Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Aurora Borealis

#76 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Aurora Borealis » 08/12/2009 23:16

.
Last edited by Aurora Borealis on 24/11/2010 01:51, edited 1 time in total.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#77 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by ladyblue18 » 08/12/2009 23:21

Spomenu alica muskarce...
Ima sa mnom na godini jedan metro...meni dodje da vristim od smijeha svaki put kad ga vidim.
Zajebao je djevojke neke. :lol:

Dado dijasporitus

#78 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Dado dijasporitus » 08/12/2009 23:25

snaga_znanja wrote:Sta se glupiraju. Pa nek prvo krenu od svojih kolegica asistentica koje se oblace u rangu prosjecnih rospija. Bar 3 takve na Ekonomiji znam...

A na kraju ko ima pravo da oduzme moj cejf gledanja u dobre sise kolegice pored :D
Izvinite kolegice, ispala vam je .......... :D

Dado dijasporitus

#79 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Dado dijasporitus » 08/12/2009 23:28

Kontam da ako zabrane "neprikladno" oblacenje u javnoj ustanovi onda mogu da uvedu i zabranu za samije. Ne vucite vraga za rep.

Vertigo

#80 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Vertigo » 08/12/2009 23:54

HAVANA wrote: Jebem ti jesam ja peh.U moje vrijeme sve nake hašarke bile. :twisted: :lol:

:lol:
sve su hodale u teksas jaknama, a majice kratkih rukava samo na moru :lol: ..... 80-tih
i izlaz do 10
Last edited by Vertigo on 09/12/2009 00:08, edited 1 time in total.

Magarece_godine

#81 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Magarece_godine » 09/12/2009 00:03

metar_drva wrote:
Magarece_godine wrote:ja znam da su rospije na Univerzitetu ... a sta se desava na Sveucilistu neam pojma ;-)
aj ne budi magarac. prvo, u bih se govore tri jezika (jedan od tih jezika je i hrvatski, na kojem se univerzitet kaze sveuciliste). drugo, vijest je prenesena sa hrvatskog portala i trece, opterecen si glupostima
Nisam magarac,da jesam ne bih mogao tipkati :) Prvo u BiH se govori jedan jezik koji ljudi nazivaju razlicitim imenima. Drugo, boli me briga odakle je vijest prenesena. Trece nisam opterecen, samo mi je glupo nesto sto je moje nazivati nekim drugim imenom, samo zato sto tako komsija hoce. Komsija nek zove kako hoce, ja necu ... Helenejse ...

I da se vratim na temu. Mislim da je puno veci problem odjevanje djevojcica u srednjim i osnovnim skolama...Studentice ko studentice. Sad ce biti cudno i ako se sexaju ...

Zmijuga loma

#82 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Zmijuga loma » 09/12/2009 00:04

Pics or it didn't happen. 8)

[email protected]

#83 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by [email protected] » 09/12/2009 00:11

hmmm... (znam da ce biti drvlje i kamenje sad po meni ali neka..)

nekoliko puta sam morala do biblioteke na FPN i za prijatelja do studentske.. to nije eroticno to je blaga rijec kakve sam ja djevojke tamo vidjela..kako su obucene...dekolte ako nije do pupka onda barem da se onako podobro iskazu aduti... suknjice preprekratke i sve u svemu neka vulgarnost previshe sminke s obzirom na doba dana..
da se razumijemo..ja sam djevojka koja isto tako obuce i prekratku suknjicu i mozda previshe se nasminka..ali za sve postoji VRIJEME I MJESTO a to svakako nije fakultet...i to ne zbog profesora nego eto zbog neke licne kulture..nije mi jasno kako ih nije sramota..meni je to isto kao da pred svojim tatom sjednes sa sisama na izvolte..i nije mi jasno vide li ih roditelji kakve izlaze iz kuce..a i to naravno kao i sve ostalo dolazi iz kuce...odgoj je bas cudna stvar...
ja studiram na Pravu..i ne vidim tako puno neukusno obucenih studentica kao sto sam vidjela tih nekoliko puta na FPN ali svakako da i kod nas ima svega i svacega...
tako da sam svakako za kodeks..pa cemu nas onda uce na tim fakultetima da se oblacimo na sastanke i odlazimo na posao kao da idemo u ludi nocni provod...

burek_in_space

#84 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by burek_in_space » 09/12/2009 00:14

Vertigo wrote:
HAVANA wrote: Jebem ti jesam ja peh.U moje vrijeme sve nake hašarke bile. :twisted: :lol:

:lol:
sve su hodale u teksas jaknama, a majice kratkih rukava samo na moru :lol: ..... 80-tih
i izlaz do 10
Pa i sada kad ih isprate, kazhu ako ne budu u krevetu do 10, da se vrate kuci :oops:

tempora

#85 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by tempora » 09/12/2009 00:22

Hm, vrlo vrlo nezahvalna i veoma diskutabilna stvar. Evo ovdje ljudi navaljase gomilu licnih normativa po kojima bi se drugi trebali odjevati, sto opet povlaci pitanje : gdje je granica? I naravno, gdje je granica na obje strane u onome sto smatramo da drugi trebaju nositi i u onome sto drugi misle da mogu da nose.
Nerijetko mi se cini ipak, da turbo folkerske domindzuse odredjuju modni trend na ulicama - a sto se na ulicama Roterdama opet rijetko moze sresti osim uglavnom u dijelovima gdje nocne dame prodaju svoje usluge. No ako pojedine djevojke zele da izgledaju neukusno, da se blamiraju neskladom i neskromnoscu, na njima izbor. Valjda je to dio folklora u kojem se zele predstaviti. Ne znam i nisam pametna. Ko ce odrediti mjeru i da li ce ta mjera imati granice po pitanju kojekakvih identiteta kao sto su religija, seksualnos, zivotno ubjedjenje i slicno.
U moje vrijeme skolovanja i studiranja u Sarajevu, razlicitost se bas nije prihvatala. No nije li odjevanje samo simbol, vanjstina?
Dok sam studirala u Rotterdamu, po prvi put sam se srela sa maljavim pazuhom svojih kolegica koje bi se suncale u dvoristu faksa okacivsi obje ruke na glavu, sto mi je nerijetko izazivalo povracanje. Sto je njima bilo prirodno, meni je bilo prljavo. Ali sam naucila okrenuti glavu na drugu stranu jer sto drugo uciniti. Puno je i do normativa prirodnog i lijepog vezano za podneblje i kulturu.

Ja imam veci problem sto su djeca izlozena ruglu i maloumnosti recimo roditelja koji dozvole da im ta djeca ucestvuju u spotu Selme Bajrami, koja u ucionici vrti guzcicom i prosipa dekolte po stolu.
Do punoljetstva onih sa kojima se radi na ovaj ili onaj nacin jesam za kodeks oblacenja kao i ponasanja, a za odrasle nisam nacisto. Profesori treba da stoje iznad gologuzih studentica i da im - ako njihovo odjevanje smatraju neprikladnim to na pristojan nacin i pokazu, bez da ih ostete u njihovom studiju. No kroz predrasudu mislim da je klima s obje strane slicna. I opet, ostajem u dilemi. I opet, nezahvalna stvar.

MUNAFIK

#86 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by MUNAFIK » 09/12/2009 00:27

Dado dijasporitus wrote:Kontam da ako zabrane "neprikladno" oblacenje u javnoj ustanovi onda mogu da uvedu i zabranu za samije. Ne vucite vraga za rep.
:-)

samije zabraniti golotinju itekako podrzati pa brate mili jel sekularizam ili ne :-D :-D :-D pa ja...

ne fakat je naziv teme pogresan... nema nikakvih EROTICNO ODJEVENIH nego VULGARNO!!!

Jazz_Junkie

#87 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Jazz_Junkie » 09/12/2009 01:03

MUNAFIK wrote:
Dado dijasporitus wrote:Kontam da ako zabrane "neprikladno" oblacenje u javnoj ustanovi onda mogu da uvedu i zabranu za samije. Ne vucite vraga za rep.
:-)

samije zabraniti golotinju itekako podrzati pa brate mili jel sekularizam ili ne :-D :-D :-D pa ja...

ne fakat je naziv teme pogresan... nema nikakvih EROTICNO ODJEVENIH nego VULGARNO!!!
To je subjektivan zakljucak. Sto je zapravo za tebe vulgarno? Sada bi ti postavio link da vidis sto je vulgarno, samo bi fasovao mozda ban (mada bi moderatori i sami radi kliknuli)...... :lol:

J_H

#88 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by J_H » 09/12/2009 01:07

tempora wrote:Hm, vrlo vrlo nezahvalna i veoma diskutabilna stvar. Evo ovdje ljudi navaljase gomilu licnih normativa po kojima bi se drugi trebali odjevati, sto opet povlaci pitanje : gdje je granica? I naravno, gdje je granica na obje strane u onome sto smatramo da drugi trebaju nositi i u onome sto drugi misle da mogu da nose.
Nerijetko mi se cini ipak, da turbo folkerske domindzuse odredjuju modni trend na ulicama - a sto se na ulicama Roterdama opet rijetko moze sresti osim uglavnom u dijelovima gdje nocne dame prodaju svoje usluge. No ako pojedine djevojke zele da izgledaju neukusno, da se blamiraju neskladom i neskromnoscu, na njima izbor. Valjda je to dio folklora u kojem se zele predstaviti. Ne znam i nisam pametna. Ko ce odrediti mjeru i da li ce ta mjera imati granice po pitanju kojekakvih identiteta kao sto su religija, seksualnos, zivotno ubjedjenje i slicno.
U moje vrijeme skolovanja i studiranja u Sarajevu, razlicitost se bas nije prihvatala. No nije li odjevanje samo simbol, vanjstina?
Dok sam studirala u Rotterdamu, po prvi put sam se srela sa maljavim pazuhom svojih kolegica koje bi se suncale u dvoristu faksa okacivsi obje ruke na glavu, sto mi je nerijetko izazivalo povracanje. Sto je njima bilo prirodno, meni je bilo prljavo. Ali sam naucila okrenuti glavu na drugu stranu jer sto drugo uciniti. Puno je i do normativa prirodnog i lijepog vezano za podneblje i kulturu.

Ja imam veci problem sto su djeca izlozena ruglu i maloumnosti recimo roditelja koji dozvole da im ta djeca ucestvuju u spotu Selme Bajrami, koja u ucionici vrti guzcicom i prosipa dekolte po stolu.
Do punoljetstva onih sa kojima se radi na ovaj ili onaj nacin jesam za kodeks oblacenja kao i ponasanja, a za odrasle nisam nacisto. Profesori treba da stoje iznad gologuzih studentica i da im - ako njihovo odjevanje smatraju neprikladnim to na pristojan nacin i pokazu, bez da ih ostete u njihovom studiju. No kroz predrasudu mislim da je klima s obje strane slicna. I opet, ostajem u dilemi. I opet, nezahvalna stvar.
Da postoji forum na kome se komentira ovako ili nikako, i ja bih pisao redovno. :thumbup:

Usput, vezano za temu. Lijepo je da profesori pokusavaju progurati inicijativu koja ce uciniti da se na radnom mjestu osjecaju ljepse. Bilo bi vrijeme da i studenti krenu istim smjerom, sa nekim zdravim inicijativama. Nisam siguran koliko profesori imaju moralno pravo zaliti se na oblacenje studenata, kada medju njima ima dobar procenat onih koji to, ne samo odobravaju vec i provociraju. A rade i mnogo gore stvari od tog gledanja.

Ipak, kao student moram reci da zna biti veoma neukusno odjevenih djevojaka, koje nerijetko i kod mene izazivaju osjecaj nelagode. I da, ostajem u dilemi. :)

Chischo

#89 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Chischo » 09/12/2009 01:47

ja sam jednom na "instrumentima trzista kapitala" vidio citavu sisu sa bradavicom i bilo mi je fino :zoka:

encian

#90 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by encian » 09/12/2009 02:34

mislim da je kecelja mac sa dvije ostrice. ovdje su (japan) svi uniformisani do kraja srednje skole, a nerijetko i na poslu, ali eto na univerzitetu nema kodeksa oblacenja za studente (a ni za profesore). valjda ta ustogljenost prije i poslije izbaci na povrsinu sva sto se u jednom umu moze sukobiti pa je ono sto covjek vidi stvarno ludo. zenske je najbolje opisao jedan finac kad je komentarisao u sred hladnog februara: "ako je duzina suknje proporcionalna vanjskoj temperaturi, ove ce zenske do ljeta biti gole". stvarno - sandale i gole noge, okrunjene trakom preko strznjice :lol: . muski su jos i bolji sa frizurama, sminkom, helankama, pirsingom (najbolje mi je sto cupaju obrve skoro svi odreda) :lol: .

ja bih u svakoj instituciji izdavala kecelje na ulazu bilo kome ko nije obucen pristojno.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#91 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Chmoljo » 09/12/2009 03:25

nek profesori krenu vraćati sa predavanja i ispita :oops:

na jednoj će se kola slomiti, ali će se vrlo brzo ufrštuljiti. samo bojim se kad bi profesori počeli to raditi, dakle, vraćati studentice, kroz par mjeseci bi raspravljali o nerazumljivom porastu feredža na fakultetima... dovitljivost naših studenata, šta da vam kažem... :oops:

i da ne bude da sam šovinist, takođe zabraniti šorceve i košulja sa izbačenim maljama... da je ne znam ti kakav zvjezdan upek'o, vala ta dva-tri dugmeta ne čine veliku razliku. 'bem ti tvoj zlatni lanac... :oops:

pure_love

#92 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by pure_love » 09/12/2009 03:28

skandal,jel ovo hoce uvesti serijat u fakultete :lol:

hakazvaka

#93 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by hakazvaka » 09/12/2009 07:29

pustite se šuplje, dajte se u fotografisanje :D :D

antiprotivan

#94 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by antiprotivan » 09/12/2009 10:39

Najbolje je da se obuku kako zahtijeva komunisticka partija na celu sa htz-eom i sda-ao :run:

madner

#95 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by madner » 09/12/2009 10:47

Ja sam za da se uvedu uniforme ohvim bez aduta. Mislim stvarno nema smisla, pokvari covjeku dan totalno da nakon prijatnih prizora nespreman naleti na takvo nesto.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#96 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by PipiDugaDevetka » 09/12/2009 12:28

madner wrote:Ja sam za da se uvedu uniforme ohvim bez aduta. Mislim stvarno nema smisla, pokvari covjeku dan totalno da nakon prijatnih prizora nespreman naleti na takvo nesto.
Dakle, podržavaš segregaciju,...
Malo su nam dvije-tri škole pod istim krovom :D :skoljka:

Chmoljo

#97 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Chmoljo » 09/12/2009 13:00

PipiDugaDevetka wrote:
madner wrote:Ja sam za da se uvedu uniforme ohvim bez aduta. Mislim stvarno nema smisla, pokvari covjeku dan totalno da nakon prijatnih prizora nespreman naleti na takvo nesto.
Dakle, podržavaš segregaciju,...
Malo su nam dvije-tri škole pod istim krovom :D :skoljka:
:-? stvarno madneru... šta je iduće? WC za samo ružne trebe? :mrgreen:

respo

#98 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by respo » 09/12/2009 13:12

a ove lijepe ne seru jel :D

Chmoljo

#99 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by Chmoljo » 09/12/2009 13:18

ma može im se to oprostiti :mrgreen: :sax: :mrgreen:

respo

#100 Re: Erotično odjevene studentice na Sveučilištu u Sarajevu!

Post by respo » 09/12/2009 13:25

tema je u najmanju ruku bezveze
vecina ovdje hoce da se svijet ravna po njima kao i ti profesori sto se zale
o ukusima se ne raspravlja
sto je za nekog eroticno i vulgarno za nekog je ruzno i odvratno i obrnuto
sta ima bilo ko od nas govoriti kako neka debela sisata mrsava ili bilo koja sta treba obuci
ako ti se ne svidja ne gledaj i cao
ako se tebi svidjaju sakoi meni se ne svidjaju a eto oni ulaze u taj dress code i sta treba da mi nametnes taj sako da nosim
nema sanse
zato svi koji osudjujete to prvo pogledajte sebe kako se oblacite i svidja li se to nekome drugom pa se zapitajte
a do tada gledajte u svoje dvoriste a ne u tudje

jebem ti nasu politiku i nas mentalitet daj nek se drugi komentarisu a ostale vazne stvari ma neka njih po strani

Post Reply