Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

tempora

#226 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by tempora » 10/11/2009 00:02

Opa, liberali, demokrate, borci za ljudska prava, najednom zaboravili, malo popustili zivci, pa si daju za pravo, da problem finasiranja Dina kao slobodnog umjetnika iskoriste uz socna mahalanja i spominjanja homoseksualaca zena i muskarca -ukazujuci na njihovu "manjkavost" i ono sto oni cine ovoj drzavi. Ja mislila to primjerno samo vehabijama, no glece cuda. :? Omaklo se izgleda. :oops:

Kako vas bolan samo nije sramota, da se verbalno izivljavate nad necijim seksualnim opredjeljenjem i ovdje promovisete primitivizam iz nekakvog ugla zrtve? Fuj fuj fuj! :evil:

Fair Life

#227 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Fair Life » 10/11/2009 00:10

Jasta. Treba ga (s)jebati...

mrtva kokoš

#228 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by mrtva kokoš » 10/11/2009 00:11

tempora wrote:Opa, liberali, demokrate, borci za ljudska prava
samo da javim da ne spadam ni u jednu pomenutu kategoriju, sto mi daje za pravo da komentarisem kako hocu i umijem :oops:
priznaj da ti se svidjaju one napucene usnice, cekaj da ti nisi ona iz erata :D :lol: :lol:

jefferson

#229 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by jefferson » 10/11/2009 00:17

tempora wrote:Opa, liberali, demokrate, borci za ljudska prava, najednom zaboravili, malo popustili zivci, pa si daju za pravo, da problem finasiranja Dina kao slobodnog umjetnika iskoriste uz socna mahalanja i spominjanja homoseksualaca zena i muskarca -ukazujuci na njihovu "manjkavost" i ono sto oni cine ovoj drzavi. Ja mislila to primjerno samo vehabijama, no glece cuda. :? Omaklo se izgleda. :oops:

Kako vas bolan samo nije sramota, da se verbalno izivljavate nad necijim seksualnim opredjeljenjem i ovdje promovisete primitivizam iz nekakvog ugla zrtve? Fuj fuj fuj! :evil:
Tempora vecinu nas boli neka stvar koje je on sexualne orijentacije!
Ali cinjenica stoji da je PAPAK ili papcic kako je onaj rekao.
Sta sad mi trebamo ovdje biti tolerantni dok njemu penziono ide od nasih poreza, a vamo ljudima nece staz da uvezu jer je neko iz te kriminogene vlasti u kojoj je ucestvovao i njegov otac, sjebao firme i sl.

DJe_Nana

#230 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by DJe_Nana » 10/11/2009 00:28

Prvo pa musko (post) trebade ovo da bude ali posto je u vezi p.e.d.e.r.a bice prvo pa zensko ali ne mogoh odoliti.

Sramota i uzas jos krivi neke druge - forumase zato sto on pare uzima od sirotinje.

:x :x :x

http://www.facebook.com/home.php#/group ... 2269358..1

Brisbane

#231 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Brisbane » 10/11/2009 02:05

Pricamo o 240KM, ovo govno nam cenera (10'000km) drmne svaki mjesec. :dance:

Image

Topla voda

#232 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Topla voda » 10/11/2009 02:13

trebate kolektivno na jogu otici...ne valja se sikirati ,skodi :)

Fair Life

#233 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Fair Life » 10/11/2009 03:15

Brisbane wrote:Pricamo o 240KM, ovo govno nam cenera (10'000km) drmne svaki mjesec. :dance:

Image
K'o da je iz kukuruza izletio pred nasrtljivim kombajnom...

Jazz_Junkie

#234 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Jazz_Junkie » 10/11/2009 03:21

Dobro vam je rekao. Zivite kao kraljevi i jos imate obraza za pobunu.

pici

#235 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by pici » 10/11/2009 03:36

jefferson wrote:
tempora wrote:Opa, liberali, demokrate, borci za ljudska prava, najednom zaboravili, malo popustili zivci, pa si daju za pravo, da problem finasiranja Dina kao slobodnog umjetnika iskoriste uz socna mahalanja i spominjanja homoseksualaca zena i muskarca -ukazujuci na njihovu "manjkavost" i ono sto oni cine ovoj drzavi. Ja mislila to primjerno samo vehabijama, no glece cuda. :? Omaklo se izgleda. :oops:

Sta sad mi trebamo ovdje biti tolerantni dok njemu penziono ide od nasih poreza, a vamo ljudima nece staz da uvezu jer je neko iz te kriminogene vlasti u kojoj je ucestvovao i njegov otac, sjebao firme i sl.

Ovo je na žalost prava istina dok neko studira po inozemstvu i još pajz sad nema para za izlazak :shock: ..... pa šaljel BaBo para od privatizacije ...Fudoo :shock: ...ma libo te racku ide penziono i zdravsteno osiguranje dok 50 % BiH skapava od nezaposlenosti i kriminalnog profiterstva ELITE !!!

zonbirile

#236 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by zonbirile » 10/11/2009 07:36

kako se diskusija zaoštrila,nemoj da bi neko predložio,kada se dećko vrati,uhvatiti i j...i ga.Nipošto,to on od nas očekuje.

mrtva kokoš

#237 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by mrtva kokoš » 10/11/2009 07:45

zonbirile wrote:kako se diskusija zaoštrila,nemoj da bi neko predložio,kada se dećko vrati,uhvatiti i j...i ga.Nipošto,to on od nas očekuje.
:lol: :lol: :lol: :lol:

tempora

#238 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by tempora » 10/11/2009 07:55

jefferson wrote:
Mozda je tebe briga za njegove seksualne orjentacije ali kako vidim mnogima je on trenutno platforma da se nagovore na osnovu istoga. I ocigledno je da pojedini ovdje ne mogu razluciti stvari, da im je gnusanje ( a i time pravo :s) prema istima toliko ukorijenjeno u govor da izgleda nisu ni svjesni kojim jezikom mrznje pricaju. I stoga, izvini, sto sam reagovala na isto.

Prvo, kada hajka na nekoga, bilo koga, jednom u narodu pocne, ona zna dozivjeti, nerijetko i monstruozne posljedice. Toga smo mnogi cesto bili svjedoci, a ni ova tema nije za mane. I ma kako gradjanska frustracija bila opravdana, nacin iskazivanja te frustracije ne moze biti legitiman. Ne svaki i zasigurno ne onaj u kojem se neko do krajnjih mjera demonizira, sto bi moglo odvesti do stravicnih posljedica. Izvini sto me to ipak plasi.

Drugo, Dinovo finansiranje iz budzeta gradjana, nije izuzetak, vec ocigledno pravilo. Dinovo uzivanje prava na privilegiju, je dio cjeline sistema, u kojem svako kome se ukaze prilika da osteti drzavu, na bilo koji nacin - pocev od sehidskih penzija, otimanja imovine, postavljanja na radna mjesta, otudjivanja, naplacivanja usluga nezakonito, okoristavanja o radna mjesta i ovlasti itd itd. Mnogi koji to mozda jos nisu bili u prilici sutra ce mozda vec biti dio tala. I ne sumnjam, da se mnogi licno nece okoristiti o privilegije koje im nudi familijarna ili bilo koja druga pozadina. Ukoliko dodju u priliku, zasigurno hoce, jer primjera na svakom koraku i u svako doba, je vise nego dovoljno.
Stanje o istome je sveopste prihvaceno, pa se tako ovdje moze do mile volje raspredati o tome koliko i kako neko spava za vrijeme radnog vremena, koliko minuta za vrijeme istoga provede na forumu i internetu, bez da se covjek zamisli koju stetu i kradju isti cini bez i jedne jedine pomisli da je ostetio nesto i nekoga. To je jedan od primjera od recepta "moze mi se" na minimalnom nivou a o tim "minimalcima" mogli bi smo ovdje nadugo i nasiroko. I stoga, puno je gradjana u drzavi koji svoj zivot u toj i takvoj sredini provode pacenicki, jer zele biti dosljedni sebi i svojim principima, pa ne hrle za sveopstom pomamom otimacine ali vise nego dovoljno je i onih koji usicare gdje god mogu i nacin na koji mogu. Stoga, da je covjek nesto iznenadjen ovom privilegijom, babinog sina i nije. A ovo izreceno, zasigurno i nije pravdanje istoga.
I zato jefferson izvini ako ces ijednog trenutka pomisliti da ja bagateliziram gradjansku frustraciju glede bilo cijih icijih privilegija.

I zadnje, svi ovi mahalci, koji mi porucuju da mi se svidjaju Dinove napucene usnice, pa iz istoga reagujem na homofobiju, neka =kako se to ovdje cesto i rado zeli spomenuti, zaradi skidanja odgovornosti sa sebe- pociste ispred svojih vrata. Samo je ocigledno, da u ovoj prokletoj avliji, nema ni ulaza ni izlaza.

ultima_palabra

#239 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by ultima_palabra » 10/11/2009 08:13

Što se tiče homofobije, ja mislim da je legitimno zajebavati se sa onima koji ne priznaju da su gay, a tako je očito da jesu :-D To su obično komične osobe, kakav je i junak naše teme :P

Semiramida

#240 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Semiramida » 10/11/2009 08:27

Fudo mi nije ni rod, ni pomoz' bog, nit' mi se njegova muzika vrti na radiju ili u glavi, al' fakat ste svi redom pretjerali.

Prvo, portal je objavio maliciozan članak gdje posebno izdvaja Deena od svih ostalih eminentnih i "eminentnih" umjetnika na platnoj listi za socijalno i zdravstveno osiguranje KS. A Deen se lako upecao i odgovorio. Štaviše, nije loše ni odgovorio.
A onda su se forumaši aktivirali i kamenovanje je počelo...

I onda opet portal uzvraća reagovanjem nekog udruženja "Protest" na Deen-ov odgovor. Ono kao, našao se neko pametan i kao duhovit pa će da "spusti" svim tatinim sinovima i ovima iz telecom-a.

I eto tako to kod nas krene... Baš onako lijepo i pozitivno.

-Romeo-

#241 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by -Romeo- » 10/11/2009 08:43

ThunderbirD wrote:Socijalno i zdravstveno mu plaćaju sarajlije a on se vuca po Milanu :-)
Bajno ...
a šta ćeš, valja uštediti za diskoteka, vidio si koliko je to tamo sve skupo.

i naša bi sramota bila da fudo u milanu, kao bosanski umjetnik, nema ni za diskoteke. šta bi ljudi o bosni mislili?

:D :D
Last edited by -Romeo- on 10/11/2009 08:44, edited 1 time in total.

simbabimba

#242 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by simbabimba » 10/11/2009 08:43

realna do boli wrote:...Na spisku kojeg smo dobili u ministarstvu kulture i sporta, među 53 slobodna umjetnika kojima građani Sarajeva plaćaju penziono i zdravstveno osiguranje nalaze se i imena pjevača Fuada Backovića Deena, Zlatana Fazlića Fazle, Selme Muhedinović, Mugdima Avdića Hende, modne kreatorke Emine Husedžinović i glumice Nele Đenisijević.

...

Zakacili ste se deena i neka ste, ali meni je ova spodoba takodjer JAAAKO zaparala oci! Mislim, renta prostori u HollideyInn-u, jednu sugavu haljinu koju sasije naplati tih 900 KM minimum, i ona kao dokazala da ima primanja manja od 940 KM ???????????????????

Treba ih sve pohapsit!

-Romeo-

#243 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by -Romeo- » 10/11/2009 08:46

simbabimba wrote:
realna do boli wrote:...Na spisku kojeg smo dobili u ministarstvu kulture i sporta, među 53 slobodna umjetnika kojima građani Sarajeva plaćaju penziono i zdravstveno osiguranje nalaze se i imena pjevača Fuada Backovića Deena, Zlatana Fazlića Fazle, Selme Muhedinović, Mugdima Avdića Hende, modne kreatorke Emine Husedžinović i glumice Nele Đenisijević.

...

Zakacili ste se deena i neka ste, ali meni je ova spodoba takodjer JAAAKO zaparala oci! Mislim, renta prostori u HollideyInn-u, jednu sugavu haljinu koju sasije naplati tih 900 KM minimum, i ona kao dokazala da ima primanja manja od 940 KM ???????????????????

Treba ih sve pohapsit!
istina, fudo nije sam.

realna do boli

#244 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by realna do boli » 10/11/2009 08:49

Poenta je u tome da se moraju imati kriteriji da bi neko imao status ZASLUZNOG slobodnog umjetnika da bi mu drzava placala zdravstveno i penziono.
I treba biti UMJETNIK.
Neko je na nekoj predhodnoj stranici napisao kako prestaju te privilegije , pokusala sam otvoriti tu stranicu , neuspjesno, pa ako moze iz tog zakona..ko i po kojem osnovu moze biti proglasen slobodnim UMJETNIKOM...

VjecitiStudent

#245 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by VjecitiStudent » 10/11/2009 08:57

realna do boli wrote:Poenta je u tome da se moraju imati kriteriji da bi neko imao status ZASLUZNOG slobodnog umjetnika da bi mu drzava placala zdravstveno i penziono.
I treba biti UMJETNIK.
Neko je na nekoj predhodnoj stranici napisao kako prestaju te privilegije , pokusala sam otvoriti tu stranicu , neuspjesno, pa ako moze iz tog zakona..ko i po kojem osnovu moze biti proglasen slobodnim UMJETNIKOM...
Umjetnik moe podnijeti zahtjev Ministarstvu za sticanje statusa samostalnog umjetnika.
Podnosilac je obavezan da, uz zahtjev, priloi slijedeću dokumentaciju:
1. biografiju potvrđenu od strane matičnog udruenja;
2. kopije osvojenih priznanja i dodijeljenih nagrada za umjetničko stvaralatvo;
3. miljenje strukovnog udruenja;
4. kopiju lične karte i prijavnice;
5. potvrdu Zavoda za zapoljavanje da je nezaposlen ili kopiju radne knjiice.
http://vlada.ks.gov.ba/sites/vlada.ks.g ... nicima.pdf
Tempora, :thumbup:

Pitar s Kariba

#246 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Pitar s Kariba » 10/11/2009 09:02

Ovo sve samo govori o tome koliko je, nažalost, naše društvo duboko zaglibilo u blatu beznadežnosti, nekulture,zlobe i zavisti. Samo kada vidim koliko ljudi euforično, u poznatom stilu zvanom "nek si mu ga šukno", slavi i hvali nazovi pisanje nekakvog polupismenog, iskompleksiranog, vulgarnog i nazovi duhovitog člana nekog iz mora tzv NVO. Žalosno baš žalosno! Žalosno je što su se ovdje, već odavno, izgubili i izokrenuli svi sistemi vrijednosti, toga sam već odavno svjestan, ali je još žalosnije i poraznije,to tek sad počinjev uviđati, a znak je da smo baš totalno propali, da smo izgubili i osjećaj za humor i taj čuveni samokritični, crnohumoristički duh. Toga nam barem nikad nije nedostajalo i do izražaja je dolazilo u najgorim vremenima pa je davalo svjetlost, nadu i snagu. Sada vidim da je i to otišlo u ....

Erzsebet

#247 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Erzsebet » 10/11/2009 09:04

simbabimba wrote:

...

Treba ih sve pohapsit!
Pa ova Nela Đenisijević je kvaziglumica, nema veze s umjetnošću, pa je i ona na spisku. O Selmi Muhedinović da ne govorim... Babo, babuka, ne skidaj ga s oluka...

realna do boli

#248 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by realna do boli » 10/11/2009 09:07

Hvala..student.

samo malo

#249 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by samo malo » 10/11/2009 09:08

simbabimba wrote:

...

Treba ih sve pohapsit!
Ma nisu oni nista dokazivali, ja fakat ne kuzim sto se hvatate za administrativne detalje, pa ne zivimo u Svicarskoj, otvorite oci ljudi, to sto pise u zakonima tu novo-bosansku elitu ne tangira, ne vazi to za njih. Pa nisu se obogatili na legalan nacin, u ovoj drzavi sve ide preko babe i striceva, ovdje mozes tudju zemlju uzeti, to znam iz prve ruke.
Covjek sa papirom dodje i kaze "ovo je moja zemlja, moje imanje". Kako? e pa moze, svakako, plati i dobije papir koji mu treba... jeste da ces ti preko suda izganjati svoje, ali ostanes krivih ledja i siromasniji za par hiljada km sudskih troskova, a on i korumpirani sluzbenik nece ni odgovarati za falsifikat... u drzavi u kojoj privatna imovina nije svetinja, nema zakona.

Emina Husedzinovic je inace poznata kao modna kreatorka koja radi i druguje sa doticnom novostvorenom elitom. I kao takva ima gurmane na sve strane. Otprilike, ona sasije haljinu stanovitoj PR Emini za neki prijem, a stanoviti tata Ejup sredi sa jaranom Emirom da Emina upadne na spisak povlastenih umjetnika. Otprilike, tako to ide, to su te relacije.

Ovdje ako si blizak mladomuslimanskoj eliti, recimo, mozes racunati na najvise direktorske pozicije po slobodnom izboru. Ne treba ti ni papir ni diploma, to se sredi kasnije, na privatnim fakultetima koje drze istaknuti pripadnici elite ili kod nekog dekana takodje pripadnika elite, halke kako se to jos zove.
Ova kamarila "umjetnika" je uglavnom i bliska novostvorenoj eliti, ili pripadaju istoj.

-Romeo-

#250 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by -Romeo- » 10/11/2009 09:14

Pitar s Kariba wrote:Ovo sve samo govori o tome koliko je, nažalost, naše društvo duboko zaglibilo u blatu beznadežnosti, nekulture,zlobe i zavisti. Samo kada vidim koliko ljudi euforično, u poznatom stilu zvanom "nek si mu ga šukno", slavi i hvali nazovi pisanje nekakvog polupismenog, iskompleksiranog, vulgarnog i nazovi duhovitog člana nekog iz mora tzv NVO. Žalosno baš žalosno! Žalosno je što su se ovdje, već odavno, izgubili i izokrenuli svi sistemi vrijednosti, toga sam već odavno svjestan, ali je još žalosnije i poraznije,to tek sad počinjev uviđati, a znak je da smo baš totalno propali, da smo izgubili i osjećaj za humor i taj čuveni samokritični, crnohumoristički duh. Toga nam barem nikad nije nedostajalo i do izražaja je dolazilo u najgorim vremenima pa je davalo svjetlost, nadu i snagu. Sada vidim da je i to otišlo u ....
:lol: :lol: :lol: :lol:

Locked