Biljana Plavšić u Banja Luci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#26 Re: Biljana Plavšić u Banja Luci

Post by HAVANA »

:-)
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#27 Re: Biljana Plavšić u Banja Luci

Post by buzzer »

Tokio wrote:
ahmed&nedzad wrote:Zanima me da li je neko u RS-u na bilo koji nacin osudio dolazak Biljane Plavsic u Banja Luku i docek koji su joj
spremili?! Ima li ijedan pojedinac ili kolektiv u RS-u da je javno rekao nesto o tome sto su osudjenog ratnog zlocinca docekali kao heroja i to osobu koja je priznala svoja zlodjela?
Ima li neko da je cuo ili procitao nesto slicno?
Ne
* Kad smo već kod domaćih izdajnika, Milorad Dodik je dočekao Biljanu Plavšić i poslao avion po nju…

Pa da. On je koristio avion koji je kupio niko ne zna kako, odnosno od budžetskih sredstava, od našeg novca, sigurno ga nije kupio od svojih para. Dodik se ponašao bahato i u tom slučaju. Ali, nije bitan Milorad Dodik, već okolnosti koje su ga izrodile. Ako te okolnosti opstanu, umjesto Dodika će opet doći drugi Dodik.

* A šta je uzrok za te okolnosti?

Vrlo jednostavno: mi nismo čak ni u fazi prvobitne akumulacije kapitala, već u jednoj notornoj pljačkaškoj fazi. U pitanju je jedna obična pljačka koja se stalno zamagljuje nekakvom ideologijom, koja treba običnog čovjeka da zavede, da ne bi razmišljao o tome da nema od čega da živi i da nema šta da jede.

* A kako bi Biljanu Plavšić dočekali danas u Banjaluci?

Pa vjerovatno bi bilo ljudi koji bi izašli da je dočekaju kao “ženu-žrtvu”, jer i dalje ima dosta ljudi koji razmišljaju glavom Milorada Dodika. Ali, ja neću da razmišljam o njima, već o onoj svjesnoj manjini, koja kaže: “Mi smo gladni, dosta nam je bacanja prašine u oči”.

http://www.e-novine.com/intervju/interv ... ljaka.html
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#28 Re: Biljana Plavšić u Banja Luci

Post by clav »

a zar ikakav postupak od strane dodika moze iznenaditi?
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#29 Re: Biljana Plavšić u Banja Luci

Post by tempora »

Prosto da se raspametis. Od zrtava se ocekuje da prastaju a od zlocinaca da budu nagradjeni. :(
Post Reply