Nestanak civilizacije

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Skyfox

#26 Re: Nestanak civilizacije

Post by Skyfox » 06/11/2009 23:54

Dile wrote:
ladyblue18 wrote:Ma najbolje od vrata do vrata naci cete ih prije ili kasnije. :mrgreen:
vjerujes li da sam i to razmisljala... ali imam problem, jer ono u ulazu po dva stana imaju kao onaj hol, pred vratima, i svi to zakljucavaju, i onda opet iz te pozicije ne cujem odakle zvukovi dolaze :D
:lol: ja veceras posao van i reko odo sic pjeske mozda dje vidim vrecu shuta ili polomljene plocice kad nista... Sunjam se ja haustorom i kontam vid pretvori me pakshu u chudaka :oops: :D
A izgleda da je i papak izasao van jer je tisina mrtva

ma jasta neg je apokalipsa kad se moras naspavati pred radni dan a nemozes...

Cholina_Lokica

#27 Re: Nestanak civilizacije

Post by Cholina_Lokica » 06/11/2009 23:57

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nije ni tebi lako :D
dobro si prosao, zamisli da ti je ko izletio iz stana a ti prisluskujes na vratima :mrgreen:

Skyfox

#28 Re: Nestanak civilizacije

Post by Skyfox » 07/11/2009 00:00

pa zamislio sam tu scenu, a kako ja neznam lagat mogao bih se samo crvenit :oops: :D

a komsiluk mi je inace ono nidje veze samo za svadju i prepiranje...

ecstase

#29 Re: Nestanak civilizacije

Post by ecstase » 07/11/2009 00:02

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kad mi je dosadno samo izadjem na balkon i slusam

Nekad dodaju i malo njemackog pa to ispada pravi buckuris.

Cholina_Lokica

#30 Re: Nestanak civilizacije

Post by Cholina_Lokica » 07/11/2009 00:03

ma nist, samo kazes ajooooj ja fulio :D

dobro je dok se svadjaju, samo nek ne pucaju :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#31 Re: Nestanak civilizacije

Post by ladyblue18 » 07/11/2009 00:06

Dile wrote:
ladyblue18 wrote:Ma najbolje od vrata do vrata naci cete ih prije ili kasnije. :mrgreen:
vjerujes li da sam i to razmisljala... ali imam problem, jer ono u ulazu po dva stana imaju kao onaj hol, pred vratima, i svi to zakljucavaju, i onda opet iz te pozicije ne cujem odakle zvukovi dolaze :D
:lol: :lol: :lol: znam, ja kad idem tetki na Dobrinju uvijek krenem pjehe pa dodjem kad ono zakljucano. :x :x :x

Inace uvijek me je zanimalo kako zvuci visejezicna svadja. :D

Skyfox

#32 Re: Nestanak civilizacije

Post by Skyfox » 07/11/2009 00:07

:lol:

cuj fulio, pa jedino pjan :D

tako mi je jaran jednom dolazio sa zenom, ne radi svjetlo u haustoru... ja naglo otvorim vrata neznajuci da su oni vec ispred, reko nek vide dje trebaju uc... a oni se zaljepili za vrata i s mobitelom svjetle plocicu s prezimenom... kad su oni skocili ko opareni :lol: :lol: a i ja :D

ladyblue18

#33 Re: Nestanak civilizacije

Post by ladyblue18 » 07/11/2009 00:11

Skyfox wrote::lol:

tako mi je jaran jednom dolazio sa zenom, ne radi svjetlo u haustoru... ja naglo otvorim vrata neznajuci da su oni vec ispred, reko nek vide dje trebaju uc... a oni se zaljepili za vrata i s mobitelom svjetle plocicu s prezimenom... kad su oni skocili ko opareni :lol: :lol: a i ja :D
:lol: :lol: :lol:
Jes vama u zgradama zanimljivo. :D

ecstase

#34 Re: Nestanak civilizacije

Post by ecstase » 07/11/2009 00:11

Subota uh odlicno:

Vikendom se cesto svadjaju. Koliko sam ja skonto njoj se izlazi a on joj neda....

Ima jedna diskoteka ovdje u minhenu V.I.P svira narodna tj gostuju ovi Yu Sabani.

Pa to izgleda onda ovako: Ich will da idem u V.I.P küc üz samo sjedis zu hause ökir büc idiot.

Cholina_Lokica

#35 Re: Nestanak civilizacije

Post by Cholina_Lokica » 07/11/2009 00:12

pa bolje da ujutro kazu ja nam komse jest se razbio sinoc, nego da mahalaju mjesec dana da si voajer :mrgreen:

Skyfox

#36 Re: Nestanak civilizacije

Post by Skyfox » 07/11/2009 00:15

ladyblue18 wrote:
Skyfox wrote::lol:

:lol: :lol: :lol:
Jes vama u zgradama zanimljivo. :D
ma neznas sta propustas :-) :-D

ladyblue18

#37 Re: Nestanak civilizacije

Post by ladyblue18 » 07/11/2009 00:20

Skyfox wrote: ma neznas sta propustas :-) :-D
Samo zbog takvih stvari mi je zao sto sam mahalsko dijete. :mrgreen: To je ipak svojevrsna avantura, zivot u zgradi. :D

tempora

#38 Re: Nestanak civilizacije

Post by tempora » 07/11/2009 00:22

Ja sam u ponedjeljak dozivjela dvoje mrtvih komsija. Jedan napao drugog s ledja, nozem. Dok je ovaj ulazio u stan. Pa oba podlegli ranama. I sve zbog psa koji bi ponekad lajao....Stoga, ne znam kako ces rijesiti taj nestanak civilizacije. U svakom slucaju: pazi na prag. :(

Cholina_Lokica

#39 Re: Nestanak civilizacije

Post by Cholina_Lokica » 07/11/2009 00:23

ladyblue18 wrote:
Samo zbog takvih stvari mi je zao sto sam mahalsko dijete. :mrgreen: To je ipak svojevrsna avantura, zivot u zgradi. :D
a tek da vidis kako je zanimljivo kad svaki komsija ocekuje da mu predocis svoj plan ulaska i izlaska iz garaze, jer on pored ogromnog parkinga pored, naprosto mora da se parkira ispred tvoje garaze i blorika te da ni vrata ne mozes otvoriti, jer je mislio da ti neces nigdje ici :mrgreen:

ladyblue18

#40 Re: Nestanak civilizacije

Post by ladyblue18 » 07/11/2009 00:25

Dile wrote: a tek da vidis kako je zanimljivo kad svaki komsija ocekuje da mu predocis svoj plan ulaska i izlaska iz garaze, jer on pored ogromnog parkinga pored, naprosto mora da se parkira ispred tvoje garaze i blorika te da ni vrata ne mozes otvoriti, jer je mislio da ti neces nigdje ici :mrgreen:
Toga imamo i mi. :mrgreen: Komsija uvijek gundja jer neko parkira iza njega pa ovaj ne moze izaci, jos kad popije...ma hajde... :mrgreen:

Bandierra Rossa

#41 Re: Nestanak civilizacije

Post by Bandierra Rossa » 07/11/2009 00:29

U zgradama je najljepša stvar kad šišti pretis i kad osjetiš miris kupusa...

Skyfox

#42 Re: Nestanak civilizacije

Post by Skyfox » 07/11/2009 00:29

Dile wrote:
ladyblue18 wrote:
a tek da vidis kako je zanimljivo kad svaki komsija ocekuje da mu predocis svoj plan ulaska i izlaska iz garaze, jer on pored ogromnog parkinga pored, naprosto mora da se parkira ispred tvoje garaze i blorika te da ni vrata ne mozes otvoriti, jer je mislio da ti neces nigdje ici :mrgreen:
ta sloboda mi je najjajca, ali nekad bude i pozitivnih situacija kad ti komsija sacuva parking mjesto tako sto zauzme dva pa kad se vratis ustupi ti jedno :D
doduse to je rijetkost.

@tempora to nam je nazalost stvarnost. I ja se zezam na ovoj temi al sam sinoc bio ocajan. Vremena su da je lako izgubit glavu zbog sitnice... Svi su nabrijani i frustrirani...

ladyblue18

#43 Re: Nestanak civilizacije

Post by ladyblue18 » 07/11/2009 00:35

Bandierra Rossa wrote:U zgradama je najljepša stvar kad šišti pretis i kad osjetiš miris kupusa...
:lol: :lol: :lol: :thumbup: narocito za praznike. :D

Cholina_Lokica

#44 Re: Nestanak civilizacije

Post by Cholina_Lokica » 07/11/2009 00:39

kod mene se takve situacije ne desavaju :D
uvijek imam problem sa tim parkiranjem pred garazu... al najbolji su mi, jos oni mene napadnu, kao da sam ja kriva jer je on tu parkirao. cuj molim te hocu da izadjem negdje a nisam njima najavila da cu ici :D

a stavrno moze biti ruzna situacija. prije dvije godine komsinica dovela sestru koja je umirala od karcinoma, i ona je stan ispod mene i sestra je bila u sobi ispod moje sobe. i zena po citavu noc je vristala i plakala, i sad niti mozes sta reci, i zaliti se na to. a ja sam u tih par mjeseci bila sretna ako odspavam sat dnevno. bukvalno sam smrsala skoro 10kg, ni za sta bila, primorana sve to da slusam, jos plus spavanje i odmor 0 poena.

Skyfox

#45 Re: Nestanak civilizacije

Post by Skyfox » 07/11/2009 00:47

Ma i to ovisi od zgrade do zgrade. Moja ima debele zidove i zvucna izolacija je solidna ne cujem komsije dok ne pocnu chekicat i busit zidove, a i na zadnjem sam katu, tako da me niko ne plavi i nema ko da buba iznad.

Al na Kosevu kad sam zivio nocna mora. Zidovi ko flis papir. Cuje se svaka rijec razgovijetno i kad neko u susjednom stanu normalno prica a ne kad se dere.

I jos po pilavu do mene doselilo par studenata al M/Z i fino petkom kad pocnu da se "deru" :oops: :-D meni slike spadale sa zida. A ja ko biva pokusavam da se naspavam za posao :roll: :-)

viva_castro

#46 Re: Nestanak civilizacije

Post by viva_castro » 07/11/2009 00:49

eki teme "Nestanak civilizacije"

Ja kontam opet nešto oko 2012 :D

hahhahahahahahahahahahahahahahahahhaahhaha

markes69

#47 Re: Nestanak civilizacije

Post by markes69 » 07/11/2009 01:22

...prije dvije godine slavili smo rodendan sestrine kcerke u stanu i stvari su poprilicno izmakle kontroli jer su neke od pozvanih mama smatrale da je uredu da povedu i bratovu djecu "haj eto nek se izigraju"a neke radne kolegice su skontale da su pozvane samo zato sto su cule da sestra prica o djecijem rodendanu .Tako se zurka za djecu blize familije i par bliskih prijatelja (pozvale 9 djece i 7 odraslih a doslo nevjerovatnih 16 djece i 12 odraslih) pretvorila u blago receno HAOS apsolutno nista ni blizu onome sto smo planirale,opsti urnebes i frka.Sve se to desavalo u periodu od 15 h do mozda negdje oko 17-17:30h u subotu ... kad se sve malo stisalo skontam da odem da se izvinim komsijama ,koje smo samo poznavali iz videnja.
Izvadim nesto hrane na dva tanjira pa zakucam na vrata stana do naseg ali niko ne otvara.
Sidem do stana sprat nize ,otvori zena ja joj se izvinim sto je nismo unaprijed obavjestili o stampedu koji se desavao zadnja dve sata iznad nje, zena normalna , razumije , kaze izasla je da proseta tako da nije bilo strasno ,uzme klopu sva sretna kaze bas je kontala sta da prezalogaji ...ja jos jednom "oprostite " ona jos jednom "nije problem " i mi se razidemo u ljubavi... elem vracam se nazad i taman kad sam dosla na nas sprat otvaraju se vrata stana do i izlaze dvije djevojke ili pijane ili drogirane pojma nemam ali jedva stoje na nogama a ispraca ih nas komsija isto tako ima problema s gravitacijom,dilber u potkosulji i gacama , sav narogusen me pita "koji kur.. mu lupam na vrata ",a ja sva izgubljena objasnim uvazenom sta i kako on uze onaj tanjir iz moje ruke ,spusti ga negdje tamo u jazbinu ,vrati se i PLJUNE ME TAKO DA SAM MISLILA DA SAM PODMORNICA...nastavak price ukljucuje i ostatak moje porodice i policiju , sve u svemu prisjelo i nama a i njemu i to zesce jer je prije dolaska policije morao objasniti muskom dijelu porodice
STA JE POGRESNO U TOME STO SAM SE HTJELA IZVINITI..posle se ispostavilo da lik pojma nije imao o vrisci i pisci ,njemu je samo smetalo sto mu ja kucam na vrata a izgleda ni trava nije bila najbolja .
Zato mili moji dobro razmislite prije nego zakucate nekome na vrata jer nazalost struktura stanovnistva je totalno izmjenjena sto dolaskom nekih "novih klinaca" sto sistematskim ispiranjem mozgova onih koji su mozda i imali kulturu ponasanja i osjecaj za normalne meduljudske odnose.....

markes69

#48 Re: Nestanak civilizacije

Post by markes69 » 07/11/2009 01:40

ladyblue18 wrote:
Bandierra Rossa wrote:U zgradama je najljepša stvar kad šišti pretis i kad osjetiš miris kupusa...
:lol: :lol: :lol: :thumbup: narocito za praznike. :D
...a u mahalama zvuk motorne pile :x :x :x ...kazu ljudi vole jesen kakva crna jesen kad mi je to prva asocijacija MOTORNA PILA AAAAAAAAAAAAAAAAAA

rado_vidjen

#49 Re: Nestanak civilizacije

Post by rado_vidjen » 07/11/2009 02:40

U zgradi je najbolje kadd neko trehne rasol kroz solju

Skyfox

#50 Re: Nestanak civilizacije

Post by Skyfox » 07/11/2009 10:57

markes69 wrote:..PLJUNE ME TAKO DA SAM MISLILA DA SAM PODMORNICA.....
:lol:
strasno, kod nas su se skupljali narkomani i spavali pred vratima dok nismo stavili kapiju, sad spavaju u liftu...

Post Reply