Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
General_Jackson

#176 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by General_Jackson » 17/12/2009 14:49

realna do boli wrote:Nemojte mijesati jare i pare u mom slucaju koji sam napisala.
Nigdje nisam napisala da sam kcerci rekla..vrati se i trpi..to nebih ni u ludilu.Ona zna da se uvijek moze pouzdati u mene i imati moju podrsku.
Samo sam navela sebe kao primjer kako se okolina , u ovom slucaju porodica, moze prevariti i neshvatiti situaciju.Pokusala sam pomoci razgovorom jer ne zivi u mojoj blizini, ali ako sutradan nazovezem i ona se javi sva sretna..ma sve je o.k....sta vi da mislite.
Sada i ona nakon par godina odmaka kaze ..trebala sam odmah otici.
Nemam ja duple arsine, samo sada imam iskustvo, na zalost na primjeru moje kceri.
Uvijek je lako pricati da se prica, ali ako imate iskustvo u necemu onda znate o cemu pricate bez obzira sto su me eto, ovdje, neki osudili za pogresnu procjenu, ja to i priznajem i mozda sam to napisala i priznala upravo radi toga.
Svi mislimo da smo pametni i da znamo kako bi se postavili u nekoj situaciji, svi mislimo da na osnovu tudjeg primjera mi necemo tako postupiti..i ja sam tako mislila.
Draga moja nisi ti to tako napisala kao sto sada zelis da prikazes, nemoj da po stoti puta ovdje to ponovo pokazujemo i podvlacimo, posto je nas nekoliko tu recenicu shvatilo isto i primjer koji sam ja kasnije naveo gotovo je identican tvojoj prvoj reakciji, jer je i to bila prva reakcija nakon koskanja a ne premlacivanja do kojeg kod moje poznanice nije ni doslo. Bitno je da se i kod vas na kraju sve dobro zavrsilo i da ste svi to prelomili ipak na vrijeme. Za nasilnika koji je tukao tvoju kcer mogu samo pretpostaviti da se ponovo ozenio i nastavio po starom. Zato nemoj vise optuzivati nas koji smo se ovdje javno deklarisali protiv nasilja, vec nam se pridruzi.

petunija

#177 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by petunija » 17/12/2009 15:19

ladyblue18 wrote:Mozete se svi sprdati koliko hocete, ali...jos ne vidim da se javilo zensko ko je je nekada popilo samar od nekog majmuna koji bi glumio nesto.
Pa evo da probijem led. :roll:
Garantujem vam da nema odvratnijeg osjecaja nego kada te neki idiot sastavi sa zemljom samo da ispadne faca.
Osjecas se tako jadno i ponizeno.

I to jos dva puta kad ti se to desi. :roll:

Prvi put u 8. osnovne me stoka koja je imala nekih 150 kg osamarila nasred casa jer eto on je mali huligan koji moze da sere kome sta hoce i da psuje mater kojoj curici hoce a da mu one sute.
Ja sam mu odgovorila istom mjerom, i dobila saku tacnije, posred oka desnog, na casu vjeronauke, a efendija se smijao. :roll:

Drugi put u 4. srednje strebercic koji je htio da sjedne na moje mjesto na testu, fino mu rekla da se pomakne a on meni samarcinu opalio mrtav hladan jer kako ce drugacije se pokazati muskarcem i upasti u drustvo kul momaka. :-)
Profesorici je bilo smijesno.

Isto se desilo nekoliko puta mojim jaranicama.

Hocu reci ovim, da je okolinu briga i da vas mogu prebiti na mrtvo okolina ce promatrati i smijati se. Nase drustvo ne poznaje rijeci pomoc, suosjecanje, empatija.
Zato djeca i misle da je kul ici okolo, udarati i samarati zenske osobe.

I najgore sto moze uraditi zensko je da presuti, bilo da je udari neka propalica, muz ili momak....jer to ce automaski ponoviti.
Kad već prozivaš, evo me.
I ja sam dobila šamar, ali jedan.
Valjda sam ga iznervirala, u glavnom, desilo se na sred ulice. :sad: Okrenula sam se, kao da se ništa nije desilo i otišla kući. Sutradan me je zvao, molio, oblijetao oko mojih prijateljica i mame, da me "urazume" ali, nakon toga me više nikad nije vidio. Zar je to teško? :? Bez histerije, bez dreke i svađe, samo sam se okrenula i nestala iz njegovog života. Zašto i ove frajerčine, koje odobravaju ovakve "vaspitne metode" ne urade isto? Samo se pozdrave sa osobom koja ih "nervira" i nestanu iz njegovog/ njenog života. Mnogo lakše i elegantnije.

Aida_CK1

#178 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Aida_CK1 » 17/12/2009 16:07

A sto hoce udariti jos kada voleee...da a sve pod parolom ja sam gazda.Sovinizam :P

callmethebreeeze

#179 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 17/12/2009 16:13

meni je zaista zastrasujuce vidjeti koliko je cura ovdje bilo fizicki zlostavljano.
:-) :-) :-)

jeza u ledja

#180 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by jeza u ledja » 17/12/2009 18:10

callmethebreeeze wrote:meni je zaista zastrasujuce vidjeti koliko je cura ovdje bilo fizicki zlostavljano.
Meni takodje. Ono citam i razmisljam o tome kao necemu sto se desava tamo nekom, posebnom, koga nije mazila sreca. A ono u stvari desava se mnogim zenama i to cesto. Jos jedan pokazatelj koliko slabo poznajemo probleme....pa reci cu - ugrozenih grupa ljudi.

Ni mnoge zene doduse ne kontaju neke stvari s kojim se muskarci suocavaju, al to je vec druga tema.

General_Jackson

#181 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by General_Jackson » 17/12/2009 18:26

jeza u ledja wrote:
callmethebreeeze wrote:meni je zaista zastrasujuce vidjeti koliko je cura ovdje bilo fizicki zlostavljano.
Meni takodje. Ono citam i razmisljam o tome kao necemu sto se desava tamo nekom, posebnom, koga nije mazila sreca. A ono u stvari desava se mnogim zenama i to cesto. Jos jedan pokazatelj koliko slabo poznajemo probleme....pa reci cu - ugrozenih grupa ljudi.

Ni mnoge zene doduse ne kontaju neke stvari s kojim se muskarci suocavaju, al to je vec druga tema.
Zamislite tek koliko ih jos ima koje se nece ovdje javiti.

Dee dee zagreb

#182 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Dee dee zagreb » 17/12/2009 18:31

Nikad mi nije bilo jasno kako netko može biti tolika kukavica da udari slabijeg od sebe? Užasna mi je pomisao da postoje takvi muški koji vole batinati curu i tako misle da su neke face, a još užasnije je kad cura to trpi i ništa ne poduzima. Onaj tko te jednom udari, to će sigurno napraviti ponovno. Meni se to srećom nikad nije dogodilo, ali bio je jedan tip koji me je doslovice progonio u srednjoj i prijetio mi, ali srećom imam brata koji ga je naučio pameti pa nije niti stigao da me takne.

callmethebreeeze

#183 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 17/12/2009 19:07

da, mogu samo pomisliti koliko zena nece da napisu kroz sta prolaze. mozemo se mi ibretiti do sutra oko toga kako neko moze udariti slabijeg, itd, ali, kao i u mnogim drugim slucajevima, ovo treba zakonski rijesavati i poostriti kazne, tako da kretenima ne padne na pamet da vise dignu ruku na nekoga.
:-)

tempora

#184 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by tempora » 18/12/2009 00:03

Cini mi se da je Muhamed rekao: " Neka najgori medju vama tuku svoje zene" - mada ova poruka za one najgore ne govori sigurno nista.
No ako se ne varam, 1 od 4 zene u svijetu biva zrtvom nasilja. Pa na zalost nije ni zacudjavajuce da je ovoliko zena i ovdje koje su bile zrtva.
A ovi sto zeni pripisuju uzrok gubljenja razuma, smirenosti ili cega vec pa si daju za pravo da batinaju, neka se lijece. Povod nije u onima koje okrivljujete vec u vama.

ljubav_aha

#185 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ljubav_aha » 18/12/2009 00:27

tempora[size=150] wrote:Cini mi se da je Muhamed rekao: " Neka najgori medju vama tuku svoje zene"[/size] - mada ova poruka za one najgore ne govori sigurno nista.
No ako se ne varam, 1 od 4 zene u svijetu biva zrtvom nasilja. Pa na zalost nije ni zacudjavajuce da je ovoliko zena i ovdje koje su bile zrtva.
A ovi sto zeni pripisuju uzrok gubljenja razuma, smirenosti ili cega vec pa si daju za pravo da batinaju, neka se lijece. Povod nije u onima koje okrivljujete vec u vama.

:?:

callmethebreeeze

#186 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by callmethebreeeze » 18/12/2009 07:32

tempora wrote:Cini mi se da je Muhamed rekao: " Neka najgori medju vama tuku svoje zene" - mada ova poruka za one najgore ne govori sigurno nista.
da, divna poruka, ali kako, majka mu stara, kako onda u zemljama gdje vlada serijat, npr iran i saudija, imamo ubijanje zena zbog preljube, totalnu kontrolu muskaraca nad zenama kad je u pitanju brak, razvod, djeca, kako su ubistva iz casti tolerisana, etc. :-) :-) :-)

zonbirile

#187 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by zonbirile » 18/12/2009 07:45

callmethebreeeze wrote:
tempora wrote:Cini mi se da je Muhamed rekao: " Neka najgori medju vama tuku svoje zene" - mada ova poruka za one najgore ne govori sigurno nista.
da, divna poruka, ali kako, majka mu stara, kako onda u zemljama gdje vlada serijat, npr iran i saudija, imamo ubijanje zena zbog preljube, totalnu kontrolu muskaraca nad zenama kad je u pitanju brak, razvod, djeca, kako su ubistva iz casti tolerisana, etc. :-) :-) :-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
da je samo to ,postoje obredna silovanja u svrhu odbrane časti.Čudno je kako uvijek isti nickovi pišu nebuloze mimo svih i zdravog razuma.

realna do boli

#188 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by realna do boli » 18/12/2009 08:26

General_Jackson wrote:
realna do boli wrote:Nemojte mijesati jare i pare u mom slucaju koji sam napisala.
Nigdje nisam napisala da sam kcerci rekla..vrati se i trpi..to nebih ni u ludilu.Ona zna da se uvijek moze pouzdati u mene i imati moju podrsku.
Samo sam navela sebe kao primjer kako se okolina , u ovom slucaju porodica, moze prevariti i neshvatiti situaciju.Pokusala sam pomoci razgovorom jer ne zivi u mojoj blizini, ali ako sutradan nazovezem i ona se javi sva sretna..ma sve je o.k....sta vi da mislite.
Nemam ja duple arsine, samo sada imam iskustvo, na zalost na primjeru moje kceri.
Uvijek je lako pricati da se prica, ali ako imate iskustvo u necemu onda znate o cemu pricate bez obzira sto su me eto, ovdje, neki osudili za pogresnu procjenu, ja to i priznajem i mozda sam to napisala i priznala upravo radi toga.
Svi mislimo da smo pametni i da znamo kako bi se postavili u nekoj situaciji, svi mislimo da na osnovu tudjeg primjera mi necemo tako postupiti..i ja sam tako mislila.
Draga moja nisi ti to tako napisala kao sto sada zelis da prikazes, nemoj da po stoti puta ovdje to ponovo pokazujemo i podvlacimo, posto je nas nekoliko tu recenicu shvatilo isto i primjer koji sam ja kasnije naveo gotovo je identican tvojoj prvoj reakciji, jer je i to bila prva reakcija nakon koskanja a ne premlacivanja do kojeg kod moje poznanice nije ni doslo. Bitno je da se i kod vas na kraju sve dobro zavrsilo i da ste svi to prelomili ipak na vrijeme. Za nasilnika koji je tukao tvoju kcer mogu samo pretpostaviti da se ponovo ozenio i nastavio po starom. Zato nemoj vise optuzivati nas koji smo se ovdje javno deklarisali protiv nasilja, vec nam se pridruzi.

A ZAR SAM SHVACENA DRUGACIJE...NARAVNO DA OSUDJUJEM NASILJE...U BILO KOM OBLIKU, A POSEBNO NASILJE NAD ZENAMA.

kv99

#189 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by kv99 » 18/12/2009 08:43

callmethebreeeze wrote:
Ako ces se vec pozivati na serijat i prava u islamu Iskoristi malo vremena pa procitaj Kur'an pa se obrazuj i vidjeces da sve to sto si naveo je puno poluistina i omalovazavanja. U serijatu se preljuba kaznjava , kako za zenu tako i za muskarca i bas je neki dan muskarac u Nigeriji kamenovan zbog preljube a za prava i obaveze u braku , o razvodu, o djeci i sve ostalo procitaj kako sam ti rekao Kur'an pa se obrazuj.

P.S 1 Kad ovako pausalno ocjenjujes jednu citavu religiju na osnovu ponasanja jednog dijela koji se najvise medijski eksponiraju a kako zivis u Svedskoj pa cujem da je gore kod vas dozvoljeno da se muskarci i zene vjencaju sa osobama istog pola.... pa to po tvome rezonu znaci da to svi rade a onda sigurno i ti .
P.S 2 Kako ide kod tebe brak, tj maltretila li tebe tvoj dragi :-D

quelle1983

#190 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by quelle1983 » 18/12/2009 09:25

frfi. wrote:@ladyblue
MM Baseskija je i moja skola :shock:
kod nas je uvijek bio jedan tip u razredu kojem nema sta nisu radili, ja sam ga-kao glavi siledzija kod curica :-D :-D pokusavala ponekad odbraniti i to, ali ... nevjerovatno mi je da si sve to prolazila gore, fkt je crnjak, djeca znaju biti tako zla :-?
sto se tice pomoci pedagoga- :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pedagog, onoooo?! :lol: :lol:

a samo da dodam, da sam se i ja kod efendije potukla :D u sestom razredu, jesam prosla sa sljivicom al mi nije zao...on je sjedio tamo za katedrom i nije mako..valjda sam ja bila kriva-znas, naopako zensko :-? :roll:
Moje iskustvo od prije par godina mi je pokazalo da u ovoj školi djeca sklona nasilju imaju potpunu podršku svojih nastavnika. Naime, prije par godina sam u toj školi bila na praksi. Moja mentorica je bila starija nastavnica. Jednom sam slučajno ušla u učionicu za vrijeme odmora i zatekla nju i dječaka iz 6. razreda kako se svađaju. On je bio krupniji za svoje godine, zgrabio ju je i gurnuo od zid. Kad je ugledao mene, promrljao je neku prijetnju i izašao van. A ona se nasmijala kao da se ništa nije desilo. Na moje pitanje šta misli poduzeti odgovorila je da neće učiniti ništa jer je dečko malo problematičan pošto odrasta bez majke. Iduća scena je bila kad joj je djevojka iz 7. razreda osnovne opsovala majku i zgrabila stolicu da je udari njome (jer ju je nastavnica opomenula da ne sluša muziku za vrijeme časa). Moj kolega ju je spriječio da nastavnicu udari stolicom. Druga nastavnica nam se žalila kako su se dva malca godinu ranije izbola noževima (6. i 7. razred) pa je dolazila policija. Pedagog ništa ne poduzima. Saznala sam samo da je jedan nastavnik na fizičko nasilje učenika uzvratio istom mjerom i dobio otkaz. Međutim, nasilje djece se jednostavno toleriše i svi glume da je stanje u školama fantastično. I sama sam na času dobijala prijetnje, ali mentorica je glumila da ih ne čuje ili bi se samo nasmiješila kada bih se obratila njoj da nešto poduzme. Najzad sam odlučila nikada se ne baviti svojim zvanjem jer je stanje u našim osnovnim školama katastrofalno. A pošto sam rastom manja od većine učenika u osnovnoj školi, zaista ne vidim načina kako bih sa takvima izašla na kraj. :(

Vragolan

#191 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Vragolan » 18/12/2009 09:34

quelle1983 wrote:
frfi. wrote:@ladyblue
MM Baseskija je i moja skola :shock:
kod nas je uvijek bio jedan tip u razredu kojem nema sta nisu radili, ja sam ga-kao glavi siledzija kod curica :-D :-D pokusavala ponekad odbraniti i to, ali ... nevjerovatno mi je da si sve to prolazila gore, fkt je crnjak, djeca znaju biti tako zla :-?
sto se tice pomoci pedagoga- :-) :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pedagog, onoooo?! :lol: :lol:

a samo da dodam, da sam se i ja kod efendije potukla :D u sestom razredu, jesam prosla sa sljivicom al mi nije zao...on je sjedio tamo za katedrom i nije mako..valjda sam ja bila kriva-znas, naopako zensko :-? :roll:
Moje iskustvo od prije par godina mi je pokazalo da u ovoj školi djeca sklona nasilju imaju potpunu podršku svojih nastavnika. Naime, prije par godina sam u toj školi bila na praksi. Moja mentorica je bila starija nastavnica. Jednom sam slučajno ušla u učionicu za vrijeme odmora i zatekla nju i dječaka iz 6. razreda kako se svađaju. On je bio krupniji za svoje godine, zgrabio ju je i gurnuo od zid. Kad je ugledao mene, promrljao je neku prijetnju i izašao van. A ona se nasmijala kao da se ništa nije desilo. Na moje pitanje šta misli poduzeti odgovorila je da neće učiniti ništa jer je dečko malo problematičan pošto odrasta bez majke. Iduća scena je bila kad joj je djevojka iz 7. razreda osnovne opsovala majku i zgrabila stolicu da je udari njome (jer ju je nastavnica opomenula da ne sluša muziku za vrijeme časa). Moj kolega ju je spriječio da nastavnicu udari stolicom. Druga nastavnica nam se žalila kako su se dva malca godinu ranije izbola noževima (6. i 7. razred) pa je dolazila policija. Pedagog ništa ne poduzima. Saznala sam samo da je jedan nastavnik na fizičko nasilje učenika uzvratio istom mjerom i dobio otkaz. Međutim, nasilje djece se jednostavno toleriše i svi glume da je stanje u školama fantastično. I sama sam na času dobijala prijetnje, ali mentorica je glumila da ih ne čuje ili bi se samo nasmiješila kada bih se obratila njoj da nešto poduzme. Najzad sam odlučila nikada se ne baviti svojim zvanjem jer je stanje u našim osnovnim školama katastrofalno. A pošto sam rastom manja od većine učenika u osnovnoj školi, zaista ne vidim načina kako bih sa takvima izašla na kraj. :(
a jesi li pokusala "primjeniti" andragogiju na tim problematicnim ucenicima, ne kazem da je to 100% uspjeh ali mozda upali kod nekih
mislim da je bitno naci naci na koji ih smiriti, procitati ih, ali to je vec pedagogov posao, ali kada bi svaki nastavnik/profesor malo poradio na tome bilo bi svima lakse
uglavnom, razumijem te

quelle1983

#192 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by quelle1983 » 18/12/2009 09:54

Problem je bio u tome što sama praksa traje isuviše kratko da bi se uopće moglo i doprijeti do tih učenika. Osim toga je tu uvijek i mentor koji, kao što je to bio slučaj kod mene, apsolutno ne dozvoljava da sama pokušam riješiti probleme na času. Učenici su je mrzili, a usput i mene jer su me smatrali njenom produženom rukom. Kad sam htjela dati do znanja da neću kao ona dozvoliti da me maltretiraju, oni su se smijali na to jer su znali da neću imati podršku pedagoga. Potražila sam pomoć nastavnice koja nije imala nikakve veze sa mojim predmetom i pozvala me da prisustvujem jednom njenom času, na kojem su djeca zaista bila mirna poput bubica. Tad mi je i sama priznala da se većina nastavnika jednostavno boji te djece i da zato većina ništa i ne poduzima. I to je zaista tačno. Jer i sami roditelji takve djece pretežno smatraju da njihovu djecu trebaju da odgajaju nastavnici, a ne roditelji, tako da kad "stvar krene po zlu", krivicu uglavnom svaljuju upravo na nastavnike. A ne postoji apsolutno nikakva metoda koja bi se mogla primjeniti kod takve djece, ako s druge strane nema podrške od strane roditelja i školskog pedagoga.

Vragolan

#193 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Vragolan » 18/12/2009 10:02

quelle1983 wrote:Problem je bio u tome što sama praksa traje isuviše kratko da bi se uopće moglo i doprijeti do tih učenika. Osim toga je tu uvijek i mentor koji, kao što je to bio slučaj kod mene, apsolutno ne dozvoljava da sama pokušam riješiti probleme na času. Učenici su je mrzili, a usput i mene jer su me smatrali njenom produženom rukom. Kad sam htjela dati do znanja da neću kao ona dozvoliti da me maltretiraju, oni su se smijali na to jer su znali da neću imati podršku pedagoga. Potražila sam pomoć nastavnice koja nije imala nikakve veze sa mojim predmetom i pozvala me da prisustvujem jednom njenom času, na kojem su djeca zaista bila mirna poput bubica. Tad mi je i sama priznala da se većina nastavnika jednostavno boji te djece i da zato većina ništa i ne poduzima. I to je zaista tačno. Jer i sami roditelji takve djece pretežno smatraju da njihovu djecu trebaju da odgajaju nastavnici, a ne roditelji, tako da kad "stvar krene po zlu", krivicu uglavnom svaljuju upravo na nastavnike. A ne postoji apsolutno nikakva metoda koja bi se mogla primjeniti kod takve djece, ako s druge strane nema podrške od strane roditelja i školskog pedagoga.
zbog svega sto si napisala sami i rekao da te razumijem

metoda postoji, kao sto sam vec napisao, ali za tu metodu treba vremena i strpljenja

mali Ninja

#194 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by mali Ninja » 18/12/2009 10:03

pamtim to kao da je bilo danas, kad je babo Atif otiš'o od nas ...

jednog dana, još u srednjoj dok smo na velikom odmoru stajali ispred škole i jeli sendviče, dolazi malo poveća djevojka sa torbicom ispod ruke i jos jednom jaranicom. pridje mom drugu i uz par rijeci uze ga za kosu i navuče na šaku. puče usna dok si rek'o britva ...
mi u čudu ne znam šta bi, a i glupo da se mješamo ako nekog momka tuče cura. jaran se nije dao zbuniti nego primjeni vještinu kick boxa koju je trenirao i razvali curu na sve strane. prvi put sam odobravao nasilje nad zenama ;)

Margita81

#195 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by Margita81 » 18/12/2009 10:35

quelle1983 wrote:Problem je bio u tome što sama praksa traje isuviše kratko da bi se uopće moglo i doprijeti do tih učenika. Osim toga je tu uvijek i mentor koji, kao što je to bio slučaj kod mene, apsolutno ne dozvoljava da sama pokušam riješiti probleme na času. Učenici su je mrzili, a usput i mene jer su me smatrali njenom produženom rukom. Kad sam htjela dati do znanja da neću kao ona dozvoliti da me maltretiraju, oni su se smijali na to jer su znali da neću imati podršku pedagoga. Potražila sam pomoć nastavnice koja nije imala nikakve veze sa mojim predmetom i pozvala me da prisustvujem jednom njenom času, na kojem su djeca zaista bila mirna poput bubica. Tad mi je i sama priznala da se većina nastavnika jednostavno boji te djece i da zato većina ništa i ne poduzima. I to je zaista tačno. Jer i sami roditelji takve djece pretežno smatraju da njihovu djecu trebaju da odgajaju nastavnici, a ne roditelji, tako da kad "stvar krene po zlu", krivicu uglavnom svaljuju upravo na nastavnike. A ne postoji apsolutno nikakva metoda koja bi se mogla primjeniti kod takve djece, ako s druge strane nema podrške od strane roditelja i školskog pedagoga.

Ovo je bolno istinito! Rodotelji ili poprilicno nezainteresovani za odgoj vlastite djece ili im je valjda vec puna kapa zivota pa ih nije ni briga. Ili su to pak djeca silnika koji misle da mogu raditi sve sto im se hoce, babo je u pozadini... uzas..

General_Jackson

#196 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by General_Jackson » 18/12/2009 11:02

realna do boli wrote:
General_Jackson wrote:

A ZAR SAM SHVACENA DRUGACIJE...NARAVNO DA OSUDJUJEM NASILJE...U BILO KOM OBLIKU, A POSEBNO NASILJE NAD ZENAMA.
Opet baba sumom deda drumom, pa prvo dobro procitaj sta je napisano, niko te nije drugacije shvatio, nego ti nas drugacije shvatas.
P.S. nije ti potreban Caps Lock jesam star al´ jos dobro cujem :D

quelle1983

#197 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by quelle1983 » 18/12/2009 11:17

ThunderbirD wrote:@quelle je mislim u svom postu spomenula pedagoge u školama. Nažalost, kao što i ti kažeš, uloga pedagoga je samo formalna. Nevjerovatno je da se ljudi posvete jednom zanimanju, poput pedagogije, a da istovremeno ne žele apsolutno da se bave svojom strukom u školama ili drugim ustanovama. Jednostavno je i za to ne treba biti stručnjak, djeci u toj dobi, naročito onoj s manjim odgojem, pedagozi su nužni. Jer ukoliko stručna lica im ne pomognu u dobu kada ne mogu kontrolisat impulsivnost, onda možemo samo mislit šta će od njih nastati kada dođu u zreliju dob. Upravo jedna od posljedica porasta maloljetničke delikvencije je u tome što pedagozi ne rade posao za koji su plaćeni.
Potpuno si u pravu. U spomenutoj školi je pedagog sve osim pedagoga. A upoznata sam sa više slučajeva u kojima pedagog jednostavno nije radio svoj posao (počevši i od škola koje sam i sama pohađala). Zaista mi ponekad djeluje kao da sami pedagozi nemaju pojma šta trebaju da rade niti koji im je posao. Tako da sve manje razumijem zašto ih uopće zapošljavaju u školama. Naravno, čast pojedincima, za koje se iskreno nadam da postoje...

realna do boli

#198 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by realna do boli » 18/12/2009 11:18

Ma. O.K...ne znam ni sto nastavljam..ionako se izgubila poenta kao i u svim slicnim slucajevima.
Prestane biti bitan onaj koji je dobio samar i onaj koji je osamario..postane biti bitna komsinica koja je virila kroz kljucaonicu.
Sto se mene tice ..na ovoj temi sam zavrsila..previse je sjecanja.
Last edited by realna do boli on 18/12/2009 11:22, edited 1 time in total.

anjusha
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#199 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by anjusha » 18/12/2009 11:19

NECEMO se prepucavati i nabadati na nos ko je sta rekao. Vratimo se temi. Hvala

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#200 Re: Mladici u BiH vjeruju da zene treba samarati!!!!

Post by ladyblue18 » 18/12/2009 11:35

quelle1983 wrote:
Bas se pitam koja je to nastavnica bila. :? :roll:

Inace MMB nikada nije imala i sumnjam da ima i danas pedagoga. Taj covjek je bio sve osim pedagoga, pa to je komedija bila sta su njemu ucenici radili da se meni evo sada smije kad se sjetim.
On samo lafo ima tu titulu.
A direktorica je posebna prica...boli nju briga, glavna recenica joj je "Dezurni, idi donesi kafu od Zute meni i sekretarici". :-)
Izgleda da se stanje samo pogorsava.

Locked