoje potrebe za batinanjem zene vide u njoj a ne traze je duboko u sebi. Ova recenica mi je pala na pamet, jer covjek od pamtivjeka trazi to ekskluzivno pravo da zenu posjeduje, da cini sto mu je volja sa istom a sto je eto slucajno, izvini eto sto spomenuh da je Muhamed za svoga vremena u ovoj recenici pokusao objasniti onima koji su se pozivali na to pravo i davanje prava zeni vidjeli kao gubitak svog vrijednog plijena i posjeda. Hoces li ti svojim zdravim razumom i u vecini, razumjeti to sto sam ja htjela reci - a sto smatras nebulozom i prisivas mi nedostatak razuma i mimo svih, je apsolutno tvoja stvar. Ali ne prisivaj mi nekakve notorne gluposti koje su ocigledno proizasle iz tvoje slabosti koja se zove predrasuda - jer da ista to nije, upitao bi me sto sam s ovim citatom htjela reci i sacekao odgovor.

Obredna silovanja kako ih nazivas, nemaju veze sa nikakvom religijom, nego sa zaostalim drustvima koja su bazirana na mislju da je zena roba, posjed i da se sa njom moze raditi sto hoce.I jos jednom, silovanja, sakacenja, masakriranja, spaljivanja i ubijanja zene zbog povrede casti nemaju ama bas nista i jos jednom ama bas nista sa bilo kakvom religijom u svijetu. A da bi to shvatio i ti i callmenthebreeze treba puno vise istrazivanja i razumijevanja o polozaju zene kroz vijekove, kako se taj isti polozaj razvijao i zasto se u nekim zemljama i dan danas koriste kojekakvi barbarski, monstruozni "obredi" nad zenom a u ime necega. Sumnjam, ali eto ostavljam i mogucnosti da si se sa tim "obrednim silovanjima" uopste susreo, mislim u stvarnosti, jer ova tvoja recenica ne bi bila pusta halapljivost, pokusao bi malo da kazes nesto vise o istome. Kako bi svi oni koji se nisu susreli s temom mozda dobili malo uvida u istu.

I ti bi malo o zdravom razumu iz avlije u kojoj danas muskarci iz oba identiteta ( cuj cuj, religija?) smatraju normalnim batinanje zene a "parlamentarci" svojim izjavama potkrjepljuju isto. I ti bi mi malo o zdravom razumu iz avlije u kojoj je silovano hiljadama hiljada zena - koje danas nemaju ni imena ni izgleda ( o pravu da ne govorimo a o pravdi jos manje) a cija djeca bivaju nazivana kopiladima. Nase zene, ubijane, silovane a onda nakon rata neke druge prodavane po svijetu i odvodjene, ocigledno nemaju takvu tezinu da se o njima pise i da se njihov polozaj potpomogne i promijeni. Ali zato ima snage i volje i zelje da se neko proglasi ludim, jer je eto slucajno sasvim bezazleno spomenuo Muhameda - izvor svog zla prema zeni. Heroji ulice - ali doslovno! :zzzz:
Locked