MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#576 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by badalpur »

amko761 wrote:I ja :) Samo ima tu nešto, ja koga god sretnem od moje generacije, malo ko da nije orunuo, kažu mi stariš li ti. Izgledaju kao da su mi roditelji :lol:

Valjda ih to pregazi, šta li. Ode zdravlje. Ja na birou i zdrav. :D

Edi: Ruku na srce, ovi iz državne službe se drže dobro također :D
hahhahaha...Ima istine, sazvacu te kapitalisti :twisted:
KladionicarXXX
Posts: 36
Joined: 03/05/2014 23:24

#577 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by KladionicarXXX »

zeleni walter wrote:UBICE U SVILENIM RUKAVICAMA NON-STOP U AKCIJI
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... izdarevica

Situacija na Klinici za Neurohuirurgiju ponovo eskalirala

UŽIVO Drama na KCUS-u: Pacijenti i njihova rodbina sprječavaju izbacivanje doktora Dizdarevića!

Situacija na Klinici za Neurohuirurgiju u Sarajevu ponovo je eskalirala.

Novi atak na Kemala Dizdarevića, neurohirurga KCUS-a, desio se jutros. Naime, direktor KCUS-a Damir Aganović ovo poznatom hirurgu uručio je otkaz prije nekoliko dana, a jutros mu je naređeno da napusti svoj ured i da iznese svu dokumentaciju.

Pred Klinikom za neurohirurgiju nalazi se i grupa od desetak građana, odnosno pacijenata ovog hirurga koji žele spriječiti da se doktor Dizdarević neopravdano "ukloni".

Jednog od građana, čijeg sina liječi doktor Dizdarević, nisu pustili da dođu u posjetu, dok je zaštitar spriječio jednu majku da dođe do svog dječaka.

Kako nezvanično saznajemo, stvari doktora Dizdarevića bit će izbačene između 11 i 12 sati.

Također, zaštitari su iz kruga KCUS-a izbacili su i ekipu "Dnevnog avaza" kao i grupu građana koja daje podršku doktoru Dizdarević.

Uz doktora Dizdarevića je Rasim Hubijar, kod čije 30-godišnje kćerke je ustanovljen karcinom na mozgu i trebala je biti operisana narednih dana.

Vezani tekst: Direktor Aganović uručio otkaz dr. Dizdareviću

- Za par dana, doktor Dizdarević trebao ju je operisati, a dali su mu otkaz. Moja kćerka ne može da čeka, ona je težak pacijent. Jedino vjerujem Dizdareviću i nikome više. Šta sad, ako joj se nešto desi, jer i taj direktor ima svoju djecu, poručujem mu javno da ni njemu neće biti dobro. Ona je trebala već biti smještena u bolnicu i da je vodi dr. Dizdarević, ali zbog lične osvete doktora Aganovića, moja kćerka ispašta. Sramota je što pacijenti danas uopće ne mogu ući u bnolnicu. Ovo je čisti kriminal - kazao je Hubijar.

Rasim Hubljar: Za par dana, doktor Dizdarević trebao ju je operisati, a dali su mu otkaz

Pred bolnicom je i otac 15-godišnjeg dječaka koji devet mjeseci leži u ovoj bolnici, na odjelu intenzivne njege.

- Od samog početka, mog sina vodi dr. Dizdarević. Pokušao sam ući jutros u bolnicu, zaštitarima sam rekao da me puste, da ne pravimo probleme. Moj sin jutros zbog Aganovića nije dobio nikakvu terapiju, a ima tumor na mozgu 4,5 centimetara. Šta ja sad da radim, ko će ga voditi? Jer, samo tom čovjeku vjeruju i njegovom znanju, da može spasiti moje dijete. Ovo je lični obračun direktora sa dr. Dizdarevićem, zbog čega ispaštaju pacijenti. Do zla da je četnik, pa da se ovako ponašaju prema njemu, poslali su kordon policije i zaštitara, ovo je sramota i bruka - kazao je Enver Dervišević.

Enver Dervišević: Do zla da je četnik, pa da se ovako ponašaju prema njemu

Inače, čitavu zgradu i ulaze u KCUS obezbijeđuju zaštitari, a u krugu bolnice je i ekpa MUP-a koji posmatraju čitavu situaciju. Svi koji su došli da podrže dr. Dizdarevića, izbačeni su na ulicu, kao i naša ekipa.

Kako javlja novinarka sa lica mjesta, pred KCUS svakog trenutka doći će i dr. Dizdarević, s obzirom da mu je i ranije rečeno da stvari mora iznijeti oko 11 sati. Međutim, kako smo već naveli, ulaz osiguravaju zaštitari. Doktor sumnja da će uopće biti u mogućnosti da uđe u krug bolnice, s obzirom da su građani koji ga podržavaju izbačeni na ulicu, kao i ekipa Dnevnog avaza koja prati cjelokupan događaj.

Zaštitari su spriječili ulazak novinara, nakon čega je doktor Dizdarević odbio ući na radno mjesto. Trenutno se pred Klinikom za neurologiju nalazi 10-ak zaštitara. Novinarske ekipe su spriječene uzeti izjave od doktora Dizdarevića. Uz njega su građani koji cijelo jutro pokušavaju spriječiti njegov nelagalan otkaz. Upravo se novinarske ekipe spremaju izaći na ulicu, zajedno sa Dizdarevićem, kako bi im objasnio kako je došlo do ovog skandala.

Doktor Dizdarević ušao je u krug bolnice na stražnji ulaz, jer jedino na tom ulazu nije bilo zaštitara koji bi spriječili ulazak ovog uglednog hirurga do njegovog dugogodišnjeg radnog mjesta. Kako saznajemo, iz Pravne službe KCUS-a odbili su dati trećeg člana Komisije koji bi zastupao Dizdarevića.

Novinarske ekipe izbačene su iz kruga bolnice, a doktor Dizdarević krenuo je na ulicu ispred KCUS-a, gdje je planirao dati izjave okupljenim medijima. Uz njega su i dalje građani i pacijenti, te njiihovi roditelji, čijim članovima porodica je ovaj hirurg uspio spasiti život.

Doktor Dizdarević, kao i ostali građani koji ga podržavaju, izbačeni su iz kruga bolnice. Na metar od ulaza na KCUS, pored kapije, Dizdarević se obratio okupljenim novinarima, koji su svjedočili ovom skandalu, a zbog kojeg jedino ispaštaju pacijenti kojima je uskraćena lječnička pomoć ovog vrsnog hirurga.

- Dobio sam naredbu od generala Aganovića da moram iseliti svoje stvari iz sobe prof. dr. neurohirurgije i evo došao sam da ih iznesem. General Aganović iskoristio je ljude i zaštitare, koje plaća od naših plaća, da me otjeraju i izbace mi stvari. Kada sam došao, dobio sam informaciju da oni ne mogu sakupiti Komisiju koja treba da me izbaci. Aganović nije bio general kada je trebalo, a sada se tako ponaša. Ovo je jedna vrsta terora, ovako nešto se ne pamti. Ovo nije nikakva predstava, već pokazatelj da ljudi koji upravljaju institucijama na kojima se ljudi liječe, su sa druge strane zakona, a moja obaveza je da istrajem bez obzira na prijetnje i sve ovo što mi se dešava. Posljednjih dana mi prijete krivičnim prijavama Gospođa Kreho, koja se nedavno pojavila na KCUS, inače, kažu propala advokatica, prijeti tim krivičnim prijavima i već su mi ranije rekli dati otkaz. Očekujem da će pravda pobijediti. Iza mene je hiljade i hiljade operiranih pacijenata, ja sam ovoj državi uveo procedure koje nisu postojale u neurohirurgiji. Pozadina ovog svega je bazična emocija, sve je krenulo sa zavišću nekompetentnog direktora, a nakon čega se sve pretvorilo u privatni sukob. Aganović želi da me minira jer ja jasno dokazujem da je on na drugoj strani zakona. Također, pokušava zaštiti svoju suprugu, a to se tako ne radi - kazao je Dizdarević okupljenim medijima.

Kako nam je dr. Dizdarević potvrdio, Komisiju koja treba da se formira kako bi ga izbacila, čekat će u nekom od obližnjih lokala, s obzirom da ne može ući u krug bolnice.

Podršku je dala i majka nedavno preminule Selme Hajdrević, 26- godišnje Sarajke. Upravo zbog njene smrti, njeni roditelji, Hadžem i Amra Hajdarević, podigli su krvičnu prijavu protiv šest liječnika ove medicinske ustanove, a među njima je i supruga dr. Aganovića, koja je optužena za nesavjesno liječenje ove mlade djevojke. Iako su njeni roditelji insistirali da joj pomoć pruži Dizdarević, u koga su vjerovali, dr. Aganović upravo iz privatnih razloga spriječio je da dr. Dizdarević liječi ovu djevojku, koja je zbog njihovog nemara preminula. I dalje se pred KCUS-om nalazi grupa građana koji daju podršku Dizdareviću, kao i sam doktor, koji ne može ni na metar ući u krug bolnice, s obzirom da su zaštitari dobili naređenje da on ne smije kročiti u ovu medicinsku ustanovu.

- Jedino rješenje da pacijenti dobiju pravu medicinsku uslugu je smjena Aganovića - dodao je Dizdarević.

Inače, Aganović je odbio sastanak i sa medijima, kao i da se pojavi pred doktorom Dizdarevićem kojem je nelegalno dao otkaz.

I dalje dolaze brojne ekipe, nakon što su naši novinari prvi izvijestili dešavanja ovog skandaloznog i sramotnog tjeranja ovog hirurga iz njegove kancelarije.

Muamera Šehić, glasnogovrnica KCUS-a u Sarajevu, obratila se okupljenim medijima, s obzirom da je direktor Aganović odbio pojasniti zbog čega je dr. Dizdarević izbačen.

- Poštujući sve profesionalne i etičke kodekse, te uvažavajući ugled KCUS-a, kao najveće zdravstvene institucije u ovoj državi, protiv doktora Dizdarevića poduzete su određene mjere koje proizilaze iz činjenice da je imenovani doktor duži period kontinuirano opstruirao rad Klinike za neurohirurgiju te poremetio apsolutno sve procedure i liječnička pravila. On se može žaliti Nadležnom sudu, ukoliko smatra da su njegova prava narušena. Moram naglasiti da nije istina da će mu stvari biti izbačene. ON je zakonski, pismenim putem obaviješten o našoj mjeri koja je poduzeta i može sam preuzeti svoje stvari u okviru zakonskog roka - izjavila je Šehić.

Na pitanje novinara da li to ne znači iseljenje iz Dizdarevićevog kabineta, Šehić nije željela ništa komentirati.
Dr. Dizdarevic je spasio moga brata kojem je pukla aneurizma u glavi! Jedva prezivio, poslije utvrdjeno da ima 2je aneurizme koje se moraju operisati ali su zabusavali vjerovatno zbog ovih desavanja pa smo se odlucili za operacije u Istanbul. Uglavnom jedan od najboljih doktora!! Hvala mu!
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#578 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by badalpur »

KladionicarXXX wrote: Dr. Dizdarevic je spasio moga brata kojem je pukla aneurizma u glavi! Jedva prezivio, poslije utvrdjeno da ima 2je aneurizme koje se moraju operisati ali su zabusavali vjerovatno zbog ovih desavanja pa smo se odlucili za operacije u Istanbul. Uglavnom jedan od najboljih doktora!! Hvala mu!
Sorry zbog ovog skretanja s teme, al doktor Dizdarević je za mene ubleha, mojoj mami nije mogao/zelio/znao pomoći. Već sedam mjeseci je nema.

Drago mi je da su tvoja iskustva drugačija.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#579 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by amko761 »

badalpur wrote:
amko761 wrote:I ja :) Samo ima tu nešto, ja koga god sretnem od moje generacije, malo ko da nije orunuo, kažu mi stariš li ti. Izgledaju kao da su mi roditelji :lol:

Valjda ih to pregazi, šta li. Ode zdravlje. Ja na birou i zdrav. :D

Edi: Ruku na srce, ovi iz državne službe se drže dobro također :D
hahhahaha...Ima istine, sazvacu te kapitalisti :twisted:
Naravno da ima istine, misliš da toliki rad, stres i trpljenje svega i svačega ne ostave posljedice na zdravlje.

Vidi se to na izgledu kao što rekoh ;-)
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#580 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by amko761 »

amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#581 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by amko761 »

Kao što rekoh, ode zdravlje u k**** i to se vidi.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#582 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by badalpur »

amko761 wrote:Kao što rekoh, ode zdravlje u k**** i to se vidi.
Ode, naravno, ali zdravlje ode i kad si nezaposlen, nemas love, ni perspektive...To su dvije krajnosti i svaka ugrozava zdravlje :?
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#583 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by amko761 »

badalpur wrote:
amko761 wrote:Kao što rekoh, ode zdravlje u k**** i to se vidi.
Ode, naravno, ali zdravlje ode i kad si nezaposlen, nemas love, ni perspektive...To su dvije krajnosti i svaka ugrozava zdravlje :?
Hm ne znam, u mom slučaju ne. Dok sam radio kod robovlasnika, nisam spavao noću, koga god sretnem kažu jesi li bolestan, izgledaš umorno, neraspoloženo. Uvijek problemi sa zdravljem.

Sad spavam k'o beba, treniram, nikakvih zdravstvenih problema, izgledam sve bolje :D

Neću bome da radim više svašta. Sebi sam najpreči, sve ostale ionako boli k**** za mene, svako samo sebe gleda. Izuzev porodice naravno.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#584 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by badalpur »

amko761 wrote:
badalpur wrote:
amko761 wrote:Kao što rekoh, ode zdravlje u k**** i to se vidi.
Ode, naravno, ali zdravlje ode i kad si nezaposlen, nemas love, ni perspektive...To su dvije krajnosti i svaka ugrozava zdravlje :?
Hm ne znam, u mom slučaju ne. Dok sam radio kod robovlasnika, nisam spavao noću, koga god sretnem kažu jesi li bolestan, izgledaš umorno, neraspoloženo. Uvijek problemi sa zdravljem.

Sad spavam k'o beba, treniram, nikakvih zdravstvenih problema, izgledam sve bolje :D

Neću bome da radim više svašta. Sebi sam najpreči, sve ostale ionako boli k**** za mene, svako samo sebe gleda. Izuzev porodice naravno.
Birati mozes dok imas nekog da ti stavi pun tanjur na sto, plati račune i još ti pride da za kafu. Kad nemas, onda su nocne more nezaposlenih sto puta gore od onih zbog loseg posla, prgavog poslodavca ili stresa. Jesi sebi najpreči, tako sam i ja govorila dok nisam u četiri godine ostala bez oba roditelja, sama.

Meni je sad posao = život.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#585 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by amko761 »

E pa nek ti je sa srećom onda :)
antimobb
Posts: 243
Joined: 17/10/2014 08:27
Location: "Boj se ovna, boj se govna. A kad ću živjeti?" Meša Selimović, Tvrđava.

#586 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by antimobb »

Ova tema je otvorena zbog psihopata kojima su pojedinci (isto korumpirane psihopate) u vrhu Stranaka/Partija prodavali važne državne pozicije kao na stočnoj pijaci bez ikakve provjere, a ovi su nakon dolaska na funkciju to jeste bez provjere nakon kupovine, dalje ispod sebe generirali sebi slične psihopate na niže rukovodeće pozicije.

Mobbing psihopata-rukovodilaca na radnom mjestu jeste jednako umorstvu i radi se o teškim zločinima koji su nevidljivi.
Mobbing je zločin identičan ubistvu, to jeste preciznije umorstvu jer psihopate-rukovodioci svakodnevno umaraju uposlenike do smrti o čemu smo napisali na hiljade postova na ovoj temi koja je imala do sada 58.300 pregleda na ovom forumu.

Mobbing na Zapadu se kažnjava od jedne do više godina zatvora.

Najviše psihopata do sada su generirali oni pojedinci u vrhu SDA koji su bili okupljeni oko korumpiranog Tihića. Nemojte pisati hvalospjeve o Tihiću jer bio je korumpiran i ucjenjen. Vodio je jednu beskičmenjaćku politiku koja je od jednog ponosnog Bošnjačkog naroda kojem se čitav svijet divio u ratu jednog velikog napravila gmizavca kao što je i on sam bio. Ovo su rezultati njegove politike i onih koji su bili okupljeni oko njega. Narod nije blesav, sve vidi i sve zna ...

Ova haramina je najviše stečena od prodaje pozicija psihopatima poslije svakih izbora ...



Zbog ove gore haramine koji nije ponio sa sobom u grob, mnogi uposlenici su umoreni do smrti mobbing-om.

Narod je glasao za SDA jer je umro korumpirani Tihić, a vi ste kroz svoje spotove najavili da ćete vratiti ponos Bošnjačkom narodu koji od to od vas očekuje i nada se ...



Otvorena pitanja za SDA kao pobjednika izbora (ostali su sada manje-više bitni):

Dali ćete i dalje nastaviti sa istom praksom prodaje pozicija psihopatima jer ljudi (vaši birači) na radnim mjestim zbog pritisaka psihopata-rukovodilaca kojima su nesavjesni pojednici u vrhu SDA prodavali pozicije bez ikakve provjere kao na stočnoj pijaci, svakodnevno oboljevaju od moždanih i srčanih udara? i

Dali ćete nakon ovolikog ukazanog povjerenja nas birača, obračunati se sa pojedincima koji se bave prodajom pozicija psihopatima u vrhu SDA i početi vršiti detaljnu provjeru i testiranje vaših kadrova putem EU testova, prije nego nekoga opet umore do smrti, kao što su do sada radili i dan danas rade?

Također, nadam se da će pravna država REAGOVATI po ovom pitanju i izvršiti detaljnu istragu o broju umrlih i oboljelih uposlenika od moždanih i srčanih udara po kompanijama čiji kadrovi su dolazili iz Stranaka/Partija.

Isključivi UZROK svih ovih smrti, moždanih i srčanih udara su sasvim nepotrebni pritisci na uposlenike od strane nekompetentnih i korumpiranih psihopata na funkcijama, koje su kupile svoja radna mjesta od njima sličnih psihopata u vrhu Stranaka/Partija bez bilo kakve provjere, kao na stočnoj pijaci.

Sve o psihopatiji pročitajte na ovom linku: http://sr.wikipedia.org/sr/Psihopatija kao i na ovoj temi koju održavamo od 2009 godine ...
Poslije svakih izbora, razne korumpirane PSIHOPATE, osobe oboljele od antisocijalnog poremećaja ličnosti (sa sumnjivim ili kupljenim diplomama) daju novac za lobiranje utjecajnim pojedincima iz Stranaka i tako, kao na pijaci, kupuju svoje pozicije.

Nakon što KUPOVINOM a ne svojih referencama dođu na visoku poziciju, ovi ljudi u svojoj psihopatiji umisle da su postali i vlasnici a da su uposlenici njihovi ROBOVI koji treba da rade bez pogovora. Ovi ljudi imaju kriva moralna i ostala uvjerenja jer su korumpirani. Napasni su i arogantni prema svim onima koji su po hijerarhijskoj ljestvici ispod njih a prema svojim poslušnicima su dragi i ljubazni. Za njih ne vrijede zakoni i moralne norme i veoma često ih se može uhvatiti u nekim kriminalnim aktivnostima kao što je uzimanje novca za zapošljavanje bez konkursa ili prodaja nižih pozicija. Oni koji ih otkriju odmah postaju njihove žrtve i sva svoja (ne)djela prebacuju na njih, što je klasični MOBBING od čega ljudi svakodnevno umiru. Oni sebi za suradnike biraju ljude sa istim ili sličnim psihičkim poremećajem koji su također od njih KUPILI svoju nižu poziciju čime se ovaj krug mita i korupcije produbljuje.

U današnje vrijeme širom BiH oni se veoma uspješno kriju iza utjecajnih pojedinaca u Strankama, vjerskih zajednica i uglednih ljudi, koji štite ove PSIHOPATE radi nekog svoga ličnog suženog interesa i daju im podršku u svakom pogledu prije svega radi novca, pozicije ili neke usluge, bez obzira na kolateralne štete koje svakodnevno prave državi i široj društvenoj zajednici.

Psihopate boluju od jedne stvarne mentalne bolesti, koju doktor Robert Hare, jedan od svjetskih eksperata za psihopatiju u svojoj knjizi ''Without Conscience'' - ''Bez savjesti'', označava kao potpuni i neizlječivi nedostatak osjećanja.

Image

Ukoliko psihopata uopće nešto osjećaja, onda su to emocije najpliće vrste. On čini bizarne i samo-destruktivne stvari zato što je potpuno imun na konsekvence koje bi normalnog čovjeka ispunile osjećanjima srama ili griže savjesti. Ono što bi drugi u tom smislu smatrali katastrofom, za njega predstavlja samo jednu malu nezgodu ili „čistu sitnicu”. Psihopatija sasvim uobičajena u ljudskom društvu i postoji mnogo slučajeva psihopata koji normalno rade kao biznismeni, doktori, pa čak i psihijatri.

Oni izgledaju u svakom pogledu kao normalni ljudi, samo što su duševno mrtvi ljudi bez ikakvih osjećaja.

Duševno mrtvilo, čini ih veoma efikasnim „mašinama”. Oni mogu biti briljantni, mogu da pišu naučne radove, mogu da IMITIRAJU riječi pune emocija (veoma su uspješni glumci), međutim, vremenom postaje sve jasnije i jasnije da te njihove riječi nisu u skladu s njihovim ponašanjem. („Po njihovim plodovima poznajete ih.”). Oni su tip čovjeka koji je u jednom momentu tvrditi kako je strahovito pogođen bolom uslijed smrti nekog bliskog prijatelja a u sljedećem momentu će otići u disko klub „da bi to zaboravio”. Čini se da oni to STVARNO zaborave.

S obzirom da su veoma efikasne mašine, kao kompjuteri, u stanju su da obavljaju veoma kompleksne radnje koje su zamišljene tako da izazovu druge da im ovi daju svoju podršku za ono što oni žele. Na taj način mnoge psihopate su u stanju da dostignu visoke pozicije u društvu. Tek nakon dužeg vremena njihove kolege i suradnici postaju svjesni činjenice da je njihov uspjeh i napredak zasnovan na gaženju drugih ili kršenju njihovih prava. Iako su potpuno indiferentni što se prava drugih tiče, oni često kod drugih ljudi veoma spretno inspirišu osjećaj iskrenog povjerenja. Psihopata nikada ne smatra da s njegovom psihom nešto nije u redu, te tako ne osjeća ni potrebu da treba nešto da mijenja u vezi svog ponašanja. Osim što su egocentrični, oni su često i narcisoidni. Narcisoidnost je samo jedna od njihovih karakternih crta.

Rijetko kad dolaze u sukob sa zakonom, dok istovremeno čine strahovite štete državi i kolegama s posla. Psihopate se najčešće druže samo s onima od kojih mogu imati neke koristi. Za psihopatu je najvažnija jedino njegova „glad,” a sve ostalo je za njega ‘tamo negdje daleko’, osim ukoliko se to ne može apsorbovati s njegove strane u smislu neke vrste „hrane”. Za njega postoji samo jedno pitanje: „Da li se to može na neki način iskoristiti” ili – „da li ja mogu nešto od toga dobiti,” a sve ostalo je od strane njegovih nagona rangirano kao manje vrijedno.

Ukratko je psihopata predator ili grabljivac. On se kamuflira uz pomoću jedne „maske trezvenosti,” a onda slično grabljivim životinjama tiho i neprimjetno prati svoju žrtvu, izdvaja je iz stada, približava joj se i krši njen otpor. Dobri su stratezi i veoma dobro se maskiraju koristeći sve vrste riječi, gestova laži i manipulacija kako bi uvukli žrtvu u svoju zamku. U mnogim slučajevima oni će prethodno skupiti što je moguće više informacija o svojim žrtvama, saznati sve njihove vrline, slabosti i mane, te će igrati na te karte koliko god je to moguće i kako im to odgovara.

Iako nemaju savjesti, oni će još u svojoj mladosti primijetiti tu „čudnu” osobinu kod drugih, te će taj problem prilično brzo intelektualno premostiti, a onda će svoje žrtve često manipulisati tako što će se oslanjati ili apelovati na - NJIHOVU savjest. Psihopata će vas uvijek optužiti da radite ono što on radi ili namjerava da uradi. U svakoj interakciji između psihopate i normalnog čovjeka sa potpunim opsegom emocija, psihopata uvijek pobjeđuje.

Ovakvi ljudi uopće ne pokazuju osjećaj krivice za kolateralne štete koju svakodnevno prave državi, firmi i uposlenicima kao i svim drugim običnim normalnih građanima.

Citati su preuzeti od doktora Roberta Hare koji je jedan od svjetskih eksperata za psihopatiju.
Autor je knjige ''Without Conscience'' - ''Bez savjesti''.
antimobb
Posts: 243
Joined: 17/10/2014 08:27
Location: "Boj se ovna, boj se govna. A kad ću živjeti?" Meša Selimović, Tvrđava.

#587 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by antimobb »

Ova tema se održava od 2009 godina još iz doba najvišeg mraka neznanja uposlenika iz BiH vezano za mobbing i strahovlade pojedinaca koji su se ponašali poput Sjeverno-korejskih zulumćara.

Danas, svijest uposlenika u BiH je na jednom većem nivou i neče proći dugo vremena kada će upravo na ovoj temi i ono što je najvažnije po društvenim mrežama kao što je Facebook i Twiter imenom, prezimenom i njihovom slikom prozivati psihopate na funkcijama po FB grupama tipa ''Zaustavimo ubice u svilenim rukavicama'' koje su vršile i sada vrše mobbing.

Zaustaviti mobbing je veliki sevap kako bi se spasili životi i zdravlje mnogim drugim uposlenicima koji uopće nisu ni svjesni da ih svakodnevno umara do smrti NEVIDLJIVI mobbing-a psihopata.

Mobbing i umorstava uposlenika se dešavaju iz VRHA prema DNU hijerarhije ...

Kad psihopata dođe na VRH hijerahije (kupi poziciju za novac u Stranci/Partiji) on ispod sebe postavi sebi sličnog psihopatu (proda mu poziciju za novac), a zatim ovaj klonirani psihopata ispod sebe prepozna trećeg psihopatu kojeg postavi na rukovodeću pozicije ispod sebe i tako se korumpirane psihopate redaju od samog VRHA do DNA ....

Psihopatu je najlakše prepoznati po slijedećem:

1.) patološki laže,
2.) nema uopće savjesti to jeste, grižnje savjeti i
3.) nema nikako suosjećanja prema drugima, što se zove empatija.

Dr. Robert Hare je tako jednostavno postavio formulu za prepoznavanje psihopata/sociopata. Detaljnije o njegovim naučnim otkrićima možete pročitati na linku: http://sr.wikipedia.org/wiki/Psihopatija .

Uzrok financijskog kolapsa u kojem se nalazi država BiH je u negativnom psiho-devijantnom ljudskom resursu koji je generiran i koji se konstantno reciklira tokom ovih dvadeset godina.

Upitajmo se svi zajedno: Da li je itko u ovoj državi od onih koji se trenutno nalaze na važnim rukovodećim pozicijama, radio
1.) psiho-metrijski test i
2.) test provjere općeg znanja

... prije nego što je postavljen na neku važnu i odgovornu funkciju, dakle, prije nego što mu je povjereno da upravlja sa životima nas običnih ljudi?

Nije! Važne državne funkcije, korumpirane psihopate kupuju u Strankama/Partijama kao na stočnoj pijaci za novac ...
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#588 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by razonoda »

antimobb wrote:Ova tema se održava od 2009 godina još iz doba najvišeg mraka neznanja uposlenika iz BiH vezano za mobbing i strahovlade pojedinaca koji su se ponašali poput Sjeverno-korejskih zulumćara.

Danas, svijest uposlenika u BiH je na jednom većem nivou i neče proći dugo vremena kada će upravo na ovoj temi i ono što je najvažnije po društvenim mrežama kao što je Facebook i Twiter imenom, prezimenom i njihovom slikom prozivati psihopate na funkcijama po FB grupama tipa ''Zaustavimo ubice u svilenim rukavicama'' koje su vršile i sada vrše mobbing.

Zaustaviti mobbing je veliki sevap kako bi se spasili životi i zdravlje mnogim drugim uposlenicima koji uopće nisu ni svjesni da ih svakodnevno umara do smrti NEVIDLJIVI mobbing-a psihopata.

Mobbing i umorstava uposlenika se dešavaju iz VRHA prema DNU hijerarhije ...

Kad psihopata dođe na VRH hijerahije (kupi poziciju za novac u Stranci/Partiji) on ispod sebe postavi sebi sličnog psihopatu (proda mu poziciju za novac), a zatim ovaj klonirani psihopata ispod sebe prepozna trećeg psihopatu kojeg postavi na rukovodeću pozicije ispod sebe i tako se korumpirane psihopate redaju od samog VRHA do DNA ....

Psihopatu je najlakše prepoznati po slijedećem:

1.) patološki laže,
2.) nema uopće savjesti to jeste, grižnje savjeti i
3.) nema nikako suosjećanja prema drugima, što se zove empatija.

Dr. Robert Hare je tako jednostavno postavio formulu za prepoznavanje psihopata/sociopata. Detaljnije o njegovim naučnim otkrićima možete pročitati na linku: http://sr.wikipedia.org/wiki/Psihopatija .

Uzrok financijskog kolapsa u kojem se nalazi država BiH je u negativnom psiho-devijantnom ljudskom resursu koji je generiran i koji se konstantno reciklira tokom ovih dvadeset godina.

Upitajmo se svi zajedno: Da li je itko u ovoj državi od onih koji se trenutno nalaze na važnim rukovodećim pozicijama, radio
1.) psiho-metrijski test i
2.) test provjere općeg znanja

... prije nego što je postavljen na neku važnu i odgovornu funkciju, dakle, prije nego što mu je povjereno da upravlja sa životima nas običnih ljudi?

Nije! Važne državne funkcije, korumpirane psihopate kupuju u Strankama/Partijama kao na stočnoj pijaci za novac ...
Lijepo napisano , opisano, ali djaba ti, ovi uhljbljeni to ne prepoznaju, ne mare zato. Misle da su besmrtni, i da se to njih ne tice. :sad:
antimobb
Posts: 243
Joined: 17/10/2014 08:27
Location: "Boj se ovna, boj se govna. A kad ću živjeti?" Meša Selimović, Tvrđava.

#589 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by antimobb »

Prepoznat će polako jer psihopate po defoltu nisu programirane da bilo što grade i prave već samo da uništavaju i ruše ekonomiju BiH. Njihovo djelovanje je NEVIDLJIVO i radi se o teškom kriminalu o kojem je sve napisano ovdje: http://www.klix.ba/forum/prodaja-drzavn ... 31016.html i neče proći dugo prije nego što nas u potpunosti unište.

Ne zna dali se neko sjeća kada su prije nekoliko godina bili Protesti sa paljevinama u Sloveniji, ovdje sam napisao da će u BiH biti 10x gori? Ne mogu sada da pronađem te postove ali neki koji redovno pišu na forumu su mi rekli to je nemoguće u BiH jer narod je pasivan itd ... i onda se desilo što se je desilo ...

Opet vam kažem, svi treba da podignemo svoj glas i tražimo da se HITNO Strankama/Partijama oduzme pravo postavljanja bilo koga na bilo kakvu rukovodeću poziciju jer oni ta mjesta prodaju za novac psihopatima, koji se nakon toga psiho-kloniraju sa sebi sličnih psihopatima kada dođu u neku državnu Instituciju i firmu umarajući NEVIDLJIVO ljude do smrti mobbing-om i uništavajući državne kompanije i imovinu ...

Pišite i šaljite email-ove na adrese svakodnevno, to je mali napor za vas, a napravit ćete ''butterfly effect'' vaše mahanje krilima će na drugoj strani izazvati oluju hapšenja psihopata ili ubica u svilenim rukavicama koji djeluju NEVIDLJIVO!

Zaustavimo psihopate koje generišu ANARHIJU u najvišim Institucijama vlasti i po državnim firmama jer neče proći dugo kada će ove psihopate PONOVO sa svojim psiho-klonovima izazvati još goru ANARHIJU na ulicama koja će sada biti sto puta teža i gora od one koja se desila u Februaru.
Last edited by antimobb on 24/10/2014 08:27, edited 1 time in total.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#590 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by iz dna duše »

Mobbing je normala na radnim mjestima, u firmama u BiH, posebno u privatnim dirmama. ja sam riješila jednog takvog, koji se bukvalno iživljava na radnicima i obilato kroisti situaciju da je velika nezaposlenost i da ljudi gutaju i trpe, samo da i ono malo plaćice ne izgube. Ja kada sam otisla iz te fimre, tek tada sam postala svjesna kojem ponižavanju su radnici tamo izloženi, ukljucujuci i mene i sve ostale. Covjeku je dusevna hrana da se osjeca "velik i mocan"...
Da se razumijemo, i danas radim u privatnoj firmi i sve su nasi vlasnici firmi "gazde", ali nije izrazeno kao u prethodnoj firmi. Ako se usprotivis, dobijes otkaz. Zaposlenici su potrosna roba i sve dok je ovolika stopa nezaposlenosti, odnosno odnos ponude i potražnje radne snage na tržištu takav da ponuda nadmašuje daleko potražnju, oni će biti ovakvi. Nema tog zakona koji bi nas uposlenike zastitito. kada kazem uposlenik, nebitno je jesi li radnik u proizvodnji ili marketingu ili si rukovodilac u privatnoj firmi.
antimobb
Posts: 243
Joined: 17/10/2014 08:27
Location: "Boj se ovna, boj se govna. A kad ću živjeti?" Meša Selimović, Tvrđava.

#591 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by antimobb »

Sve počinje u Strankama/Partijama prodajom državnih pozicija za novac.

Nakon kupovine pozicije u Stranci/Partiji za novac od sebi sličnih kriminalnih psihopata, isti dolazi u vrh neke državne Institucije ili firme koja bi, recimo, trebala da vrši nadzor nad tim privatnim firmama ali on ne radi svoj posao već se NEVIDLJIVO sa sebi kloniranim drugim psihopatima u istoj toj državnoj Instituciji i firmi bavi mitom i korupcijom.

Zato je sve ''normalno'', a NIJE jer ni psihopate nisu normalne http://sr.wikipedia.org/sr/Psihopatija

Psihopate su nam nametnule da je ovaj način rada i života NORMALAN, a svi vidimo i osjetimo da NIJE!



Psihopate iza sebe NEVIDLJIVO ostavljaju enormne kolateralne financijske štete, ljudi od njihovih podlih i NEVIDLJIVIH pritisaka umiru dugotrajno i vremenom polako umoreni do smrti, oboljevaju od srčanih i moždanih udara.

Prodaja važnih državni pozicija psihopatima u Strankama/Partijama bez ikakve provjere je TEŠKI kriminal koji uništava ekonomiju BiH i nevidljivo do smrti umara ljude ...

Sve Stranke/Partije u BiH rade po PRIMITIVNOM principu 90% pozicija prodaju za novac psihopatima, a 10% postavljaju po principu ''ljudi pričaju da je pošten i sposoban'', umjesto da se uspostavi ''Državna agencija za izbog i testiranje kadrova'' kao što je praksa u EU i svim normalnim zemljama.

Ne mogu Konobari i Susjedi u Strankama/Partijama postavljati ljude da budu direktori državnih firmi od vitalnog ekonomskog značaja za ovaj narod, čitaj prodavati pozicije za novac jer su dokazano korumpirani, nekompetentni i PRIMITIVNI.

Konobari i Susjedi u Strankama/Partijama te pozicije prodaju psihopatima za novac ...

Sve Stranke/Partije su PRIMITIVNE i identične jedna drugoj i one su UZROK iz kojih sve kreće.

Zato i živimo ovako PRIMITIVNO i zaostalo jer oni koji nas vode su PRIMITIVNI i zaostali.

Prodaja važnih državnih pozicija u Strankama/Partijama psihopatima je TEŽAK kriminal jer je NEVIDLJIV.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#592 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by melbaa »

"Zaustaviti mobbing je veliki sevap kako bi se spasili životi i zdravlje mnogim drugim uposlenicima koji uopće nisu ni svjesni da ih svakodnevno umara do smrti NEVIDLJIVI mobbing-a psihopata."

:thumbup:
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#593 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by melbaa »

"Psihopatu je najlakše prepoznati po slijedećem:

1.) patološki laže,
2.) nema uopće savjesti to jeste, grižnje savjeti i
3.) nema nikako suosjećanja prema drugima, što se zove empatija. "

Imam jednu ovakvu na poslu :sad:
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#594 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by melbaa »

"Upitajmo se svi zajedno: Da li je itko u ovoj državi od onih koji se trenutno nalaze na važnim rukovodećim pozicijama, radio
1.) psiho-metrijski test i
2.) test provjere općeg znanja"

Nije, jer mnogim korporiacijama ili vlasnicima firmi odgovaraju ovakvi na pozicijama.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#595 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by razonoda »

melbaa wrote:"Upitajmo se svi zajedno: Da li je itko u ovoj državi od onih koji se trenutno nalaze na važnim rukovodećim pozicijama, radio
1.) psiho-metrijski test i
2.) test provjere općeg znanja"

Nije, jer mnogim korporiacijama ili vlasnicima firmi odgovaraju ovakvi na pozicijama.
Pod 1. i 2. se vjerovatno rade testovi gdje mora neko zbilja da odradi posao.Ima ih dosta i na birou, nazalost.
Svi ostali su samo na 'platnim listama'. Ove mozes prepoznati na svakom cosku, po usluzi koju dobijes.Jednostavno 'haos' od drzave koja jos uvijek 'pluta'.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#596 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by melbaa »

iz dna duše wrote:Mobbing je normala na radnim mjestima, u firmama u BiH, posebno u privatnim dirmama. ja sam riješila jednog takvog, koji se bukvalno iživljava na radnicima i obilato kroisti situaciju da je velika nezaposlenost i da ljudi gutaju i trpe, samo da i ono malo plaćice ne izgube. Ja kada sam otisla iz te fimre, tek tada sam postala svjesna kojem ponižavanju su radnici tamo izloženi, ukljucujuci i mene i sve ostale. Covjeku je dusevna hrana da se osjeca "velik i mocan"...
Da se razumijemo, i danas radim u privatnoj firmi i sve su nasi vlasnici firmi "gazde", ali nije izrazeno kao u prethodnoj firmi. Ako se usprotivis, dobijes otkaz. Zaposlenici su potrosna roba i sve dok je ovolika stopa nezaposlenosti, odnosno odnos ponude i potražnje radne snage na tržištu takav da ponuda nadmašuje daleko potražnju, oni će biti ovakvi. Nema tog zakona koji bi nas uposlenike zastitito. kada kazem uposlenik, nebitno je jesi li radnik u proizvodnji ili marketingu ili si rukovodilac u privatnoj firmi.
Slazem se sa ovim, ali sam misljenja da je jednim (mozda malim) dijelom za ovakvu situaciju su krivi i radnici. Njihova krivica je to sto trpe. Znam, zbog plate... ali treba pogledati radnke koji protestuju tj. odu u strajk zbog neisplacenih 10-tak plata. Hej covjece, nisu dobili 10-tak plata pa od u strajk. Suvgdje u svijetu (normanom naravno) se strajkuje za bolje uvjete rada a ne da dobijes ono sto ti pripada - osnovno: platu!!!
S druge strane, ljudi su, nazalost, nepismeni. Ne znaju sta su njihova prava nego trpe razne gluposti od poslodavaca koji su (po kolicini znanja) nepismeniji od njih.
Veliki broj poslodavaca tj. direktora i sefova su klasicne psihopate (analizirajet ih pa cete vidjeti) i iz to su "energetski vampiri" i ako im se suprostavis tj. ne dozvolis da crpi energiju iz tebe onda oni ili jos vise polude ili se povlace.
Kada bi radnici malo cesce trazili ono sto im pripada: redovnu platu, da ih se ne maltretira na poslu tj. da im se dopusti da normalno obavljaju svoj posoa, tada bi se i poslodavci promijenili. Jdnostavnije receno - kada bi ih klepilo po usima smirili bi se.

Ja sam "pokazala zube" svojim direktorima, i vec je puno bolje ;-)
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#597 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by vozač »

Ima li neko novih informacija o mobingu, meni vise pod kožu ne može I imam nmajeru da se definitivno obračunam sa ovim što me malteetira. Zanima me ima li neka provjerena institucija koja će se nagažovati I kome se najbolje obratiti.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#598 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by Paul F. »

Mobbing je teško dokaziv i trebaju svjedoci ili pisani tragovi. Na primjer tvoj šef ima zadatak za tebe koji treba biti gotov za sedam dana. On ti ga ne povjeri sad nego šesti dan. Mobbing se sastoji od mnoštva sitnih stvari koje pojedinačno ne znače ništa ali sve zajedno uništavaju. Ja bih zapisivao šta mi se dešava pa poslije određenog vremena poslao mail direktoru sa svim detaljima i datumima. Vrlo je moguće da maltretiranje prestane a da direktor nikad ne odgovori na mail.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#599 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by Blek Stena »

vozač wrote:Ima li neko novih informacija o mobingu, meni vise pod kožu ne može I imam nmajeru da se definitivno obračunam sa ovim što me malteetira. Zanima me ima li neka provjerena institucija koja će se nagažovati I kome se najbolje obratiti.
procitaj malo sta kaze zakon, obrati paznji na clan 4 koji definise mobing.

http://www.untz.ba/uploads/file/centri/ ... 059-09.pdf
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#600 Re: MOBBING = UMORSTVO na radnom mjestu!

Post by vozač »

Hvala Vam na informacijama, imam ja romane kod sebe, za svjedoke nisam siguran ni 1 %, znate kakav je svijet, ali imam rješenja, naredbe, imam neoborive dokaze u stvarnosti, itanje je jesu li prihvatljivi za institucije, samo me zanima koji je najefikasniji put, već sam potrošen. Planiram odlazak u PU, kod ombudsmena, sve sa istim pripremljenim izjavama, da ispredajem redom pa ko se javi.
Ovaj link mi se nešto ne otvara, ne znam šta je u pitanju?
Post Reply