Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

EnglishmanInBosnia

#76 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by EnglishmanInBosnia » 12/12/2009 19:01

Superman, Batman, Spiderman, Robocop, Terminator, Chuck Norris etc.

, a ovamo Barbie.

SenSen

#78 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by SenSen » 12/12/2009 19:08

EnglishmanInBosnia wrote:Superman, Batman, Spiderman, Robocop, Terminator, Chuck Norris etc.

, a ovamo Barbie.
Moze biti.. Ali ima li Spiderman svoju Dream House*?? :D

*Car sold separately.

EnglishmanInBosnia

#79 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by EnglishmanInBosnia » 12/12/2009 19:11

SenSen wrote:
EnglishmanInBosnia wrote:Superman, Batman, Spiderman, Robocop, Terminator, Chuck Norris etc.

, a ovamo Barbie.
Moze biti.. Ali ima li Spiderman svoju Dream House*?? :D

*Car sold separately.
Da nema

Image

ne bi imao ko napraviti kucu, a bio je potreban i novac ovog sminkera.

Image

Toto

#80 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Toto » 12/12/2009 20:02

SenSen wrote:
bez_ideje wrote:Ja u potpunosti zagovaram vojnu obavezu za oba spola,ako vojna obaveza postoji u datoj zemlji,to je zakonski dio.......a sto se izbora zanimanja tice,ne bi mi bilo nista neobicno vidjeti zenu na gradilistu i u rudniku (ako se ne varam kod nas u nekom rudniku i ima zena)!.to je u domenu licnih izbora.
Ja stvarno nisam licemjer po tom pitanju,i zalazem se za ravnoravnost u svim smjerovima
Ditto! Samo bih htjela da dodam da cu ja ici u rat kada doticni rat budu zapocinjale zene u svrhu zapisavanja teritorije itd. I kada svako vece na vijestima budem gledala bar polovinu starijih zena u kostimima koje odlucuju sudbinu svijeta.. Cekam...

Margaret Tacer i Kraljica Elizabeta zapocele rat protiv Arhentine. Benazir Buto - Pakistan: napravila atomsku bombu i ratovala sa indijom i Indirom Gandi. Kondolizda Rajs bila najveci jastreb i pobornik rata u Iranu, imala veca mu**od Busa. Golda Meir izraleska premijerka ratovi sa Paletincima, Egiptom i Sirijom. Turska premijerka Tansu Ciler ratovala protiv Kurda u Turskoj i Iraku. Tesko je naci zenu koja je bila na vlasti u zadnjih 50 godina a da nije bila upetljana u neki rat. da ne uzalimo u istoriju ruskih carica Katarina i Natalija , Terezija Austrijskih.... Svaka se momacki šorala. Rat je politika. Rat je muskog a politika zenskog roda. Upravo ovo potezanja ratovanja i zenskovanja je najgluplji segmet feminizma?

Matrijahat je i propao kad su zene pocele ratovat medjusobno. Prvi rat su i izazvale dokone zene poslije rucka svadjajuc se ciji je BBQ bolji. Muskarci nisu imali kad ratovat jer je lov divljeg hajvana sa primitivnim kopljem bio posa 24/7.Nije se moglo ni u lov ici prazna stomaka, a kamoli jos ratovat i lovit. :D :D
Last edited by Toto on 13/12/2009 04:00, edited 1 time in total.

SenSen

#81 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by SenSen » 12/12/2009 20:03

@EnglishmanInBosnia:

Posto je

Image

navodno toliko cestit nek' ponekad uzme pa

Image

ili

Image

Pa tek onda nek' se hvali koliko je sposoban :D :D :D

EnglishmanInBosnia

#82 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by EnglishmanInBosnia » 12/12/2009 20:11

Godzzilu su izmislili Japanci,a oni nemaju dusu, barem tako kazu u South Parku..

tempora

#83 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by tempora » 12/12/2009 21:18

Vidim ubiste se , uglavnom muski, kroz glupu salu i posalicu, dokazivati i pokazivati koliko je muski svijet superiorniji spram zene. A poenta uopste nije, opet koje li gluposti, u superiornosti i kao zena, kao covjek, kao majka, prijatelj, kolegica, komsinica ( ili bilo koja druga uloga), nadam se da nikada necu imati osjecaj superiornosti nad bilo kojim ljudskim bicem. Jer osjecaj superiornosti je majka svih ruznih osobina u covjeka.
Ravnopravnost medju spolovima, nema veze sa idiotlucima ko je to bolji, umjesniji u necemu vec u stavu i odnosu drustva prema zeni. Da li su zene umjesnije u ratovanju ( dio mio) - je apsolutno nebitan argument, ako se takvo sto uopste moze nazvati argumentom u dokazivanju nekakve ravnopravnosti. Uzgred, gospodo, zena je od pamtivjeka ratni plijen, rob i koristi se u genocidima kao sistem - kroz masovna silovanja. Imali ste Bosnu za primjer, a danas imate ostatak svijeta, u kojem prednjaci Kongo u kojem se upravo sada siluje, masakrira zensko tijelo i koristi kako bi se muskarcu- ratniku dale nadnaravne snage.
Stoga ne bulaznite i ne sepurite se necim sto ljudski rod uopsteno treba da se stidi. A pod ovim mislim rat i umjece o ratu.

Zena na zalost na ovoj planeti nije ravnopravna muskoj sorti a kada ovo kazem ne mislim na nikakve bioloske predispozicije ( glede vasih maljavih argumenata), koje u sustini i ne smiju biti nikakva prica, sve dok zena nema isto pravo kao i muskarac. Kada i ako ( u sto sumnjam) dodje do toga, onda pricajmo o nekakvim superlativima koje si zelite pripisati. Onda kada muskarceva snaga i "superiornost" ne bude koristena u svrhe bijelog roblja, u svrhe ubijanja, ugnjetavanja, maltretiranja zene, njenog fizickog i psihickog integriteta, onda cemo pricati o nekim drugim stvarima.

Emancipacija - valjda je neko cuo za tu rijec u ovom dijalogu, nije vezana samo za zenu, vec i za muskarca, tj za ljudski rod uopste. Pricati o feminizmu, jeste nezahvalna tema, jer je uglavnom vode ili muskarci ili zene koje su nerijetko zastranile u nekakvoj borbi za "zenskim pravima". Pa tako mnoge u mojoj okolini smatraju da je gesta otvaranja vrata, placanja kafe ili pomijeranje stolice atak na njihovu ravnopravnost. Neke su ubise i da dokazu - danas vrlo aktuelno kako je marama dokaz i pokaz ugnjetavanja zene pa se svim silama trude da stanu na barikade i svojim sugradjankama strgnu omcu s glave. A neke evo opet, smatraju da je u 60toj godini stvar emancipacije slikati se za Plejboj i tako pokazati da su rasterecene okova normativa.

No da li sam ja sa svojim 182 cm visine superiornija od nekog muskarca sa 165 visine i da li znam i mogu staviti saraf tamo gdje mu je mjesto ili iscjepati drvo je prica za palcice. Osvrnite se po svijetu i naucite nesto o njemu. Puno je toga stvar predispozicija, ukusa, mogucnosti i puno je toga stvar prava......A danas zena u mnogim zemljama, pocev od ove nase, nema osnovna prava i ona su joj uskracena.
Sto je sramno, bezobrazno, uzasavajuce i stravicno.

Da li ja kao zena imam nekih prednosti nad muskarcem nije upitno. Neke prednosti imam i nad nekom zenom ili nemam i obratno. Za mene licno, sve su to blesave trice i kucine. Smjesni su mi muskarci koji skapavaju od gladi jer im nema ko skuhati kao sto me i nerviraju zene koje napadaju ljude koji im pridrze kaput ili plate veceru. Sve su to uhljupske manifestacije koje stete uglavnom onima koji se vode njima.

U zadnje vrijeme ljudi se ubise u Holandiji nametnuti nekakvu kvotu zena na kojekakvim funkcijama kako bi time pokazali nekakvu ravnopravnost i emancipaciju drustva. Sto je po meni takodjer odredjen apsurd.
Ali da ne duzim, udarili ste mi na zivce sa pojedinim izjavama. A zivci su svojstveni kako muskima tako i zenama. Do hormona nije, ma kako me pokusali optuziti, sad i u nekoj bliskoj buducnosti. :twisted:

biglebovski

#84 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by biglebovski » 12/12/2009 21:26

Teški patrijarhat na svim stranama svijeta je ogranicavao pristup i potiskivao žene od umjetnosti, filozofije, nauke i tjerao ih da budu domacice. To se dešava i danas, i ne samo kod nas.
Za mene pitanje ravnopravnosti spolova nije samo pitanje mogu li žene raditi u rudniku ili ići u vojsku i ratovati. (Imamo takvih primjera masu, pogledajte samo Izraelke kako ratuju i avijone voze ili proputujte Finskom pa vidite šta tamo žene rade, kako žive i kako se ponašaju.)
Ravnopravnost spolova je prije svega dugotrajan proces i, kod nas i nama slicnim pogotov, pitanje promjene mentaliteta u ljudima i postupanja institucija države u slučajevima kada se krše osnovna ljudska prava žena samo zbog toga što su žene.
Npr: a) potućeš se u kafani, prebiješ momka, u bolnicu ga pošalješ, pošalju tri patrole ili specijalnu jedinicu, prespavaš u pritvoru i dobiješ 2 godine zatvora (ako nisi babin sin). b) Dođeš kući, žena te pita gdje si a ti, nešto nadrkan, šamar pa degenjek dobar, pa i djete malo degenjeka što se dere, komšije prijave policiji, dođu 2 policajca i pomognu ženi i djetetu da napuste svoj dom, bog te pito imaju li gdje otici, a lola ostane kod kuće i prođe, u velikoj vecini slucajeva, bez ikakve kazne. O zapošljavanju i pitanjima na intervjuima tipa: Planirate li imati djecu i kada? da ne govorim. Uostalom, ni meni kao muškarcu rudnik, kopanje a bogumi i krampanje nisu na listi želja.
A za ove što pitaju da im se nabroje žene genije samo da spomenem Mariju Kiri koja je jedina, u oba spola, dobila dvije Nobelove nagrade iz razlicitih naucnih disciplina. I da dodam da vjerovatno (iz gorenavedenog razloga) ima više uspješnih muškaraca po pitanju genijalnosti ali, s druge strane, i broj muškaraca morona je dokazano veci. :run:

mostarac

#85 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by mostarac » 12/12/2009 22:51

komi wrote:žene imaju problem za svaku soluciju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i tu su najbolje :lol: :lol: :lol: :lol:

:skoljka: da žene vode ratove... ne bi bilo preživjelih na poraženoj strani :mrgreen:

najokrutniji nacisticki zlocinac je bila zena ( Ilse Koch ) :roll: :roll: :roll:

Generalno muskarac i zena bioloski nisu ravnopravni sto su neki ovdje nastojali pokazati, a doticne vecinom nisu skontale.
To ne znaci da zene ne trebaju biti ravnopravne sa muskarcima u svakodnevnom zivotu, ali ravnopravnost na koju se danas pozivaju feministicka udruzenja je nemoguca zbog same produktivnosti rada u smislu da su za neke poslove mnogo sposobniji muskarci od zena i logicno je da ce ih raditi muskarci, dok su za druge poslove zene mnogo sposobnije i logicno je da ce ih raditi zene. Nije svako sposoban raditi svaki posao i to je cinjenica.
Ja i dalje tvrdim da put do zenske ravnopravnosti vodi preko novcanika, a ne preko silne zelje da zena postane musko. Finansijski nezavisna zena ce uvijek da se osjeca ravnopravnom, a ravnopravna je ako se ona tako osjeca. To je sustina price i garant slobode. Medjutim pitanje ravnopravnosti zene su toliko svele na detalje da se izgubio cijeli smisao price i to je jos jedan od dokaza razlicitosti muskarca od zene. Muskarci su uglavnom (ne svi) prakticni, do rjesenja dolaze jednostavnijim putem i ne obracaju mnogo paznje na kreativnost i estetiku, dok su zene s druge strane uglavnom veoma kreativne, istancanog ukusa za lijepo i detalj, ali u svemu tome cesto znaju zanemariti bit same price i izgubiti se u detaljima. Muskarac i zena zajedno cine jedan kompletan tim, a odvojeno su nekompletna ekipa upravo zbog svojih razlicitosti.
Sve u svemu pricu o ravnopravnosti zene su svele na to ko ce pomesti stan i oprati sude i tu je njihova bitka nazalost izgubljena i prije nego je pocela, jer se cilj utopio u detaljima.

Loulou

#86 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Loulou » 13/12/2009 00:34

Što se tiče raznih interpretacija i razumijevanja feminizma... Da bi se kritiziralo feminizam i femistkinje potrebno je poznavati osnovne pojmove, uzroke nastanka, razvoj, tokove i tendencije.

Ravnopravnosti ili jednakopravnost znači ono što im sam naziv govori - jednaka prava. Banaliziranja tipa ratovanja, rada u rudniku, nošenje vreće od 50 kg i sl. ne spada u ovaj domen.

mostarac

#87 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by mostarac » 13/12/2009 01:04

Loulou wrote:Što se tiče raznih interpretacija i razumijevanja feminizma... Da bi se kritiziralo feminizam i femistkinje potrebno je poznavati osnovne pojmove, uzroke nastanka, razvoj, tokove i tendencije.

Ravnopravnosti ili jednakopravnost znači ono što im sam naziv govori - jednaka prava. Banaliziranja tipa ratovanja, rada u rudniku, nošenje vreće od 50 kg i sl. ne spada u ovaj domen.

hm... onda bar u evropi feministicki pokreti mogu da se rasformiraju jer su zakonski ta prava regulisana veoma dobro.

A tvoja zadnja recenica o banaliziranjima upravo i pogadja sustinu - jednaka prava al gdje nam odgovara :D
Eto i muskarci su za ravnopravnost ali i u banalnim stvarima tipa minobacac na ledja pa lijepo draga moja na brdo :D
Cisto da se i nasa prava zastite :D

tempora

#88 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by tempora » 13/12/2009 13:05

mostarac wrote:
Loulou wrote:Što se tiče raznih interpretacija i razumijevanja feminizma... Da bi se kritiziralo feminizam i femistkinje potrebno je poznavati osnovne pojmove, uzroke nastanka, razvoj, tokove i tendencije.

hm... onda bar u evropi feministicki pokreti mogu da se rasformiraju jer su zakonski ta prava regulisana veoma dobro.

A tvoja zadnja recenica o banaliziranjima upravo i pogadja sustinu - jednaka prava al gdje nam odgovara :D
Eto i muskarci su za ravnopravnost ali i u banalnim stvarima tipa minobacac na ledja pa lijepo draga moja na brdo :D

Mostarac, Lolou je bio/la sasvim jasan u onome sto rijec ravnopravnost znaci, ali ti ocigledno neces da shvatis. Pravo je jedno a odabir je drugo. No ti ocigledno ne zelis ili mozda ne mozes da shvatis tj nikako da razlucis razliku izmedju ova dva pojma? Do jucer, zena u Evropi nije imala pravo glasa o drugim stvarima da ne pricam. Danas mnoge zene u svijetu nemaju pravo na skolovanje, razvod, djecu koju su izrodile. Jos uvijek u svijetu zene se spaljuju sa svojim umrlim muzevima, bivaju silovane i ubijane jer je povrijedjena cast porodice, bivaju prodavane kao stvar, u bijelo roblje ili u bracne obaveze ili nemaju pravo slobodnog kretanja bez pratnje, itd itd itd. Ti zaista ne znas o cemu pricas.
U mnogim evropskim zemljama zena je manje placena po istoj funkciji od muskarca a njen je posao ili dobijanje istoga nerijetko vezan za mogucnost trudnoce. A ti bi malo ko biva o sustini i banalnim stvarima tipa minobacac u ruke. Ne budi dijete.

black

#89 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by black » 13/12/2009 13:09

Image :mrgreen:

Toto

#90 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Toto » 13/12/2009 13:16

black wrote:Image :mrgreen:
jel ovaj smajlo
sto lupa sakom
iz roda zenjskinja ili muskinja?????

smajlo -dobar pravo

Zlata M.

#91 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Zlata M. » 13/12/2009 13:51

Ima li koga spremnog da objektivno,bez skakanja u vatru,prica o visokoj cijeni ravnopravnosti,placenoj od strane miliona zena sirom svijeta ?
Kako nista u zivotu nije crno - bijelo...i kako i najmanja sitnica ponekad promijeni citav mehanizam..?

Toto

#92 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Toto » 13/12/2009 14:16

Zlata M. wrote:Ima li koga spremnog da objektivno,bez skakanja u vatru,prica o visokoj cijeni ravnopravnosti,placenoj od strane miliona zena sirom svijeta ?
Kako nista u zivotu nije crno - bijelo...i kako i najmanja sitnica ponekad promijeni citav mehanizam..?
haj ti pocni prva
mozda neko i prihvati
makar tercu

Zlata M.

#93 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Zlata M. » 13/12/2009 15:01

Toto wrote:
Zlata M. wrote:Ima li koga spremnog da objektivno,bez skakanja u vatru,prica o visokoj cijeni ravnopravnosti,placenoj od strane miliona zena sirom svijeta ?
haj ti pocni prva
mozda neko i prihvati
makar tercu
ma ne znam...cini mi se da bi dan trebao trajati nekih 50 sati...zene se zdrobise da ugode svima;gonjene instinktom majke,obavezama domacice,i iskonskom potrebom za odrzavanjem zene u sebi (sto sebe radi,sto muza radi,sto zbog standarda drustva u kojem zena,tomu dodavsi,treba biti i vitka i bez bora i bez celulita i svjeze obojene kose)...mnoge u tome i uspiju...do onog dana kad ih bornout ne iznenadi iza okuke. :roll:

sistem

#94 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by sistem » 13/12/2009 15:26

e kako ovo tempora fino objasni - nema se sta dodati :thumbup:

mostarac

#95 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by mostarac » 13/12/2009 15:44

tempora wrote:
mostarac wrote:

Mostarac, Lolou je bio/la sasvim jasan u onome sto rijec ravnopravnost znaci, ali ti ocigledno neces da shvatis. Pravo je jedno a odabir je drugo. No ti ocigledno ne zelis ili mozda ne mozes da shvatis tj nikako da razlucis razliku izmedju ova dva pojma? Do jucer, zena u Evropi nije imala pravo glasa o drugim stvarima da ne pricam. Danas mnoge zene u svijetu nemaju pravo na skolovanje, razvod, djecu koju su izrodile. Jos uvijek u svijetu zene se spaljuju sa svojim umrlim muzevima, bivaju silovane i ubijane jer je povrijedjena cast porodice, bivaju prodavane kao stvar, u bijelo roblje ili u bracne obaveze ili nemaju pravo slobodnog kretanja bez pratnje, itd itd itd. Ti zaista ne znas o cemu pricas.
U mnogim evropskim zemljama zena je manje placena po istoj funkciji od muskarca a njen je posao ili dobijanje istoga nerijetko vezan za mogucnost trudnoce. A ti bi malo ko biva o sustini i banalnim stvarima tipa minobacac u ruke. Ne budi dijete.

E sad si me dotukla :D
Koliko znam vezanje posla za mogucnost trudnoce je protivzakonita stvar u normalnim zemljama i ja govorim o evropi, a u evropi su ove ekstremne stvari koje navodis gotovo iskorjenjene. Nisu naravno sasvim, ali uglavnom jesu. Sto se tice trgovine bijelim robljem to je protivzakonita stvar i ja govorim o zakonima i onome sto pise u njima, a tamo su zene jednake pred zakonom kao i muskarci. Pitanje je hoce li ta zena ili nece traziti da se zakon sprovodi. Ja nisam dijete naravno i vjeruj da moji stavovi u zivotu idu mnogo vise u korist zena nego sto ti to mislis, ali ne mogu prodavanja suplje price, a pogotovo ne prodavanja suplje price koja kad dodje do konkretnih stvari cesto ostaje bez osnova.
Ja ne zelim reci da nema zlostavljanja zena, jer ima, jer ljudi generalno zlostavljaju jedni druge i ljudi su najvece zivotinje i zato postoje zakoni, ali mislim da je bar u evropi bracno nasilje svedeno na istovjetnu razinu, tj. fizicko nasilje muskarca nad zenom, i psiholosko nasilje zene nad muskarcem, samo sto se ovo drugo mnogo teze dokazuje. U procesu silne emancipacije zene su od zrtve, a bile su zrtve evidentno, postale cesto zlostavljaci, a kad vam se to spomene onda pocnete da vristite kako neko mrzi zene i kako je muski sovinista. U ovom trenutku u evropi, a posebno u EU nasilje nad zenama nije nista vece nego nasilje nad muskarcima, samo se provode na dva veoma razlicita nacina.
Da ne govorim o cinjenici gdje recimo sudovi u najvecem broju slucajeva dijete dodjeljuju majci, a ne ocu, sto cesto zna dovesti do apsurdnih situacija.

Zlata M.

#96 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Zlata M. » 13/12/2009 16:18

psiholosko nasilje zene nad muskarcem
jedan od njegovih oblika je i,sticajem okolnosti,neizbjezno feminiziranje muskarca...ne postujuci njegovu iskonsku prirodu (ne mislim pri tome na lovca na bizone...)...pa onda nastaje kuknjava kad se u krevetu odjednom nadju dvije drugar'ce :D (jedna od te dvije je nekad bio - muz...muskarac :roll: )

Toto

#97 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Toto » 13/12/2009 17:15

Zlata M. wrote:
Toto wrote:
haj ti pocni prva
mozda neko i prihvati
makar tercu
ma ne znam...cini mi se da bi dan trebao trajati nekih 50 sati...zene se zdrobise da ugode svima;gonjene instinktom majke,obavezama domacice,i iskonskom potrebom za odrzavanjem zene u sebi (sto sebe radi,sto muza radi,sto zbog standarda drustva u kojem zena,tomu dodavsi,treba biti i vitka i bez bora i bez celulita i svjeze obojene kose)...mnoge u tome i uspiju...do onog dana kad ih bornout ne iznenadi iza okuke. :roll:
Ako se hoce rijesiti problem treba se hrvati sa njim svakodnevno i u onih 50 sati naci bar po sata.
Ne sporim da problem ravnopravnost postoji i da treba na njemu raditi. Uz sve probleme ja bih istako taj da zene kao glavne nosioce zenskog problema vide iskljucivo u muskarcima i njih apostrofiraju kao jedine koji taj problem mogu rijesiti. Mislim da ove dvije stvari mnogo doprinose tome da se problem ne rjesava onim tempom koji bi bio potreban zenama. Zene su te koje muskarce stavljaju kao suparnike u rjesavanju problema, sto je skroz pogresno i kontraproduktivno. Kad bi zene uspjele da animiraju 100 % svih zena i bar 30 % muskaraca imali bi potrebnu vecinu da se problem ravnopravniosti rijesi.

bez obzira koliko muskarci bili idioti i sovinisti postoji jedan dio problema zenske ravnopravnosti koji se i njih ticu i za koje je veliki broj muskaraca zainsteresovan. Ja sam zaintereovan za sve ono sto se tice porodice, majcinstva i djece. U tim sferama mi je zenski rod partner a u poslu, politici -tu ste mi konkurencija i nema pardona ni bontona.
Sto se tice ovih vasih potreba za odrzavanjem, muskaraca, frizura, zena u sebi, zena oko sebe, linije itd mislim da na to, bespotrebno, trosite bar 30% svih resursa kojima raspolazete. Zeni za odrzavanje muskarca treba 15 minuta hefticno. Po 5 minuta na pranje , peglanje , pusenje i to je najcesce dovoljno. Posto peglate i perete za sebe tih 10 minuta sto trosite na muske su usputne i minorne u odnosu koliko trosite na peglanje i pranje samih sebe. Ostade da vam za odrzavanje muskaraca treba samo 5 minuta hefticno. Ostalih sedam sati sedmicno zene trose na prevaspitavanje muskaraca iako su svjesne da je to uzaludan posao. Ta vrsta mazohizma je ono sto vas menatalno i fizicki dotuce... vise vam od toga raste celuloit vec od genetike.
Od ono malo zena koje su me trosile u zivotu svaka koja se nije bavila vaspitno - popravnim radom je bila zgoljavice, bez mrve sala i ko leptirica. Vapitacice su samo bujale, skakale u sirinu i na kraju sam morao bjezati od njih. Za leptiricama i zgoljavicama sam bjezao prema njima .

Kada bi zene odvadile jedan frtalj od odrzavanaj zena oko sebe mislim da bi vec usle u zonu rahatluka.
Frizuru, linuju, modne trendove i sminku ne odrzavate radi muskaraca nego radi sebe, suparnica iz okruzenja i lajeve komsinice mahaluse koje ce baciti trac i cini po komsiluku da ste zaostale u modnim razvojima i trendovima. kad bi ovdje smanjile gas uz rahat lokum bi se mogla i kafa popit ato je vec ceif i rahatluk pod ruku.

......
nastavak u iducem broju

Zlata M.

#98 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Zlata M. » 13/12/2009 18:40

minorne u odnosu koliko trosite na peglanje i pranje samih sebe
Ta vrsta mazohizma je ono sto vas menatalno i fizicki dotuce... vise vam od toga raste celuloit vec od genetike.Od ono malo zena koje su me trosile u zivotu svaka koja se nije bavila vaspitno - popravnim radom je bila zgoljavice, bez mrve sala i ko leptirica. Vapitacice su samo bujale, skakale u sirinu i na kraju sam morao bjezati od njih. Za leptiricama i zgoljavicama sam bjezao prema njima .
uj ujjj :o ovo @Toto ljut ?!
:roll:

da je prevaspitavanje uzaludan posao,rekoh i ja i slazem se,dakle...neki dijelovi tvog posta su hmmm...malko neprikladni,ukoliko hocemo ozbiljno razgovarati,pa sam kopirala samo ovo.

Black swan

#99 Re: Ravnopravnost medju (s)polovima...prednosti i nedostaci

Post by Black swan » 14/12/2009 09:50

Image

rođen kao žena, ali je promijenio spol da bi mogao da se vjenča sa sadašnjom ženom jerbo homoseksualni brakovi nisu legalni tu gdje jesu :lol:

Post Reply