Nepodnošljivi susjedi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
M.O.S-2
Posts: 24
Joined: 07/12/2009 20:31

#76 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by M.O.S-2 »

vesna3 wrote:Sinoć zvala policiju. Ona bacala stvari kroz prozor i onda su se potukli. Došli nakon pola sata, ovi se već smirili. Zapišu mi komšiju preko puta što glasno sluša TV. Ja izađem, objasnim im da je to par iznad. Komšija potvrdi da se uvijek svađaju i tuku i da su nemogući. Policajac mi kaže da se ništa ne čuje i da im ne može tek tako ići i zvoniti. Kažem ja bar idite provjerite. Izlazi komšija koji se tukao sa ženom. Pita u čemu je problem. Policajac mu govori kako je prijavljeno da glasno slušaju muziku :sad: :o :shock: :? Komšija odgovara, ne, ne, nisam ja, to je cura ispod. Pita me da li je bila glasna muzika. Ja kazem jeste da nadglasa njihova bogaranja i tuču jer me to uznemiri. Policajac uzima moju ličnu i zapisuje me. Jebo lud zbunjenog. Ne mogu vjerovati da mi se ovo događa. :!: :shock: :? :-? :-?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vesna3
Posts: 51
Joined: 19/06/2009 19:54

#77 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by vesna3 »

1mala wrote:
vesna3 wrote:Sinoć zvala policiju. Ona bacala stvari kroz prozor i onda su se potukli. Došli nakon pola sata, ovi se već smirili. Zapišu mi komšiju preko puta što glasno sluša TV. Ja izađem, objasnim im da je to par iznad. Komšija potvrdi da se uvijek svađaju i tuku i da su nemogući. Policajac mi kaže da se ništa ne čuje i da im ne može tek tako ići i zvoniti. Kažem ja bar idite provjerite. Izlazi komšija koji se tukao sa ženom. Pita u čemu je problem. Policajac mu govori kako je prijavljeno da glasno slušaju muziku :sad: :o :shock: :? Komšija odgovara, ne, ne, nisam ja, to je cura ispod. Pita me da li je bila glasna muzika. Ja kazem jeste da nadglasa njihova bogaranja i tuču jer me to uznemiri. Policajac uzima moju ličnu i zapisuje me. Jebo lud zbunjenog. Ne mogu vjerovati da mi se ovo događa. :!: :shock: :? :-? :-?
Koji su to idioti :x i sad ce ti ,na zalost,doci kazna od 400km zbog narusavanja javnog reda i mira....... :shock:

Samo nek probaju poslati kaznu, zalit cu se odmah sudu za ljudska prava u Strazburu :D :D :lol:
User avatar
M.O.S-2
Posts: 24
Joined: 07/12/2009 20:31

#78 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by M.O.S-2 »

Dile wrote:najnovije desavanje iz mog ulaza :D

juce ujutro krenula ja do granapa, ulazim u lift, u liftu, dva iskoristena kondoma, prazna kutija od kondoma, i kamara maramica... :-) nek se Habju ako im je ceif, ali spomenem im mamu uhljupsku, mogu pocistiti iza sebe, a ne ostavljati sve iza sebe, neko je poslije od komsija pocistio sve to... :skoljka:
Aa hadze..
Jos je stigao da ga dvaput potegne, hrabro nema sta!!!
vesna3
Posts: 51
Joined: 19/06/2009 19:54

#79 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by vesna3 »

M.O.S-2 wrote:
Dile wrote:najnovije desavanje iz mog ulaza :D

juce ujutro krenula ja do granapa, ulazim u lift, u liftu, dva iskoristena kondoma, prazna kutija od kondoma, i kamara maramica... :-) nek se Habju ako im je ceif, ali spomenem im mamu uhljupsku, mogu pocistiti iza sebe, a ne ostavljati sve iza sebe, neko je poslije od komsija pocistio sve to... :skoljka:
Aa hadze..
Jos je stigao da ga dvaput potegne, hrabro nema sta!!!
Možda su bila dvojica frajera :dance:
User avatar
M.O.S-2
Posts: 24
Joined: 07/12/2009 20:31

#80 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by M.O.S-2 »

vesna3 wrote:
M.O.S-2 wrote:
Dile wrote:najnovije desavanje iz mog ulaza :D

juce ujutro krenula ja do granapa, ulazim u lift, u liftu, dva iskoristena kondoma, prazna kutija od kondoma, i kamara maramica... :-) nek se Habju ako im je ceif, ali spomenem im mamu uhljupsku, mogu pocistiti iza sebe, a ne ostavljati sve iza sebe, neko je poslije od komsija pocistio sve to... :skoljka:
Aa hadze..
Jos je stigao da ga dvaput potegne, hrabro nema sta!!!
Možda su bila dvojica frajera :dance:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Pa vjeruj da me to ne bi zacudilo :lol:
User avatar
1mala
Posts: 467
Joined: 13/11/2009 09:57
Location: Sarajevo

#81 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by 1mala »

vesna3 wrote:
1mala wrote:
vesna3 wrote:Sinoć zvala policiju. Ona bacala stvari kroz prozor i onda su se potukli. Došli nakon pola sata, ovi se već smirili. Zapišu mi komšiju preko puta što glasno sluša TV. Ja izađem, objasnim im da je to par iznad. Komšija potvrdi da se uvijek svađaju i tuku i da su nemogući. Policajac mi kaže da se ništa ne čuje i da im ne može tek tako ići i zvoniti. Kažem ja bar idite provjerite. Izlazi komšija koji se tukao sa ženom. Pita u čemu je problem. Policajac mu govori kako je prijavljeno da glasno slušaju muziku :sad: :o :shock: :? Komšija odgovara, ne, ne, nisam ja, to je cura ispod. Pita me da li je bila glasna muzika. Ja kazem jeste da nadglasa njihova bogaranja i tuču jer me to uznemiri. Policajac uzima moju ličnu i zapisuje me. Jebo lud zbunjenog. Ne mogu vjerovati da mi se ovo događa. :!: :shock: :? :-? :-?
Koji su to idioti :x i sad ce ti ,na zalost,doci kazna od 400km zbog narusavanja javnog reda i mira....... :shock:

Samo nek probaju poslati kaznu, zalit cu se odmah sudu za ljudska prava u Strazburu :D :D :lol:
Iskustvo :-) dijete mi spava u drugoj sobi,muzikica lagano svira,oko pola jedanaest....zvono na vrata,murija.....imamo prijavu da je muzika glasna....izvilite uci da vidite koliko je glasno....ne,ne moramo vas zapisati,molimo licnu....ali dijete spava u sobi,kako je moguce da njemu ne smeta ,a gospođi ispod mene smeta....odgovor policajca- tanki vam zidovi :shock: na zalost,moramo vas zapisati :lol:
dobro ne dam vam licnu,jer muzika nije glasna...to sto je neko isfrustriran ,pa mu sve smeta,mene ne interesuje....evo vodite me u policiju, ne dam licnu.....ma ne mozemo vas voditi u policiju,dajte nam samo podatke da mozemo imati dokaz da smo dosli na prijavu.....vidim da nemam izbora,hajd evo licna......za 7 dana 400km,laganih,zbog remecenja javnog reda i mira. :cry:
User avatar
GAU 8
Posts: 652
Joined: 12/11/2009 13:46

#82 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by GAU 8 »

pjegica wrote:Nisam imala želju da se iz mog posta nadoveže tema ko je koga kad i kako napao. Nisam uopšte asocirala na to da je potreban neki fizički konflikt i da treba neko glavom da plati zbog komšijskih nesuglasica.
Voljela bih da neko kaže najbolje rješenje za ovakve stvari. Ja trenutno nemam takvih problema, ali znam kakav je osjećaj kad se zadesiš u tom belaju u koji nit se vrijedi umiješati skroz, nit vrijedi pustiti da ti neko skače po živcima. Policija je efikasna u mnogim situacijama, ali ovdje samo može da dođe, napravi neki zapisnik, opomene i ode. Neke to prepadne, neki nastave po svom. Sudovi su pretrpani većim stvarima, dugo bi trebalo da se te sitnice pokrenu. Nekad se svi stanari udruže, ali šta u situacijama kad svi samo sliježu ramenima? Konflikti naravno da nikad nisu najbolje rješenje, a i onda uvijek ti ispadneš negativac i "papak" a ne taj koji pravi belaj.

Ja razumijem da neki ljudi žive sa malom djecom, meni je jasno i da su ta djeca nemirna. Žena koja sad živi sprat iznad mene može biti primjer svima, jer je dan prije rođendana svog djeteta sišla, pokucala mi na vrata i pitala hoće li smetati ako to veče bude više dreke i vriske nego inače. Normalan čovjek valjda razumije takve stvari, kao što svako razumije da će tinejdžeri odvrnuti muziku čim im se ukaže prilika i da djeca iz muzičke treba da vježbaju i da je to lijepo za razvoj kulture i obrazovanja u zemlji. Svako normalan razumije i da se stanovi renoviraju i ponekad neko negdje mora da kuca i buši. Ali sve to mora imati svoje granice. Valjda sa svim tim aktivnostima treba prestati do 10 ili 11 sati navečer, ako ne, onda treba obavjestiti komšije i tražiti suglasnost. To je sve fino napisano u onom kućnom redu, ali jooj, taj red čitaju samo oni koji bi se svakako pridržavali toga. Ovi koji prave belaje to nikad neće pročitati. Zakoni isto postoje, ali opet njih pogledaju oni koji ih svakako ne bi kršili. Ovi koji ih krše ne smatraju ih validnim. A i očigledno nisu validni.
I onda pročitam najpametnije rješenje ovdje napisano... praviti sebi kuću!
Nekada nema drugog rjesenja. Ako si spremna primijeniti silu, ili imas nekoga da to uradi za tebe, to uradi. U protivnim, pokupis se ili se silom prilika pomiris sa situacijom, nadajuci se da ce ih kakva kletva zadesiti :D
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#83 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by jedna tamo »

pa nisu normalni nemogu da vjerujem!!!
400 KM i jesi li platila?
joj sad ti nju tuži za uhođenje, praćenje, dosađivanje :mrgreen:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#84 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by Cholina_Lokica »

jedna tamo wrote:pa nisu normalni nemogu da vjerujem!!!
400 KM i jesi li platila?
joj sad ti nju tuži za uhođenje, praćenje, dosađivanje :mrgreen:
i svaka sljedeca prijava kazna se povecava :lol: to je pocetna cijena :D
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#85 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by veljaca »

1mala wrote:
Iskustvo :-) dijete mi spava u drugoj sobi,muzikica lagano svira,oko pola jedanaest....zvono na vrata,murija.....imamo prijavu da je muzika glasna....izvilite uci da vidite koliko je glasno....ne,ne moramo vas zapisati,molimo licnu....ali dijete spava u sobi,kako je moguce da njemu ne smeta ,a gospođi ispod mene smeta....odgovor policajca- tanki vam zidovi :shock: na zalost,moramo vas zapisati :lol:
dobro ne dam vam licnu,jer muzika nije glasna...to sto je neko isfrustriran ,pa mu sve smeta,mene ne interesuje....evo vodite me u policiju, ne dam licnu.....ma ne mozemo vas voditi u policiju,dajte nam samo podatke da mozemo imati dokaz da smo dosli na prijavu.....vidim da nemam izbora,hajd evo licna......za 7 dana 400km,laganih,zbog remecenja javnog reda i mira. :cry:
Svasta !!!!!!
Kao prvo - zali se na kaznu ......i trazi ko te je prijavio i da li su izmjerili jacinu muzike ????
Kao drugo - ispada da onda tebi svako vece a i svakome drugom moze doci policajac i zatraziti licnu ( i ne reci ti zasto ) i onda te "casti" sa 400 KM kazne ..... Mislim da ne moze tako - bez dokaza .....
Last edited by veljaca on 09/12/2009 13:49, edited 1 time in total.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#86 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by jedna tamo »

svašta stvarno....nije normalno...
doduše mi kad smo derneke pravili uvijek taj dan sve obavijestimo...eto izvinite mi ćemo malo dernečit...
al opet nije fer....
User avatar
1mala
Posts: 467
Joined: 13/11/2009 09:57
Location: Sarajevo

#87 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by 1mala »

jedna tamo wrote:pa nisu normalni nemogu da vjerujem!!!
400 KM i jesi li platila?
joj sad ti nju tuži za uhođenje, praćenje, dosađivanje :mrgreen:
Pa naravno da nisam,niti imam u planu...... :x
User avatar
GAU 8
Posts: 652
Joined: 12/11/2009 13:46

#88 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by GAU 8 »

nineinchnails wrote:da ponovim...

Zna li iko, postoji li kakva super funkcionalna tanka izolacija da nadogradim na plafone?

Fakat, moram nesta uraditi po tom pitanju. Ovako ne ide.
Izolacija je toliko losa da sve cujem i kada prica na telefon, a kamoli kad se svadja.
Za zvicnu izolaciju jedino pomaze "soba u sobi" kako se recimo rade profesionalni studiji i slicno. Sve ostalo je manje vise polovicno.

Ti bi recimo trebao napraviti viseci plafon, malo tezi, i u medjuprostor staviti mineralne vune ili nesto slicno da dodatno upija zvuk.

I viseci plafon mora naravno da "dihtuje" znaci zatvoris rubove nekom masom (kit, silikon i sl.)
User avatar
1mala
Posts: 467
Joined: 13/11/2009 09:57
Location: Sarajevo

#89 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by 1mala »

veljaca wrote:
1mala wrote:
Iskustvo :-) dijete mi spava u drugoj sobi,muzikica lagano svira,oko pola jedanaest....zvono na vrata,murija.....imamo prijavu da je muzika glasna....izvilite uci da vidite koliko je glasno....ne,ne moramo vas zapisati,molimo licnu....ali dijete spava u sobi,kako je moguce da njemu ne smeta ,a gospođi ispod mene smeta....odgovor policajca- tanki vam zidovi :shock: na zalost,moramo vas zapisati :lol:
dobro ne dam vam licnu,jer muzika nije glasna...to sto je neko isfrustriran ,pa mu sve smeta,mene ne interesuje....evo vodite me u policiju, ne dam licnu.....ma ne mozemo vas voditi u policiju,dajte nam samo podatke da mozemo imati dokaz da smo dosli na prijavu.....vidim da nemam izbora,hajd evo licna......za 7 dana 400km,laganih,zbog remecenja javnog reda i mira. :cry:
Svasta !!!!!!
Kao prvo - zali se na kaznu ......i trazi ko te je prijavio i da li su izmjerili jacinu muzike ????
Kao drugo - ispada da onda tebi svako vece a i svakome drugom moze doci policajac i zatraziti licnu ( i ne reci ti zasto ) i onda te "casti" sa 400 KM kazne ..... Mislim da ne moze tako - bez dokaza .....
E vjeruj ti meni da je tako,i da moze......nisu htjeli uci,nisu htjeli donjeti mjerac zvuka,nisu htjeli da me vode u stanicu...samo su,kao trebali dokaz da su se odazvali na prijavu.....i dosla mi kazna i to s uplatnicom :cry:
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#90 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by jedna tamo »

ovo je sada došlo vrijeme samo izvuci lovu...kako? nepitaj...služi se svim i svačim...
taman kad sam pomislila da me ništa više nemože iznenaditi ....400 KM kao "za buku"
ja stvarno neznam šta je slijedeće? još malo pa će nam zabraniti da živimo...
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#91 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by veljaca »

1mala wrote:
veljaca wrote:
1mala wrote:
Iskustvo :-) dijete mi spava u drugoj sobi,muzikica lagano svira,oko pola jedanaest....zvono na vrata,murija.....imamo prijavu da je muzika glasna....izvilite uci da vidite koliko je glasno....ne,ne moramo vas zapisati,molimo licnu....ali dijete spava u sobi,kako je moguce da njemu ne smeta ,a gospođi ispod mene smeta....odgovor policajca- tanki vam zidovi :shock: na zalost,moramo vas zapisati :lol:
dobro ne dam vam licnu,jer muzika nije glasna...to sto je neko isfrustriran ,pa mu sve smeta,mene ne interesuje....evo vodite me u policiju, ne dam licnu.....ma ne mozemo vas voditi u policiju,dajte nam samo podatke da mozemo imati dokaz da smo dosli na prijavu.....vidim da nemam izbora,hajd evo licna......za 7 dana 400km,laganih,zbog remecenja javnog reda i mira. :cry:
Svasta !!!!!!
Kao prvo - zali se na kaznu ......i trazi ko te je prijavio i da li su izmjerili jacinu muzike ????
Kao drugo - ispada da onda tebi svako vece a i svakome drugom moze doci policajac i zatraziti licnu ( i ne reci ti zasto ) i onda te "casti" sa 400 KM kazne ..... Mislim da ne moze tako - bez dokaza .....
E vjeruj ti meni da je tako,i da moze......nisu htjeli uci,nisu htjeli donjeti mjerac zvuka,nisu htjeli da me vode u stanicu...samo su,kao trebali dokaz da su se odazvali na prijavu.....i dosla mi kazna i to s uplatnicom :cry:
Vjerujem ti, ali ..... U stan ti ne mogu uci bez naloga. Da li je muzika bila preglasna - jedini dokaz je mjerenje na licu mjesta ( u stanu komsije ) ...U stanicu te bez naloga - ne mogu voditi .... Imas jako puno argumenata da ne platis - ali moras sto prije uloziti PRIGOVOR na izricanje kazne ....
User avatar
1mala
Posts: 467
Joined: 13/11/2009 09:57
Location: Sarajevo

#92 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by 1mala »

Ma ganjacemo se po sudovima,to je neminovno...ali pare na te fore nece dobiti :zjev: e sad, ima tu jedna informacija,ne znam koliko je tacna i istinita,nisam provjerila....pa ako neko zna nek napise....a glasi, da ne mozes dobiti ni jedan dokument, L.K, pasos,vozacka....dok ne izmiris sve kazne, pa i tu za ometanje javnog reda i mira :twisted:
e ako je to istina, onda bas nemam nikakvog izbora :?
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#93 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by veljaca »

1mala wrote:Ma ganjacemo se po sudovima,to je neminovno...ali pare na te fore nece dobiti :zjev: e sad, ima tu jedna informacija,ne znam koliko je tacna i istinita,nisam provjerila....pa ako neko zna nek napise....a glasi, da ne mozes dobiti ni jedan dokument, L.K, pasos,vozacka....dok ne izmiris sve kazne, pa i tu za ometanje javnog reda i mira :twisted:
e ako je to istina, onda bas nemam nikakvog izbora :?
Imas - ULOZIS PRIGOVOR ...... I onda kazna nije izvrsna .... Inace na svakom dokumentu - trebas imati pouku o pravnom lijeku .... Iako izgleda - ipak ovo nije "Teksas" ..... Samo se treba boriti za svoja prava. Najlakse je ( i to pojedinci koriste ) po onoj narodnoj " dok je ovaca - bice i vukova .... "
User avatar
1mala
Posts: 467
Joined: 13/11/2009 09:57
Location: Sarajevo

#94 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by 1mala »

veljaca wrote:
1mala wrote:Ma ganjacemo se po sudovima,to je neminovno...ali pare na te fore nece dobiti :zjev: e sad, ima tu jedna informacija,ne znam koliko je tacna i istinita,nisam provjerila....pa ako neko zna nek napise....a glasi, da ne mozes dobiti ni jedan dokument, L.K, pasos,vozacka....dok ne izmiris sve kazne, pa i tu za ometanje javnog reda i mira :twisted:
e ako je to istina, onda bas nemam nikakvog izbora :?
Imas - ULOZIS PRIGOVOR ...... I onda kazna nije izvrsna .... Inace na svakom dokumentu - trebas imati pouku o pravnom lijeku .... Iako izgleda - ipak ovo nije "Teksas" ..... Samo se treba boriti za svoja prava. Najlakse je ( i to pojedinci koriste ) po onoj narodnoj " dok je ovaca - bice i vukova .... "
Ok,skontala....hvala tebi u svakom slucaju,na savjetima ;-)
I zamolila bi Vesnu,da javi ako joj stigne kazna,(naravno,zelim da se to ne desi,i ako sam ubjeđena da hoce,nazalost).
User avatar
M.O.S-2
Posts: 24
Joined: 07/12/2009 20:31

#95 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by M.O.S-2 »

1mala wrote:
veljaca wrote:
1mala wrote:
Iskustvo :-) dijete mi spava u drugoj sobi,muzikica lagano svira,oko pola jedanaest....zvono na vrata,murija.....imamo prijavu da je muzika glasna....izvilite uci da vidite koliko je glasno....ne,ne moramo vas zapisati,molimo licnu....ali dijete spava u sobi,kako je moguce da njemu ne smeta ,a gospođi ispod mene smeta....odgovor policajca- tanki vam zidovi :shock: na zalost,moramo vas zapisati :lol:
dobro ne dam vam licnu,jer muzika nije glasna...to sto je neko isfrustriran ,pa mu sve smeta,mene ne interesuje....evo vodite me u policiju, ne dam licnu.....ma ne mozemo vas voditi u policiju,dajte nam samo podatke da mozemo imati dokaz da smo dosli na prijavu.....vidim da nemam izbora,hajd evo licna......za 7 dana 400km,laganih,zbog remecenja javnog reda i mira. :cry:
Svasta !!!!!!
Kao prvo - zali se na kaznu ......i trazi ko te je prijavio i da li su izmjerili jacinu muzike ????
Kao drugo - ispada da onda tebi svako vece a i svakome drugom moze doci policajac i zatraziti licnu ( i ne reci ti zasto ) i onda te "casti" sa 400 KM kazne ..... Mislim da ne moze tako - bez dokaza .....
E vjeruj ti meni da je tako,i da moze......nisu htjeli uci,nisu htjeli donjeti mjerac zvuka,nisu htjeli da me vode u stanicu...samo su,kao trebali dokaz da su se odazvali na prijavu.....i dosla mi kazna i to s uplatnicom :cry:
Eh sad... :-)
Nemoze to tako, morate postovati zakone!
Po zkonu vi ste morali da date bilo kakav licni dokumenat radi identifikacije a ako lice ne posjeduje licnu dokumentaciju ili ne zeli da suradzuje s sluzbenim licem.
Sluzbeno je lice duzno istu privesti u staniucu radi identifikacije N.N osobe. :D
A po drugoj tacki . :roll:
Na osnovu clana 34 stav 1. tacka 11 i clan 36. o prekrsajima. (mamu im spomenem ovaj me zakon kostao para i para) :D
od dana urucenja ovog prekrsajnog naloga duzni ste u roku 8 dana izmirite novcanu kaznu, iznos stete i troskove a ako u roku 8 dana ne izmirite dugovnje.
postoji clan 37 ne mogu se sjetiti koji stav, gdje imas tri opcije, prve dvije su :?:
Da platis ili Ne
A treca da ides preko suda.
a ako ne platis, pise da ce 20 KM biti dodatna suma koja ce biti dodata kazni koju vec dugujete i ima jos nesto gdje pise "placanjem novcane kazne ne mozete kasnije odbiti odgovornost ili se zaliti na visinu ili vrstu bilo koje sankcije.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#96 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by Miki123 »

veljaca wrote:
1mala wrote:Ma ganjacemo se po sudovima,to je neminovno...ali pare na te fore nece dobiti :zjev: e sad, ima tu jedna informacija,ne znam koliko je tacna i istinita,nisam provjerila....pa ako neko zna nek napise....a glasi, da ne mozes dobiti ni jedan dokument, L.K, pasos,vozacka....dok ne izmiris sve kazne, pa i tu za ometanje javnog reda i mira :twisted:
e ako je to istina, onda bas nemam nikakvog izbora :?
Imas - ULOZIS PRIGOVOR ...... I onda kazna nije izvrsna .... Inace na svakom dokumentu - trebas imati pouku o pravnom lijeku .... Iako izgleda - ipak ovo nije "Teksas" ..... Samo se treba boriti za svoja prava. Najlakse je ( i to pojedinci koriste ) po onoj narodnoj " dok je ovaca - bice i vukova .... "
Nije to prigovor, nego se traži sudsko odlučivanje. Ne znam da li bih ti to preporučio jer će na usmeni pretres doći i ti policajci i oni će reći mi smo čuli glasnu muziku, sudija će njima povjerovat i onda kazna može biti samo veća. Istina, ako sudiji objasniš situaciju možeš proći sa uslovnom, ali i to sve zavisi kome sudija "povjeruje".

I istina je, kad tako imaš kaznu, ne možeš ništa izvaditi od dokumenata.
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#97 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by moa »

Ima neki prag tolerancije koji mogu svariti i moram svariti jer zivimo u zgradi, ali ovo sto vi pisete ne mogu da vjerujem da se desava.
Kad je komsija iznad mene renoviro stan (covjek platio majstorimo i otiso na more) majstorima je pukla neka cijev i naravno sva kuca je poplavila i izbila meni iznad vrata izmedju dnevnog boravka i trpezarije. Odem prijavim to covjeku koji je zaduzen za odrzavanje on se pozalio tom vlasniku stana, covjek mi rekao ako je napravio neku stetu u mom stanu da ce on snositi troskove popravke. Naravno nije bilo price o tome jer osim fleke koju sam prekrecio nije bilo nikakve druge druge stete. To su komsije! :bih: :bih: :bih:
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#98 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by Loulou »

Miki123 wrote:
veljaca wrote:
1mala wrote:Ma ganjacemo se po sudovima,to je neminovno...ali pare na te fore nece dobiti :zjev: e sad, ima tu jedna informacija,ne znam koliko je tacna i istinita,nisam provjerila....pa ako neko zna nek napise....a glasi, da ne mozes dobiti ni jedan dokument, L.K, pasos,vozacka....dok ne izmiris sve kazne, pa i tu za ometanje javnog reda i mira :twisted:
e ako je to istina, onda bas nemam nikakvog izbora :?
Imas - ULOZIS PRIGOVOR ...... I onda kazna nije izvrsna .... Inace na svakom dokumentu - trebas imati pouku o pravnom lijeku .... Iako izgleda - ipak ovo nije "Teksas" ..... Samo se treba boriti za svoja prava. Najlakse je ( i to pojedinci koriste ) po onoj narodnoj " dok je ovaca - bice i vukova .... "
Nije to prigovor, nego se traži sudsko odlučivanje. Ne znam da li bih ti to preporučio jer će na usmeni pretres doći i ti policajci i oni će reći mi smo čuli glasnu muziku, sudija će njima povjerovat i onda kazna može biti samo veća. Istina, ako sudiji objasniš situaciju možeš proći sa uslovnom, ali i to sve zavisi kome sudija "povjeruje".

I istina je, kad tako imaš kaznu, ne možeš ništa izvaditi od dokumenata.
Znam za ovu "caku" oko vađenja dokumenata, ali ljudi, ovo je užas... :?
I šta da radi čovjek kad se nađe u situaciji u kojoj su se našle @vesna 3 i @1mala?
User avatar
GAU 8
Posts: 652
Joined: 12/11/2009 13:46

#99 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by GAU 8 »

moa wrote:Ima neki prag tolerancije koji mogu svariti i moram svariti jer zivimo u zgradi, ali ovo sto vi pisete ne mogu da vjerujem da se desava.
Kad je komsija iznad mene renoviro stan (covjek platio majstorimo i otiso na more) majstorima je pukla neka cijev i naravno sva kuca je poplavila i izbila meni iznad vrata izmedju dnevnog boravka i trpezarije. Odem prijavim to covjeku koji je zaduzen za odrzavanje on se pozalio tom vlasniku stana, covjek mi rekao ako je napravio neku stetu u mom stanu da ce on snositi troskove popravke. Naravno nije bilo price o tome jer osim fleke koju sam prekrecio nije bilo nikakve druge druge stete. To su komsije! :bih: :bih: :bih:
Ti se onda smatraj sretnim sto imas normalne komsije i razguli s teme :P
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#100 Re: Nepodnošljivi susjedi

Post by moa »

GAU 8 wrote:
moa wrote:Ima neki prag tolerancije koji mogu svariti i moram svariti jer zivimo u zgradi, ali ovo sto vi pisete ne mogu da vjerujem da se desava.
Kad je komsija iznad mene renoviro stan (covjek platio majstorimo i otiso na more) majstorima je pukla neka cijev i naravno sva kuca je poplavila i izbila meni iznad vrata izmedju dnevnog boravka i trpezarije. Odem prijavim to covjeku koji je zaduzen za odrzavanje on se pozalio tom vlasniku stana, covjek mi rekao ako je napravio neku stetu u mom stanu da ce on snositi troskove popravke. Naravno nije bilo price o tome jer osim fleke koju sam prekrecio nije bilo nikakve druge druge stete. To su komsije! :bih: :bih: :bih:
Ti se onda smatraj sretnim sto imas normalne komsije i razguli s teme :P
Ali mozda ja nisam normalan hihih evo :run: :run: :run: :run:
Post Reply