Put u jednom pravcu iz BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

kaajma

#26 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by kaajma » 08/11/2009 11:42

malo skrecemo sa teme ,
ja sam primjetio da ljudio koji su i sa jedne i druge strane samo crnjace kako je tesko jedni da se opravdaju kako nisu pokusali a drugi muci nostalgija za Bosnom i ono prosipaju price da znate kako je vamo nama u Kanadi npr, pa tako kada je moj daidza dosao iz Kanade i poceo se raskukat ja GA nisam mogo trpiti et sa 15ak godina kolko sam tad imao kazem njemu fino pred citavom familijom"dajdza posto je tesko tebi tamo toliko poslacemo ti vala paket jedan" a on dva auta, kuca... gori djeca kad mi vidim slike na fejsbuku da me slag strefi i pitam ga sta ima kako ide kaze joj suti radim, a ja vamo trazim 4 g posao
A sto se tice studiranja meni se cini moram staroga nafurat da se kandiduje na izborima jedino tako se moze otici iako znam tonu slucajeva da su raja konkretno u Austriju dolazila sa tolkom svotom novca samo za hranu dva mjeseca platit i ono patili su se ispocetka, ali kad skontam bolje se tamo patit nego ovdje jer tamo naplatis svoju patnju, aovdje je ti moras platit

muha_sa

#27 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by muha_sa » 08/11/2009 11:47

još samo da nadješ nacin da odeš :D i ostaneš :D oženi se haveru--jedini nacin koji još pali :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#28 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by ladyblue18 » 08/11/2009 11:55

Kaajma to je tipicna prica vecine dijasporaca. :D
Ti ako imas zelju trudi se, trazi, mozda uspijes, nije nicija sudbina ista, i niko ne zna hocel uspjeti ili propasti tamo na zapadu prije nego ode. ;-)

Zlata M.

#29 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by Zlata M. » 08/11/2009 12:10

kaajma wrote:malo skrecemo sa teme ,
ja sam primjetio da ljudio koji su i sa jedne i druge strane samo crnjace kako je tesko jedni da se opravdaju kako nisu pokusali a drugi muci nostalgija za Bosnom i ono prosipaju price da znate kako je vamo nama u Kanadi npr, pa tako kada je moj daidza dosao iz Kanade i poceo se raskukat ja GA nisam mogo trpiti et sa 15ak godina kolko sam tad imao kazem njemu fino pred citavom familijom"dajdza posto je tesko tebi tamo toliko poslacemo ti vala paket jedan" a on dva auta, kuca... gori djeca kad mi vidim slike na fejsbuku da me slag strefi i pitam ga sta ima kako ide kaze joj suti radim, a ja vamo trazim 4 g posao
A sto se tice studiranja meni se cini moram staroga nafurat da se kandiduje na izborima jedino tako se moze otici iako znam tonu slucajeva da su raja konkretno u Austriju dolazila sa tolkom svotom novca samo za hranu dva mjeseca platit i ono patili su se ispocetka, ali kad skontam bolje se tamo patit nego ovdje jer tamo naplatis svoju patnju, aovdje je ti moras platit
Kad takoooo silno zelis otici,i to "u jednom pravcu" :-D ,otici ces !
Neko te vrijeme forum,vjerovatno,nece vidjeti...dok se ne sredi u glavi citava zbrka,nastala tim odlaskom.
Slijedeca faza ce biti : javljas se sa lijepim vijestima,uspio ovo,uspio ono...vidio,dozivio...
Pa te opet nece biti neko vrijeme...
Na kraju ces se opet poceti javljati,redovnije nego ikad...i ljut i zapanjen zbog cinjenice da sve vise,bez da to zelis,zvucis kao tvoj daidza iz Kanade. :shock: :D
(a sve samo zbog toga sto si se toliko cudio... :D Znas,mi u zivotu uvijek dobijemo priliku da stvarno razumijemo one kojima smo se jako,jako cudili... :D )
Izvini ako kvarim idilu.
Sretno,u svakom slucaju! :)

michio

#30 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by michio » 08/11/2009 12:10

iz bosne nije otisao samo onaj ko nije htio. dijelim te ljude u vise grupa ali pomalo mi bizarno kad se neko zali na tezak zivot u bih.

alica.k

#31 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by alica.k » 08/11/2009 12:11

muha_sa wrote: :-) mašta može svašta :D
da,jedva cekaju varioce,montažere klime,stolare i ostale irgete :-)
jednostavno pokucaš na vrata ambasade jal konzulata i kažeš da si varioc i da želiš da malo rintaš i oni te jedva docekaju--namah stalnu vizu :D
ni blizu tome da sam to rekla :S

za australiju i novi zeland je potrebno skupljati one bodove da bi se moglo migrirati, sto vise bodova to je veca sansa da ce ti dati vizu. ako si po zanimanju nesto cega im fali, dobijes vise bodova (to fino odes na stranicu i vidis cega im fali, prejednostavno je). e sad, kad sam ja to gedala pred par godina, bas im je trebalo tih bezveze zanimanja...

imam prijatelja koji je tako otisao (u svedsku doduse), ali je prvo morao naci posao, medjutim nije se puno mucio nakon sto je zavrsio tu skolu...on je sad tamo varioc.

muha_sa

#32 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by muha_sa » 08/11/2009 12:14

michio wrote:iz bosne nije otisao samo onaj ko nije htio. dijelim te ljude u vise grupa ali pomalo mi bizarno kad se neko zali na tezak zivot u bih.
:? :-)
vazda mi je ova tema interesantna bila pa se i zadržah na istoj mada imam pametnijeg posla :lol:
-michio----imaocima BiH pasoša je potrebITA viza :D nije ovo onaj pogani vakat kad smo imali mrski crveni pasoš pa mogli ici i tutnjat gdje nam guzovi požele :D

michio

#33 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by michio » 08/11/2009 12:18

Iz Bosne se ljudi iseljavaju non-stop. Samo kod mene ih evo zadnje dvije godine 200 doslo. Popis stanovnista ce reci isto.

muha_sa

#34 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by muha_sa » 08/11/2009 12:20

alica.k wrote:
jednostavno pokucaš na vrata ambasade jal konzulata i kažeš da si varioc i da želiš da malo rintaš i oni te jedva docekaju--namah stalnu vizu :D

za australiju i novi zeland je potrebno skupljati one bodove da bi se moglo migrirati, sto vise bodova to je veca sansa da ce ti dati vizu. ako si po zanimanju nesto cega im fali, dobijes vise bodova (to fino odes na stranicu i vidis cega im fali, prejednostavno je). e sad, kad sam ja to gedala pred par godina, bas im je trebalo tih bezveze zanimanja...

imam prijatelja koji je tako otisao (u svedsku doduse), ali je prvo morao naci posao, medjutim nije se puno mucio nakon sto je zavrsio tu skolu...on je sad tamo varioc.
alica----imam prijatelja--jest da je mlad momak--izuzetno pametan--doktor za racunarsku tehnologiju--odlicno ovdje zaradjuje--oženjen--bio na ovom forumu----apliciro-silnu lovu dao uzalud :-) nema love u rikverc :D propaloooooo---možda nekom i upalilo :D
kad je o Swedskoj rijec :-) moja kcerka tamo živi i nekoliko puta sam tamo bio---mi smo za njih doktori--govorim o mom poslu i mom zanatu---profesionalna deformacija-prvo mi u oci upadne moj zanat :D Taj tvoj prijatelj otišo i dobio boravišnu dozvolu--boravišnu dozvolu i tek tad je mogo ko nešto krenut-jal ucit jal rintat :D kako je dobio boravak :? -on zna :D

Fair Life

#35 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by Fair Life » 08/11/2009 12:36

Kaže Mujo Hasi: 'Joj, ponovno mi se ide u Novi Zeland!'

'A kad si ti to bio u Novom Zelandu?'

'Ma nisam, nego mi se i jučer išlo!'

fatality

#36 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by fatality » 08/11/2009 12:38

ja da sam na tvom mjestu nigdje ne bih isao , eno i sarajevo medju top 10 najgradova , pa ima li ljepseg mjesta od nase bosne :D :bih:

Fair Life

#37 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by Fair Life » 08/11/2009 12:47

muha_sa wrote:
alica.k wrote:

alica----imam prijatelja--jest da je mlad momak--izuzetno pametan--doktor za racunarsku tehnologiju--odlicno ovdje zaradjuje--oženjen--bio na ovom forumu----apliciro-silnu lovu dao uzalud :-) nema love u rikverc :D propaloooooo---možda nekom i upalilo :D
kad je o Swedskoj rijec :-) moja kcerka tamo živi i nekoliko puta sam tamo bio---mi smo za njih doktori--govorim o mom poslu i mom zanatu---profesionalna deformacija-prvo mi u oci upadne moj zanat :D Taj tvoj prijatelj otišo i dobio boravišnu dozvolu--boravišnu dozvolu i tek tad je mogo ko nešto krenut-jal ucit jal rintat :D kako je dobio boravak :? -on zna :D
Alice ne zanosi se previse... Da pomognem prijatelju Muhi.

"Cek da vam razbijem snove o Australiji i Novom Zelandu A naravno i Papui Novog Gvineji, i za njih se mora ganjati preko Australije

Ovako... Ako imate pravo interesantno zanimanje za Australsku vladu (sto mozete vidjeti na sljedecem testu: https://secure.liveinaustralia.com/skil ... ssment.asp) imate najbolje sanse za odlazak. Medjutim, ovo 'najbolje' tek kasnije shvatite koliko je u stvari perverzno.

Dalje - ako imate indikacije dobijene putem testa da imate sanse za odlazak, razmislite imate li jos 20-25k$ u steku. Jer ako nemate, nemojte dzaba ni pokusavati.

Probacu opisati proceduru ukratko: da bi utvrdili da ste 'Skilled', u ovisnosti od kategorije zanimanja koju ste naveli, trazice vam da posaljete pismene dokaze o prethodnom zaposlenju uredno ovjerene i prevedene na Engleski jezik kod ovlastenih sudskih tumaca, kao i isto to sa diplomama. Dokumente koje posaljete ne vracaju nazad. Konkretno, sto se tice informatickih zanimanja, sama verifikacija ovoga kosta 400$, i ako imate zavrsen fax (koji ce oni priznati) morate imati barem 3-5 godina u struci koju ste naveli i minimalno zadnjih 18 mjeseci raditi u istoj. S druge strane, u koliko nemate diplomu, onda dolazi u obzir minimalno osam godina radnog staza, ali ni jedno ni drugo ne garantuje da ce vam dati svoje odobrenje. Ovdje nisam racunao troskove prevoda i ovjere, ovih 400$ se daje 'nako. Proces njihove provjere i donosenja odluke traje 6-8 radnih sedmica, ali moguce da potraje i duze ili da vam traze jos neke dodatne papire, odnosno da vam se zagubi odgovor koji posalju, na sta morate cekati opet 45 dana, pa nakon toga ga mozete dobiti faksom od njih.

Dalje, ako su vam braca Australci rekli da ste skilled, ide IELTS testiranje, koje kosta 290KM i moze se uraditi u British Councillu (ako sam dobro napisao). Naravno, u toku godine postoje strogo odredjeni termini za ova testiranja, tako da se treba prijaviti ranije.

Shodno rezultatima IELTS testa i uslovima koje u tom trenutku Australska vlada propise mozete nastaviti dalje s procedurom ili ne mozete. Naravno, ovu proceduru moraju proci i osobe koje vodite sa sobom (muz/zena).

Ako ste i ovdje bili uspjesni, idemo dalje. Trazice vam citavu plejadu papira i dokumenata, od cega su posebno simpaticni ljekarski nalazi. Zasto simpaticni? Zato sto kostaju 600$, po osobi, i mogu se uraditi samo kod posebno licenciranih doktora za to od strane Australske vlade, te vam vlada dostavi adresu i termin kod doktora, a vi se snadjite kako cete uci u tu drzavu (u BiH i Hrvatskoj nema takvih) i stici na taj zakazani termin. Takodje, racunajte na troskove te vize, prevoza, smjestaja, hrane... Ako cika doktor da svoj aferim, imate sansu da nastavite dalje.

E, sada podrazumjevam da ste prikupili sve moguce i nemoguce papire koje su vam trazili. Dolazi na red ispunjavanje aplikacija. Najmanja stamparska greska na aplikaciji prilikom popunjavanja vuce odbijanju zahtjeva za vizu. Zato, preporucuje se unajmljivanje neke od agencija, a najniza cijena za to je 299$, daju vam uslugu 6 mjeseci putem maila, imate pravo na tri pitanja i tri odgovora dnevno. Naravno, postoji i opcija koja kosta 2500$ gdje vam nude da vi samo prikupite papire a oni to ispune za vas.

Znaci, sve skupili, popunili, i 100% sigurni da je sve OK. Da bi Australska vlada razmislila i pregledala vase dokumente (za sta traze sest mjeseci pa cak i duze) morate platiti 1990$ (AU) za porodicu. S tim sto i u tom grmu cuci zec: ako osoba koju vodite sa sobom nije pokazala zavidne rezultate na IELTS testu, trazice vam jos dodatni 2990$. Nemojte pitati zasto. Zato. Taj novac (1990$ + eventualno 2990$) se ne vraca, i ne garantuje da ce vam odobriti vizu.

Ako cike i tete skontaju da ste OK, morate imati kesa, prije nego vam izdaju vizu. Australska vlada je skontala da je za jedan normalan i prosjecan zivot za jednu odraslu osobu u Australiji sedmicno potrebno 980$ (Australskih). U ovisnosti koje je zanimanje u pitanju, i koliko procjene da ce vam trebati vremena da se adaptirate prije nego nadjete posao (prosjek je 3-6 mjeseci) toliko ce vam kesa traziti da uplatite na njihov racun koji ce oni kasnije, kada stignete, prebaciti na vas racun, kako biste mogli prezivjeti do pronalazenja posla. Znaci, dvije odrasle osobe puta cetiri sedmice u mjesecu je 7840$. Pa tako puta broj mjeseci koji vam budu zahtjevali.

Uzmite u obzir da Australska vlada prve dvije godine boravka tamo ne garantuje socijalno osiguranje u slucaju da ostanete bez posla ili cak da ne nadjete posao. Ovaj problem rjesavaju tako sto vam traze vecu kolicinu kesa koji cete unjeti, ili u glavnom zahtjevaju da neki Australski drzavljanin, najbolje neko od familije ili u krajnjem slucaju prijatelj, uplati NA SVOJE ime osiguranje za vas, onoliko koliko oni procjene da treba iznositi.

I ako ste sve ovo pregurali - jave vam se i kazu vam kada vas ocekuju tamo, kada zele da sletite tu i tu. Uracunajte u to i cijenu puta.

Postupak je laksi ako vas neka firma trazi da dodjete i ako garantuje da ce vas zaposliti istog trenutka kada sletite tamo, medjutim uzmite u obzir da postupak za dobijanje vize, ako sve ide kao podmazano, traje minimalno godinu dana, do dvije godine, tako da morate biti pravi pravcati maher u svom poslu da bi neka firma garantovala toliko dugo i drzala otvoreno radno mjesto samo za vas."

zuka.ba

#38 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by zuka.ba » 08/11/2009 12:48

muha_sa wrote:
djani s wrote:Cika Muha u pravu si sto se tice tvog posta :) . Iskreno da ti kazem nisam se u zadnje vrijeme bavio o tome pitanju pa ne znam tacno, ali mislim da nije lako ( mada ne i nemoguce ). U kojoj si struci majstor?
ovoj o kojoj pišem---najtraženiji profil u metalskoj idustriji :D Inoxom se bavio i cijeli radni vijek s inoxom proveo.
Sinak dragi---nema šanse da se zaposlim negdje vani--može preko nekog ko ima registrovanu firmu u BiH i ispostavu vani.Imao sam tih i takvih more ponuda al mi ni na kraj pameti bilo nije da se upustim u tu avanturu :D
Raspravljam o materiji koju,mislim, odlicno znam----nema šanse da ce nas neko vani zaposlit ako nemamo prijavljen boravak-i to je jedina istina.Imam šengen vizu na godinu dana,pošto mi kcer,zet i unuk vani žive :-D znaš koliko mogu u toj godini dana vani --u šengenu--boravit :? maksimalno 3.( tri ) mjeseca--moj izbor hocul u cugu 3.mjeseca il cu deset puta po 9.dana :D
to ja našoj omladini govorim---ukidanjem viznog režima prestaje maltretiranje i ponižavanje pred ambasadama---ništa više. Ko ima love putovat ce u šoping-rodbini i to je to--ko nema,sjedit ce i u nebo gledat al ce imat jedan fin osjecaj da može ko covjek sjest,pasoš u ruke i otputovat bez ikakvih ponižanja :D

De, nebudi zlocest :D

Hajd` da i ja kazem neku....
Oni koji misle da se prebace "vani" treba prvo da se raspitaju treba li takav profil zapadu....
Pravnika,ekonomista i dr. pametnjakovica....budite sigurni da ne treba (nemaju kud sa svojima),dzaba se truditi pogotovo sa diplomama balkanskih faksova (mores gujicu obrisat njome)
Inzenjeri bilo koje vrste su trazeni kao i medicinsko osoblje ( od bolnicara do doktora)......

djani s

#39 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by djani s » 08/11/2009 12:58

Uh opet se zavatrilo :). Nista od suplje ala eno Tidza omerova otisla ili ostala pa uspjela ili propala. Sve je to individualno, treba biti iskren prema sebi, poslagati cinjenice, prepoznati svoje prednosti i slabosti, naoruzat se znanjem, biti uporan i vjerovati u sebe. Ima tu jos faktora ( da ne peglam ) i mislim da se tako moze postici neko zivotno zadovoljstvo ( nekom manje nekom vise ) i u BiH i negdje vani. Svak je kovac svoje srece!

zemo_online

#40 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by zemo_online » 08/11/2009 13:17

Moze li se on-shore traziti azil u Kanadi i kolike su sanse da ga se i dobije? Ili nekoj drugoj zemlji?

kaajma

#41 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by kaajma » 08/11/2009 13:21

michio wrote:iz bosne nije otisao samo onaj ko nije htio. dijelim te ljude u vise grupa ali pomalo mi bizarno kad se neko zali na tezak zivot u bih.

e bas me inetersuje tvoja materijalna situacija ovdje pa je tefi fino i BiH gdje si bio u ratu i cim se bavis kolko imas godina ...ali mislim da nisi kompetetan davat misljenje moja intuicija mi govri to

phillie

#42 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by phillie » 08/11/2009 13:25

Il krenuti Fair Life-ovom procedurom il cekati da opet zapuca, pa na izacic preko hrvatske do slobodne evrope :) il nadji nekog "decka" u svedskoj, danskoj, holandiji (posto su oni liberalniji), "dopisuj" se sa "deckom", pa trazi od ambasade da ti omoguci zivot sa njim, jer u Bosni naravno to tvoje "pravo" ne mozes ostvariti...tamo zivite zajedno neko vrijeme, dobijes papire, pukne tikva medju vama dvojicom (niste mogli imati dijete) i ti si slobodan gradjanin evrope :) naravno o ovom ne govoris ni na ispovjedi hahahahahaha

michio

#43 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by michio » 08/11/2009 13:30

kaajma wrote:

e bas me inetersuje tvoja materijalna situacija ovdje pa je tefi fino i BiH gdje si bio u ratu i cim se bavis kolko imas godina ...ali mislim da nisi kompetetan davat misljenje moja intuicija mi govri to
sredi odnose sa dajdzom pa pravac kanada.

susc_ovjek

#44 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by susc_ovjek » 08/11/2009 14:03

fatality wrote:ja da sam na tvom mjestu nigdje ne bih isao , eno i sarajevo medju top 10 najgradova , pa ima li ljepseg mjesta od nase bosne :D :bih:
Joj sto ne mogu ovoga!!!!

Ljepseg mjesta od Bosne nema samo za one koji nisu nikad mrdnuli iz Bosne!!!
Da pocne gorit, benzinom bi je gasio...

tempora

#45 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by tempora » 08/11/2009 14:31

Ubiste se vidim nadmudrivati ima li ljepseg mjesta od BiH ili nema - i dokazivanja po istome. Kao da je to nekakva definicija. Ljudi mogu putovati u uvidjeti da ima jako lijepih mjesta u svijetu i ljepsih od njihovog rodnog mjesta. Ali sve i da konstatuju da je nesto ljepse od drzave u kojoj su rodjeni, to ne znaci po automatizmu da ce ih ta ljepota zadrzati na tom mjestu. Ono sto covjeka drzi negdje ili odvodi negdje drugdje uslovljeno je sa puno faktora. Mnogo vise, nego sto vi ovdje jednolicno zelite prikazati. Valjda zbog nemogucnosti razumijevanja prema onima koji postavljaju ovakva pitanja ili iskazuju zelju da svoj zivot okusaju negdje drugdje. Ne mogu da shvatim zasto ste toliko negativni, da ne kazem zlobni. :run:

fatality

#46 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by fatality » 08/11/2009 14:50

susc_ovjek wrote:
fatality wrote:ja da sam na tvom mjestu nigdje ne bih isao , eno i sarajevo medju top 10 najgradova , pa ima li ljepseg mjesta od nase bosne :D :bih:

a sto odma agresiva :sad:

meni je bosna najljepsa , najbolja . . . i nikad ne bih pomislio nigdje drugo da odem :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#47 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by ladyblue18 » 08/11/2009 14:53

fatality wrote:
susc_ovjek wrote:

a sto odma agresiva :sad:

meni je bosna najljepsa , najbolja . . . i nikad ne bih pomislio nigdje drugo da odem :D
:mrgreen:

HAVANA

#48 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by HAVANA » 08/11/2009 15:21

susc_ovjek wrote:

Joooo, jesi ti duhovit momak :evil:
Ako ti se ne svidja,razguli.Ko hoće da ide, otiće.Ko hoće da radi ,radiće.Ko sere po vas dan,vazda će i srat.
Ima ljepših mjesta,ima puno gorih...Za mene poslije svega što sam vidio(a puno sam vidio)postoji samo jedan grad u kojem mogu imati stalno mjesto boravka:SARAJEVO :-D Sve ostalo može biti samo privremeno.
Svačiji izbor poštujem i svako odlučuje za sebe i svoju porodicu ali ono što mrzim je lajanje na rodni grad i zemlju. :evil:

HAVANA

#49 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by HAVANA » 08/11/2009 15:27

muha_sa wrote:
HAVANA wrote:[quote="muha_sa
ovoj o kojoj pišem---najtraženiji profil u metalskoj idustriji :D Inoxom se bavio i cijeli radni vijek s inoxom proveo.

:shock:
Pa bolan ne bio svaki dan šupljiramo a ja imam sto pitanja u vezi inoxa...a nemam koga pitati za savjet :-) :lol:
E ima da te peglam :D
jebi se ti polako :lol:
odeš u sjedište INCKA--tad bio mufljuz BILT i pogledaš ogradu :D Muha radio :D
odeš u Asa auto i pogledaš-Muha radio :D odeš u prvu Avazovu zgradu-Muha radio :D odeš u studentski dom Nedjarici-sad UN.-Muha radio :D odeš u Bošnjacki institut i pogledaš i sve što od inoxa vidiš-Muha radio :D odeš na Zetru-Muha radio :lol:odeš u Coca Colu u Hadžicima--Muha radio :D odeš i prošetaš preko mosta kod Vijecnice-pogledaš ogradu-Muha radio :lol: ima toga još more :D ............naravno da nisam sam al.................. :D

:shock: :evil: :lol:

Ja konto do Obame u Bijelu Kuću svratit :D Nije valjda... :? :lol:

exliberal

#50 Re: Put u jednom pravcu iz BiH

Post by exliberal » 08/11/2009 16:21

ma dajte nije na zapadu raj niti u Sarajevu sve crno. Sve zavisi od vas i sta ocekujete. Ja sam napolju ( kanada) i nezalim se...pozelim se Sarajeva, kuce , familije sto je i normalno...prije sam dolazio svake godine ali sad sam utanjio....jest fino doci dole ali se covjek nekako umori, dali sam postao zapadnjak pa mi smeta balkan ili je u pitanju nesto drugo neznam...sad kad uzimam godisnji podjelim na dva pa jednu sedmicu obavezno odem negdje na Karibe da se malo baterije napune, ostatak godisnjeg potrosim za putovanje negdje drugo(imam 4 sedmice godisnjeg pa mogu da iskombinujem).....veliki je svijet da bi se samo u Sarajevo dolazilo....za momka koji zeli da izadje pa da onda pocne da pomaze...slusaj svaka cas ali nema od toga nista.Mozes da se skolujes i da nadjes fin posao i tad ces moci da pomazes ali samo svoju familiju ....to ako mislis da radis i zivis ko normalan covjek ..
Na zapadu se moze zaradit ali sto se moze potrosit.. :D sa srecom u svakom slucaju....

Post Reply