12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

koliko treba po vamo odlezati "xx" za ovaj cin

ne treba nista
26
19%
neka odlezi pritvor
10
7%
od 1-3 godine
13
10%
od 3-5 godina
9
7%
od 5-10 godina
28
21%
dozivotnu robiju
16
12%
treba ga objesiti
33
24%

Total votes: 135

srebrenica

#226 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by srebrenica »

minjonja wrote:
srebrenica wrote:
minjonja wrote: haj se ti prvo saberi i shvati da se ovdje ne radi o zeni nego o djetetu zenskog spola, zvano djevojcica. sve da se oblacila izazovno, pusila cigare, pila alkohol, to je zbog okoline koja joj govori da je to in i cool, a ne zato sto hoce da ima seksualne odnose jer je psihicki i fizicki spremna na to, kamoli radjati djecu.

tvoji postovi se svakako ne mogu nikako uzimati ozbiljno otkako si rekao da je mozda ona njega iskoristila.
kada si izvlacio iz konteksta krivicu zaboravio si napomenuti da momak mozda ima psiholoski poremecaj. Mala je definitivno zeljela pokazati da vrijedi i poslo joj je za vaginom. Primila je metak i krila trudnocu u zelji da rodi. To sto su roditelji reagovali je potpuno mizerno, ako se u obzir uzme cinjenica da je nisu kontrolisali ranije. I vjerujem kako su se do tada divili njenom izgledu i prkosili komsinici.

Uvijek je kriva okolina, sistem, drustvo... a mi smo nevinascadi. Probudite se jer vas dok spavate jebe civilizacija i tehnika.
a jbt, sto si ti upucen, da ti nije sta u rodu ovaj vrli *ebac?

naravno da je kriva ili prava okolina, sistem drustvo jer je covjek drustveno bice, oponasa druge, zeli biti dio toga i ne zeli se izdvajati.

fkt se necu vise obazirati na tvoje postove, ne zato sto mi se cini da imas 13 godina, nego si onaj tipicni mahalac koji veze nema sta se desilo, ali si vec uspio njega osloboditi krivnje i reci da je on zrtva, ona fuksa htjela ga zadrzati djetetom a roditelji je tjerali da se oblaci izazovno.
Ne , nisam u rodu. Kaze mala je tebi rodica.
Da, slazem se. Okolina i drustvo su uvijek krivi. Mi smo kako i obicno nevini. Treba zatvoriti kafice da nam se djeca ne opijaju. Ne oslobadjam ja njega krivnje, ali ne snosi on toliku odgovornost kolika mu se prisiva. Malo je zasvrbilo, opalila se i sta. Sada ce dokazati da je akt pocinjen u stanju smanjene uracunljivosti, njega malo do Kreke i eto njoj privilegije - svakog vikenda na penicilin.
srebrenica

#227 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by srebrenica »

zagazaga wrote:
srebrenica wrote: ...sta ako njegov advokat dokaze da momak ima mentalni problem? Njega u Kreku, a mala dodje na penicilin svake subote...
........i ti imaš isti mentalni problem dok možeš napisati ovako nešto!
je li to iz iskustva, drago mi je da nisam sam...
minjonja

#228 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by minjonja »

srebrenica wrote: Ne , nisam u rodu. Kaze mala je tebi rodica.
Da, slazem se. Okolina i drustvo su uvijek krivi. Mi smo kako i obicno nevini. Treba zatvoriti kafice da nam se djeca ne opijaju. Ne oslobadjam ja njega krivnje, ali ne snosi on toliku odgovornost kolika mu se prisiva. Malo je zasvrbilo, opalila se i sta. Sada ce dokazati da je akt pocinjen u stanju smanjene uracunljivosti, njega malo do Kreke i eto njoj privilegije - svakog vikenda na penicilin.
opet zaboravljas da je u pitanju dijete, koliko god joj kratak minic bio.

al sta covjek nece procitati na forumu, boze sacuvaj.
njonjica

#229 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by njonjica »

zagazaga wrote:
Veliki broj žena a naročito djevojčice, oblače se kako se već oblače - da ne budu u suprotnosti sa okolinom tj. kao i ostale žene iz okruženja. Prije je ''rumena djevojka'' bila odraz zdravlja i ljepote, a danas je to ''manekenski'' tip ili tip ''granduše''.
Mali broj žena uspije očuvati neki svoj način oblačenja a kod djevojčica u pubertetu nema ni tog malog broja....................način oblačenja ne može opravdati ovog momka.....ne može ga opravdati ništa!!
Tako je zago...
njonjica

#230 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by njonjica »

srebrenica wrote:Ne definisem ja normalnost sexualnog odnosa 22 sa 12, ali ona snosi vecu krivicu. Mozda momak ima psiholoskih poremecaja,a ona je to iskoristila. Daleko od toga da bi ja i pomislio imati sex sa mladjima od 18, ali definitivno stojim iza teorije da razvratno oblacenje i provokativno slikanje pozivaju na prljave radnje. Dokazi suprotno.

Haj'mo onda ignorisati misljenje muzjaka i vjerovati zenama. Zenama je jako bitno kako biti zadovoljne svojim izgledom, a da pritom ne zapnu za oko nekom quronji koji je moze uciniti milion puta zadovoljnijom. Samo ti slusaj zenu... ali ne zaboravi potraziti savjet kod komsinice.

kada si izvlacio iz konteksta krivicu zaboravio si napomenuti da momak mozda ima psiholoski poremecaj. Mala je definitivno zeljela pokazati da vrijedi i poslo joj je za vaginom. Primila je metak i krila trudnocu u zelji da rodi. To sto su roditelji reagovali je potpuno mizerno, ako se u obzir uzme cinjenica da je nisu kontrolisali ranije. I vjerujem kako su se do tada divili njenom izgledu i prkosili komsinici.
Uvijek je kriva okolina, sistem, drustvo... a mi smo nevinascadi. Probudite se jer vas dok spavate jebe civilizacija i tehnika.

...sta ako njegov advokat dokaze da momak ima mentalni problem? Njega u Kreku, a mala dodje na penicilin svake subote...
Image
felipe kajetano

#231 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by felipe kajetano »

Sta se lozite na ovog @srebrenica...takvi kao i ovaj retardinho o kome se evo citav dan razglaba razumiju samo kad im opalis samarcinu preko labrnje :dance: Inace fataju po djecijim kaficima nesigurne klinke jer pate od hronicnog manjka samopouzdanja u kontaktu sa zrelim djevojkama...izgleda da ce ovdje u buducnosti psihijatar biti veoma unosno zanimanje..a ja 'ocu pa 'ocu na pravo :x
Bosanski_kralj

#232 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by Bosanski_kralj »

Ona ne može snositi krivicu ni zakonski ni zdravorazumski ni iz bilo kojeg ugla da gledamo. On se može osloboditi krivnje samo u slučaju da nije znao ni mogao znati da ona ima 12 godina
srebrenica

#233 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by srebrenica »

felipe kajetano wrote:Sta se lozite na ovog @srebrenica...takvi kao i ovaj retardinho o kome se evo citav dan razglaba razumiju samo kad im opalis samarcinu preko labrnje :dance: Inace fataju po djecijim kaficima nesigurne klinke jer pate od hronicnog manjka samopouzdanja u kontaktu sa zrelim djevojkama...izgleda da ce ovdje u buducnosti psihijatar biti veoma unosno zanimanje..a ja 'ocu pa 'ocu na pravo :x
UUuuhuuuuuuuuuu, sto je ovaj zafrkan !!!
On bi i samar opalio. Ali hebe te monitor i realnost. Skontaces kad ti pokucaju na vrata i pozovu te na dorucak da si cijelo vrijeme bio zatvoren u svom svijetu i zabavlj'o se sa kompjuterom.
Licno cu uplatiti par hiljada $$$ za odbranu ovog "pedofila".
SenSen

#234 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by SenSen »

felipe kajetano wrote:Sta se lozite na ovog @srebrenica...takvi kao i ovaj retardinho o kome se evo citav dan razglaba razumiju samo kad im opalis samarcinu preko labrnje :dance: Inace fataju po djecijim kaficima nesigurne klinke jer pate od hronicnog manjka samopouzdanja u kontaktu sa zrelim djevojkama...izgleda da ce ovdje u buducnosti psihijatar biti veoma unosno zanimanje..a ja 'ocu pa 'ocu na pravo :x

Otprilike ih tako i ja dozivljavam.. Ima previse onih na ovoj temi koji insistiraju da je 20-ogodisnjak sa curicom od 12 godina sasvim super par, jer se to tako prije radilo (posto je opstepoznato da drustvo ne napreduje nego stagnira :roll: ). A mi koji se bunimo smo "lazni moralisti" pa jos i ljubomorni na tu "ljubav".. Onda isti takvi kasnije govore kako nisu krivi jer je cura "izgledala starije" ali nema veze jer je ionako "nekakva sponzorusa" :-?

A sto se tice studija, nebil' izabrao perspektiMniju oblast :D
haubica_i_to_teshka

#235 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by haubica_i_to_teshka »

Samo onaj ,koji bi uradio isto to sa dijetetom od 12 g moze da ga opravdava ... :evil:

Ovo je primjer ne izivljenog pubetetlije, onog koga su vrshnjakinje odbacivale (vidi se zbog cega)...
To je njegova "osveta" za sve koje je zelio a nije mogao da "smunta" . Iskoristio je svoje iskustvo da bi prevaro i sexsualno iskoristio ovo dijete. :(
Jadnik i bijednik koji nema muda da pridje nekoj svojoj vrshnjakinji...

Ja mu zelim duuuuuug boravak u KPZ i "dobrovoljan" sex sa nekim iskusnim :D zatvorenikom. Ne bih zelio da ga siluje :D nego da to ispadne kao njegov "dobrovnji pristanak na seksualni cin" :D
felipe kajetano

#236 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by felipe kajetano »

srebrenica wrote:
On bi i samar opalio. Ali hebe te monitor i realnost. Skontaces kad ti pokucaju na vrata i pozovu te na dorucak da si cijelo vrijeme bio zatvoren u svom svijetu i zabavlj'o se sa kompjuterom.
Ma necu ja stari..jer je to jednostavno nemoguce..al' u buducnosti imas dobre sanse da popijes koju sljagu od ostecenog babe ili bate kako god... Naravno uvijek se mozes promjeniti nabolje i vratiti se kao koristan clan zajednice . ..to je ovako jaranski :wink:
srebrenica

#237 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by srebrenica »

felipe kajetano wrote:
Ma necu ja stari..jer je to jednostavno nemoguce..al' u buducnosti imas dobre sanse da popijes koju sljagu od ostecenog babe ili bate kako god... Naravno uvijek se mozes promjeniti nabolje i vratiti se kao koristan clan zajednice . ..to je ovako jaranski :wink:
Moguce je ako si zainteresiran.javi se na PP i dobices adresu i broj telefona. detalje o susretu cemo dogovoriti. Do tada bujrum na http://www.dernek.ba i uzivaj u umjestnosti samofotografiranja. Ponuda je raznovrsna - face su najmanje zastupljene.
kijameta

#238 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by kijameta »

SenSen wrote:
SenSen wrote:
kijameta wrote:Ne znam u kojemu svijetu vi zivite ali zenska osoba od 12+ godina po standardima nijedne civilizacije i nijedne kulture nije dijete. Nije dijete ni fizioloski,jer djeca ne mogu zatrudniti. Naravno da je zrelost dosta individualna ali ocito da je ova djevojka bila zrela i spremna na sexualne odnose i oni vjerovatno nisu imali jedan odnos,nego na stotine. Nase nene i bake su sa sa 13-14 godina udavale. Konkretno moja nena je iz grada,pa je malo okasnila sa brakom,imala je skoro 15 kada se udala za 'psihopatu,pedofila i manijaka' od svojih 22-23 godine -svog voljenog muza ,mog dedu. Kad pomislim da mi dedu,postovanog i uglednog clana drustva,uvazenog Sarajliju,neko naziva -pedofilom,manijakom,psihopatom,upisam se od smjeha. :D :D :D
Pustite djecu neka se vole,koliko god ih vi olajavali i zavidili im na slobodi i ljubavi,nista im ne mozete a veseli me i da im sud nece nista moci,cim ona potvrdi da se radi o dobrovoljnim sexualnim odnosima.
Na jednoj strani su sve tradicije svih civilizacija i kultura i zakoni svih modernih evropskih zemalja a na drugoj si svepametna ti.Pateticno do suza i smijesno. Koliko se mora biti umisljen i odsjecen od zivota da se uzima sebi pravo sta ko smije raditi,ko je 'sposoban' i ko se smije sa kime sexati. Diktatori iz nase avlije. Ili se ipak radi o klasicnoj zenskoj zavisti .
Vesele me dvije istine,da sam ja kao i apsolutno svi forumasi,racunajuci i ove kvazi-moraliste potomci pedofila,manijaka i psihopata jer svima nama su se nene,bake,pranene i prabake udavale sa 13-14 godina i sve uredno od 13 -14 godina obavljale sve bracne duznosti sa pedofilima,manijacima i psihopatama-nasim dedama.
Druga istina da je ova djevojcica vjerovatno blizu 13-te godine i da ce se samo za godinu dana,kada napuni 14 biti zakonom oslobodjena ,bice joj dozvoljeno zakonski da sebi bira sexualne partnere,koje ona zeli i kako ona zeli a ne kako bi joj neko htio nametati. Samo za godinu dana ce ova mlada osoba biti rijesena pritiska ovih laznih moralista,koji samo zaviruju u tudzi krevet i koji bi htjeli da odlucuju ko se s kime ima sexati i kada.
Odluci se vise jednom @kijameta, dali si podbornik "zakona svih modernih Evropskih zemalja" ili "pranena i prabaka" koje su se "udavale sa 13-14 godina i sve uredno od 13 -14 godina obavljale sve bracne duznosti"?! :roll: Nije logicno, jer jedno iskljucuje drugo.. Osim toga, zamolila bih te da ne insistiras na tome da su se "nase" bake i nane udavale u tim ranim tinejdzerskim godinama! Vec sam ti navela da u mojoj familiji nisu, a nisu ni u ranijim generacijama. Sve ovo je zabiljezeno vise stoljeca unazad, zato sigurno znam da ja bar nisam potomak " pedofila, manijaka i psihopata". Vjerujem da ima dosta i drugih "moralista" koji to takodjer mogu reci za svoje porodice..

Moram reci, cudi me da odrastao covjek toliko strastveno brani "pravo" djevojcica da sebi "biraju seksualne partnere". Da te citiram "koliko se mora biti umisljen i odsjecen od zivota" da se insistira na tome da je sasvim normalno da dvanaestogodisnjakinje zatrudne sa dvadesetogodisnjacima? Mozda neko ko misli da su seoski obicaji jednog zaostalog patrijarhalnog drustva vrijedniji i bolji od svog znanja iz polja prava, medicine, psihologije i sociologije do kojih se doslo u zadnjih 100 godina..
Trebala bi se malo obrazovati,informirati,nacitati,preije nego sto se sa nekim upustas u raspravu,braneci samo svoju sujetu i predrasude. Ja uopste nisam kontraindiktoran,kao sto si navela u oznacenoj recenici. Sve evropske moderne drzave u svojim zakonima postuju te kako ih ti nazivas 'zaostale seoske obicaje patrijahalnog drustva' i medzu njima nema nikakve kontraindiktornosti. Nego samo neki ljudi poput tebe to ne mogu shvatiti,ljudi koji svoje predrasude predstavljaju kao dostignuca iz 'biologije,sociologije,psihologije' a nespremni su da prihvate zakone iz te oblasti koje su strucnije osobe od njih donijele. Da ti nacrtam; Zenska osoba od 13-16 godina je ZENA i to nije patrijahalan stav,nego femisnisticki. Nase pranene i prabake i sve zene su se u toj dobi udavale,danas sve evropske zemlje dopustaju da mlade zenske osobe u toj dobi imaju pravo na slobodne sexualne kontakte. Znaci izmedzu 'zaostale patrijahalne sredine' i zakona modernih evropskih drzava nema nikakve kontraindiktornosti,nego je i proslo i danasnje drustvo svjesno da su zenske osobe od 13-16 godina ZENE i OSOBE,koje imaju pravo da same odlucuju o svome sexu. U nijednoj evropskoj drzavi nije zabranjen brak zenskim osobama od 13-16 godina,uz odobrenje roditelja ili staratelja,ponegdje uz odobrenje nadleznih socijalnih sluzbi,cije se misljenje mozda i trazi kada se radi o osobama od 13-14 godina ali 15 i 16 je smijesno i razmisljati.
Razlog sto se dobna granica stupanja u brak u Evropi i nasoj zemlji pomakla,nije fiziolosko propadanje i degradacija zene,kako ti to zamisljas(pomak zrelosti od 14 na 25+ godina,kako ti zamisljas je degradacija,koja se nije desila) nego socioloski zahtjevi drustva,iskljucivo obaveze koje drustvo namece ,pred svaku osobu,uslovljavanje kvalitetnog zivota razinom skole,znaci produzeno skolovanje,koje onemogucuje da osobe ranije stupaju u brak. Ali pomak dobne granice braka nije znacio i pomicanje doba pocetka sexualnih aktivnosti zene,zene i danas,kao i prije 100 godina,pocinju stupati u sexualne odnose sa 13-16 godina,sa tom jedinom razlikom,sto je prije stogodina ,to bilo uglavnom kroz brak a danas bez njega.
Presija i obaveze koje moderno evropsko drustvo postavlja pred ljude,prisiljavanje na apsistensciju od braka i djece do kasnih 20-ih su dvosjekli mac i sigurno nisu najsretnije rjesenje za covjeka,ni za drustvo,docim mnogi ljudi kao ti taj pritisak drustva,da se trka za zaradom(i kroz skolovanje), predstavljaju kao 'napredak i civilizaciju' ,sto to sigurno nije.
Zbog takvog nacina zivota,svi evropski narodi izumiru,mnoge evropske zemlje u zadnjem desetljecu imaju veci demografski gubitak,nego u drugom svjetskom ratu. Jer za odrzavanje jednakog broja populacije,jedan bracni par mora imati troje djece,sto je apsolutno nemoguce ako se prvo dijete rodi u kasnim 20-tim ili ranim 30-tim(poslije skolovanja i pocetka karijere). Normalno da je ovakav trkacko-kapitalisticki nacin zivota ipak stvar licnog izbora ali postavljati taj nacin zivota,kao sveopstu vrijednost i uzor kao sto ti radis je smijesno i zalosno.
Da se vratimo na slucaj,ne smijemo sebi dozvoliti da odredzujemo ko ce se sa kime i kada sexati,to i jeste odraz patrijahalnog odgoja,nego zenske osobe u dobi od 13-16 godina trebamo a i moramo tretirati kao mlade ZENE,kojoj naravno trebamo uvijek pomoci i savjetom i primjerom i na svaki nacin ali i postovati njenu volju,posebno kada se radi o njenim emocijamaa u emocije se uglavnom ukljucuje i sex.
To je odgovor,na pitanje koje sam vidio da neki postavljaju,kao sta da je to vase dijete; Ja imam sina od 11 godina i odnosim se prema njemu kao prema mladoj osobi,ne kao prema maloumnom djetetu. Kcerka mi je na putu,kada bude imala 13+ godina,ophodicu se prema njoj,kao prema mladoj dami a dama mora imati udvaraca normalno. Znaci dijete,koje imate ,(musko ili zensko),nije vase vlasnistvo,kojemu cete vi odredzivati sta i kako ce raditi,nego OSOBA,koja ima svoju volju,svoje zahtjeve i prohtjeve(ukljucujuci i sex) koji vi mozete pokusati uskladiti sa vasim vidjenjima i zeljama ali ciju volju i slobodu u jednom normalnom odnosu roditelj-dijete,na kraju morate ispostovati.
kijameta

#239 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by kijameta »

SenSen wrote:
SenSen wrote:
kijameta wrote:Ne znam u kojemu svijetu vi zivite ali zenska osoba od 12+ godina po standardima nijedne civilizacije i nijedne kulture nije dijete. Nije dijete ni fizioloski,jer djeca ne mogu zatrudniti. Naravno da je zrelost dosta individualna ali ocito da je ova djevojka bila zrela i spremna na sexualne odnose i oni vjerovatno nisu imali jedan odnos,nego na stotine. Nase nene i bake su sa sa 13-14 godina udavale. Konkretno moja nena je iz grada,pa je malo okasnila sa brakom,imala je skoro 15 kada se udala za 'psihopatu,pedofila i manijaka' od svojih 22-23 godine -svog voljenog muza ,mog dedu. Kad pomislim da mi dedu,postovanog i uglednog clana drustva,uvazenog Sarajliju,neko naziva -pedofilom,manijakom,psihopatom,upisam se od smjeha. :D :D :D
Pustite djecu neka se vole,koliko god ih vi olajavali i zavidili im na slobodi i ljubavi,nista im ne mozete a veseli me i da im sud nece nista moci,cim ona potvrdi da se radi o dobrovoljnim sexualnim odnosima.
Na jednoj strani su sve tradicije svih civilizacija i kultura i zakoni svih modernih evropskih zemalja a na drugoj si svepametna ti.Pateticno do suza i smijesno. Koliko se mora biti umisljen i odsjecen od zivota da se uzima sebi pravo sta ko smije raditi,ko je 'sposoban' i ko se smije sa kime sexati. Diktatori iz nase avlije. Ili se ipak radi o klasicnoj zenskoj zavisti .
Vesele me dvije istine,da sam ja kao i apsolutno svi forumasi,racunajuci i ove kvazi-moraliste potomci pedofila,manijaka i psihopata jer svima nama su se nene,bake,pranene i prabake udavale sa 13-14 godina i sve uredno od 13 -14 godina obavljale sve bracne duznosti sa pedofilima,manijacima i psihopatama-nasim dedama.
Druga istina da je ova djevojcica vjerovatno blizu 13-te godine i da ce se samo za godinu dana,kada napuni 14 biti zakonom oslobodjena ,bice joj dozvoljeno zakonski da sebi bira sexualne partnere,koje ona zeli i kako ona zeli a ne kako bi joj neko htio nametati. Samo za godinu dana ce ova mlada osoba biti rijesena pritiska ovih laznih moralista,koji samo zaviruju u tudzi krevet i koji bi htjeli da odlucuju ko se s kime ima sexati i kada.
Odluci se vise jednom @kijameta, dali si podbornik "zakona svih modernih Evropskih zemalja" ili "pranena i prabaka" koje su se "udavale sa 13-14 godina i sve uredno od 13 -14 godina obavljale sve bracne duznosti"?! :roll: Nije logicno, jer jedno iskljucuje drugo.. Osim toga, zamolila bih te da ne insistiras na tome da su se "nase" bake i nane udavale u tim ranim tinejdzerskim godinama! Vec sam ti navela da u mojoj familiji nisu, a nisu ni u ranijim generacijama. Sve ovo je zabiljezeno vise stoljeca unazad, zato sigurno znam da ja bar nisam potomak " pedofila, manijaka i psihopata". Vjerujem da ima dosta i drugih "moralista" koji to takodjer mogu reci za svoje porodice..

Moram reci, cudi me da odrastao covjek toliko strastveno brani "pravo" djevojcica da sebi "biraju seksualne partnere". Da te citiram "koliko se mora biti umisljen i odsjecen od zivota" da se insistira na tome da je sasvim normalno da dvanaestogodisnjakinje zatrudne sa dvadesetogodisnjacima? Mozda neko ko misli da su seoski obicaji jednog zaostalog patrijarhalnog drustva vrijedniji i bolji od svog znanja iz polja prava, medicine, psihologije i sociologije do kojih se doslo u zadnjih 100 godina..
Trebala bi se malo obrazovati,informirati,nacitati,preije nego sto se sa nekim upustas u raspravu,braneci samo svoju sujetu i predrasude. Ja uopste nisam kontraindiktoran,kao sto si navela u oznacenoj recenici. Sve evropske moderne drzave u svojim zakonima postuju te kako ih ti nazivas 'zaostale seoske obicaje patrijahalnog drustva' i medzu njima nema nikakve kontraindiktornosti. Nego samo neki ljudi poput tebe to ne mogu shvatiti,ljudi koji svoje predrasude predstavljaju kao dostignuca iz 'biologije,sociologije,psihologije' a nespremni su da prihvate zakone iz te oblasti koje su strucnije osobe od njih donijele. Da ti nacrtam; Zenska osoba od 13-16 godina je ZENA i to nije patrijahalan stav,nego femisnisticki. Nase pranene i prabake i sve zene su se u toj dobi udavale,danas sve evropske zemlje dopustaju da mlade zenske osobe u toj dobi imaju pravo na slobodne sexualne kontakte. Znaci izmedzu 'zaostale patrijahalne sredine' i zakona modernih evropskih drzava nema nikakve kontraindiktornosti,nego je i proslo i danasnje drustvo svjesno da su zenske osobe od 13-16 godina ZENE i OSOBE,koje imaju pravo da same odlucuju o svome sexu. U nijednoj evropskoj drzavi nije zabranjen brak zenskim osobama od 13-16 godina,uz odobrenje roditelja ili staratelja,ponegdje uz odobrenje nadleznih socijalnih sluzbi,cije se misljenje mozda i trazi kada se radi o osobama od 13-14 godina ali 15 i 16 je smijesno i razmisljati.
Razlog sto se dobna granica stupanja u brak u Evropi i nasoj zemlji pomakla,nije fiziolosko propadanje i degradacija zene,kako ti to zamisljas(pomak zrelosti od 14 na 25+ godina,kako ti zamisljas je degradacija,koja se nije desila) nego socioloski zahtjevi drustva,iskljucivo obaveze koje drustvo namece ,pred svaku osobu,uslovljavanje kvalitetnog zivota razinom skole,znaci produzeno skolovanje,koje onemogucuje da osobe ranije stupaju u brak. Ali pomak dobne granice braka nije znacio i pomicanje doba pocetka sexualnih aktivnosti zene,zene i danas,kao i prije 100 godina,pocinju stupati u sexualne odnose sa 13-16 godina,sa tom jedinom razlikom,sto je prije stogodina ,to bilo uglavnom kroz brak a danas bez njega.
Presija i obaveze koje moderno evropsko drustvo postavlja pred ljude,prisiljavanje na apsistensciju od braka i djece do kasnih 20-ih su dvosjekli mac i sigurno nisu najsretnije rjesenje za covjeka,ni za drustvo,docim mnogi ljudi kao ti taj pritisak drustva,da se trka za zaradom(i kroz skolovanje), predstavljaju kao 'napredak i civilizaciju' ,sto to sigurno nije.
Zbog takvog nacina zivota,svi evropski narodi izumiru,mnoge evropske zemlje u zadnjem desetljecu imaju veci demografski gubitak,nego u drugom svjetskom ratu. Jer za odrzavanje jednakog broja populacije,jedan bracni par mora imati troje djece,sto je apsolutno nemoguce ako se prvo dijete rodi u kasnim 20-tim ili ranim 30-tim(poslije skolovanja i pocetka karijere). Normalno da je ovakav trkacko-kapitalisticki nacin zivota ipak stvar licnog izbora ali postavljati taj nacin zivota,kao sveopstu vrijednost i uzor kao sto ti radis je smijesno i zalosno.
Da se vratimo na slucaj,ne smijemo sebi dozvoliti da odredzujemo ko ce se sa kime i kada sexati,to i jeste odraz patrijahalnog odgoja,nego zenske osobe u dobi od 13-16 godina trebamo a i moramo tretirati kao mlade ZENE,kojoj naravno trebamo uvijek pomoci i savjetom i primjerom i na svaki nacin ali i postovati njenu volju,posebno kada se radi o njenim emocijamaa u emocije se uglavnom ukljucuje i sex.
To je odgovor,na pitanje koje sam vidio da neki postavljaju,kao sta da je to vase dijete; Ja imam sina od 11 godina i odnosim se prema njemu kao prema mladoj osobi,ne kao prema maloumnom djetetu. Kcerka mi je na putu,kada bude imala 13+ godina,ophodicu se prema njoj,kao prema mladoj dami a dama mora imati udvaraca normalno. Znaci dijete,koje imate ,(musko ili zensko),nije vase vlasnistvo,kojemu cete vi odredzivati sta i kako ce raditi,nego OSOBA,koja ima svoju volju,svoje zahtjeve i prohtjeve(ukljucujuci i sex) koji vi mozete pokusati uskladiti sa vasim vidjenjima i zeljama ali ciju volju i slobodu u jednom normalnom odnosu roditelj-dijete,na kraju morate ispostovati.
Vragolan

#240 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by Vragolan »

malo sam citao postove, povraca mi se od pojedinih,

ZA OVE STO BRANE ILI POKUSAVAJU DA OPRAVDAJU OVAJ GNUSAN CIN (TIPA TRAZILA JE ILI PRISTALA JE) DABOGA SE VASOJ DJECI ISTO DESILO

I TIM ISTIM BRANITELJIMA SKONTATI IME I PRIJAVITI IH KAO POTENCIJALNE PEDOFILE (LJEPA AMERIKA, ODMA KOMSILUK SAZNA AKO CUDIVISTE ZIVI MEDJU NJIMA)

A PREDOFILE VJESATI NA GLAVNOM TRGU NA STUBU RASVJETE (ILI MAKSUZ NAPRAVITI STUB ZA TU MANIFESTACIJU) SA TABLOM OKO VRATA MA KOJOJ CE PISATI STA JE ZGRIJESIO

p.s. sada odo detaljni procitati ovu temu da malo bolje vidim koji forumasi u bilo kom smislu brane ovog kretena, zapisat cu im nikove i vazda cu ih na forumu prozivati pedofilima
salter071

#241 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by salter071 »

zenicanin 1979 wrote:
salter071 wrote:
zenicanin 1979 wrote:morate znati izdvojiti posljedice koje je izazvao napredak medicine od posljedica koje jsu izazvale promjene drustvenoga uredjenja ili nekih pravila u drustvenom uredjenju ili ce takvo razmatranje biti subjektivno i ne naucno .
Osim toga molio bih vas da se uzdrzite od vrijedjanja jer ni ja vas ne vrijedjam.
Kako ne vrijedjas? Vrijedjas mlade djevojke i njihove roditelje. Podstices ih na radjanje u dobi dok su jos prakticno djeca, samo zato sto to fizioloski mogu. Stavljas mlade djevojke na mjesta odraslih zena, a znanost/nauka je odavno utvrdila fiziolosko-psiholosku dob osobe - kada se smatra zrelom i za sta.

Sto se tice cinjenice da fizioloski moze roditi, pa mozes i ti kroz grad voziti 140, pa sto ne vozis? Zato sto ces se ubiti, ili ubiti jos ponekog ili ce te prije toga zakon dokaciti. Isto tako je i u slucaju maloljetnicke trudnoce. Ili ostavlja posljedice po zdravlje majke ili "sretni otac" odradi kaznu na racun drzave.

P.S.
Iskreno se nadam da nisi roditelj, a posebno ne zenskog djeteta!
Takva i slicna povrsna shvatanja i potpuno pogresni zakljucci o svemu recenom iz mojih postova su nas i dovela do ovakvoga stanja.Jer ljudi prije nego sto shvate sta je receno misle da su shvatili, izdvajajuci iz svega samo djelove koji nisu kljucni niti osnovna ideja.Takvim nacinima huskanja se vrlo cesto i obrazlaze nasilje koje se provodi kroz ratove i drzavnu politiku.Ako zelite konstruktivno raspravljati onda morate nauciti da radite to.Preporucujem vam knjigu "nenasilna komunikacija" Marsal Rosenberg koja ce vas nauciti nekim tehnikama komunikacije kao sto su umanjenje apstraktnosti te empatija u komunikaciji, pa knjigu "logika" Srecko Kovac za srednjoskolce koja ce vas nauciti barem osnove logickoga misljenja i zakljucivanja i dokazivanja, te knjigu "emocionalna inteligencija" Daniel Goleman koja bi vam mogla pomoci da malo bolje upoznate svoje emocije da znate izdvojiti destruktivne od ne destruktivnih te da ih naucite bolje kontrolisati.
Proradio google? Bas mi je drago. :D
Hajd' se sada vrati opet na google pa nadji ponesto o BONTONU i definiciji pasivnog agresivca. Mozda se prepoznas....
A sto se tice "gadjanja terminologijom", bar se prvo nauci sta znace izrazi koje koristis...
U tek dva-tri posta (vidi svoje postove ispod navedenog odgovora gore iznad) ustanovio si "edipov kompleks" kod djevojcice, a bez relevantnih podataka i razgovora s njom i sa roditeljima, 20-godisnjakom itd.?!....ma krasno!
Pored ovakvih ...sto ce nama doktori? :D
Sounder

#242 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by Sounder »

Vragolan wrote: p.s. sada odo detaljni procitati ovu temu da malo bolje vidim koji forumasi u bilo kom smislu brane ovog kretena, zapisat cu im nikove i vazda cu ih na forumu prozivati pedofilima
I sta ces sa time podstici? Mozda neki koji ga brane u stvari zele ga vidjeti mrtvog zbog toga sto je uradio, ali ipak uzivaju da podjebavaju forum i da jos vise podpale raje.
veliki štrumf

#243 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by veliki štrumf »

o,o,o,o,pa gdje si "Vehać",garant i ti i svi tvoji jarani kod kuće imate po dvije 'vake,maloljetnice!
minjonja

#244 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by minjonja »

Sounder wrote:
Vragolan wrote: p.s. sada odo detaljni procitati ovu temu da malo bolje vidim koji forumasi u bilo kom smislu brane ovog kretena, zapisat cu im nikove i vazda cu ih na forumu prozivati pedofilima
I sta ces sa time podstici? Mozda neki koji ga brane u stvari zele ga vidjeti mrtvog zbog toga sto je uradio, ali ipak uzivaju da podjebavaju forum i da jos vise podpale raje.
ko i kroz salu moze da opravda ovo, nije dobar nikako.
kockica_kockica

#245 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by kockica_kockica »

Ne mogu da vjerujem da neki likovi opravdavaju ovakav gnusan cin. Ne znam da li oni imaju djece, po svemu sudeci nemaju, ali ja ovako nesto nikada nikome ne bi pozeljela. Sto se tice oblacenja. Mozda ona jeste imala minicu, mozda se jeste nasminkala ali njoj je 12 godina a njemu 20. On je jedan formiran covjek a ona samo dijete. I nema tog opravdanja na ovoj planeti koje bi moglo opravdati to sto je uradio. I ne mogu da shvatim kako je uopce ona njega mogla privuci . Ne razumijem taj poremeceni mentalni sklop kod muskaraca koji se pale da djecu...

A forumasi tipa @srebrenica @kijameta i slicni nemojte ljudi praviti djecu, jer ako vam je ovo normalno i imate opravdanje onda za vas nisu djeca... ne mogu reci da bog da vam se to desilo jer to dijete nece birati roditelje niti je krivo sto mu roditelj opravdava seksulani odnos izmedju djeteta i odraslog muskarca...
VjecitiStudent

#246 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by VjecitiStudent »

kijameta wrote:Ne vidim razloga za ovoliko zgrazavanje :? :? Procitao sam clanak i tamo lijepo pise da se radi dobrovoljnom sexualnom odnosu. Djevojka od 12+ i momak od 20 godina su sto se tice zrelosti negdje bare-bare. Ja ne znam ko moze biti tako smijesan da zensku osobu od 12+ godina nazove djetetom :? :? Ja sam stariji ali dobro se sjecam da su se u osnovnoj skoli djevojke iz 7-8 razreda vodale(i sve ostalo) sa momcima sa kraja srednje skole i licno kad sam isao u srednju skolu,imao sam 'cure' iz 7-8 razreda osnovne. No zanemarimo licna misljenja,pogledajmo sta o tome kazu razne kulture. Po islamskoj tradiciji dijete postaje zena poslije prve menstruacije,slicno je u svim africkim i americkim domorodackim kulturama.Zenidbe a znaci sex djevojki od 13-14 godina je standardan u Kini i Japanu. Po mjerilima-zakonima zapadnog svijeta-civilizacije,kojima i BiH pripada,dobna granica za slobodni sexualni izbor je 13-16 godina,naravno ti zakoni su doneseni racunajuci zivotnu praksu i tradiciju evropskoga drustva. A sta kaze bosanska tradicija,mjesavina islamskih i predislamskih obicaja; pa kaze nam da su se jos do unazad 60-70 godina zenska 'djeca+ od 13-14 godina udavala sve uz pjesmu i senluk i opstenarodno veselje.Kod bosanskih Roma ovi dobni standardi jos vaze i normalni su brakovi od djevojki 13-14 godina sa koju godinu starijim momcima,bas negdje ovaj omjer 13-20.
BiH zenska populacija od 13-16 godina je itekako sexualno aktivna ali i uglavnom pazljivija pri sexu od ove nesretnice,pa uspjevaju izbjeci trudnocu i olajavanja satro-moralista.
Ako nije bio nikakve prisile i ako se radi o dobrovoljnom sexualnom odnosu,ovo je samo slucaj za socijalnog radnika a i to mozda a za sud ni pod razno. Nema nista ruznije,nego mjesati se u tudzi zivot i tudzi krevet-gadost prava.
Gluha Bukovica i u nasem gradu.
Vragolan

#247 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by Vragolan »

VjecitiStudent wrote:
kijameta wrote:Ne vidim razloga za ovoliko zgrazavanje :? :? Procitao sam clanak i tamo lijepo pise da se radi dobrovoljnom sexualnom odnosu. Djevojka od 12+ i momak od 20 godina su sto se tice zrelosti negdje bare-bare. Ja ne znam ko moze biti tako smijesan da zensku osobu od 12+ godina nazove djetetom :? :? Ja sam stariji ali dobro se sjecam da su se u osnovnoj skoli djevojke iz 7-8 razreda vodale(i sve ostalo) sa momcima sa kraja srednje skole i licno kad sam isao u srednju skolu,imao sam 'cure' iz 7-8 razreda osnovne. No zanemarimo licna misljenja,pogledajmo sta o tome kazu razne kulture. Po islamskoj tradiciji dijete postaje zena poslije prve menstruacije,slicno je u svim africkim i americkim domorodackim kulturama.Zenidbe a znaci sex djevojki od 13-14 godina je standardan u Kini i Japanu. Po mjerilima-zakonima zapadnog svijeta-civilizacije,kojima i BiH pripada,dobna granica za slobodni sexualni izbor je 13-16 godina,naravno ti zakoni su doneseni racunajuci zivotnu praksu i tradiciju evropskoga drustva. A sta kaze bosanska tradicija,mjesavina islamskih i predislamskih obicaja; pa kaze nam da su se jos do unazad 60-70 godina zenska 'djeca+ od 13-14 godina udavala sve uz pjesmu i senluk i opstenarodno veselje.Kod bosanskih Roma ovi dobni standardi jos vaze i normalni su brakovi od djevojki 13-14 godina sa koju godinu starijim momcima,bas negdje ovaj omjer 13-20.
BiH zenska populacija od 13-16 godina je itekako sexualno aktivna ali i uglavnom pazljivija pri sexu od ove nesretnice,pa uspjevaju izbjeci trudnocu i olajavanja satro-moralista.
Ako nije bio nikakve prisile i ako se radi o dobrovoljnom sexualnom odnosu,ovo je samo slucaj za socijalnog radnika a i to mozda a za sud ni pod razno. Nema nista ruznije,nego mjesati se u tudzi zivot i tudzi krevet-gadost prava.
Gluha Bukovica i u nasem gradu.
@kijameta
daBogda se tvom djetetu ovo isto desilo, pedofilu, ma to so jos gore od pedofila
koje dno od covjeka, fuj
Omerovim_Koracima

#248 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by Omerovim_Koracima »

vjeshanje..il nabavit kojeg pedera pa nek ga izjebe i to
zelenashica

#249 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by zelenashica »

Kad vidim ovakve ko @kijametu jaooo zlo me hvata :x ...

Nego da ja nakon svoje male istrage,ipak sam iz Jasminovog pašaluka,dodam da proširujem optužnicu i na roditelje.....nažalost moram reći da sam ja pokušavajući da malo saznam šta se to dešava u mom vilajetu došla do informacija koje su me zaprepastili.....Hm i roditelji su znali za "vezu"te djevojčice i tog momka.... :x ,čak po pričama ljudi koji stanuju u njihovom komšiluku,su i bili za tu vezu jer je taj lik na neki način finansijski pomagao porodici te djevojčice....Eto ja bi pored neopozive krivice tog kretena od 20 godina povukla pitanje i odgovornosti roditelja koji su znali za sve to......

Ne znam šta da kažem,ali kad vidim likove koje bez obzira na sve,na 12 godina starosti tog djeteta tog lika opravdavaju,ja bi eto samo ljudski da poželim svima koji podržavaju i ne smatraju krivim tog hajvana da im se desi isto pa da nam jave ovdje na forumu kućile da li i dalje opravdavaju takve radnje ili su "možda" protiv.....

Ja vala nikad neću biti "za" sex sa djecom,bez obzira na stav roditelja,kreten mora da se odgovorajuće kazni i tačka!!!
Ja vala nikad neću ostati hladnokrvna na kretenizam oko sebe.....a onaj ko može biti hladnokrvan pa bujrum,jeda Boga, pa ga Bog osvom jadu zabavi.....
Alfons Kauders

#250 Re: 12.togodisnjakinja zatrudnila sa 20.togodisnjakom

Post by Alfons Kauders »

zelenashica wrote:Kad vidim ovakve ko @kijametu jaooo zlo me hvata :x ...

Nego da ja nakon svoje male istrage,ipak sam iz Jasminovog pašaluka,dodam da proširujem optužnicu i na roditelje.....nažalost moram reći da sam ja pokušavajući da malo saznam šta se to dešava u mom vilajetu došla do informacija koje su me zaprepastili.....Hm i roditelji su znali za "vezu"te djevojčice i tog momka.... :x ,čak po pričama ljudi koji stanuju u njihovom komšiluku,su i bili za tu vezu jer je taj lik na neki način finansijski pomagao porodici te djevojčice....Eto ja bi pored neopozive krivice tog kretena od 20 godina povukla pitanje i odgovornosti roditelja koji su znali za sve to......

Ne znam šta da kažem,ali kad vidim likove koje bez obzira na sve,na 12 godina starosti tog djeteta tog lika opravdavaju,ja bi eto samo ljudski da poželim svima koji podržavaju i ne smatraju krivim tog hajvana da im se desi isto pa da nam jave ovdje na forumu kućile da li i dalje opravdavaju takve radnje ili su "možda" protiv.....

Ja vala nikad neću biti "za" sex sa djecom,bez obzira na stav roditelja,kreten mora da se odgovorajuće kazni i tačka!!!
Ja vala nikad neću ostati hladnokrvna na kretenizam oko sebe.....a onaj ko može biti hladnokrvan pa bujrum,jeda Boga, pa ga Bog osvom jadu zabavi.....
dje ono bi jasminov pasaluk? od ravene preko rijeke do zagreba, kako ono? :D

elem, ako su roditelji znali, ili komsiluk, onda bi trebali odgovarati za neprijavljivanje krivicnog djela i zlostavljanje djeteta... ali to se naravno nece desiti... jer bi onda cijela porodica otisla u kurac, a drzava se ne bi brinula o djeci... u sredjenoj drzavi, i roditelji i djecojebac bi fasovali pofino zatvora, plus bi im sud oduzeo starateljstvo... kod nas ce lik dobiti uslov i kraj price...
Post Reply